K-report
 

Archiv do 19. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Soukromí dopravci v osobní dopravě » Archiv do 19. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 22:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ehm, zajimavy brainstorming, ale co se tyce jizdnich dob, tak se nektere zde uvedene napady asi daji rovnou vyloucit, ne? :-)
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. prosince 2010 - 22:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k - jo mají 4 ks 184, ale asi jen ty dvě první (ještě pro ČsD) mají topnej kabel, ty zbylé dvě, tam si nějak nejsem jist, protože ty už jsou novější a šli rovnou k SD..
A ty dvě posunovačky - asi poslední loko od Škody DT, ale ty v úvahu nepřipadají, každopádně nočnímu vlaku asi stačí rychlost 120 km/h a to pár těch strojů splňuje - tak jen že by to také šlo, uvidíme co bude..

Ekholmmesotitsch - tak se nezapomeň zmínit co ti v tom mailu od RJ napíšou : )
Nebudeš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 98.158.188.166
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 01:35:20    Odkaz na tento příspěvek  

po zítřku mít jasno.
Eklhoumeles 285, víš na co se dá použít ctrl+c/+v?
Abys nepsal blbě Ingkognito místo Inkonginto.
...Ikdyž vy dva jste stejní pacienti...
Strejcekus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 12.185.19.50
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 09:41:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch (nebo spíš Palíšek?) Tak se pochlub, v čem budeš mít jasno, ne?
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 10:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strejcekus - Víte, ono je docela ubohé prznit někomu nick, já to tedy nedělám a když se neumíte podepsat.. Ona IP adresa lecos prozradí.. Příště jestli mě něco chcete, tak to napište a nejlépe k tématu! A to kdo má jaké jméno, nebo nick vám může být jedno, tady na vás neni nikdo zvědav!
Strejcekus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 12.185.19.50
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 10:16:53    Odkaz na tento příspěvek  

Strejcekms) O Vás vůbec nejde. ;-) StrejcekUS a moje IP adresa říká jediné - že se dím v kanceláři v Palo Alto (USA) a mám noční, kterou si krátím pročítání diskusních fór. Na Vaše výlevy zvědav taky nejsem.

To spíš, co se za 3 dny rozhodne ohledně Jančurova podniku. Díky za pochopení.
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 10:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, tak když je to takhle.. To přeju klidnou noční..
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 13:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebudeš:

Ikdyž vy dva jste stejní pacienti.

Bacha, abys to nechytil, je to nakažlivý...

Ekholmmesotitsch:

No, já mám pocit, že pan Jančura bude muset přidat na ceně osobních vagonů, jinak mu je nikdo nedá

Ona je někde oficiální informace, kolik za vozy dá? Pokud vím, pouze se ozývaly hlasy, že čekají na to, za kolik nakoupí vozy RJ v porovnání s ČD. A že to bude za nižší cenu, o tom jsem přesvědčen.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 13:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: Ona je někde oficiální informace, kolik za vozy dá?

No samozřejmě, 50 mil. EUR za - cituji bez jazykové úpravy:
"Předmětem plnění této veřejné zakázky je nákup 50 osobních železničních vozů ve třech vozových kateaoriích ve třech etapách"

Už půl roku to visí tady.

A zajímavý je také tento údaj:
"II.3) DOBA TRVÁNÍ ZAKÁZKY NEBO LHŮTA PRO DOKONČENÍ
Doba v měsících: nebo dnech: (ode dne zadání zakázky)
nebo zahájení 15.12.2010
dokončení 30.11.2012"

A 15.12.2010 je právě ta diskutovaná a zejména žlutými fans vyhlížená půlka prosince, která byla předevčírem.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 14:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura přece někde říkal, že vagony budou za 25 mega jeden, ne? A Žaluda to přirovnal k automobilu z Číny a prohlásil, že vůz evropského standardu stojí kolem 50 milionů.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 14:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bože lidi, je vidět , jak tuto diskuzi čtete. ,,A jak to dopadne, a jak to dopadne...?" Vy jste mě asi nepochopili.

17. listopadu 2010 jsem četl článek o tom, že se ještě RJ nerozhodli o vítězi, a že oznámí výsledky do půlky prosince. Já jsem jim na to oznámení dal čas do 17. prosince ( dneška ). Bohužel, vypadá, že i já se budu ke své nevoli klanět k těm, kteří Jančimu moc nevěří. A teďm jdu reagovat na dva rejpaly.

Nebudeš: Můžu ti za sebe, že jsem homo sapiens sapiens, který občas dělá chyby. Vzhledem k tomu, že jsem současně člověk pubertální, tak jsem obklopen lidmi, jenž dělají chyby v českém pravopise. Snažím se tyto borečky/borky v psaní na netu nenapodobovat, a pravidelně kopíruji právé nicky všech uživatelů, ale jednoho dne se stala chyba. V ten den v daný okamžik se mi nechtělo nic kopírovat. A tak jsem se rozhodl, že přezdívku Inkognito napíšu. Ale ejhle! Byl jsem zmatený z reklam na ING, a v důsledku toho jsem napsal Ingkognito. Stačí, nebo mám dál vyprávět pohádku?

Strejcekus: A ty jsi kdo, že znáš mý příjmení?
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 14:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ekho: tak to se z tebe jančura posadí na zadek
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek84: No, velký Janči se spíš nade mnou rozčílí, a asi si v hlavně řekne tuto nádhernou větu: ,,Jak na to ten pubertální idiot přišel?"
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 947
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EN420/421 Wagon Service travel bude vozit ČD a ZSSK.Bude to vlak podobný ve stylu CNL.Ale né takový luxus:-).Soukromé vozy tažené stroji státního dopravce.Firma WS je podobná jako JLV.Jde jen o to dohodnout smlouvy.
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych tomu dal ještě čas, má lokomotivy a čas v GVD, vagony jsou už fakt to poslední, ono to asi tak jednoduché nebude...
Ekholm - to s tim jménem bude asi moje chyba, viz. vwb...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekh: No, velký Janči se spíš nade mnou rozčílí, a asi si v hlavně řekne tuto nádhernou větu: ,,Jak na to ten pubertální idiot přišel?"

Jančura si spíš nepomyslí vůbec nic, protože se mu to na stůl spíš vůbec nedostane. Třeba to nějaká sekretářka bagrující oficiální maily té firmy o víc jak 1000 zaměstnancích dá Ondrůjovi tak, že v nějakém soupisu "Marketing" v položce "Počet mailů zájemců kdy se už něco řekne o vagonech" zvýší číslo 8 na 9.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 17:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch:

Pokud bys napsal inkognito, je to opět špatně. Jsem inkonginto...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 18:24:01    Odkaz na tento příspěvek  

Někde ve vlaku jsem slyšel, že žlutá společnost zakoupila další italský šrot - tentokrát od dopravce Trenitalia - vozy kdysi nasazované na vnitrostátní dálkové vlaky, v současnosti nahrazené elektrickými jednotkami.
Tyto vozy se prý modernizují a rekonstruují v DVJ Dunakeszi.
Co je na tom "pravdy" nevím ... jak jsem odposlechl, tak klávesuji dál...
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 19:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund - od koho jste to slyšel - dá se jim věřit, nebo to bylo zase "jedna bába povídala"?? To by byly ale ojetiny, to je proti původnímu plánu, ale třeba se tak stane..
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 21:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Wagon service je na Slovensku licencovaným dopravcem, takže pokud sežene lokomotivy, může jezdit sám.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 22:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že bych byl donucen změnit svůj postoj k bohu všech autobusů Jančimu? Ty ojetiny jsem ale nějak čekal od Itálie, koonkrétně vozy Grand Comfort. To by byla pohádka!!

Inkonginto: Móóóóć se omlouvám za menší trapas.

(Příspěvek byl editován uživatelem EkholmMesotitsch.)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 07:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to s (ne)placením za objednané trasy, když nejezdím? Protože začít jezdit někdy květen/červen znamená, že půl roku budou moje objednané trasy nevyužité. Jak se toto řeší?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 08:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan:

Každá naplánovaná trasa v GVD je zaplacená. Pak se platí poplatek za dopravní cestu při samotné jízdě. Pokud chce jezdit někdo v jiném období, než je vlak namalován, může si objednat trasu rušícího vlaku nebo ad hoc. Prostě dá se v té době jezdit. Jak je to v době, kdy je objednán pravidelný vlak a nevyjede a SŽDC díky tomu unikne zisk, protože by se našel jiný dopravce, nevím. A jestli je pak placen poplatek za nevyužití pravidelné trasy, to také nevím, ale asi není.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 12:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to samotné přidělení kapacity sítě zadarmo?
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 12:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan J. žádnou zálohu v HKV nepotřebuje v případě že mu některý peršan "umře" je okamžitě schopen nasadit NAD autobusů má přeci dost.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 13:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Ani to není zadarmo. Ale zaplacené nevyužité služby SŽDC se nějak vrací, nevím ale kolik a které, přesná pravidla neznám.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 13:20:34    Odkaz na tento příspěvek  

Strejcekms : s ohledem na okolnosti různých drbů, často možná zlomyslných, mi zase tahle informace nepřipadá tak nevěrohodná...
Pojezdově jsou italské vozy na 160, ve vnitru jich italové mnoho od_RIC_ovaly, takže po případně repasi a modernizaci a obnovení režimu RIC by se ty vozy mohly dostat do oněch uvažovaných 25 milionů za kus ...
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 14:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:

Každá namalovaná trasa něco stojí. Odstupňovaně od Mn po expresní vlaky...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 14:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Tommasel, Inkoginto: Já teda nevím. Když chce někdo začít jezdit a asi rok předem si u SŽDC žádá o přidělení kapacity dopravní cesty, tak to, pokud vím, nic nestojí. A měl jsem za to, že když vlak nakonec nevyjede, tak neplatí nic. Ale ruku do ohně za to nedám.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 15:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: A co to budou za vozy? Máš jejich fotky? ( před i po opravě? )
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 16:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch - Tak koukni na vagonweb a zkus co by na to pasovalo, M. Zikmund asi fotky mít nebude, když jde zatím o drb z vlaku. Cenově za ojetinu určitě možná i méně, než 25 mega. Jen pozor aby to nebylo na způsob A,B(p)ee, když se to má dělat v DVJ, které spolupracovalo s Movo Plzeň..
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 18:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, to určitě nebude na způsob těchto vozů, protože mezitím DVJ převzali hoši z Bombardieru, a výsledky jsou úplně jinak vypadající rekonstrukce pro Maďarsko...
Redheat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 18:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska naposledy RTT do Prahy:
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 5-2010
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 22:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo tady dnešní odjezd z Turnova.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 08:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak schválně. Dozví se veřejnost do konce letošního roku, jaké konkrétní vozy bude žlutej peršoun za sebou vozit? Nebo nedozví?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 09:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:

Nechtělo se mi hledat, ale nakonec jsem se do toho dal...

6.3 Tarify
Veškeré uvedené ceny jsou uvedeny bez DPH. Výše DPH se řídí platnými právními předpisy
a zněním zákona o dani z přidané hodnoty.
6.3.1 Minimální přístupový balíček
Cena za přidělení kapacity dopravní cesty je stanovena takto:
a) 15,- Kč rámcová trasa/den - při přidělení kapacity požadované v termínech uvedených
v části 4.3.2 pro sestavu jízdního řádu a v termínech uvedených v části 4.3.3 pro
plánované změny jízdního řádu;
b) 250,- Kč rámcová trasa/den - při ad hoc přidělení požadované volné kapacity
dopravní cesty;
c) 1200,- Kč rámcová trasa/den - při jednorázovém ad hoc přidělení požadované volné
kapacity dopravní cesty, požadující její využití do pěti pracovních dnů od podání
žádosti;
Součástí ceny za přidělení kapacity dopravní cesty uvedené v písm. a) a b), je zpoplatnění
procesu přidělení kapacity dopravní cesty, zpracování jízdního řádu (mimo nákladů na tisk a
distribuci pomůcek) a rezervační poplatek. Součástí ceny za přidělení kapacity dopravní cesty
uvedené v písm.c), je zpoplatnění procesu přidělení kapacity dopravní cesty, zavedení vlaku a
příplatek za operativní projednání a vyřízení žádosti.
Pokud dopravce z jakéhokoli důvodu nehodlá využít přidělenou kapacitu dopravní cesty, příp.
hodlá omezit rozsah nebo četnost jízd vlaků v určitých dnech nebo v určitém období má
možnost se u přídělce vzdát přidělené kapacity, a to stejnou formou jako při podání žádosti o
přidělení kapacity dopravní cesty. Takto uvolněná kapacita může být pak přidělena jinému
žadateli.
Vzdal-li se dopravce přidělené kapacity dříve než 1 týden před jejím využitím vrátí přídělce
dopravci uhrazený rezervační poplatek, který činí 50 % ceny za přidělení kapacity dopravní
cesty, uvedené v části 6.3.1 písm. a).
V souladu s výměrem MF používá přídělce pro výpočet výsledné ceny za použití dopravní
cesty v nákladní dopravě maximální ceny pro nákladní vlak a všechny koeficienty uvedené ve
výměru Ministerstva financí v plné výši.
Pro výpočet výsledné ceny za použití dopravní cesty vlaky osobní dopravy používá přídělce
maximální ceny pro osobní vlak uvedené v platném výměru MF. Stejné ceny používá přídělce
i pro vlaky soupravové v případě, že vlak přepravuje výhradně drážní vozidla určená pro
osobní drážní dopravu:
- mezi konečnou stanicí vlaku po výstupu cestujících a výchozí stanicí vlaku před
nástupem cestujících,
- z konečné stanice vlaku po výstupu cestujících na místo provozního ošetření nebo
odstavení soupravy,
- z místa provozního ošetření nebo odstavení soupravy do výchozí stanice vlaku před
nástupem cestujících.
Ve všech ostatních případech se pro výpočet výsledné ceny za použití dopravní cesty jedná o
nákladní vlak.
Maximální ceny za použití dopravní cesty - viz. příloha “D“.
Cena za použití dopravní cesty při provozování drážní dopravy na styku vzájemně zaústěných
drah, podle § 34i zákona o dráhách, je cenou smluvní. Při sjednávání takovéto ceny vychází
přídělce z platného výměru MF a místních podmínek, tj. z údajů o průměrně projeté
vzdálenosti jedním vlakem a průměrné hmotnosti jednoho vlaku.

Jinak další odkaz na ceník za poplatky při samotné jízdě je zde (snad je platný)
http://rail.cz/archiv/zpravy-ze-SZS-04042006.php

A další text pro případ, že dopravce nevyužívá trasu:

4.2.3 Sankce
Přídělce je oprávněn odebrat dopravci přidělenou kapacitu dopravní cesty v případě, že:
a) nebyla po období jednoho měsíce využívána;
b) dopravce přestal splňovat podmínky přístupu na dopravní cestu uvedené v článku
2.2.2 tohoto prohlášení;
c) dopravce opakovaně neuhradil v době splatnosti cenu za přidělení kapacity dopravní
cesty nebo cenu za užití dopravní cesty;
d) dopravce užívá dopravní cestu v rozporu s přidělenou kapacitou.

Přídělce je oprávněn přiměřeně omezit dopravci přidělenou kapacitu na dotčeném úseku
dopravní cesty v případě, že přidělená vlaková trasa byla dopravcem po období jednoho
měsíce využívána z méně než 25 % přidělené kapacity.

Vše byly podmínky pro JŘ 2009 / 2010. V zásadě je to stejné i teď.
Prádlo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.232.9
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 09:20:42    Odkaz na tento příspěvek  

Praha-Ostrava, GVD 2012:
Leo Expres, moderní elektrické jednotky, soupeřící s Pendoliny o jízdní dobu a VIP cestující, je možný i nárůst cestujících na této trase díky nové technice a novým službám. Prognóza-bude jezdit plný.
Regiojet, ojeté lokomotivy a soupravy z nových/ojetých vozů se slušným standartem, zajímavé pro ty, co se nedostanou do Pendolina a Leo expresu, produkt je cílen spíše na klientelu jezdící v EC/Ex. Prognóza-60% obsazenosti, na kterou si dělají ambice, mít budou, i výše.
ČD-Pendolino-zažije krušné časy, zruší se 200 Kč za místenku a vymyslí se fůra zajímavých slev a tím zůstane jako atraktivní varianta toho spojení. EC/Ex zažijí propad cestujících díky tomu, co na nich jezdí a za rok jezdit bude. Nejbolestivější to může být právě u EC, jelikož jsou nedotované, u Ex to může být jedno, kolik tam pojede lidí až do roku 2013, kdy bouchne Bárta do stolu a řekne: "Takhle tedy hoši ne!".
Na něco jsem zapomněl?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 10:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prádlo:

Odhaduji, že RJ bude mít více cestujících jak Leo Expres. A Pendolina bych, na místě ČD, nasadil někam, kde mohou využít řádně své přednosti, tedy naklápění. V budoucnu tedy směr České Budějovice a Plzeň. Obojí z Prahy. ČD by se nyní měly zaměřit na nákup netrakčních jednotek, nejlépe po domluvě s ÖBB, jelikož tam nedojde k zakoupení posledních 16ti kusů těchto souprav. To je jediná možnost, jak konkurovat.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 11:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelákovičan: No samozřejmě, že se to veřejnost nedozví.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 11:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Tyto vozy se prý modernizují a rekonstruují v DVJ Dunakeszi.

Staré TrenItaliové vozy stojí v Dunakeszi už delší dobu, takže buď RJ úmyslně mlžil a sváděl pozornost jinam, nebo s tím nemá nic společného.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 11:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prádlo, Inkonginto:
Mě připadá, že spousta lidí je tady zaslepena Railjetem. Ale vždyť jde jen o obyčejné klasiky s řidičákem. To jen Oebb tomu přidala marketing, kteří tady někteří tak nekriticky žerou. Pendolíno je technicky v jiné kategorii, s tím bych nerad srovnával.
Ale konkrétně bych měl 2 připomínky- nákup dalších Pendolin by taky nemusel být špatný, protože by se pokryly větve Pha- Brno, ČB, Plzeň až Cheb, Děčín až Berlin?, kde by klopidla měla smysl. Mě to připadá smysluplné, když už stavíme tratě na klopidla, než abychom na nich jezdili klasikou.

Na druhou stranu klasikou se dá v našich podmínkách taky obstojně konkurovat. Třeba už jen službami a komfortem. LeoExpres i Jančurovci budou zjevně kupovat vozy s velkoprostorovým uspořádáním. To ale ne každému vyhovuje. Existuje nemalá skupina lidí, kteří dají přednost soukromí, před sdílením cesty s nějakým hlučným divákem filmů na notebooku na jednom konci vozu a řvoucímu dítěti na druhém a ukecanou skupinkou uprostřed.
S tím, že to není trendy na mě nechoďte. Trendem jsou teď i halové kanceláře a zeptejte se zaměstnanců, zda jim to vyhovuje.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 13:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousekx:

Mě připadá, že spousta lidí je tady zaslepena Railjetem. Ale vždyť jde jen o obyčejné klasiky s řidičákem.

Byl jsi někdy v Railjetu? Nejde o technickou propracovanost vozidla, jde celkově o komfort pro cestující. Pendolino má navíc pouze klopení a to lze využít ve směrech, které jsem psal. Kupovat další by byl nesmysl. Co se týče komfortu, není pendolino žádný zázrak. Když za mnou přijdou známí nebo mě osloví třeba i má alergoložka a řeknou, že pendolinem jeli a není to žádný zázrak, tak se nad tím musím zamyslet. Jednou má být pendolino hvězdou ve vozovém parku dopravce, tak musí splňovat takové kvality, aby se cestující o něm hvězdně bavili a rádi se do něj vraceli. Dalším faktorem je, že si všichni stěžovali na špinavé WC v průběhu cesty (nikoliv na startu). Pokud bude mít RJ stewarda v každém voze, může se o WC ve svém voze starat průběžně. Pak odpadnou vítky na špinavé WC (beru to, že po návštěvě jednoho člověka může být WC opětovně zapraseno, ale steward může jít zase kabinku vyčistit).
Kupé je určitě také fajn alternativa. Raději pojedu v plném vlaku se 6ti lidmi, než se 60ti. S tím souhlasím. Ale zase raději pojedu se 60ti ve velkoprostoráku, než špinavým Béčkem, ačkoliv třeba prošlo humanizací.
Když se podívám na úklid sociálek u ČD, tak mě velice zaráží, že se v nerez míse, např. u Regionovy, která jezdí 3 měsíce, dá najít opravdu zatuhlý kámen. To je snad úplně ve všech. No jak to má pak fungovat? Ale zase se mi líbí, jak čisté vozy jezdí na rychlících z Tanvaldu do Prahy. Dokonce je tam i příjemná vůně.... Takže fungovat to může... A pokud se soukromník vydá právě cestou komfortu a čistoty, tak bude mít zatím vždy navrch...
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 13:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo,jo, stewardka bude vytírat pochcanou podlahu na wc - proč ne, když jí to nebude vadit a bude to mít v popisu práce. Já jsem viděl i koženkové béčko, čisté a vonělo, ale to byla asi vyjímka... Nejlepší kombinace je kupé i velkoprostor, třeba Beer, nebo Bee272, nebo Bmpz + Bmz...
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 14:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: Jel jsem kus v Premium Class mezi Gyorem a Tatabanyou. To je asi hodina jízdy, jinak ne.

Kupovat další by byl nesmysl. Co se týče komfortu, není pendolino žádný zázrak..
Buď se budeme řídit komfortem, nebo koncepcí dopravy. Komfort Pendolína sice není nic extra, ale jeho výhody jsou jiné. Ty už jsem ale vysvětlil.
V hypotetickém případě, pokud by si Railjety koupily ČD, počítejte s podobným komfortem. Neboť zkušenosti hovoří o tom, že vše vyrobené za posledních 5-10 let musí mít sedačky od slovutného Borcadu, ať už je výrobcem vozidla kdokoliv.
V tomhle mají soukromí dopravci jednoznačnou výhodu, u nich pravidlo "musí to být Borcad" neplatí. ( Koneckonců sedadla v busech SA mi přijdou poměrně komfortní oproti ostatním busům.)

Ale zase raději pojedu se 60ti ve velkoprostoráku, než špinavým Béčkem, ačkoliv třeba prošlo humanizací.
To už je otázka priorit každého, o tom se nedá přít. Já bohužel budu muset vegetit v tom "B" :-(
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 15:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berte to tak, že pendolino do Ovy je vlastně nouzové řešení. Pokud vím, tak pendolino NEBYLO kupované na linku Pha-Ova. Na rozdíl od souprav soukromníků. Ta obsazenost taky bude záviset na tom, kde všude ty spoje budou stavět. Jinak já bych byl rád, kdyby se konečně zapracovalo na kvalitních TRATÍCH. Ono mít tratě na 160km/hod, tak ta JD moc stahovat nejde. Jó pokud by se dalo aspoň místama jet 200km/hod (Pce-Choceň?), to by možná pendolino mělo jinou (=kratší) JD.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 15:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, toto mi na ČD hodně vadí. Všude musí být BorCady bez ohledu na to, jaký je to vlak...
Ale zase - na druhou stranu by nebylo vůbec od věci koupit BorCady pro Premium Class, protože i v Česku je tato třída potřebná...
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 15:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Premium Class - dle mého neni v ČR potřebná, koukněte se kolik lidí jezdí v 1.třídě..
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 16:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strejcekms: Na vozech do Německa a Žiliny bych je viděl docela rád. Hodně lidí jezdí v jedničce...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5638
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 16:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó pokud by se dalo aspoň místama jet 200km/hod (Pce-Choceň?), to by možná pendolino mělo jinou (=kratší) JD.

Jo, o minutu a půl maximálně.
Za ty prachy, co by to stálo, fakt bomba.
Když jsem já byl tenkrát kluk svět na dlani jsem měl a v očích hejno sluk
i k nebi měl jsem blíž než hvězdář, nebo kněz co dneska, co ty víš jak tehdy voněl bez...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 16:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kolik by to stálo? A musí se vůbec nějaké úpravy v reálu dělat? Nebo "stačí jen upravit lejstra".
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IMHO na mnoha místech stačí upravit lejstra a maximálně jinak napíchat návěstidla, aby to odpovídalo zábrzdné vzdálenosti. Ale když jsem něco v tom smyslu pronesl v diskuzi o železnicích na metrowebu, málem mě roztrhali.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5639
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyšší spotřeba energie, rychlejší opotřebení kolejí i souprav...
K tomu nižší propustnost trati, větší zpoždění v případě PJ..
Když jsem já byl tenkrát kluk svět na dlani jsem měl a v očích hejno sluk
i k nebi měl jsem blíž než hvězdář, nebo kněz co dneska, co ty víš jak tehdy voněl bez...
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: ...na mnoha místech stačí upravit lejstra a maximálně jinak napíchat návěstidla...
Jasně, brnkačka, prostě vytáhnu návěstidlo a posadím ho o pár set metrů dál... Přečetl sis vůbec po sobě, co jsi napsal?
Na životě je nejkrásnější jeho rozmanitost. Každý den tě nasere někdo jiný.
http://www.nahouby.estranky.cz
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba úsek Brno Břeclav? Tam přece 680 jela zkušebně nějakých 237 km/h. Tak asi to šlo, byť zkušebně. Jsou tam vůbec mimoůrovňová křížení?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 18:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:

IMHO na mnoha místech stačí upravit lejstra a maximálně jinak napíchat návěstidla, aby to odpovídalo zábrzdné vzdálenosti. Ale když jsem něco v tom smyslu pronesl v diskuzi o železnicích na metrowebu, málem mě roztrhali.

Maluješ si to moc růžově. Už s těmi poplatky za přidělení trasy a teď tohle. Se ani nedivím, že Tě cupovali. Kdyby vše šlo takhle jednoduše, tak je to krása...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 19:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Sokr: ale tak to je mi jasný, že to není takhle primitivní Ale že trať to snese, aniž by vlak vykolejil, viz co píše Strejcekms. Opotřebení, to je pak otázka, ale to je holt daň za tu vyšší rychlost.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3112
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 20:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať to sice snese, ale to je asi tak všechno.

a) pro běžný provoz tratě nevyhovují třeba kvůli přejezdům.
b) výrazně se snižuje dostupná kapacita mezistaničních úseků
c) do nasazení ETCS není vhodné zabezpečovací zařízení.
d) výrazně se zvyšuje energetická náročnost
e) zkrácení jízdních dob je nevýrazné. Pro názornost: vezmu úsek Modřice - Podivín (zbytek je rezerva, třeba pro rozjezd). Je to 41 km. Vlak jedoucí 160 km/h pojede něco přes 15 minut, počítejme 15,5 minuty. Vlak jedoucí rychlostí 200 km/h pojede něco přes 12 minut, tedy 12,5 minuty. K tomu je potřeba započítat přirážku na mimořádnosti a pomalé jízdy, navrhuji 2 minuty pro vlak 160 a 4 minuty pro vlak 200 a rozdíl v reálné jízdní době je jedna, slovy JEDNA minuta.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 22:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad a) Co nevyhovuje na přejezdech? Že při 200 km/h nespadnou včas šraňky?
ad e) Hezké účelové počty, s tou o dvě minuty vyšší vycpávkou pro rychlejší vlak. Pod tíhou všech zmíněných argumentů se pak docela divím, že se vůbec někde jezdí vic než 100, když jsou ta zlepšení tak neznatelná
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 22:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad a) šraňky stihnou spadnout, o to nejde. Jde o to, že až tam jednou pojedou lesáci s kládami, tak je budou hledat v celém okrese a ten vlak by taky mohl být dost daleko mimo koleje. Řekl bych, že nehoda u Vraňan při pouhých 136 km/h byla velice výrazným varováním.

ad e) sebemenší nutné přibrzdění vlaku jedoucího 200 km/h generuje výrazně vyšší ztrátu než při rychlosti 160 km/h. Ona už ta dynamika není nic moc, hlavně když ještě třeba prší. A možnost dojetí třeba osobáku nebo nákladu je samozřejmě taky vyšší, takže nikoliv účelové, ale potřebné.

A z mého pohledu: Ano, na našich přetížených tratích by tvrdá 100 byla plně vyhovující, protože by pak ve sledu mohly jezdit všechny vlaky vyjma osobních. Těm bych naopak na koridorech povolil minimálně 140 km/h a vyhubil zastávky s menším počtem cestujících jak 500 denně, stejně tam jezdí i autobus. Prostě první vrstvou by již byl Sp, ten by mohl mít cestovku někde k osmdesáti a už by se dalo na tratě i vejít. Občas si otevřete nákresný jízdní řád nějaké trati, třeba 501 nebo 320, třeba se vám rozsvítí. A nezapomeňte, že všechny nákladní vlaky nemohou jet jen v době od 23:00 do 4:00, třeba jen proto, že mají dlouhou trasu.

PS: Na oddělených tratích samozřejmě proti rychlosti 200 km/h nic nemám, stejně jako proti S- bahnu. Ale chtít narvat vše dohromady na jednu dvojkolejnou trať může chtít jen blázen. Zabije to nákladku, protože ta to odskáče.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 22:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejak norma (UIC ?) snad prejezdy na tratich s Vtr nad 160 dokonce zakazuje. A ani jsem to nikde nevidel.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...