K-report
 

Archiv do 9. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Peážní trať Liberec - Varnsdorf (089) a Euroregion Nisa » Archiv do 9. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.209
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 11:56:51    Odkaz na tento příspěvek  

Dostatečné poučení v tomto směru mohou všichni mít z toho, jak se podařilo s odvoláváním se na Klausovskou "neviditelnou ruku trhu" před cca 15 roky v zlikvidovat tehdy možná nejdokonalejší systém autobusové dopravy v Evropě

Nejdokonalejsi? Pokud jste ho nekdy pouzival, tak pak si to mohu vylozit opravdu jen ironicky.

Prosim pochopte - parni trakce take byla zajiste nejdokonalejsi a nejpropracovanejsi, ale vsichni ji zliklividovali, protoze z hlediska potreb NEbyla nejlepsi. A o hledani nejlepsiho (tedy kompromisu vsech nej vcetene take efektivity) tady jde - ani muj , ani Vas pohled, ze neco je nejlepsi rozhodne neni pohledem vsech a co bylo nejlespi vcera, nemusi nutne byt nejlespi i dnes, natoz pak zitra.

ps: preji vsem vse nejlepsi v roce 2010
Mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.252.95
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 14:29:56    Odkaz na tento příspěvek  

Osobní přeprava
Od 1. 9. 2004 byla na trase Zittau – Liberec zavedena pravidelná osobní doprava, jako prodloužení stávajících spojů Eibau - Seifhennersdorf - Großschönau – Zittau, společnosti SBE. V jízdním řádu platném od 11. 12. 2005 jsou provozovány čtyři páry vlaků v pondělí až pátek.
Jízdenky jsou prodávány bez příplatku pouze ve vlaku. Jízdenky Českých drah neplatí! Sleva LIBNET+ je uznávána.
Příklady jízdného ve vnitrostátní přepravě:
•jízdné do 15 km = 10 Kč (příklad Liberec - Chrastava)
•jízdné do 30 km = 20 Kč (příklad Liberec - Hrádek nad Nisou)
Příklady jízdného v mezinárodní přepravě
•Chrastava - Zittau nebo Varnsdorf = 30 Kč
•Liberec - Zittau nebo Varnsdorf = 40 Kč
•Liberec - Seifhennersdorf = 50 Kč
Slevy jízdného:
•předplatné 5 jízd za cenu 4 z plného a polovičního jízdného. Jízdy je nutné vyčerpat v průběhu 1 měsíce od zakoupení.
•žákovské jízdné se slevou 25% z plného a polovičního jízdného. Nárok na slevu je nutné prokázat předložením ověřené žákovské průkazky. Ty vydávájí ČD u pokladen a ČSAD. Ve vlaku průkazky nevydáváme ani neověřujeme.
•50% sleva pro děti do 15 let
•75% sleva pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P
Ve vlaku je možno zakoupit kompletní sortiment jízdenek dopravního svazu ZVON (Vlaky Lausitzbahn, DB Regio, SOEG, SBE nebo také městskou a regionální dopravu v regionu ZVON) za EUR nebo za přepočet na Kč. Dále je možno zakoupit jízdenku Sachsenticket za 27,- EUR nebo přepočet na Kč.
Smluvní přepravní podmínky Railtrans s.r.o. pro veřejnou drážní osobní dopravu:
- vlaky RT regio
- vlaky RT Express
Mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.252.95
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 14:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

"Jinak samozřejmě základem bude IDOL/ZVON + lomený tarif při cestách za IDS. To dokonce vyžaduje zákon"
Dodám jen velmi špatný zákon.
Kupodivu neřešící snížení jízdného cestujícím u různých kvalitních dopravců, ale naopak nižší dotaci kvalitnímu dopravci a vyšší dotaci tomu mizernému, který si řadu let buduje provozní jednotky a ředitelství, nadjednotky a nadjednotky nadjednotek, oblalastní a podoblastní ředitelství, generální atd.
Toť i moje odpověď na větu: "bylo by to faktické zhoršení služeb, které by léty vypracovaný a zaužívaný solidní systém železnice degradovalo na primitivní".
DB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.161
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:28:11    Odkaz na tento příspěvek  

Nemecka rada 612 jezdici di Liberce ma pry povinne vypnute naklapeni, netusite nekdo proc ?
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 16:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DB: v Čechách snad jezdí jen na vyjímku a nemá naklápění tudíž povolené. (ale možná se pletu)
ICQ: 338-873-999
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ona 612ka už klopí na německé části tratě do Drážďan?
Sportu zdar, bajku zvláště!
Radan_stift
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:36:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

612ka neklopí momentálně nikde v Německu....
Mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.252.95
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 21:46:59    Odkaz na tento příspěvek  

Zdroj:
Plnně souhlasím s tvým příspěvkem z 30.12. Pokud se týká režisty on snad ani nic neví, nebo nechce vědět, či má klapky na očích a zacpané uši. Ještě mne napadla jedna možnost, nejezdí vlaky jako cestující.
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 22:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Mire55
Ona taky Regionova má několik přezdívek Vagína vše tam je na pí...., Agro pendolino atd. Podle mne je to šrot a někdo dostal za tuto rekonstrukci pěkně zaplaceno.
Mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.252.95
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 06:04:08    Odkaz na tento příspěvek  

Zdroj:
Také se ji říká Vondráčková nebo šukafon na druhou. Co se týká ceny, třídilná stojí prakticky 3/4 Desira, což je nové moderní vozidlo po všech stránkách, s výkonnými motory pěknou akcelerací a přitom podstatně nižžší spotřebou, což za velmi krátkou dobu nahradí ty nepatrně vyšší vstupní náklady. Stačí si vzít jen tužku a papír, umět sčítat, odčítat, trochu násobit a dělit. To bohužel asi nezvládají ti, co rozhodli o tak zvaných modernizačních rekonstrukcích. Je pravdou, že by nepřispěla na zaměstnanost v regionu.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 14:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je pravdou, že by nepřispěla na zaměstnanost v regionu.
Ale přispěla, stejně se kvůli ROPům licenčně vyrábět bude. Akorát jim tehdy neteklo do bot, takže to bylo politicky nepřípustné.
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 02:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Radan Stift: 612 mají zakázáno klopit? To je dobře, protože já jsem s ještě klopící 612 jednou jel z Chebu do Norimberka a bylo mi v tom opravdu špatně. Je to hodně nedokonalý.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2449
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 04:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ivw: no, mě v tom poprvé bylo taky špatně. Na trati ze Zwickau do Hofu. Mělo to malý háček: já to řídil. Pak už mi v tom špatně nebylo. Zvykl jsem si. V Pendolínu v prvním voze ve směru jízdy se vám špatně nedělá třeba v úseku Blansko - Brno?
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 19:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, protože Pendolino klopí pomalu a propočítává všechno možné, takže to ani není cítit, kdežto ty německé hrůzy mají jen nějaký jednoduchý systém, co jsem tak četl, a to způsobuje, že klopí (klopily) dost neohrabaně (příliš moc a prudce). To je můj dojem. A taky mi v tom na té trati do Norimberka příšerně zaléhaly uši při jízdě v tunelech - ventilace ve stropě tam dělala takový přetlak, že měúplně píchalo v uších. Sedadla v 1. třídě byla úplně rozedraná, no prostě to by nikdo od DB asi nečekal.
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 7-2002

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 09:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivw: Mám úplně stejný zážitek. V létě 2003 jsem jel trasu Děčín - Mannheim a úsek Marktredwizt - Norimberk byl asi nejhorší částí trasy. To klopení v zatáčkách bylo opravdu dost brutální - nic, nic a najednou škub! Průjezdy tunely taky stály za to - v uších bylo docela dost nepříjemně zalehlo. Když k tomu přičtu přeplněnost soupravy (do Norimberka přijely 3 spojené jednotky přetékající lidmi) a ucpané, přetékající WC (jak vypadala podlaha při způsobu klopení jednotky nechť si každý domyslí sám), tak tahle část cesty opravdu "stála za to"...
Zlaté časy - Moderní časy.
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 15:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se na 612ce nelíbí úroveň hluku pohonu. A pak v létě ta jejich klimoška, která tam dělala "zimu". Ale to je asi všude v Rajchu...

Takže se mi moc nelíbí jak ty jejich RegioSwingery, tak i Desira DB bez opěrek pro ruce a snad i stolečků.
Sportu zdar, bajku zvláště!
Mája
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 17:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak v létě ta jejich klimoška, která tam dělala "zimu"
To nedělá klimoška ale německej Helmutfíra, kterej tam nastaví 20°C. Viděl jsem, jak českej to pak přenastavil na 22-23°C.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mája.)
Mtb_freeride
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 18:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, nastaví... na klimošce, která ji pak dělá
Ne, rozumím vám. Ale mít prostě při venkovní teplotě 30 a víc stupňů uvnitř stěží 20 je fakt o zdraví a tepelná pohoda je tatam...
Sportu zdar, bajku zvláště!
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 22:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arriva hledá jméno pro svou novou trať:
http://www.vogtlandbahn.de/SITEFORUM?t=/contentManager/onStory&e= UTF-8&i=1234363502582&l=1&active=no&ParentID=1232119835478&StoryI D=1260279101960
DB man
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.63.99
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 23:40:13    Odkaz na tento příspěvek  

pro: Ivw

612 i pendolino má naprosto stejný systém naklápění, oba jsou od Fiatu.

jel jsem s 612 mnohokrát a nikdy jsem nic nepříjemného nezaznamenal.
DB man
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.63.99
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 23:56:41    Odkaz na tento příspěvek  

pro: Radan_stift

Jaký je tedy oficiální důvod vypnutého naklápění 612 všude v Německu ?

Stížnosti cestujících ? Technické problémy ?
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 00:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Für DB man :

In Deutschland wollte man nach den Erfolgen der Italiener auch ein Neigetechniksystem entwickeln, um nicht vom Lizenzbau italienischer Drehgestelle abhängig zu sein. Diese System wurde in die Triebwagen der Baureihen 611 und 612 eingebaut.

Das System von Adtranz (heute Bombardier) baut auf einem System auf, das beim Leopard II-Panzer dazu dient auch bei schneller Fahrt über Geländeunebenheiten gezielt schießen zu können. Dazu wird das Rohr der Hauptwaffe durch eine Art Neigetechnik in der waagerechten gehalten.

Natürlich hat das endgültige Neigesystem nicht mehr viel mit dem des Panzers gemeinsam. Die Neigung erfolgt aber nicht, wie bei FIAT, mit Hilfe einer Hydraulik sondern stattdessen elektrisch mit Hilfe von Servomotoren. Bei diesem System, dass unter dem Markennamen Neicontrol-e vermarktet wird beträgt der mögliche Neigewinkel ebenfalls 8°.
DB man
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.63.99
Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2010 - 23:11:01    Odkaz na tento příspěvek  

Der folgende Artikel erschien bei BahnInfo
am 22.10.2009
auf der Aktuellseite Deutschland
in der Kategorie Mitte
Neigetechnik bei VT 611 und VT 612 vorübergehend abgeschaltet

Die Deutsche Bahn AG hat am 21. Oktober 2009 in Abstimmung mit dem Eisenbahn-Bundesamt bei rund 230 Triebwagen der Baureihen VT 611 sowie VT 612 die Neigetechnik abgeschaltet. Grund ist die Überprüfung von Funktionsfehlern, die im Neigetechnik-Antrieb zweier Fahrzeuge festgestellt wurden. Die betroffenen Bauteile waren erst kurz zuvor ausgetauscht worden. Die Neigetechnik bleibt abgeschaltet, bis die Ursache der Funktionsfehler abschließend geklärt ist und wirksame Maßnahmen zu ihrer Behebung ergriffen werden können. Als Folge der abgeschalteten Neigetechnik verlängern sich die Fahrtzeiten bei einigen Regionalzügen um bis 15 Minuten.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 14:51:17    Odkaz na tento příspěvek  

Můj názor na řadu 612 DB: Jel jsem s tím pouze jednou ze Cvikova do Hofu a už je to déle. Dysajnově je to super, naklápění mi nebylo příjemné, ale nedělalo se mi špatně. Co bych vytknul je dost hlučný motor, u nás bych to přirovnal k řadě 843 podle zvuku ,,i když moje přirovnání tahá za uši" a stísněné prostory pro cestující, nad sedáky málo místa a navíc sedáky za sebou což nemám rád. Ale to jsem netušil, že na svět přijde příšerně hlučná 814, takže tohle je tichý. Celkem mám řadu DB 642 mnohem radši, díky prostornému interiéru.

Dále bych chtěl říct, že euforie z naklápění opadla a přitom tyhle typy motoráků na regionálkách, kde se nebude narovnávat jsou cestou pro slušné jízdní doby.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:19:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák: Na regionálkách se slušné jízdní doby nedělají naklápěním, ale pobyty v zastávkách a dynamikou rozjezdu. Pokud je 612 nasazena na osobák místo 642, tak šustruje.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 5402
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by režista blíže rozvést tu likvidaci systému veřejné dopravy soukromým dopravcem? Napadá mě celá řada důvodů, ale žádný z nich není té intenzity, aby došlo k likvidaci systému.

Z hlediska tarifu řeší cestování v rámci kraje ve valné části případů IDS, ve zbylých relacích lomené jízdné. Jeho prodej jednotlivýmni dopravci nemá ve výběrovém řízení co dělat, to by mělo být řešeno globálně. Jaká je ale realita nevím, že by vzájemný prodej lomených jízdenek nařizoval zákon, tomu se mi příliš věřit nechce (například v relaci ČD / Železnice Desná to myslím nefunguje). Každopádně souhlasím s režistou, že jedno odbavení je příjemnou výhodou železnice a bylo by záhodno to nezlikvidovat.

Uznávání různých speciálních nabídek bych ponechal na dohodě dopravců. V některých případech to samozřejmě může znepříjemnit cestu vlakem, ale obecně bych zase síťový efekt železnice tak moc nepřeceňoval - v Libereckém kraji obzvláště. Větší počet dopravců samozřejmě tarif znepřehlední, ale pravidelně dojíždějící se maximálně ve dvou až třech tarifech jistě brzy zorientují, příležitostní cestující pojedou za lomené jízdné a pro víkendové předpokládám nějaká použitená vzájemná nabídka nakonec existovat bude.

Jinak vidím nevýhodu soukromého dopravce leda v omezeném počtu vozidel k náhradě v případě poruch. České dráhy už se ale k tomuto stavu přibližují vlivem logických úspor a rozpadem vlastních vozidel také, tudíž i tento důvod z valné části padá.

Dál už mě napadá jedině režistovo "pětinásobné jízdné", což je samozřejmě účelově vyřčená ptákovina. Reálnější bude spíš stejné jízdné při mírně vyšší dotaci.
ex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.209
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:44:33    Odkaz na tento příspěvek  

[DBman]
Dekuji za upresneni, ja zil v domeni ze to je stale se opakujici problem s pevnosti naprav.

Ad VT BR612 DB:
Najezdil jsem s nimi pomerne dost v SN, SA, TH i NS. Ze by se v nich nekomu delalo spatne jsem se dozvedel az zde, nikdy jsem nic takoveho drive nevidel, nezaslechl, ani necetl. Ani jsem nezaslechl vyraznesji vytky proti temto vozidlum ze stran verejnosti nebo objednatelu dopravy (krome zvysene hladiny hlucnosti).

Sedacky za sebou jsou dle meho nazoru veci zvyku a pro delsi cesty (200 km a vice) si myslim ze jsou dostatecne pohodlne i lepsi (jak ergonomicky, tak usporadanim - stolecky pro moznost prace, opticke neruseni,...) nez napr. Desiro Classic.

Ale i Desiro Classic povazuji za velmi zdarile vozidlo, byt urcene pro trochu jiny segment dopravy.

Ostatne co bych za to dal, kdyby misto R/Sp s 854 nebo i 843 na byly nasazovany 612 nebo 642 a zaroven se vyuzivaly moznosti infrastruktury jako treba na "znedbavane" trati DD - GR.
Granite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.238.54
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 18:22:15    Odkaz na tento příspěvek  

Mal som možnosť jazdiť s BR612DB v úseku Liberec - Dresden, toto leto. Môžem potvrdiť,že je to veľmi dobré vozidlo, oproti všetkému, čo jazdí v Čechách aj na Slovensku. Sedáky sú dosť dlhé, sedadlá kvalitné a čo obzvlášť oceňujem, je čiastočné umiestnenie sedadiel za sebou. Hlavne ked ste vysoký, ako som ja, viac oceňujem sedadlá za sebou, pretože nohy si môžem natiahnuť pod sedadlo cestujúceho predomnou. Pri sedení som mal dokonca rezervu pre nohy. Má to aj sklopné stolky - veľmi praktické. Samozrejme z nemeckého pohľadu to nie je nejaké super vozidlo.
K hlučnosti motoru - myslím je to v norme. Je potrebné vedieť, že motory v BR612 sú oproti 843 ČD veľmi výkonné, prakticky +50% a celý výkon je pre dva vozne. Naproti tomu rada 843 - napríklad na trati Liberec-Pardubice má o 1/3 nižší výkon a 3 vozne. T.z.zrýchlenie v BR612 je "veľmi slušné".
Mal som možnosť zviesť sa aj vašou Regionovou- celkom dobré, len nie je veľmi vhodná na sedenie, stiesnené podmienka a hlučnosť. Ale je to pokrok - v rámci možností Čiech. :-)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Granite: Uvědom si ovšem, že u řady 612 se ale počítá s provozem rychlostí 160 km/h, kdežto řada 843 má maximální rychlost 110 km/h. Čili tam je vyšší výkon naprostou nutností. S výkonem jako řada 843 by totiž řada 612 rychlosti 160 km/h dosahovala jen velmi obtížně.

Řada 843 je bohužel tak trochu nešťastně řešené vozidlo. Na motorový vůz zbytečně těžké a coby lokomotiva málo výkonné. Bohužel tak trochu poplatné požadavkům ČD v době svého vzniku, kdy se počítalo, že by tento motorový vůz mohl vozit smíšené vlaky. Proto já řadu 843 nazývám (myslím, že vcelku trefně) motorovou lokomotivou nízkého výkonu s možností přepravy cestujících. S řadou 843 by snad mělo smysl udělat jediné - vyměnit motory za výkonnější, aby byl k dispozici výkon alespoň 2 x 400 kW. Jinak ale k interiéru tohoto vozu příliš výhrad nemám, pořád je to z tohoto hlediska jedno z lepších vozidel, co mají ČD k dispozici.
Granite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.168.238.54
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 22:55:08    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Súhlasím. Motoricky je BR612 niekde inde. A má hydromechanický prenos výkonu. Ale asi to je cesta aj pre motorovú trakciu v Čechách. Mať inštalovaný vysoký výkon pomocou kvalitných motorov, ktoré umožnia rýchlu akceleráciu. Ku rade 843: Tiež ma to napadlo už dávnejšie, že 843 mala mať vyšší inštalovaný výkon. Nezabudol si ale na to, že remotorizácia 843 znamená výmenu aj elektromotorov pohonu dvojkolies? (Elektrický prenos výkonu) Asi to nie je reálne, bolo by to finančne dosť náročné. :-)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 05:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hlavně zbytečné, protože i kdyby naftové motory měly výkon 2 x 500 kW, tak to současným trakčním motorům nebude vadit. Tam je velká rezerva.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 11:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, proč se držíte toho dogmata, že musí mít 2 motory? Stačí 1 pořádný podpodlahový.
ex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.209
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:58:18    Odkaz na tento příspěvek  

[Fousekx]

Domnivam se, ze to neni dogma, ale soucasny konstrukcni trend, protoze dostat do kontejneru tak vykony motor se vsim prislusenstvim je ponekud komplikovane. Navic ty dnesni naroky na spolehlivost spise mluvi ve prospech 2 motoru.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 998
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 23:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O "konstrukční trend" ( čti módní záležitost) rozhodně nejde. 2 motory se používají u jiného druhu vozidel, kde je to nutnost z hlediska zástavby. Tady to neplatí. Protože v tom případě mi vysvětlete, proč 854 také nemá 2 motory, když je to tak "trendy"?
Zdroj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 23:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To: Fousekx
Do 854 se jeden vetší motor vejde je umístěn ve strojovně, 854 má přenos výkonu hydromechanický Do 843 se jeden výkonný motor prostě nevejde není na něj místo, 843 má přenos výkonu elektrický. 842 má přenos výkonu hydromechanický a má dva motory a taky proto samé problémy.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 01:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopitelně vejde. Co třeba 860, tam se velký motor nevešel? A elektrický přenos výkonu je zde spíše výhodou.
Ach vy šotouši
ex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.209
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:14:22    Odkaz na tento příspěvek  

[Fousekx]

"konstrukcni trend" neni modni zalezitost, ale zpusob reseni problemu platny stavu technologie a kompromisu nakladu. Zrovna na zeleznici jsou behem tech 160 let uzivani konstrukcnich trendu primo ukazkove.

Ohledne rady 860 to snad myslite jako vtip. Pokud je nejaka investice do rad 842/843 efektivni, tak jen remotorizace, ostatni zminovane rady jen nechat dozit a opatrovat vozidla nova - efektivni na provoz i udrzbu - a podivjete se sam, jake jsou dnes nabidky trakcnich kontejneru v prislusne vykonove kategorii.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když vy tady drmolíte poučky, ale konkrétní aplikace vás nezajímá. Příklad 860 jsem sem dal jako důkaz, že to není nemožné. Takže co je na tom tak vtipného?
ex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.209
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 22:01:26    Odkaz na tento příspěvek  

[Fousekx]

ale ja mel za to, ze tato diskuze je o skutecne zeleznici, a nikoli o "modelovem kolejisti", byt v meritku 1:1. Tam je mozno provozovat kdejake exoticke zarizeni, ktere mohou ukazovat i jine bezne nemozne veci :-)
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 09:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já zase myslel, že je to diskuze! ( a s člověkem technicky alespoň trochu vzdělaným, když už se mi snaží oponovat). "Trakční kontejner" jsem našel hned u prvního výrobce průmyslových dieselů. Zkuste příště lépe hledat.
Neděláte u dráhy?
Tímto končím OT.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 05:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fouseksx: Bavíme se ale o výkonu motorů 2 x 500 kW. 1 x 1000 kW už se pod podlahu dává blbě a generátor, nebo převodovka takového výkonu už jsou těžké a velké.

Když si ale myslíš, že máš pravdu a nechceš připustit, že by tomu tak i nemuselo být, tak si v bludu žij i nadále.

Jentak mimochodem, řada 860 měla instalovaný výkon cca 500 kW.
Disp K
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.138.19
Odesláno Pátek, 29. ledna 2010 - 19:11:54    Odkaz na tento příspěvek  

Rychlému spojení Liberec - Žitava brání zanedbaná trať v Polsku
Mirek55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.252.95
Odesláno Sobota, 30. ledna 2010 - 18:32:51    Odkaz na tento příspěvek  

Disp K:
Dle mé informace polská strana provede rekonstrukci havarijního úseku (a zřízení zastávky Porajów)pouze za podmínky, že dopravci budou na nově zřízené zastávce zastavovat se všemi vlaky.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 18:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dva články z dnešního tisku:
Podle Libereckého deníku - plánuje se zřízení šesti nových stanic a rekonstrukce stávajících.
Ovšem podle tohoto článku v Mladé frontě Dnes trati hrozí zastavení.
Ve vlaku platí tarif dopravce a tarif integrovaného dopravního systému Libereckého kraje.
DVA ROKY NA K-REPORTU
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 23:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v televizních zprávách tato nehoda - http://liberecky.denik.cz/nehody/stalo-se-osobni-vlak-se-srazil-s -automobilem.html
V televizi bylo vidět, že s tím Opelem vrazil do boku VT 43.
DB man
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.18
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 23:52:59    Odkaz na tento příspěvek  

V Chrastave se krizuje opet vpravo .... v minulem jizd. radu se krizovalo vlevo pry z duvodu, aby bylo videt odj. navestidlo na Liberec. Nevite proc se to zmenilo ??
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 00:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravděpodobně kvůli bezpečnosti na přechodu k nástupišti. Od Hrádku se přijíždělo zostra a ve výhledu bránila bouda podchodu.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
DB man
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.18
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 07:52:58    Odkaz na tento příspěvek  

p. Mikulda ...
a jak resi to navestidlo na Librec ?
To byl preci duvod proc to bylo v Chrastave jinak ?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 08:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DB man:

Předpis řeší i situace, kdy na návěstidlo není vidět.
Šošon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 20:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli bezpečnosti na přechodu k nástupišti? Vždyť je tam podchod, ne?
Valenta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.63.99
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 22:33:12    Odkaz na tento příspěvek  

p. Mikulda ... Chrastava křižování

Ano je tam podchod a přechod přes koleje výslovně zakázán.
Dřív to bylo obráceně , protože z pravé koleje ve směru na Liberec je za zatáčkou odjezdové návěstidlo a nebylo vidět z této koleje. Nyní na něj tedy od nástupiště nevidí a jak se tedy prakticky řeší, odjezd, když zde již vlaky nevypravuje obsluhující personál stanice ?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 00:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šošon: Podchodem nikdo nechodí ...

Valenta: Podle článku 505e předpisu D2:
nemůže-li strojvedoucí pohledem zjistit, že příslušné návěstidlo dovoluje odjezd vlaku, po provedení úkonů podle čl.504 uvede vlak do pohybu, musí však upravit rychlost jízdy vlaku tak, aby mohl bezpečně zastavit před návěstí Stůj hlavního návěstidla
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Šošon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 19:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, ale brát ohled na cestující, kteří používají výslovně zakázaný přístup k nástupišti, no nevím nevím. Podobné chování vidím pravidelně např. v Havl. Brodě, do podchodu daleko, tak šup přes koleje... Taková 362 na rychlíku si to tam přihasí k perónům taky poměrně svižně.
košula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.124.6
Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 12:43:01    Odkaz na tento příspěvek  

V Chrastavě je podchod!
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.95.127.230
Odesláno Pondělí, 15. března 2010 - 17:30:08    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže lidi chodí přes koleje. A provozovatel dráhy (ČD PO Liberec) nařídil křižovat obráceně, diskuze nepřípustná :-)
D.B.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.246.126.91
Odesláno Sobota, 20. března 2010 - 14:09:50    Odkaz na tento příspěvek  

Oni tam nekoho porazili ? Ze to naridili az ted ? Predtim se pry muselo krizovat opacne.
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2168
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 07:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, mám dotaz. Chysám si tuto trať projet a mám v plánu použít vlaky 16054, 83076 a 17241. Vlak 83076 je v režii Railtransportu. Můžu platit v českých nebo budou potřeba éčka? Díky
Někdy mi připadá že se ČD řídí heslem Vikyho Cabadaje:
"Pojedeme zkratkou. Je to sice dál, ale za to horší cesta."
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 08:31:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ve vlaku Railtransport při nástupu v zastávkách na českém území (+ v Žitavě POUZE směrem do Liberce) zaplatíte jízdné dle tarifu RTT (Varnsdorf - Zittau 20,- Kč), a to normálně v českých korunách. Platí taky Libnet a SachsenTicket, neplatí SONE, SWT a žádné jízdenky vydané ČD (klasické jízdenky, kilometrické banky, ingoldy, režijky a tak).
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2169
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 16:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo díky.. O těch dokladech ČD vím, ale nějak jsem nebyl schopnej nikde zjistit jakou měnu potřebuju...
Někdy mi připadá že se ČD řídí heslem Vikyho Cabadaje:
"Pojedeme zkratkou. Je to sice dál, ale za to horší cesta."
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 09. dubna 2010 - 20:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mařin: Já už se svezl a dokonce s 815
S Hydrobusy, Bardotkama a rábou na věčné časy.

ICQ 312-249-479