K-report
 

Archiv do 2. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě v Karlovarském kraji » Archiv do 2. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 16:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno (cca v 9.30) přijel na dolní Mn ve složení 742 + cisterna + Daak. Pak to odposunovali kamsi k depu.

W.: mail došel?
Fotogalerie of R_H | Nech už sa ma idete spýtať na čokol´vek, už teraz Vám môžem povedať, že skutok sa nestal. | fiktivní trať pro BAHN

Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 18:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2x745 RTT u vjezdu do Sokolova.MH

http://www.youtube.com/watch?v=0DeuFaemZcg
Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 19:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec : Ty jsi dobrej kaskadér teda ...
Já se nepovažuji za šotouše já sem příležitostní fotič

Blíží se nová éra ...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9456
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 20:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

skaláka vidim na příští tejden.
bylo tam víc než 60, mělo to ject za plotem. co se ubrzdilo, netušim.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Klub M131.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.8.122
Odesláno Pondělí, 29. března 2010 - 21:16:38    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.klubm131-1.websnadno.cz/Pripravujeme.html

Naše akce a akce partnerského spolku Vogtländischen Eisenbahnvereins Adorf (Vogtl) e. V. na stránkách již brzo budou i naše neželezniční aktivity.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 11:32:35    Odkaz na tento příspěvek  

M131: No to mi už dlouho vrtá hlavou co to vlastně je ta Halštrovská dráha...
V okolí lubské trati totiž žádný Halštrovský les není, vidím tam jen Přírodní park Kamenné vrchy. Halštrov je v Ašském výběžku.
Souhrnně mi to přijde jako zbytečně umělá snaha vytvářet nové názvy pro věci kolem nás. Kozina se ujala, protože název je krátký. "Švestkovka" už bude chtít více marketingu. A Halštrovka?
To už raději ne. Denně musím nabouchat do hlavy kvanta nových souvislostí, nejen názvosloví. Svět už je tak složitej a komplikovanej, že vymýšlet nové názvy může snad jen Humanista

R.H.: Došel, díky. Mám denně desítky mejlů, odpovídám jen tak na každý pátý, zhruba.

Malá reklama na výborné dílo: vyšla vynikající publikace od P. Kulhánka "Astronomie a fyzika - nové obzory". Astronomie a fyzika – dvě prolínající se vědní disciplíny, jejichž nové poznatky jsou odrazem lidského chápání světa. V knížce, kterou jsme pro Vás připravili, se formou krátkých článků dočtete o blízkém i vzdáleném vesmíru, o nových technologiích, biofyzice i dalších souvisejících oborech. Základem článků jsou nejúspěšnější bulletiny z posledních tří let, které vycházely na serveru Aldebaran. Články jsou doplněny nejnovějšími informacemi, velkým množstvím obrázků, schémat a tabulek. V bočních sloupcích najdete doplňující informace a na konci každé kapitoly je zařazeno malé překvapení. Knížka nijak nenavazuje na předchozí tituly téže řady (Astronomie a fyzika na přelomu tisíciletí a Letem světem).
Dneska mi přišla poštou, krásné, čtivé dílo na kvalitním papíře se spoustou fotek a barevných schemat. Srozumitelné i pro laiky (no dobře, tak tedy min. průmka nebo tech. gympl).

Mrkněte na: http://aldebaran.cz/
PS: Rej černých děr opravdu není o kunxách, jak se někteří nevyléčitelně nemocní šotouši domnívali.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 12:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W:Název Halštrov má více významů:

Bílý Halštrov, řeka pramenící v Krušných horách, protékající Českou republikou a Německem.
Bílý Halštrov (přehrada), přehrada v blízkosti vesnice Dolní Paseky v okrese Cheb.
Černý Halštrov, německá řeka.
Halštrov (přírodní park), přírodní park v blízkosti města Aše v okrese Cheb.
Olešnice nad Halštrovem, je starší české exonymum pro německé město Olešnice (Oelsnitz).
Lázně Halštrov, či jen Halštrov je starší české exonymum pro německé město Bad Elster.
Pramen Halštrova, památné místo u vesnice Výhledy v okrese Cheb.

Tolik Wikipedie.

Němci občas označují jako "Elsterbahn" (tedy Halštrovská dráha) trať Fr. Lázně - Plauen.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 12:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Dobrá, ale nic z toho výčtu nijak nesouvisí s tratí Tršnice - Luby. Nebo se mýlím?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 12:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: Myslím, že se nemýlíte. Ledaže by si někdo spletl Plesnou a Luby.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 13:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechystá se někdo ve čtvrtek někam na zelené pivo? V Chodově přestali točit Krušovice a nahradili to Smíchovem a jakýmsi nepitelným kvasničákem, takže to vidím na nějaký výlet do blízkého okolí.

pivo, rum, pivo, rum, pivo, pivo, pivo, rum,
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 16:38:49    Odkaz na tento příspěvek  

Chystáme. Je první čtvrtek v měsíci, takže sraz šotoúchylů. Můžeš přijet na permoníky. Ale podražili - polotmavej (napůl diskriminovanej) za 29 Kč. Budu až tak v 18,30 až přijedu z kaše.
Jinak dnes nějaký popelář vystřílel celej zásobník v Sokolově někde u kina Alfa do polotmavého občana. Kupodivu nepřežil. prý měli nějaké spory
Klub M131.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.5.34
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 17:05:58    Odkaz na tento příspěvek  

W:Klub M131.1 pořádá akce na tratích v regionu a při každé akci vydává i publikaci o dráze.Název publikace by byl divný. např: Dráha: (Cheb)Tršnice-Luby u Chebu nemyslíš? Pro to tratě pojmenováváme podle publikací. Halštrovská dráha, Kraslická dráha, Tepelská dráha, Krušnororský semmering. Zjistím přesně co Halšrovská dráha znamená. Tuším že je to nějaké staré označení pohoří u Lubů(region u Lubů). Končíval(končí) někde u řeky Svatavy na ostatní strany nevím. Zajímá to ale víc lidí, tak si necham poslat něco od našeho člena a pak to sem hodím. Jinak 29.5.2010 připravuje Viamont na Kraslické dráze taky nějaké oslavy. Slavnostní otevření Muzea Kraslické dráhy se skloubí s touto akcí. Díky
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 18:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klub M131.1
To by jsme měli mít i výstavu v klubu modelářů v Sokolově. Myslím že podle zelpage je to 24. - 31.5.2010. To by mě zajímalo kolik lidí tu výstavu u nás v klubu navštíví
KŽM Sokolov, www.kzmsokolov.ic.cz
my photos www.rajce-jrajcani.rajce.idnes.cz
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 18:35:00    Odkaz na tento příspěvek  

Název publikace by byl divný. např: Dráha: (Cheb)Tršnice-Luby u Chebu nemyslíš? Pro to tratě pojmenováváme podle publikací. Halštrovská dráha, Kraslická dráha, Tepelská dráha, Krušnororský semmering.
Vím. Ale taky mám asi rok a půl marketingu
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.182.9
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 18:41:30    Odkaz na tento příspěvek  

Dráze do Lubů místní "starousedlíci" (cestující "nešotouši") běžně říkávají Lubská dráha nebo spíš Lubinka. Starousedlík před rokem 1945 trať označoval jako "Schönbacher Bock" nebo v místním "slengu" "Schämbana Bockl". Název Halštrovská dráha je v zásadě správný neboť okolní kopce u Lubů se tak jmenovaly (spíš méně častý název, častěji se uvádí patrně nesprávně Krušné hory a dokonce i Nejdecká pahorkatina, což je i na turistických mapách). Nešťastné je, že kopce u Aše se také tak jmenují spolu s dalšími názvy jako Smrčiny, Ašská pahorkatina atd. Název dobře zní a tak byl patrně vybrán, ale patří do kategorie, kdy se dráhá mohla v zásadě správně jmenovat třeba Sooská dráha, Dráha Chebské pánve, paradoxně i Nejdecká dráha atd. atd. atd. Prostě bude záležet zda se pojmenování časem ujme, ale podle mě asi ne protože je to "jazykolam". 532.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 19:24:23    Odkaz na tento příspěvek  

532: Nevím proč, ale z dětství kdy mě chytl zeměpis mám zafixováno, že Krušné hory končí až u Chebu (a Zelená hora je už Český les). Smrčiny jsou tam jaksi "navíc".
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.182.9
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 19:59:50    Odkaz na tento příspěvek  

W : Vždyť je to jedno, jako s názvy ulic - Franz Josef Strasse, 28.října, Masarykova, Adolf Hitler Strasse, Hermann Göring Gasse, Benešova, Gottwaldova, Masarykova, Gottwaldova, Masarykova ......... za 20 let Havlova.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 20:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: tak to máte zafixováno špatně. Údolí Svatavy odděluje na západě Krušné hory od Smrčin, resp. Elstergebirge a Vogtlandu. Na severovýchodě na Krušné hory navazuje u Krásného Lesa a Nakléřovského průsmyku Děčínská vrchovina (hranice mezi oběma celky tedy leží přibližně v místech, kudy je vedena dálnice D8 do Saska).

Určitý problém je v tom, že Češi (ale tady mám na mysli ne Tschechen, ale Boehmen-to jest i ti německy mluvící) dělí Krušné hory trochu jinak, než Němci (Deutsche). To je dáno tím, jak se onen hřbet rozdílně svažuje na českou či německou stranu.

Jinak ono Elstergebirge je onen Halštrov (stejně tak jako Bad Elster), Elster je pak řeka, zvaná česky Halštrava (Halštrov-v Česku pramení). Prostě se musíme smířit s tím, že ty kopce jsou řekami a potoky rozřezány z německé strany jinak, než ze strany české a proto jsou názvy rozdílné, a to se týká i geografického dělení.

Pokud Němci někde hovoří o "Elsterbahn" (česky tedy Halštravská dráha), tak jí jednoznačně míní trať Plauen - Bad Brambach - Plesná(Fleissen)- (zpět do Němec) - Vojtanov - Fr. Lázně.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5316
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 20:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

29. 5. je Den s EgroNetem, na kraslický by měla pendlovat nějaká krabička na lidi tuším mezi Sokolovem a Olovím.
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
kolejnice25
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.8.177
Odesláno Úterý, 30. března 2010 - 22:10:19    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf33: Tak že je to jak s tou Halštrovskou dráhou Má to Klub M131.1 správně? Mají to posvěcený od nějakýho historika
Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 06:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

29. 5. 10 let EGRONETu
Propagační jízda

310, 3× Be, Dopravce: ČD
Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou

takže taky není špatné

(Příspěvek byl editován uživatelem Rammstein.)
Já se nepovažuji za šotouše já sem příležitostný fotič

Blíží se nová éra ...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 09:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolejnice: můj soukromý názor je, že se s pojmenováním trochu sekli. Ale znal jsem kočku, které říkali Čert. Koťata měl každej rok...
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9459
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 10:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro mikuldu: http://www.zelenepivo.cz/kde-se-toci-zelene-pivo.php
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9460
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 11:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a kdy pojede ten měřák varama?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Nereg. R_H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.160.43
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 12:03:03    Odkaz na tento příspěvek  

V dnešní MF DNES jsou cca 3 stránky o karlovarským horním nádraží.
PS: MF DNES se moc nepředvedla, když u jednoho popisku fotky s RS1 napsaly, že do Sokolova zajíždí i vlaky spol. Fogtlandbahn
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 12:31:11    Odkaz na tento příspěvek  

Do Falknova zajíždí Foglbahn, co je na tom divného?
Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 13:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo se chcete podívat na zahánejí stavby v sokolově tak u nádraží louka zrovna na to koukám . papalaši jsou tu .
Já se nepovažuji za šotouše já sem příležitostný fotič

Blíží se nová éra ...
Klub M131.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.1.3
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 14:52:55    Odkaz na tento příspěvek  

úryvek z Knihy Krušný ráj autor: Petr Mikšíček.

Nejzápadnější část pohoří tvoří vrchovina, která se nazývá Halštrovské vrchy a Nejdecká vrchovina. Geograficky patří do celku Krušných hor a představuje jejich snížené patro, které se táhne od Lubů přes Rotavu až k Nejdku, je relativně plochým nižším schodem Krušných hor.Vzniklo rozlomením a poklesem tektonické desky nesoucí krušnohoří .
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 15:15:08    Odkaz na tento příspěvek  

Rammstein: Trochu srozumitelněji by to nešlo? Co v Sokolově papaláši zahánějí? Stavbu nového autobusového nádraží u bývalého skladiště? Nebo snad otvírají přivaděč vody z Ohře do jezera Medard?
Klub M131.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.1.3
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 15:21:47    Odkaz na tento příspěvek  

Objevilo se několik návrhů - Lubská dráha, Skalenská dráha (obdobně jako Kraslická dráha, což vzniklo na MěÚ Kraslice), Vildštejnská dráha (dřívější název Skalné), Jílová dráha, Smrčinská dráha.
Název Halštrovská dráha je proto, že horní část trati leží v tzv. Halštrovském mezihoří (což je možná už ne zcela aktuální horopisný název). Hranicí mezi Halštrovským mezihořím a Krušnými horami je řeka Svatava (takže v Halštrovském mezihoří se nachází např. i dopravna Rotava).
Název se konzultoval s RNDR. Petrem Rojíkem, Ph.D., známým to geologem, který tento doporučil jako nejvhodnější a správný.
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.182.9
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 16:16:30    Odkaz na tento příspěvek  

Ono jde spíš o to, že název Halštrovská dráha trať jasně neidentifikuje, aby každému bylo hned na první pohled jasné, že jde o dráhu Tršnice - Luby. Člověk, který se o to moc nezajímá, není z oboru, má jiné starosti a hobby, musí tomu věnovat nějakou dobu, aby pochopil o co jde. Když to hodně přeženu, tak třeba sušenka Tatranka místo Tatranka by se jmenovala - názvy ve složení - ty různá Éčka atd. .
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 16:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: No jasný, ale mě jde hlavně o tu správnost názvu
Fotogalerie of R_H | Nech už sa ma idete spýtať na čokol´vek, už teraz Vám môžem povedať, že skutok sa nestal. | fiktivní trať pro BAHN

Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 17:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel : promínte

snad vám to vynahradím týmto infem

Šachta dnes 45x falls + 1x 774

Někde někoho přejely takže Sokolov-Cheb jezdí na Rychlíkach 242

242 212 Objíždí soupravu

363 075 (Sokv Ustí nad labem) jede na R607

A setkání Rychlíku a Osobáku


(Příspěvek byl editován uživatelem Rammstein.)
Já se nepovažuji za šotouše já sem příležitostný fotič

Blíží se nová éra ...
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 18:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ramštajn: ještě by to chtělo posunout si čas o hodinu dopředu
Fotogalerie of R_H | Nech už sa ma idete spýtať na čokol´vek, už teraz Vám môžem povedať, že skutok sa nestal. | fiktivní trať pro BAHN

RudýĎábel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 20:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo zdění v Sokolově



kolejnice25
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.35.88
Odesláno Středa, 31. března 2010 - 22:38:36    Odkaz na tento příspěvek  

532: Mě osobně se název líbí a už jen touhle diskusí se hodně lidí zamyslelo, co to vlastně Halštrovská dráha je. Jde vidět, že hodně málo lidí ví něco o svém okolí. Proč teď neoživit již zapomenutý název("výraz")? Nejen dráhy ale i okolí. Myslím, že i hodně místních, až se půjdou na oslavy podívat se zeptá sama sebe: "Co to je Halštrovská dráha???" Dozví se to a budou si pamatovat, že je to Halštrovská vrchovina( -ké vrchy). Kdyby se tak dráha nepojmenovala, kdo by si na tento již zapomenutý název jen tak vzpomněl.? Vždyť čeština je hezký jazyk. Někdo tu i zmínil, že je to jazykolam, to jde taky vidět, že už tu krásnou češtinu zapomínáme.(Navíc řekněte si to párkrát za sebou, hned se to líp vyslovuje.). Nebo by bylo lepší " LubyTrack, LubyTrain"???????
Teď jde o to, aby se název vžil aspoň v okolí. A Halštrovský region, dráha, vrch tu bude zase v podvědomí lidí a možná i pro další generace. Myslím, že tohle Klub M131.1 neplánoval, ale já to tak cítím. Pro lidi z Brna to bude furt jen trať 146 Cheb-"jak se to tam jmenuje Luby ?", ale pro nás Halštrovská dráha. Karel

PS: Přiznam se taky jsem to nevěděl, ale teď už to vím a název budu šířit dál :-D
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5322
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 31. března 2010 - 23:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

netušíte někdo, proč pokládali základní obrubník terminálu v místech, který podle fotek RĎ s terminálem vůbec nesouvisi? Že by matení nepřítele z jižního kouta kraje, kde celou investici "za trest" odfinancuje město, který chtělo konečně někam plnohodnotně patřit?
Diese Schere schneiden zu dem Sieg!
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 03:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k

Nebylo to kvůli tomu aby se kravaťáci nebrodili v blátě a mezi prachem z bourání toho skladiště ... Ještě tam mohly mít červený koberec ...
KŽM Sokolov, www.kzmsokolov.ic.cz
my photos www.rajce-jrajcani.rajce.idnes.cz
Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 07:19:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k,Kecup : Oni ty šutry jsou na Budoucím parkovišti a to s tím souvisí .
Já se nepovažuji za šotouše já sem příležitostný fotič

Blíží se nová éra ...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 09:21:26    Odkaz na tento příspěvek  

Rudý Ďábel: Díky za kvalitní reprortáž ze zahájení výstavby gumokolního terminálu v Sokolově (byla lepší než Rammsteinova).
P.S.: "Zdění" na této stavbě určitě ale ještě nezačalo. Ten "základní kámen" zajisté pochází z rozbourané skladištní rampy na nádraží.
1001101
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.240.10
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 09:39:41    Odkaz na tento příspěvek  

532:Správně.Halštrovská dráha je pro místní název nicneříkající.Odjakživa Lubská nebo Kozina.
Klub M131.1:Až uvidíš v Tršnici Mn do Skalné a zeptáš se výpravčího,jestli jede na Halštrovskou,tak na tebe bude koukat jak na vola.
kolejnice25:Můžu garantovat,že aspoň pro místní se tento novonázev nikdy nevžije.
Pánové,vždy Lubská nebo Kozina.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9463
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 10:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se mi donesla zajímavá info: regíny nemůžou za hranice, neb nejsou v pohraničním ujednání. ale čd by chtěli. takže se koukli ke kargu a bude. regíny se přečíslujou na 810.7! řidičák bude 010.8. na dú probíhá příslušné řízení. 1. kusy budou v chebu, aby mohli do johanu a prej taky budou jezdit do furtu. a od gvd prej nebudou do chebu jezdit dezira, ale nahradí je z brambachu do markretwiz právě regíny v rámci nějakého vyrovnání..
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 11:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo : dobrej apríl
Já se nepovažuji za šotouše, já jsem příležitostný fotič
http://zeleznice.hostuju.cz/ Nová stranka(důvod zrušený tamte byl že byli napadeni virusem .)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 11:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vítej v Čechách. Toto jsem říkal už když dorazila první Regina. Němec totiž pro zápis do DU neuznává novovozidla neschválená pro celé Německo, ale uznává vozidla již zapsaná, kde naštěstí bere pouze základní řadu. Jenom proto se dále nevyrábí řada 755, ale 753.7 a to s tím přečíslováním Regin má taktéž svou logiku.
RudýĎábel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 11:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milí přatele tam co byli zahájeny poklepové práce na základni kámen tak se skutečně jedná o dva kameny ze strarého skladiště ČSAD a to že to nebylo na budoucím terminálu jest proto jak to zde uvedl Kečup aby si skutečně neumazali své oblečky a boty a co potom ten roul tam by se ten stánek nevešel . Ještě tady přikládám pár fotek z roull.


749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 11:40:58    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: ze stejného důvodu pro Cargo 742.7 a ne třeba 744 jako pro šachtu.
Posláno z mobilu.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 12:47:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rudý Ďábel: Díky za další foto. Je to asi kouzlo nechtěného, ale "Byly zahájeny poklepové práce na základní kámen", to je k těm papalášům snad ještě trefnější komentář než včerejší "zdění". Zejména, když na fotkách ještě žádné zdění není - jen bourání.
Jo, něco zbourat je vždy jednodušší, než něco užitečného postavit.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 13:11:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak může být Regína 810.7, když nemá katra?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Rammstein
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 14:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu netradiční záběr (snad se bude líbit)

Já se nepovažuji za šotouše, já jsem příležitostný fotič
http://zeleznice.hostuju.cz/ Nová stranka(důvod zrušený tamte byl že byli napadeni virusem .)
399
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 01. dubna 2010 - 15:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Chodově opravujou dráty nad Lidlem.
cca.14:40 průjezd dvou žlutých brejlovců Chodovem a ve stejný čas odjížděl z Chodova směr Nová Role 742 419.
mail:399@email.cz.ICQ:452515097
Žádnej podpis,dobrej podpis
www.zeleznicefan.717.cz Na stránkách se ještě bohužel pracuje

W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 08:47:10    Odkaz na tento příspěvek  

Postupně:
Mikšíček - toho vůbec neuznávám, dobrá prodejnost jeho knih je spíš výsledkem slušného marketingu než jejich kvality. Stejně tak bych se neoháněl tituly, dneska můžete MBA získat i ve Varech nebo v garáži v Čelákovicích nebo na Sezemické Sorboně Pro mě je důležitější co kdo umí, než kolika tituly se ohání.

Proč teď neoživit již zapomenutý název("výraz")?
Protože je to umělý a násilný.

Teď jde o to, aby se název vžil aspoň v okolí.
Ne, o to vůbec nejde. Násilný vtloukání nových pojmů lidem do hlavy nemá smysl. Stejně tomu budou říkat po svým "lubská" nebo úplně nějak jinak.

1001101: Úplný souhlas. Přesně tak.
Souhrnně: Název "Halštrovská dráha" beru pouze jako marketingový tah a pod knihou si představím brožovanou reklamní publikaci bez většího historického či věděckého přesahu, za sociální cenu 5 Eur.
Myslím, že pokud by na té knize největší odborníci na železniční historii (zde např. 532, p. Kuřil, Cog., Roh aj.), tak by určitě nesla důstojný název a ne umělý. Ostatně dneska také nikdo neřekle dráha pod Plešivcem (který s tou drahou nemá téměř nic společného), ale Merklínka.

Bobo: Konec Desir na Chebsku? Víc než toho se děsím, že to oběhově vyjde nějak jinak a někde se zprasí poslední spoje k nám (na 22tou rozstřel v Chebu, první spoj do říše apod.).
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 08:59:10    Odkaz na tento příspěvek  

V poslední dnech ašská trochu oživla...
Zde už jednou uváděný "falešný" Mn 87447:


I do Aše občas přijede brýlovec. S mechanickými návěstidly to ovšem bylo včera naposledy.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W:To půjdou mechaniky do kopru?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:12:33    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jenom mechaniky... I některý koleje, návěstidla, zab. zař., lidi pochopitelně taky, časem i ta trakce... Přibude křemíku Z čistě profesního a odborného hlediska se na to těším jako na každou evoluci, ale řekl bych, že jsem ve výzané menšině.
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví se kdy tato akce proběhne.
kolejnice25
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.20.13
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:48:55    Odkaz na tento příspěvek  

W: rád bych si někdy přečetl tvou knihu :-D
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 10:54:42    Odkaz na tento příspěvek  

My si tykáme, vohnoute?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9467
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 13:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ohledně dezir - koukni se na datum příspěvku
a dotaz: fl seníky: používaj se ještě? předpokládám, že když tam ještě byly vexle, tak se házeli jen při výlukách. jak to tam fungovalo po dopravní stránce? nebo se někdy jezdilo do vojtanova/hajlova 1 a1/2 kolejně?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9468
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 14:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a kdy pojede měřák z5? nebo už jel?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pátek, 02. dubna 2010 - 14:14:54    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Dneska jsou tam jen ty jazyky zbytků vexlí. Na přesný řízení provozu se poptám, ale nějak nevím jak vyfiltrovat tu lidovou slovesnost od reality. Lidi strašně přehánějí. Jak s tou nejmenší reléovkou v zemí, která se posléze ukázala jako min. druhá nejmenší... A funguje fakt prazvláštně, potřebuje ESU jako prase drbání!