K-report
 

Archiv do 7. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 180, 181, 182, 183, 184 - šestikola » Archiv do 7. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 10:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izzy: Moc Ti děkuji,udělal jsi mi velkou novoroční radost,těším se na finální verzi a přeji úspěšný průběh zkoušek.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8248
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 20:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak jsem to tady celé nečetl, páč spousta nadávek mi stačí přes svátky vedle u sousedů, ale toto:
Při Lv jízdách zase jde o to, přesvědčit se, zda ta mašina opravdu povolila. Stačí rozdílně nastavené brzdiče a rozvaděč na mašině zůstane viset a Jouda bez citu to rve přibrzděný, nezkusí si jet výběhem, jestli se mu to z kopce rozjíždí a nebo mu to zpomaluje...

...jsem bral jako snad samozřejmost u každého fíry proboha ne??Vždy když něco v rozvaděči zustane, nejsem línej a do tý strojovny vlezu to vocucat, popřípadě tomu vpředu řeknu, ať si tam trochu přidá snad ne??Kua o obruče mam strach a vždy čumím na budíky, vždy zkouším ruční ocucávač, prostě za jízdy dávám věčně bacha na to, aby v těch válcích prostě žádnej vzduch nebyl ne??A při Lv jízdě v závěsu?Ten vpředu musel být opravdu prase všech prasat a přes retranslaci bych mu asi pěkně zanadával...u nás naštěstí vědí jak se z těch 20promil z Vlkova do Tišnova jezdí...

Z trocha jiného soudku ale Lv jízd se to týká.
Vracel sem se z výluky s třema motorama, na každým byl chlap a já na prvním...jedu ke klacku na stůj a ta p.ča za mnou (de.il mladej ještěže už je pryč) mi při dobržďování ke klacku stiskl na své OL2, já pak čuměl proč to nebrzdí, málem sem klacek prolít a na rychlobrzdu zastavil čelem u něho a on pak vykoukne a tlemí se mi jak ko.ot!!No nezasloužil by přes tu dr.ku??
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 22:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš, kdyby to byla samozřejmost, zřejmě by se na jisté štrece nevyhřívaly obruče na šestikolech
Jasný, že odbrzdit kolegovi mašinu při Lv jízdě a ještě při brzdění na stůj, je lušná idiocie. Já samozřejmě psal o jízdě v závasu na vlaku, kdy tam na brzdění je dostatek vagónků, takže není důvod, abych musel nechat brzdit lokomotivu a klidně jí OL - 2 povolím, když se jeví, že kolega vepředu nezná technologii jízdy z dlouhého spádu, viz vzpomínaný pilový diagram.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8258
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 01. ledna 2010 - 23:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Však jistě, já se nedivim Tobě, ale tomu, že to někomu jinému přijde divné...ale pokud jsem si přečetl něco špatně, pak to asi odnesu...
Pokud není OL2 pak to muže možná být problém, ale ač nedovoleně, dá se s tím něco vždy provést, aby se nic nevyhřívalo...ale to sem myslel, že se tady snad řešit nepotřebuje..
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 10:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové nechci vás rušit ve vášnivé korespondenci :-),jen si dovolím malilinkou informaci,že některé řady,používající vzduchotlakové přístrojové panely,využívají místo odbrzďovače Dako OL2,součinnostní EPV (YV86),který je zapojen v obvodu mezi brzdovým rozváděčem a tlakovým relé.Jeho prioritní funkcí je zajištění odvětrání řídícího potrubí tlakových relé-potažmo brzdových válců při brzdění EDB,a proto jej lze k jednorázovému odbrzdění vozidla použít :-)...a už mlčím :-)
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 12:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1martin:Áno,ale neviem ako to zo stanovišťa použiješ?Ten EPV spúšťa Ib z reg ťahu,ak nabehne potrebný brzdiaci prúd.

Da sa to?

Sorry za OT,viem že sme na 18x..

(Příspěvek byl editován uživatelem jones.)
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 15:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones: Ano dá,zmáčkneš tlačítko odbrzdění na ovládacím pultu,čímž přivedeš napětí do zmíněného EPV a přerušíš propojení rozváděče a tl.relé.Týká se to lokomotiv,které OL2 nemají a je jedno,zda je lokomotiva vybavena samostatným panelem Dako 29 součinnosti brzd (bypass),nebo je YV86 integrován do jiného panelu,třeba přímočinné a parkovací(Dako 11),nebo doplňkové s prvky součinnosti(Dako 69).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 02. ledna 2010 - 18:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobi ale ne nevadí, pokud v tom nejsou kravské nesmysly o neřešitelné Lv jízdě bez vyhřátých obručí a přepalování trolejí peršinkem na dva sběrače a podobné žvásty.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 13:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem našel předsilvestrovskou 1008 na vlaku zvaném místně jako ""Žilinka z místa""

Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2790
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 22:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu nějak husto, tak něco na zředění :-)
OKDD 181.024, a za ní místo tří králů tři brejláci, ten třetí vzadu až za wapkou.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a hele co jsem dneska našel...

CURRAHEE pět kiláků tam, pět kiláků zpět !!! Hayooooo Silver !!!

506 výsadková je ve výcvikovém táboře v Tocoa



Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DOBI:

tady máš důkaz toho, jak někteří nevěřící Tomáši z Podkrušnohoří tvrdí, že peršan má tak malý odběr z troleje, že nelze s ním propálit trolej. A jiní Jarini z Tocoa, kteří na peršanech ani nejezdí, o nich vášnivě diškutýrujou a píší:


a přepalování trolejí peršinkem na dva sběrače a podobné žvásty.





...to víš Dobi, když není o čem psát a nejsou fotky, tak je aspoň důvod po jiných plivat a urážet je.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení diškutéři,


sorry všem za peršana, to je jen dovětek k minulé nechutné diškusi plné urážek bez důkazů ze strany dvou rádo-by vševědoucích...
Fory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robi:
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:38:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fory:

díky.
...dneska mi v Ostravě ujela 141 a mašinou od panťáku, škoda, byla rychlejší... Taky zajímavá sestava.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 20:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3 letní dokumentačky z Valmezu

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
433.002 - nejkrásnější lokomotiva
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 20:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky se přidám

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 00:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, že to přepálit jde. Když je tam patřičnj přechoďák a vyhřeje se to... A když tam bude hodně sraček, tak se to v extrémně vyjímečném případě může stát i u obou zvednutých smetáků.

Za normálního stavu troleje a sběrače by se to stát nemělo.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 00:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za normálního stavu troleje a sběrače by se to stát nemělo
Nic jinýho jsem taky netvrdil.
Jinak pro 4.TK Drahotuše Hranice (drahotušskou spojku) jsou shodné normativy jako po 1 a 2.TK.
Takže co vezme po štrece, vezme i po spojce. Nějaké zastavování si kdesi, je prostě zase jen kyd, pohádky ovčí babičky. Pokud by se rozjel a nechcípnul pod stahovačkou v Hranicích, nevidím problém, proč by nepotáh až ke klacku. To je na rozhodnutí toho fíry, on ví, jak mu to jede.
Taky nikde není nařízeno, aby se i rozjížděl na dva sběrače, i kdyby se rozjížděl na jeden, musí to vydržet. Pakliže to nevydrželo ani na dva tak tam něco bylo hodně na howno. Buď drát a nebo sběrač.
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 05:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

musím Tě zklamat, ale i za normálního stavu se to stane zcela lehce. Dokonce i při strojní jízdě, věř mi, vím o čem mluvím. Byl to zcela normální stav troleje i sběrače. Jediná závada byla napěťovka, účinkující už při 3350 V. V troleji bylo po ránu 3550-3650 V.
V tom místě co se to stalo kolegovi, jsem taky jednou zůstal, ale až v polovině viaduktu na rozdíl od něj. Ten si zastavil před viaduktem. S peršanem tam potřebuješ na 2200 tun rozjezdový proud kolem 950 A, aby se to aspoň pohlo z místa. Pokud měl navolený PT5-7 na ARR, neměl šanci. Dlouhé sekundy se nic nedělo a pak ... Kolegové říkali, že se pokoušel 3krát o rozjezd. Na zadní, na oba a pak prý zase jen na zadní. Stál na místě, nepohnul se.

Při strojní jízdě stačí 15 sekund a je to na zemi. Zdá se ti 15 sekund na 3 rozjezdy dost času? Já osobně bych řekl, že 15 sekund stačí jen na to, aby peršan si přebral co se po něm chce, přestaví si J-B, směry a dle PT nabudí. A jen tohle je asi 10 sekund na místě. Většinu musíš udělat při zabrzděné mašině, aby si nejel po spádu dolů a než odbrzdíš (a to už máš v trakčákách 700 A nejméně 10 sekund), než zjistíš že je to žalostně málo na rozjezd do 10 promil, než zadáš, než si uvědomíš, že lepší to bude na ruku, než zadáš na ruku, než se nabudí, než zjistíš že je to málo, než přidáš................
....a to už se bavím řádově o desítkách sekund a pořád peršan stojí na místě, možná si popojel o pár metrů dolů po spádu. Tím hůře pro Tebe, protože budeš muset projet opětovně přes to hodně zahřáté místo na troleji a zase ho 950 A rozehřeješ. A jak víš, jak je trolej opotřebovaná, zeslabená lety rozjezdů, stáří materiálu, jak víš jaká je to kvalita mědi, kolik má v sobě nečistoty, jak víš kolikrát se tady rozjížděl soukromník s dieselovým motorem a kolik zůstalo na drátě karbonu..........


Je velice lehké sundat trolej, není to vůbec nic těžkého. I za normálního stavu troleje i sběrače (mašiny)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 08:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl to zcela normální stav troleje i sběrače

Jak to můžeš vědět, ty to okem poznáš?

Právě že jak je trolej opotřebovaná, zeslabená lety rozjezdů, stáří materiálu, jak víš jaká je to kvalita mědi, kolik má v sobě nečistoty, jak víš kolikrát se tady rozjížděl soukromník s dieselovým motorem a kolik zůstalo na drátě karbonu..........

A to už není ten "normální" stav.

Já osobně bych řekl, že 15 sekund stačí jen na to, aby peršan si přebral co se po něm chce, přestaví si J-B, směry a dle PT nabudí

No to snad ne.... kritická je doba trvalého trakčního odběru při stání, ne doba přestavení směru a J-B. A rozhodnětyhle úkony proběhnou mnohem dřív.

V každým připadě bych se v tomto případě rozjížděl na oba smetáky. A pokud se stalo to, že se to tam přepaluje, asi je trolej už dost v hajzlu.

Jinak doufám, že si nemyslíš, že proud 1.+2. MS se rovná celkový proud z troleje.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 08:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Jinak doufám, že si nemyslíš, že proud 1.+2. MS se rovná celkový proud z troleje.


Když to má na budíku,tak určitě.


Je velice lehké sundat trolej, není to vůbec nic těžkého. I za normálního stavu troleje i sběrače


Mě se to za 15 let ještě nestalo,že by bylo vše v pořádku a sundal jsem trolej.A to jsem již vezl mockrát i ten obávaný vlak o hmotnosti 2200 tun.Ani jsem nikdy neprotočil obruče.No jo,umím hovno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 502
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 09:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Právě že jak je trolej opotřebovaná, zeslabená lety rozjezdů, stáří materiálu, jak víš jaká je to kvalita mědi, kolik má v sobě nečistoty, jak víš kolikrát se tady rozjížděl soukromník s dieselovým motorem a kolik zůstalo na drátě karbonu..........

A to už není ten "normální" stav.



no to je právě ten problém. Pokud se díváš na to očima fíry, tak to určitě v pořádku není a ani mě se to nelíbilo. Jenže já tady citoval konečný verdikt elektroúseku (vedoucího směny na mandelince, co dojel k MU na šetření). Ten prohlásil na moji poznámku, že smykadlo sběrače jezdí milimetr od držáku trolejového lana, že je lano namíru opotřebené, tak pro něj to bylo úplně v pořádku a zbytkový průřez drátu odpovídá normě při opotřebení. Česky v překladu řečeno, pokud sběrač netrhá držáky laníček trolejového drátu, tak je všechno v nejlepším pořádku.

Takže co je pro koho normální je jen na úhlu pohledu a nebo na tom, kdo to říká...
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 09:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak doufám, že si nemyslíš, že proud 1.+2. MS se rovná celkový proud z troleje

jasně že néééé, musí se to ještě vynásobit 7, podělit 25 a na závěr ještě 8 odmocnina z tohoto výsledku. Pak teprve víš, kolik máš proud procházející trakčním obvodem. Jo a ještě jsem zapomněl sečíst dohromady U60+C4+C5+MI 7, podělit 145 a vynásobit rozdílem délky vlaku mezi mašinou a 18 vozem od konce vlaku.

Tak je to správně ne? Ale pochybuju, že by na tomto jednoduchém odpočtu proudu nenašel Apollo nějakou chybičku.
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 09:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1martin:

Na ktorej rade to je? Ja to nepoznám,tak ma to zaujíma.A foto by som niekde nenašiel?

Dík
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 11:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones: Ahoj,nejprve musím zopakovat,že šlo opravdu jen o doplňkovou informaci,která do tohoto vlákna nepatří,ale když se psalo o používání lokomotivního odbzďovače,tak jsem si řekl,že určitě nikomu neuškodí vědět,že se tento proces řeší i konstrukčně jinak,než OL2.Měl jsem na mysli řady 724 a 719.U prvně jmenované řady je u jednotlivých lokomotiv řešení různé:724.701,702 a 801-jeden EPV YV86(panel Dako 11)pro součinnost i odbrzdění.802-807 dva EPV YV86,jeden jen součást panelu Dako 11-šroubení TRII,III(z rozváděče) a BV1Dm(do TR1) pro připojení potrubí zaslepeno,druhý na panelu Dako29 jen pro součinnost a odbrzdění řešeno klasicky přes OL2. Na lok.719.701-tam je vzduchotechnika celkově na podstatně vyšší úrovni,než na prvně jmenované řadě-jeden EPV YV86 na panelu Dako 69 pro součinnost i odbrzdění.
Tak ještě jednou omluva za zde nepatřící příspěvek.
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1martin:Vďaka.Tie reko,či nové rady nepoznám,škoda.

Čo sa týka O.T. príspevku,myslím,že je to oveľa vhodnejší,ako niektoré iné nad nami.
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 22:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jones: Teď jsem si při čtení Tvého příspěvku všiml,že jsem udělal chybu při popisu šroubení na panelu.TRII,III je výstup do řídícího potrubí tlakových relé a BVD1m je pro přívod vzduchu z rozváděče-prostě jsem to napsal omylem opačně:-).
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 07:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase na druhou stranu soukromníci si s normou hlavu nelámou, viz počteníčko na 122/130/131, jak se jezdí se 600 tunama přes normu. Ale pro ty fíry, kteří dodržují pravidla daná SJŘ tabulkou 4 na straně 9 v SJŘ 305, tak nemůžou vypouštět takovej hnůj do éteru.



první tabulka je pro Nex, Rn a pod vlaky, což už tady je vidět, že na 4. koleji (ve spojce) jsou značné rozdíly mezi vlaky...



... a druhá tabulka je pro to nešťastné uhlí. Jak je patrno z poznámek, neměl se rozjíždět...
Robi_ros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 09:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsou značné rozdíly mezi vlaky...

...no já se musím omluvit všem, značné rozdíly jak pro koho

pro soukromníka je značný rozdíl nad 1 000 tun zřejmě, podle toho jak jezdí, pro glajzama odchovaného fíru je už značný rozdíl dle D2, což je 2% hmotnosti vlaku max. 25 tun. Takže psát to, že někdo měl značně přes normu 600 tun je dost odvážné, protože pro někoho je to vlastně pod normu, i když už je to 600 tun přes doplněk pro danou řadu HV a nebo Korefák...

Někomu prostě nevadí soustavné porušování SJŘ, D2, Doplňku a nebo Korefového diagramu daného výrobcem HV. Někomu prostě nevadí nic. No a taky to jde, jen občas se musí vyřezat 200 metrů kolejnic a dát nové, protože to někomu náhodou nevyšlo...
Pohádky ovčí babičky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 203.81.81.36
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 18:01:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ti, co umí SJŘ otevřít i dál, než na straně devět, ví, že existuje ještě jiná tabulka a to "Maximální přípustní hmotnost pro jednu činnou lokomotivu". Ví, že normativy hlavně Nex, Rn a pod, jsu dělány tak, aby se vlak pohyboval nějakou stanovenou rychlostí, tedy není pravda, že víc by tam mašina neuvezla.
Proto se podívejme zde

a bude nám narozdíl od jistých pohádkářů jasné, že to tam slavný nepřekonatelný peršink normálně uveze s rezervou. ¨
Tak samo jsou i žvásty o zlých soukromnících, co nedodržují SJŘ Hansi Chrinstiane Andersone.
Je to až k smíchu, tohle pokrytecké kázaní číst od člověka, co šteloval výkony na mašinách, sám bral co se kde dalo vzít a jezdil vědomě i s přeloženýma vozama atd.
Prostě ještě větší blbec než jsme mysleli
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3376
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 18:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někomu prostě nevadí soustavné porušování SJŘ, D2, Doplňku a nebo Korefového diagramu daného výrobcem HV. Někomu prostě nevadí nic.

SJŘ není předpis a vozidla jsou nějakého vlastníka. Někdo má hold v rukou nasráno a musí mít tři mašiny, někomu stačí dvě. Někdo potřebuje tabulky na to, aby se vědělo, koho podělat a kdo to zaplatí, když se mašině něco stane. Vyjeli to? Vyjeli. Kdyby nevyjeli, měli by problém v podobě zpoždění nějakých vlaků. Pokud by se tím zničila mašina, je to problém jejího vlastníka, pokud je to z jeho vědomím...Holt u Carga jsou asi opatrnější a normy a kecy typu "pokud uzná za vhodné a je-li dobrá konstalace hvězd, ne-li však víc jak 2% a 25 tun bla bla bla" jsou hlavně od toho, aby se vědělo, kdo to zaplatí, když se něco stane.
Z vlastní zkušenosti vím, že normy jsou často podhodnocené a to ne málo, ale někde naopak i nadhodnocené. Například bych chtěl vidět 3000 tun na 2* 742 Polanka - Hranice, kde to jede s 2000 tunama 60, a Polom - Hranice do Staříka 45

Naopak vím, že z Chalupek do Boh. Vrbice těěch 3000 v pohodě vezmu a ještě předloni, tam byla norma myslím 2100t, jsem tam běžně tahal vlaky i 1000tun přes normu . Po té, co se zjistilo, že vlaky odjíždí a nikdo nic neříká, se v loňském GVD najednou norma změnila

(Příspěvek byl editován uživatelem fýra.)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3377
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 18:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se to za 15 let ještě nestalo,že by bylo vše v pořádku a sundal jsem trolej.A to jsem již vezl mockrát i ten obávaný vlak o hmotnosti 2200 tun.Ani jsem nikdy neprotočil obruče.No jo,umím hovno.

Já jsem už rozjížděl i 3300tun a taky jsem nic nepřepálil, to je škandál
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 19:01:17    Odkaz na tento příspěvek  

Hansi Chrinstiane Andersone
Ano, tento příměr je trefný. Obzvláště, když už se tu od neděle řeší jakýsi vymyšlený případ o jakémsi propálení trolejí kdesi na drahotušské spojce Dotyčný autor naprosto netuší co se tam vlastně stalo, ale přesto jsou zde komické vývody co vše je na dráze možné. Andersone, víte proč se říká místnosti pro lokomotivní čety blafárna? BLAF...BLAF...BLAF
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 19:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy tomu zjevně nerozumíte, trolej se totiž dá přepálit i "strojně"
Taky nevím co se stalo, ale rozhodně prostě bylo něco špatně a norma a nebo fíra za to nemůže.
Záhada UFO vyřešena
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 20:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těch 3300tun mělo na háku co? Pokud dobře počítám, je to kolem 42 Falls na třídě zatížení C(prostě 20tun/náp.= 80tun celý vůz, D4 v celé trase asi nebyla). To už je hodně slušný. Neznám trasu kudy to jelo, ale tam už se pozná asi každých pár promile, a oni i ty naše koridory maj místy schovaný nepříjemný sklonový poměry. Třeba i kolem Třebové, aspon co jsem tak pochytil z vyprávění od strejdy, co se šestikoly na Prahu a Moravu jezdíval, ještě za před rokem 1989,kdy toho jezdilo kapánku více...Jo chtěl ybch tehdá vidět Třebovou praskající ve švech...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3380
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 20:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3300tun vezla 182 a i 2*742. V části trasy, v části trasy pak už s postrkem. Bylo to 40 ložených Eas
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 23:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vida,tak jsem nebyl tak daleko....ODOS?Ty docela tradičně tahaj 742 na postrku šestikola do Kralup s ocelí,což chápu, že se vypaltí. TRo stání v Kralupech už tolik ne,ale asi lepší než kdyby třebašestikolo jelo Lv desítky km na jiný výkon a za pár dní zpět. Ale tak v tomhle složení tomu věřim, šestikola zvládaly lecos...
141001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.2
Odesláno Pátek, 08. ledna 2010 - 20:00:46    Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní náladovky z Pardubicka:


a jedna křivá fotka z batohu:
141001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.2
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 09:36:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se ODOS vrací zpět, momentálně trčí v Libni ...
a v Petrovicích čekají další dráty do Kralup ...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3431
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tím jak "jely" první kolo se všechno opozdilo, pochopitelně. Jinak by se to v klidu stihlo
141001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.2
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:54:08    Odkaz na tento příspěvek  

Z těch Pardubic posledně až o půlnoci, dnes stojí od rána stále v Libni ...
141001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.75.128.2
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 07:30:43    Odkaz na tento příspěvek  

ODOS dráty do Kralup by měly od rána trčet v Praze Bubenči ...
Eas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 22:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, najprd šestikolo a najprd smajlík
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 08:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


182.092 Č.Budějovice 30.3.2007
183.024 Liptovská Teplá 9.6.2008
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 18:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Púchove na postrkoch momentálne 182.168
ICQ - 441 546 338
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 6706
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 31. ledna 2010 - 00:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozdrav z Mostů...

FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703PočasíZpoždění

Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 11:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


konec světa
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 16:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
433.002 - nejkrásnější lokomotiva
Ivw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 18:24:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A něco od kamaráda z Polska:
Fory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 19:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7717
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 22:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam v Karviné...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3542
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 22:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eh tak tos byl ty s tím kolem podpaží
To číslo máš blbě, jmenovalo se to 90220

(Příspěvek byl editován uživatelem fýra.)
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7718
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 22:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Jojo Napadlo mě, jesi tam nebudeš ty... Příště to posuň tak o 10 metrů dozadu, je tam pěšinka, kdo se má brodit tím sněhem
A jméno 45772 bylo v isoři, tak nevím, kde byla chyba
Peto5o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 09:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



183.015 ako prvá "trojka" pravdepodobne ukončila svoju púť v RD Spišská Nová Ves. Viac Tu.
WWW.RAILPAGE.NET
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 10:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš vypadá, jakoby stála v kopřívách už dýl
Em3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 15:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíte, že by to mohla být 183.013? Je to focené v srpnu 2007

Je to nuda bez tebe, ale stále ještě jsi, a naděje umírá jako poslední...
Rakana183
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 17:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5o: možná ju kúpi nejaký súkromník.
spdz.estranky.sk
Stránka venovaná motorovému vozu M131-hurvínek
trať Žilina-Vrútky pre TRS 2004 , 2006 hotová
http://trs.mypage.cz/
Peter140001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 20:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Em3
183.013 to nieje ... je to 183.007, fotené pravdepodobne v Kraľovanoch pri prevoze do Spišskej Novej Vsi
ICQ - 441 546 338
spzd.estranky.sk - stránka venovaná motorovému vozu M131.1443
Em3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 22:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter140001: no, mám takové tušení, že 007 ne, protože tam kontrolka vychází 4, ale když si to přiblížím, tak je tam vidět 2 což by právě sedělo, na tu třináctku

Je to nuda bez tebe, ale stále ještě jsi, a naděje umírá jako poslední...