K-report
 

Archiv do 29. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 380 - nové třísystémové stroje ze Škody Plzeň » Archiv do 29. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 20:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I ČB-HD se rekuperuje.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4125
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 22:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na stídavině se v poslední době upravují trafostanice a spínací stanice tak, aby šlo rekuperovat. Dnešní telematika umožňuje dělat vzájemné výluky spínačů tak, aby nevzniklo dvoustranné napájení, takže je možné přestat používat zpětná wattová relé.
D-laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.73.212.207
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 07:29:38    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: A nejsou při rekuperaci na st problémy s účiníkem? Záleží na typu motoru (ss s měničem versus asynchron)? Nevím, ptám se.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 15:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad D-laik: Spíš než na typu motoru to závisí na způsobu regulace. Ale plnohodnotnou odpověď rád přenechám Hajnému... ;o)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 15:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A lamina snad umi rekuperovat ? Aplikovatelne na 363 (mozna i 263 - to nevim jiste bo tyhle lok neznam) a asi i 560. Pendolino nadevsi pochybnost, to by asi stacilo jen upravit sw... Cosinus fi neresit, uz tak ho snizuji ruzne alternativni zdroje, mj. vetrna energetika ve chvili, kdy zacne foukat a vrtule se zacnou tocit.

Jediny zpusob, jak resit cosinus fi je synchronizace urcitych mezi tohoto mezi trafackou a energetikou, uvnitr drahy se to neustale meni v zavislosti na energetickem (ne)zatizeni vnitrni drazni site. Nemcum muzem zavidet tu jejich drazni sit oddelenou od te verejne.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 17:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta rekuperace mne Agente docela zajímá, co si u 363 představuješ pod slovem Aplikovatelně? Či ještě jinak řečeno o co by bylo jednodušší udělat rekuperaci na 363 oproti lamině?
Předpokládám, že se stále bavíme o střídavém napětí v troleji.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4129
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 17:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D-laik: A nejsou při rekuperaci na st problémy s účiníkem?
Při použití pulsního usměrňovače (zvaného též čtyřkvadrantový měnič) se dá účiník řídit.
Protože se zatím nikdo nevyjádřil, kolik by to mělo být, vrací se cos fí = 1...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 21:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent
Lamina rekuperovat nemůže, má usměrňovací můstek složený z pouhých diodm stejně jako 363. 263 také nemůže, protože má usm. můstek polořízený (jen polovina prvků jsu tyristory).

Martin2
Rekuperace u 363 a laminátek je u obou stejně možná - je nutné dosadit plně řízený (čtyřkvadrantový) usměrňovač, tj. můstek složený ze samých tyristorů (resp. obecně polovodičových spínacích prvků).
2121
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.51.109
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 21:28:59    Odkaz na tento příspěvek  

..něco mi říká, že by si Plzeňáci měli na zítra ráno připravit foťáky...
Malydivoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 00:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2121: jak to ma clovek chapat prosim o vyvetleni
Moje videa na YouTube tady http://www.youtube.com/user/malydivoch?feature=mhw5
nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.69.99
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 00:47:19    Odkaz na tento příspěvek  

Jako pozorovatel od sto věží bych to viděl na výjezd 363.501, ale to by asi bylo v jiném vlákně. Že by se chystalo vyjet na majetek SŽDC něco jiného nemůžu vyloučit, kdo ví kde adepti vyšších čísel právě sídlí a v jakém stavu jsou (015 a výš).......
Pod slovním spojením třetí možnost nevím, co si mám představit.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2495
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 09:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to, Honzasl, že jsem se na to ptal přímo Agenta...
Zajímalo mne jak to myslel v té jednoduchosti.
Martin
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 10:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes V 10:20 projela Krimicema 380 cislo nevim se soupravou nejakeho rychliku, cca 7 vozu vcetne nejakeho luzka. Videno z dalky. V Krimicich odstavena 242 235. Mmj. tu 380 predjizdel v Krimicich R 754. Foto jsem nestihnul.
Homer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 11:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz: Byla to 380.008
http://vlakyplzen.7x.cz/
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 11:59:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Homer, neco jsme blejsknul, po obede to sem dam.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 12:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2
Tož pardon.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent myslel na plne rizeny menic... To se da do masiny dat - viz 363.5. Horsi je to vypapirovat. A do lamin se nema cenu moc vrtat, uz maji taky to nejlepsi za sebou, bylo by na case podivat se po necem novem. Naucit laminu rekuperovat sice lze, ale aby do toho nekdo cpal vyzbroj ala 363.5 uz asi nikdo nezaplati. Ja bych do toho ani nesel. To bych musel byt blazen.

Vyhazet z masiny starou vyzbroj a nahazet tam novou lze vzdy, jina je ovsem otazka, zda to bude k necemu dobre v dlouhodobem horizontu, prelozeno do ekonomiky - zda se to vyplati.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: cosinus fi rovno jedne ? Tak to by u me neobstalo. Kdosi tady psal o profesorovi, ze kdo bude takhle pocitat, dostane protoze ja jsem nikdy nevidel instalaci, kde by kompezator ukazoval neco jineho nez hodnoty mezi 0,92 a 0,97. Je ale pravda, ze to nebylo u drahy, nicmene induktivnich zarizeni tam bylo dost. Mj i na tom kramu, co mam v avataru, tam to nikdy nevylezlo nad 0,97, teda aspon kdyz jsem se dival na hodnoty po serizeni a opetovnem startu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jsi to Agente nemyslel z pohledu stávajicí funkce a konstrukce mašin, ale spíše z pohledu ekonomiky. To je jiná káva a plně souhlasím. Holt mi to spíš vyznělo, že 363 či třeba možná 560 mají takové zapojení, kdy by to nebyl moc problém.
Prostě ve všech případech to znamená tak i tak vyrvat elektriku ze strojovny a dát tam novou, o které psal Honzasl.

Mne Honzosl zajímalo, jak to agent myslel, protože mi to přišlo jako blbost, takže pardon psát nebylo nutné
Martin
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to holt bude muset vývoj Škodovky vrátit diplomy, protože ta mašina dokáže mít účiník rovnej jedné.
Už to tu Hajnej nebo někdo jinej chytrej a zasvěcenej vysvětlovat. Na mne to je mooooc složité a takhle psaně jsem z toho pochopil jen půlku. Jen jsem pochopil, že ss meziobvod má vyšší napětí než jsou výstupy z trafa (i po usměrnění) a výstup trafa se tak nějak ve vhodném okamžiku jakoby zkratuje, po odskratování se energie nahromaděná v cívce plus naindukovaná z primáru sečtou a nabijou filtr, protože stoupne napětí na řízeném usměrňovači více než je napětí meziobvodu. Asi jsem to dost pomotal a Hajnej se dusí smíchy. Aspoň se mohu utěšovat, že jsem někomu udělal radost, smích je zdravý.
Marti
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No stavajici provedeni 363 by po dlicich upravach mohlo teoreticky rekuperovat na ss, ale kdyz se dela na 363.5, tak je to podle me mnohem zajimavejsi a uzitecnejsi. Nemam prehled o deni - 353.5 se budou delat jen ze 163, nebo je planovano totez i se zbytkem obdobnych lok. (162, 36X ??)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jela na 44513 a 44512 odstavena na 3 koleji. foceno 31 řijna.






(Příspěvek byl editován uživatelem kozel205.)
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže tys Agente mluvil o st. trakci a na tu jsem reagoval a ještě jednou upozorňoval, že se mluví jen o ní...
U mašin jen na ss je to něco trochu jiného a možná i jednoduššího...
Martin
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...cily nedelni provoz v Krimicich....dokumentacne..

Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je bez debat. Ale nemusime z toho tady delat chat, ja uz z ty svy hlavy toho dneska asi vic nevypotim. Jen mam takevej debilni zvyk divat se na vsechno ze vsech moznych uhlu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 16:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych jí neviděl v Plzni,řekl bych že jí konečně vezou do toho šrotu v pozadí
Ať žije Heavy Metal! Umbrtka forever!
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 16:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz: Přeprava a zkušební jízda lokomotivy řady 380.(Plzeň-Pňovany a zpět)
Gatto nero
www.pendolino.cz
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.20.48
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 17:14:42    Odkaz na tento příspěvek  

Agent: proč by kompenzátor nemohl překompenzovat? Může. Tím sice neudělá účinník větší než 1 :-), nicméně když se podaří vykompenzovat přesně, tak to ta 1 být může.
Ovšem pulsní usměrňovač (PU) řídí účinník odběru poněkud jiným způsobem, než kondenzátorový kompenzátor.
Velmi zjednodušeně řečeno: PU umí proud zapnout i vypnout - tj. udělat ze vstupní sinusovky přesně definovanou výseč. Jelikož účinník zátěže (v tomto případě tedy fázový posuv proudu proti 1. harmonické těch "výsečí") je dán fyzikálně a jen tak změnit nejde, probíhá řízení PU tak, aby se ty výseče oproti 1. harmonické napájecí sítě posunuly (předběhly) tak, aby zpožděný proud byl právě ve fázi s napájecím napětím. Jinými slovy - výseče se vysekávají z první půlky půlperiody (tzn. 1. harmonická výsečí předbíhá 1. harm. napájení) tak, aby zpožděný (oproti výsečím) proud měl amplitudu přesně v půlce půlperiody napájecího napětí.
Neregistrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.106.252.91
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 18:27:52    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk...tak, aby zpožděný (oproti výsečím) proud měl amplitudu přesně v půlce půlperiody napájecího napětí.

..aby to vypadalo jako na výstupu generátoru v elektrárně, kde vlastně vylézá čistá jalovina.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4132
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 22:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Hajnej: cosinus fi rovno jedne ? Tak to by u me neobstalo. Kdosi tady psal o profesorovi, ze kdo bude takhle pocitat, dostane protoze ja jsem nikdy nevidel instalaci, kde by kompezator ukazoval neco jineho nez hodnoty mezi 0,92 a 0,97.

Agente, nullius iurare de verba magistri aneb nikdy nepřísahej na slova učitelova...
Viděl jsem na okruhu průběh napětí a proudu troleje a byly velmi pěkně ve fázi. Kdyby měl být cos fí 0,97 nebo nedejbože horší, tak bych si toho nepochybně všiml, protože arc cos 0,97 je asi 14°.

To Martin2 dával pozor líp - pulsní usměrňovač opravdu pracuje jako zvyšující měnič, tlačící proud do většího napětí, než je vrcholová hodnota síťového. Využívá k tomu rozptylovou indukčnost sekundáru a její krátké zkratování (při odběru) nebo připojení na protinapětí (při rekuperaci). Není proto problém regulovat proud tak, aby byl přesně ve fázi resp. v protifázi s napětím (rozhodně přesněji, než je těch 14°). Stačí k tomu reference neovlivněná ději v hlavním trafu - no a všichni víme, že vícesystémovky mívají na troleji ještě jedno trafo, že...

Abych byl zcela přesný, cos fí je při rekuperaci není 1,00, ale -1,00...
Neregistrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.106.252.91
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 22:57:20    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Abych byl zcela přesný, cos fí je při rekuperaci není 1,00, ale -1,00...

Aneb jak chytře akademicky popřít vlastní tvrzení, aby na mne nemohli. Obsahuje vše.
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 23:40:25    Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz Neděle, 21. listopadu 2010 - 14:45:22
Mozna bys priste mohl i dokumentacky mobilem trochu upravit, takhle je docela problem poznat, co na tech fotkach vlastne je. A taky je skoda, ze nejsou vic zblizka.
Pajosch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.19.71.110
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 23:43:04    Odkaz na tento příspěvek  

>>>Agent<<<
Takhle vypadá vykompenzovaná jednička...
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 00:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kastanek: Ona je ta fotka ve špatné kvalitě možná právě díky tomu, že je vagónek trochu pochroumaný. Po té úpravě už to ovšem bije do očí. Nebo to bije jen mě? :-)
Slovan!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4133
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 07:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nereg. host: nojo, no, původní znění bylo "je -1" a bylo opraveno na "není 1, ale -1" a to "je" se tam nějak pozapomnělo...
Holt byl pozdní večer, 21. listopad, pelechu zval ku spánku hlas...
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 09:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kastanek: To je foceno fotakem, ale pravda, mohl jsme to upravit. ale zasejc by to stratilo smrc okamziku:-))
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 12:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ja to vzdavam, ale zajimavejsi by bylo mrknout se treba na nejakou trafacku SZDC, na okruhu jsou samy lepsi veci, co vim ja. Pkud je ale menic udelan vyse popsanym zpusobnem reknem - s vyuzitim prechodovych jevu, aspon tak tomu rozumim ja, pak lze takto sfazovat skoro cokoliv.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 14:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosim vás, zaslechl jsem, že od prosince (začátku nového GVD) začnou jezdit 380tky na pravidelných vlacích osobní dopravy mezi Prahou-Brnem, a mezi břeclaví a ostravou, co je na tom pravdy?

(Příspěvek byl editován uživatelem fiqwert.)
Mono Stereo 2

FiQwert, ne Figwert!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 14:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: co jsem viděl černé na bílém, je uvedení řady 380 v záhlaví některých vlaků v tabelárním jízdním řádu.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 15:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je uvedení řady 380 v záhlaví některých vlaků v tabelárním jízdním řádu.

Což ještě neznamená,že tam tato řada bude jezdit(obdobně jako je v jízdním řádu již několik let uváděna zastávka Šabina na trati 140,která má být v provozu "ode dne vyhlášení" a již několik let tam ještě nikdo nekop do země).

Ovšem po několika měsících provozu u jiného dopravce již očekávám nasazení lokomotiv u svého zákazníka .
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4137
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 17:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A17: já chtěl jen naznačit hranici mezi ověřenou informací a dohady, nic víc.
Multi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 21:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O vlaky jaké kategorie by se případně jednalo? Rychlíky?
109_e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 21:59:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co sem viděl už v SJŘ, tak o Os, Sp, R, IC, EC
Drago
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 09:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdy už dorazí řada 380 do Vršovic. Dle mého zdroje to mělo být minulý týden v sobotu.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 09:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle mého zdroje to mělo být minulý týden v sobotu.
Nejvyšší čas dát zdroji padáka. Nemyslíte?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 15:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

680 byly taky v SJR a nevyjely se zacatkem planovaneho GVD. To jen pro osvezeni pameti.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Mirda23
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 16:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těsně před zahájením zkušebního provozu. Číslo tranzistoru je 742.211-6 (T466.2211)


(Příspěvek byl editován uživatelem Mirda23.)
1654
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.51.109
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 16:54:44    Odkaz na tento příspěvek  

}..stačí jenom koukat, už tam jsou...
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 20:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

380.015 se již courá po zkušební koleji.
Zdroj!
Můj email: vspingu@gmail.com
-------------------------------------
oblíbené číslo 17 + jméno Vojtěch + místo bydliště Olomouc => 954.217 "Vojta" DKV: Olomouc :D
2134
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 21:34:53    Odkaz na tento příspěvek  

...zítra rojení 380 kolem Pardubic...
xox
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.177.108.147
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 22:54:19    Odkaz na tento příspěvek  

Němec - nejmíň od Pondělka tam dvě stojí.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. listopadu 2010 - 20:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

06 a 09 jeli dnes společně odpoledne ku Praze /na druhý smeták/ ...


ICQ 237-113-861
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. listopadu 2010 - 23:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Chocen.tv je zaznamenána sólo 380 směr Pce.
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
MJ + DM = Black Celebration
Richie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 07:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera v Pardubícíh 380.006, 009 a 011
22:05
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.69.99
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 22:05:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tak si říkám, kde jsou všechny vyrobené a dosud na kolejích nespatřené stroje. Třeba před víc jak měsícem jsem na vlastní kukadla viděl téměř hotovou 016. Dříve vyrobené stroje už byly v Cerhenicích či byly spatřené jinde, ve zkušebním provozu toho najezdily víc snad jen 007 a 008. Chystá snad Schadefabrik "ofenzívu" v nasazení od nového GVD?
Joudatfd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 11:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vcera vecer jsem videl v Rokycanech 2x380 tazene esem, smerem na Prahu
1233
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:33:28    Odkaz na tento příspěvek  

13,15 na Velim
Drago
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 13:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo jaké stroje se již nacházejí ve Vrškách.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drago: víte, co to je otazník? Za tázací větou tohoto typu píšeme otazník VŽDYCKY.
Ve vrškách je snad jen jedna. Spis bych rad vedel, co tam s ni delaji. Jen stacionarni zacvik firu, pripadne posun po depu?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla tam 7 a 8.