K-report
 

Archiv do 12. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 380 - nové třísystémové stroje ze Škody Plzeň » Archiv do 12. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trainer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 21:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže zítra bude zimní focení 380006 ....
Country
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 00:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15.12. by měly vyjet .007 a .008 s vlaky IC 571 a EC 379 (změna programu vyhrazena).
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 02:58:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Country: do ty zavorky bys mel dat X6X
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
0803
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 08:03:11    Odkaz na tento příspěvek  

...380 006 nastupuje na 45042...
380ka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.93.216.69
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 10:32:07    Odkaz na tento příspěvek  

Pokyn_12-2010_pro_HV_řady_380_s_příl._1_a_2.pdf

http://www.nahraj.cz/content/dw/481368ee-2346-424c-af67-4d56ca9eb 753/b590d495.pdf
Krysa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 11-2002

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 11:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo objasnit bod 4.2:
Uvedené drážní vozidlo nesmí být z hlediska provozních zkušeností s ovlivňováním detektorů kol zabezpečovacího zařízení provozováno na uvedených tratích v činném stavu (nesmí vyvíjet tažnou sílu, rekuperovat, klimatizovat soupravu).
Kolejové obvody chápu, ale ovlivňování počítačů náprav je pro mě novinka.
http://eldar.cz/kank
Zutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 11:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bych si spíš nechal objasnit, k čemu taková mašinka bude.
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 12:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, a kdo si bude pamatovat po kterých kolejí ta mašina může a nemůže jet v té Praze. To je na hlavu, no a taky nechápu co to jako má být ta příloha 1, to jako nemůže 380 jezdit směrem vršovice a smíchov a budou ji snad tahat žehličkou přes libeňský zhlaví aby se dostala na druhou stranu soupravy?
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 13:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zutý_petr G HOWNU
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2555
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 13:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na mne to dělá dojem, že 380 nějak ruší počítačadla náprav od AŽD, když musí být vypnutá i klimoška soupravy...
Pokud jsem to z prospektů dobře pochopil, tak v té krabičce u čidla je nějaká elektronika (vysílač).
V případě divného profilu kola by stačilo zajet na soustruh, či poštelovat polohu čidla jako na trati ČB-Dvořiště, kde byl problém s detekcí čmeláků.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4181
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 16:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krysa: Kolejové obvody chápu, ale ovlivňování počítačů náprav je pro mě novinka.
Jojo, padl další mýtus, že počítač náprav je všelék na řešení potíží s EMC na kolejových obvodech...
Prostě obojí má své výhody i nevýhody.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 16:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

padl další mýtus, že počítač náprav je všelék na řešení potíží s EMC

Ne, akorát se znovu potvrdila mnohými odmítaná teze, že modrožlutí a šípáci vyrábějí výrobky, které jsou s kvalitou provedení poněkud na štíru.
PN na Hlavním
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.97.86
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 18:39:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ne, akorát se znovu potvrdila mnohými odmítaná teze, že modrožlutí a šípáci vyrábějí výrobky, které jsou s kvalitou provedení poněkud na štíru.

Hmm, akorát nevím, kde je na počítači náprav FRAUSCHER něco modrého, žlutého, nebo s šípem...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle pokynu k 380 je v uvedené části hlavního nádraží omezen pohyb vlastní silou mašinky řady 380 kvůli špatným provozním zkušenostem ve spolupráci počítači náprav PNZ-1 a ty vyrábí AZD. Takže buď na SŽDC a potažmo na DU neví co kde mají za technologii a nebo to neví PN na Hlavním.
Ale kdo má máslo na hlavě, že to nechodí tak jak má si vůbec netroufnu soudit. Spíš to dohodování bude takovej souboj Titánů. Na jedné straně dvorní dodavatel zab. zab. v republice, na straně druhé dvorní dodavatel kolejových vozidel.
Ono stačí dohadování Škodovky se SŽDC ohledně kolejáků 25Hz.
Martin
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono stačí dohadování Škodovky se SŽDC ohledně kolejáků 25Hz.

Martine, jaké dohadování? Ty už tady dávno nemaji co dělat a nejen kvůli Škodovce.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2557
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas, že už dávno mají být pryč.
Jenže ještě dost dlouho tu budou strašit a tak se hledají různé cestičky, jak umožnit provoz bez omezení...
Martin
P.S. jen díky úspoře energie mohly být dávno EFCP zaplacené. Ale to víš, peníze na investice jdou z jiné hromádky než se platí elektřina. A nějaké jejich větší nasazení by u SŽDC stejně neprošlo

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli on spíše není problém v tom, že není osoba, která by to podepsala. Aneb co já mám informace, tak nové lokomotivy (předpokládám i řada 380) na 25 Hz vyhovují do 100% výkonu, takže nic nebrání tomu je na 25 Hz obvody pustit třeba s výkonem omezeným na 50%. To je stále ještě plně dostatečné vzhledem k úsekům, kde se tyto obvody vyskytují. Prostě z toho na chvíli uděláme Eso : - ). Jenže pánové, u kulatých razítek tu moc konkurence není, takže doufejme, že si to dvorní dodavatel mašinek vyřve a pak to bude muset být i pro ostatní.
PS: u počítačů náprav je to zajímavé: zabezpečováci z Domažlic chtěli po mě hlásit každý průjezd Maximy, aby mohli vartovat na odbočce Pasečnice a nahodit počítače. A nemám tam klimu do vozů, dokonce ani vlakové topení a dokonce ani elektrický přenos výkonu. FAKT se už není na co vymluvit, takže něco je špatně!!!
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 9019
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zázrak 008 s 50232 povalí do Brna.
Zatím stojí na levém.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ. Ano, prošlapat tu cestičku :-)

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Multi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je 50232?
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 19:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolejové obvody chápu, ale ovlivňování počítačů náprav je pro mě novinka

První problémy s počítači náprav se vyskytly hned na začátku zkušebního provozu v Praze-Libni, kde se taky někde nějaký nachází...

Jedna 380 se dokonce podívala kvůli počítačům náprav před časem i na Masaryčku, kde je jich ve Dvoraně mraky, ale tam to šlapalo jak mělo. Který typ počítačů náprav je na Masaryčce použit, to ovšem netuším..
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2558
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám Petře podobné informace. Jenže platné normy KO 25Hz vlastně tak nějak prý neznají a pokud někdo dá to kulaté razítko, tak tu tyhle kolejáky budou strašit ještě pěkně dlouho. Díky 380 bude snad i politický tlak na SŽDC aby provedla výměnu v něch několika úsecích. Osobně výměně KO už moc nevěřím a to jsem byl před několika měsíci docela optimista, že právě 380 bude impulsem pro Horu, Jih republiky a možná i Plzeň.

Jenže máš tři nápravy a je otázkou jaký má profil ta prostřední. Třeba jsou jen špatně nastavené počítače jako kdysi u nás na Jihu. Když zabezpečováky baví tam jezdit místo aby si pozvali zástupce výrobce, který to seřídí tak jak je třeba, tak ať si tam jezdí třeba denně
Martin
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pasečnice je která odbočka?
U Staňkova je kus koridoru s počítačema náprav, ale nejsou to AŽD. Po dokončení jsem se tam byl podívat a byly to myslím Alcately. Jak jsou nastavený a jak jsou spolehlivý, to netuším. Ve Všenorech na přejezdu jsou pár let taky, ale nepamatuju si výrobce. Za mojich sichet se nikdy neporouchaly. A to tam uz taky jezdilo všechno možný.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pasečnice je ta za Domažlicema, která dělí na Německo a Bělou.
PN na Hlavním
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.97.86
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:29:00    Odkaz na tento příspěvek  

Podle pokynu k 380 je v uvedené části hlavního nádraží omezen pohyb vlastní silou mašinky řady 380 kvůli špatným provozním zkušenostem ve spolupráci počítači náprav PNZ-1 a ty vyrábí AZD.
Tak to se omlouvám, jaký je přesně typ PN v Praze na hlavním jsem nevěděl, ale z těch v podstatě dvou možností, mě varianta s PZN-1 přišla jako téměř nemožná (ale jak vidno, nic není nemožné...).
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2560
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky jižní zhlaví hlavního neprolejzal, abych zjistil co konkrétně tam je za čidla. Tak velký blázen zasejc nejsem. Jen vycházím z toho dokumentu, co sem hodila 380ka.

Omlouvám se za přehození písmenek u PZN.
Stejně si je pletu třeba u ECTS nebo ETCS.
Martin
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3106
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě proto, že tam je PZN-1, musíte být řešeni.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 20:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M2:
Ke sporu 380 a PZN-1 se zatím netroufám veřejně vyjadřovat, dokud si neověřím detailně některé informace.
K 25Hz mohu říct tolik, že jsme na několikátý pokus iniciovali do plánu 2 stavby na náhradu 25Hz KO v Kutné Hoře a Chotýčanech...
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš to dohodování bude takovej souboj Titánů. Na jedné straně dvorní dodavatel zab. zab. v republice, na straně druhé dvorní dodavatel kolejových vozidel

Přesně na hlavičku.

(Máslo na hlavě má AŽD a vyjádřila se, že do března všech 52 instalovaných kusů PZN-1 vymění).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7877
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:10:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm, akorát nevím, kde je na počítači náprav FRAUSCHER něco modrého, žlutého, nebo s šípem..
Antižlutomodrošípáckým fanatikům je tohle asi jedno. Přes rudou mlhu v očích se čte blbě.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9909
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PN- někde je problém se čmelákama a někde s Mg brzdou. co jsme pochopil, každý se řeší nastavením opačným směrem,. co když čmelák bude tahat Mg brzdu?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Drne, zkuste nejdřív číst, než něco napíšete. Děkuji.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7879
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Drne, zkuste nejdřív číst, než něco napíšete. Děkuji.
Nechte si rady pro své bližní, mladíku. Mně bohatě stačí přečíst jednu vaši větu, abych poznal, jaké trámy v zádi máte zaraženy od žlutomodrých a šípáků. Jen marně bádám nad tím, co tak strašlivého vám tyto dvě firmy způsobily, že je se svým jednovaječným dvojčetem tak "milujete".

Jinak si myslím, při všech mých, byť neventilovaných, výhradách k AŽD, že byste si možná bez aktivity této firmy třeba ani nemohli hrát se svými pěti a půl vláčky. Tak trošku pokory, hošane. Oni ti páni v AŽD totiž umějí.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky by to chtělo o dění okolo sebe něco vědět a ne jen blbě kafrat na internetu.

A taky bych byl rád, kdybyste se řídil mým minulým doporučením: Už na mě prostě nereagujte. Děkuji
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7880
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 21:32:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:
Víte kde mám vaše doporučení, pane doporučovateli?

Máte smůlu v tom, že na netové diskuzi holt musíte strpět i nechtěné reakce, nebo na ni nelezte. Já si také musel zvyknout, že na mne reagují jedinci, o jejichž reakce nestojím. Takže skutečně nemáte zač děkovat, já budu reagovat na co uznám za vhodné.

Uznávám ale, že díky vašemu zanícení toho víte o věci zabzař a dalších specifických záležitostech jistě podstatně víc, než řadový fíra ČD a.s., což mi ovšem nebrání se ozvat, když si myslím, že jen blbě ideologicky cintáte. Ona ta vaše věta o žlutomodrých a šípákách ničím jiným, než jedovatou slinou, nebyla. Svět naštěstí není tak černobílý. Žlutomodrý a šípák není jen zlý a černý, a úžasný, Němci protežovaný Zýmenc, není jen skvěle bílý.

Svět je malinko složitější. Časem na to taky sám přijdete.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 22:38:53    Odkaz na tento příspěvek  

O co tu vlastně jde? "Zlatá reléovka"? K čemu je počítání náprav? Nejsou to zbytečně vyhozené peníze.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7884
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 22:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:

Ale to se jen někteří echtželezničáři snaží dokázat, jak to ty generace blbců zabezpečováckých a škodováckých měly dělat lépe, protože Zýmenc.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3108
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 23:07:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele Jarouši, fakt si to raději přečti. Nebo já Ti to napíšu: Ty inkriminované počítače náprav v Libni a na hlaváku, které nespolupracují s řadou 380 jsou totiž výrobky AŽD, opakuji AŽD a prý jsou v trati tak nějak divně, protože nevyhovují interoperabilitě. A moc dlouho tam nebudou, takže se dá těžko povídat, že to ještě nic neplatilo. Takže tady vůbec nejde o Siemens nebo o nás. Ta Libeň se dá ještě rozumně objet. Přečti si směrnici, přečti si to tady a nestartuj na Desiro. Nastartoval jsem to já, jaktože sis neotevřel Tvou nevymáchanou hubu na mě? Přestaň řešit diskutéry a řeš diskuzi. Jo, a teď si tam naplácej tvých oblíbených deset příspěvků, jak ti všichni máme vlézt na záda.

Čabas.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 23:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo když jsme u té ideologie, tak bych trochu osvěžil paměť se jménem Moravany. To co po tom hoši v modrožlutém předváděli, řeklo o jejich přístupu všechno...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7887
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 23:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ:
Hele, AŽD nedělá jen počítadla náprav, tak z nich nedělejte zločince. K druhé (výchovné) části příspěvku jen tolik. Nehraj si na vychovatele, trochu teď přeceňuješ svou autoritu, šetři si ji tam, kde ti to baštěj.

Pershink:
Ano, Moravany jsou bolavé místo. Nicméně já zase viděl nasazení žlutomodrých po požáru reléovky v Roztokách a před těmi lidmi smekám, i kdybyste se všichni podělali do vejšky.

Už ani moc nechápu, odkud se tu rozmohla ta móda svádět všechno špatné na Škodu nebo AŽD. Že by tyto dvě firmy byly tou brzdou rozmachu soukromého sektoru na železnici?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 23:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

si myslím, že jen blbě ideologicky cintáte. Ona ta vaše věta o žlutomodrých a šípákách ničím jiným, než jedovatou slinou, nebyla. Svět naštěstí není tak černobílý. Žlutomodrý a šípák není jen zlý a černý, a úžasný, Němci protežovaný Zýmenc, není jen skvěle bílý ... to se jen někteří echtželezničáři snaží dokázat, jak to ty generace blbců zabezpečováckých a škodováckých měly dělat lépe, protože Zýmenc ... já zase viděl nasazení žlutomodrých po požáru reléovky v Roztokách a před těmi lidmi smekám, i kdybyste se všichni podělali do vejšky... Už ani moc nechápu, odkud se tu rozmohla ta móda svádět všechno špatné na Škodu nebo AŽD

Ideovou záležitost - a navíc ještě sprosťárnu - z toho děláte vy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 00:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si spíš myslím, že je to něčí šprajc (v lepším případě sichr) a snaha být papežštější než papež...
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7889
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 00:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ideovou záležitost z toho děláte vy.
To těžko, stačí si přečíst vaše příspěvky a příspěvky vašich spolupracovníků na téma AŽD napříč železničními fóry, stále si touhle firmou (o ČD ani nemluvě) vytíráte huby, ale rozmlouvat vám to nehodlám.
109_e
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 01:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový GVD 2011 v platnosti už.....sou nejaké informace o nasazení 380 do provozu nebo jejich další působnosti na síti SŽDC?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4183
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 01:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: pokud se nemýlím, tak podmínky interoperability pro PN podobné těm pro KO se teprve připravují. Stávající stav je tudíž tak trochu džungle, kde platí víceméně pouze obecné pravidlo respektovat to, co už je zavedeno, což by dříve nebo později vedlo k tomu, že by buď nešla postavit mašina a/nebo detekční prostředek.
Že to potkalo zrovna 380 a PNZ-1 je tak trochu ironie osudu, ale mohla to být zrovna tak jakákoliv jiná dvojice. Využívat toho k nějakým dalekosáhlým úvahám o kvalitě či čemkoliv jiném mi proto přijde naprosto pitomé a ubohé.

Jak už jsem říkal, je PN uzlíček kompromisů (podobně jako KO):
* snímač nemůže být moc dlouhý, aby správně reagoval na malá kola (aby vznikl sled ovlivnění jednoho-obou-druhého systému a ne jednoho-nic-druhého),
* snímač nemůže být moc krátký, aby spolehlivě rozeznal směr, a to i při vyšší rychlosti,
* snímač by měl reagovat na zúžené okolky tříosých podvozků, ale neměl by reagovat na trámce magnetické brzdy,
* snímač nemůže mít moc vysokou spotřebu, protože kabely a protože oteplení,
* snímač musí být odolný proti rušení...
No a kompromis nalezený u PZN vyhovující pro dosud známá vozidla už zřejmě nevyhovoval pro 380. Nemusí to přitom vůbec nic vypovídat o kvalitě vozidla či snímače, ale jenom o tom, jak se zrovna sejdou pracovní frekvence střídačů a snímače a všeliké integrační či jiné vyhodnocovací doby (já třeba nedávno zvedal na jednom vozidle vzorkovací frekvenci regulátoru trakce, protože mi vznikaly zázněje se zbytkovým zvlněním trakčního proudu).

Mám za to, že řešení náhradou za jiný PN bylo zvoleno především proto, že je rychlé. Přeschválení PNZ s parametry zaručujícími vyšší odolnost proti rušení je totiž běh na podstatně delší trať.
Podobně tomu bylo i v kauze Moravany, kdy byla funkce EZŠ v základních rysech formulována už o prázdninách po nehodě, ale projednání technických podmínek s odběratelem i se schvalovateli trvalo ještě zhruba rok.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 01:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky se musí vzít v potaz, že proti řadovým zaměstnancum člověk nic nemá, umí za to vzít, své práci rozumí a dají se nazvat kapacity ve svém oboru. Ale pak prostě kazí celkový dojem to, jakým způsobem vystupuje vedení a jak firma působí na venek jako celek. Ale to se netýká jen AŽD...

no ale to dost tématu tedy zázračného pokořitele taurusů odskakuju hodně daleko
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 04:25:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ptal jsem se:"K čemu je počítání náprav?"a nedozvěděl se nic.Zaměstnanci mě nezajímají,ani firmy.Když začínal jezdit =PINĎOUR=,byly také problémy,které se časem vyřešily.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 08:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:počítače náprav jsou alternativou ke kolejovým obvodům.Na začátku úseku spočítají,kolik náprav přijelo a na konci,kolik odjelo.Je-li počet stejný,je úsek považován ta uvolněný.
(uvolnění nemusí být vždy na konci úseku,ale může být na stejné straně,kterou nápravy přitekly).
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3076
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 09:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžu se zbavit dojmu, že kontinuální funkce KO je podvědomě nějak spolehlivější, než jednorázové a jak vidno snadno ovlivnitelné sečtení náprav (kde možné vlivy nemají daleko od posypání koleje pískem u KO), následné bezpečné udržení stavu v paměti bez on-line kontroly, a pak zase stejně ovlivnitelné odčítání.
No snad tohleto nebudou ti počítači náprav od AŽD..."
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 10:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pershink: ano to vidíme jak řadoví zaměstnanci umí vzít za práci, nejlépe to přehodit na SDC. Viz třeba odbočka Pasečnice nebo otáčení souhlasu na automatickém hradle, když je obsazená trať s rozsvícením volno znaku pro příslušný směr, které se projevovalo čistě náhodou tak nějak od výměny SW ESY . Podle AŽD to je (byla) určitě chyba u zabezpečováků a né u nich, tak tam kluci lítali jako nadmuté kozy, ani nevím na co se nakonec přišlo.
Všechno je prostě v lidech a to jak v těch co jsou nahoře, tak i v těch co jsou dole.
Martin

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 10:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Využívat toho k nějakým dalekosáhlým úvahám o kvalitě či čemkoliv jiném mi proto přijde naprosto pitomé a ubohé.

Tak si zopakujeme postup událostí:
1/ AŽD vyvíjí počítač náprav PZN-1. Vzhledem k neexistenci jednotné metodiky měření odolnosti PN a zřejmě i vzhledem k tomu, že se jedná o nové zařízení, které ještě tento výrobce nevyráběl, není známa odolnost zařízení proti rušivým vlivům, a proto je v zaváděcím listu uvedeno, že zařízení nesmí být instalováno na tratích TEN.
2/ Zařízení je instalováno na trať TEN, konkrétně v Libni. Další ostrá aplikace mimo TEN je hln, kde ale lze očekávat stejné vnější podmínky činnosti, jako v Libni (elektrizovaná trať, provoz vozidel s třífázovými pohony, s mg brzdou...) a pak na nějakých lokálkách.
3/ Instalací zařízení dostává AŽD na základě ustanovení EN50238 právo vyjadřovat se ke kompatibilitě svého výrobku a nově schvalovaných vozidel. Zhusta tak činí a (i) vzhledem k neexistenci metodiky měření mají vozidla, schvalovaná po instalaci PZN1, problémy se získáním souhlasu modrožlutých - zatím se to dotklo 186, 189, 380, ostatní moderní vozidla byla schválena před PZN1.
4/ PZN-1 na hl.n. špatně započítá nápravy vlaku, vedeného řadou 380 na hl.n.; vznik MU, SŽDC se odvolává proti povolení zkušebního provozu, rozsah provozu řady 380 je omezen, viz papír výše.
5/ Řada 186 a 189 nemá s PZN1 žádné problémy, zvláště u řady 186 je toto ověřeno už víc než tříměsíčním intenzivním zkušebním provozem přes PZN1 v Libni. Ostatní moderní vozidla, pravidelně provozovaná na hln (680, 1216, 471), také s těmito nemají problémy.
6/ Někdy v průběhu kroků 3-4 AŽD vyhlašuje, že vymění všech instalovaných 52 ks aplikací PZN1.

Víte, mě dostává bohorovnost kluků od AŽD, kteří bez okolků pustí nevyzkoušené zařízení (tedy takové, kde není odzkoušená kvalita) do ostrého provozu, u kterého se dají očekávat přesně takové problémy, navíc v rozporu se zaváděcím listem. No a to je důvod, spolu s vyhlášením AŽD o výměně, proč píšu, že to zařízení je s kvalitou tak trochu na štíru...
Jlhota
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 10:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Procházel jsem si nové řazení vlaků a narazil jsem na takovou zvláštnost. Ví o tom někdo víc? odkaz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7892
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 11:16:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Využívat toho k nějakým dalekosáhlým úvahám o kvalitě či čemkoliv jiném mi proto přijde naprosto pitomé a ubohé.

Přesně jsi to vyjádřil. Ale když je potřeba si odflusnout.....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7893
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 11:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro napsalo:

Ne, akorát se znovu potvrdila mnohými odmítaná teze, že modrožlutí a šípáci vyrábějí výrobky, které jsou s kvalitou provedení poněkud na štíru.

a napsalo také:

No a to je důvod, spolu s vyhlášením AŽD o výměně, proč píšu, že to zařízení je s kvalitou tak trochu na štíru...

Trochu rozpor ne? Stačilo by rozpoznat prostý rozdíl mezi jednotným a množným číslem.

Jednodušeji:

Generalizujete na základě problému s jedním výrobkem AŽD.

Navíc nejde o kvalitu výrobku, ale jak napsal výše Hajnej, o jeho zjištěnou problematickou spolupráci s řadou 380.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 12:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem si teď procházel řazení a u R 861 František Křižík je psaná řada 380 od 1.5.2011 v 1-5 a 7.
Spoj R 861 s lokomotivou řady 380

(Příspěvek byl editován uživatelem pajas2.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 13:27:14    Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem něco málo pochopil.Co když do stanice přijede Mn vlak,který odstaví a přibere nějaké vozy?Mn vlak odjede,nebudou souhlasit nápravy,co se bude dít?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 13:43:34    Odkaz na tento příspěvek  

Pajas2 : na to raději zapomeňte.

Elektronický poštovní skřítek mi doručil materiál

Pokyn č.12-2010 pro HV řady 380 s příl. 1 a 2 vydaný SŽDC s.o.,ze dne 9.12.2010 s účinností od 12.12.2010.
Plyne z něj, že mašinky si asi dlouho v pravidelném provozu nezajezdí...

V podstatě totiž nemůže v Praze na HLN ....

Má-li některý z adminů zájem tenhle NETAJNÝ materiál vyvěsit, nechť dá vědět, pošlu po elektronickém poštovním skřítkovi ...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7896
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 13:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:
Proč by nesouhlasily? Úsek je z obou stran hlídán počítadlem, které rozlišuje krom počtu i směr jízdy. pokud bude po odjetí vlaku z toho úseku součet náprav "0", je kolej indikována jako volná.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7897
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 13:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V podstatě totiž nemůže v Praze na HLN ....

Nepřehánějte. Od Vítkova a k Vítkovu tam nemá problém a pod výkonem nesmí jet na Vinohradském zhlaví, kde jsou ta nová nekompatibilní pičítadla.
ex fíra ovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.0.200.3
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 13:52:47    Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Asi jsem něco málo pochopil.Co když do stanice přijede Mn vlak,který odstaví a přibere nějaké vozy?Mn vlak odjede,nebudou souhlasit nápravy,co se bude dít?

Spíš nepochopil vůbec. Přece na tu kolej nebudeš dobírat jeřábem!? Ty vozy přistavíš z jiné koleje přes vstup na jedné či druhé straně koleje. Ono to počítá pořád bez ohledu na to, jestli se jedná o jízdu vlaku či posun. Nápravy prostě souhlasit budou, jinak se jedná o poruchu. Když tam přijedeš s dvaceti nápravami, deset dobereš a odjedeš zase s dvaceti, tak tam zůstalo stát deset a kolej je pro další manipulaci obsazena. Počty jsou to jednoduché.
Pokud ale mělo odjet vše a zůstalo to zablokované s nějakým počtem neodečtených náprav, musí se před anulací provést kontrola pochůzkou (podle místních podmínek klasická kontrola volnosti koleje).