K-report
 

Nejotřesnější zážitky na železnici  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 10. února 2010Doktor60 10-02-10  16:29
Archiv 6. dubna 2010LK60 06-04-10  22:49
Archiv 29. května 2010Drn60 29-05-10  20:21
Archiv 12. července 2010Ekholmmesotitsch60 12-07-10  14:31
Archiv 20. července 2010Petr_vlček60 20-07-10  15:33
Archiv 16. srpna 2010Zapa60 16-08-10  19:08
Archiv 24. srpna 2010sandra bullock60 24-08-10  19:26
Archiv 4. září 2010Pekarekjiri60 04-09-10  19:43
Archiv 27. září 2010Rybák60 27-09-10  20:34
Archiv 28. října 2010Hungry_bear60 28-10-10  19:08
Archiv 22. listopadu 2010Mauricio60 22-11-10  21:43
Archiv 18. prosince 2010Mádl60 18-12-10  00:34
Archiv 28. prosince 2010Howard_wolowitz60 28-12-10  08:35
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 12:54:05    Odkaz na tento příspěvek  

> čelakovičan - a to byste jako všechny nachrmlaný lidi zavřel do jednoho kupé, abyste mohl mít klid a cítit se v bezpečí?

Velkoprostor má, alespoň pro mě, jednu velikou výhodu. Jedním pohledem vidím, kde je místo, pokud nemám místenku, nemusím se trmácet celým vlakem a somrovat se do (mnohdy pozamykaných) kupé, která si před tím někdo přivlastnil. Nezřídka nějakej humusák, kterej tam chrápe bez bot, takže pobyt v takovým prostoru je vážně jenom pro silný nátury.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 15:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde o klid,ani o bezpečí. Velkoprostory mi v obecné rovině nevadí. Ale pokud tam bude např. řvát dítě, nebo si někdo zapálí cigaretu, tak odcházím do jiného vozu. I když ta zapálená cigareta snad nehrozí.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 18:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt - zutý nohy ve velkoprostoru smrděj mnohem míň

Jinak nejen můj dojem je ten že pokud je vlak plnej tak je paradoxně víc soukromí ve velkoprostoru, zejména "leteckým". V kupé nebo na čtyřce to je jak u někoho v obýváku koho i kontrolujete co strká do huby zatímco v "letadle" je tam to opěradlo.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 19:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle musel být "pěkný" zážitek. Fíra sloužící tři dny se mi nějak nezdá, to je snad proti všem nařízením. Takto hazardovat s lidskými životy...
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 19:39:04    Odkaz na tento příspěvek  

> Petr Vlček - zutý boty ve velkoprostoru jsem ještě nezažil. Uznávám, že vlakem tolik nejezdím, ale velkoprostoru dávám jednoznačně přednost, protože na tom kulturnějším chování asi něco bude
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6772
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 19:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomulas84: Tak to opravdu jezdíte málo. Já sice taky moc ne, jen 10,5k km, ale v Bp nebo 814 jsem to viděl už aspoň 5x.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 20:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já to viděl i v dálkovejch EC.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 21:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem na osobácích taky už párkrát viděl zuté boty... v létě, když jedu mimo špičku, kdy mám pro sebe celou čtyřku, se zouvám taky.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 23:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde-li o mě, já se ve velkoprostoru nerozpakuju zout, i když mi pěkně smrdí nohy. Lidi nezajímá, co je o řadu dál. V kupé bych si to nelajsnul. Snad jen, kdybych tam byl sám.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 01:32:17    Odkaz na tento příspěvek  

Tak aspoň názorně vidíte, že lidi jsou prostě hovada a moc slušnosti nepobrali ani ti, který ty mašinky zajímají víc než většina ostatních spolucestujících ;-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4330
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 01:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde-li o mě, já se ve velkoprostoru nerozpakuju zout,

A smrad je po celým voze, že by člověk pad.

Já dávám přednost kupé, když tam mohu být sám.

Velkoprostor má pro mne to -, že se tam nedá lehnout (není polohovatelná sedačka) a nemám tam žádný soukromí. Ovšem chápu, že je to dnes více "IN".

Rozhodně bych však nikomu nevyčítal, že pokud je v kupé sám (A, B) že si tam na tu velkou čtyřku prostě lehne a zamkne za sebou.

Co se řvoucích dětí týče, jsme ochoten to překousnout, pokud mi neřve u ucha a co se kouření týče, pro většinu kuřáků to jistí WC nebo přechodovej můstek, tam mi to nevadí.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Ojakup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 03:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně se jako náctiletý zouvám když chci a vím že smrad nebude takový. Ale jako odpuzovadlo v kupé je to perfektní
SimTr-Nejupravovatelnější hra všech dob!!!
ŠkodAris=dokonalý trolejbus
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 07:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousekx - to si docela slušně velký prase....
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5615
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 09:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kvůli takový raději jezdím autem.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 22:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové! Takový ohlas jsem nečekal. Doufám, že vás můj provokativní příspěvek přesvědčil o tom, že nic není černobílé a že je třeba se na problém podívat i z druhé strany. Taková situace se v reálu opravdu může stát!

Dobře, tak případ, který se opravdu stal: loni jsem ve velkoprostoru napomínal jednoho cestujícího, aby si sundal své zablácené boty z hadrové sedačky. Myslíte, že by si to dovolil v kupé, kdyby tam nebyl sám? Takhle si to dovolil ve velkoprostoru a sám v něm evidentně nejel. Lidi jsou hovada, jak tu píše jeden anonym.

Jinak mám na problém podobný názor jako Pes38. Hlavně nikomu nevnucujte univerzální pravdu. Cestující by měli mít možnost si vybrat.

PS: A těm co jim smrdí nohy by zase přišel vhod velkoprostor bez příček, kde by se vyvětral vzduch při každém otevření vstupních dveří.

(Příspěvek byl editován uživatelem fousekx.)
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 11:41:03    Odkaz na tento příspěvek  

Já si vybírám auto, protože nehodlám cestovat s dobytkem. Až se lidi začnou chovat kultivovaně, nebo to po nich dopravce alespoň začne vyžadovat, rád se do vlaků vrátím.

Co se lehání v kupé týče, tak až si někdo koupí celou lavici, proč ne. Do té doby by mělo volné místo zůstat volným. To se týká i zamčeného kupé, pokud není plné.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5621
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 11:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si vybírám auto, protože nehodlám cestovat s dobytkem.

Pokud mám jet z Brna do Prahy, tak jedu raději vlakem. Pokud jedu z Kroměříže do Brna, jedu autobusem. Pokud jedu z Brna do Náchoda, jedu autem. Není to jen o tom, že někdo nehodlá cestovat s dobytkem, je to i o tom, co je na jakou vzdálenst časově a finančně lepší. Nemluvě o tom, že v autě se nemůžu natáhnout a zachrápat.

To se týká i zamčeného kupé, pokud není plné.
Nemám ani tak nic proti tomu, když si chce někdo přisednout. Ale pokud si sedne a nezeptá se, má smůlu, je obsazeno a kolegové dojdou za chvíli. Vyhodím ho, zamknu, zatáhnu závěsy, pokud se dá tak to torzo nazvat a pokud tam je. A taky nemám moc rád, když si přisednou děti - přeci jen to vydává určitý hluk a tak. Nemluvě o tom, že já pak vypadám jak doprovod a průvodčí po mě chce jízdenku i na ty haranty I to se i už stalo. No, ale mám to spíše tak, že v kupé sedím raději sám, ale ve velkoprostoru je mi jedno, kolik lidí sedí na dotyčné čtyřce, šestce či osmičce, nebo kolik to má míst. Ale je pravda, že chování některých cestujících (zase bych si nedovolil je nazvat dobytkem) se skutečně neslučuje s tím, co bych očekával.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 12:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomulas84: Až se lidi začnou chovat kultivovaně, nebo to po nich dopravce alespoň začne vyžadovat

Vyžadovat sice můžem, ale vychovávat těžko. Když je někdo prase, tak prasetem zůstane, ať je to "náš zákazník", nebo není. Doufám, že se teď ozve nějaké potrefená husa.

Mauricio: Vyhodím ho, zamknu, zatáhnu závěsy
Sice vyžaduješ slušnost, ale tímto jí fakt nezískáš. Tohle blokování by se ti ve finále nemuselo vyplatit i když se příchozí nezeptal na svolení přisednout.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 12:48:14    Odkaz na tento příspěvek  

Každej to máme nastavený jinak... Já bych z Olomouce do Prahy taky rád jezdil vlakem, ale Pendolinem se mi to nerentuje a jinde nemám zaručenu určitou kulturu cestování ani omylem :-(

Já osobně bych si boty zout nedovolil, a to ani když mi bylo -náct. Někdo se zase zamyká v kupé a spolucestujícím lže. Jak říkám, určitou elementární slušnost a kultivovanost by měl vyžadovat dopravce, a to hlavně ve svém vlastním zájmu.

Čest paní (možná spíš slečně) průvodčí, co kdysi spucovala jednoho smradlavýho nocležníka, kterej se zamknul v kupé. Tak hezky pregnantně to vyjádřila, okno otevřela a vůbec celý to hezky okomentovla, až to dotyčnej nevydržel a rudej až naprdeli prchnul neznámo kam :-)
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 12:49:41    Odkaz na tento příspěvek  

> Zapa - vychovávat ne, o tom žádná, ale aspoň je prudit :-)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 13:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - jen bacha aby někdo nevyšoupnul Tebe. Ad děti - vyčisti si uši hřebíkem a budeš mít klid a ticho na pořád....
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6785
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 13:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jinak jsem nikde neobjevil nic, co by zakazovalo se zamknout v kupé, zámek je součástí vozu :-).
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 13:32:40    Odkaz na tento příspěvek  

No, já jsem neobjevil nic, co by mi zakazovalo nasrat si do kalhot. A přece to nedělám ;-)

Pokud člověk potřebuje na všechno zákazy a příkazy, aby se choval k ostatním slušně a ohleduplně, pak s ním není všechno tak úplně v pořádku.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 13:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Existuje takový dokument, Smluvní přepravní podmínky Českých drah pro veřejnou osobní dopravu se to jmenuje, a tam je kapitola 6 - obsazení míst, odstavec 90. Nevím, kterak to bude pro tebe moc složité, požadovanou pasáž najít, budu tedy citovat: Cestující může ve vlaku obsadit pouze tolik volných míst k sezení, pro kolik osob může předložit platné jízdní doklady. Za obsazené se pokládá místo, na kterém cestující sedí, položil na něj část oděvu nebo ruční zavazadlo nebo místa v uzamčeném oddílu, pokud tím cestující brání jejich obsazení jinými cestujícími. Zvýraznil bych zejména místa v uzamčeném oddílu, pokud tím cestující brání jejich obsazení jinými cestujícími. Po přečtení tvého příspěvku mi zabralo cca 2 minuty, než jsem toto našel.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6786
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 14:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Definuj prosím brání jejich obsazení jinými cestujícími. Pokud si dotyčný požádá odemčení, není to bránění jejich obsazení.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 14:12:29    Odkaz na tento příspěvek  

21271 - pokud nechcete nikomu bránit v obsazení a na zaklepání mile rád otevřete a pustíte osazenstvo sednout, proč se tedy zamykáte? Má to pak význam?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6788
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 14:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se nezamykám :-), kde to je napsané?
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 14:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když mám volný sedadlo naproti sobě, tak si vyzuju a dám si tam nohy. Dávat tam boty mi přijde poněkud nevhodný.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 14:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Definuj požádání odemčení. Je to nastoupením do vozu, stáním u zamčených dveří kupé, držením madla těchto dveří, ústní žádost, písemná žádost? Řekl bych, že jedinec s běžným chápáním zmíněnou pasáž v SPPO napsanou v této obecné rovině chápe a tvoje slovíčkaření mi přijde poněkud mimo. V souvislosti s tímto slovíčkařením a definovaním by mě zajímalo, jak by asi vypadala vyhláška či zákon zakazující tmavé oblečení, jak jsi zmínil v jiné diskuzi.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6789
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 15:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já ty zákony a vyhlášky nevymýšlím, to je věc zákonodárců. No tak už vám tady do toho nebudu šťourat, ale vysvětlete mi teda pak, k čemu tam je ten zámek. Aby s 8 lidí v kupé zamklo? To je na nic, nikdo nebude chtít krást v kupé s 8 lidmi.

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5622
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 15:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vidím, tady asi nemám co dělat - v takové sbírce lidí nutně bránících železnici... Panu Mad_noodle bych doporučil komplexy řešit s psychologem, internet toho moc nevyřeší.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 15:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - Děkuju za doporučení a péči. Komplexů jsem prost a to zcela. Jen vychování a toleranci k ostatním mám poněkud jiné než Ty.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 15:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: To není o nějakém bránění železnice za každou cenu, to je o urovnání představ některých jedinců, zde se vyskytujících.
Pokud někdo nemá rád větší společnost lidí, tak mu asi nezbyde nic jiného, než se uzavřít do plechovky na čtyřech kolech a dopravu řešit tímto způsobem. Zamykat se kvůli tomu do kupé mi přijde vůči ostatním trochu nefér, protože na rozdíl od toho pořízení gumokolu, jste investovali do přepravy ve vlaku, pro daný úsek, stejnou částku a tedy měli byste mít stejné nároky na přepravu.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5623
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 15:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám rád svůj klid (když už musím zaplatit nekřesťanské jízdné). A pokud ho bude někdo narušovat - tak ho z toho kupé vyhodím a to, že zaplatil jízdenku, mě absolutně nezajímá. Nebo ona snad jízdenka znamená, že může sedět? Na to je, pokud vím, ještě stále místenka. A pokud mi tam někdo vleze, aniž by se zeptal, jsetli je volno, tak já se zase nebudu ptát, jestli chce sedět. To je jednoduché.
Ale bohužel, zaměstnavatel platí cesty vlakem čím dál tím méně, takže mi stejně nezbyde nic jiného než jet IGK.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5624
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 15:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen vychování a toleranci k ostatním mám poněkud jiné než Ty.
To jsem měl taky - do doby, než jsem byl nucen začít pracovat s lidmi. Od té doby toleranci jaksi postrádám.
A vychování? Pokud někdo neumí říct s dovolením, je tu volno, no, stačilo by i to s dovolením, nevím, proč bych se já měl chovat vychovaně. Musí chtít obě strany, ne jenom jedna.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maricio - OK nebudu se hádat. Jsou to Tvé problémy a mě zas až tak žíly nervou.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4801
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: že zaplatil jízdenku, mě absolutně nezajímá. Nebo ona snad jízdenka znamená, že může sedět?

Jsem rád, že se tato myšlenka dostává už i mezi cestující, to je chválihodné.
Každopádně ani koupě jedné jediné jízdenky nikoho neopravňuje k tomu, aby si dělal z kupé oddíl jen sám pro sebe a ještě "vychovával" ostatní cestující.
Mám pocit, že ty něco požaduješ, ale sám to nezvládáš.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:15:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ehm, sednout si na neobsazenou sedačku bez tvého svolení je rozhodně slušnější, než dotyčného vyhodit. Bezdůvodně.

A jestli nemáš jízdenky v počtu zbylých volných míst, pak nemáš na ty volný místa žádnej nárok a člověk s jízdenkou se tě nemusí absolutně na nic ptát.

Asi začnu jezdit víc vlakem, protože tebe bych chtěl potkat, to bych se odreagoval :-)
Kupé vagón
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.5
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:29:59    Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Zapomínáte na jednu podstatnou věc. Vaší terminologií - Vy jste si koupil pouze jízdenku, ta vás opravňuje pouze k cestování vlakem. Nekoupil jste si ani nepronajmul místo k sezení, nebo dokonce celé kupé. Proto byste měl při pokusu o odejití spolucestujících myslet na to, že byste mohl být odejit třeba Vy. Ne každý je v plném vlaku zvědav na dopraváčka, který chce mít pro sebe 8 míst, přičemž si nezaplatil ani jedno, nemá-li místenku pro 6/8 osob. Ono by se to vaše "já jsem tu byl první, tak tu rozhoduju" mohlo rychle změnit s protistranou na "je nás víc, tak vypadni".
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5625
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám zapotřebí a ani ve zvyku reagovat na lidi, co se neumí podepsat a raději píšou neregistrovaně (já nekoušu), ale přeci jen, když už tu Kupé vagón začal s bezdůvodným urážením člověka mého zajisté postradatelného formátu a významu, tak si dovolím taky přisadit - vyhodit se mě pokusil jen jeden průvodčí. Bohužel pro něho už u ČD nepracuje - možná by si měl příště rozmyslet, na koho si bude otevírat nevymáchanou hubu. Nikdy nikdo neví, kdo má jaké známosti a o co se dokáže postarat.

No, a mimo to, kdyby nebyla cena místenky nesmyslně vysoká (tedy, mohla by mít jinou cenu ve vlacích R, Ex, IC/EC), tak bych si to celé kupé klidně vymístenkoval. I když, stejně by mě to bylo na houby, když člověk musí obsadit místo do pěti minut (nebo se to už změnilo? Nevím...)
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zírám
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 16:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, i tací lidé cestují vlakem.
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 17:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maurício, ty seš teda ukázkově vypatlanej zamindrákovanec - moc se těším, že tě jednou ve vlaku potkám - pak tvůj stomatolog nadšením bouchne šampáňo.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 17:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Myslím, že potkat Mauricia ve vlaku, tak to také zařadím mezi Nejotřesnější zážitky na železnici.

Chtělo by to asi trochu snížit nabubřelé sebevědomí.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
GH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.119.28.111
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 17:40:10    Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio "co se neumí podepsat a raději píšou neregistrovaně" A vy se podepsat umíte? Mauricio, to je takové typické české jméno.

"Nikdy nikdo neví, kdo má jaké známosti a o co se dokáže postarat." Jsem rád, že si toho jste vědom,...pane Mauricio, abyste pak nebyl překvapen.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 17:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud ho bude někdo narušovat - tak ho z toho kupé vyhodím a to, že zaplatil jízdenku, mě absolutně nezajímá. Nebo ona snad jízdenka znamená, že může sedět? Na to je, pokud vím, ještě stále místenka. A pokud mi tam někdo vleze, aniž by se zeptal, jsetli je volno, tak já se zase nebudu ptát, jestli chce sedět. To je jednoduché.

Jsi Ty chlape normální .. ses uhodil do hlavičky,že .. a asi pořádně,koukám ...


ICQ 237-113-861
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5626
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 17:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já myslím, že už stačilo. Osobně se divím, že jste vydrželi tak dlouho poslouchat tyhle plky a reagovat na ně - to se mi ještě nestalo Většinou je hned na začátku všem jasné, o co jde a utnou to hned zezačátku :-)

Tak, a teď tedy vážně. Chtěl jsem nastínit, jak se chová (ne)běžný cestující - víceméně to, co jsem psal (tedy, uznávám, že jsem si musel některé reakce trochu upravit, aby se sem hodily, a některé vymyslet), jsem osobně zažil při jistých průzkumech - a nepochází to celé od jednoho člověka (respketive, pochází to od skupinky spolu spřízněných cestujících). A onen přůvodčí si skutečně dovolil někoho napomenout, že by mohl pustit sednout lidi (tenkrát šlo tuším o nějakého důchodce, co si stěžoval, že ho nechtějí pustit sednout a že jinde není místo) - žel dotyčný měl skutečně známosti výše. Tolik k mému nejotřesnějšímu zážitku na železnici - tedy ze strany chování cestujících, ale i to k tomu snad patří. Bohužel bych tu mohl psát i o tom, jak se chovají někteří zaměstnanci - ale nemám to zapotřebí, člověk nikdy neví, kdo to tu čte.
Tomulas84
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.56.218
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 18:00:26    Odkaz na tento příspěvek  

> Zapa - nemyslím si, že ten chudák má nabubřelé sebevědomí. To by si ho pak nemusel pod, pro mě anonymní, přezdívkou (protože netuším, o kolik je jeho registrace míň anonymní, než můj nick) tak okatě snažit zvyšovat.

Jsou dvě možnosti - je to chudák, co závidí vše a všem, pak toho ubožáka lituju a soucítím se všema, kteří toho dobráčka musí mít ve své blízkosti, nejvíc asi s jeho rodinou, byť je pravděpodobné, že budou na podobné "úrovni"

a druhá možnost, byť nepravděpodobná, když musí jezdit vlakem a nadávat na nehorázné ceny, že skutečně někoho zná a má kontakty, ale pak je to chudák na druhou a s jeho blízkými soucítím ještě víc.

Tak a teď mě zajisté stihne mauriciúv hněv
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5628
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 18:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jenom nemám rád, když někdo píše neregistrovaně, protože to většinou znamená, že se za své názory sytdí a bojí se je napsat pod registrovaným nickem (a spousta lidí se zde zná osobně, tak by mohlo být hned jasné, kdo to je). Bohužel je pravda, že musím občas psát taky neregistrovaně, protože zaměstnavatel zná můj nick a občas se mu... Nelíbí, co píšu. Ale takových tu moc není. Pokud jsi tento případ, beru zpět.
S nickem to nemá nic společného - jen s tou registrací.}
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 18:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio - Tvoje snaha nás poučit je dojemná.
Jen si nejsem jist,jestli někoho tady zajímá, co máš a co nemáš rád. A problém se zaměstnavatelem ? To je skutečně osobní tragedie, jen nevím, co s tím.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5630
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 18:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to máš pravdu :-) Uznávám, že tohle bylo trochu mimo.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 19:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio

Už jsem se lekla,že ses zbláznil .. nějak mi to k Tobě neštymovalo totiž ...


ICQ 237-113-861
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5631
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 19:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zbláznění je ještě čas :-)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 19:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Ok, takže taková provokace. No neříkám, že mě to nenapadlo, ale pak jsem to opustil a nechal se unést.
Jako další možnost mě napadla předčasné slavení konce roku a přemíra alkoholu v krvi.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5632
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 19:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, takže taková provokace
Občas mám trochu divné způsoby, to je pravda.

Jako další možnost mě napadla předčasné slavení konce roku a přemíra alkoholu v krvi.
Ne, nepiju (a na Silvestra už tuplem ne). Občas si pivko dám, ale dávám si pozor na míru. A aby to nebylo zase tak OT, tak jsem se setkal i s bandou ožralců ve vlaku. Taky nic moc zážitek. Především, když se jeden z nich pomočí na plyšovou sedačku a další na jinou sedačku vylije obsah flašky. Nic moc, do toho pak sedat - vlastně od té doby se raději dívám, do čeho sedám.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 21:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: je zcela lhostejné, zda jste či nejste registrován. Registrací máte pouze a jedině zaručenu svou (nadále anonymní) přezdívku, nic víc, nic méně.

Např. je tady mezi přispěvateli jeden vlčák, který taktéž nenávidí neregistrované, nicméně na něj prasklo, že tu má sám registrací deset. Samozřejmě také anonymních.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5633
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 21:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že tu má sám registrací deset
To je velmi zajímavé. Přitom na to, řekněme, nevypadá. Ještě mi řekněte, že se baví sám se sebou (ve smyslu těchto registrací)?
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 15:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Občas si pivko dám, ale dávám si pozor na míru"

To já si dávám spíš než na Míru pozor na hospodskýho, jakou míru točí...

Jinak všem do nového roku jen všechno nejlepší, co si kdo budete přát.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4807
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 15:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě ne nejhorší, ale minimálně velice zajímavý zážitek mám ze včerejška, kdy jsem se z jakéhosi individua snažil vymámit platnou jízdenku, tedy kromě té PIĎácké už 3x označené. Pořád se ptal na to, jestli mám svědky, na to co prováděl ve vlaku (zalejzal na hajzlíky a na dveře si dával nálepky o nefunkčnosti dveří) a jestli mám svědky na to kde nastoupil (mám oči). No šel chlapec pěkně ven, sice jsem chytil flusanec do xichtu, ale už se těším až pošle tu stížnost, když si opisoval moje číslo.

Jinak co povídal dneska kolega, tak mezi jednoznačně nejhorší zážitky může patřit i to, když se ve voze objeví totálně ožralý a do všeho kope a mlátí a během hodiny k tomu nejsou schopný přijet policajti, viz. Dobřichovice toto úterý. Takže ne za každým zrušeným vlakem musí být nutně lom, nobo chcíplý ešus...
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.