K-report
 

Archiv do 26. června 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Tratě 021, 022, 023, 024, 025, 026, 028 a 033 » Archiv do 26. června 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 11:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzok: Údajně by měli jezdit tuhle trať hlavně ty nový polský pantografy

Za prvé, to slovo "nové" bych dal do úvozovek, protože historie EN57 přes všechny modernizace (kt. u některých jednotek znamenaly spíše krok zpět) sahá až do počátku šedesátých let (cca 1961) a jejich přímý předchůdce jednotka EW55 výchází z německých "pantografů" ze třicátých let(PKP EW51)...
Za druhé, polské jednotky (jestli nějaké budou, taky by to mohla být klasika) mají obraty akorát na ty dva páry Os...
A za třetí, jak říká Petrjablo, ty katry bych počítal jako hotovku, protže agentůra JPP/JŠP prorokovala konec turnusovaní žehliček a nahrazení regionovama či jinýma motorama (ovšem nikdo není prorokem)...
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 20:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z dneška

Pn 44231 - 742 453+391 s 8 vozy
Dnes jezdí 814 053 a 024
Os 5103 - 854 223 + Bdtn
Os 5135 - 854 225 + Bdtn + 810 448
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 22:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase skoro po měsíci doplním nějaké obrázky z výstavby tratě za kopcem

Někde, kde minule koleje nebyly už jsou a někde jěště pořád nic
Nikde nějak nepracovali, jen na místě předposlední fotky



Pavel01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 18. června 2010 - 23:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak to vypada na příští rok s lokalkou a JŘ do Dobrušky uplné zrušení nebo rozšíření spojení dva pary spoju denně?
A.F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.60.15
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 09:08:41    Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem na to koukal a zatím je tam ten jeden ranní pár Os!
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 10:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oredo zveřejnilo návrh jízdního řádu 2010/2011

http://www.oredo.cz/download.aspx?file=a5fad57b-2a2f-4657-9bd3-c6 547198dd82\
Werkie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 18:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jelo z Letohradu UNIDO, jeden brejlák a docela dost kotlů, kolem 15-té Mladkovem. Zpět jel okolo 17-té solo-mašina.
stejsky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.46.234
Odesláno Sobota, 19. června 2010 - 19:21:04    Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem ten náklad, někdy jede dvojče 742 ještě "plazivěji". Rozjel by se s tímto nákladem i např. z Těchonína? Nebo nemůže zastavit?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 20. června 2010 - 21:53:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/jancuruv-vlak-pendolino-nedohoni-rychli ky-vsak-hrave-predjede-p7o-/eko-doprava.asp?c=A100620_143139_eko- doprava_fih

Nejlepší je zdůvodnění proč RegioJet nebude stavět v městečku u nádraží,ale v Ustí n.O.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 13:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf: Myslím, že by si Ústí zasložilo taky něco lepšího než jen plesnivá béčka. ČT má vlaků vyšší kvality dost. A o tom jaká je to "lahůdka" čekat v ÚO v "zachráněné" budově ani nemluvím. Je stejně plesnivá jako ta béčka na rychlících
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 21. června 2010 - 22:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však jo,vzhledem tomu že jsem z Letohradu ,více možných spojů v UO vítám..No a budova,to se tu už probíralo..
Na nedávnou debatu o nakládce v Slatině nad Zdobnicí dokument z dneška..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 08:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je vidět, že pana Jančuru cestující zajímají na rozdíl od ČD, které nabízejí cestujícím z Ústí tak maximálně rychlík a ta plesnivá béčka. Už se těším na pozorování a porovnávání počtů cestujících, kteří využijí spojů SA a spojů ČD. Pak se taky těšim na nové soupravy ČD nasazené na ty rychlíky místo plesnivých béček, protože díky konkurenci najednou půjde udělat to na co se léta kašlalo. Možná nám začnou zastavovat v Ústí i ostatní expresy ČD aby to konkurence neměla tak lehké.
Kuře
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 09:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pana Jančuru, jako každého správného podnikatele, zajímají hlavně kšefty a prachy. I když v jeho případě taky hodně hrají roli pocity: "dokázal jsem to" a "pře.cal jsem je" Tak uvidíme, jak se bude dařit. Není-li to ovšem pohádka se špatným koncem, jako v případě jiného dopravce před pár lety?
www.msts-trat240.cz
Kuře
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 09:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, a na Meziměstí vyrážejí opět modráci 013+287!
www.msts-trat240.cz
stejsky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.46.234
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 10:45:23    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.usti-chocen.cz/prujezd-zeleznicnim-uzlem-usti-nad-orli ci-prezentacni-video-dvd
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 11:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noo,nazdar..už se těším.Je to jako bych šel na metroVšechno happy,cool a free..Podobnou vizualizaci jsem viděl na dálnici přes České středohoří..taky super.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 10-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 11:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani slovo o stávající staniční budově. Nakonec - je to pochopitelné, do krámu se jim nehodí...
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 12:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hlavně to vypadá, že nová budova bude o něco dál od města než stávající-historická. Nebo jen optický klam??
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 12:11:42    Odkaz na tento příspěvek  

Pana Jančuru, jako každého správného podnikatele, zajímají hlavně kšefty a prachy
Kontrolní otázka: ty prachy mu spadnou z nebe stejně jako ČD, nebo je bude muset získat od zákazníků (a tudíž nějaké mít a tudíž ho budou muset zajímat a nebude moct provozovat jejich odpuzování jako Dráha)?}
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 13:28:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stejsky:
prujezd-zeleznicnim-uzlem-usti-nad-orli ci-prezentacni-video-dvd

Zdá se mi to, nebo je v tom prezentačním videu na mapce zakreslena Česká Třebová někde na úrovni Olomouce?

Jinak je to velmi pěkná prezentace.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Hradecký.)
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2833
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 13:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věčná škoda,a že ti naši předkové nepostavili tu budovu trochu hnusnější, nebo menší, nebo ji nevybombardovali spojencí, nebo nezničil minulý režim. Teď je to jen na nás, co s tím udělat.
Je to jako když máte starou chalupu s krásným chlívkem s klenutými stropy a pískovcovými žlaby. Je toho člověku líto, jenže co dělat, když chlív je vlhký a prosolený a vy potřebujete v chalupě bydlet a mít někde koupelnu a záchod....
021
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.9.250
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 14:41:23    Odkaz na tento příspěvek  

Je to vůbec celé blbost, buďme rádi že díky záchraně té budovy nám aspoň zase nějaký čas zůstane jeden z původních, snad nejkrásnějších úseku tratě Praha-Česká Třebová-Olomouc. A navíc lidé radši budou jezdit 70km/h přes Ústí nad Orlicí nadále, než se pomalu 3 roky někde kodrcat nějakým autobusem v důsledku výluk v úseku Choceň-Česká Třebová.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 14:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

021:
A navíc lidé radši budou jezdit 70km/h přes Ústí nad Orlicí nadále

Já tedy ne , radši bych alespoň těch 160 km/h.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2834
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 16:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jeden z původních, snad nejkrásnějších úseku tratě
Jojo, to jistě ocení tisíce cetujících, kteří se vláčejí ke starému nádraží pěšky z dalekého autobusáku, to ocení ti, kteří si musejí vybrat mězi smradlavou čekárnou a profukující chodbou, ti co se šplhají do vozu dva metry vysoko z díry mezi perony, ti co nemají u nádraží kde zaparkovat. Atd atd. Prostě já klidně drážní romantiku vyměním za lepší nové nádraží. A věřte mi, budu se hodně smutně koukat, jak staré nádraží bourá, možná mi i nějaká slza ukápne.
021
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.9.250
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 16:40:06    Odkaz na tento příspěvek  

Hold každý má na to jiný názor. Já jsem jel vlakem přes Ústí jen jednou a nemohl jsem si stěžovat na pomalou jízdu. Prostě to beru z hlediska historického významu.



Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 17:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tisíce cetujících, kteří se vláčejí ke starému nádraží pěšky z dalekého autobusáku

Pro upřesnění
C734.1340
stejsky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.46.234
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 18:07:07    Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš hradecký:
Mapa se jim moc nepovedla.
Spousta lidí je názoru, že kdyby viděli podobné video v době "šílenství" kolem demolice budovy, petici by nepodepsali. Protože jediný výsledek je zdržení modernizace daného úseku a žádné rozumné využití byť zrekonstruované staré budovy nádraží, což je pro jeho osud nejdůležitější. Jezdím každý týden do Brna, v UnO vždy čekám 40min, takže jsem si jeho "vlídných" čekáren užil nad míru.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2835
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 18:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl
Nevím, přesně, co jste chtěl na odkazu ukázat, ale tuším, co jste chtěl naznačit.
Ano, autobusy z RnK zajíždějí na nádraží už dnes a já za to děkuji. Stejně tak však existuje pochybná ústecká "MHD"
Jako jediný, fukční cílový stav já považuji, že autobusy ze směru RnK, Žamberk a Letohrad budou mít konečnou na novém nádraží - dnes se tam prostě nevejdou. Samozřejmě, není potřeba kvůli tomu bourat starou budovu, otázkou je, co a kdy vznikde a jestli vůbec něco vznikne, pokud se budova nezbourá. Jak říkám, jako šotouš říkám - nebourat - jako cestující - dělejte si s ní co chcete.
021
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.9.250
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 19:18:25    Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem nepochopil to, že v novém plánu žst. Ústí nad Orlicí je mnohem víc kolejí než v současném stavu. Což mě dost překvapilo, jelikož při takovýchto optimalizacích, zvaště pak na koridorech, se koleje hlavně redukují.
Pinec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 20:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A navíc lidé radši budou jezdit 70km/h přes Ústí nad Orlicí nadále, než se pomalu 3 roky někde kodrcat nějakým autobusem

Já jsem jel vlakem přes Ústí jen jednou


Tomu říkám fundovaný názor

Na animace bacha. Ty vás dovedou přesvědčit i o přesunu hl.n. Brno. Tuhle jsem sice ještě neviděl, ale: krásná zeleň, modrá obloha, rychle se vinoucí pinďa, pohodová "nadějná" hudba, vyjmenování výhod...

Ale to Ústí je už asi zabytý. To by se ten projekt musel dělat jinak už od začátku a ne tam jen nechat trčet původní barák uprostřed kolejiště...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2837
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 21:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by se ten projekt musel dělat jinak už od začátku

Byla někdy sledována varianta s úplným opuštěním současné polohy nádraží? S tím, že by se trať hned za řekou zapíchla do Kubincova koopce s tunelem až do Bezpráví resp. Luhu, odkud by pokračoval druhý tunel pod Sudislaví? S tím, že by se nádraží posunulo někde do oblasti VUB a letohradská trať by ůstila směrem na Ceskou Třebovou?
Viz můj obrázek:

Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 21:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: A což takhle udělat rovnou metro ze Třebový do Chocně? :-)

Je potřeba myslet taky na finanční stránku věci
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 22:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cici
No, ehm a čím by se finančně lišila moje varianta od dnešní schválené varianty? Pokud vím, byla zvolena varianta zelená, s tunely s délkou taky přes 5 kilometrů.

https://www.k-report.net/koridory/images/mapa-bezpravi.jpg
Cici
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 22:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Lišila by se třemi bonusovýmmi kilometry tunelů, stavbou spojky na Letohrad přes částečně zastavěnou plochu a konstrukcí železničního uzlu se staniční budovou v místě, kam se v reálu vejde maximálně jedna až dvě koleje navíc.

Na vizualizaci nové oustecké stanice se kouká pěkně, jen stále nevěřím tomu, že by se nedala věc vyřešit tak, aby se vlk nažral a koza (stanice) zůstala celá. Je to jen o vůli ten projekt trochu překopat, která bohužel chybí stejně tak, jako snaha najít pro původní stanici smysluplné využití.
Werkie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 22. června 2010 - 23:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: no návrh zajímavý, hlavně ta část s přímým napojením Letohradu směr ČT, mám pocit, že se o tom zpočátku i uvažovalo a kdyby jezdily přímé vlaky ČT-Letohrad, tak by to do sebe určitě něco mělo. Dal by se tím třeba zvýšit třeba takt ČT-UO, jednou na Pardubice a jednou na Letohrad. Další výhodou by bylo přímé napojení Letohradu na IC/EC stanici s dalšíma přípojema po 021.
Otázkou je jestli je na ten oblouk na druhou stranu vůbec místo a co by se udělalo se zastávkou v UO? Přestavět na stanici? Na jedné straně je opět historická budova i když to nevypadá možná ještě "historičtější" než ta na nádraží a na druhou stranu toho místa taky moc není. Takže leda by Ústí zůstala jen zastávka kde zastavují i rychlíky, což by asi klidně šlo když už to jednou v jednom GVD tak bylo. Bohužel s vlaky a autobusy z nádraží, takže stejně úplně k ničemu, ale po vybudování nějakého terminálu...
No a směrem na druhou stranu by to klidně mohlo vést mimo kopec v místech současného Letohradského nástupiště oblouk by se tím směrem mohl napřímit dostatečně a ještě by se ušetřilo za tunel, nejenom finančně, ale určitě i časově co jde o výstavbu.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 07:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cici
Jo, tak uznávám, dražší by to bylo. Moje otázka spíš byla, jestli touto variantou někdo zabýval důkladněji, než my dva ve dvou příspěvcíh na foru.

Problém staré fudovy asi opravdu není v tom, že by se projekt nedal upravit tak, aby tam zůstala. Skutečný problém je v tom, co s ní bude potom. Už dnes je ta budova víceméně prázdná (ale to je částečně způsobené (ne)péčí ČD o svěřené nemovitosti).
Částečně by se tam například mohly nastěhovat kancelářské prostory všeho drážního, co je dnes okolo nádraží (traťovka), částečně by tam snad mohla být nějaká turistická ubytovna, nebo hotýlek (zaznělo tu, že byty jsou tam nekoulaudovatelné).

Jinak nevím a je toho prostě málo. Dále je potřeba si například uvěmit, že budoova je nezateplitelná a pokud je památkově chráněná, možnosti disponovat s interierem jsou asi také omozené.

Ale to už asi opakuju, co tu zanělo už stotisíckát. Opravdu nejlepší se je podívat do Chocně, jak velká část nádraží slouží dnes drážnímu provozu a cestujícím.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 11:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc lidé radši budou jezdit 70km/h přes Ústí nad Orlicí nadále, než se pomalu 3 roky někde kodrcat nějakým autobusem

S ohledem na hlas lidu bych navrhoval nechat vše jak je, osadit zpětně SSSR návěstidla, postavit původní vyhýbkářské stanoviště na letohradském zhlaví a prohlásit celý areál stanice za skanzen...

(Ale aby to neznělo tak, že zlehčuju vážnost této diskuze)


(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
021
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.9.250
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 14:45:19    Odkaz na tento příspěvek  

ad pepa l

Souhlasím. Pak byse mohla ponechat i stávající trasa mezi Ústím a Chocní. Vždyť by té nové trase nepřekážela.
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 15:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neměl by tady někdo zájem se svézt v Sobotu na Jesenicko (za předpokladu hezkýho počasí).

Tak 2-3 lidi možno naložit.
Trasa cca: Č. Skalice - Jaroměř - Žamberk - atd.
http://mrkef.webnode.cz
Truskawiec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 15:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pepa_l a 021: ano s tim naprosto souhlasim,

koukal sem na vizualizaci jen zbezne, ale zda se mi ze tam nikde nejsou PHS asi by se tam moc nevyjimaly, ze...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 17:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cici: "Je to jen o vůli ten projekt trochu překopat, která bohužel chybí stejně tak, jako snaha najít pro původní stanici smysluplné využití"

Jo, krásná to věta... A víte proč máme plnou krajinu hradních zřícenin? Možná se mýlím, ale nejspíš proto, že pro ně nikdo nedokázal najít smysluplné využití. A nechoďte na mně s využitím nádražíček JHMD. Je rozdíl, mít hotýlek na nádraží v lese, kde projedou denně čtyři páry vlaků, které jsou samy o sobě atrakcí a nebo hotýlek mezi kolejemi, po kterých duní desítky vlaků denně, nikterak zajímavých (šotouši, sledující tu či onu "oblíbenou" Gorilu hotel neuživí).

Nejvíc mě děsí lidé, kteří vyčítají jiným, že "nedělají nic", ale sami jsou taky bez jakéhokoli nápadu (tím proboha nemluvím o vás, ale o těch přiblblých petičnících). Kdyby ti petičníci byli lidmi na úrovní, tak už dávno tu budovu koupili a "něco" s ní udělali. Zatím jenom ukázali, že umí protestovat. Něco prospěšného pro společnost, když už se tím tak ohánějí, neumí. Zbyteční a škodliví lidé. Alespoň existuje jejich seznam (podpisy pod peticí) a najdeme je kdykoliv, když budeme hledat zbytečné lidi.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 18:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

021: A ze stávající trasy alespoň z Ústí n/O přes Bezpráví do Brandýsa bych udělal trať pro šlapací drezíny. Před stanicema by se to ukončilo, vložily by se kolejové spojky mezi traťovýma kolejema a po jedné koleji by se jezdilo tam a po druhé zpátky s maximální spokojeností. :-)
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 19:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Os 15201/4 742.145-6 + 3xBtn
Halbstadt72
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.123
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 19:39:15    Odkaz na tento příspěvek  

V Letohrade na zhlavy vypadl nejaky naklad trat na Lansperk nesjizdna
Kristian ze záhrobí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.123.131
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:22:38    Odkaz na tento příspěvek  

Johnny13: 742.149 Zajímavá foto, ani nevím, že někdo šotil, takhle zákeřně z druhé strany
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen doplněk k tomu, co jsem napsal v 17.13 hod.

Prohlédl jsem si stránku těch petičníků za "záchranu nádraží": Ing. Martin J. Kadrman, doc. MgA. Olga Sommerová, prof. RNDr. Pavel Kovář, CSc. a dalších 52 členů sdružení Nádraží nedáme!

Už asi rok se na ní neobjevuje nic než spam, odkazující na různé pornostránky a podobné radosti. Žádný rozumný nápad na využití budovy nevzešel ani od petičníků, ani od diskutujících.

Takže můžeme na věc zapomenout. Skupina několika nepříliš úspěšných umětelců se potřebovala zvýraznit, podařilo se, ale skutek jako obvykle utek. Ledaže by za svůj cíl považovali to, aby někdo (samozřejmě) jiný vyhazoval prachy..
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kristián ze záhrobí: Mím plánem byla 4.050, tu 742 jsem fotil jen tak dokumentačně, protože jsem ji viděl na poslední chvíli, a na přemístění už nezbyl čas.
Johnny13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 21:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Momentálně projíždí potštejnem dlouhý náklad, asi odklon z polska.
Petad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 22:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=1829
Tady je to, na zhlaví vypadla 44256ka, s obnovením provozu se počítá zítra v 7:00. Doufám, že to nebude později, protože zítra nebudu v Žamberku, abych mohl fotit odklony . Jinak v noci by tudy asi měla jet 44251, pokud už neprojela.
Nějaké fotky ode mě: http://www.flickr.com/photos/petrdungl/
ICQ: 327584807
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 23:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnny13: Čím to táhly z Týniště? Zajímalo by mě, jak hdoně velké škody v Letohradě jsou a jestli tu orpavu takhle rychle stihnou. Pár odklonů by ještě nevadilo.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3861
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 23. června 2010 - 23:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě před hodinou nebyl na místě ani nehoďák,jen hasiči a zdravé vozy se stahovaly do stanice.Z Polska jely cisterny Unipetrolu vpředu 2xreko753,vzadu 740.V nákladu ČD Cargo vypadly dva vozy než to zústalo stát,trochu oraly po pražcích atd.Nakolejení bude asi do 7h v pohodě,s provozem alespoň s pomalou jízdou se uvidí..nevím jak moc to odnesl svršek.Díky tomuto stojí v UO souprava polského rychlíku a osobní souprava s 163.216.V Let stojí 163.250 a v Lichkově 111.032 a 028.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. června 2010 - 10:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=145&r=mfpardubice&idc=1406690
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 07:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a máte někdo nějaké foto?
To že Google používá celej svět pro nás nic neznamená! My máme Seznam!!! Reklama od Googlu na tomto DF je Americkej hnus!
Werkie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 16:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Os15252 zdechla regina, jedna ze dvou, takze 40 min. Nastesti vypravci pohotove reagovali a poslali 810-ku od Rokytnice aspon do Potstejn a zpet. Nejspis pro tu bandu prcku co odtamtud jela na R 792 do Doudleb, ktery na ten obrat cekal. V Potstejne se ta 810 spojila s jednou reginou a dorazila do Doudleb pro zbytek lidi co jede dal jak do Potstejna. Kde stoji ta zdechlina, tezko rict. Osobak na Letohrad mel asi 30 min a rychlik taky, ale jinak to vyresili dobre ze se nikomu nikde neujelo.
Werkie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 17:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem fira tu 754 048 na rychliku pak pekne hnal. V HK jsme pak meli uz jen 10 minut.
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 21:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pav: Podívat jsem se tam byl,ale zas tak moc k focení tam už nebylo...tři Muvky na dvojité kolejové spojce měnili jazyky a pěrnice vyhybek. Odnesla to halvně tuším vyhybka č.31.

Zajímalo by mě ale, proč je v Letohradě tolik prázdných Res. Na kusé koleji č.4 byly dokonce dva nezpůsobilý provozu a k tomu dvě 010. Vzadu odhadem na koleji č.9 pak asi tři slovenský vozy Shimms,kdo ví proč.
Kristian ze záhrobí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.72.54
Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 22:03:58    Odkaz na tento příspěvek  

Na 026 dneska taky zdechla regionka, 053. Chvíli za to jezdila 742+ 2x 053 a pak přijela 810, která regionku odtahla na 1759 do Hradce.
Mrkef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 22:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co to dneska bylo za mrchu spolecne s 742 331 na Pn 44231? Taky nejakej hnusnej unifik a jeste mi na vlak zalezlo slunce. Tipoval bych tak 226/379
http://mrkef.webnode.cz
Sare
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 25. června 2010 - 22:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrkef: 742.226
..::TrainWeb Gallery::.. http://trainweb.cz
"Those who can’t do, teach. And those who can’t teach, teach gym."
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 26. června 2010 - 00:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kristian ze záhrobí : do HK to přivezla 810 309
která se pak vracela do Meziměstí na 1756/5138