K-report
 

Archiv do 18. září 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Eurosprinter, Eurorunner a další mašinky od Siemensu » Archiv do 18. září 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 11:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taurus LaMotta (242.001)

242.001
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 18:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: nevíte náhodou původní číslo?

Mimochodem, WLE má taky novou hračku od Siemensu - 189 801 D-WLE
Vy jste dneska jako orloj, chlapi. Jeden zmizí za křovím a druhý leze zpoza buku.

Album na rajče.net | Fotogalerie of R_H
Reilmen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.251.247.138
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 18:23:25    Odkaz na tento příspěvek  

ES 64 U2 - 031 registrovaná jako D DISPO 91 80 6 182 531 - 4.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 20:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z níž maj někteří cargáči kopřivku
Tak já osobně kopřivku nemám, ale je zajímavé pozorovat kolegy oné společnosti. Při odjezdu prvního vlaku z Petrovic probíhala "výuka" české osádky do poslední chvíle. Vlak se ve 23:25 hod pohnul a polský fíra ještě za jízdy udílel, ze stupačky přes otevřené dveře, rady českému expertovi. A co slýchávám kolegy tak mají vysoce odborně fundovaní kolegové soukromé společnosti problémy s pouhým osvětlením vlaku. Buď neumí ztlumit světla a oslňují vše na kolejích nebo se vyžívají v jízdě potmě. Prý to není dvakrát příjemné, když zničeho nic jede po sousední koleji protijedoucí neosvětlený vlak.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3991
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 20:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z níž maj někteří cargáči kopřivku spíše mají pro ně jen slova pohrdání. Odejít od carga s tučným odstupným, přejít ke konkurenci a ještě svého bývalého zaměstnavatele pomlouvat...kdeže to udělal všechny zkoušky????
To už opravdu nikomu nic neříká slovo čest,chlapské slovo...stydět by se měli, zmrdi...jenže to už se dnes nenosí...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 21:27:20    Odkaz na tento příspěvek  

Důvodem jejich odchodu byl ale zřejmě vyhazov,jinak se tučné odstupné neposkytuje.Nebo snad ano?Opravte mě když se pletu.Když mě tedy někdo odněkud vyhodí nemůže ode mě očekávat loajalitu.Na době nezáleží.Ovšem pravda je že dneska doba těmto situacím přeje......
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4134
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 10:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odejít od carga s tučným odstupným, přejít ke konkurenci a ještě svého bývalého zaměstnavatele pomlouvat...kdeže to udělal všechny zkoušky????

Jo oni odešli kvůli tomu odstupnému?

Buď neumí ztlumit světla a oslňují vše na kolejích nebo se vyžívají v jízdě potmě.

Ono to není prdel tam navolit správnou kombinací světel, když to umí svítit podle předpisů několika železničních správ

Prý to není dvakrát příjemné, když zničeho nic jede po sousední koleji protijedoucí neosvětlený vlak.


Tak furt lepší, než když ti to pere do ksichtu. Ať si jedou po tmě
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 10:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spíše mají pro ně jen slova pohrdání. Odejít od carga s tučným odstupným, přejít ke konkurenci a ještě svého bývalého zaměstnavatele pomlouvat.

A oni odešli kvůli tomu odstupnému?
Jistě měli na výběr mezi padesáti firmami, kde si udělat zkoušky.
Takže kvůli cti a chlapskému slovu měli zůstat u zaměstnavatele, který už se jim z nějakého důvodu nezamlouval a tiše hrdinsky trpět?

stydět by se měli, zmrdi...jenže to už se dnes nenosí...

Za co, že dokázali odejít a uplatnit se jinde, mnohdy dělali všechno znnova, doktora, psychotesty i ty zkoušky, protože jistě museli udělat "soukromnické"

problémy s pouhým osvětlením vlaku

Ona to tam není prdel navoli správnou kombinaci, když to umí svítit podle předpisů několika železničních správ

Prý to není dvakrát příjemné, když zničeho nic jede po sousední koleji protijedoucí neosvětlený vlak.
Pokud to jede po sousední koleji, je mi to jedno, furt lepší, než když ti to praží do ksichtu
To my jednoocí na 742 děláme někdy taky, když má kolega protijedoucího smůlu, že nás potká v oblouku, kde ho nevidíme

(Příspěvek byl editován uživatelem Fýra.)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 11:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Pane kolego, já nemluvím o těch kteří odešli sami (nelíbilo se jim u nás), nebo byly odejiti (napáchali více škod než užitku). Já mluvím o těch, kteří odešli na DSP (slušné odchodné) a místo aby alespoň drželi zobák (kolik je v ČR fy které dají takové slušné podmínky?), ještě na bývalého zaměstnavatele kydají špínu...Je zajímavé, že před odchodem by se nad nimi slitoval kde kdo (noční strašné, záda bolí, nohy bolí, žaludek...) A jen dostali prašule ..tak zázrak..už noční jsou v pohodě, zdraví výtečné....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 11:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: No podle toho co jsem slyšel, tak odešli do předčasnýho důchodu, dostali pár set tisíc ze sociálního programu a hurá dál vydělávat.Jo a ještě bývalým kolegům berou práci .
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 12:03:02    Odkaz na tento příspěvek  

V podmínkách "předčasného důchodu" u ČD je konkurenční doložka, že dotyčný nesmí dál pracovat jako strojvedoucí?
Bývalým kolegům taky berou práci stroje, na kterých jezdí, tak co je rozbít jako na konci 19. století? :-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4136
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 13:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bývalým kolegům berou práci

No taky pohled

To je jak ten trouba, co po mně křičel z mašiny vy kurvy soukromnický, berete nám práci, zřejmě jste jeho kolega, nejezdíte na 754 037? )
Já o té konkrétní přepravě zaslechl lecos, třebas to, že jí Cargo pustilo samo, důvody tady nebudeme rozebírat.
Ten výkon začíná na Polském území a vlak jede na licenci PKC Cargo i na našem území, víte to? Práci vám tedy "vzalo" PKP Cargo a vaši bývalí kolegové byli jen najati na to, aby obsluhovali jejich lokomotivu na našem území. Myslíte si, že v případě, že by vaši kolegové vyzbrojení balíkem peněz z DSP hrdě jako chlapi na čest odmítli, že by PKP Cargo nesehnalo jiné lidi, kteří by osluhovali lokomotivu 189 na našem území? Nebo je snad dle vašeho mínění PKP Cargo povinno předávat veškeré vlaky na hranici CD-C?

Jinak politika je taková. ČD ještě za časů jedinečnosti nacpaly do Polska xxx mašin soukromým dopravcům, které tam taky soudruhům odporářům "berou práci". Reakce na to přišla v podobně expanze PKP Cargo na naše koleje, je přece úplně jedno, jaký tam jede fíra. Mimochodem tato přeprava není jediná.

¨Já mluvím o těch, kteří odešli na DSP (slušné odchodné) a místo aby alespoň drželi zobák (kolik je v ČR fy které dají takové slušné podmínky?), ještě na bývalého zaměstnavatele kydají špínu

Pokud vím DSP nabízely samy ČD nadbytečným pracovníkům, pro které neměly práci (asi jim ji někdo už před tím vzal, ještě než vaši kolegové odešli Aby se nepropouštěli mladí, bylo nabídnuto starším odejít dříve do důchodu, což je slušné v tom, že budou mít důchod pak menší, za což dostanou cca roční plat.

Je zajímavé, že před odchodem by se nad nimi slitoval kde kdo (noční strašné, záda bolí, nohy bolí, žaludek...) A jen dostali prašule ..tak zázrak..už noční jsou v pohodě, zdraví výtečné....

Jo peníze dělají divy, dokonce ani lidi nechtějí sami od sebe jen tak někam odcházet!
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 13:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rick hunter:
Puvodni cislo podle Railfaneurope je ES 64 U2-072, resp. 9180 6182 572-8-D-DISPO. Hectorrail masinku koupil od MRCE (Mitsui Rail Capital Europe B.V.)=Dispolok s opci na dalsi 4.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 15:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mluvím o těch, kteří odešli na DSP (slušné odchodné) a místo aby alespoň drželi zobák (kolik je v ČR fy které dají takové slušné podmínky?), ještě na bývalého zaměstnavatele kydají špínu...

Znám třeba takové, kteří na DSP odejít museli - prostě dostali na vybranou: buď odejdeš na DSP, nebo Tě vylejeme bez něj. Když si dneska během práce jinde na chování Dráhy stěžují, tak to fakt nelze brát jako kydání špíny; vůbec se jim totiž nedivím.
Devin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2009
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 16:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár kousků 1216 z Adamova:

http://www.youtube.com/watch?v=M4AmfHkIcCM
http://www.youtube.com/watch?v=L8GK5xp39aQ
http://www.youtube.com/watch?v=MpcLkZW_Cjo
Nicolae_posraldescu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 18:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kteří odešli na DSP (slušné odchodné)

Přesněji za peníze daňových poplatníků, tedy nás všech. Z cizího se rozdává snadno.

Uniká mi tedy v čem je povolání na železnici tak výjimečné. Mít DSP, tak se nechlubím a držím zobák. Někdo si do něj halt nevidí.
Nicolae_posraldescu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 19:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odejít od carga s tučným odstupným, přejít ke konkurenci a ještě svého bývalého zaměstnavatele pomlouvat...kdeže to udělal všechny zkoušky????


Ovce píšící výše uvedené názory musí být pro manažery ČD božím požehnáním. Fíru pošlou za projetí o pár metrů na podřadnou práci do kanálu -jako někde v bolševickém Rusku, kde je člověk výkal, hnůj a močůvka. A ještě se najdou jedinci, kteří to sami od sebe obhajují.

Komunismus neskončil, komunismus v hlavách některých lidí trvá.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 19:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Esox: Federace strojvůdců by se mohla domluvit s odborářskými kolegy z PKP Cargo, aby zatlačili na vedení, aby na vlaky do Břeclavi nasadili vlastní strojvedoucí. Pak budou spokojeni jak federanti (že jim bývalí kolegové neberou práci), tak związkowci (že mají víc práce pro polské fíry, kteří dostanou navíc slušné diety).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 20:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak, ono kdyby se svoji přepravu rozhodlo obsadit PKP Cargo svým fírou na našem území, stejně by zdejším soudruhům federantům "sebrali práci" akorát by to tedy nebyly "kurvy od soukromníků"
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 21:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S vámi diskutovat je zbytečný čas...
Na vysvětlenou, nemám problém s tím že někdo něco vozí. Je mi to celkem jedno..prostě jiná fy byla lepší (lacinější), tak vyhrála...Co mi však vadí, že se někdo ke komu se zaměstavatel zachoval velice solidně, místo toho aby alespoň mlčel, má ještě tu drzost kydat hnůj.
T.H.: Ta doložka tam není, mohla by být? Nevím, možné že ne anebo jen prostě někdo na tohle nepomyslel.
Připosraná desko: A fíra nebyl poplatník? A i ten DSP je zdaněn...
A jestli je to, že ctím svého zaměstnavatele, jsem ovce...tak sem. Já to považuji za normální slušnost.
Fíru pošlou za projetí o pár metrů (A na co tam ten strojvedoucí je????) na podřadnou práci do kanálu Ale neřikejte, ono to zas tak horké není...
Desiro:buď odejdeš na DSP, nebo Tě vylejeme bez něj. Víte je zajímavé, že spousty kolegů bečelo, aby chodily do důchodu dříve.. a když mají možnost odejít v bývalém čase penze (60), tak nechtějí...Tak nevím, tomu moc nerozumím...
Kuwa, že vám ty odbory (Federace) tak leží v žaludku....Tak roztrhejte ústavu a budete mít pokoj.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4139
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 21:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se zaměstavatel zachoval velice solidně,

Jediný správný zaměstnavatel se zachoval "solidně" za peníze daňovýho poplatníků a to proto, že neměl pro tyto lidi práci. Co by měli dělat, blahořečit tu firmu a být rádi, že je vyhodila i když s odstupným, který si pravda jiné firmy nedostávající dotace nemůžou dovolit?


že spousty kolegů bečelo, aby chodily do důchodu dříve.. a když mají možnost odejít v bývalém čase penze (60), tak nechtějí...Tak nevím, tomu moc nerozumím...

Zřejmě je rozdíl odejít dříve, tedy legálně dle zákona amít nárok na plný starobní důchod a nebo odejít předčasně s tím přijít o nějaká % důchodu, i když s tím obrovským balíkem ve výši cca ročního platu.
Kuwa, že vám ty odbory (Federace) tak leží v žaludku...
V tomto případě si tady kálí do vlastní kapsy, což je spíš úsměvné, hlavně řevy, jak jim někdo "bere práci".
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 23:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: aby bylo jasno, tak mě nikdo práci nebere. Ani by mě nevadilo, že se někomu někde nelíbí a tak jde jinam, nebo že to jiná firma odveze levněji. Jde mě o to, že když si od někoho vezmu celkem slušný prachy k tomu aby mě přilepšili do doby než dosáhnu na důchod tak ho vzápětí nepodrazím tím že začnu jezdit jinde. Jako kdyby nic nedostali tak klidně ať si jezdí kde chcou, ale takhle mě to připadá trochu výsměch třeba těm kolegům co na DPS již nedosáhnou nebo všem co ho v jiných firmách nemají. No a s tím braním práce to neber zas tak vážně, je to taky chyba ČDC.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4140
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 23:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde mě o to, že když si od někoho vezmu celkem slušný prachy k tomu aby mě přilepšili do doby než dosáhnu na důchod tak ho vzápětí nepodrazím tím že začnu jezdit jinde.




A já myslel, že jsem to dostal ze státních peněz a za to, že pro mě zaměstnavatel nemá práci a za to, že jdu předčasně do důchodu, díky čemuž, je mi tento krácen. Takže proč bych si to nevykompenzoval jinde a nešel tam jezdit, zvlášť pokud jsou tam lepší podmínky.
mě to připadá trochu výsměch
Co ten DSP? Ano souhlasím, to je výsměch-
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.237.199
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 00:15:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jde mě o to, že když si od někoho vezmu celkem slušný prachy k tomu aby mě přilepšili do doby než dosáhnu na důchod tak ho vzápětí nepodrazím tím že začnu jezdit jinde
Co to melete, člověče? To nebyly prachy ČD, to byly státní prachy, jinak by je prostě z Dráhy vyrazili pro nadbytečnost se třemi měsíci odstupného... Jaká loajalita, jaké podrážení, jaký výsměch?
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 00:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: No takže když to přirovnám, je podle tebe normální brát podporu v nezaměstnanosti a přitom normálně vydělávat? Podle mě ne. Takže buďto budeš mít podporu když práci nenajdeš, nebo ji mít v opačným případě nebudeš.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4141
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 08:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je hodně debülní přirovnání. Podpora v nezaměstnanosti jest dávka, na kterou dosáhnete až jako nezaměstnaný. Nikoli částka, kterou vám někdo dá, abyste se stal nezaměstnaným jako jakési "odškodné". Jinak jak vám naznačil T.H. tak jde o peníze státní, tak nechápu, proč tady někteří operují jakousi loajalitou k ČD a kecama o tom, jak by měl někdo sedět doma a nedělat, protože měl "sociální program". Jak dlouho je vlastně odchozivší na sociální program podle pánů odporářů povinen sedět doma a nepracovat jinde v oboru, než dosáhnou kýženě a "spravedlivé" loajality k jediné správné firmě? Nebo je to doba, až utratí ty peníze? To by šlo, když se člověk snaží, je to dílem okamžiku
Já fakt zírám, jak zaměstnání u jisté firmy může poškodit názorové vidění individua
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 09:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím o co Vám jde, kdyby to ČD a později ČDC trápilo, tak se tam mohla dát podmínka, že se člověk vzdá řidičáku. Takže aby ho znovu získal, musel by udělat nové zákonité. Když tuto podmínku dráhy nepožadovali, tak holt mají smůlu.
Osobně si myslím, že ji tam v počátcích nedali schválně, právě aby soukromníci měli kde brát lidi, teď myslím spíše stavební firmy. Vždyť se všichni znali z dob společných drah, kdy dělali pod jednou hlavičkou, studovali stejnou školu atd...
Martin
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 10:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. To vím taky, že to jsou prachy od státu, ale jsou pro zaměstance ČD. No on DSP stejně končí tak už bude pokoj.
Fýra: U ČD ani ČDC nedělám abys věděl.
No nic, nebudem to tady dál řešit už to není k tématu téhle diskuze.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4143
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 11:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on DSP stejně končí tak už bude pokoj.

No je na čase, protože nevím, proč by daňoví poplatníci měli sponzorovat "padáky" od jisté extra české firmy, když jiné firmy tuto výhodu nemají a její pracovníci nemusí teď být aspoň loajální a nemusí nosit černý šat v případě odchodu od ní a můžou se dál profesně realizovat jinde

tak se tam mohla dát podmínka, že se člověk vzdá řidičáku. Takže aby ho znovu získal, musel by udělat nové zákonité. Když tuto podmínku dráhy nepožadovali, tak holt mají smůlu.

No to bude možná v blízké budocunosti realitou a to, že oprávnění k řízení hnacích vozidel bude dávat jejich vlastník (kdo jiný by měl mít největší zájem na tom, aby byla obsluhována bezchybně, že) Takže při odchodu od jedné firmy řidičák odevzdáte a uděláte si prostě jiný na vozidla firmy, ke které jdete.
To je ovšem taky velkým trnem v oku soudruhům odporářům
Diskuze se bohužel rozvinula jiným směrem, protože na "Eurosprinteru, Eurorunneru a dalších si dovolili jezdit neloajální nečestní zaměstnanci jedinečné firmy
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 17:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Diskuze se bohužel rozvinula jiným směrem, protože na "Eurosprinteru, Eurorunneru a dalších si dovolili jezdit neloajální nečestní zaměstnanci jedinečné firmy
... a hlavně se ti ze správné jediné firmy ještě hodně dlouho na těchto strojích nepovozí...
Nicolae_posraldescu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 19:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to bude možná v blízké budocunosti realitou a to, že oprávnění k řízení hnacích vozidel bude dávat jejich vlastník

Naprostý nesmysl, protože to spadá do výkonu státní správy. Stejně jako vydávání OP, ŘP a jiných osvědčení.

kdyby to ČD a později ČDC trápilo, tak se tam mohla dát podmínka, že se člověk vzdá řidičáku. Takže aby ho znovu získal, musel by udělat nové zákonité

To je nezákonné, právně je to navíc totální nesmysl.

Člověk, ketrý dělá strojvůdce u ČD a sám sobě navrhuje takovouhle pakárnu - no já nevím, co si mám myslet o jeho inteligenci. To je rovnou na sebrání občanského průkazu.
Nicolae_posraldescu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 19:33:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Co mi však vadí, že se někdo ke komu se zaměstavatel zachoval velice solidně, místo toho aby alespoň mlčel, má ještě tu drzost kydat hnůj.

Zaměstnavatel ho vyhodil z práce a on si drze dovoluje na něj kydat hnůj.

Místo toho aby pokorně a tiše hnil za pár šupů v nechtěném důchodu až do i a děkoval za tento stav FSČR a ČD.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3998
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 20:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicolae_posraldescu: S vámí je to těžké...Tak to trochu otočím. Zaměstnavatel mu umožnil jít do penze v původním důchodovém limitu (60) a ono je to špatně? Mnoho let zaměstnavatel poslouchal jak jsou fírové unavení a kdesi cosi a když to vyslyší, tak je to taky špatně?
No máte jiný názor (vaše svaté právo), já mám jiný...svět se nezboří. Když chtějí za těmi kontrolery umřít, jejich věc. Ale mohli by si odpustit ty nechutné pindy. Nikdo jim neublížil, škodní finančně téměř nejsou.
tak se tam mohla dát podmínka, že se člověk vzdá řidičáku.
To máte pravdu, to je nesmysl, ale myslím, že podmínka příjmu peněz z DSP mohla být, že v následujících 2 letech nebude pracovat ve funkci strojvedoucí. Je to jedno, všechno se lidem vnutit nedá. Prostě základy slušnosti se holt už nenosí.
Fýro: co furt proti ČD respektive ČDC máš? Ta vaše pidify žije jen z toho, že nikomu zatím nevadí. Myslíš, že kdyby AWT nebo ČDC chtělo, že vás z trhu nevystrnadí? Zas tak skvělá fy nejste....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Kermit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 20:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: Na Railfaneurope je jen ilustrační fotka. Hectorrail 242.001 je opravdu bývalá 531, lokomotiva nosí ještě označení "LZB: 182 531-4", viz http://www.maleriproduktion.se/IMG_5638.JPG (fotku zvětšit, nad pravým podvozkem).
Nicolae_posraldescu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 21:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaměstnavatel mu umožnil jít do penze v původním důchodovém limitu (60) a ono je to špatně? Mnoho let zaměstnavatel poslouchal jak jsou fírové unavení a kdesi cosi a když to vyslyší, tak je to taky špatně?

Proboha, kdyby to DSP nebylo, tak by ČD vyhodily ty lidi stejně, ale s holou í a minimálním odstupným, protože na víc ani nemají.

DSP totiž nemá nic společnýho s dobrotivostí zaměstavatele, to je normální státní dotace na vyhazov pro lidi určitého věku. Evidentně v mnoha případech zbytečná, protože část těch lidí si snadno najde práci v oboru.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 22:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v čem je moje úvaha na sebrání OP?
Moje logika je následujicí:
DSP je určen k jistému dorovnání důchodu, protože člověk bude po ukončení práce žádat o předčasný důchod, který je krácen.

- buď toho mám plné kecky a není problém odevzdat řidičák.

Stejná praxe funguje i u klasických řidičáků na auto. Můžu jim ho na úřadě dát a pokud bych chtěl někdy v budoucnu opět řidičák zpět, tak si udělám celou autoškolu znovu včetně lékaře. Viz následujicí odkaz: http://www.magistrat.praha-mesto.cz/74237_Odevzdani-ridicskeho-pr ukazu
Takže žádný totální právní nesmysl a nic nezákoného.

- nebo toho člověk po 40ti letech ježdění nemá plné kecky a ví o stejné práci jinde. Pak podle mne prostě postrádá logiku, aby takový člověk měl nárok na DSP, vždyť bude dál pracovat a nebude žádat o předčasný důchod. A ať si řidičák nechá.

Martin
P.S. teď to je samozřejmě už putna, protože DSP končí
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 10:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praxe u řidičáků na mašinu bude v celé evropě taková: Fíra bude mít osvědčení strojvedoucího (trvalé, v podstatě potvrzení, že udělal zákonité) a k tomu se mu budou udělovat jako přílohy k němu osvědčení o odborné způsobilosti (v německu "Beiblatt"), které si bude vydávat dopravce - pro každý typ vozidla nebo konstrukční skupinu, traťová poznání, D3ky... Tyto budou nepřenosné ke každému jinému dopravci, u kterého si strojvedoucí bude muset udělat toto znovu (ale v německu v praxi stačí předložit beiblatt a rozumný dopravce cizí beiblatt uzná). Stejně tak v případě odchodu od firmy vám bude muset vystavit váš zaměstnavatel potvrzení o odborné způsobilosti, které máte.

Oproti našemu a německému modelu tenhle bruselský zavádí dost velkou byrokracii a větší moc dopravce nad strojvedoucím (nad čímž tady mnozí tleskají), já osobně se domnívám, že je to zneužitelné. České železniční odbory si to nemyslí, takže to asi projde.

Člověk, ketrý dělá strojvůdce u ČD a sám sobě navrhuje takovouhle pakárnu - no já nevím, co si mám myslet o jeho inteligenci. To je rovnou na sebrání občanského průkazu
Přesně tak.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 10:28:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu jim ho na úřadě dát a pokud bych chtěl někdy v budoucnu opět řidičák zpět, tak si udělám celou autoškolu znovu včetně lékaře.
Dochází Vám ta drobná významová niance "můžu jim ho dát" a "musím jim ho odevzdat, abych dostal DSP, nebo mě vyhodí i bez něj"?

A propos, proč největší nepřítel soukromníků a otec DSP soudruh Dušek tam takovou podmínku nedal?

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Tschastolowitzer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 14:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem viděl v Holešovicích nějakou 18X XXX SBB Cargo s kontejnerákem směr Kralupy. Docela jsem čuměl...
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 15:13:11    Odkaz na tento příspěvek  

No jo, dějou se to věci. 186.182-2.
ČouĎák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 17:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět pro změnu žst.Summerau

cd.coudak@seznam.cz,icq 639-692-149
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 19:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díkes Čoudmen. A skus i všechny, co uvidíš další.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 19:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady jeden Slovinský Taurus v depu Linz.

T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 23:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes zpět do Rotterdamu, Praha-Hostivař, v pondělí kolem 22hod při cestě do Uhř. měl dokonce na "postrku" 2x745...

Neuvažujete o disk. Bombardier či tuto poopravit?

(Příspěvek byl editován uživatelem JamessN.)
Mazlicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 19:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tomto řazení je vyznačen taurus firmi alex arriva:www.zelpage.cz/razeni/10/vlaky/cd-354 tak se ptám jezdí v plzni ano nebo ne. (to řazení je z prahy).díky za odpověď
Irisbus iveco 1.největší výrobce autobusů v EU
Email:muska.2@seznam.cz
VLAK ÖBB RAILJET spirit of vienna
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 19:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazlicek:Ted nevim jestli si takovej vtipálek nebo to myslíš vážně?
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 19:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vážně jezdí tam tohle:
Mazlicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 19:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak_ze_skalky:tak proč to tam vyznačujou toho tauruse.
Irisbus iveco 1.největší výrobce autobusů v EU
Email:muska.2@seznam.cz
VLAK ÖBB RAILJET spirit of vienna
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 19:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten to veze ze Schwandorfu v Německu.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 20:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry z Regensburgu.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 20:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazlicek:něco pro Tebe.
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 20:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První český dopravce si pořídí lokomotivy Siemens
Mazlicek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 20:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak_ze_skalky:díky za fotky.mě by zajímalo kolik lokomotiv taurus öbb mají kusů,počítám 100kusů?
Irisbus iveco 1.největší výrobce autobusů v EU
Email:muska.2@seznam.cz
VLAK ÖBB RAILJET spirit of vienna
Reilmen
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.251.247.138
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 21:05:44    Odkaz na tento příspěvek  

50x 1016; 282x 1116 včetně 1 znovu vyrobené 1116 017 a 2 znovu vyráběných 1116 062 a 1116 173 po nehodách; 50x 1216, celkem tedy 382 kusů.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 21:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazlicek: zkus prostudovat tyto stránky, najdeš tam snad všechny loko ÖBB 1216 a ÖBB 1016/1116 (když už člověk sedí u toho netu)
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 21:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**Mazlicek**
www.railcolor.net
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1641
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 17. září 2010 - 23:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A rovnou bych k tomu doporučil: http://prirucka.ujc.cas.cz/
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18498
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. září 2010 - 17:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravíme konkurenty :


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 18. září 2010 - 22:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpět do Rott. jel naprosto včas (v Praze)
ČouĎák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 18. září 2010 - 22:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera žst.Summerau v 22.20hod

183.702,1216.930,340.055

Maršál:to je pro tebe
cd.coudak@seznam.cz,icq 639-692-149