K-report
 

Archiv do 23. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 23. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja nevim, jestli je to normalni nebo ne, ale z Jiraku na Masarycku je to nejrychlejsi-pesky na Husineckou a pak tram.na Masarycku a nebo dokonce jen 1 stanici 9kou.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak fakt nechápu, na co v Praze vůbec nějakou MHD máme.
Však taky ani jedno není povinné chodit. Ale chůze je zdravá a studenti mladí
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak fakt nechápu, na co v Praze vůbec nějakou MHD máme.

Aby zaměstnanci DP a Ropidu neplnili úřady práce. Proto taky tolik změn, aby náhodou někoho nenapadla myšlenka, jestli vůbec ten ROPID ještě potřebujeme, když už je okolí Prahy zaintegrováno.
1. Bůh stvořil kočky k obrazu svému a lidi jim dal na hraní.
2. Si non confectus non reficiat.
3. Ropid je prokletím pražské MHD.

Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 15:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw, co já pozorovali, tak ekonomáci chodí často Seifertkou k tram Hlavní nádraží, popř. rovnou na Masaryčku.
1. Bůh stvořil kočky k obrazu svému a lidi jim dal na hraní.
2. Si non confectus non reficiat.
3. Ropid je prokletím pražské MHD.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9107
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 16:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ, všechny varinaty potvrzuju i z dob, kdy jezdila 26 v T1. 135 nula nula nic pro s-VŠE.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3251
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 17:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: když já byl na houbách tak na Ryšánce couvaly starý třináctky s dvoutisícovákem a pak byl konec světa sporadicky projížděný 124. Zatímco 114 končila "odnepaměti" na Kačerově - nejprv u tramvaje a pak u kanálu.

Není problém v tom že 114 není 124 ač ty numera jsou podobný?

Orky: a proč by měla 193 dělat tu okliku kterou dnes statečně tvoří 205? Aby z Brumlovky nebylo spojení do sídlišť na Novodvorský a ve Lhotce?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4039
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 18:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: To prodloužení jízdní doby zas není tak drastické. Hlavní důvody pro tuto změnu jsou tyto:
1) Nízké využití linky 205 v úseku Budějovická-Kačerov. Část její kapacity bude přesunuta na posílenou 193.
2) Sjednocení nástupních zastávek ve směru IKEM na zastávku Kačerov.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3252
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 18:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když už sjednocovat zastávky tak zrovna na tý Budějárně je pakárna směr Brumlovka, kdy jedou v podstatě půl na půl z různejch zastávek. Tam by si zasloužila 124 i 205 jet stejně oběma směry a to Olbrachtovou. Sotva lze argumentovat obsluhou polokliniky když tato se děje jen v jednom směru.... Pokud ale dojde k odstřelu 205 a náhradě 193 tak to asi nepůjde a bude stav na prd zakonzervován. A odstřel kloubů na Zelenej Pruh bude taky dost problém - teď to zachraňuje právě ta 205 neb 124 to celkem běžně nepobírá.

Tudíž 193 okružní ne. Ta je okružní až až.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 18:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekonomka a čerčilák leží paradoxně na MA Jiřího z Poděbrad, M-B Nám. Republiky a M-C Hlavní nádraží. Nikomu to nepřipadá divné a nevyplatí se skoro nikam popojet jinou MHD. Pro Káema A to vám řek Borovičko kdo - tak jsem pravil já a mé nohy (mockrát do týdne)
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 20:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

135 je studenty využívána extrémně, C dostupné jedině přes koleje, jinak je to daleko, na A sem za 5 let co tam studuji, v životě pěšky nešel.. Husinecká je tak jedinný druhý přístupný bod k Churchilovi v relativně dobré docházkové vzdálenosti..i když taky by mohla být blíž..
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.207.97
Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 23:30:06    Odkaz na tento příspěvek  

To je nesmysl, spousta studentů chodí z/na metro na Hlaváku normálně, přes koleje prakticky nikdo. Zejména směrem ze školy na metro je to rychlé, obráceně závisí na fyzické kondici :-), lze se svést na Husineckou. Rozhodně nikdo nejezdí na céčko 135 na Florenc. Rozhodně nikdo nechodí na tramvaj, aby se svez k Šervůdu. (Netvrdím, že někdo tu něco takovýho přímo tvrdil.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9108
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 08:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak, Borovičko, kompromis . Mekbajn nám tu předved že z Jiřáku je to jen o 200 metrů míň než z Muzea. Navíc z čurčiláku je to takřka po rovině, ve srovnání s tim kopcem kolem r.sadů.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18859
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 16:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mekbajn nám tu předved že z Jiřáku je to jen o 200 metrů míň než z Muzea.

Nejblíž je to samozřejmě z Masny. Jak říkám, v Praze žádná MHD není ani potřeba, všechno se dá zvládnout pěšky.


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3438
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby bylo jasno, třeba v neděli ráno, kdy jsou 20 minutové interval je zde nakreslený pochod na Béčko (i opačně) docela normální - pravda to nejsou na čerčiláku studenti.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9114
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: na Masně je M"A"? nejblíž je to pak samozřejmě do Husinecký. Jinak ale souhlas - pěší přesun je regulérní součást dopravy, to já tvrdim odjakživa.
Borovičko, čoveče, 888 metrů ti mladý lidi ujdou za 9 minut,navíc z kopce, jakejch 20? To za 9´ dělám i já a to už diplom z tý školy ani nevim kde mám a kdoví esli ještě vůbec platí
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 02:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak byste chodili/jeli z Jiraku na hlavak (v tomto poradi)? Myslel jsem, ze je to nejlepsi na Husineckou, no krute jsem se mylil, kdyby dneska ten vlak nejel o 1,5 min.pozdeji, tak jsem nejel. Kombinaci 11+magistrala po mne moc nechtejte. :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 07:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Momentálně Husinecká Masaryčka má v neděli ráno interval 10 minut - proklad 26 a 5 (a tramvaj jede 4 minuty) Takže pěšky je to skoro vždy z čerčiláku rychlejší.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9124
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 10:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: No dyť jo. Já o 20 min. int. nepsal. Dokonce by tam mohl být int. kolem 5 minut - popojet 9 do Bolzanky a masna je za rohem. Jinak, těch 10 jste si ověřoval? Podle toho jak znám odd. tvorby jř. tam bude 1-1-18 pro 26+5 a 1(26)-1(5)-1(9)-9(opět linka 9)-8.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3440
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 12:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí to na Masaryčku opravdu prokládaně 26 a 5 po 10 minutách s tím, že současně s 26 jede jednou za 20 minut (sic!) metrolinka 9. Neděle dopoledne, to není jako ve 3 ráno, kdy to na Václavák ze Žižkova jezdí každých 15 minut.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 11:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin: Tak o té jsem neměl vůbec potuchu, že tam něco takovýho bylo.. Já si pamatuju 211 už jen na Velké Ohradě

Petr Vlček: Myslíte, že by byl problém do kloubů šoupnout 124?

A co se týče nízké využití 205 mezi Budějárnou a Kačerovem, napadá mě buď: 205 ukončit na Kačerově, jako je tomu po večerech, nebo ji protáhnout na Dvorce... (jen návrh, nevím, jak by se vytáčela v některejch místech)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 11:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Myslíte, že by byl problém do kloubů šoupnout 124?
Obávám se, že byl. Průjezd kloubu těmi vilkami u Dobešky by byl problematický.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 11:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po krátké době se znovu vracím k diskusi o názvu stanic metra. Nikdy před tím mě to nenapadlo, ale co přejmenovat Staroměstskou na Filosofická Fakulta? To se mi z možných variant teď líbí nejvíce. FF je hned u vestibulu, takže přesně vyjadřuje místo stanice, většina Pražanů jí zná a je to mnohem hezčí název, než Rudolfinum či Náměstí Jana Palacha. K tomu to přestává zvýhodňovat Právnickou fakultu, která svou zastávku má. Vůbec ta logika pojmenovávat stanice pokud to jde více podle konkrétních míst se mi poslední dobou dost zamlouvá. Podle této logiky tedy třeba Dejvická=>Kulaťák.
To boldly go, where no one has gone before
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3453
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 12:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nevím, že tam nějaká ff vůbec někde je. A to pamatuji nejen náměstí krásnoarmějců ale i toho Palacha I. Většina Pražanů nezná! Stejně jako tu prapodivnou mapu co tu propagujete. Stát (kolik měsíců byl v těchto hranicích?), který se na západě bál a na východě dobýval, až mu to nadělily sudičky naopak.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 12:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych ji přejmenoval prostě na Staré Město. Ale hlavně bych vybudoval druhý vestibul do prostoru Staromáku nebo nám. Franze Kafky (dodnes nějak nechápu, proč tam není, když tam být měl). Pak by to opravdu byla obsluha Starého Města.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9139
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 12:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum (a další): A kde měla 211 svou úplně první trasu? (soutěžní otázka)
Rzeczp.: Velmi silně tě udeřím,několikrát po sobě, jestli s tim nepřestaneš a přijdeš-li na šotosraz FF tam dneska je a zejta ne. taky je nam nějaká koncertní síň a nějaký muzeum. Mohlo by se to jmenovat kaprová. teď před vánocema by to bylo aktuální.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3454
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 13:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Kaprova zásah! Tak to bylo v brožurce z roku 1969. A ten výlez stanice Kaprova na Staromák tam samozřej mě byl jako součást 2. stavby metra v Praze. Ale také tam metro na Petřinách mělo plánováno 2 stanice (neplést 2 výlezy, no ani ty tam nebudou)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 13:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Ta mapa je Rzeczpospolita mezi roky 1920 a 1939. Žádných pár měsíců. A nic nepropaguju, je to prostě můj obrázek. Jinak stát se na západě nebál. Ty hranice tam byly relativně podle národnostního klíče. Jo, východní hranice byly mimo, to nepopírám. původně měly být cca jako dnes (Curzonova linie), ale to Rzeczpospolitě nestačilo.
KM: Přijdu, i kdyby padaly trakaře. To víš, když tu ta debata, co vedete je tak nudná, že jsem se neudržel a trochu to tu provětral.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
To boldly go, where no one has gone before
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 13:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

211 Zenske domovy - Krizova - Lihovar (30.8.1976)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3455
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 14:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to mimo nosné téma Jinak stát se na západě nebál. Ty hranice tam byly relativně podle národnostního klíče. - plebiscit, Těšínsko, Gdaňsk - to už není východní čára a stabilní hranice to nebyla (viz 1.9.39).
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 16:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V té oblasti neexistuje žádná možná hranice, která by mohla být dlouhodobě a dobrovolně stabilní. Už od dob Kyjevské Rusi.

Káem: Ty ho udeříš zleva a já zprava. Už zase tu někdo chce dělat změny jen tak.

Druhý vestibul Staroměstské by byl bezva věc, ale peníze, ale archeologové, ale politika - přeci jenom je to extrémně exponovaná oblast.
1. Bůh stvořil kočky k obrazu svému a lidi jim dal na hraní.
2. Si non confectus non reficiat.
3. Ropid je prokletím pražské MHD.

Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 20:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Navrhujete sice název mé věhlasné, staroslavné a nadmíru milované alma mater (jediné fakulty UK, která o sobě může tvrdit, že existuje už nějakých 650 let), ale nemohu souhlasit. FF tam sice je (ostatně je to jen její hlavní budova, fakulta jako taková je rozstrkaná ještě po areálu Karolina a ve Sweerts-Šporkovském paláci) a myslím, že většina Pražanů to ví, ale fakulty se mi jako název zastávky (natožpak stanice metra) vůbec nelíbí. Rudolfinum je rozhodně mnohem lepší, neboť je to stavba známější a narozdíl od FF je i cílem turistů. Nebo Náměstí Jana Palacha, nebo Staré Město jako takové. Po případném vybudování druhého vestibulu (a to by byla podle mého jedna z nejinteligentnějších investic za dlouhá léta) by připadalo v úvahu jen to Staré Město, takže bych volil rovnou to.
Ostatně z hlediska přísně formálního v Praze sídlí už několik dalších universit, takže za pár let by možná bylo třeba připojovat, že tahle fakulta je "University Karlovy" - a to je trochu nepraktické...
P. S. Do diskuse o spravedlivosti hranic meziválečné Rzeczipospolitej bych se tu pouštěl nerad, ale poznamenám, že když se řekne Rzeczpospolita, vybavím si širé pláně Záporožské Síče, pluk kozáků a oddíl Poláků, vedený urozeným náměstkem, zkrátka Ogniem i meczem se vším všudy... Nějaká mapka z doby, kdy Unie byla největším státem Evropy, by nebyla?

KM: FF tam byla a bude!!! Pro FF tam ta budova byla postavena a FF tam přečkala všechny režimy (mimochodem aniž by se vyměnily sedačky v posluchárnách). Na FF mi nesahejte...
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 20:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzcezpospolita: Jo, a co další znevýhodněné fakulty? Za chvíli by se stanice metra Jinonice přejmenovávala na "Fakulta sociálních věd a Fakulta humanitních studií".
A Malostranské náměstí na "Matematicko-fyzikální fakulta".
A Thákurova na "Katolická teologická fakulta", Krčská na "Husitská teologická fakulta" a Myslíkova na "Evangelická teologická fakulta".
A Nad Džbánem na "Fakulta tělesné výchovy a sportu".
Fakult máme 17...
Ne ne, tudy cesta nevede.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3456
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. prosince 2010 - 21:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Džbánem jako "Fakulta tělesné výchovy a sportu" - to Pražáci neví kde to je. Někteří tuší, že je to někde na Malé Straně v Tyršáku (Hellichova). Ve Vokovicích ví všichni, že tam je Sorbona.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 02:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Když se řekne Právnická či Filosofická fakulta, vždy se mi jasně vybaví, o jakou universitu v Praze se jedná a nemusí se nic dodávat. A doufám, že se to ani nezmění. Proto mě to matoucí nepřijde. FF se mi prostě líbí z estetického hlediska víc, než Rudolfinum, Kaprova, Palachák, Staré město.

PS: Mapka by jistě byla, ale já to tam nemám proto, že bych to tak chtěl, nejsem polský nacionalista, ale proto, že se mi prostě líbí tvar toho meziválečného státu. Rzeczpospolita v době Ohněm a Mečem ani ty hranice na východě neměla pořádně definované.
Ohledně těch západních hranic. Ty meziválečné byly zhruba v místě historické hranice před dělením Polska a odpovídaly relativně národnostní hranici, což pomohly řešit i ty plebiscity. Zkolabovaly z úplně jiných důvodů, než že by vůči jedné ze stran nebyly fér. To, že se Těšínsko rozdělilo napůl též považuji za dobré řešení. Obyvatelstvo tam bylo vysoce národnostně nevyhraněné a tak mu nedělalo problém adaptovat se v Polsku či ČSR. Pro nás bylo důležité získat Košicko - Bohumínskou dráhu, jinak by bylo Slovensko de facto odříznuté a náš stát neživotaschopný. To, že se s tím Poláci nevyrovnali jim neslouží zrovna ke cti.
To boldly go, where no one has gone before
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 10:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně to s tím plebiscitem trošku pokazili v Horním Slezsku a díky tomu tam získali menší území. To, co považujeme za Poláky se hlásilo k Polákům, Kašubům, Mazurům a Slezanům. (Neplést si s německými Slezany!!!!!!)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 12:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: 211: Lihovar - Anděl ve špičkách PD
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 12:23:38    Odkaz na tento příspěvek  

No co se týče čurčiláku, moc v tý oblasti nechápu proč nejezdí nějaká (mini)buslinka od Jiřího dolu Slavíkovou .. třeba k Masaryčce, když tam projede i érportí expres. Momentálně je to tam u Riegráku fakt nejlepší pěšky, podle toho jestli poteřbuju na áčko, céčko nebo tramvají někam do města. Dá se dojít i na Vodárnu, když je nejhůř. Mmch na druhou stranu do Vršek až k nádraží je to úplně stejný kafe .. objíždět to se dvěma přestupama je prostě neefektivní. Dokud nohy sloužej, důchodce tam docela lituju.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 17:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Praha 3 nyní dostala v jedné studii čerstvé doporučení uvažovat o podobné lince, která by měla zastávku Husinecká (za domem odborů), dále obousměrnou zastávku u chodníků v ulici Vozová a pak na Jiřího z Poděbrad. A dokonce by takovou trasu snesly i běžné busy. Kam by vedla dál by bylo asi na invenci Ropidu. V téhle souvislosti mě napadá, že je škoda, že ta trolejbusová smyčka na Orionce nebyla udělána tak, aby mohla být používána běžně autobusy.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 18:04:04    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: fajn, jen jestli z toho něco bude. Já se tam teď už asi rok dost vyskytuju a docela mě překvapuje, jak mizerně je tahle oblast prakticky v centru města v některých směrech obsloužena (dejme tomu střed Kubelíkovy, Akropolis adieu). Pokud teda nepotřebuju zrovna jet v trase, kam vede áčko, devítka nebo šestadvacítka, to pak je zas paráda :-)

Ono se to částečně dotýká obecných otázek tamgenciálních tras a trasování déčka, kterých jsme se tu naprobírali až až. Na Orionce bych rozhodně nekončil, ale vedl to zhruba na Synkáč nebo až na Pankrác, myslim že by se to brzo uživilo.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 19:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To vůbec není o šotogumních pidilinkách. Ty budou akorát živořit a dál než na dopravu seniorů, kočárků případně školní mládeže nedosáhnou. Ono tou oblastí jezdily v padesátých a šedesátých letech trolejbusy, nejen Husinecká, ale i Vinohradská byla použitelná pro přepravu na Václavák, případně dále. Tohle žádný poloprázdný mikrobus nevzkřísí. Ty trolej/busy nevedly na nesmyslný Synkáč, ale do Žitné, na Karlák a opačně do Vysočan. Ta "študie" to je jen něco za nemálo peněz do šuplíku. Ty linky kromě pidiobslužnosti musí vést odněkud někam, ale nesmí to vymejšlet někdo, kdo ve sných šotosnech vysní místo použitelné linky nějakou 296. A mezi ty parkující auta se do mnoha ulic už busy ani vrátit nemohou.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 20:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jé, tady se probírá ekonomka. A kolik je tady odborníků!
135 je studenty využívána, vzhledem ke své kapacitě, poměrně dost, a to v obou směrech (Florenc i Nám. Míru). Já takhle jezdím z Florence docela běžně (takže vím, jak to ve vybrané časy jezdí natřískané). Ale jezdí se i tramvajemi, i se chodí pěšky na Hlavák, okolo i přes koleje, pěšky na Masaryčku, nikoho kdo chodí z JzP bohužel neznám.

Jinak je fakt, že ta obsluha v téhle části města je taková veselá... přestupy mezi autobusy, tramvajemi a metrem úplně na pytel.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3461
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 20:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale čerčílák a ti studenti mají tu 135 - poslední zbytek "překryvné" sítě a tak trochu i trolejbusové éry (huráá). Ty pidibusíky jsou o pár ulic vedle a právě proto dnes nenajdou cestující (jsou prostě vedle nejen o ty ulice).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 22:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Ta štúdie byla o něčem jiném, ale nenápadně se tam zmínka o nedostatečné obsluze okolí Ondříčkovy, Kubelíkovy a Vozové vpašovala :-). Popravdě. Obnovil bych 207 a 175 přetrasoval přes tu Husineckou, Vozovou a Jiřák na Orionku. Pochopitelně hrozí, že se toho někdo na Ropidu chytne a bude to mít ze Sykáče číslo 193 :-)).
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3463
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 09:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobus přes Husineckou je úlet. Nic neřeší, zvlášť když dnes musí směr Florenc si ještě zajet po magistrále.

Spíše by bylo zajímavé zřídit na 133 další zastávku v Karlíně u viaduktu (Trocnovská, Prbního pluku). Ale způsobí to likvidaci několika parkovacích míst.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 09:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: No, v případě, že chceme jet nahoru do Vozové, jinudy než za domem odborů to jaksi nejde... Tedy bez nějakých úprav. Samozřejmě by se dalo projet i přímo před ekonomkou a udělat tam jakž takž společné zastávky se 135, ale to by bylo trošku složitější. Pak by pochopitelně počet spojů z Florence na Churchilla zůstal v součtu stejný. Se zastávkou v Prvního pluku souhlas.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 09:48:01    Odkaz na tento příspěvek  

A čim to, že ta 135 si zajet po magistrále nemusí?
Mmch by taky mohlo někoho napadnout to navázat třeba do Opletalky do "skutečné" stanice Hlavní nádraží, než se tam jednou konečně zas položej koleje. Ona ta překryvná doprava po centru dost schází, pro lokální obsluhu nestačí jen to profrčet krtkem.
Takže řešim směr Vršovice převážně pěšky, kolem Vodárny a Šalounova aťasu dolů do ďolíčku. Protože objíždět to 135 přes Mírák (a předtim projít nebo obejít celej Riegrák) je pěknej opruz, jedenáctkou ještě horší a přestupovat na Míráku z krtince rovněž (tam je vlastně taky nejrychlejší dojít pěšky, a je půl cesty hotový). Zatim nohy sloužej .. vono je docela dobrý při posuzování lokality bejt přímo odněkad, jak už říkal Švejk.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3464
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 10:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výjezd do Vozové podél Rajské zahrady je v tomto počasí oříšek a zkušení to řeší odbočením do Bořivojovky. Nezkušení hrabou koly. I po válce naplánovaný trolejbus se začal budovat Bořivojovkou. Ta je ale dnes kvůli parkování pro autobusy nevhodná.

Prag - 135 samozřejmě také musí po magistrále. Opletalka žádné Hlavní nádraží není a nebyla. Byla tam jen zastávka dočasné přeložky. Pro MHD mají větší cenu zastávky na magistrále, kde také tradičně MHD na vlaky navazovala. Dokonce na 1. nástupiště i bezbariérově, včetně nákupu jízdenky (ten je dnes superzahrabaný).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 10:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Proč 135 musí po magistrále? Jednak tam jezdí jen v jednom směru a druhak tam nemusí ani v tom druhém. Po přestavbě ulice Prvního pluku a úpravě SSZ na jejím konci nebude mít žádný problém jezdit tudy a s bonusem té zastávky navíc... Opletalka není Hlavní nádraží, ale i tak by tam byla náramná poptávka. Výjezd do Vozové by se holt musel trošku přednostněji udržoat, jezdila-li by tam bus linka. A v případě kalamity pojede bus Seifertkou a zpět od Olš. nám.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 10:43:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže odbočenim do Bořivojky ztratí i "zkušený" díky jednosměrkám prakticky šanci dostat se do Slavíkovy jinak, než objezdem půlky horního Žižkova, to už je lepší jet do Ondříčkovy rovnou tou Seifertkou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9151
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 10:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Slavíkovou k Husinecký busy běžně jezdily, čili by to problém nebyl. Trasu 135 bych ale proto neměnil, Mírák je významnější než Jiřák. Noční bus by to tamtudy potřebovalo - dostupnost od jedné linky od Vodárny nebo od dvou linek ze Sajfrtky je nehorázná. Třeba 504 by mohla z Florence jet: - Husinecká-Slavíkova-Jiřák. Vinohrady by tak získaly spojení s centrem bez nutnosti objíždět Lazarskou.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9152
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 11:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinej problém: celkem jsem byl zaujat (ne snad přímo potěšen) šotopidilinkou 296. měl jsem trošku podezření, že to bude taková 177 - mnoho funkcí a ani jednu pořádně. Včera jsem se o tom přesvědčil: Bus ze Skalky ve 20,54 směr ČM jel se zpožděním 25 minut, teprve ve 21,05 přijely dva busy (!!! - vidite, nekonvojujou jen ML ale i vymetáky s půlhodinovym intervalem) z opačnýho směru na Skalku. Bus předtim i bus potom jakož i busy proti jely načas, takže asi pošlu stížnost na řidiče vozu č.1932, protože si nedovedu představit, co ho mohlo zdržet a nechtěl mi to říct a zmohl se jen na všeobecné "nebylo to průjezdný blablabla". Nicméně riziko vidim v oblasti Horních měchochlup a dolních Počurnic, takže bych linku ukončil u Nádru.Host od Počurnic aby nepřenášela problémy do P10 a101vrátil na trasu od Záběhlic: - sídl. na groši-Skalka-Sídl.Skalka a dal na ní taky pidibusy. Jinak tu trasu 296 doporučuju, takový světa jsem ještě neviděl a to v Praze žiju skoro 50 let (obyvatelé úseku kolem kyjského rybníka, Bryksovy nebo úseku Počernice-Hostavice prominou) . Jinak i ve večerním spoji bylo dost lidí a asi 3x se vyměnili, nejvíc jich jelo od OC Štěrboholy do Kyjí a na sídl. ČM, dost jelo od Skalky směrem k Boloňský a cestou vystupovali. Linka má PŘÍŠERNĚ namluvené nové zastávky, toho kdo to schválil bych potrestal.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 11:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka má PŘÍŠERNĚ namluvené nové zastávky, toho kdo to schválil bych potrestal.
Sice jsem tím nejel, ale zato jsem jel 186kou. "Příští zastávka: SPORTAREÁL SATALICE !!! Zastávka na znamení."
Sjednotit hlasitost nikoho ani nenapadlo. Nebo je to záměrně, jako reklama?

(Příspěvek byl editován uživatelem lukfi.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 12:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Co je namluvený, to se nenahrává znovu. A vyrovnávat zvuk...mankote, práce navíc. Kdyby se pro ty nové zastávky namluvil i ten standard a použil jen k nim, nepraštilo by to tak do uší a hlasitost by se vyrovnávat nemusela... Když už si někoho pozvu nahrát pár nových zastávek, nahrát znovu příští zastávka a zastávka na znamení mě nezabije...
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 13:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro Orkyho: Mohl by jste mi prosím napsat vaši Kkompletní verzi LV kolem Kačerova? Napadlo mě pár zlepšováků, tak jestli by to šlo pak porovnat.. Děkuji moc :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9155
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 14:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Málo platné MŠ, je to vizitka dopravce. A v případě dodělaných zastávek na 296 vizitka ostudná. Samozřejmě, je to prd proti 25 min zpoždění vymetáku s int. 30
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 14:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak vzhledem k tomu, ze ja jezdim casto primo z Jiraku na Masarycku, tak se s vama podelim o zkusenosti.
Nejspolehlivejsi je to MA+3,(9,kdyz to nejede),14,24, ale neni to nejrychlejsi.
Asi o 3 minuty rychlejsi je tramvaj z Husinecky, ale musi jet. I zde to casto zachranuje devitka a z vysledny cesty tvori jizda MHD 2-3 min, zbytek pesky, presto jsme na nejakych cca 15 min."jizdni" doby.
135 uz ma davno aspon jednosmerne jezdit pres Masarycku, stalo by to 0 Kc, jezdi tak i AE. Hybernskou bych pro busy z obousmernil.

Midibus by se mi libil, az bude na 101, tak bych ji ved v trase Florenc-Masarycka (v zast.TRAM)-Jirak (v zast.H2), v protismeru nova)-Perunova (v zast.TRAM)-... a kratke spoje 175 ukoncil na Tolsteho, coz ale asi nejde, pac kapacita zastavky :-)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 14:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: A proč by 175 nemohla končit na Kavkazský? Tam by se se 106 v pohodě vešly..
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 16:17:49    Odkaz na tento příspěvek  

Šišmarja, vyrovnat nebo spíš normalizovat hlasitost je přece jedno ťuknutí na tlačítko v libovolnym zvykovym editoru. Leda by to furt nahrávaly na B4 analogově ;-)
A dát ke konkrétní zastávce jiný "konce" možná ani nejde, jestli je to skládaný z typizovaných štěků "online" jak na dráze. Pokud tam je páskovej přehrávač, pak asi jo, ale nesměj to technici poplést ..
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 18:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Slavíkovou k Husinecký busy běžně jezdily, čili by to problém nebyl. Káeme, zase ty moudra. Nebylo to běžně, a proto to jako výjimka mohlo být. A hlavně tam pro jistotu nebyly zastávky, protože parkovací místa jsou tabu. A dnes se tvrdě za parkování na P2 i P3 platí!
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 18:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Stránky http://www.mpvnet.cz/ známe?
Bohužel zatím neobsahuje linky DPP, ale stejně doporučuju zadat si někdy v období ranní špičky nějakou zastávku po trase linky 296 - zpozdění kolem 20 minut nejsou výjimkou
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!