K-report
 

Archiv do 4. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 4. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 22:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : Myslím,že je jedno kdo koho volí,podle toho člověka nehodnotím. Já jsem si taky na změny v Modřanech stěžoval. Několikrát jsem jim psal,a nedočkal jsem se odpovědi. Tahle by se ROPID neměl chovat ! Nejlepší bude vždy zamýšlené změny dát cestujícím,ať si sami rozhodnout co je pro ně nejlepší. Kdyby bylo po mém,tak nechám linkové vedení,které bylo těsně před zrušením linky 23.

(Příspěvek byl editován uživatelem Filipii.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 22:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Líbí se mi taková ta šotonenávist metra

Ale pendrek.Metro je pro město velikosti Prahy nepostradatelná věc a ukažte mi,kdo zde v diskusích tvrdí opak. Jen je obrovský rozdíl mezi metrem typu třeba Berlín,které je mělce založeno a stačí seběhnout pár schodů a jste na nástupišti a metrem sovětské filosofie,tedy hluboké stanice dál od sebe,aby se daly mj.použít jako úkryt pro případ války.
Jel jste metrem třeba po červené lince v Moskvě ? Jedete třeba jen 8 stanic,ale fíra "za to vezme" a řítíte se podzemím i několik minut.

No a Praha budovala metro podle Sovětů a tedy stanice jsou hluboko,daleko od sebe a tedy se musí doplnit nějakou povrchovou dopravou. Prostě fárat do metra kvůli 1 stanici je v Praze dost nepraktické.

Ono totiž není metro jako metro. Stejně jako třeba tramvajová síť.
Já jezdím poměrně často do Berlína a síť metra a městské železnice (S+U) mi zatím až na výjimky (výluka) stačila,nepotřeboval jsem bus ani tram.Ovšem tamní pavouk obslouží plošně (s docházkou do 5 minut) většinu města. V Praze to nelze dosáhnout-tedy je překryvná síť tram či bus nutná.

Nejde totiž paušalizovat a držet se pouček metro když..,tram když.. ML když..

Nejsme ve škole,ale v reálném životě,a ten je pestřejší než suché teorie aneb problém není (pro toho,kdo ho chce odpovědně řešit) tak jednoduchý a jednoznačný.

Mimochodem k tomu věčnému kvedlání-víte,jak často se kvedlá s linkama třeba v tom Berlíně,Mnichově,Paříži,N.Y. ?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 22:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že určitým řešením Modřan by bylo zkrátit sólo 17 pouze do Braníka. Pak by od Staroměstské na Výtoň a hlavně na Palačáku část lidí nenabírala a nejezdila by narvaná a zároveň by z Modřan s přestupem hrana - hrana a z Braníka přímo poskytovala pořád výhodný 4 min. int. ve směru Stross. Místo 17 do Modřan prodloužit jako dřív napaječovou 21. Bohužel to neřeší celkovou poddimenzovanost této větve, pouze přeplňování 17.

Odjezdy na Palačáku by pak byly:
15:00 - 17 Sídliště Modřany
15:02 - 21 Sídliště Modřany
15:04 - 17 Nádraží Braník
15:06 - 3 Sídliště Modřany
15:08 - 17 Sídliště Modřany

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 23:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin, Bručoun: Hezké, jak popisujete, že lidi tramvajemi nechtějí objíždět přes Hrad, tak je romantické, jak po té trvalé trase Praha 1 touží :-).

KM: Spojení Vápenka - IPP mám naježděný roky hned po Ječné, moc dobře vím, že z 16 vystoupí po Floru maximálně půlka lidí a méně...

Klavirista: Nikdo proti metru nic nemá, ale nemusí se do něj uměle cpát všichni. každý prostředek má svůj účel, každý systém své využití. Je zcela absurdní upřednostňovat metro před tramvajemi nebo naopak, stejně jako systém M-linek před jiným, protože nic není v tomto směru "systém". Mám řešit problémy, co vidím a použítna to nějaký nástroj. Když se upnu na nějakou vizi, dělám blbosti. Já nemám nic proti silným linkách, když se používají k pozitivním účelům, viz večerní a víkondový provoz. Ale musí to zapadat celodenně do fungování celé sítě a nebýt to jen trucprojekt, že se to někomu líbí.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17377
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 28. února 2010 - 23:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maldějov 1126 - líp bych to nenapsal .

V Berlíně tramvajemi a busy není vůbec nutno jezdit. Taky proto mě dost přeqapuje, že jsme prý ty slavné "metrolinky" převzali odtamtud.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 00:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Šak až budou jen metrolinky, taky už nebude nutno s nimi jezdit :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 00:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"statistiky sčítání dokonce mluví o poklesu cestujíích ve stanici Dejvická oproti minulému sčítání ještě před "Balnkou"."

S průzkumy opatrně. Jde o to, jestli se sčítání dělalo stejný den v týdnu, jestli byl na všech fakultách ČVUT, VŠCHT i VŠZ v obou případech semestr nebo někde už/ještě zkouškové, jestli třeba na Kladně nebyly v jednom případě jarní prázdniny, jestli nebylo ředitelské volno na peďáku....
Nevím kdy přesně bylo druhé z Vámi uváděných sčítání. S velkou pravděpodobností do něj zasáhla "výluka" obvodního úřadu Praha 6, kdy zaměstnanci i návštěvníci jezdili do různých míst převážně mimo Dejvickou. Vliv na obrat stanice asi nebyl velký, ale nějaký přece. Pokud se nějakou náhodou přidal ještě jeden nebo dva podobné vlivy, tak operujete dost nereprezentativním sčítáním.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 00:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesouhlas s přirovnáním k Moskvě ohledně VZDÁLENOSTI mezi stanicemi. Naopak, metro staví v Praze velmi často, blbostí soudruhů nejsou ve všech stanicích DVA výstupy. Já jezdil v Petrohradě a kdyby tu byly stanice stejně, tak by A stavělo asi Dejvická-Staroměstská-Nám.Míru-Želivského-Depo Hostivař (myšleno vzdálenostně . Jinak to je samozřejmě chyba toho metra, u C to ovšem neplatí, tam se nefárá a u A je to leckde také přijatelné, zvlášť tam, kde jezdí "staré dobré" rychlé eskalátory. Nechápu, proč se v rámci "inovace" zpomalila cesta milionu lidí denně v některých stanicích. Zvlášť na Míráku je to děs a hrůza (nejníže položená stanice a pomalé eskalátory).

Neshodneme se v tom, zda je normální jet z Malostranské na Dejvickou nebo z Křižíkovy na Václavák metrem, mně to přijde zcela normální, vám ne, to je vše.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7428
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 08:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znáte někdo toho P.Švece z MfD? Řekněte mu , ať nepíše takový historizující nesmysly: CIT z MfD (dnes)
Hlavní jsou metrobusy Když se v 50. letech začaly autobusové linky v Praze číslovat, šli na to tehdejší plánovači chytře. Autobus, který vozil cestující k tramvaji, dostal číslo tramvaje plus sto. Takže například k zastávce linky 8 přijížděl autobus 108. Dvoustovkové linky pak byly druhořadé a jen doplňovaly kapacitu stovkových.Jenže logika se z číslování linek postupně zcela vytratila. KON.CIT.
Tak především 108 přijížděla ke stanici 11. A tohle se povedlo o prvních asi 20, 21 linek (121 Bráník). 23 do Košíř nikdy nejezdila, že.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 08:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Ne všude udělali soudruzi chybu, že neudělali 2 výstupy. Ne všude to je možné. No a v mnohých místech i zbytečné (a drahé). I dneska se upravují projekty, u kterých se předpokládali dva vestibuly i zbyl jeden. Takovou stanicí má snad být Červený vrch.
Slyšel jsem něco takového, že pomalé eskalátory jsou proto, že to nařizuje nějaká norma. A dokonce mám pocit, že eskalátory na Míráku byly ještě o chlup rychlejší, než ty, co zbyly Želva-Jiřák a na béčku.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 10:10:02    Odkaz na tento příspěvek  

Tohle bude tak málo linek že to budeš znát zpaměti a bude to stabilní, protože nebude moc s čim hejbat to je vlastně přesná kopie oblíbenýho rčení liberalistů, že je nutno ořezat pravomoci státu, aby už nebylo co korumpovat. No tak tu dopravu taky nechte volnýmu trhu, ať se pěkně podusíme
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 12:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prohození 25 a 8 v oblasti P6 bylo se zavedením linky 15 od září 2003.}
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 12:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: 34 v trase Kubánské náměstí - Kotlářka.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 13:00:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"předpokládali dva vestibuly i zbyl jeden. Takovou stanicí má snad být Červený vrch"

Ten zbývající výstup bude směrem do sídliště, nebo dál od něj?
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 14:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen pro Petra Švece:

Změna označování autobusových linek k 31.12.1951:

- linka A se stala linkou 101; navazovala na 1 ve Vršovicích
- C > 102; nenavazovala na nic, neb 2 byla okružní
- E > 103; navazovala v Kobylisích na 3
- H > 104; navazovala na Zlíchově na 4
- S > 105; navazovala v Hlubočepích na 5
- Č > 106; 6 tehdy jezdila z Karlova k Výstavišti, nic na ni nenavazovalo, číslo 106 tedy dostala linka, co "zbyla" (Č byla údajně větev 102 do Čimic - ano, 106 jezdila do Čimic, a kdyby v roce 1961 nenastala móda slučování linek podobně jako dnes, aby ji po dalších deseti letech nahradila móda rozdělování linek, jezdila by tam dodnes místo 152)
- R > 107; navazovala na 7 v Podbabě
- I > 108; podobný případ jako 106, na 8 nemělo co navázat, neb kezdila z Královky na Harfu
- D > 109; na Jarově navazovala a navazuje na 9
- 110 existuje až od června 1952 a navazovala v Hloubětíně na 10
- G > 111; 11 ve Strašnicích
- J > 112; 12 na Pelc-Tyrolce
- B > 113; nenavazovala na 13 na Kačerově, protože ta uhýbala na Ryšánku
- U > 114; navazovala na 14 na Kačerově
- P > 115; potkala se s 15 u Kolbenky
- K > 116; navazovala ve Strašnicích na 16
- X > 117 a L > 121; navazovaly v Bráníku na 17 a 21
- M > 118; nenavazovala na 18, číslo přebylo
- F > 119; navazovala v Novém Hloubětíně na 19
- O > 120; nenavazovala, přebyla
A to jsou všechny autobusové linky, které na přelomu 1951/52 existovaly. 122 vznikla až 1954.

Dvoustovkové linky se poprvé objevily jako noční (201 a 202) a účelové (222, 224 a 226) a jedna expresní (225, dnešní 119) během 60. let.

V 60. letech se objevily tzv. překryvné linky - to byl jakýsi první pokus o metrolinky, probíhající od 60. let - prostě tramvaje nestíhaly, a tak se autobusy podívaly do centra a přes centrum; formálně byl tento proces završen přečíslováním:

- 119 > 219
- 120 > 220
- 125 > 225
- 126 > 226
- 127 > 227
- 132 > 232
- 133 > 233
- 134 > 234
- 135 > 235
- 136 > 236
- 144 > 244
- 145 > 245
- 149 > 249
- 155 > 255
- 156 > 256,
dodatečně přibyly ještě 271 a 275.

Na těchto linkách byl v letech 1971 - 1974 i jiný tarif: normální byly za korunu, dvoustovkové za dvě. To byl taky důvod, proč do překryvné sítě nikdy nebyly zařazeny autobusové linky, které nahradily postupně rušené trolejbusy (128, 131, 137, 138, 139, 140, 141, 148 ..).

Tento systém skončil k 10.5.1974, kdy začalo jezdit metro a dvoustovky se vrátily zase do stovkové řady (219 > 119 atd.). Současně už bylo linek tehdy tolik, že plynule přešly do dvoustovek: 9.5.1974 byla zavedena linka 199, v roce 1975 začaly jedit 200 - 205, 208 a 210, atd.

Aneb dnes se opakuje historie 2. poloviny 60. let.
Si non confectus non reficiat
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 14:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM:

Ale jinak to Švec napsal krásně. Metrolinky je v Praze třeba důsledně potírat.

Ostatní:

článek

(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 15:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím článkem souhlasím. Na metrobusy v Praze zatím není doba.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2563
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 15:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát tam mají jistou chybu (zrušení linky 312). Ale to je dneska v novinách, a zejména těch internetových, bohužel běžné. Další chybou je to, že měla linku 151 včera potkat další změna. Nikoliv. Ta změna měla nastat až příští neděli. Jinak s kritikou ROPIDích častých škatulat souhlasím.
V Praze žádné metrolinky nejezdí. To jenom místní šotouši linky s krátkými intervaly tak nazývají. Ani ROPID o takových linkách jako o metrolinkách nemluví.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 16:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče tramvají, tak v Praze jezdí Metrolinek momentálně 17. Konkrétně linky č. 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 24 a 26. Celotýdenní provoz, v pracovní dny dvojice a ve špičce interval 8 minut, u některých i kratší. Tohle by nám kdejaké Německé město mohlo závidět a proto se to snažíme zahodit umělým zjednodušováním sítě :-)
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 23:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je právě to. Záleží na úhlu pohledu toho kterého šotouše-projektanta. Snadno totiž zjistíme, že:
a) buď v Praze žádné "metrolinky" nejezdí a nikdy nejezdily, tedy kromě linek A, B, C
b) nebo každá linka jezdící v intervalu 6/15/7,5/15/15/15 nebo častějším je "metrolinkou" (bráno dle německého vzoru).

Takže se pak můžou objevovat různá oficiální prohlášení, jako "V Praze bude jezdit zcela nová síť metrolinek" a za půl roku "V Praze jezdí už osm metrolinek" - myšleny linky jako 177, 195, 188, 213, 136, atd., které jezdily už řadu let předtím, a dokonce ve stejných intervalech, což už cestující nevnímají. A to se prezentuje jako "zlepšení". Případně se vymyslí označení typu M86, M77 atd, aby ta iluze "revoluce" byla dokonalá (k tomu sice nedošlo, ale ty úvahy se objevily).
Nebo se sloučí dvě tramvajové linky do jedné a v každé druhé soupravě se ubere jeden vůz. A to je taky "zlepšení"...

Zkrátka a dobře, pojem "metrolinka" není nic jiného než marketingová lež, která umožní vytvářet mylný dojem, že cestující dostávají "něco nového" a "něco navíc".
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 23:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Strossu:
21:07 - 25 směr Letná
21:08 - 1 směr Letná
21:09 - 15 směr Letná
21:08 - 25 směr Vltavská
21:08 - 1 směr Vltavská
Vše dle JŘ. 25 má 100% trasy shodné s 1. Jako takhle dál fakt ne.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 23:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz: To samé 12 a 20.

Jak jsem vás zase poslech a jak to opět špatně dopadlo díl 3174. :-)
Místo abych jel metrem z JzP, tak jsem chtěl využít směrové nabídky a jet na Bílou labuť si zaplavat. Měl jsem to na knop, tak jsem musel jet 26 jen na Masaryčku. Chodím tak, abych vždy aspoň 2 min.před odjezdem viděl, zda už tram.náhodou nejede.
Šotoušsky jsem si zjistil odjezd. Ve 21:01:00 jsem viděl na zastávku Olš.nám.i do půlky Táboritské. 26 nikde. Pohoda, říkám si. 9 nebudu dobíhat a nechám ji ujet. Čekám do 21:06 a už je mi to divné. A pak se kouknu. Ta 9, co odjížděla ve 21:02, měla jet ve 21:04. Takže 26 musela jet o 3 min.dřív. Tak jsem šel zas domů. Kdybych se tak spolehnul na MA a MC a nevymýšlel si! :-(:-(:-(

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 01:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Jestli to dobře chápu, tak od zrušení směrové 16 už je problém jezdit si zaplavat do Podolí, co?
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 01:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista píše cosi o Bílé Labuti, i když o tom, že tam lze plavat, čtu poprvé.

Prototypem metrobusu je 193 (zejména 100% garance + interval v PD) nebo 119. Zásadní rozdíl je, že mnoho linek kupříkladu v Mnichově jezdí celý týden stejně.
tlama!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 07:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Hotel Axa v ulici Na Poříčí, tam se dá plavat, pak o kousek dál je ještě YMCA a tam, zřejmě, Klavirista mířil.
S29 v obrázku vypadá zajímavě a něčím mě oslovuje!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 07:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzceczpospolita: Jo, díky, toho Gočára jsem ve druhém příspěvku korigoval. Jinak myslíte obnovit Parléře nebo Sprengera? Mimochodem, souhlasím s tím, že dneska bychom si Sprengerovo křídlo velmi cenili. S čím bych si dovolil zapolemizovat, je Hus - ten podle mě ovlivňuje dost. Kvůli němu bych na náměstí nevracel Mariánský sloup - několik let stály oba monumenty vedle sebe a (podle mého cítění) to nebylo to pravé ořechové (nemyslím ideově, ale esteticky). To už bych spíš vrátil Krocínovu kašnu.

Orky: Ano, pomalost eskalátorů nařizuje evropská norma. Než člověk na Míráku vyjede, opravdu ztratí část života. Co by se za tu dobu dalo stihnout!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2566
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 08:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Pojem "metrolinka" a cosi jako 0. etapa, se skloňovalo kolem změn od otevření metra do Letňan. Ale pak to utichlo a už se to objevuje jen mezi šotouši. ROPID mluví o zpřehledňování linkového vedení, případně o zkracování intervalů, ale s pojmem "metrolinka" jsem se poslední dobou nesetkal. Mě se název "metrolinka" nelíbí stejně jako přeznačení na M77 a tajně doufám, že k němu nedojde.
Rzeczpospolita: Řešení jsou v zásadě dvě. Jedno je opovrhované "metrolinkové" řešení, kdy nebude ve většině případů proklady nutno řešit. A nebo určit osobu, které bude za proklady zodpovědná a to i během výluk. Sice to by měl mít na starost ROPID, ale výlukové JŘ si dělá DPP sám. S tím souvisí ještě to, že kvůli výluce dvou linek nebude vůle předělávat JŘ celé Prahy. Ale na rovinu říkám, že udělat proklady v tak složité síti jako je Praha není žádná sranda, holt se sem tam stane, že to někde nevyjde.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 08:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Méně pohybliví občané, taškami a dětmi ověnčení rodiče snížení cestovní rychlosti eskalátorů ocenili, proto to nařízení EU.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 09:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude se vůbec letos realizovat slavná M10 ?
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 09:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipii: Křišťálová koule nutná.
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.187
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 10:28:09    Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, že taky není nějaká norma na povinné zařazování nízkopodlažních tramvají. Aspoň jedna za dvě hodiny...
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 10:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

od zrušení směrové 16 už je problém jezdit si zaplavat do Podolí, co? Důvod je jiný, a to je cena :D Když si chci zaplavat na 45 min., tak v hotelu zaplatím 45 Kč, na Podolí 85 Kč za 90 min. a míň nesmím. :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 11:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: díky

S_29 je čistě shoda náhod; s tramvajemi to společného nemá nic. Spíš jde o odkaz na linku Eska a jistou grupu permutací.
tlama!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 12:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: A z jakého důvodu je neproklad 1/25, když mají 100% trasy společné? To asi není o složité síti, ne? Provozní důvody absolutně neberu.

Mašoto: Já bych spíš radši nebo někam přesunul toho Husa, nic proti němu, ale sousoší je skutečně moc objemné a ještě se tak divně roztéká:-). Každopádně jsem ale pro vrátit sloup i kašnu. Samozřejmě obnovit Parléře. Sprenger byl úděs. Taky dobrá logika zbourat gotiku, aby se následně postavila neogotika. Ne, já vím je to složitější,ale to je už těžký oftopic rozebírat tady tehdejší dění.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 12:32:57    Odkaz na tento příspěvek  

Hus by se moh dát na kopec, co bejval Stalin ..
Ne vážně, to byla prostě logika devatenáctýho století, od asanace až po Mockerovy přestavby Karlštejna. A jak se to německym turistům líbí. Ona má každá doba svoje úchylky. Jinak celkem souhlasim.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 12:49:27    Odkaz na tento příspěvek  

Husa nechat - okolo Husova pomníku by se krásně točila tramvaj. Takový obousměrný závlek Pařížskou ulicí od Právnické fakulty (metrolinka č.17?), to by byla nádhera!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1844
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 12:52:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Měl bys vědět, že na Olš. nám se zásadně dc odjíždí -1 a na Lipanské dc -2 :-), oproti JŘ. Stejně by ti při současém nastavení jízdních dob odjela i M26. Kontrolní bod je na Olšanské a z něj se startuje na vteřinu přesně a pak jsou dvgě dvouminutové zastávky, ač na obě často stačí sotva minuta (relikt rozhoupané Olšanské).

Rzeczpospolita: Na Palmovce kohosi napadlo ukončovat to spolu s 12.... A podle toho to vypadá...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ROPID nepoužívá pojem metrolinka, ale páteřní linka, viz http://www.ropid.cz/tiskove-informace/pod-cislem-17-vyjede-jiz-tr eti-paterni-tramvajova-linka__s193x860.html
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 13:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo ne závlek ale kolem Husy by mohly točit ty nablblý sóla aby nejezdily prázdný točit až do Juldy Fuldy
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 15:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší je ty sóla rovnou zrušit na té 17 a ušetří se.
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 15:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ROPID uveřejnil další změnu : midibus nasazen o víkendu na linku 173. Což si myslím je dobrá změna,protože toho moc o víkendu linka 173 nevozí(zejména od Nádraží Modřany směrem na Darwinovu)
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 382
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 15:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Kdyby odjela -2, tak jsem ji viděl, proto to muselo být aspoň -2,5 a nebo -3. U metra by se mi tohle prostě nestalo :-(
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 16:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že je kontrolní bod v zastávce Olšanská a ŽÁDNÁ tramvaj z něho neodjede tudíž dřív, lze na Olšanském náměstí skutečně zaznamenat maximálně -1. Pokud jsi zaznamenal něco jiného, opět jsi měl "štěstí" na nějakou nehodu, která se ti stane v případě metra výjimečně taky. Holt tramvaje a autobusy ale jezdí po povrchu...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 17:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj sen: obnovit Parléře (tzn. fasáda, uvnitř stejně bude sklo a ocel) a v tom gotickém podloubí nástupní zastávka tramvají (konečná místo přízemí) - zásah do prostoru Staroměstského náměstí minimální... A předtím tryská Krocínova kašna... Sakra, vraťme se do reality!

Mimochodem, Pařížská (tehdy Mikulášská na počest cara) měla pokračovat i na druhé straně náměstí až na Můstek (tedy asanace bloku mezi Staromákem a Havelským trhem). Pak by vznikla jedna průhledová lajna od Král. zemského musea přes celé Václavské, Staroměstské a Jánské náměstí a Čechův most až k Letenskému průkopu. Samozřejmě s tramvajemi. Pozoruhodná představa, že?
A mimochodem, funkcionalisté chtěli Pařížskou zase zbořit. Ty přezdobené cukrdlátkové domy se směšnými názvy (U Merkura, U dvou Malorusek, U Tří mušketýrů, U první reduty) je silně iritovaly. Omlouvám se za silné odbočení od tématu.

Jonášek: Chápu, ale ten Mírák je opravdu přes míru únosnosti. Což takhle malé rozjezdové/dojezdové zrychlovací/zpomalovací pásy před/po hlavním eskalátoru - jako tuším v Paříži?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 17:47:58    Odkaz na tento příspěvek  

No nevim, podle EU je to prej max 0.75 m/s ale podle uváděný jízdní doby a délky to tam jede jen 0.6 m/s čili máme i na tu Brusel ještě rezervy. Původní prej byly 0.9 m/s bez ohledu co si o tom myslí Šteiner (přes 2m/s je evidentně blbost).
odkaz
On je taky rozdíl, kdyby se k tomu eskalátoru došlo svižnym krokem, než když se před nim člověk šourá v davu.

Asanace se naštěstí zastavila na půl cesty a konsruktivistům došly prachy včas.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: No, myslím si, že Šteiner ustřelil. Ale já mám dojem, že původní eskalátory na Míráku svištěli trochu víc než 0,9 m/s. Tam byl trochu jiný typ než jsou na zbylém áčku a většině béčka.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 18:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Původní sovětské eskalátory na Míráku (a jinde na A) pokud vím svištěly rychlostí 1,20 m/s. Kratší eskalátory, co vyráběla Trnsporta Chrudim (např. na trase C), jezdily 0,90 m/s. Nové schody jezdí 0,60 m/s.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 19:10:54    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ten meter dvadcať bych už celkem věřil. Proč ty nový ale nejezděj 0.75? Rezerva na odchylky?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 02. března 2010 - 20:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prag: Protože by pak Gaidošové a podobní umělci měli bohužel šanci soud proti DPP vyhrát... Takhle jsou i za cenou delší cestovní doby krytí.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 08:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zajímavé, jak se o rychlostech eskalátorů takhle s odstupem pár let mlží.
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 17:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé vedení linky 124 ze 17.6. 1961:

Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 18:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se ví organizace "řepských" linek po zahájení opravy Plzeňské ?
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 20:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: nebyl by nějaký větší screen?
S T3 na věčné časy a nikdy jinak...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 21:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám tady z krepu stažený nějaký plánky MHD (bylo to tu asi před rokem). Nejsou na nich ulice, ale to vedení 124 v roce 59 i 65 je tam taky takto vidět. A zajímavý je vedení 118 která dle plánku končila u zast Zelená Liška a asi musela jet kolem liškohospody a někudy kolem hřbitova - v té době asi ještě nebyla dnešní Olbřachtova.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. března 2010 - 22:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Je zajímavé mj. sledovat, jak se ta oblast vyvíjela. Gončarenkova ulice coby dnešní trasa 124 vznikla později, snad v roce 1965, sloučením ulice Na Zvoničce II s prodloužením k ulici V Křovinách a hlavně vybudováním toho oblouku k Jeremenkově ulici. Pak se jezdilo po trase Gončarenkova - V Křovinách - U Háje, a teprve později se začalo od školy jezdit Kovriginovou ulicí (to je na plánku ta bezejmenná spojka mezi Na Zvoničce II a Za Skalkou).
Zajímavé je i to vedení kolem Krčského hřbitova - i tam se to v průběhu let několikrát měnilo.
Rova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 23:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na této mapě je vedení celé trasy linky číslo 124 v roce 1965 (zajímavé je i trasování v oblasti Michle) + vypravení v témže roce.



(Příspěvek byl editován uživatelem Rova.)
Citybus.cz
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. března 2010 - 09:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes docela nepředstavitelnej bus Baarovou a tím podchodem pod magistrálu. Stejně jako těžko představitelný jak mezi parkujícíma autama točí kolem trávníku před Pokrokem 134.

Ale nakonec přoč ne Baarovou - já pamatuju linkovej bus Praha - Počátky kterak z Deflorence jel Italskou, Belgickou, Bruselskou a pak dolů po Bělohradský, přičemž tyto ulice byly v pohodě průjezdný a nebyly to jednosměrky.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 04. března 2010 - 09:44:05    Odkaz na tento příspěvek  

A Leninova byla tehdy v Nuslích? On ten plán moc nesouhlasil s realitou, pokoušel jsem se podle něj kdysi dávno projet na kole od Ryšánky na Pankrác a bylo to tam úplně jinak. Rozrušená země :-)
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. března 2010 - 12:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V planu 1970 uz Nuselska.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. března 2010 - 13:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Dnešní Evropská se Leninovou stala až po rekonstrukci 1967, předtím byla Kladenská (v horní části) a Velvarská v dolní části.