K-report
 

Archiv do 10. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 10. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Souhlasim s tebou, s drobnou vyjimkou, ty změny jsou mi jedno víceméně proto, že jezdim skoro už jen autem. Nemám sílu a náladu se orientovat neustále ve změnách linkového vedení.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6081
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naopak považuji za nehoráznost, že nebyly seškrtány spoje na linkách/v místech:
22 - přes Břevnov jezdí prázdná!!! Kdy to někomu dojde? Opětovně zavést 23!

174 a 180 měly před rokem a půl intervaly 7-8/15/10/20 (180 o víkendu a večer nejezdila). Fajn, byly prachy, linky se posilovaly. Peníze nejsou, linky přes Břevnov jezdí ve špičkách plné tak, žž si tam člověk sedne, ale omezovat se nebudou. Pánbůh metrolinka se projevil i tady? K čemu je 180 o víkendu? "Zrušili jsme si 164 v Řepích, nahradí ji 180 - že v Břevnově vozí úplnech vzduch o víkendu nikomu nevadí". 218 o víkendu po Evropské vadí.

131 jezdí plná jen v úseku Nemocnice Bubeneč-Hradčanská. V ostaním úseku by prodloužení intervalů snesla. Proč se neškrtá tady?

218 se o víkendu k tramvajím zkracuje, 123 ne. Proč?

Úsek Bavorská-Bílý Beránek-Zličín je úsek, kde nejezdí naprosto nikdo, přesto se tam bude tahat 149. Zbytečný.

Navrhuju -
174 a 180 do původních parametrů, 180 zrušit o víkendu, 164 nechat jako vymeták Zličín-Sídliště Řepy-Ke Kaménce-Slánská-Nevanova-Bílá Hora, 380 prodloužit ze Zličína na Hlušičkovu (nebo do Motola) a 149 ukončit trvale na Bavorský.

176 z Petřin protáhnout až na letiště (přestup Vypich), zrušit závlek 108 (225) na Bílou Horu a 179 zkrátit na Petřiny. Ve špičkách každý druhý spoj 108 (225) protáhnout z Ciolkovskéh na letiště.

218 seškrtat špičku, 131 taky.

174 ukončit na Lukách, 235 bagr CD/CT
Jsem přesvědčený, že na 5% v oblasti Ruzyně-Stodůlky-Anděl-Dějvice jsem.
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:04:42    Odkaz na tento příspěvek  

271ku částčně hradí 154, ovšem která dle návrhu jede přes Jakobiho. Kompenzace přes Newtonovu=0. Nevíme, jestli to projde, ovšem už prostý fakt, že tohle někdo navrhnul... síla.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po trase bývalé 154 je plánovaná 183 (tedy i přes Newtonovu) s ukončením na Hájích, je to psáno výše, chce to jen číst.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

Vážně? Zrovna koukám do pracovního matroše Ropidu, kde je 183 psána taktéž přes Jakobiho.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm ... asi mas pravdu, pokud by to tak bylo tak je to zverstvo :-(
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.137.83
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:16:21    Odkaz na tento příspěvek  

RE MVO:
Takže když 16 na Nádr. Vysočany tak to znamená, že M10 nebude. A to zkrácení 6 to je škoda. Tu mohli nechat.

Re: Spojení Petrovic a Měcholup k Vinohradské nemocnici. Když nebude 271 tak si lidé přestoupí na Nádr. Hostivař ze 154 a 183 na M22 či 26. Alespoň nebude tak prázdná v tomto úseku jak se zde prezentuje. Bude to, ale prodloužení jízdní doby. A že zruší 20 autobusových linek vypadá strašně, ale nevíme jaké intervaly dostanou ty prodloužené linky, co je nahradí. A Jaký interval bude mít 174 na Velké Ohradě?. Dle změn tam zůstane sama. Ale když některé jsou passé, třeba to bude jinak.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: podle MfD pojede 218 ve slabých obdobích naopak jen DE-DŠ. což je ale podle mě mýlka - taky bych očekával spíš zkrácení k tramvaji od dědiny..
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2340
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peta303: Počkej si, až budou venku intervaly. já se vsadím, že nová 196 i nová 197 buou mít 6/15/7,5, tedy dohormady 3/7,5/3,75.
Martin: Čísla linek určuje magistrát, nikoliv. ROPID. Ovšem ten mu může dát nápovědu. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel:
Je to mýlka, vím to. Naopak bude problém tu 218 na Šárce ukončit, není tam nikde místo. Nakonec se bude muset točit na Veleslavíně, uvidíš.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6084
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: nedělá si takhle náhodu ROPID rezervu pro čísla 201-289 pro pásma 1-5? Já mám pocit, že jo.
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:35:46    Odkaz na tento příspěvek  

2Pawel: Jasně, omlouvám se, výpis změn jsme s kolegou fofrem dodělávali asi pět minut před kalamitně zkrácenou uzávěrkou, tohle je překlep, DŠ-CI celodenně, celotýdenně, na Dejvickou jen v PD do 21.
Ještě platí, že 101 je plánovaná na 5-21 jen v pracovní dny.
Pak je ostudný překlep v boxu na straně B1, navržená úspora je samozřejmě 5%, ne 25%, omlouvám se:-/

PS: další místo, kam nemá nic jezdit, je po starých Petrovicích točna Rektorská.

A co se do novin nedostalo: plánují se kloubové operativní zálohy v PD přes den pro vykrývání zpoždění (Sídliště Stodůlky, Českomoravská, Roztyly) plus výhledově s prodloužením intervalu KB např. na 112, 167, 250. Howgh.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 16:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se ještě vrátil k oblasti Hlubočep a Slivence. Jak psal kolega výše - bude v odpolední špičce docházet k tomu, že spoje 104 z Knížecí budou přeplňovány (doplatí na zejména oblast okolo sociálky a Hlubočepy) a naopak vložené spoje z Chaplinova náměstí budou vozit vzduch (jako dnešní 247 a 230 ve směru Slivenec). Tohle se pánům z ROPIDu moc nepovedlo.

Ukončit jednu linku u metra a druhou už u tramvaje po stejné trase je blbost.

(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)
Dálnice D1 do Ostravy otevřena již tento měsíc!!!!
Basnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4=> Tak to jestli budou linky z Chaplinova náměstí vozit vzduch záleží i na intervalu 104. Pokud ten bude 60 minut, lidi (nebo alespoň jejich významná část) si chtě nechtě budou muset udělat přestup na Barrandově na něco jiného než 104.

U linky 230 bych z důvodu 'vyhlídkové jízdy' do Klukovic (kolik lidí tam asi pojede? Ve 120 většinou 0-2 lidi...) moc vysokou obsazenost nepředpokládal - nehledě na to, že když člověk pojede 230 směrem k tramvaji na Barrandov, tak může buď vystoupit na Štěpařské a jít kus pěšky a nebo se během oné vyhlídkové jízdy kochat i tím, jak mu ujíždí tramvaj ...

Ale je zase fakt, že z dlouhodobého hlediska s prodloužením tramvaje do Holyně nebude potřeba 248 a k obsluze Slivence pak bude stačit 104+230.
Pravda bolí ... většinou toho, kdo ji řekne ...
http://pejsekakocicka.iocko.cz
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začíná to být zábava. Gratuluju, poslat 16 na Nádr. Vysočany zase jen na pár týdnů, to je skutečně umění... Tu 6 snad mohli zrušit úplně, to už fakt nemá cenu držet v téhle podobě :-). A pochopitelně 22 bude, i kdyby v ní na koncích jezdili jen řidiči...

Jinak nevěřím, že projde večerní a ranní zkrácení provozu metra, to je opravdu zvěrstvo. A busy nekomentuju, to už opravdu s nějakou koncepcí nemá co dělat... To si opravdu počkám na výsledný návrh. Ale líbí se mi to, ODS prostě ty podzimní volby prohraje. Protože ať potkám kohokoliv, tak si lidi ťukají na čelo a doprava je to jediný, čeho si většina ve městě všimne.

Nejhorší je, že tahle zvrhlá šetřící panika pro ušetření miliardy vůbec nebyla nutná, kdyby primátor a jeho suita nebyli echtovní paka. A už se nezlobte, začínám být sprostej. Ale to je fakt hrozný, že nejměně 5 let se všude v dopravbních kruzích ví, kam to Bém vede, a že to k takovýmhle excesům brzy dovede... Ne že by sem tam ořezávat MHD nebyla potřeba, ale takhle?

Ovšem stejně myslím, že je to stejně zatím taktika spasitele. V květnu jsou volby a ty ODS sakra chce vyhrát, tudíž v březnu před začátkem kampaně spáchat tohle... Ehm... Tipnu si, že půlku toho vypsaného nakonec Bém slavnostně zachrání, zejména to metro. To jsou takové ty úpravy, o kterých si každý bude hned povídat, tak bude skvělé, když na poslední chvíli Bém zakročí a nade nějaké penízky...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:12:14    Odkaz na tento příspěvek  

Navržený interval 104: 10/30/15, o víkendu 30 (v neděli ráno 60). Z Lochkova do Radotína 30 minut ve špičce, jinak hodina.
Basnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mvo=>Ještě bude zajímavé sledovat jak vyjdou proklady 104 s 230 a hlavně 248. Doufejme, že se nebudou konat 'vláčky' jako dnes při večerních odjezdech 120,121 a 231
Pravda bolí ... většinou toho, kdo ji řekne ...
http://pejsekakocicka.iocko.cz
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2341
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mvo: Tak to jsem se skoro trefil :-)
Měl bych pro vás další typ na článek: Trochu ty změny rozebrat a srovnat v jednotlivých částech. Zatímco se všude omezuje, na jihu dochází v některých k místech ke zbytečně razantním posílením.
Možná bych k tomu přidal fotografii našlápnuté nepobírající 195 v Letňanech, kde to ROPID dlouhodobě odmítá řešit a v pohodě vypadající spoj linky 118, který se bude razantně posilovat.

Nemohl byste sem hodit navržené intervaly u všech linek?

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6391
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 17:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter_m:
Ale budeš docházet na vlak :-) Ještě to, ale nevíš :-D.
1) Nevím, komu tykáš, ale dobře.
2) Já už takhle chodím celkem často, abys věděl, protože po převedení linek 3xx z Depa Hostivař na Háje odmítám jezdit metrem na střeše, na to jsou ty tunely docela nízké. Ovšem já jsem, přiznejme si, šotouš, většina lidí takhle chodit nebude.
3) Dnes běžní lidé chodí od vlaku tak do rodinných domků, maximálně do paneláků v Boloňské a Ravenské, dál ne. Část rovněž přestupuje na 154. (Na 240 pro jistotu návaznosti nejsou.)

Při zrušení 271 by do její trasy byla přetrasovaná 154, nejspíše taky v KB, a místo ní kolem nádraží by jela 183, takže klid :-).
Nevím, jak to mám vědět já a už vůbec nevím, jak to mají vědět běžní občané. Z které paty to taháš?

Smithers:
Měcholupy a Petrovice se do vlaku z větší části nepřeklopí. Ona totiž k měcholupské zastávce přiléhá víceméně jen rodinná zástavba a ta zdaleka negeneruje tolik lidí jak sídliště, které je průměrně 10-15 minut ostré chůze. Taškent dtto.

Ivoo:
Na kodrcání tramvají se Vám lidi vykašlou. Mmch je třeba se také něčím dostat na tu Hostivař. (Snad tedy 154.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 18:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně by to chtělo, aby dostal výpověď ten magor co furt drží ty rovnoměrný proklady „krátkých“ a „dlouhých“ linek. Úplně ukázkový to je na 184/179 kdy vždy jede prázdná 184 a za ní tak o dvě minuty zpožděná narvaná 179, pak zas 6 minut nic a prázdná 184.Ale hlavně že to dobře vypadá na papíře.
Asi jsem z jiného světa.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6086
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 18:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:
Já se obávám, že to tak nakonec nebude. Tady nejde o nějakou dotaci dopravnímu podniku pro příští rok. Dvořák upekl smlouvu s Prahou na deset let, která jasně deklaruje snížení vozokilometrů DP o 9 milionů. Pokud se neoseká metro, osekají se víc tramvaje, pokud se neosekají ani tramvaje, bude se muset škrtat na autobusech 15%. Smlouva je uzavřená a já nepředpokládám, že by se podepsala jiná nová s původním počtem vozokilometrů. Pak je tu ještě jeden problém - 7. března je 66 dnů od Nového roku a obávám se proto, že může dojít od 1.1.2011 k dalšímu omezení, protože nebude na provoz celých 365 dnů.
Alex102
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.154.146
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 18:22:21    Odkaz na tento příspěvek  

mvo: Nevíš, jak se bude omezovat interval na 144 a jaký bude na 127? Díky.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6087
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 18:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín:
Mně to povídej, já na 179 čekám na Dědině skoro každý ráno směrem na letiště. Ta jestli někdy přijela podle jízdnho řádu, tak jsem u toho nebyl. A tahle linka bude jako jediná obsluhovat spojení sídl. Dědina-letiště... bych brečel. Teď ty nepravidelnosti 179 zachraňovala 225, ale co od března?
Lidem z Velký Ohrady zbydou odpoledne až pojedou z práce domů jen dvě linky, a to ještě z Luk - 174 (Kulaťák, Patočkova, Vypich, Motol) a 225 (taky jedoucí přes celý město). Těm se jistě také sníží kultura cestování jen o 5%. To si ještě říkám, že Dědina dopadla dobře.

V Horních Měchochlupech se také vyřádili. Zřejmě mají pocit, že jim lidi budou jezdit 183 na Hostivař a tam přestupovat do tramvají. Samozřejmě, že nebudou! Pojedou 154 až k metru bez přestupu, která ale pobírat rozhodně nebude. Tam nastane stejný problém, jako u té 218 - tramvají nepojede nikdo, půjde k nejbližšímu přímému busu na metro.

V blbejch Letňanech nejsou s to schopný od roku 2008 zavést TRVALÉ linkové vedení. Co nás čeká po březnu pak? Doufám, že stejný škatulata, co v Letňanech, čeká celou Prahu.
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 18:38:51    Odkaz na tento příspěvek  

Na 144 jen zrušení spojů okrajových spojů (nebylo by je na co navazovat), 127 v midibusu CT 30 minut do cca 23:00.
A opět podotýkám: ve stadiu návrhu (i když zavedení 127 je tak na 95%).
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je vidět, že krize spojuje šotouše :-D Teď není spokojený fakt snad nikdo (ještě KM se nestavil) :-D
Souhlasím s MŠ : 16 na Vysočany je pakárna, proč tam nepošlou raději 12? 25 CT na Palmovku a M10-karty budou rozdané jasně.
Zkrácení 6 je pakárna... (z Nádr.Vršovice nic nepojede do centra, ale hlavně že nám budou jezdit poloprázdné 7 ve dvojicích po 20 hod.v intervalu 10 min.-typický příklad nesystémovosti změn)

Jak už ale psali jiní, omezení metra je zoufalost, tam bych souhlasil pouze s tím omezením do 23:30 To já teda krutě ne. Rušit jedny z nejdůležitějších spojů dne - návaznosti na rozjezdy vlaků atd. Metro je prostě páteř dopravy v Praze, už se s tím někteří smiřte. Přepraví NEJVÍCE osob v Praze. A těch nejvíce se to prasácké omezování dotkne. Kolika lidí by se dotklo třeba prodloužení 5 na ÚDDP, zkrácení 7 na Černokosteleckou a zkrácení 11 ke hřbitovům? Zkrácení 26 na Nádraží Strašnice? A kolika se dotkne prodloužení odpo špičky na A? Když A bude jezdit na Skalku komplet, měly by být změny výše naprostou samozřejmostí.
Jenomže někdo asi miluje tramvaje a nemá rád metro. Aspoň mi to tak připadá...

Ale líbí se mi to, ODS prostě ty podzimní volby prohraje. Vážně uvažuju o změně trv.bydliště do Prahy v říjnu :-D Ale koho volit? Jediný, kdo zastavil omezování veřejné dopravy, byli komunisti, kteří zatrhli Rathovi omezit vlaky... Trapas je tato země.

176 z Petřin protáhnout až na letiště (přestup Vypich) Souhlas.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:13:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, v oblasti Depa Hostivař mi přijde, že ty změny mají hlavu a patu.

122 omezení
163 DH - Dolní Počernice (- Bezděkovská)
183 protažení na Háje
190 DH - Za Horou - ČM - Ve Žlíbku
208 zrušena
273 zrušena

208 mezi Dolníma Počernicema a Za Horou nahradí dostatečná kapacita ve 109, mezi Dolníma Počernicema a DH 163 a mezi Jiráskovou čtvrtí a DH posílená 190. Odpadne souběh Hloubětín - Hejtmanská, kde jsme se tu dávno dohadovali, která linka je tam navíc, sídliště ČM bude jezdit na Černý Most a vytíží se 141, kterou si jak to vypadá prohodí Veolia za 190 s DPP. 183 získá další klienty na Jarov a k B...

V celku mi to připadne v mé části města i rozumné, líbí se mi to a podporuju to. Konkrétnímu projektantovi se tyhle záměry povedly, teď co na to městské části..

MŠ: Budu Ti odporovat, prosazování tram Zahradní město - Nádraží Hostivař před současnou 154 je ok. 22 se tak v těhle místech dává smysl. Omezil bych tam spíš 26, i když chápu Tvé argumenty s problémy úseků provozovaných jednou linkou..

Klavítista: Dále zavřit Depo Hostivař, odklon na Skalku...

ale no tak, trošku reality k těm rudým očím směrem k DH..

v případě úseku Skalka - DH lze uvažovat o celodenním celotýdenním pásmu s tim, že se patřičně upraví návaznost busů na metro (i=20 je večer akceptovatelné, 15 minut o víkendu s výjimkou 263, které to udělá problém, bo bude v i=7,5 na dvě věci, což Europark neuvítá, také..), ale víc je demagogie - zamyslete se kolik byste ušetřil a kolik kvůli tomu projel busy.. ve špičkách všedních dnů má navíc Depo smysl v nadjetí vzdutí k SSZ Černokostelecká x Limuzská..

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Realizuje se vražedná kombinace úspor, plánů MČ, kompromisů a tvrdohlavých vizí jednoho konkrétního šotouše. Vzniká z toho Eintopf, který nemůže chutnat nikomu... No, ač bych skřípal zuby, tu úpravu 5, 7, 11, 26 bych snad ocenil taky víc... Když už musí Hostivař hostit tu 22 celou... Navíc nejhorší je, že se spoří jen proto, že císařpán je vůl. Měl by to doplatit ze svého. Sice smlouva na vozkm je smlouva, ale tu taky diktovali ti chlapci na radnici, co spolu mluví :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale no tak, trošku reality k těm rudým očím směrem k DH. Já jsem si z toho utahoval... Ale je přece jasné, kde se může omezit... Metro na DH ať jezdí podle potřeby návazných busů. O víkendu to určitě není int.7,5 min.

A s rušbou 208 a posílení atraktivnější 190 souhlasím taky... Celkově jsou ty změny kolem DH skutečně OK. Ale to pásmo by tam mělo být opravdu CD, CT. A zavést garantované přestupy na busy. Kolik jich tam vlastně dohromady je?
Jestli je 263 o víkendu v 7,5 min.int., tak ať jezdí 263 o víkendu odjinud. (jestli je vůbec poptávka 7,5 min.). Že se nešáhne na 7 kolem DH, která si to tam brádzí taky co 7,5 min., o víkendu, nad tím zůstává rozum stát.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm... konečně jsem se dostal k prostudování toho návrhu od března a je to teda síla. Schválené změny jsou celkem OK, když se musí šetřit, tak ať se šetří. Ale pokud jde o ty navržené změny, tak se, jak vidím, pokračuje v trendu zprasit vše, co dosud fungovalo.

Rád bych vůbec věděl, z čeho autoři těchto "radikálních změn" vlastně vycházejí. Zda jsou ty změny opravdu promyšlené a stanovené na základě existujících přepravních proudů a podložené ekonomickými kalkulacemi. Řekl bych, že nikoliv...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd_sl: Když odřízneš 154 a 271 od A a odkážeš to na tramvaje, těžko můžeš zkrátit 26, když 22 nejede k A. A převádět to na tramvaje by se vyplatilo, kdyby byla trať opravená, na Zahradním Městě přestup na vlak, zastávka u IS, větší rychlost travají a novej pořád trolejově netrhanej podjezd na ZM... Obyč. 22 + 26 tam stačily, nebylo co řešit...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Přepravní poudy jsou přece sprosté slovo...fuj :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hostivaři stačí jedna linka tram ve standartním intervalu - spíš 26 než polovina 22.

183 na Háje mi přijde dost kontroverzní, neboť není výjimkou konvoj dvou (ráno i tří) v Petrovicích.

Jsem velmi zvědavý na nové provozní parametry a vedení jednotlivých linek (vážne pojede 154 Švehlovou???)

(Příspěvek byl editován uživatelem slyda.)
There are no roots. There is only one.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mvo:
Navržený interval 104 je vyhovující. Navíc oceňuji rozdílný provoz v sobotu a neděli ráno oproti naprosto otřesnému intervalu 45 minut na 120. Dále doufám, že zmizí víkendový večerní interval 40 minut mezi 18-20h a bude tam plnohodnotná půlhodina celý den.

Takže Hlubočepy nakonec budou mít více spojů než dnes ovšem už bez spolehlivosti ve směru DC, protože 104 se bude muset proplést ulicí K Barrandovu. No jsem zvědav na reakce cestujících čekajících v nácestných Hlubočepských zastávkách DC na pravidelně zpoždené spoje. Dnes nějaké nepravidelnosti a zpoždění neznáme, tak abychomsi pomalu zvykali, což člověk ocení zejména, když jede ráno do práce/školy.
Dálnice D1 do Ostravy otevřena již tento měsíc!!!!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin(pokud to bylo na mě): Odmítám, že bych schválně chtěl ubírat autobusům na úkor tramvají či metra. Relativně souhlasím pouze s tou 1. částí navržených změn, třeba taková 148 na Budějárnu málokdy veze více, než 5 lidí, tam je nejdůležitější trasa Vodárna - Na hřebenech, či průvozy linek 24x na Smíchov mě také nebudou chybět. (Obnovil bych ale linku 105.) Ale to jistě nedává dohromady ani procento, že?

Vůbec se nebráním opodstatněným změnám u tramvají. Břevnov, Strašnice/Hostivař, Kobylisy... Psali již jiní.

Klavírista: Promiň, ale metro po 23:30 vozí vzduch. Pravidelně ho v tuto dobu využívám. Jasně, že metro přepraví nejvíce osob v praze, ale většinu z nich ve špičce.
Marooned
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou 105 při návozu (6:30-8:00) a odvozu (15:00-17:30) do Ateliérů 100% souhlas. Stejně to tak dopadne.
Asi jsem z jiného světa.
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 19:59:33    Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: 154 je navržená samozřejmě po staré 271 přes Kablo (aby se zrušil souběh s tramvají), smíšený provoz, KB v celé trase Skalka–Chodov, vložené špičkové SD jen Skalka–Sídliště Petrovice.
Intervaly 3(6)/15/3,75(7,5), víkend 15 (neděle ráno 20).
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 20:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista:

263 jezdí v režii Europarku. Není podstatné kolik toho vozí, je placená někým jiným než Prahou, kdo na ní má v tomto intervalu zájem, a naopak, kdo nemá zájem platit jí někam jinam než na DH. Na škrtání na ní si zuby nebruste, vylámal byste si je..

Na DH je:
- 133 pro spojení do Malešic
(historická vazba + ráno do škol = lepší řešení než bývalá 146 v intervalu, který je zajímavý; zároveň snižuje počet přestupů),
- svazek linek na Uhříněves 265/266/364/366 v i=10 špička a i=30 zbytek,
- 122 ve špičkách na průmyslovou zónu,
- svazek 163/263 v i=7,5-15 v době provozu 263 a jinak i=30,
- svazek 190/208 v i=10 špička a i=30 zbytek,
- linka OUTLET v i=30 v době provozu Outletu.

Tedy souhrnně (nepočítaje 133 s jiným účelem - napaječ a ne napájení metrem) vyjíždí z terminálu mimo špičku 1-2 spoje za 10 minut, podle toho v jakém stádiu je zrovna 163/263. Večer po 22 pak bus za deset minut. Problémem je, že většina busů polohou váže někde dál - 163 dojíždí v DP 109, 208 ji myslím prokládá, uhříněveské navazují na odkloněné třístovky.

Kritizovaná 7 je významný napaječ pro 163/263 resp. pro uhříněveské a ve špičce pro 122, který by šel omezit v případě existence tram smyčky DH. 7 zároveň redukuje počet přestupů z těchto linek ve směru do trasy 7, což by 5 nedávala..

MŠ:

pokud si to přečteš ještě jednou, mluví se o prohození 154 a 271 mezi Háji a Skalkou s tím, že současnou 154 nahradí 183 a 271 se zruší. Tzn. zruší se jen stávající 154 v souběhu s 22 a 26.

Naplní se tím dnešní 271 (budoucí 154), která je dnes na stupni 2-3 a narozdíl od 154 nemá tak výrazné problémy se vzdutím IAD ve své trase. Na A tedy spojení bude. Přibude obsazenost 183, ale ta má taky kole 40 lidí/spoj ve špičce na Sklářské, takže to utáhne.

V blízké budoucnosti navíc bude přesunuto nástupiště v ŽST Hostivař a propojeno s touhle zastávkou podchodem, takže na hl.n. bude zajímavý přestup na vlak, čímž se udělá klem pro část trasy 26.

Pokud někomu bude vadit přetížená 271, přestoupí na Sklářské na 122 na Depo (přes Léčiva :-P) nebo dojede 183 na M9 nebo k B. Lidí na 26 z úseku NHostivař - Zahradní Město k A je minimum, přestoupí z 22 na 177/195 na Zahradním Městě.

Jasně, byl bych radši, kdybychom měli hotovou stavbu Hostivař - hl.n. a na Zahradním Městě by tak doprovodnou stavbou P10 pro 26 byla smyčka. Zatím nemáme, musíme 5 let (na smyčku víc jako na DH) počkat.
1324
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 20:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

127 v midibusu CT 30 minut do cca 23:00
aneb další vzduchovozič

ad. 183: Ta tedy pojede přes Na Křečku a Staré Petrovice místo 154 ?

(Příspěvek byl editován uživatelem 1324.)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 20:24:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz...: Já nevim jestli metro večer vozí vzduch, mě to tolik nepřijde, ale těch pár posledních spojů by teda mohli nechat, metro do půl dvanáctý(??), budeme jak v nějakym buranově... To metro mě sere asi nejvíc, to je totiž jedinej slušnej dopravní prostředek v Praze, s vyjimkou auta.
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 20:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opencard, tyto změny, omezení rychlosti na silnících :-) Očistná fáze na radnici právě začala. Ty změny nejsou vůbec špatné, právě naopak mohly by být ještě šílenější, aby to mělo ten pravý efekt. Začíná se mi to líbit :-)
http://www.metroweb.cz
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.0.182
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 20:52:02    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, zkrátit metro do půl dvanácté, to bude mít asi efekt v podobě zvýšení opilců za volantem...
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 21:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mluví se o prohození 154 a 271 mezi Háji a Skalkou s tím, že současnou 154 nahradí 183 a 271 se zruší. Tzn. zruší se jen stávající 154 v souběhu s 22 a 26.

A to se prostě nedá 154 jednoduše ukončit od Chodova na Nádraží Hostivař a 271 nechat tak, jak je??? Oni to musí překopat celý, udělat v tom zmatek, aby z toho nezůstal kámen na kameni. Oni si kaštani zvyknou, že... Hlavně, že 183 bude nejdelší supermegametrolinka.
Když chtějí šetřit, tak můžou 183 ukončit celou od severu na Nádraží Hostivař a posílit trochu 271 ve špičkách.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 21:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: No jo, ale co s tou 154 od Petrovic na Nádraží Hostivař?? Co dál? To se mi nelíbí
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 21:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: ROPID má zřejmě hrůzu z vysokých čísel. Přitom 154 na Nádraží Hostivař končila tradičně.
Svůj smysl by však to mělo i v budoucnu, pokud bude zlidšten přestup na Esko v Hostivaři.

Jako místnímu se mi prodlužování 183 hrubě nelíbí a za předpokladu, že na ní půlhodinový interval o víkendu zůstane, se lze spolehnout, že nebude proložena s 240.
There are no roots. There is only one.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 22:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Jo, souhlas, s tou železnicí. Ale mělo by to smysl i dnes, ovšem za předpokladu, že bude v Hostivaři ponechána linka 26, aby zůstala návaznost na metro A. Takže 22 opět omezit na polovinu (současná 22 je tam dost luxus) a tím obnovit 23.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 22:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když šetřit, tak:
133 napásmovat z Ohrady (mohlo by se to jmenovat 207)
22 napásmovat z Kubáně/NS na Královku/Výpich (mohlo by se to jmenovat 23)
9 napásmovat Kotlářka/Vápenka (možná někdy ve školních špičkách Spojovací)
6 protáhnout z Kubáně po dnešní 19 do Vysočan a to v rozsahu provozu 6
7 napásmovat na Černokosteleckou (a ideální by byl Anděl pokud by bylo kde končit)
20 stáhnout mimo špičky na Smícháč
17 vložáky točit via Čechův most a Malostranskou

Jen mám obavy že by to ve většině případů byl návrat do předplejtvacího metrolinkoobdobí....

Jinak zářez ranního metra před pátou třeba znamená i zaříznout první Pendolíno na Ostravu v 5,23, protože bude z podstatné části Prahy nedosažitelné.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6393
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 23:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita:
Promiň, ale metro po 23:30 vozí vzduch.
Nesmysl. A i kdyby, je-li půlnoční sjezd a rozjezd všech vlaků směřován na hl.n. a to právě na tu půlnoc, měla by být zajištěna odpovídající návaznost.

Vhd_sl:
Jak situaci v Horních Měcholupech a Petrovicích popisujete, dává to trošku smysl.
Co mi stále přijde jako blbost, je prodlužování 183 na Háje a to, že v některých úsecích má nahradit stávající 154, tj. jezdit jako jediná linka. Nevím, jestli dotčení tou 183 taky někdy jezdí, ale její spolehlivost ve špičkách prac. dnů je velmi mizerná. Ono také není divu, když jede z druhého konce města a cestou chytne několik kongescí - zejména tradiční Průmyslová.
Stejně jako kritizuji rychlíky (rychlá regionální doprava) přes 2/3 republiky, tak úplně stejný nesmysl mi přijde vést linku přes celou Prahu a ještě po ní jako po jediné chtít na konci její trasy pravidelnou obsluhu nějakého úseku.

V blízké budoucnosti navíc bude přesunuto nástupiště v ŽST Hostivař
Na blízkou budoucnost bych asi zapomněl, neboť po zablokování knotenu Běchovice se dle mých informací stejný problém začal týkat i stavby Vršovice-Hostivař (zejména ŽST Hostivař). Problém se nazývá hlukové pásmo.
Do doby dobudování přijatelného přestupu na vlak v Hostivaři je představa davů směřujících zde na vlak mylná.

mvo:
smíšený provoz, KB v celé trase Skalka–Chodov, vložené špičkové SD jen Skalka–Sídliště Petrovice
Omlouvám se, nejsem v této diskuzi tak zběhlý, co znamená SD?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 09. ledna 2010 - 23:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejsem v této diskuzi tak zběhlý

No... podle počtu tvých příspěvků vypadáš spíš na ostříleného a zasloužilého šotouše

Tak tedy:
SD jsou standardní (12metrové) busy.
KB jsou kloubové.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 5-2009
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 01:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo 2, 5, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 25 zrušeny krátké spoje M17 (soupravy) točení via Malostr. M22 (Bílá hora)-Vypich-Nádraží Strašnice, M12 do Vysočan a pásmo Lehovec, M26 Divoká Šárka-Flora-Nádraží Hostivař, ((v případě nejvyšší nouze každý 2.spoj sólo)), M10, M1 Petřiny-Vápenka-(Spojovací), ((v případě nejvyšší nouze každý 2.spoj sólo)), 3 via Karlín, 4 všechny spoje na Barrandov, 24 o víkendu jen na Palmovku (proklad 3 a 24), v PD na Voz.Kobylisy, 8 po Bílou labuť v dn.trase, pak po trase dn.5 na Výst., sólo,
11 pouze na Olšanské hřbitovy, 7 Černokost., až na ÚDDP v int.8/10/8/20, vík.15

Metro : souhlas jen s int.7,5 min.na C o víkendu
v úseku Skalka-Depo Hostivař v provozu pouze každý 2.spoj
Busy : souhlas se zkrácením 102, pásmem 133 Malešice-Hostivař,(plus návrh na sjednocení intervalů l.133, 136, 175 na 6/12/7,5, 175 zkrácena na Orionku-v případě nutnosti v provozu pouze v PD;znovuzavedena 234 Želivského-Murmanská-Skalka-/Opatov místo 175/)-v případě nutnosti prodloužen interval;
souhlas se zrušením 208 a posílením 190;
velký nesouhlas s posílením relace Želivského-Kačerov
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7104
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 07:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty změny v busech jsou velmi prospěšné. Většinou se ruší chronické vzduchovoziče, nebo se sjednocují linkové roztříštěnosti kdy výsledkem byl sice MŠův ideální proklad a směrová nabídka, ve skutečnosti ovšem jízdy v konvojích díky neschopnosti tvůrců JŘ (139/205,118/121,108/225). Správně se ruší souběhy s el. trakcí (191). Správně se ruší směrové vymyšleniny nikým nikdy nepoužívané(102). Nová 104 je výbornej nápad. Dokonce dochází k rozšíření směrové nabídky (jakkoliv je to sprosté slovo) protože 117 na Násirák jistě je lepší než motající se 170, podobně jako 176 pro Strahov je lepší než 191. Dochází ke zpřehlednění link. vedení (proč by si lidi ze Strahova měli pamatovat, že do půlnoci musej na Knížecí a od půlnoci na Kinského nám???? - i když kníže jako kníže , že jo.). Velmi schvaluji posilování busového směru Kačerov-Želiv. - kdepak jsou ti co řvali, že se lidi zbytečně vozej přes centrum (např když jsem říkal že 20 a 217 jsou marginálie?). Opravdu se v oblasti busů dá spořit nejvíce a u metra lze nejjemněji regulovat nabídku a poptávku.
Pevně doufám, že se s tím sveze i metrolinkizace tramvají 10,12,26 a pod. - zde je taky co rušit (5,25,6,16,20,14). je dobře, že se prolomila bariéra sólo nebo souprava ale nic mezitim (17)
No, pak bych taky poznamenal, že důležité na celé informaci je že se jedná o "možné, zamýšlené a navrhované" úpravy, takže se z toho bohužel realizuje jen 10 % nejkřiklavějších případů - víme jak vypadala mapka rušení neekonomických žel. tratí a jak to dopadlo. No a nakonec - přinesla to MfD. Při vší úctě k ní... No a k omezení metra před půlnocí nedojde. Ta je tam jako varování, aby tadši schválili ty busy. Konečně se pochopilo, že linkové vedení není mauzoleum nebo muzeum, ale živoucí organismus, který se musí neustále vyvíjet, jinak přestane sloužit.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 08:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

124+139 v pohodě kapacitně postačují od Želvy až po Michelskou. I ta 106 je dnes jaksi navíc. A o nějaký tangentě v tomto směru moc řeč není - nevím kdo má cíl zrovna na Želvě a tamní přestupy jsou navíc opravdu komfortní. Zejména ten na M10 10/16 takže to bude sotva nějak využívaný. A když už tangenta v tomto směru tak určitě ne z Kačerova (pouze přestupní uzel) ale z Budějárny (zdroje frekvence). Jinak bude stejně celá Budějárna a okolí jezdit přes centrum.

A dost lidí se asi vykašle na MHD pokud jim kolem baráku pojede co 2 měsíce něco jinýho někam jinam. MHD nemá bejt pro šotouše ale pro normální uživatele.

Metrolinkizace u tramvají možná něco málo ušetří, ovšem za cenu nasranosti substrátu. Na okrajích předimenzováno a v centru omezení = dobytčáky. Nač je M1 do Hrdlořez když je to tam i na Krejcárku nejslabší linka? Můžeme ale ukončit půlku spojů na Palmovce a mít metrolinku v původních parametrech
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 09:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolte mi vyjádřit názor nad změnami uvedených v MF DNES. Úvodem jsem si jistý, že všechna zrušení neprojdou a že některé změny se ještě přidají - podobné haló bylo asi před dvěma měsíci, kdy se měly vyškrtat některé železniční tratě ve Středočeském kraji a také k tomu nakonec nedošlo! Přesto však onen článek relativně hodně vyděsil nejen mou osobu a neodpustím si napsat takový malý článek.

Odebrání prvních a posledních spojů u metra není dobré, ačkoliv se něco ušetří. Dalo se to čekat a v jiném vlákně jsem to sám říkal /možná i trochu obhajoval/, ale je to po zvážení prostě k ničemu a přinese to jen a jen negativní efekt. Zamítnutí pásma Želivského je chyba. V tomto úseku se vozí vzduch a úplně vklidu by se to všechno vešlo a ušetřila by se značná suma peněz. Zejména mezi Skalkou a Depem nejezdí nikdo ani při stávajícím pásmu SK/HO. Běžně se stává, že se ve voze /nikoli soupravě/ svezete úplně sami.

Omezení linky 216 je podle mého názoru chybné. Je sice fakt, že s linkou příliš lidí nejezdí, ale přesto 216 zajišťuje dopravní obslužnost ve Střešovicích a ve Vokovicích a postupným oslabováním linky donutíme lidi v této oblasti jezdit autem a linku časem budeme moct zrušit. To už raději omezovat nějaké tovární linky typu 122, jejichž obsazenost závisí na směnách v daném zařízení. Omezit provoz sice konkrétně 122 má, avšak potřebovala by zkrácení na Nádr. Hostivař, protože mezi Jižním Městem a Nádražím Hostivař vozí vzduch - sám jsem tam minimálně dvakrát ve špičce jel!

Poté také kroutím hlavou nad úpravou 218. Koukám-li dobře, tak ve značné části dní bude tato linka končit už na Divoké Šárce. Nad tím zůstává rozum stát. Proč bude 218 jezdit mezi DE a Divokou Šárkou, když tutéž trasu obslouží tramvajové linky a i některé autobusové? Chtějí ulehčit 119? To by musela 218 jezdit až na Dědinu... ne - tohle nechápu! Nebudu to ale raději moc rozebírat, nebydlím tam a třeba to nějaký pro mě neviditelný efekt mít bude...

Co je ale prasárnou nejvyššího stupně je úprava linkového vedení na Velké Ohradě. Díky tamním úpravám dojde k prodloužení jízdních dob do centra řádově o 10 minut a to zcela zbytečně. Z Velké Ohrtady bude totiž vedena nově linka 108, která ale pojede na druhou stranu, než jsou Nové Butovice /tedy na Luka/ a poveze cestující dále od centra, aby pak zahltili metro o tři stanice dříve. Vtipné ale zůstává, že 142 jedoucí na Nové Butovice by měla zůstat, ale o rozšíření provozu se nemluví (!) - každá linka pojede tedy jinam, jindy a to je obrovská chyba. Dá se sice na Píškově přestoupit, ale už to je zásadní prodloužení jízdní doby i na Butovice (přestup zdržuje a na takových linkách spojujících zástavbu a metro je to znát dvakrát tolik).

Další jsou změny v oblasti spořilova - linky 170, 203, 118, 121,... - zde se linkové vedení mění v průběhu pěti let už asi popáté a tamní lidi už to nebaví. Cestu tam mám poměrně často a každý týden je to s trochou nadsázky jiné. Zrušení 203 naštve i lidi žijící v okolí zastávky Nad Havlem a Vavřenova se také koukám asi úplně zruší. FUJ!

Ke zrušení 271 se snad ani nemá smysl vyjadřovat. Na jednu stranu vozíme do Hostivaře naprosto, ale naprosto prázdné 22, kterými nikdo vyjma řidiče téměř nejezdí, ale na druhou stranu sebereme jednu z nejvyužívanějších linek v PID. Je sice fakt, že linka bude nahrazena 183+stávající 154, ale o kloubech na 183 nikde nečtu a navíc tato linka bude jezdit s permanenzním zpožděním a neřeší problém Skalky (!!!) - tam 154 stačit prostě nebude - frekvence cestujících je na Skalce významná (80 lidí v kloubu běžně) - to by se musela razantně posílit, dát do kloubů a pak by byla úspora v háji a spíše by se provoz díky závlekům na Newtonovou o něco podražil (víc vozokm než pův. 271).

Závěrem mi dovolte se trochu "vybrečet". Nechápu koncepci společnosti Ropid. Já vím, že je sexy, když jede tramvaj prázdná nebo když jsme v metru úplně sami (narážka na 22,A), ale nebylo by rozumnější zavést linku 23 a na nějakou s prominutím připos*anou páteřní linku se vykašlat??! Tam by byly značné úspory.
Já nemám ve zvyku jezdit po Praze autem, téměř všude, nejedu-li s moc věcma, jezdím MHD, do školy jezdím MHD a asi to tak zůstane, protože mé čtvrti se změny prakticky nedotkly, avšak nebudu se vůbec divit těm lidem, kteří tak činit začnou. Tohle Ropid vážně dost podělal.

(Příspěvek byl editován uživatelem mapl.)

(Příspěvek byl editován uživatelem mapl.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7105
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 09:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, tak to posílení kačerov-želva je via bohdalec. kačerov i želva jsou přestupní uzly, s tím se nic nenadělá. Souhlas že 106 je navíc.
Samozřejmě že u 1 může každý druhý spoj končit na Vápence. Tak jako 17 a tak jako bude 26 na Radoš. a 12 na Výst. PŘEDEVŠÍM ale nebudou mít metrolinky dogmatický interval (právě tohle je jeden znak šotoušství - interval jen jako násobky 7,5). Klidně pojede 9 po 3 a 1 po 6 min a pořád to budou páteřní linky.
Dalším znakem šotouštví je tvorba svazků linek a hraní si s jejich prokládáním - v praxi to nefunguje.
O nasrání lidí se nebojim, když uvidí, že se stále hledá nejlepší varianta.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 10:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar, Slyda:

myslim si, že prodloužení 183 na Háje té lince krom problému s dodržováním JŘ směr Háje, které mi při 6-minutovém intervalu přijdou přijatelné a problému s přestupem k A, bude pro místní přínosem ve spojení k B a v alternativě k C.. nebude-li to, bude potřeba překryv přes Měcholupy ve špičce, což jsou peníze, které by bylo rozumné ušetřit..

jo, asi bych z toho nebyl jako místní nadšenej, ale s ohledem na přínos bych byl ochoten překousnout i případné obdobné budoucí propojení 110 a 163 ve Štěrboholech, protože by mi to jako místnímu dalo spojení k B a C bez nutnosti přestupu Radiová - Průmyslová nebo dlouhé pěší docházky (1,5 km) na Radiovou.. vše má své pro i proti..

víc by mi v tomto případě vadilo ukončení 154 i 183 na Hostivaři, protože obyvatel zadní části Petrovic by přišel v tomto směru o bezpřestupové spojení k jakémukoliv metru a zátěž by se přesunula na Háje.. jen ať je to vytížené v obou směrech a dostatečně zálohované na koncích..

pokud bude na budoucí 183 víkendové pásmo Háje - Hostivař, aby byl zachován interval stávající 154, myslím že to je ok a pro většinu uživatelů to bude přínos..

Hroch:

ono to tak vypadá, ale Průmyslová není alespoň ve směru na Hostivař důvodem větších zpoždění 183.. ona PČR totiž na Průmyslová x Černokostelecká silně preferuje čištění Průmyslové, aby se jim nesekla, čímž to opticky sice vypadá jako strašná kolona, ale na výjimky, kdy kolabuje Štěrboholská radiála, je takové zpoždění jen kolem tří čtyř minut.. opačný směr je problém, protože tam preferují čištění radiály ve směru z centra, čímž Průmyslová od Hostivaře stojí.. chtělo by to v tomhle směru pro bus přejezd přes vlečku dole pod Radiovou, čímž by se aspoň jeden směr dostal na Ústřední.. ty zásadní problémy s kongescemi jsou v okolí Libně a tam je to o protlačení buspruhů..

Hostivař - hl.n. je podle mých informací rozdělena na dvě stavby a t.č. u obou probíhají úpravy přípravné dokumentace (výrazné změny kolejí ve Vrškách atp.).. EIA myslim stavba má.. o ochranném hlukovém pásmu nic nevím, pokud, pak to bude globální problém všech dopravních staveb a bude nutné to řešit vrcholově.. hodně doufám, že s novou vládou se nejpozději příští rok rozběhne na 1.stavbu s Hostivaří projekt a ke konci roku začnou stavět.. je to i o hladové zdi, protože stavební firmy v roce 11 nemají práci, takže věřim tomu, že se to protlačí..
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 10:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: obávám se, že v případě 271 se mýlíte a špatně to interpretujete..

To, co tam vidím já je v úseku Háje - Skalka přečíslování 271 na 154 (tedy nová 154 v KL) a nahrazení 154 mezi Háje a Hostivař 183 (tedy stále SD). Čekal bych víkendové pásmo Háje - Hostivař na budoucí 183, aby Petrovice nebyly bité tak moc.

Odstranění souběhu 154 s tramvají v místě častých problémů s kongescemi je dle mého názoru logické a správné.

Stejnětak jste mimo s tvrzením o úseku Želivského - Strašnická, který je tím důvodem proč nejde pásmo na Želivského. Většina lidí z Flory (denní zkušenost) jede na Strašnickou, něco odpadne na Skalce.

Při pásmovém provozu těch 100 lidí na soupravu mezi Depem a Skalkou bývá, pouze je to z logických důvodů natěsnané v prvních dvou vozech. Mimo pásmo je to vždy aspoň o 50 lidech (v těch nejméně vytížených dobách). Banalizujete a nepracujete s fakty. Zajeďte se někdy na to Depo podívat a sčítnout si pár licí..

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 10:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM : posílení Želivského via Bohdalec je na nic, jak často tou 150 jezdíš? Je sice fajn, jet v poloprázdném buse, ale teď, když se musí šetřit, tak další posílení málo využívaného směru je pitomost. 139 je ve směru Želivského mnohem využívanější. 150 se vyprázdní / naplní na Kačerově a tam bych jí taky ukončil.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 11:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K návrhům změn:
Poslední spoje metra bych neměnil, ale dokážu si bez problémů představit pozdější zahájení denního provozu v sobotu (např. o hodinu) a v neděli (např. o dvě hodiny)

Udivuje mě, že se omezují denní linky, kterými jezdí platící cestující do práce a do škol (viz např. prodlužování intervalů), ale nikde není žádná zmínka o omezování nočního provozu. Tím bych začal na prvním místě. Magistrát se má v první řadě postarat o přijatelnou dopravu do zaměstnání, škol apod. a doprava opilců a bezdomovců by měla být až na úplně posledním místě a za dvojnásobný tarif (u těch opilců a bezdomovce nekompromisně vyhazovat). Každý ví, že noční linky jsou plné pouze v noci pá/so a so/ne. Zbytek týdne nic moc. Přesto je rozsah provozu po celý týden stejný. Nejvíc vytížené spoje jsou do cca 1:30, potom je to slabší. Přesto je po celou noc interval stejný. Tady bych viděl hodně prostoru pro škrtání (když už to musí být). Od cca 1:30 do cca 4:00 by mohl být na nočních linkách dvojnásobný interval (v so cca do 5:00 a v ne do cca 6:00. A tram linku 59 bych zrušil úplně (nebo alespoň v pd), v celé své trase jede společně s jinými linkami (nejdřív s 58, potom s 57).

Těmito změnami 5% neušetřím, takže až teď by přišlo na řadu rozumné omezování denních linek jako např. rušení 182, která ztratila po zkrácení na Lhotku smysl apod. Jinak ale souhlasím s Káemem v tom, že některé z uvedených návrhů Ropidu vypadají rozumně.
Peter_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 11:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu : teď jsi mě rozesmál. Aby ta tvá většina lidí (kteřá jezdí do zaměstnání v "normální" čas) mohla vůbec jezdit, aby si mohla např. ráno koupit noviny, nebo něco k snídani, tak jistá menšina musí jezdit brzy ráno ... ty ti teda poděkují ... :-(
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 11:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Nová 104 je výbornej nápad. Dokonce dochází k rozšíření směrové nabídky
To rozšíření směrové nabídky nějak nevidím. Jako že Hlubočepští začnou jezdit do Slivence,Lochkova a opačně ? No určitě jich budou davy.

Naopak očekávám spíše řev Sliveneckých, že se jim zhoršila dostupnost metra (až budou poskakovat v koloně IGK okolo Křížové) a řev Hlubočepských na nespolehlivost autobusu zasekaném mezi kamiony na ulici K Barrandovu. Na druhou stranu obě tyto části jsou pohodlně dostupné IGK, takže závěr je jasný.
Dálnice D1 do Ostravy otevřena již tento měsíc!!!!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6090
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 11:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu:
Prostor pro škrtání na prvních spojích metra také moc není - návozy lidí do hal na okraji metropole. První spoje bývají nejplnější a mnoho zaměstnavatelů s nimi počítá. Například spoj 5:08 119 z Dejvické patří mezi nejplnější i podle statistik Ropidu. Prvními spoji metra na Zličín i Černý Most také přijíždí značná klientela. že je to pak až tak do půl sedmé slabší, je taky pravda.

Naopak, především by se mělo šetřit tam, kde to jezdí prázdné -
zavést znovu 23 a 22 klasika 8/10/8/20
17 zrušit metrolinku a trvale ukončit na Výstavišti (podle průzkumu jezdí 14 i 17 přes Trojskou poloprázdné).
Na ÚDDP musí jezdit dvojice a v neděli po 7-8 minutách? 5 na ÚDDP, 11 na hřbitovy a 7 na Černokosteleckou.
Kolbence taky stačí jen sóla, Ďáblicím i Kobylisům jedna linka.
Jasně, bolí to, ale je to pořád lepší než to co navrhl Ropid.