K-report
 

Archiv do 28. března 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 28. března 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7580
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 13:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ neblbni tady a jeď se tam podívat. Ze zastávek Baterie, Ořechovka a Sibeliova nikdo významně nejezdí (hádej proč - napoví cenová mapa bydlení a příjmová mapa obyvatel okrsku), Nemocnici odveze ta jedna linka a Větrník, OD P. a P. bude v docházkové vzdálenosti na metro (Opakuj 100x a dej 100x Borovičkovi podepsat: Na bus se jde 3 minut, na tramvaj 5 a na metro jsou lidé ochotni jít i 10 minut - tedy cca 700 metrů). Na Evropské si to uprav podle mnou naznačneého návodu za domácí úkol.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2821
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 13:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně je jasné, že po otevření metra se skutečně v rámci nedostatku peněz na provoz MHD tramvaje po Bručounsku :-) zkrouhnou, No ono to po bručounsku (ani orkyovsku) nepůjde. Logicky než jít 700 metrů na stanici, půjdu se na očesaný spoj - vyjde to v nové realitě časově lépe. Jenže ten spoj nemá mít podle zdejších prognostiků potřebnou kapacitu. Pokud ji zvýšíme, zase bude vzduch vozit metro... Pak je to o prioritách (a v Praze také, kdo má konexe) - třeba bude do Motola k Nemocnici MUDr. Pavla B. skvělý interval 2 minuty a na Petřiny bude k Obchodnímu domu Chalupa odkloněna navíc i ta osmička z Revoluční.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7583
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 13:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy možná Borovičko, ale 99,9% lidí ne. Mrkněte se na Jižní město, na Jihozápadní město, na sídl.Kunratice-Chodov, Dˇáblice, Prosek, co se tam změnilo po zavedení metra.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 13:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: A kdo tady pořád kritizuje předimenzovanou Bílou Horu, Hostivař a další místa? Co když přesně takhle dopadne Evropská či Petřiny? Může se klidně stát, že 80% cestujících z tramvaje zmizí na Veleslavíně nebo Červeném Vrchu v metru. A pak to opravdu bude na jednu linku případně na sólo posilu ve špičkách. Červený Vrch-Podbaba pro těch pár spodních zastávek. Na to stačí 50% úbytek cestujích v tramvajích, což zrovna na Evropské vidím celkem reálně. Prostě to metro tam bude a dobrý dopravní projektant se s tím musí umět porovnat, a ne tam na truc nechat současný stav.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7584
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 14:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravní projektant to bude muset především umět vysvětlit politikům - a ne jako ten současný, jemuž se to v Ďáblicích, Karlíně, Kobylisích a Trojské naprosto nepovedlo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 14:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, 218, KM: Jasně, máte pravdu, ale mě tahle pravda za 20 miliard nestojí...a nehodlám se s tím metrem stále smířit :-). Prostě nedokážu pochopit, že zlepšení, co můžu dostat za 1,5 miliardy realizuju za 20 miliard a v okolí ještě dopravu zhorším.

Po volbách se stavba A zakonzervuje a nakonec dokonší pouze na Veleslavín :-) s dílčími projektovými úpravami :-).

Bručoun: To mělo být jen zestručnění popisu podoby schématu linek po metru, nic proti vám :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3501
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 14:17:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak. Trojská, Kobylisy a okolí, tam se v tramvajích vozí vzduch ve velkém. To je první místo, kde by se měly hledat úspory, a kde by se měly tramvajové linky razantně zredukovat. Nejlépe ponechat ty, co vedou jinam než metro, a ty v souběhu s metrem hodně probrat.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7585
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 14:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: myslím že žádnou tramvají nelze dosáhnout takového zlepšení dopravy jako metrem. To že ty s tím nesouhlasíš na věci nic nemění. Ale abych nebyl tak úplně v opozici, obávám se, že tvůj druhý odstavec by se mohl naplnit....
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2823
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 15:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po volbách se stavba A zakonzervuje a nakonec dokončí pouze na Veleslavín :-) s dílčími projektovými úpravami :-). - to není o tom to jen rozjet v podzemí. Kšefty už jedou. To byste tak také přivedl na buben nějakou tu realitku, případně majitele nemovitostí.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 15:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna perlička: Na radnici prý už řeší stížnosti občanů proti redukci jízdních řádů některých autobusových linek v Praze od 1.4. Stěžovatelé se to dověděli ze stránek dpp na internetu. Jako mazaný politik bych jim slíbil sjednat nápravu s tím, že bohužel z technických důvodů to půjde až od 6.4. .-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 17:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1. 4. nový režim přívozů:
P1 (Sedlec - Zámky) - celoročně (jen na požádání)
P2 (V Podbabě - Podhoří) - celoročně (nově letní a zimní JŘ, letní interval 6 min.!)
P3 (Lihovar - Veslařský ostrov) - celoročně (), ale opět na ostrov ()
P4 (ostrovy v centru) - jako u jediného zůstává sezónní provoz
P5 (Jiráskovo náměstí - Císařská louka) - celoročně (šmarjá proč?)
P6 (Lahovičky - Nádraží Modřany) - celoročně (jen na požádání) - a já myslel, že ho pro nulové využívání hned zruší...
3xhonzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.4.170
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 17:37:07    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby všichni uvažovali jako Martin Šubrt, tak se nikam metro nepostaví. Rozhodně ne úsek Florenc Černý Most, kde zmenšili počet tramvajových linek. Metro je prostě rychlé a než se tramvaj dodrkocá přes Petřiny k Vojenské nemocnici, tak již metrem jste ne na Staroměstský, ale na Muzeum a než se tramvaj dodrkocá na Hradčanskou, tak jste metrem již v Depu Hostivař. A dále platí, že čím "větší" dopravní prostředek, tím delší pěší trasy lidé na něj uskutečňují. Viz Budějovická, Pankrác. Chodí se pěšky i kilometr na metro, protože je to nejrychlejší a žádná linka denní zastavující na Zelené Lišce není. Tak nevím o co jde. Tramvaj je prostě výrazně pomalejší než metro a lidé se prostě do metra nahrnou a pojedou. Neb metro prostě jede jede a jede, kdežto líná tramvaj se cuká brzdí, cuká, brzdí a je pomalejší než autobus.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 18:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Jenže ty tramvaje taky musíme opravovat, zejména na těch úsecích Prahy 6. Já bych tam klidně metro postavil, ale doprčic pořádně, aby to, co jsi napsal OPRAVDU PLATILO. Problém je, že tou tramvají bude nutné se kodrcat z Vojenské nemocnice na Petřiny k tomu metru a těch tramvají tam bude méně. Z Vojenské nemocnice na Staroměstskou se dnes na BKV panelech a bez preference na Staroměstskou přes Hrad "dokodrcá" 18 za 18 minut. Po rekonstrukci z BKV panelů třeba na S49 a s preferencí u Střešovické, na Prašném mostě a Hradčanské, se to dá za 15 minut. S metrem A od Obchodního domu Petřiny to znamená jet tramvají, když tedy má to metro být ta výhoda, 3 minuty k metru, s přechodem od zastávky a vlezením dovnitř další 4 minuty, nebudu škrt, jen minutka čekání a 10 minut jízdy (1+1+3+2+2+1) a ještě 2 minutky ven z metra na Staroměstské. To máme 20 minut... Jasně beru kvalitní tramvaj.

Pokud bychom chtěli do metra na Hradčanské a jet na to Depo Hostivař, tak jsme na tom dnes 10 minut na Hradčanskou, 4 minuty do metra, 2 minuty čekání (každej druhej) a 21 min na Depo. Celkem 37 minut. Když si to dáme přes to metro Petřiny, tak 2 minuty k metru, 4 minuty do metra, 2 minuty čekání a 21+7 min. jízdy. To máme 36 minut... Na druhej konec Prahy o minutku rychleji za 20 miliard.

Já nejsem proti metru, ale chtěli jsme vestibul pro sídl. Červený Vrch, přestup na bus a tram na Vypichu, dva vestibuly na Petřinách, víc záchytných kapacit, stavebně připravit možnost větvení na Veleslavíně, či na Petřinách, abychom ty výhody metra za ty prachy posílili, ale bohužel...takže skutečně to, co píšeš, prostě to metro neposkytuje.

Ano, na Zelené Lišce se musí k metru. Nejede tam tramvaj. Kdyby v okolí byly tramvaje směr Nusle, Pankrác i Smíchov, pojedou lidi jimi. Někdy k metru, někdy jinam. A až by tam ty tramvaje byly, tak bys v jejich trase postavil další metro, jen tak z legrace :-).

Pochopitelně, na Petřinách lze ty tramvaje zrušit zcela, už to polooficiálně padlo. Dá se tam jeden překryvnej bus a do metra se donutí jít lidi z kilometrového okruhu. Fajn. To taky jde, lidi to přežijou, ale je to trošku škoda za takovej super stav dát ty miliardy, když na druhým konci prahy jede narvanej smradlavej bus každých 30 sekund, stojí často k kolonách, je línej, cuká a brzí a převáží k metru 50 000 lidí denně, zatímco z Motola to vychází na metru na 10 000 a z Petřin na 19 000, pro něž tam už je dnes kapacitní kolejová doprava, která se dá zrekonstruovat (kdyby na to ovšem pak zbylo, že)...

Jinak úsek Florenc - Černý Most měl už v době projektování předpokládané zatížení nad 30 000 lidí v koncovém úseku. Dnes je tam 36 000. Po stanici Hloubětín je rovněž 50 000 v jednom směru denně. V úseku Petřiny - Motol bude v metru 9 000 lidí denně v jednom směru, zatímco busy z opačné strany přijíždí dnes a bude i po otevření metra přijíždět 15 000 lidí. Pro ty byla studijně připravena TT, která nabízela přímé vazby na nemocnici, přímá spojení s Andělem, Petřiny, Bílou Horou a výhledově i JZM... O to jsme všechno vlastně přišli. Ale nic jsme neušetřili, naopak, vyplázli jsme na absolutní NIC 20 miliard. Pokud nám to neva, fajn...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 18:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Předpokládám že tenhle váš příspěvek je čirá provokace.
Myslim že i s uvažováním MŠ by se metro leckams postavilo. Ovšem přednost by logicky dostalo daleko pořebnější déčko, například.
Zrovna v oblasti Prahy 6, kde povede chalupoida, se tramvaje zrovna nekodrcaj. Jestli jste si nevšimnul, většina tratí je tam na vlastním tělese, trať na Petřiny je od vozovny Střeš. bez jediný SSZ, která by to zdržovala, takže tam to frčí. Takže pokud byste zvládnul cestu z Petřin tramvají na Hrádču stejně rychle jako metrem až na DH, jste zřejmě kouzelník.
A třeba na tý zelený lišce, tam lidi choděj na metro, protože jim prostě nic jinýho nezbyde. Kdyby tam zůstala tramvaj, to byste koukal, co by s ní odtamtud jezdilo lidí. Ona je to odtamtud na metro dost štreka. Jo, metro má větší atrakční docházkovou vzdálenost, ale mnohdy je to právě proto, že v okolí neni použitelná alternativa po povrchu.

Ha, MŠ to popsal rychlejc, a líp

(Příspěvek byl editován uživatelem jiří t.)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 18:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzík: To není pravda. Nemusím s MŠ v mnohém souhlasit. Ale to metro - teda A - je dopravně naprostá kravina. Opakuje chyby minulosti (málo vestibulů, málo výstupů), naschvál se vyhýbá obydleným oblastem a pojede do neobydlených. A to vše i kvůli jedné nemocnici (těšim se, jak začne řvát Bulovka, Vinohradská nem.atd.), kvůli tomu za každou cenu omezit busy na Kulaťáku, za každou cenu udělat metro co nejdelší, aby stálo co nejvíc a zakázka byla co nejdražší. Zbrzdí se projekt metra D. Ne, já se s podělanou trasou metra A, stejně jako MŠ, smířit nehodlám. Kdybychom měli maršrutky, co vymetou všechna sídliště, jako v Petrohradě a navezou je k metru, ať si to metro klidně jezdí blbě. Bylo by to samozřejmě pro lidi dražší, kdyby si museli platit taxíky. A nebo by se začlo konečně jezdit na kolech. Ale zatím to tak není. Tak proč ničit statisícům lidí dopravu? Argument nemocnice nebo protože si to přeje Pavlík Bémů je dost chabý argument.
Navíc pokud má Bručoun pravdu, že se budou tram omezovat, můžete se s těmi tratěmi rovnou rozloučit. Pokud tedy nastane leningradizace pražské MHD (jdi si na metro 10-15 min.pěšky a nebo nikam nejezdi)., tak na tram s dnešním intervalem nikdo čekat nebude. Holt budou davy chodit pěšky.
Ještě horší důsledky jsou snad ale na letiště. Tam pojede díky chabé frekvenci každý 15.spoj, takže méně často než dn.119. Jízdní doba bude shodná nebo vyšší než dn.119. Rychlodráha, která je daleko prioritnější pro to letiště, by to zvládla ze srdce Prahy za max.15 minut. Ale s tou se ještě ani nezačalo.
No, třeba se zas postaví několik prázdných megaterminálů jako Pole a Pavlíček se tam bude holedbat, že máme nové busy. Skvělý vyhlídky, fakt. Člověk nemůže jinak, než zkoněnému pokračování zeleného metra vystavit červenou kartu.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 19:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

než se tramvaj dodrkocá přes Petřiny k Vojenské nemocnici, tak již metrem jste ne na Staroměstský jsi normální vůl a primitiv (to za jiné diksuze tady)

Uveď konkrétní čísla. Dostaneš se metrem z Větrníku za 18 minut na Václavák (dnes tomu brání jen povinná čekání na Bateriích a nefunkční Hradčanská, případně znormovaně pomalé schody). Ale hlavně tady raději na DF už nic nepiš.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3502
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 20:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"metro - teda A - je dopravně naprostá kravina. Opakuje chyby minulosti (málo vestibulů, málo výstupů), naschvál se vyhýbá obydleným oblastem a pojede do neobydlených"

V úseku Dejvická-Petřiny se obydleným oblastem nevyhýbá, naopak v rámci možností plusmínus vede nejhustším osídlením. Vyhýbá se jen Břevnovu, tam se ale dost dobře nedá natrasovat.
(Úsek Petřiny-letiště nebudu kometovat.)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 20:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dobře, tak jinak - opravdu to metro sídliště obslouží (jako třeba Lužiny) nebo se zas bude muset někam skákat a lézt?
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 20:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Pravda, tam se sice obydlenýmu území nevyhejbá, ale zato tam zas skoro nemá stanice....
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 20:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem za reakce, z5ná vazba je důležitá.

Bručoun1: Návrh se vztahuje k včerejšímu datu.
Bručoun2, Jiří_t: Břevnov - Letná: Pokud tam chcete za každou cenu vozit vzduch, není nic jednodušího, než protáhnout linku 5 nebo 26 na Vypich. Jednopřestupového spojení na Vítězné náměstí dosáhnete ale i když pojedete M22+23 na Hrad a 8. Ale beru toho jste si asi pouze nevšiml.
Petřiny - Letná: Na Hradčanské by byl přestup na 4 linky tímto směrem. Propojení 28 s 15 nejde, jelikož nemám jistotu, že by mě vyšly Proklady na Patřinách. I kdyby náhodou vyšly, tak při první výluce by šly do kopru. Linky jsou už vázány jinde.
Podbaba - Letná: Podbaba má na Kulaťáku přestup na 2 proložené linky(1ML) tím směrem. Stejně tam 80 procent lidí přesedá a tramvaj se plní jinými.

Bručoun3: Já opakuji, nejsem příznivce metrolinek. Sám jsem nikdy neměl problém. Však jsem si také stanovil podmínky, za kterých by to šlo realizovat, včetně dořešených přestupních uzlů a vyřešení konvojování. Ale když už se taková koncepce prosazuje, tak se budu snažit ukázat, že to jde vyřešit lépe, než se plánuje. Ten můj návrh vlastně nejsou metrolinky, jsou to svazky linek, které v centru jedou spolu, poskytují nízký interval a na okraji podle potřeby končí/rozjíždějí se do směrů. Každopádně jsem ochotný k další diskusi.

Jiří t: 8 přes Letnou by mě přebývala a i kdyby tam byla místo 15, kopírovala by M5+26, zrušila by směrovou vazbu 15 na N. Holešovice. K tomu zatímco já mám na Letné 4,5 linky, 8 jako dvouvozová by tam už dost přebývala. K tomu ve stávající trase i přes skepsi jiných diskutujících ji považuji za velmi zajímavou, a rozhodně nejezdí prázdná. Po odklonu jiných linek z Hradu se podle mne její atraktivita zvýší.

Carry54, Mašotouš: 8 v chotkových sadech nepřebývá, 5 linek je tam už dnes a prázdné nejezdí. pokud by jezdila 8 místo přes Hrad přes Hradčanskou, tak by zbytečně dublovala 20. O propojení 8 a metra A mě vůbec nejde, to je na Dejvické i Malostranské, je pouze dobře, že by se 8 Hradčanské vyhla.
9 a 19 mám proto, že jsem šotouš, stačí? Ne na tom to fakt nestojí, když chcete 9, proč ne, to je mi fakt jedno.
13 je nutná, protože 3 a 10 nejsou proložené, tak by 13 jela uprostřed té větší s děr mezi 10 a 3. Mimochodem, zda si někdo všiml, že v tomto úseku již 13 kdysi jezdila?

Bručoun4: Proč zrovna linku z Sídliště Ďáblice na Ohradu? Proč ne do Karlína, Vysočan, Vltavskou, Letnou? O kolik méně lidí jezdí těmito směry? Na Kobylisích je luxusní přestup. To musí stačit. Podívejte jasně, že můžu nechat stávající stav, ale já pak prostě části města neproložím, či bude ten proklad tak závislý na jiných koncích města a jiných linkách, že ho každá sebemenší výluka úspěšně rozbije.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 21:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista, sorry, ale rozepisovat 14-15ML/29L to nebudu, to je na hodinu, já myslím, že grafika to vyjádří lépe.

Mašotouš:
1)Viz výše. 9 bych asi dříve neukončoval, Na Spojovací je nejslabší 1, kterou mám jako 25 na Vápenku, více omezovat ne.
2,3) Nesouhlas, viz výše.
4) Považuji za zásadní, aby se do budoucna zklidnila Radlická (souběžně jde tunel, tak ať se jím jezdí) vedla se tam linka do Radlic místo nesmyslného vedení přes Knížecí a vytvořila se nová zastávka u Sídla MFDNes/LN i pro obsluhu přilehlé ctvrtě. Na Anděl už je to dost daleko, byla by využívaná. Pak by to chtělo ještě zast. nezi Ženskými domovy a Křížovou někde u ulice Bieblovy. Trať do radlic je Vymetávková, tam o rychlost nejde.
5)Sorry, ale já tam vlastně ML sice mám, ale obě zásadní vazby na Republiku i VN jsem zachoval. Já tam mám 2 normální linky, pouze v 1 čáře. Ty odmítáš, aby v Karlíně byl proklad? Ohledně 2. strany si musíš vybrat, buď Kobylisy(jenže to bych musel s ML vést šejdrovou 10, nebo by 10 musela odbočovat do vysočan a známe vytížení 19 v této pasáži, že), nebo Vysočany, oboje nejde, nebo jde, ale mám pouze malou šanci, že mi to tam vyjde proložit - jak píšeš, říkám, jsem poslední, kdo by chtěl rušit přímá spojení, ale pokud chci mít v centru linky vzájemně proložené, jiná možnost není. Sám jsem se v tomto návrhu vzdal spojení z Podolí na Národku a IPP, což mě mrzí.

KM: Mám tam 2 slovy dva napaječe z 29 linek a ty napíšeš, že jich tam je moc? Mě se zdá, že ses na ten návrh kouknul tak na 1 min. 8 je naprosto přirozená, vykrystalizovala díky Blance. Jinak jestli si lidi nebyli schopni zapamatovat 26 linek, nebudou ani 15, to mi věř. Lidé znají pouze to, co jede někam, kam pravidelně jezdí. Já si nemyslím, že když lidé znali, že do Podolí jezdí 3,16,17,21, že jim to dělalo větší problémy, než když tam bude 3 a 17. Naopak lidé, co tam nejezdí nebudou znát ani to. Dodnes spousta lidí neví, a pozoruji to každý den na zastávkách, že 17 jezdí v polovičním intervalu - odhlédnuto od toho, že byla zrušena 16 - a nadávají, proč na ní nasazují sóla.
Jinak metro bude za 4 roky, ne 4 měsíce, tak nevím, proč bych nemohl řešit stávající stav.
S Karlínem jsi totálně mimo, tam jede 8 a 24 na st. 3, i když obě jedou těsně za sebou. proto znovu opakuji, Karlín v žádném případě neomezovat, spiš by mě zajímalo, kolik stojí provozování 2 hlubinných stanic metra, kde nastupuje do 10 lidí do soupravy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 03:54:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady dávám upravenou verzi plánku, učesal jsem to graficky a přidal spojení Břevnov - Letná ve formě protažené 5. Předělal jsem také uzel Palmovka, kde by nyní všechny linky kromě 3 zastavovaly ve stejné zastávce. Akorát by to chtělo zapíchnout zastávkový sloupek mezi Horní a Dolní Palmovkou ZC naproti zast. DC. Vlastně by mě zajímalo, co tomuto řešení brání. Jo a počítám se zřízením zastávky Žitná. Pokud byste někdo k tomu měl nějakou zajímavou připomínku, rád to ještě předělám (třeba že někde mohu udělat směrovou vazbu a nerozpadnou se mi proklady).

Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
3xhonzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.4.170
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 08:59:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, já vím moc dobře, že je trasa D důležitější. Já také trasu D chtěl stavět dříve než metro Nádraží Holešovice-Ládví. Ale hovoříme tu o metru A na západ, kterou prostě nmnozí odmítají a myslí si, že je nejlepší jezdit tramvají na Dejvickou a Hradčanskou. Není to nejlepší, je to zdržení. Přesně takhle by se daly odpískat další trasy metra třeba na Černý Most, tam přeci také vedou tramvajové trati, stejně tak na Ládví, kde jsou tramvajové trati a vůbec by se metro nemuselo stavět, protože tu byla hustá tramvajová síť a lidé mohli jet bez přestupu. Tramvaje prostě 80km/h nejedou a pletou se povrchové dopravě, takže se kodrcají a cukají. Metro jsme v Praze začali stavět, protože jednoduše tramvajová doprava již nestačila. Je nutné metro rozvíjet. I za Dejvickou, taqk jako se rozvíjelo i za Náměstím Míru. Vždyť tam taky vedou tramvajové trati a nemuselo se metro vůbec stavět. Tu Zelenou Lišku jsem tam dával, protože s metrem tam jezdily i autobusy a pokud vím, tak 134 odumřela, protože tím nikdo nejezdil. Nikdo tam nenastupoval ani nevystupoval. Stejně je nesmyslné držet tramvajové linky na Petřinách kopírující trasu metra, protože budou vozit vzduch a ne lidi, kteří samozřejmě dají přednost metru. Často jsem chodil na Sídliště Pankrác, taky jsem mohl od metra jet autobusem a vítě, že jsem vůbec na autobus nikdy nešel, ale vždy jsem chodil pěšky z metra? Od takových vzdáleností se prostě na metro chodí pěšky, pokud nění člověk nemohoucí. Vy jste blázni do tramvají a nemáte žádnou soudnost.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 09:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně je nesmyslné držet tramvajové linky na Petřinách kopírující trasu metra - podívejte se napřed do mapy, co co kopíruje. A to včera byl nebetyčný žvást - stačí si změřit vzdálenosti na té mapě.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 09:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje na Praze 6 si podrží význam jen tehdy, pokud budou mít jinou funkci, než metro, jinak tam zůstane na každé větvi jedna linka z milosti: bude fungovat jako vymeták a současně spojení s Letnou, kam nepojede metro. A tramvaj na Petřiny nezůstane kvůli Petřinám, ale kvůli Ořechovce (kvůli které původně vznikla).
Si non confectus non reficiat
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 09:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: A co když je člověk nemohoucí? A provoz tramvají je o dost levnější než provoz metra. Nikdo není proti prodloužení metra A za Dejvickou. Ovšem skutečně pro ty lidi, co tam bydlí. Proč to metro nemá za Dejvickou 2,5 km žádnou stanici, pak má vestibul do nového obch.-administrativního centra, ale nemá ho do sídliště pro lidi? Další stanici má na Veleslavíně, tedy podruhé stejný přestup jako na Hradčanské a už zase za sídlištěm. Na Petřinách je pak hlouběji než Hradčanská, stavebně omezeno o jednu obratovou kolej, aby tam vlastně nešlo jezdit v minimálním intervalu a pásmovat dál z něho. Navíc je tam opět jen jeden vestibul, ketrý území plošně moc nepokrývá. Na Vypichu není přestup na jinou MHD a u nemocnice je stanice, co pokrývá minoritní směr obsluhy této nemocnice. Při otevření metra se téměř žádné spojení nezrychlí o více než 3-4 minuty, cca 50% spojení z oblasti se naopak zpomalí. Protože bude metro, tak skutečně postupně ty tramvaje, co mohly nabídnout spojení výhodnější, zajdou na úbytě a nahradí se třeba busy. To vše za 20 miliard. Metro, jak je nyní za Dejvickou naplánováno, neplní vůbec nic z toho, co píšeš. Ať se klidně staví, dokonce i do Motola se mohlo postavit, ale byla spousta návrhů, jak skutečně zajistit, aby bylo výhodnější. Prostě vznikne a pak se postaví vlak a nakonec se bude jezdit vlakem a tramvajemi, protože to bude levnější a rychlejší... Jinak na Petřinách nekopírují tramvaje trasu metra, tady kopíruje dementně metro trasy tramvají tak, že je stejně rychlé jako ty tramvaje, což třeba v případě Holešovice - Ládví absolutně neplatí.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 10:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Speciálně pro Káema:
Na přejezdu u Chuchle se srazil rychlík s bagrem
Tohle dobré pověsti bagrů v dopravě zrovna neprospěje...

Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 10:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase, ve třicátých letech ty tramvaje na dnešní P6 taky vedly v podstatě do neobydlené pustiny, tak proč dneska do neobydlené pustiny nepostavit metro.

Rozmístění stanic je určitě otázkou diskuze, ale: první místo, kde má stanice smysl, je uzel Bořislavka/Horoměřická, a u Nádraží Veleslavín ta stanice asi taky víceméně být musí. Čili otázka je, jestli bylo možné nějak rozumně vmáčknout mezi to ještě stanici Červený Vrch...? Ano, řešení Nemocnice Motol je pak jednoznačně špatné (asi by bylo nejlepší vést stanici kolmo na jih na nemocnici s druhým vestibulem směr Vypich). Ale jinak prostě vyslovuju s V.A opatrný souhlas a počítám a doufám, že za Nemocnici Motol se to postavit nepodaří.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7589
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 11:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Bagr:
Rzeczp: Napaječů tam máš 5: 2,28,13,14,11. Problémem jsou ty dvojice linek, tím to přestávají být ml a jsou to MŠovy směrové nabídky. navíc jsi straaaašně ošidil Petřiny, nemaj nic na letnou (ne že by to potřebovaly, ale jak k tomu přijdou). 8 je vymeták a ještě připrcávka k tomu. V karlíně stačí jedna linka. Právě proto, aby byly hlubinný stanice efektivnější.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 11:59:22    Odkaz na tento příspěvek  

No moc mi ty dejvický pustiny neseděj. Hlavně ty tratě byly budovaný postupně po etapách podle reálný potřeby a určitě nesežraly roční rozpočet města.

# 1926 tramvajová trať Prašný most - Dejvické nám. - Hadovka
# 1926-1928 tramvajová trať voz. Střešovice - Malovanka - Vypich
# 1928 tramvajová trať Dejvické nám. - Podbaba
# 1930 tramvajová trať Hadovka - Bořislavka
# 1932 tramvajová trať voz. Střešovice - Ořechovka
# 1933 tramvajová trať Bořislavka - voz. Vokovice
# 1937 tramvajová trať Vypich - Bílá Hora
# 1938 tramvajová trať Ořechovka - Vojenská nemocnice
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 12:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak minimálně tohle:
# 1933 tramvajová trať Bořislavka - voz. Vokovice
# 1937 tramvajová trať Vypich - Bílá Hora

pustiny byly, nejsou-li (kromě ČV) do dneška.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 12:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Problém metra A není, že vede do neobydlené pustiny, ale že vede do obydlené oblasti, aniž by jí nějak výrazně pomohlo a dokonce to kvalitní, co tam bylo, tedy tramvaje, rozvojově podvazuje a omezuje, aniž by se s tím, bez oboustraného plýtvání, dalo do budoucna něco dělat.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 13:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Přesně - pro velké oblasti P6 to bude dopravní mínus. Polepší si jen ten kdo bude sedět přímo nad stanicí, pokud mu nezboří dům .-). Vzhledem k hloubce stanic (nebo polní odlehlost) bych zapomněl na optimální docházkovou vzdálenost, kterou má současná koncepce kolejové i nekolejové dopravy na P6.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3507
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 20:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita:
"Břevnov - Letná: Pokud tam chcete za každou cenu vozit vzduch, není nic jednodušího, než protáhnout linku 5 nebo 26 na Vypich"

Desítky let fungovala do Břevnova kombinace 8+22, neboli zhruba 1:1 Národní divadlo : Strossmayerovo náměstí. V tzv. trvalém stavu to do určité míry platí i "dnes" v podobě 15+25 + 22.
Zkrátka, před "blankovou výlukou" se jezdilo z Břevnova přímo na Letnou desítky let. Preference směru k Národnímu divadlu má smysl v době výluky. Po výluce by to bylo kontraproduktivní.

"Jednopřestupového spojení na Vítězné náměstí dosáhnete ale i když pojedete M22+23 na Hrad a 8"

Do části Dejvic se dá jít pěšky z Hradčanské nebo Prašného mostu. Přestup na Brusnici by byl velký nezvyk, navíc bez možnosti dojít pěšky. Problematický by byl i přestup Břevnov-Petřiny, který sice není velký, ale existuje.

"Petřiny - Letná: Na Hradčanské by byl přestup na 4 linky tímto směrem. Propojení 28 s 15 nejde, jelikož nemám jistotu, že by mě vyšly Proklady na Patřinách"

Nepřesné proklady považuju za menší zlo než takto násilné rozseknutí linky.

"8 v chotkových sadech nepřebývá, 5 linek je tam už dnes a prázdné nejezdí"

V tzv. trvalém stavu jezdí Chotkovými sady jen 18,20,22. Z toho na 20 by v tomto úseku stačila sóla T3.

"Proč zrovna linku z Sídliště Ďáblice na Ohradu? Proč ne do Karlína, Vysočan, Vltavskou, Letnou?"

Při náhodných cestách se mi úsek Kobylisy-Ládví-Ďáblice kapacitně jeví na jednu klasickou linku. (Kdyžtak někdo prosím upřesněte, nejezdím tam často.) Z Ládví jezdí metro na Nádraží Holešovice, Vltavskou, Florenc. Z Ďáblic na Vltavskou i Florenc je lepší přestoupit na metro, než se plácat tramvají. Z toho mi jako nejvhodnější směr plyne Ďáblice-Palmovka, a pak spíš Ohrada než jinam. Neboli dnešní linka 10. Dnešní 17 by podle bylo nejvhodnější ukončit v Kobylisech. Dnešní 14 jezdí Trojskou zbytečně.

Celkově vzato, celé schéma mi přijde jako příliš velká změna, když uvážím že za 4 roky se bude razantně redukovat a přeorávat celá Praha 6, s významnými dopady do zbytku sítě.

Obecně souhlasím se svazky linek, v centru proloženými. To se podle mě ale dá dokázat i v případě, že se nebudou "znásilňovat" funkční vazby na periferiích.
Proklady jsou potřeba tam, kde vede "polosilný" směr z periferie k metru, kde jsou potřeba linky do dvou směrů, a kde se neuživí metrolinka plus běžná linka. Největší potřeba prokladů je v dnešních směrech typu Petřiny nebo Šárka, kde je rozhodující zátěž ze sídliště k metru.
Až se prodlouží metro A, tak nebude na Petřiny ani do Šárky kapacitně potřeba proklad dvou celotýdenních linek. Už dnes podle mě není potřeba proklad do Ďáblic ani v Trojské, protože je to kapacitně na jednu obyčejnou linku. Přesný proklad není potřeba ani na Černokostelecké ani do Hostivaře, protože každá z linek jede z jiné stanice metra.

Zkrátka, bude-li se po prodloužení metra A nasazovat do každého úseku potřebná kapacita, tak bude daleko snazší prokládat svazky linek v centru, než dnes. Z toho mi plyne, že bych teď čtyři roky do ničeho nerýpal. V den otevření nových stanic metra A bych přešel na nové schéma v celé Praze.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Michal S.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.205.122
Odesláno Pátek, 26. března 2010 - 21:09:23    Odkaz na tento příspěvek  

K tomu návrhu: Přijde to jako asi nejlepší řešení bez zásadnějšího překopávání toho, nač jsou lidi zvyklí,- jenom nerozumím 2 věcem:
bude ten proklad tak závislý na jiných koncích města a jiných linkách, že ho každá sebemenší výluka úspěšně rozbije Jestli se dobře dívam a dobře tomu rozumím, tak 28 a 15 by principiálně propojit šla. A vadilo by, že by se při výluce musely přeměnit řády spousty ostatních linek natolik, aby se musely linky násilně rozpojovat v půli cesty?
A potom proč na Vypich zrovna 5 a ne 26?
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 07:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
desítky let měla 22 kratší interval než 8 minut, ten dostala až po zavedení 23. desítky let desítky lidí přebíhali na Hradčanské podle toho co jelo dřív (BUS/TRAM)a tím byla napaječová stanice Hradčanská. Po zavedení M22 se napaječovou stanicí stala Malostranská a tak to i zůstane. Proto linka na Hradčanskou degradovala, nehledě k tomu že po masivním nuceném nárůstu kapacity 174+180 a sjednocení Kafkovy opět lince 15/25 výrazně poklesla vytíženost.
Jestli je pravdou že na Hradčanské již nebudou zachována nádražíčka, potom je velká škoda že neproběhne sjednocení zastávek BUS/TRAM ZC aby tam právě ty desítky lidí nebezpečně neběhali (teda předpokládám že je předpokládaný návrat BUS na Hradčanskou).
S tou 10/17 souhlasím ovšem 10 musí mít "M" parametry (či linky musí být důsledně proloženy), 15 až 20 minut tam nikdo hnít nebude a zase začnou lidi nebezpečně přebíhat BUS/TRAM.
Asi jsem z jiného světa.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3519
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 09:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"desítky let měla 22 kratší interval než 8 minut, ten dostala až po zavedení 23. desítky let desítky lidí přebíhali na Hradčanské podle toho co jelo dřív (BUS/TRAM)a tím byla napaječová stanice Hradčanská"

Jestli si dobře pamatuju, tak kdysi 22 měla interval ve špičce cca 6 minut, a 8 nejvýše 10 minut. S tím 1:1 jsem možná ustřelil, ale osmičkou na Hradčanskou a na Letnou se vzduch rozhodně nevozil, ani při kratším intervalu 22.
Pořád nějak nevidím důvod, proč jeden směr zcela utnout, a druhý preferovat absolutně. Kdyby nic jiného, tak by měly vyjít na jeden přestup relace Bělohorská-Evropská, a Bělohorská-Střešovická, Bělohorská-Podbaba, Bělohorská-Vltavská, Bělohorská-výstaviště. O ostatních důvodech jsem už psal.

Je otázka, jestli by při vynucených změnách v tramvajové síti zhruba v roce 2014 nebylo vhodné přejít na jiný základní interval páteřních linek tramvají. Zasluhovalo by to podrobný rozbor potřených kapacit v jednotivých úsecích, a rozbor směrů, které je třeba zajistit přímo nebo s jedním přestupem.

Pak je tu ještě jedna otázka, jestli by třeba nebylo vhodnější po prodloužení metra ponechat autobusy na Patočkově zhruba jak jsou, a místo toho mírně redukovat tramvaje. V té době by mělo dávno být po "tunelových" výlukách a část automobilní dopravy bude pod zemí. Před výlukami v okolí tunelu byly autobusy z okolí Patočkovy i z části Bělohorská rychlejší, než tehdejší osmička. S městským okruhem by se autobusům mohla vrátit tehdejší rychlost. V případě zachování autobusů zhruba v současném rozsahu by bylo o argument méně proti přeseknutí tradiční tramvajové linky Letná-Břevnov.

"po masivním nuceném nárůstu kapacity 174+180 a sjednocení Kafkovy opět lince 15/25 výrazně poklesla vytíženost"

Všechny mé úvahy o větší změně v linkovém vedení tramvají se týkají doby, kdy bude metro do Motola. V té době předpokládám, že se autobusy na Patočkově pořádně zkrouhnou, že tam asi zůstane jen jedna linka.
Hádám, že na Hradčanskou nebudou autobusy MHD zajíždět vůbec. (Přesněji řečeno, přišlo by mi to logické, protože mi přijde důležitější zachovat 180 z Řep, a protože nepředpokládám přímou tramvaj Břevnov-Dejvická.) To by vytíženost ve směru Bělohorská-Hradčanská zase zvedlo.

Od doby, co při další výluce autobusy poskakují v kolonách na Malovance místo jízdy po Patočkově, to s jejich vytížeností není tak žhavé. Jejich posílení bylo vynuceno dlohodobou výlukou a nefunkčností tramvají. Za běžného stavu by nebylo třeba. Jestli bude Ropid vydávat současná data z 22, 15, 25 za důkaz, že po 22 je obrovská poptávka, a že do Dejvic a na Letnou lidi nechtějí, tak to bude brutální manipulace.

"Po zavedení M22 se napaječovou stanicí stala Malostranská a tak to i zůstane. Proto linka na Hradčanskou degradovala"

Linka na Hradčanskou degradovala kvůli výluce! Současný stav nelze promítat do budoucího, je třeba vyjít z poptávky před výlukou.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 10:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvykejte si, lepší to nebude:


Si non confectus non reficiat
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6308
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 11:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:
Do 9. listopadu 1998 měla linka 22 interval 6 minut ráno, v sedle i odpoledne a po zbytek dne včetně víkendů 10 minut.

Po otevření A do Motola to vypadá na:
216 zkrácení k vozovně Střešovice
180 Sídl. Řepy - Vypich (na Vypichu má proto vyrůst autobusové obratiště)
108
174 --Motol-Břevnov-Dejvická
2
Čili bus na Hradčanskou a na Špejchar finito.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 11:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Vše z Patočkovy na Dejvickou (tedy asi jen 174) ano. Ale 216 na Vozovnu Střešovice se mi nezdá - těch pár spojů by na metro jet mohlo, a ne aby se muselo kvůli jedné zastávce přestupovat na tramvaj. Udržovat kvůli téhle neplnohodnotné lince zastávku na Špejcharu (jaká je vůbec budoucnost toho asfaltového placu tam?) není třeba, klidně by se mohla otáčet jednosměrným okruhem ulicí Na Valech. Anebo naopak minimální variantu: midibus Horoměřická (metro) - Macharovo náměstí, provoz jen tak přes den, aby se neřeklo, pro ty nejnemohoucnější, dopravu od Hradčanské nechat úplně na tramvaji (od Loosovy vily je to pár minut chůze).

Rzeczpospolita: Sám píšete, že linky v úseku Palmovka - Kobylisy nejsou proložené, takže odklonění 24 by zas tak nevadilo. Co takhle? 24 dál do Kobylis a tu vykrývací 13 jako posilu v úseku Vysočanská - Palmovka. Anebo dražší variantu - vést 13 až na Florenc, stačí jen v PD přes den (neproklad s 8/24 nevadí).
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 11:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: O stavbě A jste zevrubně informován - můžu mít dotaz? Kdyby se někdy někdo rozhodl přistoupit k větvení na Veleslavíně (které je v současných plánech tvrdošíjně odmítáno), šla by stavební činnost provést tak, aby byl zachován provoz metra až do této stanice? Počítám, že zavřít stanice Petřiny a Motol na několik let by dopravní problém nebyl (politický spíš), ale přesun veškerých autobusů z Veleslavína zpět na Vítězné náměstí, v té době asi již zklidněné a upravené, by bylo sotva možné. Díky za odpověď.
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 11:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změna intervalu tramvají
Já jsem pro špičky 7,5 min. Termín - včera bylo pozdě.
Naprostá většina linek MHD jezdí ve stejných časech každou hodinu, jen pro špičkové tramvaje to neplatí.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 12:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7.5 není dělitelné 2 a interval metrolinek 3.75 by nezněl tak politicky úchvatně
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 12:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Vždyť tam tu linku Břevnov - Stross už mám, tak co pořád máte?
ad 8: Trvalý stav je stav npřed několika lety. Ukázalo se, že věci jdou řešit jinak a prostě 5 linek Chotkovou nevadí.
Jo, 15 a 28 asi spojit jdou a vyšlo by i proložení s 18, ale jak by jste řešili problém, že 15 je sólo a 28 dvojice? A na Letné či dále do Vysočan by něco jiného, než sólo bylo dost velké plýtvání. Ubrat vůz na Petřiny před Metrem bych si zase netroufl.
2 linky na Ďáblice jsou taková ZDO, myslím že by se mohly nechat. Trojsou 1 linku ne, tam je to na 2.
5 na Vypich proto, že 26 by byla zbytečně dlouhá.

Mašotouš: A myslíš, že by s takovou 13 jako 3. linkou v Karlíně někdo jezdil? Pokud bys odklonil k 3 a 10 ještě 24, jakou máš jistotu, že ti nepojedou všechny během 2 min a pak 6 min. nic? Spíš mě napadlo, že když bych tedy hodil M8+24 z Karlína do Kobylis, aby nevedla pořád nad Metrem, tak 3 a 13 bych vedl na Harfu a Lehovec, M12+15 přes Vysočanskou, z toho na Palmě by tak všechny linky měly přestup Hrana - Hrana a trať na Žertvách by sloužila pouze obratu 13. Lehovec by proložený vyšel.

KM: Tak OK, zapomněl jsem na 14, ale 2 není napaječ, to je vymeták, tak ta se nepočítá a M11+29 taky ne.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 12:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Zkrácením 17 na Výstaviště se ta linka na sever od Staroměstské zcela zabíjí, protože frekvence ze Strossmayerova náměstí nestačí na zaplnění. 2ce jezdí u PF relativně vytížené a sóla vozí vzduch, neb nikam nejedou. Až se vždy divím, kolik lidí může jezdit na trase Altstadt - Kobylisy.
Od tvůrců filmů jako "Únik z Magistrátu", "Audit č. 47" a "BKV Consulting":
Každý 2. vlak do stanice Motol aneb Nemocnice na kraji metra. Coming soon... --summer 2014--
Silesius
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.193.162
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 12:39:28    Odkaz na tento příspěvek  

ad Rzeczpospolita: Při předpokládaném vedení 8 přes Hrad a Malostranskou nebylo by užitečné ve Vašem sympatickém návrhu dvojici 5+26 v jednom úseku rozdělit, a to Stross.n.- Masaryk.nádr.: 26 přes Revoluční a 5 přes Vltavskou-Těšnov-Bílou Labuť (nebo linky prohodit)?. Vytvořilo by se tak vlastně přímé spojení Břevnova a zejména Letné s Florencí, což je dost preferovaná destinace. Vzpomínám, že 26 vedená kdysi takto byla vždy velmi dobře obsazená a frekvence na Těšnově (Florenc) a u Bílé Labuti rovněž nikoli bezvýznamná. Rovněž vzpomínám, že s někdejší 8 z Břevnova a Letné se takto jezdilo na metro C na Vltavskou, chtěl-li někdo směrem na hlavní nádraží či dál, a nepoužívala se kombinace s přestupem A-C (Hradčanská a Muzeum). Zdar a sílu, S.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 14:39:29    Odkaz na tento příspěvek  

218: podívejte se příležitostně na tohle. Byla to už přinejmenšim slušně zastavěná rozvojová území, akorát se zjevně neplánovala válka a budování sociku. A ve Vokovicích jak psáno, šlo o trať k vozovně
Holt kdo ignoruje historii, nemůže se z ní poučit.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 14:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš 11.34: (odpovím za MŠ) Jako že by byl kyvadlový provoz VE-DE? Bohužel hned za stanicí začne prudké stoupání (a ražený úsek), takže větvení by tam vložit nešlo. Kdyby byla stanice VE umístěna ještě před křižovatkou, šel by druhý vestibul do blízkosti zast. Červený Vrch a v místě plánované stanice by bylo větvení. Jenže to by asi taky chybělo stoupání od Dejvic.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 19:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podívejte se příležitostně na tohle.
Já teda na mapovém listu 37 vidím pořád samou pustinu. A válka se plánovala - aspoň podle staveb opevnění v pohraničí... budování socialismu už asi míň (ale teprve za socialismu byly ty pustiny částečně zastavěny).

A ve Vokovicích jak psáno, šlo o trať k vozovně
A to je v podstatě dodnes.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 20:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, vy si tu někteří stěžujete, že se v jednom kuse něco mění a pak vymýšlíte další změny. :-) Ale budiž, já se změnám nebráním.¨

Já myslím, že je (i politicky) průchozí int.7,5 min.v ranní i odpo špičce (i 3,75 se dá marketingově prodat-máme pro vás novinku-linky 9,17 a 22 jedou ráno v MÉNĚ NEŽ 4 min.intervalu :D -navíc zde několikrát znělo, že 3,75 ROPID zamýšlí) a neprovoz 2,4,5,6,14,15,16,18,19,20,21,24 a 25 cca po 20.hod a o víkendech a provoz zbylých linek v polovičním intervalu s miniaturními zásahy do LV (jen na několika konečných).

Ideální by taky bylo sjednotit int.tram.v sedle PD s "páteřními" busy (některé mají 12, některé 15, tram.mají 10-takže někde, kde jsou důležité návaznosti, to prostě vychází, jak káže paní Matematika :-).
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 22:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Osobně mám ve vzdálenosti 600m metrů metro Strašnická a pokud jedu na Můstek/Muzeum apod. není pro mě problém si na metro dojít.
Hlavně lidi slyší na to jede to pořád (ano u metrolinek je to podobné, ale metro má nesrovnatelnou spolehlivost). A pokud to ujede. Stojím v teple, neprší na mě, nefouká vítr atd.

Jenom dotaz. Vy si opravdu myslíte, že dojde po volbách ke zrušení stavby?? I když v Praze vyhraje volby ČSSD(kromě ODS a ČSSD nikdo jiný nemá šanci), že se něco změní? Už se těším na tiskovky typu. Víte mi by jsme hrozně rádi, ale nemůžeme, protože by to nakonec vyšlo ještě dráž, ale ty špatné smlouvy může předchozí zastupitelstvo. Popř. kdyby stavební firmy cítily změnu větru je takový problém si popovídat s novým zastupitelstvem?

Zbývá Vám něco jiného než se s tím smířit? Nebo mi řeknětě jak chcete reálně proti tomuto postupovat.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 23:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: K zastavení stavby spíš nedojde. Praha je tradičně pravicová, tady má šanci spíš TOP09 než ČSSD. Už začátkem roku se mluvilo o tom, že v Praze TOP09 dohnala ODS.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 23:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Nejsem stavař a přesný projekt jsem viděl už před časem, na tohle fakt odpovědět neumím. Odhaduji, že by to skutečně nešlo...

9001: A jsou na té cestě 2 zastávky tramvaje, z nichž jezdí ráno každé 2,5 minuty tramvaj k metru na Želivského? :-)))) Aby se tam podařilo tomu metru zajistit kvalitní konkurenci :-)))?

Martin: 216 zhoršení a na metro o přestup víc, ještě od Vozovny do města míň tramvají... Kajetánka - zhoršení. Z velké části Petřinské trati pro směr Dejvická opět zhoršení, nutný přestup M1 - 174. 174 Motol - Dejvická, duplicita metra, ve skutečnosti by na tuto vazbu stačila úplně sama. 180 - vlastně prodloužení cesty i s přestupem... 179 - skoro výhodnější a možná i rychlejší Motol - Petřiny...bude potřeba zrušit :-))).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 23:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Tip na volby. TOP09 + Věci veřejné 40%, ODS 20%. Stavba metra A se zastavit nedá... Kdo to zastaví, bude obviněn z toho, že Prahu připravil o 8 miliard z EU. Je fuk, že 5,2 miliardy z toho jsou naše peníze, co jsme tam nejdřív poslali... Upřímně, musel by se stát zázrak. Nicméně, kdyby se podařilo do EU poslat dokumentaci o zmanipulování studie proveditelnosti a dokladovat data o nevhodnosti stavby, asi by byla dotace pozastavena a stavba by mohla doznat změn (to je ovšem sci-fi)...téměř nereálné.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1826
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 27. března 2010 - 23:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Já teda na mapovém listu 37 vidím pořád samou pustinu. Řekl bych, že čárkovaně je tam vyznačena plánovaná uliční síť - i v místech, kde ani dnes není zástavba.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 28. března 2010 - 01:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii: Ano, takže tam pustina byla, je (a bude?) Ono i dneska by všechny P6 radiály bez problémů odvozily busy.
Tehdy se do pustin stavěly tramvaje, dnes se tam staví METPO.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 28. března 2010 - 01:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vítězství někoho jiného v komunálních volbách bude akorát znamenat, že se ceny už rozeběhlých staveb zvednou, aby se nasytili i sponzoři nových vítězů... a ještě tady budeme na horolezce s láskou vzpomínat.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7593
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 28. března 2010 - 08:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Základní charakteristickou vlastností tramvajových páteřních linek bude kromě jednoduché přehledné sítě a nenutnosti je složitě prokládat i interval, jaký je na lince právě potřeba. Ne žádný "jednotný". Zatím tedy většina z vás nedospěla k pochopení principu vývoje MHD.
Kdo píše o 216 je totální neználek. To není linka ani na pidibus, to je linka na zrušení. Ořechovku řešit linkou 254.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Filipii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 28. března 2010 - 09:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : Máte na mysli například situaci na lince 17 v pracovní dny odpoledne (příklad z tohoto týdne,pozoroval jsem každý den) kdy na konečnou v Modřanech přijížděla souprava 17 a na zadek se jí lepilo sólo 17 ?
Od zavedení M22 se cestování MHD zhoršuje
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 28. března 2010 - 11:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Ono to je ale 8 mld. z EU. Kdyby se nevyčerpaly ty peníze, tak je vycucne jiná země a my zaplatíme např. Němcům jinou dopravní stavbu.

Já bych se nechal výsledkem voleb překvapit. Průzkumy nejsou moc směrodatné, když mezi agenturami je 5 až 8% rozdíly. Tady bych se obával co říkal 218. Až se někdo dostane k veřejným penězům. tak se řídí heslem z cizího krev neteče.