K-report
 

Archiv do 11. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 11. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 17:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1324:

Průmyslová záleží na směru.. 183 směr Hostivař, o kterém se bavíme, nabírá jen v případě problému na Štěrboholské radiále, který ale většinou ovlivní i Zahradní Město (kolabuje celá oblast).. v tomhle směru je to o Harfě, Spojovací x K Žižkovu a stoupání po Českobrodské z Hrdlořez odpo..
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: páchal bych něco nemravného, kdybych na 181 a 183 prosazoval zátah k OC Štěrboholy kvůli hypermarketu? páchal, protože bych zbytečně navyšoval vozokm a prodlužoval jízdní dobu.. tady je to o tom samém, rozdíl je jen v tom, že hypermarket je u zastávky autobusu..

sice mám TT, kterou za nemalé peníze provozuju, ale kvůli přímému spojení k hypermarketu budu souběžně jezdit 154.. ok, pokud je TT k ničemu (zdá se že ano), zastavte provoz na TT Nádr.Strašnice (resp.Průběžná) - Nádr.Hostivař a přidejte místo ní buspruhy pro posílení busů na Skalku..

ubydou provozní náklady TT a vozokm tramvají a za ušetřené můžete přidat busy.. ubyde problémů se strháváním troleje i diskuzí, zda M22 na Hostivař vozí vzduch.. paradoxně si myslim, že by to v této chvíli v případě této trati, stejně jako u trati Černokostelecká - ÚDDP a možná pár dalších, bylo asi i nejlepší řešení..
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, jó asi by to chtělo nácvik ale myslím že systémem ve výstupní nástup fíry který s tím odjede na Dejvickou a v nástupní výstup fíry přijeťvšivšího od Dejvické by fungoval.

Můj názor je:
Jestliže mám NM – JP 70% tak prodloužím interval v tomto úseku abych dostal 90% (na jednu stanici) což by mohlo být 6,5 min. No a na minimální interval (2 min) pošlu „krátký“ vlak před dlouhý čímž dostanu ideální nepřetížené rozložení v úseku NM-DE kde jsou stejně kapacitní potíže a čímž si i trošku šplhnu u lidí když jim to „dobře vysvětlím“, pro jistotu to zpásmuji v pásmu i na DH. Adekvátně na B.
Asi jsem z jiného světa.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vhd: Ano papírově žádný rozdíl, ale všichni víme, jak to bude, posilové spoje časem zmizí stejně jako druhé vozy z 21, jako vložené spoje ze 139 atd. atd. Navíc vláčet zadem linku která jede hodinu přes Prahu a ještě k tomu Průmyslovou, to je jako by tam nejelo nic, to je prostě kravina. Protože dodržení jízdního řádu bude asi stejné, jako teoretický interval na metrolince 4 minuty. Jak řikám mě to může bejt jedno sockou pokud možno nejezdím, ale fakt mě vytáčí tohle mrzačení dopravy, opencardy a podobné kraviny. A co mě zaráží nejvíc, že tyhle velké změny se dějí čtvrt roku, co čtvrt roku, z Ropidu bych tuhle pakáž vyštípal, to je totiž něco tak nekoncepčního, až tomu neni rovno, jen si hrát s linkama a nasírat lidi... V Praze není ani možné vydat aktuální mapu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7106
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu pár takových jako omylů:
- omezení posledních spojů metra (osobně si myslím že se to nestane) nezpůsobí žádný problém. Na noční rozjezd vlaků na hlaváku už jedou pozdě a poslední busy se holt posunou. Bude třeba udělat první noční rozjezd na Lazarský už v 0,00 a je hotovo.
-úvaha omezování noční dopravy je těžký omyl vedoucí k prudkému zvýšení nehodovosti a posunující město na balkán. Za nějakou dobu uvidíme, co to udělalo s Budějovicema, tam se tohoto omylu dopustili.
-vhd sl: ano to je jeden z těžkých šotoomylů, co píšete. přesně kvůli hypermarketu se musí LV upravovat, protže tam prostě lidi jezděj, chápete? Od toho je VHD, aby vozila lidi a ne aby lpěla na šototrasách a šotoprokladech a šotosměrové nabídce
-velké rezervy jsou stále v tramvajích. Ano, večer a v S-N by k ÚDDP tramvaj nemusela vůbec. Sól by mohlo být mnohem více. Ale tramvaje taky někde budou, jen se k nim MfD nedostala.
MŠ: Tvůj návrh LV je bohužel už 50 let za vopicema. Bejval pěknej, dokud se mohlo plejtvat.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Jak bys teda řešil zadání úkolu "Škrtni na metru 3 miliony vozokm (600 milionů vlakokm)? Co je lepší: Pásmo na Želvu a současný interval nebo v celé trase odpoledne 4 minuty a v sedle 6 minut (a v centru nebude pobírat)? A podobně na béčku?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Zvláštní, až na bod jedna s tebou souhlasím. :-) a k poslednímu bodu, ono se do teďka tolik neplýtvalo podle mě a až na některé extra kraviny, spíš si myslím, že se "musí šetřit", aby se zahojila votevřenákarta. To co je návrh k březnu je mix křeče nějaké vize, křeče ušetřit, ale nesáhnout na ty vize a tvářit se, že je to vlastně k lepšímu. Tam už koncepce ztrácí hlavu a patu. Vrchol je to metro.

A jeden takovej, pro zasmání a nebo pro pláč, kdo ho ještě nezná.
Bém praví na tiskovce, dámy a pánové, předvedu Vám kouzlo, nechám zmizet 3/4 miliardy korun a ještě k tomu uhádnu na jakou kartu myslíte...
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Já nejsem proti pásmu obecně, ale pokud pásmovat, tak bych začal na béčku, kde je objektivně více prostoru než na áčku.

Pokud bych omezoval noční provoz, tak bych nesahal na první a poslední spoje ve všední den, ale spíš bych posouval sobotu a neděli ráno. Praha je jedna z mála měst, kde víkendový ranní provoz začíná stejně jako ve všední den. Proto bych začátek provozu ráno posunul o hodinu a v neděli klidně o dvě hodiny.
Dále bych více šetřil u tramvají a prodloužil bych na všech linkách interval v sedle na 12 minut.
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 18:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: těžkých a nekoncepčních šotoomylů je tu víc.. vlastně se z nich skládá téměř celé toto vlákno a dalo by se říci, že jsou základem činnosti šotouše.. :-P

např.
- vedení autobusových linek v souběhu s vyšším systémem dopravy, který je tak nevyužit,
- škrtání podle vzduchu namísto promýšlení jak vzduch vytěsnit,
- automatická negace nových myšlenek ROPIDu bez zamyšlení nad jejich dopady a směrem,
- hodnocení podle zažitého pocitu namísto podle průzkumu na místě,
- vymýšlení vzduchovozičů k seškrtání
(např. tím, že prodloužím jízdní dobu o x minut a vozokm o x vozokm kvůli tomu, že mám dojem, že by tím někdo mohl jezdit k hypersuper, nebo tím, že zajistím spolehlivost linky říznutím v místě, kde tak většině potenciálních uživatelů vyrobím přestup navíc...)

atd. ;-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7107
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 19:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd sl: Jasně, že takovýhle změny (resp. jejich návrhy) vyvolaj diskuse a každej přijde se svou troškou... Já jsem prostě rád, že se konečně našla vůle sáhnout do léty opotřebovaného LV a něco dělat. Strašně moc Ropidu držím palce, protože se mu povedlo zcivilizovat dopravu okolo Prahy a pak z nevysvětlitelných příčin usnul a stak se konzervátorem. Teď se probudil a já věřím že dojde i na ty tramvaje.
DJ - vidíš, a já bych řekl že ten první bod se dá nejméně kontroverzně řešit. Ale myslím si že se neuskuteční. Jen navrhuju co dělat, aby to nebolelo.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Snoopy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.209.2
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 19:17:39    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, nemáte někdo celé znění onoho návrhu? Nebylo by možné ho někam vystavit na web? Takhle v novinářských zkratkách je to dost neúplné a vzbuzuje to mnoho zbytečných otázek, které by se tím vyřešily. Např. u linky 124 se píše, že v úseku Habrová - Želivského pojedou jen vybrané spoje - to přece platí už dávno!! Nebo trasa 118 Jižní Město - Budějovická - Dvorce (z toho opravdu člověk moc moudrej není - kudy z JM na Budějovickou??). Nebo dohady o tom, kudy v Petrovicích pojede 154 a kudy 183 - už to tu sice bylo vysvěteno, ale z článku se to nepozná. U linky 250 se zase v článku píše, že bude výrazně omezena a místo ní se má jet vlakem, ale v souhrnném přehledu změn už není uvedeno logické posílení 251. Atd...
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 20:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vhd_sl:
přehnané, spolehlivost 154 a 183 ve směru Háje bude stejná..
Viz 1324.

k přetížené stopě - kolik zastávek v Petrovicích mají 271 a 154 společných? 154 bere kraj sídliště a staré Petrovice, společně berou až H.Měcholupy, které jsou povětšinou v docházkové vzdálenosti smyčky N.Hostivař.
O počet zastávek snad nejde. Dost Petrovických to nemá na 271 výrazně dál než na 154.

bude to tedy jen o tom vybrat si, jestli potřebuju opravdu na A nebo jestli mi nestačí M9, M22 nebo B. Žádné drama ve smyslu zmizí půlka autobusů..
A z centra?
Navíc nerozumím přesměrovávání lidí z A na M9, když nás to stojí víc.

pokud si v IDOSu srovnáte jízdní dobu 22 na Náměstí Míru, vyjde Vám podobně jako kombinace 271+A
Možná, ale 22 s A nemají moc společných cílů. A má do ní smysl cpát další lidi když je přetížená na Francouzské?

Máte průzkumy o obsazenosti 183 na Průmyslové mimo špičky? Btw. pro Štěrboholy prodloužení mimo špičky na Boloňskou znamená konečně přímé spojení z katastru na úřad v provozní době úřadu, takže za Štěrboholy jsem všema deseti pro.
Jeden bych měl, v PD 9-14 průměrně 15 ks. Nemám důvod si myslet, že v SN by poptávka byla vyšší, spíš naopak.
Argument s úřadem nekomentuju, porovnejte ho s tím hypermarketem, který odmítáte.

Suma sumárum: Mně se tahle logika nelíbí:
..., čímž by se využila kapacita Spojovací - Vysočanská
..., aby byl využit potenciál tramvajové trati
škrtání podle vzduchu namísto promýšlení jak vzduch vytěsnit

Nebylo by lepší mít kapacitu tam, kde je potřeba? Zbytečně tu Švehlovu hrotíte, stačilo by zkrátit 26, odstřelit 175 a upravit 101+224, příp.poslat 154 Pražskou. Před zavedením M22 tu byla kapacita srovnatelná a úsek nikomu předimenzovaný nepřipadal.
Ivoo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.137.83
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 21:26:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad 154: Když jsem četl ten článek v MF dnes, tak tam bylo psáno, že 154 pojede v dnešní trase 271. Takže si myslím, že přes Zahradní Město nepojede a pojede na Myšlínskou a po Průmyslové na Nádraží Hostivař a pak předem na Háje a dále. Tím pádem se bude více využívat 26 a M22.
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 22:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser:

v lecčem máte pravdu (cesta z centra bude obtížnější mnoha místy nástupu a i=15 mimo špičku - což ale rozloží cestující do prostoru dle lokality odkud jedou... to by znamenalo odlehčení, které má smysl při pásmu na Strašnickou nebo na Želivského..), ale..

stav Průmyslové je každý den jiný a závisí na Štěrboholské radiále, resp. na dostavbě stavby 511 vnějšího okruhu, která situaci na Průmyslové zásadně zklidní.. jsou dny, kdy to celé zkolabuje bouračkou nebo omezením na radiále nebo na Jižní spojce, a dny, kdy se jezdí čistě bez zpoždění.. 154 je předpokládám to samé, protože je v oblasti toho samého vlivu, jen v opačném směru..

SN na 183 jsou ovlivněny Outletem a OC Štěrboholy, průzkum z sedla PD sedí v PD (kdy je to navíc ovlivněno kolonou na Průmyslové ve směru na sever, díky níž to pravidelný tranzit bere jinudy), ale ne o víkendech (kdy je volný průjezd a jezdí se na čas) - tam je to v závislosti na nákupních horečkách, cestách na/z chalupu vlakem a tak.. se zkrácením intervalu se dá předpokládat nárůst poptávky po tomto spojení, které je nyní i=30 omezováno na atraktivitě..

pokud mají Petrovičtí stejně daleko 154 a 183, zvolí přirozeně podle cíle své cesty, u kterého nejde z principu od stolu bez směrového průzkumu říct, že to je tak a tak a že bude něco přetěžováno.. resp. pokud bude přetěžováno, udělá se z toho kapacitní hrana středem a okraj se omezí..

argument úřadem nebyl argumentem, jako spíš konstatováním externality, kterou já osobně jako obyvatel určité MČ vítám.. spojení obce s úřadem považuji za ZDO, hypermarket je v tomto ohledu zvlášť v Praze se samoškou na každém kroku o něčem trochu jiném.. prostě se nedomnívám, že by argumentem pro nutnost zachování bezpřestupového spojení (je-li na dané trase duplicitní kapacitní spojení s jedním přestupem) mohlo být přímé spojení s jedním z mnoha hypermarketů, resp. že by to mohlo být důvodem proč je ten návrh úplně špatně..

zbytek je úhel pohledu, ve kterém se neshodneme..
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7108
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 22:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snoopy: např. ta 118 jasně místo 203. když si to projdeš, tak zjistíš že nic není rušeno bez náhrady. Čili například ty diskuse o 154 jsou zbytečné, protože pokud je rušena 271 půjde 154 jasně místo ní. A tak to tam lze odvodit prakticky pro všechno.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 22:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5444: Podle mě by měla jezdit silná 118 Dvorce - Jižní Město a zároveň protáhnout 196 CD, CT ne na Kloboučnickou, ale místo toho na Sídliště Spořilov, přičemž 170+203 se ruší a 121 jede jako v návrhu. K tomu nechat 192 tak, jak je. Zachová se vazba Spořilov - Kačerov - Novodvorská(196), navíc Spořilov může jet do Braník, potažmo na Smíchov, sjednotí se vazba Spořilov - Budějovická(118 místo 118 a 121), nemusíme protahovat 192, zrušíme 170+203, a je to. Jednoduché a účelné.

A co takhle nechat 118 tak, jak je, a sloučit 196 a 170 do jedné linky Jižní Město - Spořilov - Kačerov - Novodvorská - Smíchovské nádraží, v KB vozech?
203 omezit na linku Kačerov - Nad Havlem - Vavřenova, vozy SD nebo M, jen špičky pracovního dne.
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.187
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 22:58:30    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli pojede 118 po 203, tak mi vysvětlete, co bude stavět v zastávkách Měchenická a Spořilov "U Tramvaje". Taky Na Pahorku v Lešanské směr Budějovická mám dojem staví pouze 118. Pomíjím detaily, že se výrazně omezí zastávka Sídliště Spořilov (zruší se spojení z Roztyl a z/na Dvorce). A co spojení Spořilova na Kačerov a Nemocnici Krč? Už se v tom nějak ztrácím...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6396
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Např. přesměrování 154 na trasu 271 a převedení do KB z článku rozhodně vyčíst nešlo.

omezení posledních spojů metra (osobně si myslím že se to nestane) nezpůsobí žádný problém. Na noční rozjezd vlaků na hlaváku už jedou pozdě a poslední busy se holt posunou.
Představ si, že ono se nejezdí jenom NA rozjezd, ale také Z rozjezdu (resp. "sjezdu").

Vhd_sl:
Řepčická a Gercenova, stejně jako všechny "sportovní" ulice, jsou prosím pěkně Hostivař. Horní Měcholupy jsou až domečky Drtikolova+Sudkova+Hákova a fotbalové a tenisové hřiště.
Hranicí mezi HM a Petrovicema je cca ulice Milánská mezi zastávkami Nové Petrovice a Veronské náměstí a dál pak vede hranice mezi Rezlerovou a Janovskou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

huh: Podíváme-li se do zmíněného článku, pak je na Roztyly vedena polovina spojů linky 106.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jenomže já pořád nechápu smysl té rošády. Co se ušetří, když 271 nahradím 154 a přetrasuju 183? Nic! Je to celé jenom zbytečná šotoušovina, která akorát nasere spoustu lidí i místních samospráv, protože ti všichni jsou zvyklí, že jim to léta víceméně stabilně jezdí, a teď jim to někdo násilně překope. To, že "nic není rušeno bez náhrady", není argument. Tak moc se ta městská část nezměnila, aby se tam nějak zásadně změnily zdroje a cíle cest. Totéž platí pro Prahu 4.
Skutečně nechápu, proč mají cestující Pražané odsírat podivné choutky jednoho konkrétního člověka.
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Vychází mi, že jde o mírné oslabení. V tom, že ten zásah je zbytečně násilný, ale souhlasím. Přece by stačilo vložené spoje nové 154 provozovat v KB a nazvat je 271, zatímco dlouhé spoje ponechat v SD, když už se musí šetřit.
There are no roots. There is only one.
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.187
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Omlouvám se, to jsem přehlíd. Nicméně by mě tedy dost zajímala budoucí trasa 106 a 118 po Spořilově.
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 00:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw. Kdyz bude snaha naucit vice lidi jezdit vlakem, mozna jim ani nic jineho nezbude .... Tak doufam, ze se v JR IDOS stanou linky S soucasti MHD, tak jak je tomu v IDS JMK. Taky bych uvital, aby se na webu DPP objevily jejich JR, dle cisel jednotlivych linek. Dale by neskodilo uvedeni nejblizsich navaznych zastavek MHD.
Netusi nekdo proc jsou v JR linky 240 pekne vyobrazena mista prestupu na konkretni linky S + jejich JR na zastavkovem sloupku? Tedy respektive proc to neni i u ostatnich nadrazich, ba ani ostatnich linek projizdejici zastavku Nadrazi Bechovice? Jeste sem to tedy nasel u 232, ale nejak nechapu proc to neni u vsech linek PID.
Do Prahy se nejspis chysta mor, nazyvajici se SOR!
mvo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.126
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 02:01:39    Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, matroš na web vystavit nemůžu, nerad bych ohrozil své zdroje. Za jisté jeho novinové zestručnění malý prostor, který v novinách při našem lámání na šest sloupců máme.

Ad huh:
- 106 z Kačerova na Roztyly přes Starý Spořilov a Měechenickou
- 118 z JM na Spořilov po 170 a 203

2KM:
návrh na redukci u tramvají už jsem psal výše, ale
ještě jednou tedy:

2 Petřiny-Podbaba (vynucené kvůli záboru smyčky na Červeňáku kvůli MA)
6 zkrácena z centra na Otakarku
15 prodloužena na Lehovec
16 z Biskupcovy přes Palmovku k Nádraží Vysočany
19 zrušena
omezení intervalu rána a polonoci, mix sól a souprav
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 03:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té redukci na jižním městě, spíš mi to přijde, když na to koukám, jako dotažení do konce prvního návrhu "loňských zářijových změn".
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 08:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Redukce na jižním městě ve většině případu není redukce, ale posilování a někde dost markantní. Jenže to je zahrádka "vrchního plánovacího šotouše". Tam se redukcí nebojte.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Střížkovák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.177.130
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 09:05:54    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si to tu prolouskal a obecně souhlasím s Ropidem, v autobusech prakticky bez výhrad, u tramvají a metra bych si uměl představit i něco navíc.
Především šestka z Otakarky je nanic. Jediný smysl té linky jako samostaného celku byla relace Nádr. Vršovice - Nuselské schody, o kterou příjde. To by nebylo nic hrozného, kdyby nebyl léta úplně blbě vyřešený prostor Nám.bří Synků/Otakarova. Naopak zcela vyřešeno by to bylo, kdyby se linky 11 a 18 odklonily po existující infrastruktuře přes ulici Na Zámecké (kam by se přesunuly i zástávky Nám.bří Synků). Na Otakarově lze pak přestupovat bez trablí. Argumenty pro prodloužení agonie šestky kvůli uzavření metra na Národní třídě jsou kvůli elementární vzdálenosti na stanici metra Můstek B liché, kdo na metro bude chtít, tak na něj dojde. Dále bych rozhodně zrušil víkendová sóla na sedmičce a jedenáctce po sedmi a půl min. a zavedl tam soupravy po čtvrt (ty mzdové náklady jsou tam zbytečné). Sóla fakt nejsou budoucností a tuhle balkánskou metodu řízení tramvajového provozu bychom se měli naučit opouštět (proto metrolinkizace rozhodně ano). Sóla beru v noci (ty polonoce a rána taky). Pak snad ještě do jisté míry na patnáctce. Na Lehovec mrtvou čtvrtí s troskami ČKD to opravdu stačí, ale jen do doby, kdy to území někdo nějak smysluplně zastaví bytovou zástavbou typu Nová Harfa. Pětadvacítku lze zrušit taky, pětku jakbysmet (akorát nějak vyřešit úsek Olšanské náměstí - Flora).
Co je nesmysl, to jsou úvahy některých šotojedinců na omezení Trojské. Pokud tam nejede jedna linka nalepená na druhou, pak jsou obě obsazeny v průměru všechna místa k sezení, několik stojících. To někdo nazývá "poloprázdné," ale kvalitáři to nazývají "standart kvality," a ten je, pánové, cílem:-)
V metru si umím představit zakonzervování Kolbenovy a dlouhodobě dočasné projíždění souprav touto stanicí. Ruku na srdce, ta je naprd a stojí hodně peněz. Ze stejného důvodu, z kterého tam stačí jedno tramvajové sólo...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 09:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Střížkovák: V metru si umím představit zakonzervování Kolbenovy a dlouhodobě dočasné projíždění souprav touto stanicí. Ruku na srdce, ta je naprd a stojí hodně peněz. Ze stejného důvodu, z kterého tam stačí jedno tramvajové sólo...
Supr nápad. Tím se ušetří hromada peněz.
Vymyslet takovej nesmysl muselo dát hodně práce.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Střížkovák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.177.130
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 09:52:07    Odkaz na tento příspěvek  

Podobnou reakci jsem samozřejmě čekal. A kolik tedy stojí denně aktivní provoz stanice metra? Osvětlení, eskalátory v provozu, mzdy, opravy a udržování, rozjezdy a zastavování souprav, technologické okruhy? A kolik to dělá ročně? Možná ušetří víc než lehce zhulené rušení ranních spojů. Ale chápu, že takhle nikdo uvažovat nechce.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 10:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ropid.cz/tiskove-informace/reakce-na-dezinformace-v-mf -dnes-v-sobotu-9.1.2010__s193x892.html
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 10:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Navíc celý článek je založen na informacích od nejmenovaného zdroje z Dopravního podniku hl. m. Prahy, což činí uvedená fakta ještě více nevěrohodnými."

Kouzlo nechtěného nebo chtěného?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě jim vlastní amatérismus začíná přerůstat přes hlavu. Teď si ještě nějaký čas budou hrát na dopravní božstvo, než to celé rupne.

(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou je fajn, že to šlo ven, protože to určitě rozproudilo živější debatu o tom, co možné je a co už ne. I když vzhledem ke spoluautorovi jsem si celkem myslel, že to má pevné reálné základy. Nicméně, možná je to i mělo, ale reakce lidí musela být určitě celkem zajímavá, tudíž se možná někdo taky leknul :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:35:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: No, že info, že se zkrátí provoz metra, vyvolá paniku, to muselo trknout každého, kdo se kolem politiky byť jen trošičku ochomýtá. Jen lituju, že to ruplo už teď, protože dostat se to do další fáze, měli bychom nový Ropid.
Si non confectus non reficiat
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: Co naděláš, když heslem doby je "optimalizovat, optimalizovat a zase optimalizovat".
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkrácení provozu metra ROPID ale v tiskové zprávě přece nepopřel - odjezdy z centra mezi 5-24, nyní je to cca 4:40 - 0:20, čili o 2+3 spoje by mohlo být méně.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 11:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkrácení provozu metra je, podle mého názoru, hotová věc. Metro je základ, na kterém se všechno staví, a určitě jsou na tom postaveny ony tzv. schválené změny. Já to osobně za takovou katastrofu nepovažuju, tedy pokud bude adkevátně nahrazen prodloužením noční dopravy.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7112
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Šlo. To je prostě rozdíl mezi náma dvěma. Podle mě tak měla 154 jezdit už dávno a 177 (samozřejmě výchozí ze skalky) měla jezdit přes Zahradní město. A náhle by byla ML 22 využita.
Antar: určitě se ušetří personál při tvorbě JŘ.
mvo: ty tramvaje - to je chybný. Tak to nebude. To si z vás nejmenovaný zdroj udělal Napovím vám: BLANKA!
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Zkrácení provozu metra je jedna z těch věcí, se kterou se spíše nepočítá a je ponechána v záloze.

Milbi: Rozsah provozu metra se vždy uváděl jako 5:00 - 24:00. V tuto dobu může velká část cestujících ještě/už uskutečnit plánovanou jízdu.
Takže je to spíše o slovíčkaření.
Stránky o MHD v ČR
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda_ježek: Pokud nedojde ani ke zkrácení provozu metra, ani k zavedení pásmových provozů, tak se máme na co těšit: razantní omezení provozu, které se bude blížit prázdninovým intervalům. Já radši přijmu poslední metro z centra o půlnoci než o půl jedné, než plošné omezení intervalu o 1-2 minuty. Je potřeba si uvědomit, že omezení nějakých 20-25 párů spojů na linku nebude žádná sranda!
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Střížkovák: Co se týče Trojské, sice tudy rád jezdím, ale je to vlastně nad metrem, zast. Trojská má taky 112, Hercovka je v doch. vzdálenosti na Kobylisy, takže 1 linka musí stačit.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 12:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já bych to zase až tak černě u metra neviděl. Spíš začne později ranní špička a odpolední skončí dříve.
Nezbývá než doufat, že se nakonec rozhodne tak, aby to pro cestující bylo co nejméně bolestivé.
Stránky o MHD v ČR
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.187
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:09:21    Odkaz na tento příspěvek  

mvo: Dík
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milbi:
Ovšemže nepopřel - teď půjde o to, jak se to podá. Vysvětlit národu, že se vlastně nic, ale vůbec nic důležitého nestalo.
Si non confectus non reficiat
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6397
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Podle mě jenom děláš po bitvě (tj. když to několik lidí uvedlo na pravou míru) frajera, ale hádat se tu s Tebou nebudu.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Milbi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda ježek: Ano, je to slovíčkaření, ale ve zprávě ROPIDu je uvedeno: odjezdy 5-24 v centru. Takže uvidíme, co bude.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.191.1
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:23:40    Odkaz na tento příspěvek  

No vysvětlovat něco lidem, kteří jsou zvyklý že ještě chvíli po půlnoci odjedou domu z centra metrem bude fakt dost těžký .. když to každej ví a je to tak odjakživa. Myslim že se to nepovede na sto procent ani masovym výlepem rudých vyhlášek. To bude zas nasranejch substrátů, až to spustěj.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7116
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 13:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Nedělám, ale nemám chuť se hrabat v archlívech abych furt něco dokazoval. Ostatně, o tom, že by se metrolinkizace měla vyzkoušet večer a o víkendech jsem psal taky já a dávno a hle, co se dělá v Plzni? Sice je to trochu i prokladování, vzhledem k tamní síti, ale princip - test o víkendech - se realizuje. Plzeň je podobně jako Brno (jednoduchá síť bez směrových blbovin, nízké intervaly, střídání na ulici) opět před Prahou. Nemůžu za to že bydlím v Praze a jsem tudíž prorokem. V Plzni a Brně bych byl na chvostu.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TJ: Ono se v přechodových obdobích už moc omezovat nedá. Jsem zvědav, jak se bude lidem líbit třeba tohle:


(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Nebo:

Ale je to trochu ošklivé ve špičkách... ranní by se asi snesla, odpoledne by to bylo horší

Upřímně, radši bych ušetřil na odpolední špičce tramvají (int. 10 min.). Tramvaje obecně mají problém spíš v ranní špičce (protože vesměs na všech linkách je až do nějakých 7.00 int. 11-12 min.), zatímco odpoledne je to volnější. Možná by odpolední oslabení umožnilo i pár spojů ráno přidat (na int. 7,5 nebo 8 min. aspoň od 6:30).

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 14:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Jenže právě ty špičky jsou již dneska na hraně. Na Staroměstský při dnešních cca 3:20 mnohdy odpoledne zůstávají lidi. I ráno jsou některý vlaky narvaný. Jinak je to JŘ z Dejvický ve směru do centra.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
souhlasím, proto bych právě radši osekal ty tramvaje, (pro začátek) takhle, na tom posílení r.š. bych případně netrval...:


Ideální by bylo vzít večer a v sedle, ale problém je, že těch 5 min. sedlo / 10 min. večer je takový minimální standard (bylo by absurdní jezdit s A po 6 minutách a s 9, 22 po 5 minutách); jinak by provozně bohatě stačilo večer 12 min. (návazné intervaly by byly velká prasárna), od cca 22.30 klidně i 15 (problém by byly tramvaje s int. 30 min., řešení - metrolinky s int. 15).

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že válka začíná přituhovat:

odkaz

Tohle někdo neustojí, tady má někdo proti sobě média.
Si non confectus non reficiat
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7117
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Lorde, tys zas objevil Ameriku. Dyť je to jako dycky - pustí se nafouknutá fáma, aby se pak mohlo říct, jaxe s návrhem statečně bojovalo a jak ty nakonec realizované změny jsou vlastně výhrou. neříkej, že vy to tak neděláte.
Orky: Ale nikde nezustávaj lidi. jen se neuměj tlačit. Já nikdy nikde nezustanu. Středy vozů jsou volný. je třeba to těm čumilum u dvaří jasně dát najevo. kdo se necpe, nejede.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r v pátek 22/1/2010! Na Mělníku - dole (tzv.Plzeňka)
ul.Heřmanova x Fr.Křížka (u kina OKO, u Strossu,P7)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: SPíš sedlo tramvají po 12.
LV: To je jen internetová podoba toho, co vyšlo v sobotní MF DNES a proti čemu se ROPID ohradil.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Spočítat to nedokážu, ale myslím si, že model sedlo 10, špička 10 by mohl být levnější než model sedlo 12, špička 8, protože odpadnou výtahy/zátahy kvůli odpolední špičce.
Navíc rozdíly mezi špičkou a sedlem se - hlavně v centru, kde především mají tramvaje význam - stírají.

Výhledově bych se nebál u tramvají intervalu 10 minut (nebo 7,5, podle nastavení systému) CD a CT, s tím, že úseky, kde je vyšší špičková frekvence by byly posíleny napaječi... jde v podstatě o ty 4 radiály v Pze, kde tramvaje mají nějaký význam

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 15:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Právě že Ropidu to ohrazení bylo zjevně prd platný, novináři si s ním akorát tak vytřeli ... Zájmem Ropidu je změny bagatelizovat, naopak novináři nemíní polknout Opencard a omezování vnímají jako přímý důsledek onoho osmičkového tunelu, proto to sem tam i rádi trochu nafouknou. Je to soustředěný útok na pražskou ODS obecně a na Béma speciálně - a současný Ropid se s tím sveze, doufám.
Si non confectus non reficiat
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 17:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno moc peknej navrh na zruseni bus linek. Doufam ze takovejhle paskvil neprojde. Hlavne je tam do oci bijici kravovina hrani si s cisly viz. 139,150,197,198. Tyjo a jeste chtej zrusit 273 a nacpat to na 190 a pravdepodobne i do jednosmerny 141? Hmm to je teda zradlo, to doufam ze to zustane tak jak je to tedka.
Do Prahy se nejspis chysta mor, nazyvajici se SOR!
Crozz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 18:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jakožto Kyjovák tu 190 vítám a celou oblast též
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 20:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Nevzpomínám si, že by zrovna Německo leželo na Balkáně. Navíc děláte, jako kdybych ty noční linky chtěl zrušit úplně. Já navrhnul pouze prodloužit intervaly v pd od cca 2:00 do cca 4:00, zrušit linku 59 (nebo provoz pouze pá/so a so/ne) a zkrátit linku 54 na Vysočanskou. Současný stav se stejnými intervaly po celou noc a stejný počet nočních spojů každou noc v týdnu mi přijde jako zbytečné plýtvání.

Co se týče metra, rozhodně mi přijde schůdnější posunout o víkendu zahájení denního provozu o 1 (so) až 2 hod (ne), než omezovat špičky na parametry prázdninového provozu.

Snaha Ropidu nacpat 139 do Komořan a 150 místo ní do Modřan tu byla už minule. Naštěstí to neprošlo. Docela rád bych slyšel nějaký rozumný argument, co je k tomu vede. Jinak akorát naštvou spoustu lidí. Nechápu ani neustálé prohazování konečných zastávek na linkách v oblasti Spořilova.

Jako zajímavé mi naopak přijde nahrazení linky 164 linkami 180 a 149. Nechápu ale to zrušení 235. 108 nahrazující 225 s intervalem sobího spřežení na Aljašce nikdo k metru asi moc jezdit nebude.

Sloučení linek 197 a 198 jsem čekal (to už tu taky bylo navrhováno minule), stejně jako zrušení posilových SD spojů 197 N. Dvory - Smích. n. Jenom doufám, že počet spojů nové 197 bude odpovídat dnešní KB197+198.

Nechám se ale překvapit, co z toho nakonec vypadne. Jenom doufám, že se to rozhodne co nejrychleji. Jinak hrozí, že se budou JŘ patlat na poslední chvíli a vzniknou z toho při tom rozsahu změn paskvily bez vzájemných návazností a prokladů.