K-report
 

Archiv do 16. září 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 16. září 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 12. září 2010 - 21:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Ohledně Nábřeží: Blanka souvisí s tím tak , že se již nikdo nebude moct vymluvit na neexistenci objízdné trasy, která bude nyní kolem dokola (SAT, Blanka, Letenský Tunel, Magistrála, Žitná, Resslova, Kartouzská, SAT) Těch aut z nábřeží zas tolik nením aby to výrazně ovlivnilo magistrálu. Ale máš pravdu, šlo to udělat už s otevřením SAT, za to já ale nemůžu, že se tak nestalo.

Problému s ztěžováním trasy metra v centru tranzitujícími cestujícími jsem si vědom, ale je to v zásadě výhodné, protože pak jsou drahé kolejové systémy optimálně vytížené. Ani A, ani B s kapacitou problém nemá, lze ještě snižovat int., což je pro cestující pozitivní - jezdí to furt. s tangenciálním vedením metra sice zjednodušíš cestování 1 skupině cestujících, která ale v Praze kapacitně nezaplní metro, a větší části cestujících cestování zhoršuješ, a v centrálních úsecích tras neubude tolik lidí, aby to mělo nějaký velký efekt. Jinak je dobře, že na to máš jiný názor, alespoň mě to nutí přemýšlet a zvažovat pro a proti a díky tomu vím, proč se kloním k variantě centrum. Věř mi, že určité výhody tvá varianta má, třeba důraz na polycentrické uspořádání Prahy výrazným posílením vazeb po východním okraji centra, ale na misce vah má pro mě více výhod D na Republiku.

Písnice - Skalka samo přes NM
Písnice - Zličín: Je pravda, že pro většinu lidí po trase D bude asi jednodušší dojet na metro B tramvají(Ječná, Jere, Nusle) nebo Busem (19x), ale je to přecejen povrchová doprava a tak spousta lidí bude volit jistotu, zvláště bydlících přímo na D.
Písnice - Černý most - proč ne přes Republiku? Má to tu výhodu, že máš navíc s jedním přestupem dostupné ještě stanice Republika - Českomoravská plus kratší vazba na Dejvickou.

Ad Myslíkově: Souhlas, až na 1 věc. Na blogu píšeš, že se povedlo vydláždění chodníků, já tedy musím zásadně nesouhlasit. To vydláždění totiž popírá jakékoliv zásady dláždění chodníků. Na každé křižovatce jsou nesmyslným způsobem vytaženy plochy bez jakéhokoliv vzoru. U výklenků jsou vzory přerušeny. Mezi Vojtěšskou a Pštrossovou byl použit vzor "Velká Dáma", který historicky neexistoval, tudíž v centru města nemá co dělat. Nic z toho nemá logiku, dalo se to s nulovými náklady udělat jinak a prostě nepochopím, jak něco takového mohlo projít přes památkáře. To, že kdysi vzory probíhaly nepřerušeně kolem nároží asi nemá již smysl zmiňovat, neb z geometricky přesné řezané mozaiky se to dělat nedá. Sorry za offtopic, tohle nemá být kritika na MŠ, ale na město.
There are places I remember
All my life though some have changed
Some forever not for better
Some have gone and some remain
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 12. září 2010 - 21:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Pěknej podpis. Moje nejoblíbenější písnička :-).

Pozitivum v Myslíkově považuju zmanu dlažba za asfalt. Vzory dlažby už fakt nepobírám :-).

Já na svém D netrvám, ale uvítal bych oficiálnější debatu na toto téma. Hlavně s jasnou představou, jak bude vypadat celý systém MHD v centru včetně busů, minibusů, tramvají apod.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 12. září 2010 - 22:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: On text té písničky se zásadním zůsobem vztahuje k tomu, co tady pořád řeším, nad čím si tu občas postesknu. Jsem v tom konzervativní, když něco dlouhodobě funguje, či když se to dá pořád využít, proč to měnit? Když je nějaké místo hezké proč ho předělávat? Samozřejmě že to neznamená nechat v centru asfaltové chodníky pouze proto, že ještě slouží, či do zblbnutí obnovovat tratě pomocí BKV jen proto, že si za mého dětství byly všude, že?:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
There are places I remember
All my life though some have changed
Some forever not for better
Some have gone and some remain
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 12. září 2010 - 22:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad metro D: Kolik procent lidí jede pod centrem kvůli špatnému tangenciálnímu spojení? 5%? 10%? A kolik jich do toho centra opravdu chce? 50%? 70%?

Podle mého názoru je nutné, aby nejdražší, nejrychlejší a nejkapacitnější prostředek VHD obsloužil prioritně směr největší poptávky. Vedlejší směry ať se obsluhují s přiměřenou kapacitou, čili tramvají nebo autobusem. Ve směrech kde není reálná dostatečně rychlá tramvaj ani dostatečně rychlý autobus, se holt pojede metrem pod centrem. Považuju to za menší zlo, než většinu lidí nedovézt do jimi požadovaného centra.

"Problému s ztěžováním trasy metra v centru tranzitujícími cestujícími jsem si vědom, ale je to v zásadě výhodné, protože pak jsou drahé kolejové systémy optimálně vytížené. Ani A, ani B s kapacitou problém nemá, lze ještě snižovat int., což je pro cestující pozitivní - jezdí to furt."

Vozit lidi oklikou, to je strašně drahé. Musí se nasadit více souprav na dvou trasách. Z pohledu cestujícího jde o zbytečně dlouhou cestu a většinou i o přestup navíc. Nevidím v tom nic optimálního.
Ekonomické je doplnit základní síť celotýdenních linek množstvím přímých co nejrychlejších spojek. Pokud se zároveň podaří vybalancovat potřebnou kapacitu ve všech úsecích, čili přizpůsobit nabídku reálné poptávce, tak se dá hodně ušetřit.

Chtělo by to velmi komplexní průzkum dojíždění v Praze a okolí, aby se daly vytipovat spojnice, které je třeba zatraktivnit. Některé by se hodily celotýdenně, některé jen ve špičce.
Tramvaje i autobusy místy vozí tolik vzduchu, že by se potřebné vozy "vyčarovaly" pouhou optimalizací. V metru se takhle "zadarmo" kapacita zvyšovat nedá.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 00:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brucoune, takhle si muzete planovat v Londyne nebo v New Yorku, ale Praha ma 1,2 mil.obyvatel. To neni tolik, aby z kazdyho zadku do kazdy prdele jezdil primej bus. A to neni tolik, aby v metru jezdili jen lidi se zacatkem i cilem cesty v metru. Proste si zvyknete na to, ze metro je pateri a zbytek doplnkem. S tim ze na kratsi vzdalenosti jsou tu ty busy a tramy bez nutnosti farat. To je takovy bonus a luxus.

Pruzkumy Vam reknu rovnou: Kdyz nekdo prijede na Masarycku nebo na hlavni, zadne Vase tangenty neresi. Kdyz nekdo prijede na Nadr.Hol.nebo Roztyly, ma C v intervalu 110 sekund. V pripade Nadr.Hol.jeste bonus v podobe tram a bus na sever, v pripade Roztyl bonus 136.
Kdyz na Cernak, jede 90 procent tech cestujicich metrem smer centrum, protoze nehodlaji studovat nejake tangenticky, co pojedou jednou za pul hodiny.
Atd., ja bych rek, ze lidi jsou s moznostmi, jak se dostat z periferie celkem spokojeni. Ja Vas chapu, ze rad vymyslite nove a nove ruzne kombinace, ale MHD je proste pro tu vetsinu, ktera chce mit cestu co NEJJEDNODUSSI. Tedy nestudovat jizdni rady a nic nikde nehledat. To jsou dve zakladni vlastnosti, ktere metro splnuje.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 08:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si nemyslím, že tangenciální spojení ve směru trasy D uvažované Martinem je nějaké špatné jak z pohledu nabídky tak z pohledu rychlosti. A ono je to i vedět na velikosti vztahu C-A (od Hájů na Skalku.). Linky 106,139,150 či 193 zvládají tamgenciální úlohu slušně, končí v atraktivních přestupních uzlech.
Právě proto, že vztah k centru je obrovský, že je potřeba odlehčit céčku a že tangenta je už dneska celkem slušně pokryta, si myslím, že trasování k Náměstí republiky je lepší. Naopak spíš to bude mít odlehčující charakter pro centrum, neboť nebude takový tlak na radiální linky (zejména pak linku A) ve směru do centra, protože samo D do centra dojede, umožní přestupní vazby skoro na všechny další směry, což by v případě Martinovy varianty bylo horší. A samozřejmě minutí centra by znamenalo nárůsty počtu přestupů, prodloužení cestovní doby pro většinu lidí.
Chápu Martinovy myšlenky, ale myslím si, že při celkovém srovnání, zejména pak využití efektu investic, výhodnosti pro větší množství lidí a vazbu na okolní dopravu, je "městská" varianta podstatně lepší.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 08:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: (Rychlé) tangenty mají smysl i v Praze, ale v rozumné míře, tedy ve směrech, kde je rozumně vysoká potenciální poptávka. Já si myslím, že Praha na tom není zas tak zle, jak to tady pořád líči Bručoun, i když některé tangenty skutečně chybí (třeba ono spojení Zličín-P6).
To, že ROPID na tangenty dlabe, taky není tak úplně pravda, vzpomeňme na 240, prodloužení 150 či snahy prodloužit 118 na Smíchov, z těch slabých třeba 190 či teď nově 269.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8505
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 13:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že se tu vyvolávají uměle duchy. Tangenciální směry jsou dostatečně známé, vesměs provozované v odpovídajícím intervalu a kde nejsou, prostě po nich není poptávka. jediná výjimka je ta P4-P5.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 14:47:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Taky myslím.
Bručoun: Píšete, že tangenciální linky často jezdí zbytečnými zajížďkami. Mohl byste mi říct, kam třeba linky 136 či 177 zajíždějí a zajíždět by nemusely? Ona ta 177 je docela klikatá, ale když se podíváte na komunikační síť, tak ani moc jiných možností nemá. Možná tak vynechat Košík, ale to bude zase jezdit prázdná.
There are places I remember
All my life though some have changed
Some forever not for better
Some have gone and some remain
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 15:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ale no tak, poptávka po spojení P8 - P6 by zcela jistě byla, a ne malá.

Která strana mi slíbí tramvaj z Dejvic kolem ZOO do Bohnic (aspoň v ÚP), navzdory Bobkovým protestům?

Chci linku č. 31 Ďáblice - Kobylisy - Bohnice - ZOO - Kulaťák - Břevnov - Motol - Butovice :-)



(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat.

Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 16:16:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně by stačilo, kdyby se dopravní stavby stavěly podle potřeby systému a poptávky a ne podle potřeb politiků a kdyby linkové vedení dělal někdo, kdo zajistí jeho stabilitu a nebude ho v jedné oblasti měnit 3x do roka.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 16:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Chtělo by to nějakého pražského dopravního diktátora, ale ne prince Radovana :-)

Vážně: Až tady bude relativně vyhovující systém (tj. až se nekdo konečně trefí a bude to fungovat), pak ustane tlak na změny a síť bude opět stabilní ... zatím Ropid připomíná strom ne ve větru, ale ve vichřici.
Si non confectus non reficiat.

Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 17:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord: P6-P8 ti zajistí Blanka :-). A spojení do Butovic zazdí metro A v Motole. Bys toho chtěl :-). Diktátora ne e. Si představ, že bys tomu diktátořil sám. Já bych to teda nebral, že na to má Radovan nervy :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 18:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já bych si k tomu vytvořil tajnou policii. Nějaké ty pány, co Tě odvedou pěkně v noci a Ty jim pak podepíšeš i to, že A do Horoměřic je bezva nápad ... Radovan v tom prostě neumí chodit :-)

Stejně je div, že zrovna Tebe ještě nesrazilo auto. My ostatní jsme tady celkem neškodní, ale ten Tvůj blog usvědčuje příliš mnoho lidí z toho nejhoršího zločinu vůbec, a tím je pitomost.

Btw, když Tě tak čtu na FB (se kterým pořádně neumím), jak moc je rozestavěné to Áčko? Nešlo by to utnout ne v Motole, ale třeba už ve Veleslavíně?

(Příspěvek byl editován uživatelem lord_vetinari.)
Si non confectus non reficiat.

Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 19:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord: Myslím, že začli stavět z Vypichu, tož utnout těžko. Ale pořád doufám, že by šlo doplnit druhý vestibul na ČV a Veleslavín přestavět s možností větvení směr Dědina. Pak by se to snad dalo.

Jó Horoměřice, to by snad aj bylo lepší než Motol :-).

Pitomost a zločin? Páni. Vždyť to je základní alibi. Když někdo něco udělá blbě, stačí říct, že nevěděl, neměl dost informací, něco si myslel... Pitomost je dokonalé vysvětlení, s tím se dá udělat věcí. Pitomých.

Nelze právně tvou zmínku o autu kvalifikovat jako navádění? :-))))

Jinak já chci jediné, nestydět se za svůj obor a svou práci...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 19:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:

No prosím, Horoměřice ... a šlo to i bez mučení.

Pitomost je bezva alibi pro úředníka nebo soudce, prostě pro někoho svatého, kdo je na věky. Ne pro politika. Aneb "já byl úplnej trotl, zvolte mne zas ..."?

Navádění? Ne. To je naopak pojistka pro případ, že by to někoho opravdu napadlo.

A k věci: Máš pravdu v tom, že A v Motole dlouhodobě končit nemůže. Ergo klíčová otázka zní: Kam s ním? Nějaký námět na reportáž?
Si non confectus non reficiat.

Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4356
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 19:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen zopakuju potřebu velmi podrobného přepravního průzkumu (ne čím a kudy dnes lidi jezdí, ale kolik lidí odkud kam jezdí), a pro tuto chvíli se vzdálím se z této diskuse.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 19:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun:

Bylo by zajímavé dát nějakému Marťanovi do ruky plán Prahy bez zakreslených tramvají a autobusů, s počty cestujících odkud kam se jezdí (v Tvé verzi) a s úkolem navrhnout ideální linkové vedení a prodlužování metra včetně intervalů úplně od nuly. Ten výsledek bych chtěl (zcela vážně) vidět, jak moc by se lišil od dnešního linkového vedení. Také se vzdálím, burčák volá.
Si non confectus non reficiat.

Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3517
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 19:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen zopakuju potřebu velmi podrobného přepravního průzkumu (ne čím a kudy dnes lidi jezdí, ale kolik lidí odkud kam jezdí)...

A máte alespoň rámcovou představu, jak byste takový průzkum udělal? Zorganizovat mnohem jednoduší směrový průzkum v metru není žádná sranda, kde máte uzavřený prostor, ale udělat štítkový průzkum v povrchové dopravě? Určitou nápovědou můžou být údaje ze sčítání lidu, ze kterého by se měly dát vytáhnout určitá data, ale ani to není optimální.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.24.89
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 22:14:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ne pro politika. Aneb "já byl úplnej trotl, zvolte mne zas ..."?
Pro politika existuje verze B jako Bárta: dali mi špatný informace. Nebo B jako Brunclík, co letěl z ŘSD .. volenej představitel se přece nemůže mejlit, toť sama moudrost zastoupeného lidu, ne?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.24.89
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 22:20:15    Odkaz na tento příspěvek  

A máte alespoň rámcovou představu, jak byste takový průzkum udělal?
Jsem myslel že přesně o tom tu MŠ dneska psal. Nakrmíte prostě počítač lokálníma demografickýma datama, čili kolik kde bydlí lidí v určitý věkový a profesně-majetkový skupině, přidáte kolik je kde míst k zaměstnání, škol, ouřadů, multikin a hypermarketů, a von vám ty síťový toky poměrně realisticky spočítá. Škoda, že může jen naznačovat.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3519
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 22:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: ...a nebo se taky pěkně sekne, protože takový model dost těžko může uhádnout, kde kdo pracuje. Taková přibližná matice přepravních vztahů vzniklá ze sčítání lidu může poskytnout přesnější informace.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.24.89
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 22:53:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ne "kdo kde" ale "kolik kde", protože jde o statistiku. A na souboru milionu a něco potenciálních cestujících už to může vycházet docela přesně. I když MŠ psal spíš o zatížení komunikací vozidly IAD, které se asi chovají víc jako ideální kapalina.
Rozhoně je to lepší než výběrová individuální svědectví typu "já jezdi čtrnáctkou a vždycky lidi vystupujou tam či onde", to má systematický chyby jak prase.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 13. září 2010 - 23:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a taky do toho modelu hoďte odkud kdo kam dojíždí z venkova. Řek bych že to zanedbatelný není.

Ad tangenty - tam kde nejsou tak potenciální cestující vesměs hlasujou volantem. Existuje-li brzda IAD v centru v podobě blbýho parkování tak po okrajích tomu tak není. Čili chtělo by to i nějaký to sčítáníko aut odkud kam v rámci Prahy i Přípraží....
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 09:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Poslední průzkum tebou požadovaného typu byl někdy v roce 1995 na podzim. Byl skoro na principu sčítání lidu. Dotazník nabízel otázky i na směry cest, přestupy, typy dopravního prostředku, cesty do práce i za zábavou. Bohužel radní na něj dali prachy v okamžiku, kdy byla zavřená Lazarská a půlka magistrály... Navíc tazatelé, např. od factumu, kterými byli studenti, si často výsledky sepisovali doma sami... Vím to, protože já vůl jsem si své lidi obcházel poctivě a byla to pořádná fuška.

Jinak výsledný model také uvažuje se skutečně zjištěnými počty aut či cestujících na daných úsecích a s kapacitou sítě, tzn. podle toho na síť také přiděluje cesty. Jsou v něm i doby jízdy, přestupní časy, intervaly linek, doby čekání, takže je schopen i volit jiné cesty při modelování nějaké změny před tím, než nastane. Což z dotazníku zjistím těžko.

Obecně ale model neuznávám jako něco, co má jednoznačné výsledky. Spíše jako podklad, který naznačuje určité trendy.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3522
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 10:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já si myslím, že dotazníky na ulici jsou téměř k... Je to hrozně malý vzorek, navíc v určitém uzlu člověk najde většinou jen lidi z některých vztahů. To je přesnější SLDB, kde by mělo být uvedeno místo bydliště a zaměstnání.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8510
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 11:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvláštní, že už mnohokrát, když se tu ozvalo volání po dopravním průzkumu byla odezva stejná - že je vyplňován ve spoustě případů doma. A vždy se po něm volá znovu a znovu.
Osobně si myslím, že soudný člověk z oboru pozná po pár hodinách (v případě Prahy po pár dnech) pobytu ve městě, odkud kam se jezdí i bez průzkumů. Opakuji po tisící: Lidi někam nejezději proto, že tam něco jede, ale že tam něco potřebujou (bydlet nebo pracovat nebo bavit se a pod.).
PS: Lorde, nepral ses zas s revizorama? V PD něco zas píšou...
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 11:24:48    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: ale to je už ovlivněný současnejma průjezdnejma trasama a nedá se to moc dobře použít k predikci zatížení případných tras nových (kterejma nikdo nejezdí, protože neexistujou, a tudíž je asi nikdo nepotřebuje a je nejlíp konzervovat status quo).

A i to "něco potřebujou" je do značný míry ovlivněný poměrem obtíže plus náklady versus očekávanej přínos. Když je to dopravně komplikovaný tak to prostě oželej a hledaj jinde, byť je to pro jejich uspokojení či výdělek suboptimální varianta.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 12:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Š: Ale pořád doufám, že by šlo doplnit druhý vestibul na ČV a Veleslavín přestavět s možností větvení směr Dědina. Pak by se to snad dalo. Obávám se že nešlo, hned za stanicí bude stoupání. Holt 119 forever.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 13:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak holt bude rozvětvení už před Veleslavínem....
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 13:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tehdy to nebyly dotazníky na ulici. Byly vybrány konkrétní adresy, lokality, byty a ze sebraného byla vyfiltrována optimální demografická struktura toho vzorku. Chodilo se do bytů a lidé měli den, dva, tři, někdy týden, na vyplnění, tazatel jim k tomu poskytl vysvětlení a vypadnul.

Bohužel letos se ani ÚRMu nepodařilo procpat na příští rok některé podobné otázky do chystaného sčítání lidu. Prý jsou už moc proti ochraně osobních dta. Tudíž už se asi podobné zjišťování opakovat nebude...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 19:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: S revizory se neperu, ani na černo nejezdím, jen dlouhodobě tvrdím, že se chovají jako nevychovaná prasata většinou bez mozků a svého druhu mafie zainteresovaná na příjmech z pokut, rádobykomando, které dělá DP dlouhodobě jen a jen ostudu, a to i mezinárodní. Omluva výjimkám, ale jsou vzácné.

O čem teď konkrétně mluvíš, netuším. Pozoroval jsem, že je má na mušce IDnes, minimálně od doby, kdy zatáhli na policii tu mladou holku. Co je to PD?
Si non confectus non reficiat.

Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 20:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Káema doplňuji LV: S revizory se neperu, ani na černo nejezdím - já také ne, přesto už se se mnou revizoři prali a mezi sebou se sami ubezpečovali, že je cestující s platnou jízdenkou (kterou ráčili vidět) sám napadnul. A v našem "právním" státě by jim takový paradox třeba u soudu i prošel. Na druhé straně se nemohou divit, že v případě jejich ohrožení jim jen těžko někdo pomůže a zavolá třeba mobilem na pomoc policii.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 22:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim čim sem tak zvláštní, ale kontroly mé maličkosti se vždy odbývají v poklidu, začínají slušně formulovanou žádostí o lístek, pokračují mým útrpným úšklebkem, aby jim bylo jasno, že mě zcela zbytečně zdržují a končí jejich poděkováním a úsměvem na rozloučenou.
A to je občas upozorňuji, že místo provádění jejich kontroly je naprosto nevhodně zvolené - třeba peron Depa Hostivař, kdy je každý vstupující vidí tváří v tvář na cca 100 m daleko a případný černý pasažer má x desítek sekund na ústup z pozic.
Ale prý mají místo předem určené a nic s tím nenadělají...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 23:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3:

Asi klika. Já častěji pamatuji bez jediného slova odznak pod nos. Je pravda, že už tím moc nejezdím, zejména od Karty už ani nevlastním lítačku, a s vynucením "klouzání" tohle padlo, ale zátahy 4. mi nepřišli z podstaty v pořádku a jako záslužná práce na potírání notorických černých pasažérů a zvyšování tarifní kázně, i kdyby byli jako když másla ukrajuje. Prostě mi to přišlo jako kšeft. Podobně jako lovení cizinců na přestupech metra. Skoro neznám nešotouše Čecha (tedy vládne potřebným jazykem), který by neudělal nějakou chybu při vysvětlování tarifu PID (ostatně už jsem to musel některé detaily vysvětlovat i průvodčím ve vlaku a ty to prosím pěkně živí), natož cizinec. To, že má špatný lístek je pak nemusí být zase nešvar k potírání, ale důsledek zbastleného tarifu.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3314
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 23:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepřipadam si jako klikař, ale asi se chovám seriozněji a slušněji, než ti z vás, kteří mají nějakou špatnou zkušenost.
Takže ve vašem případě spíš něčím vyprovokovaná kontroverze, prostě občas "padne kosa na kámen".
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 14. září 2010 - 23:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to prr, v Německu se s Vámi, když budete mít neplatný lístek, taky nikdo mazlit nebude a zjistit třeba u HVV kde končí zóna 101 a na co platí 24H lístek je docela fuška i pro šotouše
mnoho turistů se u nás chová, jak by si doma nedovolili, sice se večer šíleně zlejou, ale stovku na celodenní lístek nemaj
většina se jich pohybuje na území Prahy a tam je tarif jasnej
kosa na kámen padat nemá, když už se naučili zdravit pokladní v marketech tak by to mohli revizoři umět taky. A anglická fráze, dobrý den, kontrola jízdenek prosím, taky není moc složitá.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 01:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3:

Ale houby. Mé vystupování se zátahy na turisty a neblahé paměti zátahy 4. opravdu nijak nesouvisí. Dokonce se děli nezávisle na mé přítomnosti v prostředcích MHD.

Popisovaný nešvar odznak pod nos ani "bů" to neřekne se mě také často netýká osobně. Naopak, na rozdíl od Vás mám kolem sebe auru seriózního, slušného a platícího, takže mě osobně obvykle ani neobtěžují, protože z toho nebude ani koruna (a ona by vážně nebyla). Ale protože nejsem zahleděn pouze do sebe, vadí mi neslušné vystupování na veřejnosti, i když nejsem jeho obětí ani předmětem. Zejména proto, že mám k MHD blízko a revizoři, kteří jsou v osobním styku se zákazníkem, bohužel pro pražskou MHD, jsou jejím (zde nutno použít spíše tento výraz) "gsiftem" na venek. Možná se to zlepšuje, ale je tam ještě dost prostoru přidat.

Takže, ryjte jak chcete, tnete mimo.

Gabuliatko:

Přísnost muší bejt. Ale myslím, že námitky jsou na nevhodné chování k platícím cestujícím. Ne na přílišnou přísnost s bezdomovci a agresivními opilci.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 07:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něčím vyprovokovaná kontroverze - no jestli to nebude tím, že ti rádobijci okupují přestupní uzly a ty, co spěchají třeba na vlak, berou rovnou za rukáv. A když ho utrhnou....

Ale jak tu někdo píše, místa jim byla "vhodně" vytipována a nařízena.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 10:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Revizoři: Já si nemůžu pomoct, ale proč když v tomhle státě někdo krade, tak vždy hledá kličky, jak na něj přišli a říká že to oni sami to udělali protizákonně. Do háje kde to žijeme. Někdo krade a ještě se cití ublížen.

Nazvat revizory komandem je taky tvrdě přitažené za vlasy. To samé jako s ČEZem a NTZ. Oni kradli elektřinu ve velkém, prakticky jsme na ně dopláceli do jednoho všichni a pak se hrozně pro nim brojí. Že nosili zbraně? Podívejte jak doapají revizoři když chtějí 800 Kč za čenou jízdu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 10:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda mám taky zkušenosti spíš ty lepší - slušné vyzvání (pokud tedy neotypnou že asi denně takže nejspíš bude lítačka čili nic).

Kdysi se mi dokonce stalo že jsem lítačku zapomněl doma. Byla mi položena kontrolní otázka na jaký kupon jezdím a co stojí a jelikož jsem věděl tak mi bylo řečeno "já vám věřím".

Další pravda je že se téměř nevyskytuju na profláklejch metropřestupech. Takže nevím zda nějaká slušnější sorta není v povrchovce... Další fakt ale je že v povrchovce je taková četnost kontrol že k předplatnému vede jen a pouze otázka "je to nečestné a nesportovní". Finančně by se mi jednoznačně vyplatilo jezdit na černo.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 10:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001:

Tak a dost. Jasně jsem řekl, že načerno nejezdím, tak si odpusť dementní žvásty o kličkách a zlodějích. Ty stížnosti jsou i od PLATÍCÍCH, kterým se dělá z DP zle.

A žijeme zjevně ve státě, kde se každý raději bude zastávat svých známých a kolegů, než by přiznal, že je prase. Sám jsi příkladem téhle "loajality".
Si non confectus non reficiat.

Tracy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 11:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby kontroly probíhaly akčním, přesto nenápadným, nekompromisním, přesto ohleduplným, přísným, přesto slušným způsobem, jak jsem měl možnost vidět v Berlíně, odpadne averze, dostane se uznání této profesi a také stížností nebo dokonce konfliktů by bylo pak méně. A také tady nebudete mít o čem na toto téma debatit. Když něco DPP neumí, tak ať si alespoň bere příklady ze zahraničí. BVG, toť studnice zlepšováků!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 11:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord: Doporučil bych nějaké tabletky na nervy a vysoký tlak.

Několikrát tu máte informaci, že pokud se chováte sluštně k revizorům, tak s nimi tady nikdo problém nemá..

Ono to jaksi funguje všude stejně, ale asi takový arogantní pitomci jako vy akorát dělají všude průsery a myslí si jak sezřali všechnu modrost.

NEZAPOMÍNEJTE. DEMOKRACIE NENÍ JENOM O PRÁVECH, ALE PŘEDEVŠÍM O POVINOSTECH A TO 99% LIDEM NEDOCHÁZÍ.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3315
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 11:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si souhlasit s 9001 !

Stížnosti jsou z 99% od neplatících a potížistů, co jim je za těžko konat svou povinnost. Slušnej člověk s revizorama problém nemá.
Přeberte si to jak chcete a vyvoďte si z toho závěry jaký chcete. Tečka.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8513
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 11:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: PD je Pražský deník, psali tam o jednom a druhym napadení revizory, ale přidali statistiku napadení revizorů.
Obecně: Některé kontroly vypadají spíš jako trestní komando, ale pokud člověk má jízdenku, nevzniká nikdy problém (aspoň mě se to nikdy nestalo). Na upozornění, že by v metru měli mít stejnokroj mají už připravenu větu: Jdeme na/z noční a máme výjimku. Tak jakoby vstřícněji se chovaji, pokud jsou s policisty. Jinak kontroly potkávám v metru na podstatných přestupních uzlech, a to i v neděli ráno pravidelně. Btv. docela mě překvapil údaj, že jich je 150.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 12:06:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Nazvat revizory komandem je taky tvrdě přitažené za vlasy. No na to tu odpovídá jasně Káem: Tak jakoby vstřícněji se chovaji, pokud jsou s policisty. Tomu komandu bez dozoru toziž nic nedokážete, dosvědčí si sami sobě. To před policií až tak neprojde. Takže označení KOMANDO není úplně mimo. U mého napadení asistoval kápo v civilu a hned řval, že viděl jak jsem je všechny napadl. Řešeno útěkem, když jim nestačila(!) jízdenka. A bavíme se zřejmě výhradně o KOMANDECH v metru.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4368
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 12:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: "Několikrát tu máte informaci, že pokud se chováte sluštně k revizorům, tak s nimi tady nikdo problém nemá."

S revizory nemám problém, že by mi dělali něco špatného. Nicméně je vídám, jak stávají pořád na stejných "rejžovacích místech". Na některých úsecích sítě MHD snad nikdy nebyli. Mnozí mají chování špatně vycvičeného řeznického psa. Někdy za předložení jízdenky ani nepoděkují, jindy se to poděkování podobá spíš zavrčení. Někteří revizorští týpci by se spíš vyjímali v pořadu "Policie pátrá", než jako zaměstnanci DP pro styk s veřejností.
Mnozí jen beze slova strčí pod nos odznak, to je úplně běžné. Už několikrát mě napadlo, co by se stalo, kdybych se tvářil, že toto gesto nechápu.
Obecně vzato je práce revizorů záslužná a nevděčná. Ten pražský nevycválaný revizorský spolek ale dopravnímu podniku zbytečně dělá špatné jméno. Už jsem zažil revizory ve vlaku i v jiných městech, ale nikde jsem neviděl tak odpudivé revizorské manýry jako v Praze. Je velmi smutné, že se sem píšící zaměstnanci DP svých nevycválaných kolegů slepě zastávají.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 13:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slušnej člověk s revizorama problém nemá.

To je s prominutím žvást jako noha. Trochu mi to připomíná Tondu Kolaboranta: "Slušný člověk s Gestapem problémy nemá." A samozřejmě má pravdu, kdo si hledí svého, není zrovna Žid, a co se děje kolem něj je mu ukradené, mohl si v klidu prožít válku a nechápat, co někomu na pánech v dlouhém koženém kabátě vadí.

9001:
To je přesně ten problém. Kdybych já nebo kdokoliv opravdu na černo jezdit (jak říkáte krást) chtěl, tak ti slavní páni revizoři a jejich lajdácká práce (oni za to asi ani nemohou jednotlivě, ale ryba smrdí od hlavy) zaměřená na maximalizaci výdělku (lovením turistů a zátahy na zapomnětlivce) nedělají skoro nic pro zvyšování tarifní kázně. Jsou tak bolestně předvídatelní, že ač sám na černo nejezdím a nikdy jsem nejezdil, tak bych se jim dokázal vyhnout prakticky ze 100%. Pokud někdo "krade", tak to bude mít určitě ještě "zmáklé" a celý revizorský spolek je pro něj jen k smíchu. Chápu Vaši deklaraci, ale revizoři DPP s tím (potíráním zločinů) nemají nic společného.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 13:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže znovu:

"S revizory se neperu, ani na černo nejezdím, jen dlouhodobě tvrdím, že se chovají jako nevychovaná prasata většinou bez mozků a svého druhu mafie zainteresovaná na příjmech z pokut, rádobykomando, které dělá DP dlouhodobě jen a jen ostudu, a to i mezinárodní. Omluva výjimkám, ale jsou vzácné."

Tam je vše a stojím si za tím.

Btw, nenapsal jsem komando, napsal jsem rádobykomando. K profesionálnímu komandu mají tihle šašci daleko.

9001: Když se mi jako zaměstnavateli množí stížnosti na zaměstnance či kolegy, mám obecně dvě možnosti, jak reagovat:
- donekonečna se jich zastávat, s rizikem, že mne nakonec stáhnou pod vodu sebou, protože vnější tlak poroste úměrně tomu, jak moc arogantně a zvrhle je hájím; to téma se bude vracet znovu a znovu a stále intenzivněji;
- zbavit se jich a doufat, že se na jejich prohřešky co nejrychleji zapomene.

V DP se bohužel dlouhodobě prosazuje ta první varianta "já na bráchu", hezky se tam všichni navzájem podržíte, a zvenčí pak vypadáte jako stát ve státě.
Si non confectus non reficiat.

Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 13:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz

Tenhle článek vydržel jako první na Idnesu celé dva dny (to je někdo v redakci asi má fakt hodně rád), tady se nikdo ani nezmínil. Jakmile ale někdo honem rychle sesmolil něco o tom, že cestující bijí revizory, je to tu hned. Hezká nezaujatost.
Si non confectus non reficiat.

Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 14:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Už několikrát mě napadlo, co by se stalo, kdybych se tvářil, že toto gesto nechápu. - no stačí přečíst o příspěvek výše, aneb když spěcháte na vlak, tak nějaké gesto vůči davu mne nezajímalo.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8519
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 15:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: To je o zdroji. iDnes prostě nesleduju, protože je to Blesk pod křídly MfD. Regionální deníky jsou sice opravdu torchu příliš regionální, ale důvěryhodného charakteru. Tomu s dovolením rozumim zas já. Proto to tu bylo. Tu iDnes jsi sem moh dát ty. Čistě a jedině tvoje chyba, pokud ti tu něco chybí.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 15:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: To je zákon akce a reakce ... všimni si, že já to tentokrát neotevřel. Cítím totiž, že už to není třeba, nad revizory se zjevně stahují mračna i bez mého přičinění.
Si non confectus non reficiat.

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8520
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 15:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se jen laškovně zeptal. No ty mraky bych tak intenzivně neviděl. Vim jak se stahujou mraky nad lecčims jinym a jak dlouho trvá než zaprší. To spíš věřím v blesk z čistýho nebe.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 21:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Díky za potvrzení teze, že ten kdo nemá potřebu okrádat společnost, nemusí mít strach z přepravní komntroly. Od vás bych to nečekal...

Bručoun: Kupodivu i zde píšící zaměstnanci DP mají, díky stejné povinnosti předkládání jízdních dokladů jako ostatní cestující, zkušenosti s revizory a není žádným tajemstvím, že ani oni s nimi nemívají žádné problémy. Tohle taky asi bude tím správným důvodem zastávání se svých kolegů, víme ?

LV: Když se mi jako zaměstnavateli objeví stížnost na svého zaměstnance, prověřím si v první řadě od koho se mi objevila a podle toho dál postupuji.
Jakýkoliv jiný přístup je zasadně chybný, ať se jedná jakéhokoliv zaměstnavatele !
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 15. září 2010 - 23:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, spousty doložených případů, ale tady nemáte problém, tudíž se nic neděje.

Demon: Doufám, že s tímhle přístupem nikdy nikoho řídit nebudete. S vámi jsem skončil, je mi z vás na zvracení, stejně jako z těch revizorů.
Si non confectus non reficiat.

Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 15. září 2010 - 23:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas, ze s revizory je problem i u platicich. Problemy jsem mel jak ja, tak znami, jiz byli svedky rasove motivovaneho incidentu, kdy dotycny neporusil prepravni podminky. Reseno stiznosti, kde DPP odpovedel, ze to nelze prosetrit.

S definici revizoru jako gestapackeho komanda jednoznacny souhlas. Nechci tu rozvasnovat emoce, ale za nejakych 20, 30 let, az se obmeni garnitura, povazuji za dobre reseni skutecne turnikety. Anebo utvar revizorstvo okamzite vymenit vcetne sefa.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 6-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 01:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3: Nevím, co byste ode mě nečekal a proč jste tedy dostal něco jiného.

V každém případě z nich strach nemám (při mých 2m a 105kg si i jednodušší jedinci dokáží rozmyslet, jestli si nepočkat na někoho slabšího... to že jsem se v životě nebil a nejsem rváč není naštěstí na první pohled nijak znát). Dokonce jsem i napsal, sám s nimi kromě toho, že neumí zdravit a verbálně požádat o předložení jízdního dokladu, problém (ve smyslu napadení nebo tak) nemám. Prostě mě štvou, protože nevěřím na nehas, co Tě nepálí, a oni prostě dělají ostudu nejen DPP, ale i městu, potažmo ČR. Rýžují, aniž by byť jen náznakem pomohli zlepšovat tarifní kázeň.* Což, mj. zavdává sem tam spekulacím jak mě z daní podojit na další akce typu turnikety. Doložte statistikami, je-li tomu jinak. Toť vše.

-----

* Drtivá většina platících zákazníku dle mého není důsledkem kvalitní práce revizorů a strachu z postihu, ale prostě proto, že si ti lidé uvědomují, že je potřeba postupovat a za služby platit podle pravidel. Takže i kdyby revizorů nebylo, zas až tak se to nepozná. Jak jsem pravil. Kdo chce jezdit na černo, ten se revizorům určitě bez potíží a nepohodlí vyhne.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8522
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. září 2010 - 10:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

demon: ale to víš, že já problémy na přepážce taky nemám Kdo si stěžuje, by měl vyhodnotit nezávislý útvar, který by měl předat stížnost a jemu by mělo být odpovězeno a ten by měl odpověď odeslat stěžovateli. Ten na něhož je stěžováno nebo jeho nadřízený by se neměl dozvědět, kdo si stěžuje. Velmi jsem nadskakoval, když mi odpovidal na mé stížnosti přímo vedoucí zastávkových sloupků. nestojím o jeho názor, ale o názor podniku.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!