K-report
 

Archiv do 30. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 30. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 22:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Ty opravdu nejsi normalni a jeste se tady vychvalujes? Kdyz clovek bydli v Praze ma automaticky znat vsechny mozny pamatky? A jak je videt, tak nedokazes pochopit, ze to nekoho absolutne nezajima? Ma jine zajimy, o kterych vis prdlacku treba zrovna ty?? Okrajove casti Prahy jsou mesto ve meste. Je tam defacto vsechno co clovek potrebuje k zivotu, takze do centra vubec nemusi.
Do Prahy se nejspis chysta mor, nazyvajici se SOR!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1099: Proč se rozčilujete? Vždyť píšu, že nechci vůbec po nikom, aby znal všechny památky v Praze. Naopak, to by bylo dost otravné, kdy by to každý znal. Naprosto chápu, že někteří lidé mají naprosto jiné zájmy a o památky se vůbec nezajímají, a schvaluju to.
Zoolog se jistě nebude divit, když nebudu znát všechny čeledi šelem, ale právem mě bude mít za idiota, když nebudu vědět, že šelmy jsou savci, savci jsou obratlovci a obratlovci jsou strunatci. I když mě zoologie absolutně nezajímá, tohle je tak nějak základ.
Stejně tak já po Pražákovi nechci, aby mi zpaměti jmenoval architekta Clam-Gallasovského paláce, ale právem se budu divit, když řeknu, že jsem včera někoho potkal v Ungeltu/na Ovocném trhu/na Novotného lávce/v Nerudovce/u Brusky, a on nebude vědět, kde to je...
A pokud někdo žije v okrajových částech Prahy, do centra nejede, jak je rok dlouhý, a nemá ponětí, že někde v centru je něco jako Karlův most, budiž... Ale pak by mu mělo být srdečně jedno, jestli se nějaká stanice metra jmenuje Hradčanská, Bruska, Bubeneč nebo Obránců míru, není-liž pravda?
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co se týče nádraží, tak v berlíně v rámci integrace s-bahnu (DB) a MHD spadající pod místní DP (BVG) postupně vypustili ze všech názvů typu "nádraží+čtvrť" slovo nádraží. zároveň se vždy před název stanice s-bahnu (a u-bahnu) předřazuje S, U, resp. S+U, aby byla vazba na vlak/metro zřejmá, a hlásí se i možnost přestupu na regionální a dálkové vlaky. podle tohoto klíče by se v pražských podmínkách stanice jmenovaly např.:

nádraží vysočany M --> vysočany M+S
smíchovské nádraží M --> smíchov M+S
sídliště řepy --> řepy S
nádraží hostivař --> hostivař S
hlavní nádraží M --> hlavní nádraží M+S

je to celkem rozumný systém, hlavně pro vyhledávače spojení po městě a celkově jednotné image MHD. vlaky se tak dostávají na rovnocennou pozici s metrem, tramvajemi a autobusy.

P.S. ad "smíchovské nádraží" - ví vlastně někdo, jak tenhle nesmysl vznikl? protože logicky by to znamenalo, že na toto nádraží přijíždějí vlaky ve směru od smíchova :-) - viz běloruské nádraží v moskvě nebo třeba štětínské, slezské (dnes východní), zhořelecké atd. v berlíně.

(Příspěvek byl editován uživatelem pawel.)
Thriller
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.88.160
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:27:59    Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Ale když někdo neví, kde je Štvanice, Ungelt, Kramářova vila, Černínský palác, Slovanský dům, Malostranská beseda, Španělská synagoga, Divadlo na Vinohradech, Žofín nebo Kavčí hory, pomyslím si, že buď bydlí v Praze krátce, nebo je to obzvláštní ignorant.
No vidíte, a já napřklad zase považuju Vás za naprostého ignoranta, pokud nevíte, kde je třeba Fyzikální ústav, Ústav fotoniky nebo Ústav chemických procesů Akademie Věd.}
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: viz. posledni veta ... Ne to jedno neni. Vyhodil bys do kanalu penize pro nic a jen bys matl lidi. Maximalne bys udelal radost sam sobe.
Do Prahy se nejspis chysta mor, nazyvajici se SOR!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petřiny? To je tuším makromolekulární chemie...

Ale budiž, považujte mne tedy za ignorata. Nemyslím si ale, že je to je úplně fér. Když nebudete vědět, kde je Centrum medievistických studií, Historický ústav AV ČR nebo ve které z budov UK sídlí Katedra pomocných věd historických a archivního studia či Ústav řeckých a latinských studií, já vás za ignoranta považovat nebudu, protože to je úzce oborová záležitost.
Nemyslím si, že znát Nerudovu ulici, Střelecký ostrov, Vinohradské divadlo nebo Brusku je úzce oborová záležitost. Být Pražák není obor na plný úvazek.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Jo jo, přesně tenhle německý systém jsem měl výše na mysli a přál bych si ho nejvíc.
Jinak pokud se nepletu, ve starých plánech výstavby metra byly názvy stanic vždycky v tomto formátu (Smíchovské nádraží, Holešovické nádraží, Hostivařské nádraží) - před rokem 1990 bylo ale realizováno jen to Smíchovské (a Holešovické nádraží bylo nakonec pojmenováno Fučíkova). No, a když se po sametové revoluci Fučíkova přejmenovávala, zvolil už variantu Nádraží Holešovice, těžko říci proč.
Ze samotného jazykového hlediska to tak úplně nesmysl není, taky řeknete třeba mělnické nádraží a máte na mysli nádraží v Mělníku, ne nádraží v Praze (hypotetické), kam se jezdí od Mělníka. V Praze je ale prostě zažitá varianta "Nádraží + čtvrť" a ten Smíchov mate.

1099: Prostě se na to každý díváme jinak.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 02:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda co člověk způsobí nevinným příspěvkem...
Tady co člověk, to zcela odlišný názor. Bych nechtěl vidět debatu někde na zastupitelstvu, znásobenou totální neznalostí souvislostí:-)

Jinak za diskusi děkuji, sice jsem byl několikrát docela zkritizován, ale zase jsem si ten názor na věci díky tomu posunul.

Mašotouš: U toho prvního seznamu míst, která by měl Pražan znát by ti nedokázalo správně všechno odpovědět tak 95% obyvatel Prahy. V onom pořadu s Krampolem lidé nevěděli daleko jednodušší věci.

Ještě jeden návrh. Co takhle přejmenovat všechny stanice metra, které se nacházejí na místě bývalých bran podle jejich názvů. Všechny mají totiž (alespoň podle některých) problematické názvy. IPP na Slepá brána, Muzeum na Koňská brána, Florenc na Poříčská brána a Hradčanskou na Písecká brána.
Vše jsou naprosto jednoznačná pojmenování vztahující se přesně k lokalitě. Mašotouš se mnou musí v tomto souhlasit.
Tento samý systém pojmenování stanic mají např. v Paříži, a také byste tam ty brány fyzicky hledali těžko. Třeba Porte de Lilas, Porte de Bagnolet, Porte de Montreuil...

Trochu odběhnu od tématu. Když už jsem u té Porte de Bagnolet, tak jsem narazil na plánované prodloužení linky T3, které tam má vést. Je tam naplánovaná naprosto dokonale řešená rekonstrukce veřejného prostranství, která by tady v Praze z mnoha důvodů neměla šanci(Perfektně řešené cyklostezky, žádné semafory přes více pruhů, poměr velikosti kruháku k délce tram či vůbec průjezd kruhákem) Nevidím tam jedinou chybu. srovnání dnes/v budoucnu.


více obrázků na:
http://www.maisonapart.com/edito/autour-de-l-habitat/urbanisme-vi lle/le-tramway-parisien---un-chantier-tronconne-p9-2519.php

V tomto duchu se mělo postupovat nad Blankou na Hradčanské(Brusce) i jinde a ne tam vytvořit tu zoufalost, co je/bude tam teď/za 2 roky. Jasně, situace je jiná, proto zdůrazňuji slovo "duchu".

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
To boldly go, where no one has gone before
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 03:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Tak bych si to přesně představoval.
1099: S vaší logikou by se Praha neměla v posledních dvou dekádách vracet od asfaltových chodníků k dlážděným. Asfalt je přece mnohem levnější na pokládku i údržbu a chodí se po tom stejně, možná lépe, než po dlažbě ne? Vždyť dlažba je taky historický anachronismus, který dnes již nemá žádný ekonomicky obhajitelný význam. Věřte mi, že většině Pražanů (neschazujme se pořád termínem "Pražák") i třeba zde diskutujících je úplně jedno, po čem chodí. Vždyť to "vyhovuje". Vlastně je to požadavek několika památkářů, kteří si tím dělají radost a ocení to pouze hrstka lidí. Ale Praha je ve výsledku mnohem krásnější a zajímavější, než by byla s asfaltovými chodníky (jako např. Budapešť). "Vyhovuje" je ale málo. Prostě nelze uvažovat pouze ekonomicky, ale je teba usilovat o nejlepší stav.
To mohu vztáhnout i na snahu mít trochu pořádek v pojmenování stanic a zastávek. Současný stav je vyhovující a většina lidí s ním nemá problém. To ale neznamená, že je to stav ideální a nemohl by být lepší. A proto je důležitá ta skupina bláznů kterým to neustále vrtá hlavou, volají po změně a třeba jí i občas dosáhnou. No tak to bude stát nějaké náklady, to už je ta daň za krásu. Socha na veřejném prostranství, budově atd. taky něco stojí a je to zbytná investice, ale přináší do města určitý druh přidané hodnoty, který čistě ekonomicky neobhájíte, ale město někam pozvedá.
To boldly go, where no one has gone before
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 08:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Uz dlouho sem se takhle nezasmal :-) To je teda prirovnani uplne mimo misu. Nejlepsi reseni pro vsechny je nechat to napokoji a nevymyslet kraviny, kteryma se to tu jen hemzi. Kdyz vynalozim na neco nejake finance, ocekavam efekt. V tomto pripade by byl efekt nula, nula, nula, nic. Jen zbytecny zmatek.
Do Prahy se nejspis chysta mor, nazyvajici se SOR!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 08:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzceczpospolita: č. 887
Pokud jde o brány - zajímavý nápad. Dammtor v Hamburku už taky dávno nenajdeme, a přesto se po ní jmenuje jedno z tamních nejvýznamnějších nádraží (z železničního hlediska spíš zastávka, ovšem staví tam i ICE). Ale u Muzea by to nejspíš neprošlo. Krom toho bychom pak mohli přejmenovat tramvajovou zastávku Hlavní nádraží na Horská brána, Chotkovy sady na Brána sv. Ludmily, Pohořelec na Říšská brána, Újezd na Kartouzská brána, Nemocnici na Františku na Brána sv. Františka - a hlavně Staroměstskou na Bránu sv. Valentina a Můstek na Bránu sv. Havla... Takže bych se do toho radši nepouštěl.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 09:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Pekingu jezdí nadzemka linka 13 od stanice Brána na západ ke stanici Brána na východ (délka linky 41 kilometrů, metrem tak 4 nebo 5). Brány v tom místě dnes nenajdete ani omylem, ale je to tradiční pojmenování.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3206
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 10:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v druhý půlce 70-tejch let cestou z Petrodvorce v SSSR jsme nasedali na panťák na zastávce Petěrgof:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8943
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 11:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S politováním vám vaši plodnou diskusi o jménech musím přerušit. Potřebuji se vrátit k tomuto Jonášovu příspěvku:

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 12:06:58
"Asi jezdím úplně přes jinou Letnou. Jediné, co jede prázdnější je 15, která dole na Strossu se zaplní směrem na Veletržní, neboť má sólo vůz a vyprazdňuje se na Letenském náměstí, když jede na Špejchar. Jinak přes Letnou ve špičce jezdí vše na stupni 3-4. Hodně mě překvapilo, že 8 a 26, které jezdí do centra spolu, jsou plné obě. Píši o ranních a odpoledních špičkách pracovního dne. Možná, když se vracíš pod rouškou tmy domů, je to jinak. Ale já přeplněnost tramvajových linek sleduji i v 18.00. Až po 20.00 (jednou týdně) to jezdí tak, že si sednu.
25 je v současné době a podobě nezrušitelná. I když tvá koule si přeje něco jiného. Prosím, zasedni a o 25 to napiš 100x a přines na lednový sraz K-reportu. " KON.CIT

Níže je pár fotek, pořízených v pátek mezi 17,00-17,30 (nedovedu si představit špičkovatější špičku) na Strossu , linky 1,8,25,26,5 a 14 jedoucí od Nám. rep., resp. Vltavské (mám všechny projíždějící vlaky toto je výběr). Pro ty co nemají lupu nebo dobrý voči stručný komentář:
PŘES VŠECHNY VOZY BYLO VIDĚT!!! Žádný, s výjimkou jedné 26 a jedné 1 nebyl na stupni větším než 2-3. Jednička a 26 na st. 3 jen proto, že od předchozí tramvaje byl int. 6 minut, následující 25 resp. 5 jely minutu po nich. Zejména si povšimněte obou wan na 25, jedoucí obě tak těsně za 1, že jsme je málem nestihl vyfotit.
Ergo z toho plyne to co tvrdím:
4 linky z Nám. rep. na Stross jsou moc
2 linky z Nám.rep. na Letnou jsou moc
25 je zbytečná, když tak jednička do int. 6 minut.

Je mi Jonáši líto, že jsem těmito důkazy rozbil tvou šotofikci. Bohužel jsem to musel udělat stejně, jak s jiným tvrdílkem, co fabuloval 150 lidí vystupujících z každého vlaku v Kralupech a já prokázal, že v osobáku bylo 180 (a zastavuje všude až do kralup), v rychlíku dokonce jen 120 (a to jel až do děčína) a v Luně jen 80(a to jede až do loun). Verry sorry za uvedení šotofikcí na pravou míru. Snad si z toho ostatní přeceňovatelé obsazenosti tramvají vezmou poučení.






Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 11:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť dlažba je taky historický anachronismus, který dnes již nemá žádný ekonomicky obhajitelný význam.

Ale má. Vypadá to hezky, turistům se to líbí. turisté vozí penízky. To je to samé, jako plynové lampy v centru.

A teď zkuste přijít na nějaký (zejména ekonomický) přínos přeznačení sítě metra. Krom toho, že že se v něm ztratili turisté s letos vydaným průvodcem, protože se nic nejmenuje tak, jak je mají napsáno.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:03:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já vidím na všech fotkách tramvaje plné tak, že jsou vytížené a zároveň poskytují celkem solidní úroveň cestování. takže pro mě je toto v pořádku. co v pořádku není, je nepravidelný interval, resp. neproklady/neproložitelnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8944
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vidíš špatně. Já vidím prázdné tramvaje, v lepším případě poloprázdné. Opakuji, jedná se o špičku, pátek 17-17,30. kdyby to bylo ve 23,00, bylo by to OK. Sorry, na takovéto plýtvání opravdu nemáme.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to prr, patek neni smerodatny, zkus utery az ctvrtek :-)
to ze pres vozy JE videt znamena, ze je vse ok
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ale nezpůsobuje to to takové šotoukájení jako po střechu napěchovaná metro(sexuální) linka
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Měl bys vědět, že špička v pátek je sice delší, ale jinak daleko volnější než jiné dny. proto se také v pátek nědělají průzkumy. Ale když už jsi v takové fotonaáladě. Zajeď si do Hostivaře, na Čechův most nebo na Strážní či na Slánskou. Povíme si, kde se plýtvá... Tam vidíš nejen skrz tramvaj, ale i skrz sedačky :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať koukám, jak koukám, až na tu 7146 (jestli dobře čtu vpravo nahoře), která vypadá trochu moc plně, to vypadá na rozumný standard cestování. Pravda, ještě se stojí, tak by se pořád dalo zlepšovat.

My máme na věcí: metro kdo ví kam a kdo ví jak; vojáci kdo ví kde; akorát na postižené a potřebné se nám nedostává.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:50:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak možná, když už máme ten samostatný páteční sloupeček, tak by stačilo tramvajím v odpolední špičce i=10. U metra se to osvědčilo.

a hned by byly peníze na další metrolinku.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8945
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soustřeďme se místo výmluv o pátku, bla bla bla, spíš na to, co udělat, aby tramvaje byly ekonomicky plné, tedy ve špičce na st 4. Tramvaj není taxík, Gabuliatko. Zatímco ve večerních hodinách se na to přišlo a trvá se na sólizaci, špičky jsou jaksi tabu.
MŠ: Samozřejmě že i jiné linky jsou prázdné, proto jsem nefotil 12,17 a podobně, ale tady se prostě vytvářela fikce, že linky od Strossu nahoru takřka nepobíraj. Tak to prostě není pravda. Jinak, ty naivko, v pátek se průzkumy nedělají prostě proto, že by se na to ty studenti vysrali tuplem, čoveče co nám to tu nakukáváš???
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8946
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: To je právě chyba, větší interval. Menší počet linek a stejný, nebo menší interval je třeba. Tzn místo 1 a 25 po 10 jen 1 po 6.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 13:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Postupnou balkanizaci večerů, která se odehrála v posledních letech nepovažuji za pozitivní krok. St. 2-3 = pro mě standard obsazenosti, o který by se mělo až na krátké úseky usilovat po celý den na většině sítě.

Hnidopich: Myslíte si, že někdo přijede proto, že jsou v Praze plynové lampy?

No tak se turisté ztratí. Nejsou blbí, aby se nedoptali či si ty informace nevytiskli z internetu den před odjezdem, jak to dnes již dělá většina lidí, když někam jedou. To by se nemohlo změnit nikdy nic. Co když se zrovna otevře nová linka metra a turistům před hotelem přestane jezdit bus či tram?

Ekonomický přínos to nemá a je mi to jedno.
To boldly go, where no one has gone before
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 13:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší počet linek a stejný, nebo menší interval je třeba. Tzn místo 1 a 25 po 10 jen 1 po 6.
Tak to samozřejmě souhlas. Ale i taková metrolinka může mít v po-čt i=5 a v pá i=6. Jako to mají metrolinky A, B a C.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 13:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opakuji, jedná se o špičku, pátek 17-17,30. - opakuji, v pátek mezi 17 - 17.30 není špička! Mohu doložit provozem linky 9 přes VN. V pátek si vždy sednu, pokud není nějaký delší výpadek. Zbylé dny jen když se sjedou 3 až 4 pořadí.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 14:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono soudruhům v ROPIDu/DPP bohužel jaksi nedošlo, že když už maj v pá jiný jízdní řád, že by v pá mohla oš začínat dříve a dříve taky končit.
Třeba se toho dočkáme, ale spíš ne.
Taky opakuji, že ten kdo praví, že v pá v 17:15 je špička je ...
Krom toho bych si dovolil Káemovo kouli naznačit, že linka 1 jede na Petřiny, linka 25 na Vypich takže jak bys je chtěl spojit ?
Za standard obsazenosti na st. 4 bych Tě poslal do ***e protože často cestuji VHD s dětmi a chudinky se pak nemaj kde držet.
Pokud si chci pofoukat své šotoušstvo, vyrazím do Bukurešti na linku 41, nebo by možná i stačilo do Brna na linku 1. V Praze to mít nemusím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8947
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 14:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko:Bohužel, prd víš o špičce. Pátek 17,00 je typická špička. Ono se dneska v Praze už nedělá od 6 a v pátek se neutiká na chalupy. Argument o LV je hodně, promiň, pitomoučkej. Na Vypič patří sólo 15. Já si stupeň 4 nevymyslel, ale rozhodně je při stupní 4 ztráta z provozování VHD menší než při st. 2. Jestli ti to nedošlo (já věřím že jo, jen si to nepřipouštíš) tak to platíš i ty a pak musíš chudinkám dětem utrhávat od huby
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8948
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 14:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebude to spíš věkem Borovičko? Mě už pouštěj taky... Nebo to bude tím, že je to ML ta 9, víš?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 14:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine nepřeháněj, na Slánské si nesedneš.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 14:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se dneska v Praze už nedělá od 6...

Jak kdo, ale to asi méně...

...a v pátek se neutiká na chalupy.

Tak to bude něčím jiným, ale i provoz na silnici vypadá jinak.

Když to tak poslouchám, tak bych VHD zrušil úplně. Vyjde to nejlevněji ne? A nikomu se nemusí nic utrhávat od huby.

Stejně je to socialistický přežitek, proč by se individualizace společnosti měla zastavit zrovna před dopravou zadnice z bodu A do bodu B.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 14:54:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, neni nad to pojmout společnost čistě jako nezávislý ekonomický subjekty vlastně, jak řikával pan prézident, žádná společnost neexistuje, jen něco přes deset milionů svobodných občanů tlačících každý ve vzduchoprázdnu svoji kuličku.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8949
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 15:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Tak jako se ranní špička posunula až přes devátou hodinu, musela se posunout i ta odpolední. Drtivá a naprostá většína institucí v Praze nezačíná před osmou, ale spíš k deváté. A s tím se mění i ty zvyky, denní provoz se v noci z pá na so taky prodloužil, tak proč by zrovna odpolední špička se neměla pohnout. To píšu jen jako důkaz zamrzlosti zdejších argumentů o odpolední špičce. Jinak svým způsobem máte pravdu, každý cestující generuje ztrátu, protože zaplatí jízdné a zbytek se musí dodotovat. Ony fronty u lyžařských vleků také bývaly minimální, když vleky nejezdily .
Prostě myslím, že je nezpochybnitelné, že plná tramvaj generuje menší ztrátu a že nemáme peníze na rozhazování.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jako se ranní špička posunula až přes devátou hodinu, musela se posunout i ta odpolední.

Ale nemusela. Resp. nemusela stejně po celý týden. Tak jako se posunula pracovní doba na později, tak se pro celou řadu lidí zpružnila.

Možná že v tramvaji jsou jenom dělníci a tam je to jinak, ale jak pravím, pátek po práci na silnici vypadá jinak než Po-Čt.

nemáme peníze na rozhazování.

Peněz na rozhazování máme zjevně dost (stavíme metro nazdařbůh, posilujeme nasazení vojsk v US válkách...). Těch pár miliónů, co doma sebereme těm, co moc nemají, postiženým a tak, těžko vyváží tyhle miliardy. Začít tím, jestli si cestující stojí jenom na nohou místo na hlavě, podle mě nemá moc velký smysl. Je to jako šetřit na sociálních výdajích státu. Vč. toho, že nás to kousne z jiné strany (obvykle zezadu)... třeba tak, že se na to lidi vybodnou, budeme chca nechca sedět v kolonách a hezky se u toho trávit.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Nemáte tak úplně pravdu, protože se mu to hodilo, tak pan president vyrobil "Národní stát". Ale jinak to sedí.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6893
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ a Slánská:
Tady bych taky nesouhlasil. Na Slánský jezdí lidí ještě dost a hlavně ukončit ještě další část linek/spojů na Kotlářce bude znamenat, že linky z Řep nebudou pobírat už na Kavalírce. Jen kdyby zastávkami Kotlářka - Anděl projížděly. Stejně tak se někomu může zdát, že 20 byla na Šárce plýtvání, když to tehdy mohla klidně odvozit 2. Problém je ten, že by ta 2 na Hadovce nepobrala cestujícího navíc. V Řepích musí být volnější kapacita pro úsek těsně před Andělem. Jestli zaplníme po střechu koncový úseky jen proto, že tam jezdí málo lidí, přetížíme na neúnosnou mez úseky těsně před centrálními přestupními uzly.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 17:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko, Martin: Slánská se dá srovnat s tím, co vyfotil KM. Pravda, na Hostivař nemá... Nicméně stojím si za tím, že tam jsou během dne dost dlouhá období, kdy si sednu spolehlivě. Nicméně počet spojů bych tam nechal, jen by byly tři normální linky a ne dvě nenormální :-). Jedna děsně dlouhá a jedna děsně M :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3377
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 17:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znovu pro Káema: V pátek jezdí přes Václavák v 17 hodin viditelně méně lidí. Možná zrovna teď začíná předvánoční období, tedy v prosinci je to jinak. Ale po zbytek roku na ty chalupy lidi stále utíkají - jinak by nebylo v pátek po obědě pracoviště prázdné (bavím se o organizaci o 1500 lidech!)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 17:11:39    Odkaz na tento příspěvek  

Však taky nemusej utíkat na chalupy, můžou jezdit vánočně nakupovat do Vídně nebo třeba za čerstvym povětřim do Alp
A taky je daleko víc hospod a některý jsou plnější než bejvaly.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 17:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Jestli zaplníme po střechu koncový úseky jen proto, že tam jezdí málo lidí, přetížíme na neúnosnou mez úseky těsně před centrálními přestupními uzly.

přesně. upřímně řečeno nechápu, jak může MŠ, kterého (i přes určité koncepční neshody) považuji za jasného odborníka v této problematice, psát o "plýtvání" v úsecích typu slánská-řepy nebo vápenka-spojovací. vždyť je logické, že na konci trasy bude vždy cestovat lidí méně. jistě, mohu ušetřit pásmováním, resp. ukončením připrcávek dříve, ale nemůže se tak dít v extrémním objemu s cílem narvat dlouhé spoje až po střechu. viz někdejší pásmo na B.

KM: plýtvání to není. nabídka generuje poptávku. kdyby tramvaje jezdily po břevnově narvané jak v ječné, tak by do nich moji rodiče nikdy nevstoupili. takhle je užívají. a platí za to.
a stejně to funguje u silnic - až bude tunel na letnou, jistě tam už moc často nepojedou 25, ale raději autem. tady hledej plýtvání. nebo třeba v břevnovské radiále, která se v těchto dnech v tichosti schvaluje.

mimochodem na radiálu teď vyšel posudek o posuzování vlivů na životní prostředí - a tomuhle se doopravdy musím smát:

"Jako vůbec nejhorší varianta, pokud ji lze jako relevantní podle některých výše uvedených kritérií vyhodnotit, vychází nulová varianta bez realizace Břevnovské radiály (V0), která znamená
prodlužování již v současnosti zcela nevyhovujícího stavu, který se bude v budoucnu dále zhoršovat."
(cit. z DOKUMENTACE EIA podle § 8 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, na záměr STAVBA Č. 7553 BŘEVNOVSKÁ RADIÁLA)

a co takhle udělat něco proti navyšování objemu autodopravy ve městě? vnější okruh, podpora MHD? haló??? fakt se mi zdá, že jsme se dopravním myšlením propadli někam do západní evropy roku 1960... případně číny 2010.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 18:36:41    Odkaz na tento příspěvek  

Zhoršovat se to nebude ani furt ani dlouho, jen do naplnění parkovací kapacity vozovky.
Smyčky tam přece jsou, tak by se posilovat centrum dalo. Ovšem nevděčnej cestující by zas jezdil jen dlouhejma.

Jedině teda konečně zavést to vídeňský řešení, kde příměstský tramvaje končej na ringu a dál se musí metrem nebo pár vnitřníma linkama, lidi si zapřestupujou jak v metrolinkovym systému a navíc se nebude zpoždění v centru přenášet do periferie. Linky od Petřin a BH budou končit na Špejcharu ;-)
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 18:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vídeňskej systém popírá jednu z velkých výhod tramvaje - že člověk obvykle může nasednout do "své" linky už všude možně po centru a veze si zadek až domů. je to takový gemütlich (až se člověk diví, že zrovna v gemütlich vídni to tak nemaj). samozřejmě, tenhle luxus nelze zajistit odevšad, ale jedna taková linka z centra do každé významnější periferie bohatě stačí
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vídeň byla postavena tramvajově úplně jinak. Systém radiál v každé sudé ulici (když to přeženu). Ono i Brno má svůj malý ring a tam jde všechno ukončit a nebo volně navázat na druhou stranu bez dalších vazeb. A linky od Petřin a BH by musely ukončit "na ringu" alespoň na Staroměstké (o povodních to tak bylo a pikantně bez cestujících)
kastanek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.75.9
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 00:46:42    Odkaz na tento příspěvek  

Hihihi bavim se... Sice s krizkem po funuse ale pridam se taky.

Myslim si, ze po odstraneni nejvetsich ideologickych zhovadilosti uz nema cenu s nazvy stanic metra hybat - a to i s vedomim vsech chyb a neduslednosti, jez tu byly uvedene. Duvod je jednoduchy - ty dnesni nazvy uz jsou zazite. Pokud bychom ale meli hodne penez a nevedeli co s nimi a chteli bychom mocimermo resit blbiny misto problemu, pak ano... Takze to beru jen jako nezavazne sotosneni podle hesla "kdo si hraje nezlobi":

Dejvicka - nazev Vitezne namesti je zastydla ideologie prvni republiky, poplatna armadnim institucim okolo, dnes jeste riznuta roli armady v cizich problematickych konfliktech. Stejne blbe pojmenovani jako puvodni Leninova. Libilo by se mi Technicke skoly, ale ty jsou daleko a na place pred nimi by nesmely vyrust nejake office parky. Soucasny nazev zas koliduje s ulici, ktera je daleko a vede primo na Hradcanskou (nehlede uz k tomu, ze jedna jeji strana - a koneckoncu i kus namesti - lezi v Bubenci). Nazev Evropska ulice moc nejde pac na ni budou lezet i dalsi stanice. Takze uz me napadaj jen broskvoviny typu Dejvicky rondel nebo Generalni stab. Zadne dobre reseni asi neni.

Hradcanska - nad vestibulem byly dlouha leta tramvajove zastavky Spejchar (byt mistne neni asi tento nazev spravny) a stale se to pouziva, Brusku uz znaji mistni (z Dejvic, ne z toho kousicku Hradcan) jen jako reziduum - barak (ehm palac), evt. bejvale kino, o davnem nadrazi nevi nikdo nic. Tady navratu ke Spejcharu nic nebrani (obskurni tramvajovou smycku nepocitam).

Strasnicka - kdyz uz tak Starostrasnicka ulice, podle dominantni ulice stare zastavby. Nic duleziteho kolem neni.

Karlovo namesti - cokoliv ma dva vestibuly je problem, tady zvlast. Mozna by slo Masotousovo Moran pokud by se vzdalena zastavka tramvaje prejmenovala na Faustuv dum.

Florenc - tady by sel pouzit Tesnov, bejvala Poricska brana uz nikomu nic nerekne. Florenc je dneska fakt jen autobusak.

Vltavska - Bubenske nabrezi, na vlacek tady se nacekame.

A tak dal... Obecne bych (narozdil od Rzeczpospolity) nazvy ctvrti pouzival minimalne - byvaji matouci - a u jmen podle ulice bych ono slovo "ulice" dusledne doplnoval. A na historicke nazvy pozor - brat jen ty jeste pouzivane, ne vsichni kastani v metru jsou cleny Klubu za starou Prahu.

-----------------------------

Do seznamu nepouzitelnych bejkaren lze doplnit:
Dejvicka - Kulatak
I. P. Pavlova - Na Slintu
Hlavni nadrazi - Vaguspark
Letnany - Primat(or)a Bema
Muzeum - Pod vocasem
atd. Chtelo by to ale nejake nelegalni substance pro zvyseni invence.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3382
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 07:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nad vestibulem byly dlouha leta tramvajove zastavky Spejchar - nikoliv Špejchar, ale nádraží Dejvice. Stanice Špejchar byla až na křižovatce Špejchar.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8950
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 11:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: nepřeháněj to do druhého extrému - nikdo nechce aby tramvaje jezdily trvale a na okraji trasy na st. 4-5. To co by na Strossu byl stupeň 3-4 by na okraji byl 1-2. Jenže on je na strossu 2 a na okraji 0-1.
Podivejte se Borovičko, nebudu kvůli vám pobíhat jak debil podruhý po strossu třeba ve středu abyste mi napsal že to je prostředek tejdne a že lidi blablabla. Chcete -li vyfoťte si to sám a pošlete to sem, až se nase*u, tak to vyfotim já, ale až pujdu kolem a ne abych tam běhal jak blb po křižovatce s foťákem. Já se tak styděl!!! To je důkaz, že ještě úplně ultrašotouš nejsem .
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 995
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 11:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc: pokud teda by měly tramvaje jezdit aspoň na stupni 4 a mít teda delší intervaly,nebo metrolinkací bude zase víc přestupů,tak se může stát,že cestující se na to postupně vykvajznou.Jasně,názor,že tím jezdí jen socky,co na auto nemaj (mimochodem Káeme,ty jsi teda socka?),jsem četl,ale není to pravda.Ti lidé si auto (z bazaru,co někde pokoutně prošlo emisema a TK) koupí a pak ho budou používat.Narozdíl od Skandinávie,kde díky lepší životní úrovni si koupí něco s Euro 4,5.Ale i tady přišli na to,že stavět jen nové a nové komunikace už nemá cenu.Prostě to jen vždy zvýšilo počet jízd autem.Loni se poprvé-a i díky masové podpoře MHD-podařilo snížit počet jízd auty o 2,6%.Není to nic moc,ale lepší než drátem do oka.A dle mého názoru přeplňování spojů,aby byly ekonomicky vytížené,povede k cestě navýšení cest auty.Ale školy nemám,takže kdo ví.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 11:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Ano, zastávka se jmenovala Červený mlýn a před tím Masokombinát Čakovice. Dokonce tam bývala trochu jiná smyčka, kde končila 233.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 11:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Tak vypadá to celkem dobře, jen nechápu, proč 296 nese toto označení. Myslel jsem si, že linky 29X jsou linky nemocniční. Neb midibusy 128 a 236 jsou dostatečnou odpovědí.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 11:35:35    Odkaz na tento příspěvek  

No však křižovatka Špejchar je jen nějakých 200 m daleko, podstatně blíž než na nádraží, o Hradčanech nemluvě. To je menší posun, než Florenc (kterou bych nechal, protože je to zažitý a nic jinýho než autobusák si s tim lidi nespojej) a blíž než zastávka Hlavní nádraží od skutečnýho nádraží (tam bych klidně obnovil skutečnej název Bolzanova, a hlavně pro cizince doplnil směrovky, ti musej bejt vytrslí jak umíme nádraží zamaskovat). A je to asi nejvýraznější živej název široko daleko, mj. i díky Mišíkovi a geniálnímu blues od Ivana Wünsche.

Support Špejchar!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8953
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 11:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akri: Nikdo nehovoří o přeplňování. Hovořím o st.3-4 ve špičky v centru. Dále hovořím o využití souprav, kdy jedna linka po šesti minutách odveze totéž a přesněji a ekonomičtěji, než dvě linky teoreticky po osmi minutách, kdy ale prakticky jedou 2-6 (čili int. 6 prokazuje že to jde a ta druhá by nemusela být - na těch wanách 25 je to jasně vidět).
Nejsem socka, ale přeprava via MHD po Praze má pro mě tisíc výhod a jen tak málo nevýhod, že jí prostě preferuju. A podobně to budou mít i další lidi. S výjímkou pár zde přítomných šotoušů totiž nikdo nepovažuje za nekomfort stát 15-20 minut v tramvaji. Resp. to jestli budou stát nebo sedět je tak daleko v žebříčku preferencí většiny lidí, že to nemá význam při rozhodování.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 12:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A podobně to budou mít i další lidi. S výjímkou pár zde přítomných šotoušů totiž nikdo nepovažuje za nekomfort stát 15-20 minut v tramvaji. Resp. to jestli budou stát nebo sedět je tak daleko v žebříčku preferencí většiny lidí, že to nemá význam při rozhodování.

No, to tedy nevím. Naopak mi přijde, že "moc lidí" je to, na co si běžní cestující ohledně tramvají a vybraných autobusů stěžujou snad nejvíc. A spadá do toho nejen občasná přeplěnost, ale i permanentní vytíženost některých linek ("nikdy si tam nesednu"). Samozřejmě že běžný pasažér radši jede třeba i plným metrem než prázdnější a pomalejší povrchovou dopravou, ale stání za "nekomfort" určitě považuje.
Mám kolegu, který začal dojíždět na trase Čakovice-Praha 4 raději ráno vlakem, protože prý nemohl vystát narvanou 195...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8955
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jef: může být. Především bych obrátil pozornost na to, že nepřesedl do IAD ale zůstal u VHD (to je takovej příklad pro ty co tvrděj že lidi přesednou do IAD po každý změně tradiční trasy 11 a 22) no a pak preferuje sezení před rychlostí a a jistou přesností.
Znova, prohlédněte si ty snímky, ani u jednoho by si lidi nestěžovali na přeplněnost a pokud, tak jim to nikdo neuzná. naopak 25 (obě wany) byly jasnej vzduchovozič. No a já jsem holt ten, co si nestěžuje na plný, ale naopak na prázdný tramvaje, protže já chci aby tramvaje vozily lidi a ne aby se jen tak proháněly pro městě pro šotografy. každej jsem nějakej

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

který začal dojíždět na trase Čakovice-Praha 4 raději ráno vlakem, protože prý nemohl vystát narvanou 195... - ano o tom sezení a třeba přečtení knížky nebo něčeho i pracovně to je.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:27:50    Odkaz na tento příspěvek  

Navíc je trochu rozdíl jet dvě stanice nebo přes půlku města. Jinak mě fascinovalo už v "Crime capital" USA před dávnými lety, že tam managerky v kostýmku za jízdy metrem makaj na noutbukách .. toho se asi tady nedožiju.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle mě - zcela subjektivně - je 10-15 minut stání ok, pokud se tedy spoj pohybuje tak rychle, jak má (bez zácpy). proto si myslím, že lidé v okrajových úsecích, odkud je to daleko do dominantního místa výstupu/přestupu (zejména tedy k metru), by měli mít možnost si ještě nějaké to místo urvat. a ne jet od polikliniky modřany na stupni 4 až do centra (příklad). naopak pokud jedu jen pár minut, je stání i v hodně plném spoji celkem ok (např. malostranská-můstek, karlovo n.-IPP, hadovka-dejvická, pražský hrad-malostranská apod.).
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pod to se mohu jedině podepsat, problem je opačný směr, tam z Palačáku do Modřan budu stát asi vždy
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8957
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: přesně o tom to je. Ta jednička je plná od Tržnice na vltavskou, od Vltavské na Letenské nám, od Hradčanské na Větrník, pokaždé jinejma lidma. Proto o tom píšu. S dovolením jsem konzistentní, když jede vlak do Kralup s 80 lidma (a má kapacitu 240 k sezení) a čtvrt hodiny po něm vlak se 180 lidma a má kapacitu 300 k sezení, přijde mi to jako plýtvání.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Hradčanská leží na Hradčanech, i když se ti to nezdá.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.