K-report
 

Ukrajina - tramvaje, trolejbusy, maršrutky ...  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Ukrajina - tramvaje, trolejbusy, maršrutky ... « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Prvek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak koukám, tak Vinica začíná být dobrým skanzenem tramvají z Curychu a vozy ze šedesátých let tam asi válcují o mnoho let mladší české vozy.
http://transphoto.ru/list.php?t=1&cid=125
Máte někdo nějaké přesnější info o tom, kolik jakých vozů asi pravidelně jezdí? Při naší návštěvě v roce 2003 to byly ještě jen KT4 a v pracovní dny dokonce i T4.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5435
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 22:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale když se tak nějak dívám na ten stav vozového parku, tak se mi Vinicja zdá docela kvalitním provozem (samozřejmě na ukrajinské poměry).
MHD Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 09:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pus: Jak dlouhou chvíli se asi očekává to čekánín na publikaci? Jedu v září :-)
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 22:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pus: Já mám obdobný dotaz jako Absolut, akorát že jedu už koncem června .
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5440
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 22:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé! Taky bych měl zájem!
MHD Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 26. února 2010 - 09:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi! Těší mě Váš zájem. Na straně jedné je většina prací na textech dokončená, na druhé straně není možné ostatní práce jakkoli popohnat. Všechno má svůj čas, ale s čistým svědomím mohu říci, že kniha vyjde v 1.pololetí tohoto roku. Tzn. že i Jenda_z_hk by si měl přijít na své

Jako ochutnávku před publikací mohu nyní nabídnout malý dokumentační filmeček odrážející současný ekonomický stav tohoto ukrajinského systému. Víc jednotlivě po mailu, v případě zájmu.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 01. března 2010 - 10:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pus: To je jasný, že nejde nic popohánět, v závěrečné fázi je trpělivost na místě... Já rád počkám a knížku si půjdu koupit hned jak bude na světě :-)
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 01:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude please tato publikace k sehnání i v ČR ?? V Simferopolu jsem byl naposledy loni v září a je fakt že nás o té knize informoval i
Nesmrtelný Dědeček z podnikového muzea Krymtrolejbusu ..... Letos asi nepojedu a kdoví co bude napřes rok ....



Končí krásnej sen, už se blíží den, ještě kroků pár a bude ti hej ..
..." Do Pekla Máme Blízko "...
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 23. března 2010 - 18:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude please tato publikace k sehnání i v ČR ??
Bude.
Eda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. března 2010 - 18:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už je tu diskuse o ukrajinských trolejbusech, nedávno se objevila na facebooku, ve skupině ČS Dopravák možnost objednání knihy o trolejbusech v Kyjevě (psáno anglicky a ukrajinsky). Tak kdybyste někdo měl zájem, můžete na to mrknout. Je tam i párstránková ochutnávka.

odkaz
www.bmhd.cz - vše o MHD v Brně a okolí
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. května 2010 - 02:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinnica by měla patřit k civilizovanějším městů západní Ukrajiny, co vím. Napadlo mne, jestli ty KT4SU nechtějí rozprodat do jiných měst (Lvov, Jevpatorija), minimálně na díly. Vyrábí se na Ukrajině nové tramvaje? A pokud ne, je naděje na dovoz nových např. z Ruska? Zvláště na úzký rozchod by to mohl být problém. V Rumunsku to vypadá nadějně na licenční výrobu Siemensek, v Polsku mají hned čtyři výrobce, ČR tři, v Rusku se též vyrábí tramvaje ...
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 06. června 2010 - 14:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vinnica by měla patřit k civilizovanějším městů západní Ukrajiny, co vím.

Civilizovanější je akurát vedení Dopravního podniku, tam jsou lidé, kteří se opravdu snaží i v těch nuzných podmínkách poskytovat co nejlepší služby.
Jinak mi to město nepřišlo civilizovanější než ostatní města západní Ukrajiny (obzvášť vezmu-li v potaz stará rakouská města jako Černivci či Lvov). Vinnica je prostě jedno velké sovětské betonové sídliště.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 7-2008
Odesláno Čtvrtek, 10. června 2010 - 22:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák: Myslel jsem hlavně v porovnání s Užhorodem, a snad i Ivano-Frankivskem. Lvov, tam je vysoká kriminalita a nedostatek vody, co vím, ale jinak je to hezké a živé město. Černivci neznám ani z médií.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Sobota, 12. června 2010 - 09:59:58    Odkaz na tento příspěvek  

Atmosféra Černovic je trochu zmíněna třeba tady: http://www.moldavskarepublika.cz/cernovice.htm
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 14. června 2010 - 22:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče MHD, jsou Černovice dost šílené i na ukrajinské poměry. Ale to nemusí být dnes pravda, od té doby mohlo přibýt maršrutek i individuálních automobilistů, stejně jako, tuším, nakoupili pár kopií našich 14Tr.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 14. června 2010 - 22:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže Jumzů T2.
MHD Ostrava
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 16. června 2010 - 20:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: Tuším, někde jsem to četl. Každopádně, teď mám namířeno do Olomouce a Ostravy (z jiných důvodů), příští týden mne čekají tramvaje ve Zhořelci, Chotěbuzi a Frankfurtu nad Odrou. Vím také, že pár let jezdily trolejbusy ve Wojerecy (Hoyerswerda), ale jinak tam toho moc není, takže toto město vynechám, spíš to vidím ještě na Budyšín (z jiných důvodů). Pokud máte nějaké typy v Horní Lužici (nejen kolejové) a v okolí Frankfurtu, můžete psát. O Mužakowie (Bad Muskau) vím, tam to taky hodlám vyfotit, pokud to vyjde, Žitavu mám na jednodenní z MB.
vjkm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.194.88.26
Odesláno Čtvrtek, 17. června 2010 - 14:02:17    Odkaz na tento příspěvek  

OT: V Budyšíně je religózní unikát a to společná katolická a protestantská katedrála.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 00:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vjkm: Jak dlouho je takto sdílená? Jinak pro katolíky nemá status katedrály v užším slova smyslu. Je konkatedrálou, podobně jako v Opavě.
vjkm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.194.88.26
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 15:18:22    Odkaz na tento příspěvek  

No to bohužel netuším, ale každá konfese má i "svoje" varhany.
vjkm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.194.88.26
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 15:23:40    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem právě vygoogloval, že to je už od dob reformace.
http://www.bautzen.de/bautzen.asp?mid=233&iid=154
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:05:34    Odkaz na tento příspěvek  

V Naumburgu si zase každoročně v těchto dnech připomínají Husity. Viz www.naumburger-strassenbahn.de
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Středa, 23. června 2010 - 20:09:41    Odkaz na tento příspěvek  

Pomocí tramvaje.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 7-2008
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 00:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Zhořelci u severní konečné linky 3 mají Hussiten-Strasse.
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 05. července 2010 - 16:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všd: Mě fascinuje, jak zde šíříte moudra o ukrajinských městech, dokážete je mezi sebou porovnávat, a to vše na základě pár útržkovitých informací a článků od nějakých nezkušených zajíců na netu (Když jsme si před nádražím nechali ujet přeplněný trolejbus, ještě jsme netušili, že bude hůř. Zatímco v prvním trolejbuse stálo pár nešťastníků na schůdkách, v dalších spojích byly schůdky už tak nabité, že trolejbus jen stěží dovíral dveře. - no jéje, to je fakt na Ukrajině unikát, něco takového.. a proto je přece v Černivcích nejhorší MHD..).
Jestli si čtete i průvodce, tak vězte, že jejich pohled na situaci bývá taky často poněkud zdeformován (ono hodně jich je psáno způsobem popisovaným v 1. odstavci).
Já se taky nemontuju do diskuzí o Budyšíně, Zhořelci apod., protože jsem tam nikdy nebyl.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
SDL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.199.44
Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 15:11:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s avizovanou publikací o trolejbusech na Krymu..?
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 06. července 2010 - 22:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
avizovaná publikace pro Krymtrollejbus je již hotová, v ruské verzi. Česká verze k dostání není a vzniklý problém nestojí bohužel na mé straně.
SDL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.81.96
Odesláno Středa, 07. července 2010 - 16:04:42    Odkaz na tento příspěvek  

Díky za rychlou reakci; co se ruské verze týká, je možno ji vidět/koupit někde v Čechách?
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 07. července 2010 - 19:15:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pus:
Připojuji se k dotazu. Ona ani ruská verze by pro ty, co si s ní poradí, nebyla na škodu.
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 08. července 2010 - 20:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oběma pánům: Ozvěte se prosím přes mail a určitě se dohodneme. Děkuji.
Kt4daniel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 19:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
Jsem navštívil Ukrajinu v červenci.
5 dnů v Kyjevě.









Tram video na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=340L_L8DXVA

Pozdravy z Plavna!
Daniel
Mail: Daniel-Syrau(at)web.de
ICQ: 322-018-403
HP: www.stadtverkehr-plauen.de
Nodes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 21:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na ja. Schone Fotos.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4213
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 01:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Daniel:
Super!!!
Kt4daniel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 19:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,

Nyní část 2 Dovolená Ukrajina 2010.
Město Vinnycja:











Tram video na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=9CaOT9MxXHk


Pozdravy z Plavna!
Daniel
Mail: Daniel-Syrau(at)web.de
ICQ: 322-018-403
HP: www.stadtverkehr-plauen.de
Kt4daniel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 19:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,

Nyní část 3 Dovolená Ukrajina 2010.
Město Zhytomir:









Tram video na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=7ZJ-nRoPZrA&feature=related


Pozdravy z Plavna!
Daniel
Mail: Daniel-Syrau(at)web.de
ICQ: 322-018-403
HP: www.stadtverkehr-plauen.de
Pus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 18. srpna 2010 - 20:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení přátelé,

mohu zde ještě nabídnout několik posledních rusky psaných verzí již dříve zmiňované publikace "1959-2009; 50 let Krymtrollejbusu", z již dříve uzavřeného kontraktu.
V případě zájmu či dotazu se prosím obraťte na mailovou adresu.


Kt4daniel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 17:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,

Nyní část 4 Dovolená Ukrajina 2010.
Město Konotop:










Tram video na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=1ycKuixDrT4


Pozdravy z Plavna!
Daniel
Mail: Daniel-Syrau(at)web.de
ICQ: 322-018-403
HP: www.stadtverkehr-plauen.de
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2172
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 20. srpna 2010 - 20:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kt4daniel:
Super fotky, jako vždy.
Pepeq2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 23. srpna 2010 - 22:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobní prosba:

Prosím zde publikující cestovatele zda by nemohli zde uveřejnit i svoje případné foto-úlovky z oboru tramvajových jízdních řádů - vozové, zastávkové, dispečerské, výpravárenské ....

Rád nakukuji pod pokličku jiným dopravcům byť jsou ze zemí ex CCCP ...... :-)

Předem Velké Díky
(jistě nebudu sám kdo to ocení)
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3140
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 09:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl by tady někdo zkušenost s půjčením automobilu v lokalitě Yalta - Alusta - Simferopol? :-)
To nejlepší nás teprve čeká.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 10:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkušenost z roku 2002 :

- náhodně na ulici nalezen nelicencovaný taxikář Sergej s vozidlem Volga - GAZ 24
- provedena zkušební jízda "Simferopol - inside" s vyhovujícím výsledkem
- provedena dohoda o pronájmu na celý zítřek
- naprosto bezproblémový den na trase Simfáč - Alušta - Jalta, výpomoc při zabezpečování fotomíst (vyhánění chodců a IGK), v případě potřeby nahánění dvoudveřových 9Tr metodou Schumacher hadr
- bezpečnostní přestávky Sergej čerpal před vraty vozoven když my jsme šotili vevnitř
- naprostý šok že nechceme jet zpátky 1h Volhou, ale 2,5h dvoudveřovou 9Tr
- jako bonus společné foto i s vozidlem
- cena 50USD hotově bez dokladu a DPH.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3141
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 12:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík, Jenki. My tam budeme asi 5-6 dní a rád bych si zapůjčil vozidlo k cestě do Jevpatorie. Případně ještě jednodenní výlet někam na KTM-5, protože to jsem v životě ještě neviděl, ale na krymu to zrovna není... :-(
To nejlepší nás teprve čeká.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3539
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 13:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednodenní výlet do Jevpatorije jde v pohodě električkou / maršrutkou. Akorát bacha na kapsáře na maršrutkobahnhofu v Simfáči, jeden hajzl mě tam ojel, naštěstí natrefil jen na "návnadovou" pohotovostní peněženku kde byly jen drobné, skutečné hodnoty byly skryty jinde. Navíc jsem si všiml včas o co jde a začal jsem dělat bengál, takže hajzli zdrhli dřív než mohli napáchat větší škody.

Pokud už budeš v Jevpatorii mohu jen doporučit Moločnoje, ale nevím, zda se ještě v záři bude pendlovat na pljaž. V případě zájmu dodám info kde chytit maršrutku do vesničky a jak se orientovat na místě, dá se to i taxíkem z Jevpatorie, ale to jsou zloději jak cip. Tak či tak je to na zvážení, pár hodin to sežere (tak 3) a rozvaž(te) si zda to stojí za to. Já tvrdím že jo - 2 obrázky z roku 2006, kdy jsme tam s mou tehdy nastávající ženou vyrazili na předsvatební cestu. Ta nebyla o šocení (kromě Moločného už bylo našoceno z akce v r. 2004), ale o pohodě. Prostě se jen tak válíš s drahou polovičkou na pláži, co půl hodiny se zvedneš a jdeš si šlehnout Gothu, zhruba co hodinku jde kolem bábuška s termotaškou a v ní je zmrzka a sedmička Igristoje nebo Noči Oděsy v přepočtu za 40Kč... k večeru byl občas problém se dopotácet na maršrutku :-)



KTM-5 jsou hooodně daleko, to bych jel radši kupějnym přes noc (pokud budou bilety) než autem.

Dodatek : ěště se opravím jak to bylo se Sergejem - platil jsem 50USD, ale byli jsme tam tenkrát 3, takže dokupy 150USD. Mám dojem že vyjednávání začalo na 200/den, ale nakonec mu 150 stačilo, mj. i proto, že z Jalty domů dostal šanci chytit jiného kunčafta, zatímco my jsme se drncali v 9Tr.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jenki.)
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 14:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze Simferáče do Jevpatorie úplně v pohodě vlakem nebo autobusem. Taxi netřeba.....

Do Moločného jezdí poměrně často maršrutky od jevpatorijské tržnice, zastávku mají i u tramvajové trati linky č.1 - Internacionalnaja nedaleko sídliště. Moločno bych rozhodně nevynechal, nejlepší koupání - provoz úžasný. Viz: odkaz

V případě dostatku času zkus zapátrat v terénu po zbytcích bývalé pionýrské železnice nedaleko té velké tramvajové smyčky Internacionalnaja, příp. o ní vyzvědět více info.
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3142
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 14:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já tam budu se ženou a budeme bydlet v Jaltě. Proto jsem pátral po dopravě gumokolní, neb z Jalty do Jevpatorie je to sice kousek, ale veřejnou dopravu tam neznám. Žena by nejradši půjčila auto...
To nejlepší nás teprve čeká.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 14:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pokud budete v Jaltě tak to je do Jevpatorie docela kus, za den to otočit půjde, ale tak 4h tam + 4h zpátky. To už by to auto asi stálo za to.

Strategičtější je Simfáč, protože ten je uprostřed Krymu a je to plus mínus 2h do Jevpatorie, Jalty i Sevastopolu.

Tak či tak - uživejte si!
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 15:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeňka by chtěla ubytování u moře a nejlépe v nějakém hotelu s lázeňskými službami = jasná Jalta.
To nejlepší nás teprve čeká.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 30. srpna 2010 - 21:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut: Můžu doporučit i Aluštu. Na cestování po Krymu je trošku strategičtější, a je to moooc příjemný letovisko.
KTM 5 příležitostně určitě nevynech, mě to vozidlo uchvátilo
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3183
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 31. října 2010 - 00:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zjišťoval jsem, proč nefungují internetové stránky Krymtrolejbusu, a zjistil jsem, že to asi bude výměnou generálního ředitele, která proběhla začátkem srpna. Při té příležitosti jsem objevil řadu dalších zajímavých informací... Týkají se zejména nákupu nových trolejbusů - už je "ruka v rukávě" a je to Bogdan. Dokonce první tři vozy už jsou v Simferopolu a byly slavnostě představeny tuto středu. Do konce roku jich má dorazit celkem 61, z toho 30 v úpravě pro meziměstskou trasu. Přijde mi, že pro Krymtrolejbus jsou až moc "hi-tech" - mají digitální infosystém, uvnitř LCD panely a ty dálkové mají disponovat dokonce klimatizací... Tímto nákupem však modernizace nekončí - v průběhu 3 let by se mělo proinvestovat dost peněz i do trolejbusové infrastruktury. Rozhodně to vypadá dost zajímavě... S napětím očekávám zejména představení prvního Bogdana v "dálkové" verzi.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 07:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda z HK: Ano, to je pravda. Dozvěděl jsem se to nedávno jako "super tajnou informaci" a v podstatě to byl impuls proč jet na Krym už letos.
To nejlepší nás teprve čeká.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3185
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. listopadu 2010 - 11:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut: Mně stačilo sledovat webové stránky Krymtrolejbusu (dokud ještě byly funkční) a občas vygooglit nějakou zprávu Krymské tiskové agentury, díky čemuž jsem o záměru nakoupit nové vozy věděl už od jara. Na Krymu jsem taky letos byl, ale hlavním impulsem, proč tam jet, byly zprávy z období cca před rokem, kdy to vypadalo, že by krymské trolejbusy mohly naopak brzy skončit. Zkrátka si odpovědní uvědomili, že v tomhle stavu už to dál provozovat nejde a musí přijít buď velká investice nebo konec provozu. Bohudík zvítězila ta první varianta. Na Bogdanech je mi sympatické, že mají elektrovýzbroj Cegelec. Z moderních trolejbusů, s nimiž jsem měl příležitost se ne Ukrajině svézt, mi Bogdany připadaly nejkvalitnější. Takže z nabízených možností Krymtrolejbus vybral dobře. Bohužel dostupné informace nasvědčují tomu, že i verze pro Trasu bude vycházet z městského nízkopodlažáku, což nevidím jako šťastné řešení...

Tady je tisková zpráva z představení nových trolejbusů i s fotkami:
http://www.kianews.com.ua/?q=node/25525

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 09:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je super. Jsem rád, že se to hnulo takto. A nemá někdo info, zda budou nakopeny i kloubové varianty ?
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2699
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 11:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní E15:

http://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/diky-fotbalu-se-ukra jina-docka-novych-autobusu

V souvislosti s fotbalovým mistrovstvím mají být k dispozici dotace pro Kyjev, Doněck, Charkov a Lvov až na dva tisíce nových autobusů, tramvají a trolejbusů. Nicméně "Ukrajinští dopravní experti však tvrdí, že je to málo. Podle nich v současné době nevyhovuje k přepravě cestujících až 95 procent místního vozového parku."
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5659
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 22:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale musím říct, že za poslední dva roky se na Ukrajině hlo docela hodně věcí.
MHD Ostrava