K-report
 

Kočárky, Golfáče, ...  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Kočárky, Golfáče, ... « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
úžlabina
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.54
Odesláno Neděle, 03. ledna 2010 - 09:22:31    Odkaz na tento příspěvek  

to Laer:
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý téma .. už tu chybí jen něco málo o štrikování a háčkování.
Pak bysme mohli probrat pár receptů a kdo má lepčí trvalou

Dobrá tak dam taky něco k tématu... lehkej offroadek.

ALBATROS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.125.110
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 22:11:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jaká byla vaše největší rychlost vyvinutá na jízdním kole ? Moje 40 ,po rovině jezdím kolem 15 km/h. Najeto za den nejvíce 60 km.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3339
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 22:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

72km/h z kopce v obci dole halt policie ale jen domluva a dovětek že mě nebudou škrabat ze svodidel.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 23:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rovině asi 41, z kopce nějakých 69, ale to už se člověku na tom kole "rolujou ponožky" a není to moc příjemný pocit Jinak v průměru tak 20-23 km/h, nejvíc najeto na "jeden zátah" 97 km.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4522
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 23:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maximálka kolem 79 km/h někde v Jeseníkách na lesní asfaltce, na jeden zátah maximálně 140 km, loni průměrně 41,5 km, loňská celoroční průměrná rychlost 20,2 km.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 00:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíc sem měl 95 ale zas to bylo na šumavu a s plnou bagáží na tejden pod stan. Na zadnim kole byla váha 35 kg + pak mojich v tý době 75 a tu dovolenou taky ods*al zadní ráfek.
Popraskalo asi 10 drátů, ráfek se zohejbal a gumu sem probrzdil a asi 25krát píchnul z toho poslední den dojezd domů cca 4 km už jen po prázdnym páč mi došly flastry, lepidlo a síla to zase lepit.
Jak sem dojel sundal brašny z nosiče tak se zadní kolo vzal a obloukem zahodil.
T211
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 07:59:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když do to ho šlápnu tak 45 km/h. Ale to je na chvíli protože pak se unavim a jedu 20 km/h. Když je rovina tak předjíždim Babetty
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53762
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 09:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rovině nějakých zhruba 40 - 50, z kopce se šlapáním 75 (na starý osmikolečko, se současným se před 65 moc nedá), bez šlapání na Šumavě u Modravy 79 (ale vběhnout mi tam veverka nebo nějakej hraboš, od 70 už začíná bejt kolo docela nestabilní...).
Na jeden zátah (když vynechám menší či větší občertvení cestou) v rovinách 150, v běžných podmínkách kolem stovky, po horách 70. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6077
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 13:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jste sebevrazi. Už při 60 km/h je to maso. Nedej bože se vysekat...
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53779
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 14:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musíš ten úsek znát a vidět do boku, že Ti tam něco/někdo nevlítne. Jinak je to od 50 vejš i na těch lepších kolech naprd. A hlavně mít dobře seřízený brzdy!
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 23:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tady debatuje o tomhle... Moje maximálka je nějakých 59km/h, v Brně-Židenicích od Líšně (Malá Klajdovka - Dělnický dům).

Kolo se už dost nepříjemně vrtělo a jak jsem zjistil celkem pozdě, tak dělníci vyfrézovali koleje do smyčky , takže jsem brzdil i očima a málem se na těch hrbolech vyklopil

Od té doby se držím při zemi, na rovince 20km/h, do kopce krokem a z kopce tak 40
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 00:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem se v jedenácti vysekal při sjezdu z kopečka v mírné zatáčce u lesa. Na tachu jsem v tu chvíli měl 53 km/h. Naštěstí jsem hned zaletěl do křoví, tak se mi krom šrámů na obou loktech a jednom koleni nic vážnějšího nestalo. Složil jsem se až doma a od té doby si dávám na kole pozor
Stalo se to tady
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 10:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte někdo zkušenosti s takovou tou podložkou s pomocnými kolečky, co se dá přidělat na hluboký kočár, když potřebujete vozit kromě malého dítěte i jeho staršího sourozence? Vůbec netuším, jak se to oficiálně jmenuje, kdo by to mohl vyrábět, kde by se to dalo sehnat a případně před koupí vyzkoušet tak, aby to pasovalo ke kočáru.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12588
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 10:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaká byla vaše největší rychlost vyvinutá na jízdním kole ? Moje 40 ,po rovině jezdím kolem 15 km/h. Najeto za den nejvíce 60 km.

Na rovině tak kolem 40 a z kopce? V obci 59,5 km/h (v ulici příznačně nazvané Hřbitovní), mimo obec 71,2 km/h tady, na svoji obhajobu dodávám, že mi bylo 15 a byl jsem malej a blbej.

Denní rekord mám 210 kilometrů s plnou polní na nosiči (trasa les u Jabloňova - Bratislava při cestě z Plzně do Maďarska a pár dní poté znovu ještě jednou při cestě zpět v trase Pelhřimov - Praha - Plzeň. Ale to jsem byl o deset let a patnáct kilo mladší.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 16. února 2010 - 20:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na svoji obhajobu dodávám, že mi bylo 15 a byl jsem malej a blbej.

No teď už mladej nejsi nooo .... :-)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4452
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 03. března 2010 - 01:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já střihnul svůj osobní rekord mimo území ČR, konkrétně v Rakousku, kousek od Mikulova mezi obcemi Falkenstein a Zlabern, to byl takový padák, že se tam jet pomaleji, jak 50km/h, ani nedalo. Top ryhlost jsem měl v jistém úseku 64km/h, v té době mi mohlo být kolem 16 let, a to jsem ještě jel bez helmy, no blázen prostě, tata na mě řval, ať zpomalím, že se zabiju, tehdá jsem na sebe byl hrdý, ale teď už jen kroutím hlavou a vím, jak tehdá tata o mě musel mít strach.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2010
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2010
Luk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 10. března 2010 - 21:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osobni maximalka z kopce 69 km/h - tehda mi to neprislo, tedka uz mam vetsi bobky...
po rovine 45, ale ne moc daleko
na jeden zatah 140 km / den, ale potom me z kola sundavali...
Velké "L", velké "U", velké "K" - LUK (systém to tak neumí)
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 21. března 2010 - 22:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlost kola je limitována řidičem, ale hlavně brzdami. Dobré brzdy ( nejklépe kotouče ) - těmi se zastaví "na ťuknutí" ale s torpédem a bez přední brzdy? ( = moje výbava ). Už z 50km/h je brzdná dráha nepříjemně dlouhá. Jo a ubrzdit nadjezd s autobaterkou na nosiči je taky kovbojka. Ale to je se všim. Takhle jsem jednou krotil auto z kopce ve 150kh/h, když jsem vjížděl do vsi a těm bubnovkám na všech čtyřech se opravdu vůbec nechtělo...
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 17:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaká byla vaše největší rychlost vyvinutá na jízdním kole ? Moje 40 ,po rovině jezdím kolem 15 km/h. Najeto za den nejvíce 60 km.

Já jednou dal 89 km/h, při sjezdu z Kozákova na Chuchelnou (a dál do Semil), tenkrát tam tu cestu opravili, vznikla krásná rovná asfaltka . Po rovině max do padesátky - hodně záleží na směru vítru . Za den kilometrická maximálka 179 km v trase Košťálov - Kořenov - Jizerka - Smědava - Smrk - Nové Město pod Smrkem - Jindřichovice pod Smrkem - Swieradów Zdrój - Szklarska Poreba - Harrachov - Horní Sytová - Košťálov.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
JSF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.168.196.103
Odesláno Čtvrtek, 20. května 2010 - 14:02:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak na kole max 62,5 km/h u Benešova nad Černou. Bylo vidět daleko dopředu. Jinak si moc nezahrávám, vidím na hranci částečnýho invalidního důchodu

Na bruslích jsem s větrem v zádech vytavil 35 km/h podle GPS, ale asi jen na 300 metrech. Ale znám jednoho sebevraha co sjížděl ze Strahova a při cca 60 km/h předjel pomáhat a chránit. Naštěstí ho pak nechytili. Mohl by to být zajímavý právní problém - bruslař je totiž dle zákona chodec.
Ondra_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 11:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje největší z kopce 56km/h po chodníku. Ještě jsem nikoho nesejmul.po rovině tak 30.
!!!HOŠI DĚKUJEM!!!
Můj VDP s modely České Železniční Dráhy a jeho stránky http://cms.ceskezeleznicnidrahy.webnode.cz
Stránky o fyzice http://www.fyzikahrou.cz/
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55727
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 11:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JSF:
Určitě chodec? Z jakého titulu pak smí používat stezku pro cyklisty?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Vober
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 31. května 2010 - 15:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Martin zlivský, Wikipedie uvádí:cyklostezka je určena pro cyklisty, bruslaře, lyžaře a podobně.Jinak JSF netvrdí, žeby používal stezku pro cyklisty.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4686
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 01. června 2010 - 10:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vober: Ovšem ten argument s Wikipedií je trošku mimo, ne?
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Vober
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 02. června 2010 - 10:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Stanley, silniční zákon §57/7, říká to samé.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55866
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 02:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vober:
A já zase netvrdím, že JSF něco takového tvrdil.
Mně šlo o to, že pokud by to byl chodec (viz JSF), proč by měl mít možnost využívat cyklostezky (berme jako předpoklad).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 03. června 2010 - 20:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když to možná nakonec nebude pravda, tak to je hodně zajímavé. Třeba se jednou dočkáme, že se taková kola budou běžně prodávat. A to se panečku pošlape na kole do kopce ...
http://www.sport.cz/ostatni/cyklistika/170092-cancellara-celi-obv ineni-ze-jezdi-na-kole-pohanenem-motorem.html
ŘVP = řízení vlakového provozu. Z jedné budovy se řídí všechny železniční stanice v republice. Fantazie,nebo budoucnost ?
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4694
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 04. června 2010 - 00:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tulák - dneska už koupíš elektrokolo, sice jsou pořád těžká kvůli baterkám a s trochu masivnějším rámem, ale jezdit se na tom dá v pohodě. A ceny zdaleka nejsou astronomické...
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 27. června 2010 - 14:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakopávačka před cestou:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1072529193-na-toulavem-kole /

Plánování a evidence cyklistických tras:
http://www.cyklotrasy.info/
ŘVP = řízení vlakového provozu. Z jedné budovy se řídí všechny železniční stanice v republice. Fantazie,nebo budoucnost ?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.209.111
Odesláno Sobota, 23. října 2010 - 20:02:30    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý poznatek: V 19. století sice nebyla auta, ale s dětskými kočárky se tehdy nesmělo jezdit po chodníku. Díky V. Náprstkovi se může, viz: http://neviditelnypes.lidovky.cz/osobnost-obecni-politika-zacina- na-chodniku-fzz-/p_spolecnost.asp?c=A101021_194554_p_spolecnost_w ag