K-report
 

Archiv diskuse Autobusy a trolejbusy SOR do 20. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy a trolejbusy SOR » Archiv diskuse Autobusy a trolejbusy SOR do 20. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 16:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

,,Sorky pro Brno" Zrovna Sorky to snad není pravda !!! To radši Crosswaye ! Co jsem se bavil s řidičema zde v Brně tak na Sor akorád nadávají a někteří chodí žadonit,že s tím ani nechtějí jezdit.A to bude mít Sory údajně i Adosa
To radši měl vyhrát výběrko na IDS JMK Tourbus s jeho C 934 než Bus Line se Sorkama !
Pronájem plochy na Zvonařce Bus Line???Co se zde děje je až k neuvěření ! Spíš je na Zvonařku neměl Tourbus ani pouštět.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 16:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už je to tady zase.
DERM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.143.50
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 17:33:01    Odkaz na tento příspěvek  

PÁNOVÉ PLAČETE NA ŠPATNÉM HROBĚ SOR JE NEJLEVNĚJŠÍ AUTOBUS A HOLD PŘI VÝBĚRKU ROZHODU CENA / KM. TAKŽE I ADOSA (SEDLÁČEK I TREDOS)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1872
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: Já myslel, že ex Pavlíkova C7,5 skončila u Ap tour.
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam jsou ex. chomutovské vozy
Autobusy v ÚK Klášterec N/O Chomutov Bílina
Trať 137 Chomutov - Vejprty
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už aby si nějaké SORky pronajal i DPMB
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tzv: Ta třetí Sorka u Ap tour má RZ 3H8 1143, foto je v diskuzi Doprava v HK kraji.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6692
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pronájem plochy na Zvonařce Bus Line???Co se zde děje je až k neuvěření ! Spíš je na Zvonařku neměl Tourbus ani pouštět.

Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022 : ještě to tak,aby v DPMB měli Sorky.Doufám,že k tomu nedojde.To už radši Citelis,který nám přidělili.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik jsi toho s těmi nenáviděnými SORkami najel? Já jsem teď jednu novou dovezl a svezení bylo na jedničku.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např. s "dákovýma" Sorkama Borsu jsem z Hevlína do Brnéčka jezdil nakonec raději než s jejich CRW Le, taky bych to dřív nečekal, že něco takovýho kdy napíšu.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3311
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švarc: To je v pořádku, Pavlík měl 2x
seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: Tak to pak jo, takže Klupka má tu CRA 19-85.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7217
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petan ty děláš jako by Sorka byl nějaký satan.
A proč by Tourbus neměl pouštět BusLine na Zvonařku? Vždyť jim chce proda i některé své vozy a i jiné věci. Postupuje jim i lidi a řidiče. A doba se blíží kdy BusLine odkoupí Tourbus celý.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 21:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1 : právě mě zaráží to,že když Tourbus neobhájil žádnou linku IDS,že je tak vstřícný ke konkurenci (Zvonařka a jak čtu,dokonce jim i prodá busy a jiné věci).Vypadá to tedy,že Tourbus dopadne jako ČAS Znojmo,ti taky nemají nic z linek IDS.Upřímně jsem nečekal,že to takhle dopadne s Tourbusem,proto mě to vše docela zarazilo.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2260
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 21:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna fotka dálkové SORky s CVR i přes okna.



a za ní je "nové" Recreo Car-Touru.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuba J.)
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3694
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 21:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nápis přes lištu...
Bus-mafiaDance radiorádio BeatKiss Delta
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7385
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 02:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SOR je samozřejmě nejvyšší forma zla v autobusový dopravě

Právě jsem se vrátil z letiště (odpolední 179/1 DPP) a musím říct, že NB12 je opravdu solidní a odolný vozidlo, pravděpodobně nejlepší, co si Praha může dovolit na svý totálně zničený ulice.
20 Years without Noone but You...
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6866
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 10:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že NB12 je opravdu solidní a odolný vozidlo, pravděpodobně nejlepší, co si Praha může dovolit na svý totálně zničený ulice.
Teď tu budeš pranýřován
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6704
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 11:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petan363
Panáčku... Peníze nesmrdí... Raději mít odstavené nevyužitelné vozy, nebo je pronajímat s tím, že si je pak můžu vzít zpět, kdyby náhodou? Raději prodat plochu a peníze hned vrazit do nových propisek a hrníčků, nebo mít jistej, byť v tomto případě, minimální příjem každý měsíc? Raději koupit CW (v případě třídvéřáku LE bych spíše použil termín paskvil), nebo SORku, která je levnější, a udělá stejnou službu (pomíjím teď věci, jako servis, cenu za provoz atd, ačkoliv toto je taky někde jinde oproti konkurenci)?

Mně na vyléčení stačila autoškola a párměsíční pobyt v dopravní firmě na postech, které už nechci ani vidět. Každý jednou prohlédne - snad i ty...
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 21:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová kloubová SORka, dle nátěru pro nějakého dopravce z Prahy a jestli vidím dobře, tak je to třídveřák čili NC18.

(záběr z webkamery)

<edit>
tady na tom záběru z webkamery je trochu líp vidět:

</edit>

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuba J.)
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::

OREDO - Omezování REgionální DOpravy
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6714
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

About me?
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7221
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mauricio leda že by vyřadili tři bn 8,5
Já mám tip OAD
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6716
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen, že mi ta kombinace barev někoho připomíná, a měl jsem za to, že About me, ale je fakt, že jistej si nejsu :-)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2262
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: ta kombinace barev je jednotný nátěr PID podle požadavku ROPIDu.
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::

OREDO - Omezování REgionální DOpravy
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6718
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


No nic, alespoň jsem zase chytřejší :-)
Beyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 19:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add. SORky pro IDS JMK

Podle zpráv od mého známého kolegy, dorazily do ADOSY SORky C12 a C10.5, měli by být všechny Céčkové, ale pravděpodobně půjdou nějaké SORky na 430 a na 406 by měli být Crosswaye, které mají přijít do konce roku, jelikož Irisbus nestíhá dodat vozy ADOSE.
TREDOS s.r.o. 4ever
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6720
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 19:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irisbus NECHCE stíhat dodávat vozy (nejen) Adose. Protože to údajně chtěli "moc na rychlo"...
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 20:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NECHCE? Vtipný... Kdypak je objednávali? V září? Tak můžou být rádi, že je vůbec dostanou do konce roku. Výroba trvá od první objednávky 3-6 měsíců, dřív může být vůz hotový pouze v případě, že má dotyčná firma štěstí a do výroby už je zadaný skladový vůz podobného typu (jako měl štěstí P-Transport Broumov při kupování náhrady za zničený Evadys). Ono totiž nejde jen o výrobu v mýtě, ale musí se zajistit díly. O prázdninách se například stalo, že úplně došly pneumatiky, protože Michelinu chvíli trvá, než zvýší výrobu.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6724
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 20:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je zajímavé, že SOR, kde taktéž vyrábí auto pár měsíců a čekají na plno dílů, to stihl vyrobit. Kde bude tedy chyba?

A pokud nestojí o šeft (ale chápu, co je to pro ně šest aut), ať už z důvodu, že nechce nebo nestihne vyrobit (a ono by to šlo stihnout, kdyby se chtělo), tak dopravce nemá skutečně jinou možnost, než se podívat u konkurence.

A ano, objednávalo se v záží - hned po tom, co byly jasné výsledky výběrového řízení na linky. Těžko budeš, jako doprace, objednávat auta dřív, když nevíš, zda je využiješ...
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 20:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jaká je situace v SORu, ale Iveco do konce října vyrábělo 15 vozů denně, továrna je ale vymyšlená na 13 vozů denně... teď se vyrábí 14 vozů denně, protože se zvyšuje výroba Citelisů, které jsou náročnější na výrobu - když si tak nesmírně chytrý, jak by se to podle tebe mělo udělat?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6728
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 21:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když si tak nesmírně chytrý
Prosím? No, moderátoři budou mít zase co na zmoderování...

Celý je to jen o tom, že Iveco si, bohužel, na českém trhu hraje na něco, za co ho hold někteří nemusí a po zkušenostech raději jdou ke konkurenci (a taky ve všem hraje hlavní úlohu cena). Ať je to za ochotu udělat něco navíc, co není v nabídce, nebo zde popisovaná výroba, nebo servis a přístup k tomu... Někde to jde, v Ivecu to nejde.

SOR je taky na hranici kapacity - ale i přesto nevím o jediném případu, kdy by odmítl zakázku s tím, že "to nestihne" - tedy tím neříkám, že se to nestalo - ale nevím o tom. Kdežto u Iveca vím už o několika, na sobě nezávislých, případech. Teď samozřejmě neberu případy, kdy chce zákazník vyrobit a dodat auto za měsíc.
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 21:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě je dodají v nejkratším možném termínu (3 měsíce) a nebavíme se o hranici kapacity, už je to dávno za hranicí kapacity... posouvat by se dalo, ale jen opačným směrem. A to nikdo nechce.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6730
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 21:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pak je ale otázka, zda (a teď se vyloženě spíš ptám, protože přesná čísla co den/měsíc/rok neznám) nenastává taková situace častěji = zda by se nevyplatilo s tím něco dělat (ačkoliv je mi jasné, že například na rozšíření výrobní kapacity by se muselo prodat hodně vozů, investice velká a vracet se to bude léta). To takhle odřeknu 6 vozů, pak 10, další měsíc 2... No a za rok to může už něco málo udělat.
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 21:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle se stalo poprvé, nikdy se přes 13 vozů nešlo (tuším že ŠM se chvíli vyráběly v počtu 14 ks/den ale to bylo úplně něco jiného, protože všechny vozy byly úplně stejné). Samozřejmě se dají zaslechnout různé zvěsti, že se plánuje stavba druhé, stejně velké továrny hned vedle, což možná v úvahách existuje, ale v úvahách je i cca 20 let to, že si postaví vlastní testovací polygon jako má Tatra. Pořád se něco mění, ale těžko říct, zda by se vyplatilo stavět něco většího, když je vždy v první polovině roku několikatýdenní odstávka a vyrábí se 10 vozů.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7223
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 22:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale chlapi nehádejte se. Chápu vás na obě strany.
Jen poznamenám že západní firmy v žádném případě vám nic neudělají na rychlo. Ono tyhle hurá akce jsou strašně drahé.
Firmy ze západu vám oznámí že např Srpen nedělají. A nedostanete z nich ani matku. Přes to vlak nejede.
To že Sor něco vyrobí nad plán. No ono jinde se zase ošidí. Někdo jiný zase musel počkat. Ale pokud si to dohodnou proč ne. Iveco je v tomto více nekompromisní.
A změnit vůz v plánu také není jednoduché. Ono i Sor ty CNka pro BusLine ošidil,však časem sami uvidíte.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6731
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 22:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máš jistě pravdu, ale zase ty, jakožto dopravce, nebudeš chtít objednávat vozy včas, když vlastně ještě nevíš, zda je budeš potřebovat... A rušit objednávku v době, kdy jsou vozy v určitém stádiu rozpracovanosti, z toho u mnoha firem pramení nejen finanční sankce, ale i určitá opatrnost při příští objednávce.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9234
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 22:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to je poměrně jednoduchý lék. Každý rozumný vyhlašovatel soutěží musí vzít v potaz i výrobní lhůty výrobců a tomu přizpůsobit termíny. Výroba busů opravdu není hup na kr.... .
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6732
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 23:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Donuť je ale k tomu :-)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7224
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 00:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano bohužel pokud je výběrko tzv na poslední chvíli je to začarovaný kruh.
Minimum je podle mě tak 6-8 měsíců.
Např takové Lounsko je známo již delší dobu. A autobusy došli zavčas.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2331
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 10:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen dotaz k výše psanému. Jede Iveco ČR víkendy?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 14:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak kdy. Část výroby jede nonstop, protože by nestíhala (lakovna) a zbytek se přizpůsobuje.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2333
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 18:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen, že jsem ohledně Adosy slyšel, že Iveco je odmítlo, že víkendy kvůli nim dělat nebude, takže se obrátili za kopec, kde jim naopak vyšli, co se víkendů týče, vstříc.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
krop
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.62.249
Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 07:26:59    Odkaz na tento příspěvek  

je to tak.. SOR dělá soboty před koncem roku.. ale také jsem slyšel, že prý končí týden před vánocemi a nastupují až týden po novém roce.. tak těžko říct jak to je..
Jas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 10:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A taky se musí brát v úvahu výrobní doby některých specifických a potřebných dílů jako jsou motory, nápravy a podobně. Vzpomínám si, že například elektromotor pro trolejbus 14Tr se musel objednávat 6 měsíců dopředu.
Trolejbusy vpřed dobýváme svět.
Kalvik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 17:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem potkal v Kuřimě dvě voné SORky BN 10.5.. Jednu na lince 311(8B1 8228, kurzovky 302/02) a na lince 71 (8B1 8231, kurzovky 071/42)
Zde jedna dokumentační fotka:

http://kalvik.cekuj.net
Kalvik
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 17:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalvik: Určitě je to BN 10,5?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Kalvik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 17:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pravda ta co je na fotce možná není BN 10.5 (nedíval jsem se dozadu), ale na té druhé to bylo zezadu napsané. A teď tak koukám, že takhle má zadní dvoukřidlé dveře takže to asi nebude 10.5.. Ta 8228 měla jenom jedno křídlé dveře. (bylo to foceno na rychlo)

EDIT: Ta na té fotce vypadá ná BN 12..

(Příspěvek byl editován uživatelem kalvik.)
http://kalvik.cekuj.net
Kalvik
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 18:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obrázok prístrojovky (najlepšie nejakého novšieho z rady C) s popisom čo na čo slúži by sa u nikoho nenašiel?
Ďakujem
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 12:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalvik : Tišnov má ještě k tomu jednu SORku BN12,taky novou a to 8B1 8230.
Zde dokumentačně

....konečně ten podzim :-)
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 18:49:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Momo: Tady v těch návodech něco určitě najdeš
http://www.seky5832.estranky.cz/clanky/navod-k-obsluze-autobusu/
www.rlz.bilysklep.cz Rajnochovická lesní železnice
kzmz.aspone.cz Klub železničních modelářů Zlín
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 16:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cyrda ďakujem veľmi pekne
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
Adameichler
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 6-2009
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 21:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem zase objevil Ameriku, ale je podobnost čistě náhodná?
6117
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 22:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ani ne, jde spíš opravdu o náhodnou podbnost, SOR s Neoplanem zas tak nic moc společnýho nemá, takže spíš jen touha SORu vypadat západě... když už, tak má SOR nejblíž ke Karose, právě z Karosy odešla řada lidí k SORu. S Neoplanem má velkou ,,podobnost,, Solaris Urbino, jehož první kousky byly vpodstatě Neoplany, SOR dvojče má a sice v Madarsku a slyší na jméno Credo.
Jinak kulatý nárazníky, lepený skla, přední kulatá okna a pokud se k tomu přidají zadní svtěla Hella, tak je to obecný trend 90. let, zadní čela NĚKTERÝCH Neoplanů, MANů, Karos a staých SORů si byla poměrně podobná díky právě schodným zadním světlům a mohutným zakulaceným zadním nárazníkům.
Je to jenom laická úvaha.
Detailisti a znalci jistě opraví, doplní a patřičně ukamenují za případné chyby
www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 05:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schválně jsem se kvůli tomu podíval na Wiki, jestli tam nebudou i starší fota a vykouklo na mě tohle - Solaris Bus & Coach S.A. je polská firma vyrábějící autobusy, trolejbusy a tramvaje se sídlem v Bolechowě u Poznaně, která vznikla v roce 2001 z firmy Neoplan Polska. Takže... :-)
Bus-mafiaDance radiorádio BeatKiss Delta
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7414
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 10:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zrovna Metrolinerem se ale v SORu dost výrazně při konstrukci 7,5ek inspirovali jak designově, tak technicky.
20 Years without Noone but You...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 10:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa B 731: Aby zejtra nebylo na Wikipedii napsaný, že se Neoplan inspiroval v SORu...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Franko5240
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://imhd.zoznam.sk/sn/doc/sk/10337/Dorazil-novy-autobus-pre-MH D.html
buske.napady.net
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 23:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, jak je na tom SOR cenou a kvalitou ve srovnání s konkurencí (Solaris, Irisbus, neřku-li Mercedes), co se týče městských busů?

Osobně mi přijde SOR asi jako Dacia...
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 15:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvalita je široký pojem, pokud myslíš kvalitu zpracování, tak bych tipoval pořadí 1. Mercedes 2. Irisbus/SOR. Solaris vůbec netuším.