K-report
 

Archiv diskuse Dopravci a linky do 25. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 25. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 10:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: To je pořád dokolečka... Já osobně nemám nic proti "klasickým" dálkovým linkám, ale taky mě unavuje neustále poslouchat, že to a to je zbytečný. O tom skutečně nerozhoduje dopravce, ale zákazník. Takže servis ala SA bude zbytečný nikoli ve chvíli, až to vy nebo někdo jiný prohlásí na K-Reportu, ale ve chvíli, kdy se ve žlutých expresech začnou hromadit noviny a zásoby nápojů, o které nebudou mít cestující zájem . Je mi samozřejmě jasné, že existují relace, kde servis ala SA, ať už v podání kohokoli, nikdy nebude (osobně třeba čas od času jezdím z Prahy do Rumburka, což je jedna z nich), ale pak jsou relace, právě ty "dálniční", které jste vyjmenoval, kde to smysl má. Ano, můžeme považovat za rozmařilost, že část pasažérů selektivně vyhledává SA právě kvůli těm službám navíc, na druhou stranu je snad lepší, když tito lidé jedou kvůli kafi a novinám autobusem než aby sedali do auta. Nebo snad ne?
Já SA fandím z důvodů, které tady popsal Jenda, ale skutečně nemám zábrany jezdit ani s jinými dopravci, fakt ne . Konkurence je zdravá. Když vytáhnu trošku jiný příklad, zase z trasy Praha - Rumburk: dlouhá léta tady kroužilo jen ČSAD Ústí nad Labem, poté DPÚK. Nejdříve s Karosami LC735, poté často s Karosami C934, což byly sice vozy novější, ale přeci jen to byl, pokud jde o pohodlí, krok zpátky. Jo, pak to sice začali zachraňovat Sorkami, jenže to už přišel Quickbus, posléze ČSAD Semily a nakonec i Hemelík, který vypravuje sice ojeté, ale přesto velmi pohodlné Volvo. A DPÚK? Na téhle trase po něm už ani pes neštěkne a sesterská ČSAD Česká Lípa udržela do těchto končin jediný pár spojů z Prahy do Varnsdorfu v pracovní dny.
Osobně si spojení primárně plánuju podle toho, kdy chci vyjet a v kolik potřebuju být v cíli. Takže do takového Hradce Králové bych třeba jel spíš z Florence, protože oproti SA, které jezdí po dvou hodinách z Čerňáku, je tady větší nabídka spojů více dopravců (CDS, Orlobus, ČSAD Ústí n./O., P-Transport...)
Jenda z hk: Ano, nám dopravákům to může připadat jako zbytečné rozmazlování pasažérů, ale když jim budeme dávat jen takový komfort, jaký nám bude připadat "dostatečný", tak se za pár let budeme divit, že nám těmi autobusy nikdo nejezdí...
Ano, to je to, oč tu běží. Firma, která bude potřeby zákazníků posuzovat ze svého a ne jejich pohledu, dlouhou budoucnost mít nebude...
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2416
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 11:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ares DPCHJ: Nojo, oni se ho snaží zbavit už nějakou dobu, bo už je takovej nic moc. Ale problém je v tom, že ho chtěj nahradit klasickým dvanáctimetrovým autobusem, což je na vybraných spojích ryze nedostačující kapacita.
Autobusová doprava v Ústeckém kraji
Městská doprava v Klášterci nad Ohří Městská doprava v Chomutově a Jirkově
Trať 137 Chomutov - Vejprty
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6946
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 15:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Damir Holas no vidíš. Snažíš se mi vnutit jen ten svůj pohled. Já osobně ti říkám že já pojedu raději menším luxusem. Prostě si sednu a nestojím o splašky z kafe,noviny čtu takový který mě zajímají.
A věř že spousta lidí o ty vaše služby nestojí.
Nemůžeš vnucovat co jiným vadí.
Já vám také neberu tu vaši milovanou SA. Já s nima nejezdím a nikdy nepojedu.
To že nejezdí stewardky z Jbc přece není problém. Pokud je vyžaduješ jeď s jinou společností. BusLine to prostě přestala poskytovat. tečka.
A lidé rozhodnou zda budou jezdit dál nebo ne.

ad Jenda prosím opatrně s těmi soudy že SA přilákala cestující z aut. Tomu nevěřím ani náhodou. Pokud nemáš čísla tak to neberu jako hodnotnou informaci.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
derm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.123.58
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:02:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:Neměl bys zájem jet do Brna na kafe?
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 8-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 16:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:
no vidíš. Snažíš se mi vnutit jen ten svůj pohled. Já osobně ti říkám že já pojedu raději menším luxusem.

Myslím, že se Vám zde nikdo nesnaží vnutit svůj pohled na věc, stejně jako vy máte názor, jiní mají také názor. Nikdo Vás nenutí jezdit se Student Agency. Využít schválně menšího luxusu klidně můžete. Neznám však moc lidí (nemyslím šotouše a autobusáky), kteří za stejnou cenu pojedou menším luxusem.

A věř že spousta lidí o ty vaše služby nestojí.


Možná spousta, ale autobusy SA jezdí plné, takže minimálně tolik lidí, aby to pokrylo náklady a ještě něco vydělalo, o tyto služby stojí.

To že nejezdí stewardky z Jbc přece není problém. Pokud je vyžaduješ jeď s jinou společností. BusLine to prostě přestala poskytovat. tečka.


To je Váš přístup, ovšem málokterá firma (která jezdí bez dotací) si může takovéto uvažování dovolit. Jako příklad uvedu trasu Brno-Praha, jezdí zde Student Agency a Eurolines (vybral jsem ty, které nabízejí největší luxus). Myslíte, že by se zde nějaký dopravce uživil se starou LC736 a slovy "Když se vám moje krásná Karosa nelíbí, jeďte si támhle s těma"? Já myslím, že ne.


prosím opatrně s těmi soudy že SA přilákala cestující z aut. Tomu nevěřím ani náhodou.


Tak tomu klidně věřit můžete. Minulý rok jsme se rozmýšleli, jestli jet autem nebo autobusem a zvítězil autobus. Nemuseli jsme se nikde motat, řešit parkování a měli jsme bezstarostnou cestu s kávou a čtením. Chápu, je to jeden příklad, což Vám nemusí stačit. Samozřejmě pokud počítáte s tím, že z aut vyženete i obchodní manažéry a jim podobné, pak máte pravdu s tím, že to asi nepůjde.


(Příspěvek byl editován uživatelem lions_coach.)
RAJČE 5.6.2011 aktualizace.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6948
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Man-lions Coach čísla prosím jinak je to prázdná sláma.
P.S. není nic snadnějšího pánové. Kupte si luxusní autokary a začněte jezdit z Jbc.
Budu se za rok na vás chodit dívat jak jste žebráky pod mostem, když víte kolik to vydělává. Je vidět že ani nechcete pochopit o čem to je.
Můžete být desetkrát rozmazlenější. Ukažte mi kolik dopravců utáhne nové vozy. Žádný!
SA nepočítejte kapitál se přelévá.
Aha to už tak jednoduchý není.
Osobně bych to uzavřel. Jeďte buď s BusLine nebo zvolte jiné společnosti.

ad Derm klidně 14.6 jedu přes Brno....
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 8-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 17:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares: Čísla poskytnout nemohu.

Ale tak když na to nemám, tak se tam necpu za každou cenu, ne? Víme, jak někteří skončili. Existují i jiné linky, kde se uživí soukromníci s autobusy kategorie "Ares1". Já bych rád pochopil o čem to je, ale tak nějak nikdo v mém okolí nepodniká v linkové autobusové dopravě, můj názor je z pohledu cestujícího.
RAJČE 5.6.2011 aktualizace.
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 18:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ares1: "P.s. jo to už se snaží asi rok,ale je to neprodejný."

no koupit bus od SA, totálně olítanej s milionem km na krku to teda byl úlet

měli by to inzerovat někde hodně daleko na východ a doufat....
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 18:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tzv: No to každopádně. 520921 Praha - CV - Jirkov dokáže být na některých spojích šeredně plná...
Ares1: To, že o kvalitě a dostatečnosti služeb nerozhoduje firma nebo zákazník, není pohled můj, to je pohled teorie marketingu, čili nic osobního, co bych si vycucal z prstu z dlouhé chvíle. Ve svém příspěvku jsem jasně napsal, že osobně SA služby oceňuji, nikoli vyžaduji. Ale kdo nechce rozumět, neporozumí, nemá cenu dále řešit. Jo a věta "spousta lidí o ty vaše služby nestojí" je taktéž mimo mísu, protože u SA jsem nikdy nepracoval, nepracuji a v dohledné budoucnosti se pracovat nechystám.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6949
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 20:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jww ano to říkám také. to byla prostě koupě alias propadák. Horší šmejdy u ČSAD Semily snad nejezdily.
ad Man lions dobrý! kategorie autobusů Ares1
Hm toho si cením mít vlastní kategorii.
No Masaryk má náměstí po smrti já za života kategorii.
ad Damir
ale kolego zkuste se vrátit z teorie na zem. Tohle funguje trošku jinak než mě přesvědčujete. Teoretické poučky jsou věc jedna,ale životní zkušenost mi velí tomuhle nevěřit.
Ale jak říkám každý si zůstanem na svým. Vy na teorii já na praxi.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Lions_coach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 8-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 20:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: To není nic osobního. Myslel jsem tím vozy, jak jste jmenoval, Karosa LC956 (a nižší-LC956 je pořád docela drahá) a jim podobné.
RAJČE 5.6.2011 aktualizace.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6950
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 20:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Man lions já se nezlobím jsem na to hrdý!
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6315
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 21:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s autobusy kategorie "Ares1"
A Ares1 bude navždy v učebnicích dopravy
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6952
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 23:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad damir Holas
veděl si někdy smečovat P.Samprase?
A teď se vžiju do jeho potěšení já.
Copa se to dovídám? Ona SA používá Man Lions Regio na Liberec? a ještě to vydává za žlutý?
Kdepak je ta teorie marketingu? Nějak vzala za svý.
Nezlob se ale tahle krásná nahrávka nešla neproměnit......
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 00:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad "P. Sampras": Nevím, kde vidíte tu "nahrávku"... To, že SA teď nemá vozy, bezpochyby není součást jejich firemní strategie, ale spíše důsledek toho, že u nich někdo něco podělal.

Btw.: To, že SA přilákala lidi do autobusů, sice nemám podloženo čísly, ale mám to podloženo tím, co vidím, konkrétně na trasách Praha - Hradec Králové a Praha - Brno, které velmi dobře znám. Je to naprosto jednoznačné a nevyvratitelné.
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 08:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Ona zrovna tahle teorie je praxí mnohokrát potvrzená, to je ten problém , viz Jenda z hk a trasy do Brna a HK.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6953
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 10. června 2011 - 15:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jenda co vidíte na Hradci?
Dyť ty busy jezděj poloprázdný. sem se tam 3 dny pohyboval několik hodin.
Cdska s Regiem měla 2 lidi na stojáka a za ním stojící SA půlku autobusu.
O tom mi něco povídejte.
a kde vidím tu nahrávku? No právě v té propagované teorii. Nebo vám by stačila ředkvička místo melouna? Ano asi někdo něco podělal, ale to není problém zákazníka(slovník Damira Holase!)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 16:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem tedy jen obyčejný kaštan který často používá busy S.A.z Lbc do Pha a BusLine z Pha do a z Hodkovic a mohu říct že úroveň stevardek BusLine byla velice bídná a byli to jen vyhozené peníze.Ovšem pokud také vezmeme cenu nafty na začátku existence stevardek u ČSAD Jablonec a dnes,ceny za jízdné do pha tehdy a dnes,tak z pohledu BusLine to zřejmě byl ten hlavní důvod,ale volba správná a logická a co se týče nasazení Regií tak jde o velice pohodlný a příjemný bus a také vzhledem k celkem velkému počtu starých a špatně se pohybujících lidí jezdících dost často do nemocnic v Pha,je to i lidské,sám jsem byl svědkem jak paní o berlích byla šťastná že nemusí,jejíma slovama: šplhat do těch "blbých vysokých potvor",takže Regia jednoznačně

Co se týká stevardek u S.A.tak je to firma která kvůli tomu také vznikla a jak jste si také jistě všimli a také to říkal p.Jančura(ale nechtějte prosím abych ten článek hledal),je jejich financování z velké části založeno na reklamní činnosti.Za rozdání např.bonbónů s logem třeba např. firmy na ložní prádlo,nebo i jiné,inkasuje S.A.nemalé prostředky ze kterých dotuje služby stevardek.Pokud by ale pan Jančura provozoval i ten "zlatý důl"za který považuje dotovanou regionální dopravu,myslím že by musel ty prostředky používat na jiné činnosti a na stevardky do všech busů,vzhledem k jeho cenám na linkách kde nemá monopol,by mu nezbývalo

(Příspěvek byl editován uživatelem kadel6.)
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 22:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadel6: On má Jančura někde monopol? Osobně mám alternativ, když nechci jet zrovna s SA dost na všech trasách. A někdy je to alternativa velmi příjemná, někdy o ničem.
Jinak kdo brání reklamní činnosti jiným dopravcům? Nikdo, že se omezují (ve většině případů) na reklamní letáky nalepené na sklech, příp. reklamní potisk busů, je jejich věc. Jak je vidět, možnosti jsou dnes daleko širší a přitom zrovna na těch regionálních linkách si myslím že je potenciál něco vymyslet obrovský. Jenže to by byla práce navíc, někdo by to musel organizovat, zajišťovat a vyhodnocovat, oslovovat potenciální klienty a proč to dělat, když v dotované dopravě mám v podstatě to své jisté...
Ještě k těm typům busů - ono nakupovat jiné než vysoké autobusy by pro SA byl docela nesmysl, když jezdí hlavně dálkové a mezinárodní trasy - ono by totiž jaksi nebylo kam cpát zavazadla, ostatně stačí se podívat jak "skvěle" má prostor pro zavazadla vyřešená vlajková loď ČD - Pendolino. Takto to být u SA, tak by ho cestující sežrali, muset sedět na kufrech :-)
www.darebacek.cz - Internetový obchod - hry, papírové modely, hračky a další

www.minimodel.cz - Papírové modely 1:100
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 18. června 2011 - 18:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 9.30 do Krumlova jel Cvejnův erťák Obsazenost 100% a kupodivu ne šotouši, ale normálními lidmi a zmatenými cizinci

Jinak nehodlám SA nijak obhajovat, ale ono se jim asi opravdu daří, a pokud by někdo chtěl přesná čísla, tak si můžem zkusit spočítat třeba Praha-Plzeň v průběhu všedního dne: Když vezmeme v úvahu, kolik před SA jezdilo celkem spojů (a určitě nebylo všechno obsazeno na 100%) a porovnáme to s dneškem, tak máme nějakých 25 spojů SA krát 40 lidí na spoj (to by mohlo v průměru sedět), tak jsme už na 10 000 a to nepočítám pravidelné cestující Štáhlicha a ČSAD, takže otázka spíš je, odkud tito noví cestující pocházejí, možná z vlaku, možná z aut...

Minibox: Jen krátká otázka - jaká je konkurence třeba na tu Plzeň?
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. června 2011 - 22:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sirka: jaká je konkurence třeba na tu Plzeň?
Co takové Autobusy VKJ, ČSAD Plzeň, AKV? Já vím, oproti SA jezdí sporadicky, ale třeba odpoledne mezi 13. a 19. hodinou daj dohromady dva, někdy tři spoje za hoďku, takže myslim, že pokud se někdo mermomocí chce z nějakého svého ideologického důvodu SA vyhnout, tak šanci má. Pokud si nevybere nějaký vyloženě "blbý" čas, jako třeba dopoledne.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 10:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Damir: Dost sporadicky. Probo jezdí prakticky jen o víkendu, AKV na Zličín skoro nejezdí, VKJ sice odpoledne celkem jezdí, ale víme, co je to firmu a ČSAD Plzeň má ze Zličína asi 5 náhodných párů spojů. To není nic moc, a když se to vezme cenově, tak pokud pojedu se zavazadlem, tak všude zaplatim 90-100 Kč, akorát ČSAD Plzeň maj lepší ceny plus navíc slevu na ISIC, takže v cenové konkurenci sice vyhrávají, ale v necenové tady žádnou konkurenci nevidim.

Jinak dnes v 8.40 jel první spoj firmy PolskiBus, jel červený Van Hool (jako je na webu) SPZ WI6096P a čekali na něj 3 lidi, a to ještě vypadali, jako že tam jsou spíš omylem...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Denis_novák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 13:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SA a konkurence na lince Praha-Plzeň:
Ta obsazenost bude na spoj možná ještě vyšší, jezdí autobusy na 63 osob (myslím jeden je na 55), k tomu jezdí ráno a odpoledne ještě posily (47 míst), ty jezdí plné většinou jen po nebo pá. Kdysi se uváděla někde v tisku obsazenost včetně posil na 50 lidí na spoj, kdyby člověk měl čas, tak by se to dalo přes rezervační systém taky spočítat. Vím, že do tisku se dá napsat cokoliv.
ČSAD postupně vyklidilo celkem dobrou pozici a na Prahu nejede žádný přímý spoj, jsou to spoje do/z Domažlic, Klatov a Tachova, k tomu jede pár spojů AKV z Chebu.
VKJ jede celkem dost spojů, velká část jsou spoje z/do Klatov, ale dost často se v Plzni přestupuje. Teď jsem s nimi jel a musím říct, že se zlepšila úroveň řidičů, tedy kromě toho staršího UK, co po asi 15 letech u téhle firmy stále dělá, že neumí česky . Na Prahu už asi zmizely i starší Karosy a jede většinou Setra nebo MB.
Vzhledem k tomu, že SA jede většinou v .00, ve špičce ještě 0.30, tak ČSAD/AKV/VKJ se dělí většinou o časy .15, 0.30 a .45. Takže přes den se lze dostat do Prahy i s nimi, nejen s SA. Dopoledne jede třeba SA v 9.00, VKJ 9.15 a ČSAD v 9.30.
Jak už jsem tady kdysi psal, já trasu Praha-Brno jezdím celkem často a to vždy s SA, tam mi cenově ani kvalitou nikdy jiný lépe nevychází. Pokud jedu z Plzně do Brna, tak jedu do Prahy raději s někým jiným, ale jen z toho důvodu, že mohu jet až na Florenc a nemusím se tahat se zavazadly metrem ze Zličína na Florenc. Jak jsem zjistil, tak nejsem sám, potkávám pravidelné cestující, co to jezdí stejně tak. Kdyby SA jezdilo třeba jeden spoj ráno a odpoledne až na Florenc a zpět, tak by byl určitě využitý. Ale naboural by se jim tím systém otoček autobusů.

(Příspěvek byl editován uživatelem denis_novák.)
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 19:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolutně nepochopím, že si v dnešní nabídce dopravců na frekvencích Pha-Plz,Pha-Brno nedokáže vybrat příznivec SA ani jejich odpůrce?

Nevím,proč se tu neustále firma VKJ a jejich pohrobci omílají jako nespolehlivej dopravce. Vždy,když jsem využil jejich služeb, jeli na čas, pohodlný bus...takže jako kaštan jsem byl spokojen na 100%!

To,že dopravce obsluhuje pouze zastávku předměstí Kladna="Praha,Zličín" je pouze jeho podnikatelské riziko. To,že majoritně dominantní dopravce,závislej na ZDO (ČSAD Plzeň)z hrdosti (a bohužel,dle mne v tom nic jiného nebylo)vzadal linky z ÚAN Florenc,aniž by se snažil postavit "filozofii" linky na tom,že ne každý chce jet do "Kladna" tak radši z linky vycouvá. On i ten zaklínanej Štáhlich ví, proč z toho Florence jezdí...alespoň si nemyslím,že by to dělal pouze pro dobrý pocit...

Za sebe, jako obyčejného kaštana, mohu prohlásit, že v Praze pro mne jako autobusová nádraží existují pouze čtyři stanoviště: Florenc,Roztyly,Na Knížecí a Nádr.Holešovice.
Myslete si o mne co chcete,ale až budu chtět jet do Kladna nebo do Brandejsa, tak tam pojedu
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 20:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lc937gt11: Já tedy mám s VKJ dobré zkušenosti i špatné. Vozový park je dobrý, ale jen jsem chtěl naznačit, že to není nic navíc, a kdybych porovnal jen SA a VKJ, tak cena je stejná a ten zbytek víme...

Jinak dnes 9.45 na Písek z ÚAN opět RTO, na Boží Dar C734 AX 73-45 a v 11.00 do Jemnice nic
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 21:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VKJ není moc dobrý dopravce... Má sice relativně moderní vozový park, ale věci, jako údržba nebo úklid interiéru vozidel, se tam moc neřeší. A méně viditelných nedostatků tam bude určitě mnohem více - to je jasné každému, kdo ví, co je zač hlavní šéf této firmy.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 21:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sirka: na Boží Dar LC735
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 20. června 2011 - 09:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LC: To je (ex?)Kuthanova?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Martinhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 20. června 2011 - 10:47:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VKJ: Například tento pátek nevypravil spoj 27 na lince 143440 (z Prahy v 15:30 do Sušice), místenky samozřejmě prodané...
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 01:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se svezl s novým dopravcem "Polskibus.com", který před pár dny spustil mj. linku Varšava-Praha...

Jejich nové Van Hooly jsou sice pěkné, ale je to přecijen low-cost. Laciné plasty, koženkové sedačky, relativně málo místa na nohy... Plusem je wifi internet (bohužel jsem neměl příležitost ověřit funkčnost) a zásuvky 220V. V mezinárodní dopravě zcela ojedinělou věcí je možnost přepravy vozíčkáře v nízkopodlažním prostoru u předních dveří.

Překvapilo mě, že jízdní doba na trase Praha - Varšava je 12 hodin 20 minut, když většina spojů ostatních dopravců tuto trasu zvládá za cca 10 hodin. Je ale fakt, že tyto rychlejší spoje jsou zpravidla noční, zatímco Polskibus jede přes den, což na komunikacích se silným provozem nákladních vozidel a omezenou možností předjíždění může být skutečně docela zdržovačka. Polskibus navíc vozí i vnitrostátní frekvenci, takže se dá očekávat docela výrazná výměna cestujících a s tím spojená dlouhá doba odbavení na nácestných zastávkách ve Wroclawi a Lodži.

Hodně velkou bolestí tohoto dopravce je on-line rezervační systém, který zpočátku nefungoval skoro vůbec a i nyní jsem zaregistroval na facebookové stránce dopravce řadu stížností na jeho výpadky a chyby. Vzhledem k tomu, že se jedná o jediný způsob, jak lze jízdenky na spoje tohoto dopravce zakoupit, se jedná o dost podstatnou "vadu na kráse".

Ceny jízdenek jsou velmi nízké - začínají na 1 zlotém (myslím, že na lince Varšava - Praha je za tuto cenu vždy jen 1. prodaná jízdenka v každém spoji), následuje několik cen, za které je vždy několik jízdenek na daný spoj, a maximální dosud viděná cena jízdenky Praha-Varšava je 110 zlotých (tj. asi 680 Kč). Paradoxně není až takový rozdíl v ceně jízdenky, pokud člověk jede z Prahy jen do Wroclawi - v takovém případě je nejvyšší mnou spatřená cena 90 zlotých (550 Kč). Věci jako studentské nebo seniorské slevy Polskibus vůbec nevede. V mezinárodní dopravě je to pochopitelné - jeho ceny jsou už tak dost nízké. Ale měl jsem za to, že ve vnitrostátní dopravě v Polsku platí obdobně jako v ČR slevy garantované státem. Po shlédnutí vnitrostátních ceníků ostatních polských dopravců musím dokonce říct, že tam je škála slev ještě daleko širší než u nás. Ale Polskibus se tváří, jakoby to pro něj neplatilo...

Využil jsem konkrétně spoj s odjezdem v úterý v 8:40 z Prahy a jel jsem do Wroclawi. Po provozní stránce nemám dopravci co vytknout. Vůz byl přistaven včas, řidiči byli ve firemním stejnokroji a chovali se ochotně. V Praze se odjíždí z ÚAN Florenc (nástupiště č. 7) a ve Wroclawi se zastavuje taktéž na hlavním autobusovém nádraží (oproti tomu v Lodži a Varšavě má Polskibus zastávky jinde než na tradičních stanovištích mezinárodních linek - v Lodži staví u vlakového nádraží Kaliska a ve Varšavě u stanice metra Wilanowska). Z Prahy autobusem jelo pouhých 6 cestujících, z toho jen jeden jel dál než do Wroclawi. Tam již čekalo cca 15 pasažérů pro další cestu směr Lodž a Varšava. Na to, že to byl 3. den provozu linky, je to celkem očekávatelná vytíženost, nicméně vzhledem k poměrně mohutné reklamní kampani v Polsku a velmi nízkému (resp. zpočátku i nulovému) jízdnému by obsazenost mohla být i vyšší. Kdo by od tohoto dopravce čekal služby typu Student Agency (sluchátka, noviny, kafe), ten je na omylu. V autobuse Polskibus.com není ani televize. Jedinou službou "navíc" je tedy vybavení pro používání notebooku - bezdrátový internet a zásuvky 220 V.


Citarol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 10:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenda: docela mě překvapuje, že ty Vanhooly jsou vybaveny tak chudě. Záleží samozřejmě na tom, co si kupující naporoučí, ale myslel sem, že Vanhool se zakládá na luxusních modelech.

Ale měl jsem za to, že ve vnitrostátní dopravě v Polsku platí obdobně jako v ČR slevy garantované státem

Někde na netu sem čet, že v Polsku jsou státní dotace jen na školní spoje, takže stát asi slevy garantovat nemůže, když na ně dopravcům nedoplácí.
Virtual Bus - vbus.hostuju.cz
Pražská MHD - autobusy.kx.cz
Zlínská MHD - mhdzlin.kx.cz.cz
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3382
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 13:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citarol: Někde na netu sem čet, že v Polsku jsou státní dotace jen na školní spoje, takže stát asi slevy garantovat nemůže, když na ně dopravcům nedoplácí.

To, že s dotacemi to v Polsku není žádná sláva, je pravda. Ale rozhodně to nemusí znamenat, že neexistují státem garantované slevy. U nás taky máme státem garantované slevy, na jejichž kompenzaci stát dopravcům (mimo ZDO samozřejmě) nedá ani korunu.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 16:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na jejichž kompenzaci stát dopravcům (mimo ZDO samozřejmě) nedá ani korunu. - to se pleteš, mimo ZDO stát doplácí slevy dané Cenovým věstníkem MFČR (Žákovké jízdné, poloviční, ZTP, průvodce ZTP), toto platí od milého roku - viz: MDCR
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3383
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 18:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: Aha, tak sorry, nevěděl jsem, že už to platí...
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 22:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si upřesnit či doplnit výrok Mirbusáka - státu se tyto slevy vykazují, za rok 2010 byly státem dopravcům uhrazeny, ale pro rok 2011 a nejsou v kapitole MD ČR rozpočtovány, přestože stát uznává, že by měl nařízené slevy dopravcům doplácet.
Podle výstupů z posledního jednání ADSSF připravuje MF ČR změnu Cenového výměru tak, aby rozsah slev byl významně omezen, jelikož stát peníze nemá.
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 22:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1.7. 2011 ukončuje DPÚK a.s. provoz na lince 520002 z Klášterce nad Ohří přes Chomutov a Louny do Prahy.
Autobusová doprava v Ústeckém kraji
Městská doprava v Klášterci nad Ohří Městská doprava v Chomutově a Jirkově
Trať 137 Chomutov - Vejprty
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6384
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 22:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tzv: ty to vzali hopem na 520001 razantní omezení
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 20:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Langhammer se převtělil?

odkaz
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Langa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.166.198
Odesláno Středa, 29. června 2011 - 20:43:05    Odkaz na tento příspěvek  

Langhamer se nepřevtělil jenom na určitou dobu pozastavil provoz na své lince..
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 04. července 2011 - 22:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim jestli to už neproběhlo např. v jiném tématu, ale toto mi přijde také jako užitečná věc i když možná to někteří zase odsoudí jako zbytečný luxus pro malé cestující:

https://www.elines.cz/blog/cz/cestujte-s-detmi-bezpecne
www.darebacek.cz - Internetový obchod - hry, papírové modely, hračky a další

www.minimodel.cz - Papírové modely 1:100
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 09:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luxus?

Když si vzpomenu na svý dětský cestování tak by mně neskutečně sralo jezdit svázanej. To by asi sotva šlo jít v erťáku na pětku si zaskákat.

Jen mě to utvrzuje v tom že s dětma pokud to jde tak vlakem.
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo to si taky pamatuju, taky jak jsem stál vždycky ve staré Š110 vzadu uprostřed mezi sedačkama a nějaký autosedačky jsme vůbec neznali.
Ale dneska je jiná doba a prostě se na tu bezpečnost hledí víc, nedokážu si třeba představit vozit naši malou bez autosedačky při dnešním provozu... a bohužel pásy mám už taky odzkoušené na ostro.
www.darebacek.cz - Internetový obchod - hry, papírové modely, hračky a další

www.minimodel.cz - Papírové modely 1:100
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Cestování autobusem skutečně není od toho, aby si děti skákaly na zadní pětce... Ty autosedačky jsou určitě správný krok. V autě to nikomu nenormální nepřijde... Fakt neznám nikoho, kdo by kvůli nutnosti autosedačky v autě vozil děti vlakem .
Z jiného soudku: SA dostala pokutu za zneužití dominance (web ÚOHS)
A ještě z druhé strany: Vyjádření SA
Predátorské ceny jsou svinstvo, ale právě proto mi uniká, proč byly vyloučeny vlaky ČD (jezdit po kolejích za 35,- je košer?). A druhá věc: pokud stojí ve vyjádření ÚOHS skutečně následující: Podle ÚOHS představuje nadstandardní kvalita služeb Student Agency problém pro volnou soutěž, neboť ztěžuje soutěžní pozici konkurence., tak je to jen další příklad toho, jaký jsme Absurdistán...
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6316
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 15:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle ÚOHS představuje nadstandardní kvalita služeb Student Agency problém pro volnou soutěž, neboť ztěžuje soutěžní pozici konkurence

Na jednu stranu ano, na stranu druhou, co brání konkurenci zavést stejné či obdobné služby?
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 18:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: co brání konkurenci zavést stejné či obdobné služby?
Přesně! A pokud to konkurence z nějakého důvodu nedokáže, pak asi bude čas se odporoučet a poohlédnout se po jiném segmentu trhu.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 22:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absurdistán, dotažený k dokonalosti. Bohužel se obávám, že lepší to už nebude.
www.darebacek.cz - Internetový obchod - hry, papírové modely, hračky a další

www.minimodel.cz - Papírové modely 1:100
Macek_007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 17:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mne je stanovisko ÚOHS na jendu stranu správné, to v tom směru že jendání SA opravdu nebylo vedeno pro cestujícího, ale bylo vedeno v neprospěch Asiany jako konkurenta. O tom svědčí i následné změny cen po jejím odchodu. Na druhou stranu toto popírá samotnou obchodní soutěž. Je složité si najít ten správný názor, ale základem by to bylo možno shrnout tak, že je mimo zákon poskytovat služby, nebo prodávat výrobky záměrně za podnákladové ceny. Tím jízdenka za 50 Kč mezi Prahou a Brnem zcela nepochybně byla.
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 19:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek_007: Mno jo, jenže nebylo to náhodou tak, že s těma cenama začala jako první Asiana? Nevím, slyšel jsem takovou verzi, proto se ptám.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Macek_007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 06. července 2011 - 20:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přiznám se, že tohle už dneska já přesně nevím. Mám za to že Asiana jezdila za korunu, ale vztahovalo se to snad jen na dvě sedadla v busu. Měli něco jako low cost jízdenky. Obdobně jako u letecké přepravy. Určitě by se našel zde v diskusích ještě někdo, kdo by tohle mohl objasnit.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4020
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 19:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ale dneska je jiná doba a prostě se na tu bezpečnost hledí víc"

...a proto je čím dál víc nejrůznějších naprosto bizardních úrazů dětí a mladejch, mnohdy typu "fatal error", který by před nějakými těmi 30 lety nikoho ani nenapadly. Prostě už máme všechno natolik bezpečný že se ztrácí pud sebezáchovy. Časem jistě nějakej moula vymyslí pro sedící děti tramvajosedačky a ty stojící pověsí za krk k tyči aby neupadly...
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 05:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nízké ceny pro vybrané jízdenky stanovené společností Asiana měly podle úřadu zaváděcí charakter, tato firma navíc nebyla v dominantním postavení, její jednání proto nepředstavovalo porušení zákona.

Snížení cen ze strany Student Agency podle ÚOHS nebylo motivováno snahou poskytnout prospěch zákazníkům, ale pouze snahou vytlačit konkurenta z trhu, což mělo omezit zákazníky ve výběru přepravce.
- ano, naprosto souhlasím. Asiana měla za 50,- Kč omezený počet míst v KAŽDÉM spoji mimo pátků a nedělí, zatímco zvýhodněná cena SA byla pouze u vybraných spojů, a to konkrétně u těch, které jely ve stejný čas jako spoje ASIANY. Pokuta je tedy zcela na místě, ale jak píše kolega Damir, nechápu, proč byly vyloučeny vlaky (což však nijak nepotírá oprávněnost pokuty udělené SA).

Podle ÚOHS představuje nadstandardní kvalita služeb Student Agency problém pro volnou soutěž, neboť ztěžuje soutěžní pozici konkurence - ač patřím k velkým kritikům SA a nijak moc se tím netajím, tak toto je blábol, který prostě nepřekousnu a v prostředí tržní ekonomiky nemá co dělat, takže v tomto v rozporu s mými ostatními stanovisky SA jednoznačně dávám za pravdu. Trh je otevřený každému a pokud bude chtít někdo provozovat linku Praha-Brno v půlhodinovém intervalu a na palubě bude nabízet vystoupení striptérek v ceně jízdného, nikdo mu v tom nebrání.
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 08:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: Asiana měla za 50,- Kč omezený počet míst v KAŽDÉM spoji mimo pátků a nedělí, zatímco zvýhodněná cena SA byla pouze u vybraných spojů, a to konkrétně u těch, které jely ve stejný čas jako spoje ASIANY.
Tak takhle to bylo... Tak to je pokuta skutečně oprávněná.
S druhou částí příspěvku naprostý souhlas.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6428
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 14:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo představu, co je zač dopravce K Servis Bohemia z Rudné? Má na Idosu tuhle linku: 560900
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Busmat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 14:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by změna k+k dopravní agentury....
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 18:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím někoho znalého o popis, jak probíhá pokračování linky PID 384 ze Zličína z Beroun,Hostim do Beroun aut.st. V zastávkovém JŘ linky 384 je poznámka o pokračování jako linka 210004, tu jsem našel na portal.idos.cz, ale online i offline IDOS tuto linku nezná a ani mi nenabídne takový přestup. Pokračuje to tedy do Berouna nebo ne a jaký je případně tarif, platím jízdné do Hostimi v PID a dále SID ?
Damir_holas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 19:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Pokračuje to rovnou do Berouna, dokonce s číslem 384. Jel jsem teda takhle jen jednou dvakrát, ale celou cestu na tarif PID.
Žena? To je otevřená kniha... psaná hebrejsky a čínským písmem.
Jirka_most
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 21:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-> Huples a ostatní
Jančura má údajných ústrků po krk. Žaluje ÚOHS
http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/jihomoravsky/202544.aspx
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2575
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 01:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka 384 jede v úseku Hostim - Beroun jako linka H MHD Beroun, což by měla být ta 210004. Proto jí asi taky IDOS nezná.
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 16:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_most
Podle něj bylo také zneužito úspěšnosti služeb společnosti, kterou založil. Podle ÚOHS představuje nadstandardní kvalita služeb Student Agency problém pro volnou soutěž, neboť ztěžuje soutěžní pozici konkurence. - naprostý blábol a nesmysl, který nemá v prostředí tržní ekonomiky co dělat.

ÚOHS svým rozhodnutím vytvořil také údajně precedent, když říká, že větší dopravce nemá možnost na vývoj trhu reagovat akční cenovou nabídkou - a to ani v omezeném rozsahu. - tady je problém právě v tom omezeném rozsahu, protože ten spočíval v tom, že akční cena byla uplatňována pouze u vybraných spojů, a to konkrétně u těch, které jely ve stejný čas jako spoje Asiany, při čemž Asiana nabízela akční cenu na omezený počet míst na VŠECHNY svoje spoje mimo pátečních a nedělních. Toto je právě to zneužití dominantního postavení na trhu a pokuta je podle mě zcela na místě. Pokud by SA nabízela akční cenu na VŠECHNY své spoje, pokuta by oprávněná nebyla.

S vyloučením železnice, potažmo ČD taktéž naprosto nesouhlasím.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6477
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 15:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě fotky, co vypravuje DPÚK na své linky do Prahy, LC936E na 560010 a C12 na 570040. A nakonec dnes již bývalý JŘ linky z Loun do Ústí, také pod taktovkou DPÚK:

Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!