K-report
 

Archiv diskuse Autobusy Karosa Ares, Arway, Cro... do 14. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy Karosa Ares, Arway, Crossway, Evadys a Midway » Archiv diskuse Autobusy Karosa Ares, Arway, Cro... do 14. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 26. října 2011 - 19:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Myslím že v čechách se slovo krize spíš hodně zneužívá, ono je super, když se všichni zaměstnanci bojí o práci, stačí prohlásit "je krize" a nikdo se neodváží říct si o zvýšení platu nebo se hádat kvůli nedodržování zákoníku práce. Pravou krizi v Čechách moc firem nezažilo, byla to jen záminka k propouštění/rušení/stěhování provozů.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7147
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 19:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Slfi nemohu souhlasit. Možná někde tomu tak bylo a je, ale většinou je to krize. Prostě pokud nemáš zakázky tak s tím nic neuděláš. V naší firmě už muselo odejít asi 60 lidí. Prostě nemáme zakázky. Hlavní odběratelé si nic nevezmou. Čistí sklady, navíc
80% jde do Německa a tam teď vládne strach.
A v případě Mýta to bude podobné. Pochopitelně pár uteklých zakázek je znát. Praha, Bratislava atd. Icom je pitomost tam musel zvítězit Mercedes.
A to že má Sor vysoké prodeje. Ano má. Ale až skončí zakázka pro Prahu bude se propouštět i v Soru. Další taková zakázka totiž je v nedohlednu.
A jelikož se budou omezovat i peníze na projekty Eu tak i těch vozů se bude vyrábět méně.
ad Tbvvd jistě já nerozporoval tvůj názor, jsem s ním ztotožněn.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 20:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Já si nemyslím, že by VM nějak ohrozilo to, že nechytili zakázku pro Prahu či Bratislavu. Dále si myslím, že neklesne ani prodej s tím, že EU zavře kohoutky. Když se podíváš na počty vozů, jsou stále stejné, ať jsou koupeny s dotací EU, či bez.
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 26. října 2011 - 20:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Moje zkušenosti jsou právě spíš opačné.

4karlos4: Spletl sis vlákno, tahle diskuse se vede v 900

"Krize": Lednové sucho je v Mýtě bohužel už pár let tradicí, takže bych z toho nedělal vědu, lidem to navíc kompenzuje to konto pracovní doby, i když na něj nadávají. Spíš bych čekal růst, protože přes útlum Francie přibývají zakázky z Německa a severských států.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7148
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 21:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Aresák promiň ale to musím rozporovat.no nevěřím, že by u Irisbusu té zakázky nelitovali. Takovou zakázku prostě každá firma občas potřebuje. Na několik let si tím, jak se říká napustíš vanu.
ad EU poklesne to mi věř. Nebo myslíš, že si Veolia Morava koupí tolik vozů jako třeba letos s příspěvkem EU? Těžko. Navíc kraje budou nadále šetřit, takže i těch nových vozů bude méně.
třeba ČSAD Plzeň si letos pořídila/pořídí starší ojeté vozy. Čekají nás těžké roky.
Ty počty vozů ti dělají právě ty velké zakázky.
ad Slfi sucho je v prvním měsíci snad u každé firmy která vyrábí něco zbytného. Bohužel evropou obchází strach. Banky se bojí půjčovat a bez úvěrů nikdo nekoupí.
Sám si myslím že situace je velmi vážná a hodně podceňováná. Podle některých ekonomů může být příští rok násobně horší než rok 2008.
Ale tím myslím přesahujeme rámec této diskuse.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 21:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesouhlasím. Vysoké Mýto živí crossy a ne Citelisy (nebavím se o Ivecu). A kolik jsme letos koupili vozů? Stejně jako loni a předloni a předpřed... Jen s tím rozdílem, že letos je zadotovala Unie.

Edit: Ještě aby si to pochopil. Já nepopírám, že je krize a že se šetří. Jen reaguji na to, že VM bude propouštět a že na to vliv, jestli mají zakázku pro Prahu, nebo ne je téměř nulový. U nás se také šetří, o tom žádná. Ale jestli kvůli tomu budeme kupovat méně vozů, no nevím. Čím více starých hajter, tím vyšší náklady na údržbu a právě tam se každý snaží šetřit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Aresák.)
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 26. října 2011 - 22:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, u té Prahy moc nesouhlasím. Určitě by to nějakou korunku do kasy přineslo, protože Citelisy do Mýta vždy chodily bez interiéru, který se dělal v Mýtě. Ale na druhou stranu by to možná udrželo Vale Ufita nad vodou a převod výroby Citelisů by se nekonal. Těžko věštit alternativní minulost.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7149
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 22:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Aresák ale dnes už i Mýto živí Citelisy, sice v malém ale živí.
Já nikde netvrdím že dojde ve VM k masivnímu propouštění. Jak psal Tbvvd propustí se agenturníci, ukončí se krátkodobé smlouvy. A to není propouštění v tom pravém smyslu.
Veolia je silná nadnárodní společnost proto si asi může držet nákupy na stejné výši. Ale i jí se stane že banka řekne stop(předpokládám že má Veolia jištění jako dobrý hospodář u více bank.)
Ale malé společnosti prostě musí kupovat méně. A dělají to už teď. Místo 3 autobusů koupí jen 2 a už to jede.
Naše názory se rozcházejí ale je to tak správně, protože jinak by to nebyl život.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 22:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Ani nevíš, jakou radost jsi mi udělal poslední větou. Lépe se mi půjde spát. Beze srandy. Toto tady zažívám po dlouhé době.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3147
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 09:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1. "předpokládám že má Veolia jištění jako dobrý hospodář u více bank"

Těžko. Padesátiprocentním vlastníkem Veolie (dnes přesněji Veolie Transdev) je investiční banka Caisse des depots, Paris. Zbytek patří Veolii Environment. A protože Caisse je bankou, která pod dozorem francouzské vlády je m.j. správcem důchodových fondů, bude mít značnou část aktiv zainvestovaných do státních dluhopisů. Tedy i řeckých...
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 13:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slfi:
Za ten schod u vysokopodlažního Crosswaye se omlouvám - není tam - spletl jsem se.

Lc_736__c_954: Chybu vidím tamtéž...
Už to chápete?
„Nikoliv, ale už tuším, na které straně bude chyba..“
Swe:
„Chybu vidím tamtéž...“

Ano. Jsem velice rád, že ste si přiznali chybu, protože tak nechápavý nemůže být každý. Poslední fotka těch „lomených“ sedadel je uplně jasná, takže si ji můžete prohlížet jak chcete.
http://galerie-autobusu.cz/Fotka~Irisbus~Crossway_LE~19~4/
http://galerie-autobusu.cz/Fotka~Irisbus~Crossway_LE~14~5/#nadpis
http://galerie-autobusu.cz/Fotka~Irisbus~Crossway_10.6m~1~4/
Kyjovská C9546C - nejhezčí C954 na celé moravě. Bohužel řidič, který si sní dal tolik práce (vylepil pruhy [-které zase jiný „blbý řidič“ ze zadu odlepil], dal koberečky , zelené diody a udržoval ji v bezvadném stavu) už s ní nejezdí a ostatní řidiči tuhle Kyjovskou perlu vesele dál huntují v strašně nízkých otáčkách a neobtěžují se ani za uherský rok umýt okna....
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 14:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha, chápeš aspoň rozdíl mezi sedačkou a opěradlem?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Romco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 17:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iveco Magelys PRO z Trenčína.
Dizajnovo sa mi viac pozdáva zozadu.

Yutong ZK6120HE

www.mestskadoprava.net
Tbvdd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 20:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romco, tak to by ti mohla budoucnoust vyhovovat

Na ty sedačky se rád zeptám, jestli vám na nich něco vadí. Nicméně, sedaček se do aut montuje asi milion druhů od španělských po polské, pokud někomu nevygovují ty vysokomýtské...
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 20:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert 08022
Proboha, Jo to je opěrátko? To mě fakt nenapadlo...
Myslim že to z toho sedadla nejde oddělat a že je to pevná součást celého sedadla že? Takže opěrátko = velká vada sedadla jako takového. Zkuste si celou 106 v IDS jet s tímhle opěrátkem.
Kyjovská C9546C - nejhezčí C954 na celé moravě. Bohužel řidič, který si sní dal tolik práce (vylepil pruhy [-které zase jiný „blbý řidič“ ze zadu odlepil], dal koberečky , zelené diody a udržoval ji v bezvadném stavu) už s ní nejezdí a ostatní řidiči tuhle Kyjovskou perlu vesele dál huntují v strašně nízkých otáčkách a neobtěžují se ani za uherský rok umýt okna....
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 22:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Známe Crosse ČSAD Plzeň - 5P0 6598?
:-) Analýza Registračních značek Ústeckého kraje :-)
Pilot_frenk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 22:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

známe, je to jen nová RZ. Původní byla: 3P4 0615.

(Příspěvek byl editován uživatelem pilot_frenk.)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 11:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Patří do provozny Domažlice a jezdí Prahu.
Fotky na MHDFOTO iDnes.cz můj BLOG
Říkejte mi MMM
Swing it high, swing it low, swing it everywhere you go!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4760
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 21:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste si celou 106 v IDS jet s tímhle opěrátkem.
Rád. Proplatíš mi jízdné včetně cesty z Kladna a zpět ?
» lc.rajce.czMHDfotoGalerie autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 22:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. Nemám na to sponzorovat někomu výlety. Najděte si takový autobus s takovýma sedadlama a spoj s takovým autobusem a zaplaťte si to sám . A pokud ste takové sedadlo nikdy neviděl tak si udělejte výlet na JIH Moravy nebo blíže kde se vykytují takovéhle autobusy a projeďte si celou linku (-doporučuju vám aby byla dlouhá, protože teprv po důkladném seznámení se sedadlem ucítíte tu „krásnou“ bolest za krkem.)
Kyjovská C9546C - nejhezčí C954 na celé moravě. Bohužel řidič, který si sní dal tolik práce (vylepil pruhy [-které zase jiný „blbý řidič“ ze zadu odlepil], dal koberečky , zelené diody a udržoval ji v bezvadném stavu) už s ní nejezdí a ostatní řidiči tuhle Kyjovskou perlu vesele dál huntují v strašně nízkých otáčkách a neobtěžují se ani za uherský rok umýt okna....
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7151
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 23:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zdeněk dovolím si poznamenat, že IDS na jižní Moravě mám projetu od Znojma do Kyjova, vyzkoušel jsem snad všechny dopravce, všechny páteřní linky a necítím žádnou újmu. Tak nevím není to někde mezi sedačkou vaší osobou?
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 12-2010
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 23:51:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyhle sedačky se používaly už v řadě 900 a nevidím na nich nic špatného, zdají se mi ještě lépe anatomicky tvarované než ty s rovným opěradlem. Záleží hlavně na tom, jestli umíš sedět jako normální člověk, nebo skoro ležíš a tlačíš toho co sedí před tebou kolenama do zad. Takový lidi úplně zbožňuju, v tom případě bych ti přál aby ta bolest krku byla chronická.
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 13:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak jsem nipřikládal váhu diskusi o sedadlech, ale tady si někdo stěžuje na sedačky, které byly standard v Aresech? Jestli jo, tak mu nerozumím, protože v Ostravě jsme si s nima lidi rozmazlili a nelíbí se jim, že v crossech jsou obyčejné (ala 954), nebo v solárkách plast.
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2319
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 13:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Me na vsech sedadlech v Aresech, 950 a mladsich vadi jejich konstrukce, ne tvar. Kazdy kontakt kolene za mnou sediciho do 'meho' sedadla je dlobnutim do ledvin. A z tohoto pohledu jsou vsechna sedadla, musim to tak napsat, na hovno, i kdyby to melo treba potah z krokodyla.
Čsad_bříza_dubňany_as
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 3-2011

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 16:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera dne 30.10.2011 jsem zahlédl v Ostrově nad Ohří dva vozy Crosway LE ale se zakrytímy přednímy maskama tak nevím co to bylo. Byly odstaveny u obchodního domu LIDL.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7274
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 17:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak nevím co to bylo

Co by to asi mohlo být... třeba export?
T minus ten... nine... eight... seven... six... five, all engines up and burning... two... one... zero and lift off!
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9131
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 19:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes byly zahlédnuty rychlou spojkou tři nové Crosswaye pro Krodos (v jejich barvách).
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 08:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq:Mělo jich dojet včera celkem 5.
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 23:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový Crossway LE v technických službách Havlíčkův Brod, 4J3 0480, evidenční číslo 11, klima
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 06:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvou nebo třídveřák? Nátěr klasika TSHB = červené pruhy ("unifik")?

Vyřadilo se něco místo něj, resp. jezdí ještě SORky a Karosy 700?

(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 12-2010
Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 11:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoudvéřák, klasický "pražský" schéma. Na zbytek se mě moc ptáš, já ho potkal ve VM.
Tbvdd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 20:22:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a u Šmídla stojí zase dávka Bergenů.
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 21:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistikáři zapiště si... ČSAD BUS UH.HRADIŠTĚ - nový Crossway LE... Mělo by jich být víc, mě se podařilo odchytit zatím jeden. Mluví se o sedmi nových autobusem Crossway LE, že by mělo být v UH.Hradišti.
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 16:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všimol som si že niektoré Crosswaye majú také niečo neviem čo to je a vyzerá to že je to dotykové a zatial som vždy videl na tom nápis of a nejaké šípky. Aby ste vedeli na čo myslím tak to dokladá fotka od Aresáka na ktorej to je skvele vidieť. Jedná sa o tú časť pod pokladňou, kde sú tie 4 prístroje a myslím konkrétne ten vľavo hore.
Hádam som to napísal zrozumiteľne
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=201304.jpg&nmale=3 &razeni=Vlozeno&poradi=sestupne&stranka=1
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7289
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 17:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tohle?

Tady bych s určitostí tvrdil, že to je záslepka, ale tam bývá ovládání klimatizace - to vypadá takhle:

Je to ono?

PS: ty zbývající "přístroje" jsou vlevo dole digitální tachograf, vpravo nahoře palubní zesilovač, vpravo dole autorádio.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
T minus ten... nine... eight... seven... six... five, all engines up and burning... two... one... zero and lift off!
Momo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 18:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áno presne to som myslel, ďakujem za objasnenie
www.topline.picturepush.com
Ďakujem za návštevu mojej fotogalérie
Bubboo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 20:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Momo:je to klíma.toto presne mám aj ja v Cross-e.vč.6266 ;-)
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 11:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Croswax LE 10.6 Praha

Přidejte se na facebooku na stránku TRAMVAJE V ČESKÉ REPUBLICE.
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 12:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

10.7 ... jinak nemůžu si pomoct, ale to světlé obložení interiéru a zavazadlové koše mi připomínají nemocnici
4karlos4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 12:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Irisbus dokonce uvádí délku 10,8M
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7294
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 12:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slfi - to chce vidět naživo, mě to připadalo opticky velmi pohodlný - příjemná barva, příjemný nasvícení. A naprosto skvělý sedačky pro cestující, takový konečně odpovídajícím způsobem tuhý.
T minus ten... nine... eight... seven... six... five, all engines up and burning... two... one... zero and lift off!
Crossway942
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 13:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čo to bolo za výstavu v Prahe?
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 13:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Crossway942: Czechbus.
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4024
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 06. listopadu 2011 - 19:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyři pohledy do Francie, kde se to těmito vozy jen hemží..


Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Kalvik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 19:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem zahlídl u Lipůvky (silnice I/43 Svitavy - Brno) asi ve 12:40 projíždět 5 Crosswayů jeli směrem na Brno. Byli žluto modré jako jsou Crossy od Borsu, ale zdálo se mi, že mají SPZtku jiného státu, ale nevím to přesně... Nevíte někdo kam ty autobusy mířily ?
http://kalvik.cekuj.net
Kalvik
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 12-2010
Odesláno Úterý, 08. listopadu 2011 - 22:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SAD Trnava? Jinak to klidně mohla být převozní SPZ Rakouska, protože dopravní firma, která nové autobusy převáží je původem z Rakouska.
Kalvik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 17:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta Trnava by asi odpovídala...
http://kalvik.cekuj.net
Kalvik
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7163
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 22:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a Kalvik a Slfi. podobný nátěr mají i v Bulharsku ve Veliko Tarnovo.
A myslím že to může být právě tam.
Bulharsko
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 09. listopadu 2011 - 22:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že v Tarnovu za čtyři roky od ukončení provozu ŠL11 z 71. roku docela pokročili..
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Carchye
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4466
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 08:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Ale teoreticky to môže byť aj tá Trnava. Po SORkách pustili vonku aj 3 Crossy postupne a v tichosti.
www.mestskadoprava.net
231-475-399
Kalvik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 20:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak možné je oboje.. já to víděl z autobusu, takže nevím přesně jaký to mělo SPZtky a mělo to jenom podkladovou barvu modro - žlutou..
http://kalvik.cekuj.net
Kalvik
Slfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 12-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 20:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SPZ to mělo převozní, a podle dnešního zjištění to byla Trnava, celkem jich brali 8 nebo 9. Ale je fajn vědět, že tahle barevná kombinace není ojedinělá, mě osobně se moc líbí.
Romco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 938
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 18:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iveco Evadys H spoločnosti MJC Krupina KA-299AS /ex. KE-503GH

Yutong ZK6120HE

www.mestskadoprava.net
Carchye
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4469
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 00:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romco: Konecne sa im ho podarilo predat
www.mestskadoprava.net
231-475-399
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11721
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 20:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znáte?


Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7164
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 12. listopadu 2011 - 22:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Study známe. Ale první pořádná fotka krátkého Arway.
Já mám jen tuto nejhorší kvality:


A zkusíme kontrolní otázku: Kde je to focené?
Malá nápověda je v tom městě extraligový hokejový klub.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Jarda1950
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 08:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při oslavách 55 let trolejbusů v Pardubicích 2007.

Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11734
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 09:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to fotil někde u Morkovic, kdybych to věděl tam vystoupím, fotil jsem to spíš jako rychlovku z auta.

P.S.: Krátký Arway, odkdy se to dělá ?
Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4034
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 10:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study: Jeden krátký Arway, hráškově zelený, byl už v květnu 2009 na výstavě Mobil Salon v Č.Budějovicích.. Tehdá se tu psalo, že se nevyrábí, ale už minimálně jeden vyroben byl
Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 14. listopadu 2011 - 10:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že šlo o tento vůz
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)