K-report
 

Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 09. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) » Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) do 09. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7089
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 22:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

w12 on v počátku svého příspěvku mluví o autobusech a trolejbusech. Pak už jen o autobusech. Možná to popletl. 26 autobusů je opravdu divné krom Sorek máte autobusy NP pokud vím. Také je možné že pan radní zná trolejbus a autobus jen z doslechu, takže nepozná rozdíl:-)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 15:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jak říkaš..mele vše dohromady,tak i tak 26+6ks se mi zda dost velke číslo...to by znamenalo snad komplet vymenu všech vozu starších 10let... 32 ks techniky je solidní čislo během 2let a pokud opět ROP da svych 66.666666% tak se vyplatí nečekat než vyschnou fondy EU.......Nevím,pan radní vidí trolejbus max.ze sveho klima vozu a snad se nepopletl a koupí vozy s klimou.Uvidíme jaka obalka bude ta nej...lepší :-) či nejtlustší... pro blaho nas všech....
S tou preferencí to vidim taky zajimavě...radši bych ty prachy poslal do Somalska....
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 17:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jezdila na lince 10 po go 365.
15trm_347
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 17:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v Otrokovicích u PSG stál žlutý traktor a táhl za sebou opískovanou kostru vleku Jelc.Ten traktor byl zetor proxima a dnes stál ve vozovně dszo.Mají nový trtaktor?
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 10:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsadil bych se, že to nebyla opískovaná kostra vlečky Jelcz.
A docela mě překvapuje, že nikdo ze šotoušstva neinformuje o včera vystaveném trolejbusu a autobusu. Nebo pozitivní události nestojí za zaznamenání?
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 10:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: A nějaké podrobnosti by nebyly? Přeci jen domácí nejsou moc aktivní...
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
672
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 17:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

347, že_by: Jelcz to být mohl, protože jsem ho viděl v úterý (?) ve vozovně.
O nějakém vystavení trolejbusu a autobusu (předpokládám na Nám. Míru) nic nevím - přes centrum nejezdím.

Nevíte někdo, proč měla 367 jiný font ev. č. a proč byl rychle zase přelepen?
S fonty už se jednou experimentovalo (2007):

Proč z toho sešlo asi nikdo neví, že? Tipoval bych to na špatnou čitelnost z dálky.
Adameichler
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 6-2009
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 19:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na náměstí Míru byl vystavený 9TR a RTO oba od DSZO. Také probíhaly ukázkové jízdy elektrického SMARTu, ale to sem asi nepatří. Fotky nejsou, neměl jsem po ruce foťák a ten mobilní je nepoužitelný. Oba vozy byly volně přístupné veřejnosti.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 24. září 2011 - 12:16:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve vozovně NENÍ opískovaná vlečka Jelcz.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 22:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

672: Font transparentů v létě 2007 byl tehdy spíše chyba při aktualizaci dat, než úmysl...

A když místní asi spí, tak jsem byl na inspekci
Najdi si svou zastávku Poliklinika - směr centrum.


Krom toho se křižovatka pomalu finišuje - v sobotu s montovala konstrukce semaforu, tak byly v ulicích jen hybridy a busy.


Další výluka probíhala na železnici (u Skladů kutyli koleje), tak zbylé busy pandlovaly tam.


A na závěr - 348

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Zldriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 07:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W12: ...Uvidíme jaka obalka bude ta nej...lepší :-) či nejtlustší... pro blaho nas všech....
Nevím jak moc Aleše Dufka znáte, ale v tomto bych byl opatrný. Je sice pravda o podivném napojení na oblast VHP a VLT, ale snad si to ustojí a bude pracovat opravdu jen pro město.
S novinkou o činnosti semaforů je to zajímavé. Má to pomoci základním složkám IZS. Hasiči o projektu ví a provedli zkušební jízdy, pokud vím tak záchranka nic takového nezkoušela ani neřešila. Asi řidiči sanitek nemají problémy s objížděním trolejbusů v křižovatkách.
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 09:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zldriver...ja take nemluvím o žadnem napojení!!! Ja jen doufam že nejtlustší obalka bude ta s nejlepšími a nejpodrobnějšími udaji pro nas všechny a bude mit co nejlepší parametry.Nic víc... Snad to nebude na jedne A4..... Jen 32 vozu a ticho po pěšině!! Se mi to nějak nezdá..volby taky v nedohlednu,tak to zřejmě nebyl předvolební kec..stale nevím kde těch 32 vozu dají??behem 3 let!!!
Aspon zavřou hubu kritikum zdražení,elektriku zdražují 3x ročně,nafta stojí 38 na dalnici co beru,jizdné jak v Ulambataru,ale budou nadavat všichni.

Zldriver.v čem spočívá preference a jak to bude řešeno novymi palubaky v MHD?Popiš system diky.
Zldriver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 14:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W12: Ten systém by mě taky zajímal, docela rád bych si ho i vyzkoušel, ale psal jsem, že na záchrance zatím nebyl, takže víc info nemám. Možná to nedávalo ten správný význam.
Loreal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.184.147
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 14:35:29    Odkaz na tento příspěvek  

Malé vysvětlení k preferenci MHD

http://zlin.idnes.cz/konec-zpozdeni-trolejbus-ve-zline-si-sam-upr avi-zelenou-vlnu-pt7-/zlin-zpravy.aspx?c=A110926_1657870_zlin-zpr avy_sot
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 19:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm zajimave:Opraví 14 semaforu ze 150 co jich je na linkach...budiž za 36 000 000.-
Řidiči budou stát déle v zastavkach s otevřenymi dveřmi a zaroven budou dříve v Otrokovicich až o 5-10minut budiž :-)
No myslel jsem že za roční statní rozpočet Somálska bude větší sranda na cestách... nědělam si iluze na nejvytíženější trase v CZ I/49 že bude nějake zrychlení...ale budiž. Zřejmě to bude propojené s GPS a tak konečně nebude žadné neoduvodnitelné ujetí :-) předpokladam že budou všichni raději jezdit se zpožděním..Tedy cely system pujde do kytek...no budiž :-)

Spíše a hlavne mne stale zajíma ta hromada novych 32 vozu...
Botik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 19:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milí přátelé, fanoušci MHD,
dne 07.10. se od 16:00 uskuteční ve vozovně na Podvesné schůze/posezení Zlínského spolku přátel trolejbusové dopravy.
Čekají nás 2 drobná překvapení.
Sraz 15:55 u severní brány (vrátnice).
Prosím, potvrďte svou účast na můj e-mail (objeví se po rozkliknutí mého nicku). Potvrzení účasti není podmínkou, přijít mohou i nepotvrzení účastníci.
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz
!!!Fotoreport z OTROKOVIC!!!
Všeci povinně: www.otrokovice.net
Bétéčko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2010

Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 23:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké vysvětlení k preferenci najdeme i zde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bétéčko.)

Na trajfl Škoda 15Tr 02/6 jezdící ve Zlíně pod ev. č. 371 nemá ani milion 25TrBT!

W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 14:26:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomu říkám vyživné info!!! Jen stále nevím kde ve špičce chce linka 2+6 ušetřit cca. 5-7minut na jizdě?? Museli by se zkratit dvouminutové intervaly mezi zastavkami na minutu a těch zastavek moc není.Když to zkrátí,tak to řidič nezvladne ani když se rozkrájí.No budiž,nechme se překvapit.

BETECKO:nějaké info o nakupu těch 32 vozu by jsi tam nenašel?
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 14:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

+nějake foto toho noveho palubaku není?
+v případe nepřidelení dotace se DP Zlin zavazuje koupit za 37.1 000 000.- system z vlastních prostředku,by mne zajimalo kolik by pak stal listek?
+podrží system vozidlo v zastavce i když se bude blížit další vozidlo do zastavky.V ramci přestupu cestujicich.Nebo bude řidič povinnen vyjet aby stihl zelenou vlnu a cely system nerozesral?

No je to tam pěkně napsano,uvidíme.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 14:55:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak těch 6 busů - by se mělo vědět v podstatě "za chvíli", neb bylo VŘ vypsáno a předminulý pátek byl termín odevzdání nabídek. Vyhodnocení - otevírání obálek bylo před týdnem - tak jen teď zákonné lhůty na odvolání... (netrpělivě čekám - aby to nebyl SOR).
Předmětem veřejné zakázky je uzavření kupní smlouvy, jejímž obsahem bude sjednání podmínek pro dodávku 6 ks městských nízkopodlažních autobusů s naftovým motorem, z toho 4 ks městského nízkopodlažního sólo autobusu délky 10 až 11 metrů a 2 ks městských nízkopodlažních autobusů délky cca 12 až 13 metrů pro Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o., se sídlem ve Zlíně, Podvesná XVII/3833.
Financováno - projekt Obnova vozového parku – autobusy" spolufinancovaného z Regionálního operačního programu Střední Morava

Předpokládám že se opce na 10m letos asi už nevyužije, když se bude kupovat za finance z EU.

Ohledně odbavovacího systému/pal. PC, používají se pořád ty samé, je pravda že do bedny za kabinu řidiče nevidím, ale vizuelně nic nového. Pokus o obnovu byl před 5ti lety... (zrušené VŘ).

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Bétéčko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 16:52:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel, na žádné další zajímavé informace jsem tam nenarazil a teď nemám čas něco hledat.
Kdybych však něco později našel, určitě dám vědět.

Na trajfl Škoda 15Tr 02/6 jezdící ve Zlíně pod ev. č. 371 nemá ani milion 25TrBT!

W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 17:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No je pravda že nejstarší Citybusy mají k 13letum,ale dle mne vypadaj oproti Sorum velmi dobře,takže těch 6ks snad oproti vyřazení zbyvajících Soru...
Novym Sorum bych se nebranil,je to jine kafe než vyřazující se Sory E2,ale popravdě u mne vede Renault a park by byl pěkně unifikovany...A nějaka pokutka se taky opět zaplatí...hlavně aby to nebyl Bogdan...
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 17:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W12: SORy (NB12) jako cestující nehodnotím příliš kladně, je pravda, že se pozná u DPP první várka od vozů dodaných před 14dny (to mi začaly slavnostně jezdit i před barákem).
Bogdan nepovažuju za špatné vozidlo, ale je pravda že jeho trh je trochu na východ.

O vítěze se naštěstí moc nebojím - 60% cena, 40% tech. parametry apod.

Tech. stav CB12 - na DoD byla na zvedáku 656 a právě jsem si říkal, že vypadá hodně zachovale.
Ale zase, proč je neprodat (někdo je určitě koupí) a mít nové (když jsou ty dotace). Podívejte se na Jihlavu...

A když jsme u té Jihlavy - ex. jihlavské vozy 56 a 60 (resp. exDSZO 140 a 150), se přemístily do nového působiště - a to na Ukrajinu do města Rovno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 18:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dotace jsou,ale i tak je tam přispěvek 33,33333% ,no typuji Rencek vyhraje....s novymi SORy nemam vubec žadnou zkušenost tak nemohu soudit.
Adameichler
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 6-2009
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 19:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se nemýlím, tak SOR ani nemá s čím vyhrát, nebo se snad může zakázka rozdělit mezi dva výrobce?
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 13:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsme jel celý okruh linky 9 s trolejbusem 161.To je nejlepší stroj ve zlíně,má nádherný zvuk ráby.Tento vůz by nebylo špatné opravit a počítat s jeho zachování jako histrorické vozidlo.Jinak má 2 a 3 dveře úplně nové.
Mattesxyz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 14:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, omlouvám se, že vyrušuji diskusi. Mám dotaz, jak dlouho už jezdí na lince 10 trolejbusy 25Tr? Měl jsem dojem, že zde nemůžou kvůli niveletě ulice Středová? Nemohl by sem taky někdo přihodit nějakou fotografii vozu 25Tr právě na desítce? A ještě jedna otázka z jiného soudku: Nemá někdo k dispozici odkaz na spis trolejbusových provozů ve světě (s daty zahájení a ukončení a počtem linek) někde jsem tento dokument našel, ale momentálně se mi to nedaří. Moc děkuji
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 14:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.trolleymotion.com/de/argumente/systems.php?land=all
http://www.trolleymotion.com/de/argumente/systemshut.php?land=all &world=
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
15trm_347
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 15:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera sem viděl 365 a už má na boku reklamu.
Proč nemá 672 velké okna?
soused
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.244.53.112
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 16:42:20    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den dnes jsem četl něco o nové točně mhd v ulici Antonínova. Nevíte jaké linky se tam budou otáčet?Podle mne by to mohlo být takto:

L:1 Otrokovice-Antonínova
L:2 bezezměm
L:3 bezezměn
L:4 bezezměn
L:5 Brtošova čtvrt-Antonínova
L:6 bezezměn
L:7 J. S. kocanda-Antonínova
L:8 bezezměn
L:9 bezezměn
L:10 bezezměn
L:11 Příluky-Antonínova
L:12 bezezměn
L:13 Lesní čtvrť-Antonínova
L:14 bezezměn
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 17:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco jsem zaslechl, že by tam měla jezdit údajně linka č. 11/12, ale nevím. Jinak kdyby bylo po mém, tak bych na tu novou točnu převedl všechny linky aktuálně směřující na SH. Na SH téměř nikdo nejezdí, protože relace SH- Nám. Práce je možno ujít rychleji než jet trolejbusem a místo toho bych zřídil zastávku na úrovni SH nebo zimáku na lince č. 31.
Pan_x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 20:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

soused: Bůhví, kdy ta točna začne vlastně fungovat. Podle mě je ještě brzo na to, aby se znalo linkové vedení, ale to se možná dozvíme na setkání s vedením.

351: Souhlasím s Tebou, 161 je nejlepší vozidlo (pro fandy MHD? ). Taky bych byl nejraději, aby se zachovalo jako historické, popř. v nějakém slušivém historickém nátěru.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 23:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mattesxyz: 25Tr na Středové - přesné datum prvního vypravení by jistě věděl uživatel Patrice.
Ale četnost spojů, resp. NP vozidel na Středové je dán hlavně charakterem linek - u 9 jezdí solo trolejbusy a 10 mi přijde jako "odpadová" linka... Zítra se prohrábu archivem, učitě nějaké fotky najdu.

Eugen: Dnes jsem asi v dáli zahlédnul vaši ex.327. Teď už to jenom potvrdit a vyslídit čí to je:-).


351:


15trm_347: Protože se velké ventilačky začaly standartně montovat do Citelisové kastle o 2 roky pozděj...

soused: Smyčka Antonínova měla plně nahradit Sportovní Halu... A o reorganizaci linek ve Zlíně se taky mluví léta, ne-li desetiletí.


Opět nikdo nehlásí - tak se procházím a co to nevidím, smyčka na Padělkách IX je zakončena "do sloupu"... (min. část u ul.2.května)


A na závěr rubrika kultura - mnoho štěstí novomanželům

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2799
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 10:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin__24tr: No vida. Díky.
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 10:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin_24Tr:V kolik je ta 161 focená?Já jsem tama projížděl 14:05.

Jinak 161 bych bral v tomhle nátěru:
15trm_347
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 10:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu ex 327 jsem dnes viděl a za oknem měla logo fotbalového týmu Bilnice.
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 11:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k té nové točně.Kdy se má začít stavit a kdy stavba skončí?
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 11:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mattesxyz: Je pravda, že je to při výluce... Ale jezdit by tam klidně mohly častěji.


351: 14:05 jsem akorát přestupoval v Olomouci, toto je foceno až v 17:45.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
672
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 22:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin__24tr: Na Padělkách to TV je tak už delší dobu, já jsem si toho všiml v červenci (a poctivě jsem informoval na svém blogu, ale sem jsem to opravdu nedal, asi mi to nepřipadalo důležité (nebo jsem čekal, kdy na to přijde někdo jiný)).
Na druhé straně je to řešené podobně.

Občas když jedu do školy tak vidím 25Tr na lince 9 (odjezd od Nemocnice v 7:34).
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matesxyz:co vím tak tam jen neprojede ten 15metrovy Solaris. JPP že z tama couval zpatky na křižovatku Středová.

Betecko:podmínky vyberoveho řízení na 6+26ks vozu neznaáš?Myšleno vybava vozu atd. JPP že tam bude konečně clima :-)
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 08:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se tyče Antoninova,tak tam bude točna až postaví fakultu TB,bus pojede okolo,psali v NEWS...zajede tam čast vozu od SH.Typuji zejmena TRolejbusy 11+13 jak psali aby duchodci nemuseli šmatlat daleko na polikliniku,klouba tam asi neuvidíme.

Jak to vypada s novou točnou pod SH?Bude se stavet Kaskada?Dle nakresu mel trajfl jet po Březnicke nekde k zimaku a pak dolu.
Jaros
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.231.107
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 11:11:51    Odkaz na tento příspěvek  

Kaskada (alespon podle planu z r. 2010) nebude. Developer ECM je v konkurzu, sice podal odvolani, ale finance asi mit nebude. Navic Mach (sdruzeni Klidna Breznicka) bude dal aktivne kverulovat.

I kdyby konkursni spravce projekt prodal konkurenci, nemyslim, ze by se uzivila zaroven Kaskada a pripravovane OC v budovach 24, 25 a 34 (!) ve fabrice.

Cena nove zastavky (stavene dle aktualnich norem) na Breznicke u zimaku/SH by v tom krpalu radne prevysovala uzitnou hodnotu - bus jednou za pul hod. Bohuzel.
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se divim že ve zline nekdo hledí na potřeby obyvatel.dříve či pozdeji tam neco bude a Mach muže jit za Šebestovou :-) Jediny super pozemek dlouho v centru ladem ležet nebude
672
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 19:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor, pozor Změnou přepravních podmínek od 1.7.2011 je dle článku 8, odstavce 3 k) (který je ve skutečnosti s)) cestujícím zakázáno „pořizovat fotografie, audio či video nahrávky bez písemného souhlasu provozovatele MHD nebo nevhodným chováním znemožňovat či omezovat výkon činnosti pověřené osoby dopravce“
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

672: Akorát netuším jak na mě chce někdo vymáhat přepravní řád, když se nepřepravuju a stojím někde na ulici/na mezi apod...

Problém nastává při focení v interiéru vozidla. Tak hold zahltíme DSZO žádostmi o povolení fotografovat ve vozech.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zlin__24Tr.)
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tom je překvapivé už to, že někdo ty přepravní podmínky čte. Já nečetl ani jedny...:-)

A za další nikdo nemůže pochopitelně vyžadovat nějaké povolení, pokud nejsem přepravovaná osoba. A určitě ani zástupci DSZO nejsou tak blbí, aby to nevěděli (ostatně v čl.8 se píše o "cestujícím"). Čili to spíš považuji za ochranu řidiče nebo revizorů před různými nahrávkami a věšením na internet...při nedodržení přepravního řádu vás pověřená osoba může určitě i vyloučit.

A o to jde
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 20:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin__24tr: poslední dobou je v oblibě natáčet videa z jízdy trolejbusem/autobusem/tramvají a dávat to na YouTube.
:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál :: Stránky o MHD v HK - přes 1000 fotek ::
Patrice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 16:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mattesxyz, Zlín 24Tr: První jízda 25Tr na Středovou byla 12.7. 2005, toto letí... Jinak to zatím není pravidlem, že by tam 25Tr zajížděli. Ale záleží, jak se dispečeři vyspí.

Jinak ke kvalitě a stáří vozů by mohla být inspirace z Brna, kde trpíme nedostatkem trolejbusů a archaická krémová 3194-ka (14Tr07; 1986) byla vzkřísena před šrotištěm z mrtvých a opět jezdí! Pro mě jenom dobře...
Brnu chybí trolejbusy. Nakoupilo pět ojetin
Karta vozu 3194
DSZO; DPMB
ICQ: 233-016-608
http://www.youtube.com/profile?user=Eviator
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 19:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Jihlavě získají dotace,Zlín ma dotace na 32 vozu behem 2 let a Brnu asi vladne chaos....
Wang
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 05. října 2011 - 19:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W12:
Jenže Jihlava ani Zlín nemají tramvaje. Brnu nevládne chaos, páteřním systémem je tramvajová doprava, a tak se Brno snažilo přednostně získat dotace na nákup nových tramvají, což se také povedlo, na trolejbusy se tak jaksi nedostalo. Bohužel.

Sorry za mírný OT v této diskuzi, ale nemohl jsem si odpustit reakci na tento výplod.
David_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 05. října 2011 - 22:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

351: Magazín Zlín (9/2011):
Výstavba nové točny (Antonínova) začne už v říjnu", sdělil Josef Kocháň.

Patrice: V Brně na 32 to byl zážitek i jízda s 3196 před 3 lety ... zlatý Zlín.
Loreal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.184.147
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 14:59:28    Odkaz na tento příspěvek  

K tomu zákazu natáčení .... Osobně sem byl svědkem, kdy řidič byl za cestujícím a žádal ho aby přestal fotit s bleskem. Onen fotograf měl pár nevhodných poznámek a při odchodu když šel kolem kabiny tak mu schválně "bliknul" přímo do očí. A pak na zastávce znova. Ten řidič musel být nějaký flegmatik páč kdybych tam seděl já, tak skončím v poutech za ublížení na zdraví.
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 11:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loreal..pač(někteří) cestujicí jsou čím dal tim vetší kuvry,take jsem byl svedkem mnoha podobnych udalostí.vetšinou to končí tak že za vše muže řidič,a nejlepe se stížností či člankem v novinach,samozřejmě vše chyba řidiče...
Nevim jak by dopadlo kdyby onen řidič dal cestujicimu po rypaku??asi jeho poslední jizda!! Nakonec i tady si mnozi udělali z řidiču super anonymní terč... Jsem asi jediny kdo je obhajuje a nejednou jsem poslal cestujicí veřejnost do míst odkud vzešli.A ani necekli,debilní urážky na zpoždení,cenu jizdneho atd..za vše muže řidič.pochopitelně
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 11:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vetšinou to končí tak že za vše muže řidič,a nejlepe se stížností
Ano ano, to je pravda ať se jedná o lékárnické dodávky či vozy MHD.

Nevim jak by dopadlo kdyby onen řidič dal cestujicimu po rypaku??asi jeho poslední jizda!

Já to vím naprosto přesně. Nedávno ukradli kolegovi z auta kromě mobilu a peněženky i opiát, což je obzvlášť velký průser. Kolega ale zloděje doběhl, ztřískal a jelikož byl opiát načatý, musel volat PČR.
Dopadlo to tak, že zloděj je sice za katrem, ale kolega má problémy jednak kvůli samotnému aktu krádeže, a jednak proto, že mu hrozí trestní stíhání za napadení.

Naštěstí v okolí nikdo nebyl, tak to snad dopadne tak, že zloděj zakopl sám. V MHD ale svědky vždycky máš...a to by jsi pak četl titulky
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 11:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano ano, to je pravda ať se jedná o lékárnické dodávky či vozy MHD. MUŽEŠ UPŘESNIT??
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 18:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W12: Jedině mailem...
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
351
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 14:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je teď něco z jiných dp ve zlíně na go?
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 18:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venku prší, tak zase jsem se nepatrně posunul s úklidem na HDD...
Mám zde jeden vůz na mnou hojně využívaných zastávkách - ale jelikož je kvalita fotek trystní (tzv. foto dokumentační), tak než se ocitnou v propadlišti dějin.


Ještě ilustrační trolejbusový dvoupruh

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
J_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 19:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevíte někdo, jak dopadnou kombinované lístky na vlak za 14Kč po zdražení od 1.1.2012?
Mr__x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 19:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_r: Dle stránek města Zlína by měly být za 20 Kč. Více zde: http://www.zlin.eu/article/91843.dszo-pripravuje-radu-zmen-bude-i -drazsi-jizdne/