K-report
 

Trolejové vedení, jeho fotky, výrobci...  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Trolejové vedení, jeho fotky, výrobci... « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3475
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 15:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdo tu kdysi poznamenal, že na Ua dokazují, po čem se dá jezdit trolejbusem.
Myslím, že ale foto v tomto odkazu bude jasně vedoucí...
sjížděcí výhybka

popisek pod fotkou říká: sjížděcí výhybka linky a výjezdu z depa...
Makrelu neumeješ.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 16:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle už ale nechápu... To už není o nedostatku financí, ale o úplném lemplovství... Kdyby byli co k čemu, najdou si pár hodin, aby to aspoň trochu napli. Lana, která to mají zajistit jsou tam 3 prověšená a jedno chybí.
WEB O MHD V ÚSTÍ NAD LABEM
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 22:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: toto je trolejbusová linka v Uglegorsku. Město mělo v r. 2004 9600 obyvatel, počet provozních vozů-2, provoz držen za použití všeho možného i nemožného. Spíš bych čekal, že pro výjezd z vozovny se bude překládat a veksl sundat. jak vidno, tak ne.

Podobný provoz v Dobropolje takové štěstí neměl a po poruše posledního provozního vozu, kdy se jeho oprava protáhla ze 2 týdnů na skoro půl roku tento provoz zrušili na konci minulého roku.
Makrelu neumeješ.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 23:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, já myslel, že to je Dněpropetrovsk, ale špatně jsem podíval, odtamtud je autor. Podle počtu vozů asi z vyprávění vím, o co se jedná.
WEB O MHD V ÚSTÍ NAD LABEM
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 23:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na tý fotce je hlavně vidět, že výhybka je už za zenitem po celkové destrukci a normálně nesjízdná. Proč to tedy opravovat... Jinej kraj, jinej mrav
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Jozsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 13:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen mi uniká základní věc - je to snad považováno za funkční výhybku?
Mk2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. března 2011 - 18:03:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle by se tu mohlo líbit. Záznam jízdy trolejbusu Solaris Trollino 18 v Rize. Kamera je upevněná přímo pod botkou sběrače. Jízda přes výhybky je docela zážitek.
Riga část 1.
Riga část 2.
Riga část 3.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 22:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo výrobce těchto trolejových obloukových svorek? nalézá se to v Pardubicích na kruhovém objezdu u Globusu

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Marťas_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 04. dubna 2011 - 07:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle musí dělat při průjezdu úžasné zvuky.:-)
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 19:02:48    Odkaz na tento příspěvek  

Philip:To jsou armatury francouzské výroby namontované tam zkušebně v roce 1998 a vydrželi dodneška
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťas u: hlavně to nebude možno projet vyšší rychlostí, to by jsi za tou výhybkou sbíral něco ze země

uxux: díky.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 10-2008
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 17:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já přidám něco z Budějovic... první dvě fotky je křížení s bezproudím na obou stopách (což asi nebude až tak běžné...), třetí fotka je pak odběrová výhybka kousek před tím křížením...
Storm_ice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 10:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 Kroclov u toho křížení moc nechápu ten smysl, určitě by bylo lepší, to nechat průjezdný pod proudem, z té vedlejší silnice. Kdo to má pak hlídat, když jede na hlavní.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 14:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Storm_ice: Momentálně se tu stejně nejezdí, ale tak na tom křížení je podstatně zajímavější to, že je poskládáno z pružinových křížů. Takové křížení snad doposud v ČR není. A právě kvůli pružinovým křížům musí být od sebe troleje pod velmi ostrým úhlem. Asi to jinak moc proporčně nešlo a díky tomu vznikl celkem unikát, i tím, jak vyřešili odizolování. Ale není divu, že se to jinak neujalo.

WEB O MHD V ÚSTÍ NAD LABEM
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 18:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: mají to i v Pcích.
Makrelu neumeješ.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 21:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kde?
WEB O MHD V ÚSTÍ NAD LABEM
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3557
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 21:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Střed města, Masarykovo nám. směr L. Bohdaneč.
Makrelu neumeješ.
ad_zbynda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.10.179
Odesláno Úterý, 12. dubna 2011 - 23:02:35    Odkaz na tento příspěvek  

a na sukove tride v pardubicich pred zastavkou sukova smer krajsky urad
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 00:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se musim příště podívat, to mi nějak uniklo. Fotky by nebyly? I když je pravda, že takové věci mě zrovna v Pardubicích zas tak nepřekvapují...
WEB O MHD V ÚSTÍ NAD LABEM
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Storm_ice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 20:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: mno spíš bych řekl, že použitý kříže, jsou tam díky tomu úhlu, než obráceně (asi si to nechtěli "komplikovat" obloukama). Ale šlo mi jen o to odizolování, ten kdo pojede z vedlejší doleva, tak si musí hlídat, aby tam nezůstal "viset" Jinak, když už jsme u těch fotek, nemáte někdo odkazy, na web (fotky schémata) trolejové trakce ve městech v čr? Já jsem našel jen z Brna.
uxux
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.126.198
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 20:29:20    Odkaz na tento příspěvek  

Storm ice:Tady-http://www.doprava.unas.cz/?id=3000
Storm_ice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 21:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uxux: díky :-) sice bych u nás poopravil pár výhybek, ale paráda :-)
právě přemejšlim udělat schéma trakce v Teplicích, i s fotkama a různý podrobnosti.
fanda - laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.164.142
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 23:47:26    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nevíte někdo na jaké frekvenci se ovládají výhybky v Brně na dálkovém ovládání, které mají řidiči k dispozici?
Kloki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.8.184
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2011 - 00:03:21    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, mám prosbu. Hledám rozpočet na vedení nové trolejové trasy trolejbusu. Stačí mi to hodně obecně.(rozepsání částí by už asi byl velký luxus což?) Nenarazili jste na takovou věc? Děkujiii
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7531
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 12:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, mne by taky docela zajímalo, kolik stojí výstavba řekněme 1 km trolejového vedení. Bez měnírny. Myslím, že to nebude moc :-).
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
56219
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2011
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad_Zbynda: V Pardubicích jediné křížení je na Masarykově nám.; dvojté výhybky jsou na Třídě míru směr nádraží ( 1.směr na 17.listopadu a 2. k násl. výhybce a ta 2. směr Masaryk. nám. a Palackého tř.) jinak na ''sukovce'' tak to je jak já říkám sjížděčka a pak výhybka totéž je hl. nádraží, ale tam je to pochopitelně komplikovanější: P/S/L (pravá, střední, levá) pokud přijedeš z polabin automaticky tě to hodí na L/S a pak musíš si dát výhybku, pokud přijedeš od autobusáku tak tam si to můžeš zvolit zda L+S a P; P a L = pro pauzy l.č. 3 a S - na průjezdy l.č. 2, 13 a l.č. 3, které mají na HLN průjezd (např o letním provozu a nebo So,Ne a svátek) (dříve jsme za zast. Stavařov směr Polabiny měli výhybku a tam byl bod a když na tom bodě si přidal plyn tak se výhybka přehodila)
ostatní: existuje nějaký web, kde jsou přibližné ceny výhybek? předem díky
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 12:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám pár fotek z dovolené v Itálii. Jedná se o zrušené trolejbusy ve městě Bari. Vedení po celém městě ovšem zůsalo ve městě dost. Zde pár jeho zbytků. Další zrušené trolejbusy jsou ve městě Lecce, i tam vedení zůstalo zachováno v hojné míře.


Míra_ul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 20:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kloki: Cena 1km trolejového vedení bez výhybek je kolem 5 mil. za rovný úsek a v zátáčce může být i 9 mil. korun.
Šarišák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 21:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás co je předkontakt???
Díky...
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3614
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 22:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šarišák: místo na troleji, odkud se přehazuje výhybka pomocí zvýšeného odběru proudu vozidlem.
Obvykle vypadal jako úsekový dělič, ale místo isolační lišty je kus troleje, která je napojená na elektromagnet ve výhybce. Když trolejbus chce přehodit výhybku, tak na tomto místě se např. rozjede, aby měl velký odběr proudu.
kupř. toto předkontakt
Makrelu neumeješ.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. října 2011 - 22:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9 Tr: Mám na tebe dotaz, jsou v Jihlavě nějaké tahové výhybky Esko s elektrickým křížem?
WEB O MHD V ÚSTÍ NAD LABEM
ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Šarišák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 00:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9 tr:díky za info....
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3615
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 23. října 2011 - 11:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Výhradně Elektroline a.s. a Kremnica n.p.
Kdysi se tu zkoušely i jíné typy, ale byly to většinou 1-2ks a je to dlouho.(ve vztahu, co si mohu pamatovat)
Makrelu neumeješ.
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 18:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová Tr trať v Českých Budějovicích
VDP Šotov
budějovická veřejná doprava
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6176
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 12:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prohrabával jsem se svými fotkami a mám tu několik obrázků tv v Českých Budějovicích na trati do Borku, tedy známá "železniční trať"





Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Filda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.202.82
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 23:33:55    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim. Prosím Vás, procházel jsem archivy téhle diskuze pač mě trolejové vedení hodně zajímá, a někde jsem našel, že sem někdo (fakt si teď na přezdívku nevzpomenu) dával schéma proudové výhybky, ale jelikož šlo o starší archiv, fotka tam nebyla, pouze popisek. Byla by prosím možnost ho někde získat? Dost bych ho potřeboval. Děkuji
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 10-2005

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 08:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: No ty voe Trolejbusová řetězovka. Fotka z provozu by nebyla?
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 20:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filda: a co tě přesně zajímá, na tý proudový výhybce.

Ross: to jsou fotky z provozu... (nebo jsi myslel fotku s trolejbusem?)

(Příspěvek byl editován uživatelem Philip.)
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 08:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano s trolejbusem
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6201
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 19:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ross - bohužel nemám.
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Filda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.87.92.68
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 17:45:56    Odkaz na tento příspěvek  

Mě zajímá zapojení, kde jsou izolátory, jak sou zapojený cívky, prostě jak je to celý zaponjený.
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 14:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve čtvrtek nám odpadly dvě hodiny. Jít po tý silnici je skoro jako sebevražda.odkaz
SimTr
budějovická veřejná doprava
Rajče
Kriegseinheitsoberleitungsomnibus :-)
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 22:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filda: abys pochopil co teď budu popisovat, tak musíš znát aspoň základní funkci tý výhybky, což doufám znáš Zapojený je to tak, že je tam předkontakt nebo podvěsná trubka (lišta) a při přejetí předkontaktu nebo tý lišty pod proudem teče proud přes cívku a ta přitáhne jazyk. Je to odizolovaný tak, aby při přejíždění tý lišty nebo předkontaktu šel proud do vozu pouze přes cívku.
Když je tam jen odizolovaná lišta tak je u jazyku ve výhybce pružina a ta jazyk navrátí po projetí výhybky a ztrátě proudu v cívce do původní polohy.
U předkontaktu je to složitější, tam je u jazyku ještě západka která ho zajistí v přestavěný poloze, neb po projetí předkontaktu dojde ke ztrátě napětí v cívce, když hlavice ve výhybce projede jazyk tak západku odjistí, a výhybka je zase v základní poloze.
Tak snad to takhle stačí
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Filda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.202.82
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 02:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

Philip: Jo, díky. Tohle už vím, kontaktoval mě jeden hodnej člověk skrz e-mail a popsal i doložil mi to obrázkama tak že jsem kompletně pochopil skoro vše kolem proudových výhybek. Dnes je nevyhnutné nahradit tyto výhybky rychlejším a spolehlivějším spůsobem, ale i přes to jsou pro mě mnohem zajímavější už jen pro svou jednoduchost. Jinak příští týden když vyjde počasí tak se vydám nafotit poslední (o které 100% vím) křižovatku v Bratislavě kompletně osazenou kremnickou produkcí, zejména proto že se obávám o její osud. Kdyby pak byl zájem, můžu sem něco hodit. Stejně tak pár přesplotních fotek z rekonstruované vozovny Hroboňova.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 09:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo fotky sem klidně dát můžeš, jestli se podaří nafotit
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Mk2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 13:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PF 2012 Vám všem za ŠKODA-BUS klub Plzeň a Muzeum dopavy ve Strašicích.