K-report
 

Archiv diskuse Fotografie, videa, zvuky do 08. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Fotografie, videa, zvuky » Archiv diskuse Fotografie, videa, zvuky do 08. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 12:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Mohl by se prosím někdo na těchto pár fotografií podívat kritickým okem ?
Děkuji
Mít rád věci ze Škody, má své dobré důvody;
mít rád věci z Solarisu, to Vám chybí špetka vkusu;
a kdo má rád Irisbusy, oblíbil si pěkné hnusy.
Do textu je zakomponován především vlastní názor. Máte-li nějaké námitky, napište mi je na papír, a ten papír si strčte do zádě.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 16:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intouro: Co presne chces zhodnotit? V kazdem pripade u vsech snimku vidim jednu chybu, a to jsou stiny. Na ne bych si daval pozor. Prvni dve cervene Karosy jsou schovane za stiny sloupu, na treti fotce jdes videt ty (orez je zakladni pomuckou fotografa), u ctvrte to vzhledem k tomu, kde je snimek focen, nevadi).
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 16:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino : Sloupů jsem si vědom, někdy v létě se vydám z dosahu trolejového vedení a sloupů veřejného osvětlení.
A co bych chtěl zhodnotit ? Ty sloupy jsem tušil, ten ořez jsem nebral za tolik důležitý. Spíš jaký je první dojem z fotografie, pokud se na ni podívá někdo od fochu.
Mít rád věci ze Škody, má své dobré důvody;
mít rád věci z Solarisu, to Vám chybí špetka vkusu;
a kdo má rád Irisbusy, oblíbil si pěkné hnusy.
Do textu je zakomponován především vlastní názor. Máte-li nějaké námitky, napište mi je na papír, a ten papír si strčte do zádě.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 19:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice od fochu nejsem, ale ty první dva autobusy mohly přijet trochu blíž - víc vpravo .
Intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 20:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedna věc.Dalo by se toto považovat za makro ?

Dle mého názoru to na tu bídu, se kterou to bylo foceno ( Panasonic DMC-FX10 ) vypadá velmi slušně. Jaký je Váš názor ?
Mít rád věci ze Škody, má své dobré důvody;
mít rád věci z Solarisu, to Vám chybí špetka vkusu;
a kdo má rád Irisbusy, oblíbil si pěkné hnusy.
Do textu je zakomponován především vlastní názor. Máte-li nějaké námitky, napište mi je na papír, a ten papír si strčte do zádě.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 20:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem žádný profesionál, ale mě se ty první dvě fotky líbí - prostě hezké momentky, a ty sloupy mi tam ani tak nevadí. U té třetí fotky jasně, fotograf a čtvrtá je super.
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 15:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky vám všem za informace!
Jojo,už se stalo,pořídil jsem si ho. Ale nevadí,kupoval jsem ho s vědomím,že si beru obyčejný základní kompakt,takže nečekám za tu cenu taky žádné zázraky.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 01:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzamhdol: No to sice jo, ale i za malo penez lze koupit poradnou plecku i solidni, byt jednoduchy kompakt :-)
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4390
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 16:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna ranní..


» lc.rajce.cz • mé snímky na MHDfoto a Galerii autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 20:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc_736__c_954:
Stránky Borderky Meggi Děkujeme za vaši návštěvu! :-)
Tři nejlepší dopravci: ČSAD BUS UH.HRADIŠTĚ, KRODOS BUS a.s.
a FTL Prostějov !!!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4392
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 13:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


» lc.rajce.cz • mé snímky na MHDfoto a Galerii autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5526
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 13:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc (4390): Pěkný, škoda toho auta tam.
Lc (4392): To je Crossway LE?
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4395
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 15:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, je to Crossway LE na lince 220022 v zastávce Kladno,,Sítná a to Suzuki na předchozí fotce se mi tam naopak docela líbí. :-)
» lc.rajce.cz • mé snímky na MHDfoto a Galerii autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 08. ledna 2011 - 20:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arway:

Omlouvám se za některé své popletené dřívější příspěvky, už si dávám pozor
sotomaniak.picasa.com -> postupně přibudou fotky
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3687
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 12:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  





Musím pochválit stabilizátor, udržet čas 1/10 na takovým ohnisku v mým rozklepaných prackách je docela umění :-)
JP3035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.164.171
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 12:51:12    Odkaz na tento příspěvek  

Moje pokusy o večerní foto:


Jsou to vlastně 1. snímky roku 2011...
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4398
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 12:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty máš přednastavené ISO 400 ?
» lc.rajce.cz • mé snímky na MHDfoto a Galerii autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
JP3035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.164.171
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 13:25:27    Odkaz na tento příspěvek  

Je to dost možné...
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 15:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EXIF vypoví všechno, jak to ISO, tak další detaily. Co na to koukám, tak v takové tmě bych se nebál prodloužit čas - ta čtvrtina vteřiny je docela málo, osobně bych při takovémto osvětlení, ohnisku a při dané cloně (4,2) naskládal čas kolem dvou vteřin - snímek pak nebude takový tmavý. Foťák dokáže i 8 vteřin, takže by nemusel být ani problém snížit ISO na 100 (ať to není zašuměné) a čas protáhnout (přibližně to bude 4-6 vteřin). Jelikož tvůj foťák neumí manuální nastavení, tak ze scénických režimů bych nejspíš volil mód SCN->Noční scenérie - měla by být bez blesku a právě by více natáhla čas a snížila ISO. Každopádně budeš pro ten delší čas potřebovat nějaký pevný bod, na který foťák postavíš - bohatě stačí lavička, odpadkový koš nebo další rovné a stabilní předměty. A pro ještě větší ostrost doporučím používat samostpoušť - i dotek prstu fotoaparát rozvibruje - při použití samospouště se aparát "uklidní" a lezou z něj pak ostřejší snímky. Doufám, že toto pochopíš.
JP3035
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.164.171
Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 16:08:27    Odkaz na tento příspěvek  

Každopádně děkuji za rady, právě to ISO jsem chtěl nejvíc vědět jak se v něm zorientovat, to ISO 400 jsem tam měl nastavené spíše omylem než záměrně.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 09. ledna 2011 - 19:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ISO 400 jsi mel nastaveno patrne automatikou. Aspon u Panasonicu ve vychozim rezimu konci na ISO 400, coz by odpovidalo. S tim fotakem bych sel maximalne na ISO 800, ma-li to byt foceno z ruky. Pokud je k dispozici stativ nebo neco pevneho, na co se fotak polozi, pak souhlasim s Kodasem a jit s ISO citlivosti co nejnize.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 21:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na redakci jsem dal návrh na zavedení diskuze Fotohádanky. Obdoba toho co je v železnici. Našel by se ještě někdo, kdo by tam přispíval ?
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 19:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já určitě ano. :-)
Stránky Borderky Meggi Děkujeme za vaši návštěvu! :-)
Tři nejlepší dopravci: ČSAD BUS UH.HRADIŠTĚ, KRODOS BUS a.s.
a FTL Prostějov !!!
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59233
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 12:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě jednoho a založím to. :-)

Nedalo by se to založit přejmenováním jiného tématu?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6826
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 16:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já myslím, že v létě bych mohl nějaké vyfotit a vložit (hádanky) :-).
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 16:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hádanky nejsou špatný nápad, ale ty snímky musí mít nějakou úroveň... Taková hádanka, jako dal např. Fanda do Teplické diskuse, je na prd, bo tam jde vidět maximálně tak jasný flek z diod BUSE a jinak totálně nic... Pojal bych to přibližně podobně, jako je téma v železnici... Osobně bych tam taky mohl nějaké fotky dodat, ale spíše než fotohádanky by to byly tipy na fotofleky (baví mě totiž hledat neokoukané místa)...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59250
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 20:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což byla nakonec i původní náplň železničních hádanek. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 16:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, uznávám, že ta hádanka byla trošku ujetá. :-)
Přejmenovat bezbariéovost a nízkopodlažnost. Totálně mrtvé vlákno ...
Poslední příspěvek koncem srpna.
Přísahám, že tam budou kvalitnější fotohádanky, než v Teplické diskuzi. :-)
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 17:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako fotohádanky slouží "Autobusová nádraží, garáže, konečné, smyčky.."
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59282
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 21:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to tak nemíchal...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 11:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem pro sólo zavedení fóra na zkušební dobu 3 měsíce a pokud se to neosvědčí, dá se to smazat vždy.
Sorc12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 18:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré ne?:

http://dolphnbuspobockanj.webgarden.cz/
www.vecikolemvbus.webgarden.cz
ICQ:589180900
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 19:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si dneska pořádně testnul, konečně, jak se s tím fotí busy a na slunku, tak jsem zapnul režim extra živé. Žádný photošop ani nic podobnýho, tohle vyhodil sám foťák. Zmenšuji to v PhotoFiltru, protože zoner zhorší kvalitu fotky a pak už to není ono (viz. první fotky v Brodě)
Tak tady ten dnešek...



Prosím, zkritizovat. :-)
Trolejtom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 19:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek: Tak se do toho dáme. Všechny fotky vypadají barevně dobře, rozhodně je to veliká změna k lepšímu. Teď k jednotlivým fotkám: U tý první se Ti ten podhled se vyvedl hezky, jen mi tam připadne trochu rušivý barák a zeď na levo. Druhá je klasická středovka, nicméně vypadá docela pěkně. Třetí fotka je poměrně zajímavě vyfocený detail, hodně se mi tam líbí ta barevná stilizace. Ta poslední mi připadne asi nejlepší. Hezký násvit, opět zajímavá barevná stilizace, a navíc zabahněný zadek. Jak už jsem psal, velká změna k lepšímu. Jak po technické stránce, tak co se kompozice týče. K páté, pokud budeš fotit takovýhle detaily, dej foťák o pár centimetrů dál a použij lehce zůům, nápis pak bude zaostřen víceméně celý. Zvláště u této levnější kompaktové třídy. A nemáš možnost ve foťáku nastavit jenom "živé" barvy? Myslím, že u té čtvrté by to tak vypadalo líp, takhle mi to příjde až přesycené, u té poslední to vypadá hezky, ale když je bus ve stínu a pozadí zalité sluncem tak mi to tam moc nesedí, i když to je samozřejmě věc názoru. Zkus si taky nastavit vyvážení bílé, např na slunečno, zataženo atd. - podle počasí, připadne mi - možná to dělají ty extraživé barvy - že na těch dvou fotkách je ta bílá lehce zažloutlá, přitom kolem jedné hodiny by v těchto dnech slunko ještě zlátnout nemělo. Toť vše, co mě k tomu napadlo.
Omlouvám se za některé své popletené dřívější příspěvky, už si dávám pozor
sotomaniak.rajce.cz -> postupně přibudou fotky
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 20:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Prvni fotka by mohla borit kompozicni pravidla a hodil bych autobus prisne na stred a tak, aby se nekacel. Proste to vyfotit krasne symetricky. Ono se to sice nema, ale tady by to mohlo prospet.
2, Fajn, ze pred autobusem je vice mista, nicmene zas az tak na kraji byt nemusel. Osobne bych sel o par metru dal a zazoomoval. U autobusu se perspektiva sama hodne zvyraznuje a vetsinou to neni dobre, je lepsi ji trochu vice potlacit.
3, detail. Velmi dobry napad, napis by ale mohl byt cely.
4, Zde je ta perspektiva fajn, silna barevnost neskodi. Trochu me mrzi, ze autobus je ve stinu a okoli moc svetle.
5, Jaksi chybi prava strana
6, Velmi povedene foto, prijemne barvy (nicmene prehanet se to take nemusi). Prestoze je autobus temer uprostred, diky stinum jej t opticky tahne doprava, cimz pomaha kompozici. Ta se mi libi. Priste bych se ten bus snazil dat trochu vice mimo osu.



SorC12: Napad se mi moc libi, ale asi bych ten autobus neschoval az tak moc. Rekneme, ze by ta fotka mela koncit az za zadkem autobusu (byt ten nejde videt) a asi bych ten horizont v popradi posunul na autobusu tak o pul metra az metr dozadu. Ted asi tak, aby na boku bylo videt cele ctvrte velke bocni okno. Pripadne bych volil opacnou strategii, trochu agresivnejsi orez, aby tam clovek ten zadek tolik nehledal. Kazdopadne asi nejlepsi fotka, kterou jsem od tebe videl.


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 21:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně si myslím, že měl Domek zůstat u klasických barev. Kompozičně souhlasím s Minem, teda až na to zvětšení ohniska u fotky 1. Tam bych těch pár kroků dozadu udělal, ale moc to už nepřibližoval, ať zůstane i nějaké místo za vozem - osobně nejsem moc příznivcem delších ohnisek, můžu-li jít blíže ke zdroji - po překročení jistého ohniska (ještě jsem nezkoušel, kolik) se už autobus tak prapodivně deformuje (zadní část je poznatelně větší a taková " bardzo dziwna"). Ale ty opravdu až moc nepřirozené barvy (např. stíny na poslední fotce jsou modré) to trochu kazí. Je to moc přesycené, takže bych to ubral tak, aby to vypadalo reálněji (ale zase to nepřehnat, ať to není prozměnu zašedlé). Pak to budou už dost dobré fotky...
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 22:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kodas: Ona zadni cast neni vetsi nez ta predni, ono to jen tak vypada :-) Zkus si to zmerit (ja si to u jedne takove fotky meril a byl jsem prekapen, ze zadek je opravdu mensi, prestoze opticky vypada, ze je vetsi). Toto ale delaji zejmena ohniska tak nad 400-500 milimetru. S beznymi kapesnimi ultrazoomy rekneme do cca 300mm ohniska se toto prilis nevyskytuje. Prvni foto je foceno pri 307mm ohnisku a vypada dobre. U druhe je 360mm ohniko a lehce se to zacina projevovat. Treti ma 300mm ohnisko a zde uz je to silnejsi, ale stale je zadek o 5% mensi. Myslim, ze do tech cca 250 milimetru ohniska se clovek nemusi bat.


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 23:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurde, fakt je to menší :-D. Ach ta nedokonalost lidského oka (holt, člověk by čekal, že se ten zadek bude zmenšovat pod ostřejším úhlem úběžníků persektivy a ono to jde zatím tak plytce)...

Ale stejně to vypadá tak nějak divně, ty dvě červené Karosy. Citelis ještě ujde, ale už i na něm to na předním čele už trošičku vidím (ale pouze nepatrně). Osobně fotívám kolem 50-150mm (nižší už začínají dělat rybí oko) a nemusím se strachovat o nějakou optickou deformaci... Ale v tomto se my dva asi nikdy neshodneme :-D. Každý fotíme jinak i kompozičně (ty preferuješ více vozidla, já zase více krajiny; ty stáváš daleko od cesty, já maximálně 10m; ty jsi poloprofesionál, já věčný amatér). Ono kdyby všici fotili stejně, tak by brzy byla originalita v hajzlu a nebylo by ani co fotit... Uznávám tě jako člověka, co umí fotit, co umí dobře poradit (nejen začínajícím fotografům, ale třeba i ve výběru fototechniky - za to fakt díky, na tu FZ38 si nemůžu stěžovat), ale prostě s některými názory se ztotožnit nedokážu.

Ostatním se omlouvám za Off Toppic.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3697
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 23:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohledem na druhou stranu ohnisek, aneb když už si člověk slušným požádáním uvolní prostor k záběru, tak mu za zádama zavazí zastávkový přístřešek



Ale aspoň ta fotka není tak tuctová :-)
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 11:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas: Souhlasim s Tebou, ze kazdy by si mel najit svuj styl. Kazdopadne neni dobre, kdyz se foti naprosto jednotne. Kolikrat tu nekdo vysype dvacet fotek a vsechny ze stejneho uhlu, byt z uplne jinych mist. Je to nuda. Pokud to clovek aspon trochu strida, foti tak i tak, pak je to dobre. Ja treba fotim spise z dalky, ale obcas to vyfotim i zblizka, Ty naopak fotis spise zblizka a jen obcas z dalky, a tak to ma byt. Obcas vyfotit detail, obcas jen z boku, zepredu, zezadu, obcas s vyraznou perspektivou, obcas naopak s potlacenou,... Ja to mam treba proti Tobe posunute a nejcasteji se pohybuju kolem 100-200mm ohnisek.

Pro zajimavost, ohnisko 610 mm a 840 mm :-)




(Příspěvek byl editován uživatelem Mino.)
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 21:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a ještě test v mlze ze dneška...
Mlhy bylo docela dost, takže v některých místech se nedalo téměř nic vyfotit. Tři jsem pro vás vybral.


Venca21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 00:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek bus: Ta druhá fotka mi připoměla moje čistě dokumentační snímky pořízené výhradně jako podklady pro tvorbu papírového modelu. Dávám je sem jen pro zajímavost, žádné umění v tom nehledejte




Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5578
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 20:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa B932 - video
fotky na MHDFOTO Moje fotogalerie 19.9. nové fotky DPÚK!
Říkejte mi MMM Za rok 2010 celkem 166 jízd meziměstskými a dálkovými linkami!
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 20:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, zkritizovat. :-)



A ještě skromný dotaz, dalo by se to považovat za fotky?
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 20:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek: Prvni foto je fajn, prestoze jsi rovne, autobus vypada ponekud vyklopene. Osobne bych fotoaparat natocil trochu po smeru hodinovych rucicek (tak o 2-3 stupne, jen trosicku, aby ten predek nemel tendenci opticky vyskakovat doleva nahoru - viz ma mensi uprava) Druhy snimek, no tento uhel zaberu osobne nemam prilis v lasce.


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Pfm10
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 20:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Za fotku sa dá považovať aj ten najrozmazanejší a najzašumenejší "paškvil" .

Každopádne, fotky sú ostré, farby sú tiež pekné, uhly "pohľadu" sa tiež dajú, hlavne v tej prvej fotke... Mne osobne sa tie fotky páčia. Ale môj názor, ako názor amatéra nie je nič.
ICQ: 380-989-951, Skype: pfm100
Hugo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 20:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pridám sem jedno "reprezentatívne" video z Bratislavy. :-) Tak snaď sa bude páčiť :-) odkaz
TVBA:
"Okrem toho do premávky s cestujúcimi opäť zaradil zgenerálkovaný krátky trolejbus číslo 204."
"Ikarus 415 dostal celovečerný náter"
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6868
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 16:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se dělají 360°, resp. plné sférické kulové 360° x 180° fotografie? Předpokládám, že ani jedno s "domácím" vybavením nehrozí... Děkuji.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Hugo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 22:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: odkaz
TVBA:
"Okrem toho do premávky s cestujúcimi opäť zaradil zgenerálkovaný krátky trolejbus číslo 204."
"Ikarus 415 dostal celovečerný náter"
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6870
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 31. ledna 2011 - 14:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmm zajímavý, to musí stát aspoň tak 70 000 korun. Vzhledem k tomu, že Meopta za nástavec dalekohled-foťák chce 7 000...
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Bubakb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 02. února 2011 - 16:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VTN NR-581FK close-up
http://www.flickr.com/photos/bubakslovakia/5410126279/
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 18:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnešní photfo:



A opět poprosím Mina a spol. aby mě "zdrbali". Děkujů.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 18:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Napad s podexpozici u fotek 2,3,4 fajn, ale u te ctvrte jsi to uz moc prehnal, je to moc tmave. Pata fotka je fajn, chce to ale jednoduchou vec, orez. K prvni a seste nemam co, nic, nad cim bych jasal, ani nic, co by se mi nejak extra nelibilo :-)


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Tootti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3103
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 05. února 2011 - 22:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Crossway
http://www.thebus.org/
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 21:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zase šestice fotek na zkritizování...

Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 06. února 2011 - 21:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus:

1, Pekna kompozice, dobre misto. Dobre tam do toho zapada i ten sloupek napravo, naopak skoda, ze tam vjelo auto vlevo.
2, Ta se mi nelibi, moc tmava (chtelo by to kladnou korekci expozice a rozhodne ne malou), navic v zime bych busy zezadu nefotil, jsou spinave :-D
3, Vzdycky je dobre sledovat pohybem fotaku autobus, byt se nesnazis o panning. Ona i rychlost 50km/h je stale nejakych 14 metru za sekundu, takze za tech 1/200 s je to stale pohyb 7 centimetru. To se proste rozmaze, pozor na to. Radeji mit pozadi rozmaznute o sedm centimetru nez autobus. Neni dobre mit ten bus tak blizko kraje snimku, ale jinak ta fotka mohla byt dost fajn, opet pekne misto, chtelo by to opet korekci do plusu. Pokud muzu radit, zkus nekdy vyuzit i orezu. Fotil bych to rovne tak, aby se nekacely linie baraku v pozadi. Tak se ti sice stane, ze dole budes mit strasne moc zbytecne silnice, ale tu prave muzes uriznout.
4, To se mi libi.
5, Mohlo byt trochu svetlejsi a ostrejsi, ale jinak dobry.
6, Na muj vkus prilis mnoho nezajimaveho okoli. Tady bych rezal asi hodne. A trochu to prosvetlil.


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Sorc12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 10:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mino:Můžeš mě taky zkritizovat?



http://dolphnbuspobockanj.webgarden.cz/
www.vecikolemvbus.webgarden.cz
ICQ:589180900
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 14:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice nejsem Mino, ale líbí se mi ta poslední fotka. :-) Ten stromek se ti tam hodil. Pak se mi líbí i ta první.
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 07. února 2011 - 20:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorc12: Jasne, proc ne :-)

1, Velmi nevhodne misto, spousta bordelu v pozadi, navic pulka busu ve stinu.
2, To je lepsi, mozna bych trochu zvyraznil cernou barvu, kazdopadne spatna je ostrost.
3, Tady vidim velky potencial, vyborne zachycena pozice, odlesky na zemi super, proste fajn. Jen to chce trochu orezat, at tam je bus vice videt (to pozadi neni tak krasne, aby melo smysl ho tam tolik nechavat, viz ma uprava).
4, Nalevo ty sloupy tam moc nesedi, i zde bych trochu rezal, zvyraznil cernou a bilou (vyssi kontrast).
5, Velmi dobre misto pro foceni. Autobus chytnuty v docela dobre pozici (byt dopravni znacka mohla byt zakryta autobusem nebo naopak autobus se ji tolik nedotykat), Ten strom s tim domem a plotem tvori krasnou barevnou kombinaci, opet bych udelal jednu vec, na kterou vsichni zapominaji. Orez. Je tam spousta zbytecneho, hlavne ta auta na stranach.
6, To se mi libi, pekny uhel zaberu, prijemne svetlo a barvicky, opet bych seriznul levou stranu.
7, Opet zde vidim velky potencial. To misto je dobre. Ale nech vlevo trochu vice mista (at ten strom neni az tak blizko hrany snimku) a autobus nechat jeste nejake dva metry poodjet (opet, at ani on neni tak blizko toho stromu).


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 3754
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 08. února 2011 - 20:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemusím všude dávat jen povedený fotky, někdy je potřeba se pochlubit i opačným pólem. Aneb když se něco nepovede :-)