K-report
 

Archiv diskuse Nové motorové vozy do 05. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nové motorové vozy » Archiv diskuse Nové motorové vozy do 05. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 00:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17 a co je na 160 tce špatného?? Nákladní vlaky tam mimochodem jezdí a není to lokálka, jezdí po ní i rychlíky...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4109
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 00:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strejcekms: Kde je psáno, že po lokálce nemohou jezdit rychlíky? Já myslím, že třeba Tanvald-Železný Brod či Luhačovická jsou spíš lokálky a jezdí po nich rychlíky.
Lokálka je stejně spíš pojem pocitový a každý může mít hranici mezi lokálkou a hlavní tratí trochu jinou. V zákoně se mluví a drahách celostátních a regionálních, ale to je zase podle potřeb státu. Bárta třeba pár tratí celostátních do trati regionálních přesunul (nebo chtěl přesunout). Ale mezi tratě celostátní patřily ještě nedávno Vejprty nebo Prachovice.
Ale rychlíky klidně mohou jezdit do Kolešovic, když si je někdo zaplatí. :-)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jerry66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 02:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dm12 je možná krok zpět ale aspon je to nové ,koho furt baví se hrkat v 810-ce. Dm12 místo 810-ky nebo regionovy by hodně lidí uvítalo. DÁm k tomu nízkopodlažní řidičak a je.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 03:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jé, Orky , když si je někdo zaplatí, tak klidně do horní dolní, ale 160 tka neni žádná lokálka. Tedy zatim. Jezdí po ní mnohdy dost těžké a dlouhé nákladní vlaky + rychlíky a ještě docela dost osobáků, vzhledem k délce tratě a městům která spojuje si troufnu říct, že je to normální jednokolejka v dieselu, stejně jako Plzeň - Domažlice, kde jezdí také cargo doprava a 4x mezistátňák do Bavorska a 4x zpět (Ex). Jinak kousek u 160 mám dům do toho klasického pojmu "lokálka" tak jak si jí všichni představují má naštěstí ještě dost daleko, i díky nasazování relativně ucházejících souprav (843+943, 842, 814, Bdtn).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4110
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 10:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jerry66: A proč kupovat Dm12, když se dá koupit rovnou nízkopodlažní jednotka? Fakt nechápu, co na Dm12 všichni vidíte. :-)
Strejcekms: Já jsem neřekl, že 160 je lokálka.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 11:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Libochovičák:Vysvětlím proč já prosazuji nákup DM12. Vozidlo podle toho co jsem viděl to určitě špatné není a myslím, že je lepší jak 843, která je tu to nejlepš.
A kvalitu té DM 12 posuzujete podle skříně ? Je to ve skutečnosti kříženec naší 842 a 843 s jinými motory,hydromech.přenosem.To bude něco podobného,jako 842 po rekonstrukci.To už je o mnoho lepší Stádlerova RS1,která má obdobný výkon ,ale je nízkopodlažní.Koncepce 842/843/DM12 je z poloviny 80 let minulého století a dnes již zastaralá.
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 12:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RS1 je dobrá náhrada za 810, ale kvůli "tramvajovému" interiéru bych to na rychlíky nenasadil. A ohledně té modernosti: RS1 se už taky nějakou dobu vyrábí, ne? Dm12 je sice modernizovaná 842/3 ale je pohodlná, dostatečně rychlá a vhodná tudíž i na rychlíky
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4111
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 12:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martan2: Pořád to samé. Vy pořád vydíte jenom současná vozidla v současném uspořádání, která se mihla na českých kolejích.
Co je po tom, že se RS1 již nějakou dobu vyrábí. No a co, pořád to bude nově vyrobené vozidlo. Myslím si, že pokud byste chtěl, tak vám do RS1 naflákaj sedačky z luxusní třídy RailJetu, jen byste si musel řásně připlatit. Nevím, proč jsem si teď vzpoměl na slovenskou 810 lux. :-)
Takové Desiro dneska umí 160 km/hod, kam se hrabe koncepčně předpotopní Dm12 se svou 120 km/hod.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Jerry66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 13:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:Kde to Desiro tu 160 km/hod u nás využije?Předpotopní Dm12 ?tak to asi ne, není nízkopodlažní a co jí ještě chybí?
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení
Antonín Novák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.88.169
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 13:23:00    Odkaz na tento příspěvek  

Jerry66 > A jsme zase u toho.
Teď ne, ale výhledově to využije a bude se hodit.
Rozdíl v cenách není až tak velký a dívá se do budoucna, kdy 160 využije.
Jerry66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 13:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antonín Novák:výhledově to je která pětiletka?
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4112
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 14:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jerry66: Právě tím, že není nizkopodlažní, je předpotopní. To je právě jeden ze základních požadavků moderní dopravy. Obzvlášť, když uvážíme, že většina motorových rychlíků jsou spíše převlečené spěšňáky, poměrně často stavící a suplují rychlou regionální vrstvu.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Antonín Novák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.88.169
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 14:33:43    Odkaz na tento příspěvek  

Jerry>třeba v horizontu 5-10 let. Ty vozy mají životnost daleko delší.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 16:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martan2: Dm12 je sice modernizovaná 842/3 ale je pohodlná, dostatečně rychlá a vhodná tudíž i na rychlíky
Ale takové vozidlo ČD už mají - 854. Kdyby se nakoupily odpovídající jednotky pro zastávkové (příměstské) vlaky (nízkopodlažní, lehké, rychlejší, kapacitnější a pohodlnější než Regionova), 854 a případně 843 by se uvolnily pro vozbu rychlíků.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 21:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:

do té doby i některé dnes důležitější lokálky zaniknou, protože žádný objednavatel nebude chtít platit prázdné spoje

Právě tímto přístupem mnohdy zanikaly různé tratě. Kolikrát má trať potenciál daleko vyšší, ovšem pouze s moderním přístupem. Ze zkušeností ze západních zemí je jasné, že pouhým vyčkáváním, uškrcením spojů a provozem zastaralého parku, docílíme pouze toho, že spoje nejsou řádně vytíženy. Pokud se použije moderního vozidla, kvalitní nabídky spojů a integrovaného systému, dochází k nárůstu počtu cestujících. To jsou prostě fakta! (netvrdím, že nejsou u nás tratě, které jsou opravdu na zrušení)

Apollo 17:

Ovšem náklady na údržbu bych čekal u RS 1 větší,než u 814

To jsou právě omyly. Jelikož nové vozidlo je moderní koncepce, má daleko větší proběhy mezi mazáním (několikanásobně). Tím se ušetří. Při mazání musí být mnohdy nasazeno náhradní vozidlo, tudíž při častém mazání musí být více záloh (počítám při vytíženém provozu, mnohdy je mazání v sedlech, kdy jednotky stejně stojí). Dále u 814 dochází k velmi častým závadám, tím opět vzniká další potřeba záloh na vyježdění objednávky. Samozřejmostí je další finanční nároky na opravy. Proto jsou stará vozidla v celkovém efektu dražší, než nová (opak je u srovnání 810 a 814, ale to zde nebudu rozebírat).

Martan 2:

RS1 je dobrá náhrada za 810, ale kvůli "tramvajovému" interiéru bych to na rychlíky nenasadil

Záleží na zpracování vozidla podle zákazníka. Podívej se na Flirty pro Rapida. Jsou to jednotky pro regionální provoz a přesto se nyní budou dělat v modifikaci na dálkovou dopravu.
Navíc RS1 prochází při výrobě také úpravami za účelem zlepšení kvality.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 22:46:53    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak ono není Desiro jako Desiro. Desiro řada 642 DB pro regionálku je nízkopodlažní a má rychlost 120km/h, Desiro řady 612 DB je pro střední dálkovku (většinou spoje IRE) např. Dráždany-Gorlizt rychlost 160 km/h možnost naklápění a není nízkopodlažní. Bylo by přitažené za vlasy tvrdit co není nízkopodlažní je zastaralé, Desiro 612DB přeci zastaralé není, stejně tak není zastaralé pendolíno, Railjet. Pro dálkovou dopravu je nízkopodlažnost nesmysl.

Pokud jde o mě tak já raději podle tebe nakoupím 10 let zastaralou DM12 (sloni už jsou taky 10 let pozadu) než více jak 30 let zastaralou 814, která se na pohled oka tváří moderně, ale tím to hasne a je to hrobař regionálky.

Dle mého názoru Desiro 642DB se u nás na rychlíky typu Ústí-Liberec nebo Liberec-Pce nehodí. A to lepší Desiro 612DB je dražší (přesně nevím o kolik), takže to sem nikdo nekoupí. Podle mě souprava 854+054 na R Liberec-Ústí není ideální řešení.

Pokud bych uvažoval nástup z klasického sypaného nástupiště, tak se mi do 843 leze lépe než do 914, kde i tak je ten nízkopodlažní schod vysoko a já bych určitě uvítal výsuvný schůdek. Minule dokonce v Lužný nastupoval invalida do 814 protože do 914 se mu předtím nastoupit nepodařilo... Jo tohle není kec a ze začátku jsem tomu nevěřil.

Ještě se zeptám pořizovali byste pro tratě kde o špičku jezdí cca 100 lidí RS1 s kapacitou 70 nebo 90 sedadel, nebo byste byly pro zdvojování nebo pro větší Desiro?
Strejcekms
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 23:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák - pokud jezdí ve špičce cca 100 lidí, tak asi klasické Desiro, to je asi pro 116 sedících? To je akorát..
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 01. ledna 2011 - 23:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák: Ona řada 612 s Desirem nemá lautr co společného. Desiro je od Siemensu, zato 611,612 původně vyráběl AD Tranz (stejně jako nízkopodlažní RS1) a po jeho zániku koupil licenci Bombardier, který u 612 rozjel sériovou výrobu. Starší řadu 611 vyrobil AD Tranz ještě celou.
Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4118
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 00:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák: Opravdová dálkovka, kde lze nenízkopdlažnost oželet, je u nás soustředena ve valné většině na elektrizované tratě. Přesto není pravda, že nízkopdlažnost na dálkovce je nesmysl. Není! Méně pohybliví nechtějí jezdit daleko?
V dnešní době není výběr jen 814 a DM12. Ta paleta vozidel je velká, holt ne česká.
Liberec-Ústí je krásný příklad rychlé regionálky a krásný příklad, kde by mělo jezdit něco nízkopodlažního, třeba na způsob Desira.
A k té otázce na závěr. To je hrozně individuální, jestli Desiro nebo RS1. Záleží na řadě věcí - provoz na ostatních tratích kolem, špičková poptávka, sedla, intervaly apod. Kupovat třeba kvůli dvoum vlakům denně něco kapacitního by mi přišlo zbytečné. To bych radší spojil RS1 nebo rozpůlil interval.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 07:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inkognito:Jelikož nové vozidlo je moderní koncepce, má daleko větší proběhy mezi mazáním (několikanásobně).

Teď nechápu,jaké "mazání" máš na mysli.814 je "staré koncepce" a z původní 810 má rám,podvozky ,nápr. převodovku a kompresor.Všechno ostatní je nové,stejně jako na vozidle"moderní konstrukce".Co tam chceš furt "mazat" ? Velký rozdíl bude jenom v životnosti brzdových zdrží u 814 oproti obložení kotoučových brzd u nových vozidel.Ostatní díly(motor,převodovka,záchod,topný agregát,informační systém)bude mít náklady na údržbu srovnatelnou s moderními stroji.Náklady na výměnu olejů,filtry,generálkovaní motorů,převodovky a pod. ,palivo,budou menší,než u výkonnějších dvouaregátových strojů.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 10:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo:

Teď nechápu,jaké "mazání" máš na mysli.814 je "staré koncepce"

Promiň, myslel jsem, že jsi z dráhy a víš, o čem mluvím. Tím mazáním je myšlená pravidelná prohlídka po ujetí určité vzdálenosti. Jinak co se všechno maže, to můžeš skouknout v depu. Při tomto procesu se provádějí drobné opravy, které strojvedoucí postupně zapisují. RN má kratší proběhy mezi těmito prohlídkami, než RS1.

Ostatní díly(motor,převodovka,záchod,topný agregát,informační systém)bude mít náklady na údržbu srovnatelnou s moderními stroji

Bouhužel není to pravda. Díky špatné konstrukci a zpracování 814 je snad všechno poruchové (mluvím o 814.2, protože dvouvozové nesleduji, u nás nejezdí). Motory Tedom mají pouze poloviční záruku, nejsou tak kvalitní, jako Caterpilar apod. Tím je jejich provoz celkově dražší. Netvrdím, že motor u RN je nejslabší místo soupravy. RN je slabina sama o sobě. Neštěstím jsou směry, které velmi často nezapadnou a RN je neschopná. Zeptej se strojmistrů, jak jsou spokojeni s touto soupravou.

Libochovičák:

Tak ono není Desiro jako Desiro. Desiro řada 642 DB pro regionálku je nízkopodlažní a má rychlost 120km/h, Desiro řady 612 DB je pro střední dálkovku

Správně. 612 není Desiro, ale Regio swinger. Konstrukčně jsou to absolutně rozdílná vozidla rozdílných výrobců.
Zatímco 642 je koncipováno pro regionální dopravu, tak 612 je stavěno pro dálkovou dopravu. Vše je dělano na míru. U 642 je potřeba rychlá výměna cestujících a nizkopodlažnost. U 612 postrádám možnost přepravy vozíčkářů.

kde o špičku jezdí cca 100 lidí RS1 s kapacitou 70 nebo 90 sedadel, nebo byste byly pro zdvojování nebo pro větší Desiro?

Záleží na podmínkách, kde vlaky jezdí. Liberecký kraj zadal podmínky přesně šité na RS1, takže mnoho variant zde nešlo. Osobně považuji RS1 na trať 036 za správnou volbu vzhledem k profilu a náročnosti tratě. Na 037 bych spíše uvítal Desira Liberec - Černousy, Lint 41 na tratě do Potoka a Nového města. Tím by však vznikl rozmanitý vozový park, proto je volba koncepce stejných jednotek asi optimální. V čem vidím problém je klasické narážecí ústrojí. To je fakt neštěstí. Také bych zvolil méně vozidel s vyšším výkonem, ta jsou jen pro trať Tanvald - Harrachov, proto objednávka 16ti ks je zbytečně drahá.

Takže konkrétní odpověď, jestli Desiro, nebo souprava dvou motorových vozů, nejde dát. Opravdu záleží na podmínkách.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 02. ledna 2011 - 23:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Inkognito:mluvím o 814.2, protože dvouvozové nesleduji, u nás nejezdí

Tak existence třídílné Regionovy ani podle mne nedává žádný smysl.Má dva motory,kapacitu jako dvojdílné Desiro,cenu jen o málo nižší,jízdní vlasnosti o dost horší a náklady budou možná také horší.
Já jsem porovnával dvoudílnou RN s jedním motorem a obsaditelností ,jako dražší RS 1 na tratích,kde je max.rychlost do 80 km/h,sklony menší ,než 20 promil.
Naši východní sousedé si pořídili asi před pěti lety také moderní motoráky od Stadlera řady 840,vyráběly je dílny ve Vrůtkách. Vyrobili objednaných 6 kusů a tím to zhaslo.Nevím,proč nekupovali další 840,ale začali modernizovat 810 na řady 812 a pak i 813.Asi to finančně vychází jinak,než tady naznačuješ.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 05:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17:

Pouze vstupní investice je jiná. To je faktor, na který se dopravce ČD a ZSSK vymlouvají. Proč DB nakupovaly nová vozidla? Vůbec na západě je trend trochu jiný. Uznávám, že tam je železnice dofinancovaná snad pořád.
Po nákupu už to jde tak, jak jsem psal.
Prostě rekonstrukce něčeho, co se dá považovat za historické vozidlo, je děsný nesmysl a mrhání peněz. Pokud do toho někdo vidí, tak si to musí umět spočítat.
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 08:25:56    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá diskuze,přidám pár svých názorů.Jelikož dnes a denně sedím za "rajčákem" 10 let starého Desira 642 a Regiosprintera,a měl jsem možnost najezdit něco málo kilometrů s RS1 přidávám své zkušenosti.
Prvně,ať je to s RN nebo ostatníma staršíma řadama jakkoliv především oceňuji na ČD aspoň to že se snaží rekonstruovat když už nic.Ale mě RN přijde prostě jako "nedodělané" a vyhozené peníze.V době kdy všude jezdí jednotky s podvozky,kotoučovými brzdami a klimatizací je toto krok zpět.Já osobně bych tedy "přitlačil" a koupil nové a moderní.Místo dvojdílné RN RS1 a místo třídílné RN Desiro.Můj kolega o RN říká že:"do žebřiňáku jen přidaly slámu aby se v tom lépe sedělo".Vždyť to nemá ani klimatizaci.Ano já vím je to vše o penězích.
Desiro.Není to špatné,ale taky to má své mouchy.Bylo zde zmiňováno narážecí ústrojí,autom.spřáhlo je pěkná věc.Najedete,cvak a přejdete na druhou stranu a odjíždíte.Ale pozor,nesmí se to posr...Pak při rozvěšení stravíte delší dobu než u klasiky.Celkové výhody?Velké zrychlení,vysoký brzdící účinek,vzduch.vypružení,nízká hladina hluku,nízká podlaha,klima.Jo klima,možná problém, v zimě je v jednotce chladno.Celkem slušná elektronika s diagnostikou.
RS1.U ODEGu při srovnání řeknou že Desiro je jako Audi a RS jako Trabant.Já proti tomu nic nemám,jen mě vadil ten hrozný hluk od motoru na stanovišti strojvedoucího.Velmi si tam stěžovaly na problémy s klimatizací,ale snad pro zakázku ČD to "poladí".A jak bylo psáno výše též mě vadilo uspořádání sedaček.Jinak bych to hodnotil kladně ,jelikož to je jeden vůz s dvěma motory jezdi to pěkně.Já bych třeba porovnával toto.Jeden vůz s dvěma motory nebo dvojdílná jednotka s dvěma motory,při skoro stejné akceleraci i max.rychlosti.Jen jiné obsaditelnosti.Doufám že za RS1 nebudou na 036 tahat 010 jak jsem slyšel.Psalo se tu též o probězích a mazání.Je sice pravda že ten proběh RS1 je větší,ale na rozdíl od RN bude dražší.RN má české komponenty a tudíž třetinovou cenu náhr.dílů.Do RS1 bude např.palivový filtr značkový a zahraniční a tedy dražší.A co pak až se pose...klima?A co cena za zaškolení mechaniků?Stadler to jen tak někoho opravovat nenechá.Pro změnu špatné(ale z pohledu ČD je to úspora) je že větším oběhem nebude potřeba tolik mechaniků.Inkognito zde zmínil různé druhy jednotek rozložené na určité tratě v Liber.kraji.Já bych to jako problém neviděl.10 jednotek jednoho druhu sem,10 tam a 10 onam.Na každou řadu 4 mechaniky a od nich vyžadovat pečlivou a vysoce kvalitní údržbu,samozřejmě k tomu jim musí podnik poskytnout max.podmínky.Příklady:ODEG jezdí hlavní traťe s Desiry,vedlejší s RS1.Vogtlandbahn hlavní s Desiry,vedlejší s Regiosprintery.
Na Regiosprintery jsme zapoměli,co nasazení těchto vozidel na naších tratích?Samozřejmě pokuď možno nových nebo podobných.
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 08:36:08    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem se tak rozepsal že jsem to musel rozpůlit.Chtěl jsem se zeptat.Je vůbec potřeba takový luxus pro český národ?Když nám Vogtlandbahn dával Desira říkal:"koukněte,po 10 letech vypadají jako nová,zkuste to tam v Čechách takto udržet".V Německu neexistuje aby někdo nastoupil bez jízdenky a pokuď ano tak hned vyhledá průvodčího a vyžádá si jízdenku.V Čechách cestující bez jízdenky radši dělá že spí než aby zaplatil.Dopravce tím přichízí o tržby,žádá dotace od státu a ten pokuď přidá musí kvůli tomu zvýšit daně.Kruh se uzavírá,to co cestující ušetří na jízdence zaplatí dvojnásob na daních.U nás lidi jen řvou o zpoždění,nevytopených vozech a nepořádku.Ale zaplatit jízdenku se kroutí.Nebo vám (např.jako mě u jedné směny)zeser...celý záchod že se z toho uklízeč(muž!) málem poblil!
Ptám se je potřeba takoví to luxus?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 09:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč DB nakupovaly nová vozidla? Vůbec na západě je trend trochu jiný.

Možná je to tím,že v Německu je hodnota peněz vybraná za jízdné + dotace na 1 km o hodně vyšší,než u nás,na Slovensku,Polsku.Je to podobné,jako u aut.V Německu je nejprodávanější vozidlo VW Golf,což je u nich obyčejné lidové a levné auto.U nás si polovina lidí kupuje ojetá auta,nové lidové auto je u nás Fábie,Thálie,nebo Hundai I20.
Když budu provozovat nějakou trať za 100 korunovou dotaci na kilometr a 30 kč/km vyberu na jízdném,musím mít zpočítané,zda mi tyto peníze pokryjí náklady na provoz a splátky úvěru(viz ztrátové Pendolíno).Pak je poloviční zplátka úvěru možná lepší,než větší konfort a ztráta.Nevím,možná tak uvažují i "soukromí" dopravci v nákladní dopravě,(Unipetrol,AWT,ODOS),protože pořád provozují staré poruchové klumpy 740,742 a kupují draze rekonstruované Brejlovce a 121,místo aby již měli koupené(objednané)Herkulesy,Taurusy a pod.Prozatím si tyto drahé lok.vždy jen pronajali na kratší dobu,kdy pro ně měli 100 procentní využití.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 09:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RN má české komponenty a tudíž třetinovou cenu náhr.dílů.Do RS1 bude např.palivový filtr značkový a zahraniční a tedy dražší

Opravdu toto stále ještě platí, jako u Škody 120? Co se tu před časem objevovaly ceny součástek na (poměrem komponentů) "mnohem češtější" motoráky 843, tak to žádná láce nebyla. Tady by to chtělo informaci, jaké náhr. díly se na těch RN nejvíce uplatňují a konkrétně probrat, jestli pocházejí od světových výrobců, nebo českých výrobců uplatňujících své výrobky i na zahraničních trzích, a hlavně jestli tito provozují směrem k ČD charitu, nebo trh, nebo monopol. O výsledku já osobně můžu jen spekulovat, ale svého favorita mám
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 09:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O jakém luxusu hovoříte? Nechápu.

Desiro, RS ... je luxus? Chcete vůbec, aby lidi jezdili vlakem?
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 09:48:10    Odkaz na tento příspěvek  

Výše popsané motorové vozy jsem posoudil celkově z pohledu strojvedoucího.Vše ostatní je podle mě jen a jen o penězích a hlavně o tom jak kdo je použije.O tom by se dala vést veliká diskuze a stejně my tady to nevyřešíme.Leda že by se na tento web podíval někdo ze zhora ČD kdo o těchto věcech rozhoduje aby věděl co si o tom lidé myslí.např.by nechal pár kusů RN řádně otestovat a pak by zjistil že to celé smete ze stolu a půjde koupit nové vozidla.
Add M-g:jel už jste někdy výše popsanými vozidly?Chcete mě snad tvrdit že cesta 810 je stejně komfortní jako Desirem?
Co je tedy pro Vás luxus?
Ano chci aby jezdily vlakem lidi nebo lépe cestující.Nechci černé pasažery kteří ve finále nejvíce řvou a nechci vozit dobytek!
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 11:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si myslíte, že 810 je pro současného cestujícího standard a Desiro komfort, tak panbůh s námi a zlé pryč.
To dráha na lokálkách nemá žádnou naději.
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 11:43:26    Odkaz na tento příspěvek  

A co je pro Vás tedy ten luxus,komfort a nebo standart?Co by jste provozoval Vy na lokálkách aby měl cestující odpovídající komfort za cenu jízdného?
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 12:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normální, pohodlná, rychlá, nízkopodlažní vozidla.
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 12:18:08    Odkaz na tento příspěvek  

A která to jsou když pro Vás to není Desiro,RS1,Regiosprinter atd?
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 12:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dement:

Ptám se je potřeba takovýto luxus?

Pokud chci konkurovat a přitáhnout cestující, tak je to potřeba. Ale s těmi lidmi neplatiči máš pravdu. Přesto si myslím, že i u nás lze interiér udržet. Záleží i na přístupu dopravce k úklidu. Podívej se na sedačky v RN a Rakvích. Samá špína, prach, hnus. A to jen tím, že se řádně neuklízí.

ale na rozdíl od RN bude dražší

Při opravách za běžné komponenty určitě dražší bude. Ovšem podívej se na zpracování RN a četnost poruch, oprav a náhrad. Proto jsem psal, že celkově nakonec RN vyjde dráž. A pokud uděláš mazaní u RS1 jednou a u RN 3x (podle proběhu), tak jsi na stejných penězích.

Doufám že za RS1 nebudou na 036 tahat 010 jak jsem slyšel

Smlouva s krajem je na absolutní pokrytí s RS1. Maximálně by se mělo rešit, jak s 015.
A co u vás? Regiosprinter měl být jen jako náhrada a jezdí dost často. Pokud vím, ve smlouvě je jako adekvátní náhrada Desiro. Copak se děje? Ještě se říká, že se už několikrát nepovedlo Desiro navrčet, tak se prý dost odříkalo. Je to pravda?
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 12:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Tvůj poslední příspěvek sice trochu dává hlavu a patu, přesto je u DB spousta spojů, které vozí vzduch, možná více než u nás na lokálkách, takže s tím, že si DB mohou dovolit nová vozidla protože hodně vyberou na jízdném nesouhlasím.

Ten příklad s těmi auty: Budeme li uvažovat průměrnou rodinu-střední třídu (nikoliv socky), tak v té rodině většinou najdeš vůz nižší střední třídy typu Fabie, Hyundaie I30 (ty se prodávají hodně) nebo i tu zmiňovanou Thálii, Logan apod. Tedy většina obyvatel jezdí ve slušných autech. Problém u ČD je, že ti nabízí 810 což odpovídá Š120 a u mě 814 odpovídá Favoritu. Za dílčí úspěch a zlepšení bych bral kdyby ČD nabízely alespoň Felicii. Felicie u mě na kolejích odpovídá např. Regiosprinter u Viamontu.

K těm slovákům, nevím proč nepokračovali v pořizování 840 a když vemu jejich modernizace tak 811 připomíná pokusnýho králíka, 812 jsem jel v létě na trati Červená Skala-Margecany a bylo to překvapivě příjemný svezení při svižné jízdě motor nijak nevyváděl, tedy tuhle reko považuji za vydařenou. Dále 813+913 se mi nelíbila, hlučnost jen o trochu menší než v naší 814, celkově jízda nic moc, já bych do baget 813 nešel.

M_g: Představ si, že jsem vzal 2 přátelé nešotouše na výlet do DB za Desiry a oni nakonec toužili po svezení v 810 a z Desira byli zklamaní...

Dement: Nevím, proč tu píšeš jako Dement, když mě ty tvoje příspěvky dementní nepřipadají. Já osobně Desiro považuji za povedený standart nikoliv luxus, pokud máš v garáži vůz na úrovně Oktávie, tak aby takový cestující jel vlakem je třeba mu nabídnout kvalitu a to na alespoň perspektivních tratí typu Praha-Kladno, Pce-Chrudim, Lovosice-Litoměřice apod. tedy Desiro. A o zdemolování vozidla ze strany cestujících bych se nebál, ono především mladí němci a rakušáci taky žádný svatouškové nejsou a v EC u nás dělají bordel spíš oni. Však oni ty Desira co k nám zajíždějí z DB zdemolovaná nejsou a zasrané WC jsem zažil u vnitro DB dokonce nejednou. Na otázku co já považuji za luxus jsou rakouská Bmz a novější lůžka.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 12:58:12    Odkaz na tento příspěvek  

Dement:Co já jsem mluvil s představiteli Viamontu Regio, tak vozidla Regiosprinter se už nevyrábí a u nás nejsou schválená, jezdí na nějakou vyjímku. Němcům údajně již nevoní, takže si myslím, že na naše lokálky by to byla slušná ojetina za solidní peníz a já bych pro ně byl, protože akcelerace je úžasná a ostatní jízdní vlastnosti jaou ucházející, interiér je však nepohodlný, ten bych předělal jako je např. 843. Dál bych uvažoval o jednotkách Pesa SA134-prý jsou schválená, které jsou levnější než Desira ono 50 mega za SA134 a 80 mega za Desiro už je znát a i u nich bych předělal interiér, tvrdé plastové sedačky nic moc, jízdní vlastnosti dobrý, Viamont s nimi byl na přeshraniční dopravě s Polskem spokojen. Mají však základní vadu a to, že do nich teče, byla v nich potopa jak na trase Trutnov-Lubavka tak i Harrachov-Sk. Poreba. Pokud by si ČD dokázaly pohlídat kvalitu montáže a provedení, tak bych se jim nebránil.
Co se týče RS1 od Stadleru, tak tím jsem sice ještě nejel, ale co jsem viděl a měl bych říct jeho nasazení tak na trať Rakovník-Louny-Most ideální volba, značka spěchá, protože 814 z tého tratě vyhnaly 50% cestujících, určitě je škoda když 814 pohřbívá dobrý koncept dopravy a pěknou trat.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 13:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libo...:Představ si,... každej sme nějakej, někdo má rád bůček a někdo zase sado-maso.

Já se tady jen pořád snažím naznačit, že při současné úrovni automobilů na trhu a v předzahrádkách Desiro není luxus.
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 13:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:

Nevím, proč tu píšeš jako Dement

On tuhle přezdívku schytal za své vystupování mezi kamarády. Je takovej střeštěnej, myšlenkově pubertální, ale vše myslím v dobrém. Začalo se pak říkat dementní dítě příjmení. Ale on je super, myšlenkově a odborně na úrovni. Sám se však té přezdívky chytil a prostě je to Dement... Ale jak říkám, vše v dobrém.

Já osobně Desiro považuji za povedený standart nikoliv luxus

Záleží na provedení. Mně se např. provedení Desira DB Regio moc nelíbí, ale u vogtlandbahnu je zdařilé. To bych srovnal jako u DB Fábie Junior a u Trilexu je to Ambiente (když už někdo použil auta).

Představ si, že jsem vzal 2 přátelé nešotouše na výlet do DB za Desiry a oni nakonec toužili po svezení v 810 a z Desira byli zklamaní

No jo, jenže to kamarádi nešotouši vyrazili za adrenalinovým sportem. Pokud by jezdili vlakem pravidelně do práce, tak to nakonec budou chtít naopak.

Apollo 17:

Možná je to tím,že v Německu je hodnota peněz vybraná za jízdné + dotace na 1 km o hodně vyšší,než u nás,na Slovensku,Polsku

U nás se teď jezdí v regionální dopravě +- za 95,- Kč/km, na vysoutěžených tratích 107,- až 115,- Kč/km. Jaké jsou dotace jinde? Na Slovensku prý kolem (v přepočtu) 180,- Kč/km. Alespoň jsem to četl v článku, kde popisovali získání kontraktu u Komárna pro Student Agency.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 13:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Libochovičák: Ten RegioSprinter, to je zajímavé vozítko. Ale můj dojem z něj je takový, že co do komfortu nic moc. Taková - ač novostavba - "regionova od Siemense"; je v tom slušnej hluk a jízdní vlastnosti (nikoliv ve smyslu trakčních vlastností, ale ve smyslu chodu, zejména na regionálních tratích) nic moc, čemuž se nelze při uspořádání pojezdu A-2-A co divit. Však i výrobce asi zjistil (soudě dle toho, že se už nic podobného nedělá), že tudy cesta nevede. Pravda, akcelerace slušná a kotoučová brzda samozřejmostí. Oproti tomu RegioShuttle RS1 od Stadlera hodnotím velmi kladně. Prakticky je to asi nejvýkonnější motorový vůz (pokud uvažujeme [kW/t]), jízdní a trakční vlastnosti má vynikající, podvozky jsou uzpůsobené provozu na regionálních tratích s malými oblouky (krátký rozvor, pryží odpružená kola). Toť moje dojmy... ;o)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 13:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:takže s tím, že si DB mohou dovolit nová vozidla protože hodně vyberou na jízdném nesouhlasím.

Ale já psal jízdné+dotace

většinou najdeš vůz nižší střední třídy typu Fabie, Hyundaie I30 (ty se prodávají hodně) nebo i tu zmiňovanou Thálii, Logan apod.

Auta,která tady vyjmenováváš jsou většinou Malá auta.Nižší střední třída je VW Golf,Renault Megan,Opel Astra,Octavia apod.

Představ si, že jsem vzal 2 přátelé nešotouše na výlet do DB za Desiry a oni nakonec toužili po svezení v 810 a z Desira byli zklamaní...

Tak to byli dobří nešotouši.Měli alespoň sandály a v nich ponožky ?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 14:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se v minulých dnech nedařilo ani těm německým strojům<http://www.n24.de/news/newsitem_6561970.html>

Proti sněhu a mrazu středoevropská vozidla moc odolná nejsou.Prašan se dostane všude a mráz ve vzduchových potrubích dělá také velkou paseku.
pepakkk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.81.225
Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 14:13:51    Odkaz na tento příspěvek  

Auta,která tady vyjmenováváš jsou většinou Malá auta.Nižší střední třída je VW Golf,Renault Megan,Opel Astra,Octavia apod.

i30 je taky nižší střední...
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 03. ledna 2011 - 21:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Ythomas_ct: S popisem Regiosprinteru naprostý souhlas.
Opce na 840 byla součástí kontraktu na Tatrapaky. Že se nedělaly další souviselo s korupční kauzou, která se potom objevila.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Synergoinvest S.A.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.222.53
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 00:22:25    Odkaz na tento příspěvek  

Inkonginto: A pokud uděláš mazaní u RS1 jednou a u RN 3x (podle proběhu), tak jsi na stejných penězích.

A tohle je teorie z kridoveho papiru nebo zkusenost?

Ja mam z jineho oboru zkusenosti s ruznymi renomovanymi dodavateli (Siemens, ABB, Emmerson Automation)

A uprimne. Zklamani, ohromne zklamani a ztrata iluzi. Oni ti Nemci uz neumi udelat ani blbou trafacku. S BEZem jsme nemeli nikdy problem nebo, lepe receno, nemeli jsme problem, ktery by BEZaci nebyli schopni promptne a bez kecu vyresit. Nemci nejdriv neumeli dodat blby pudorys s vyznacenymi husimi krky, po operativnim zasahu bagru se to nejak usadilo a pak jsme byli svedky nemeckeho udivu nad tim, ze jim do "derave" trafacky, ktera je uvnitr osazena pristroji s krytim IP00, v Krusnych horach v prosinci napadal snih. Nu coz, stane se, chybovat je lidske. Ale oni drazi Siemensove maji tu drzost obvinovat klienta, ze je to jeho vina, ze jim nasnezilo do trafacky....

A o Emmersonu, jehoz inzenyri neumeji nadimenzovat pitomou tlumivku a po patem shoreni teto jim dojde, ze by to asi chtelo jiny vykon, ani nebudu mluvit.
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 01:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Emmersonu nemecky vyrobca ktoremu vo fabrike na slovensku lepia nalepky Made in Germany ked clovek pocuva co sa deje v tej fabrike, tak by vyrobok od nich nekupil
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK http://knihajazd.tk/
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 09:31:05    Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se za svojí přezdívku a její vznik je jak říká Inkonginto.Její přesný vznik se datuje k provozu Jizerské dráhy(jestli to někdo pamatuje).
K Regiosprinteru souhlasím jak popisuje Ythomas-ct,nejvíce se mě líbí ta věta:výrobce pochopil tudy cesta nevede.Kdy už konečně někdo pochopí že s RN tudy cesta nevede.
RS1-jediné mě vadilo ten hluk od motoru,strojvedoucí ho má přímo pod sebou a nechal bych si udělat jiné uspořádání sedaček+stolečky.
Desiro-vžádném případě tu nechci tvrdit že je nejlepší.Všude se s tím taky nedá jezdit a taky to má své mouchy.Každopádně budu si stát za tím že už jen to že má např. klimatizaci je pro mě luxus na rozdíl od 810.A dokuď budu muset absolovat jízdu posledním vlakem domů v 810 a né v Desiru,RS1 nebo třeba SA 134(ještě jsem tím nejel,ale předpokládám jak je zde psáno že to má podobnou úroveň)tak to pro mě není ani standart a Desiro a spol. jsou v tomto případě luxus.Jestli pro někoho je luxus něco jiného,tak už nevím.Od pana M-g jsem se to nedozvěděl.
Inkognito-fany je to celé takové nedotažené,největší bolest je že do depa to máme cca 300 km a pak jak píše Apollo 17.Sníh a mráz dělá velké problémy.Od nabaleného a následně zamrzlého sněhu se trhají táhla regulace vzduch.vypružení,občas problém s brzdou.Již se už taky stalo že jeden ze dvou motorů nenaskočil.Proto ten Regiosprinter ze zálohy.Něco se odřeklo,vždyť to znáš ten "takt" je tam nabitej.Některá zpoždění naše,některá ČD(nejdelší moje 48min.čekání na rychlík který vjel do stáda kanců,určitě víš)některá DB Netz(moje nejdelší,ale asi jediné 45 min.čekání u odbočky kde nešla hodit dálkově řízená a vyhřívaná výměna).Prostě klasika,ale lidi to nezajímá.Uvidí se až přejde zima.
Libochovičák-teď se Desira zkusily dát na frekventovanou trať Liberec-Hrádek.Setkal jsem se s tím že lidé tvrdí že třeba na delší traťe by to nechtěly.U ODEGu s tím "lítají" na vzdálenost cca 100 km s Görlitz do Cottbus.Dík za příklady tvého luxusu.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 10:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lidé tvrdí že třeba na delší traťe by to nechtěly

OK, a co by chtěli?
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 10:22:51    Odkaz na tento příspěvek  

To mě taky neřekly
833
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.201.24.104
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:23:07    Odkaz na tento příspěvek  

nejvtipnejsi ne teto diskuzi je, ze povazujete za moderni vozidla ta,ktera jsou konstrukcne nejakych 10-15 let stara....
Dement
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.213.58
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:31:22    Odkaz na tento příspěvek  

833-Máš na ČD něco modernějšího?
Ať je Desiro jakkoliv staré,řekl bych že má alespoň nadčasový design
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 11:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to sice napsal, ale ještě to zopakuji jinak.
Pokud někdo v roce 2011 považuje Desiro a spol za luxus a 810 za standard, měl by se jít léčit.
Ale hlavně, neměl by mít jakoukoliv možnost rozhodovat (i nepřímo) jaká vozidla budou ve VHD používána.
833
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.201.24.104
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 15:12:51    Odkaz na tento příspěvek  

dement: bohuzel ne
a desiro v dobe sveho vzniku mozna nadcasovy design melo, ale dneska ho ma spis soucasny....nicmene oproti vozovemu parku CD je to primo podhled do dalsiho tisicileti. Zvlast je smutne ze nase napr. 843 vznikaly zhruba ve stejne dobe jako na "zapade" desira a obdobne jednotky..
Vacclav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 15:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nemáte někdo nějaké informace ohledně nové jednotky z ZOS Vrutek? Fotky, typák...v jaké fázi se momentálně nachází? Díky moc
Inkonginto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dement měl na mysli, že Desiro je vůči našemu stadradu řady 810 komfortní vozidlo. Samozřejmě ví, že Desiro je na západě standard. Proč to někdo nechápe.... Co m_g?

Jen bych všem chtěl napsat, že Desiro je stále komfortním vozidlem. To že se vyrábí 15 let, nic neznamená. Záleží pouze na dopravci, jaké vybavení jednotky si objedná. Když budu chtít, objednám si Desiro s komfortním vybavením dálkové dopravy. Zrovna tak RapidExpres objednává flirty, které jsou původně (a zatím vždy) dělány pouze ve verzi pro regionální dopravu. Také budou ty jednotky o poznání dražší.

Kubrte, nechytej za chyby....

Synergoinvest S.A.

A tohle je teorie z kridoveho papiru nebo zkusenost?

Komponenty jsou, jak psal Apollo 17, skoro 3x tak drahé. Pokud posílám vozidlo jednou za 2 tis. km na prohlídku nebo za 6 tis. km, tak tím se nám srovnávají ceny. Navíc u častější prohlídky musíš platit daleko více za práci zaměstnanců na dílně. Poruchovostí RN a daleko četnější výměnou komponentů opět prodražujeme provoz starého vozidla. To jsou prostě fakta, žádný papír.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4140
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 17:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Synergoinvest S.A.: Doby, kdy kvalita výrobků byla tak vysoká, že vydržel (téměř) bezchybně běhat spousty let, jsou dávno pryč. Taky jejich cena je někde jinde a jsou fakticky spotřebním zbožím.

833: nejvtipnejsi ne teto diskuzi je, ze povazujete za moderni vozidla ta,ktera jsou konstrukcne nejakych 10-15 let stara.
Od kdy je čerstvě postavené vozidlo staré? To neznamená, že když to vypadá pořád stejně, že je to staré vozidlo. Starý je design, ale ne vozidlo. A to snad kvalitnímu provozu nepřekáží, ne? Některé dopravní prostředky se s určitými drobnostmi vyráběly přes 20 let (třeba klasické "hranaté" Karosy).
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
833
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.201.24.104
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 18:05:17    Odkaz na tento příspěvek  

orky: ja pisu konstrukcne. Za 10-15 let se vyrazne meni technologie, pouzivane materialy, zvysuje se kvalita a vykonnost elektrosoucastek, pribyvaji bezpecnostni prvky atp. Ja netvrdim, ze cerstve postavene vozidlo je stare, tento nazor jsis v mem prispevku nasel ty. Kdyz prisla pendolina take to byla nova vozidla, ale na zaklade 20 let stare koncepce! A autobusy (a nebo v podstate zadny predrevolucni cesky dopravni prostredek - cmelak, T3 apod) bych radeji ani nezminoval, protoze to ze se tato, rovnez zastarala konstrukce, vyrabela tolik let zrejmne z jineho duvodu nez ze to bylo "to nejlepsi".
833
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.201.24.104
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 18:14:22    Odkaz na tento příspěvek  

podle me je moderni takove vozidlo, ktere ma v dane dobe vsechny obvykle prvky, plne funkcni, plus nejakou pridanou hodnotu v podobe nejakeho dosud nepouzivaneho (napriklad bezpecnostniho) prvku. Tot muj subjektivni nazor.
Fabi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 00:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už se musím zeptat Na všech diskusích pořád čtu, že Desiro přece není super, Desiro je přece konstrukčně starý křáp. Ale pořád jsem se ještě snad nikde nedočetl, konkrétně co zásadního je na Desiru konstrukčně zastaralé a kteréže vozidlo je ten současný nástupce, odpovídající roku 2010 (a čím se od Desira liší).
ČD - Ihre Erlebnisbahn. Jeden Tag. Jeder Zug.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 01:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471 se placa uz taky pres deset let. A pinda lina je svym puvodem jeste starsi, mozna starsi nez cesky neokapitalizmus (ETR 460/470.)

To kdyby nekdo srovnaval.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 07:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený Inkonginto, pokud se tu stále někdo (i vy) snaží prosazovat že má být u nás v současnosti standard 810, tak to nejsem já, co nechápe.

Dále bych se jen musel opakovat, takže si můžete přečíst můj příspěvek 218 a zkusit ho pochopit. Děkuji.