K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 20. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 20. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Montas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 16:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:tak tady je ted otázka co se koupí do Prahy za vozidla místo dosluhujících 451,nebo že by dále jezdili žáby do te doby než se rozpadnou??
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 17:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to nicméně šance, jak koupit něco svižnějšího, a 471 postupně "přesadit" tam, kam svou technickou charakteristikou patří = na Sp! Pravda, kolem Prahy by nejdřív nějaké musely být... Ale není v ČR jenom Praha, že ano, a nakonec aktuální likvidace autobusů "v souběhu s vlaky" v StČ, týká-li se i např. Vlašimi, by si mohla na 221 nějaké vynutit.

P.S.: Jsem zvědav, jak šotouši ohodnotí, že nikdy nevznikne těch pár kusů kolem čísla 30, resp. jaké kolem toho budou za 10-20 let kolovat historky. ;-)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 17:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Montas: Upraví se software Regionov, aby se dal spojit vyšší počet jednotek pro potřebnou kapacitu

(Příspěvek byl editován uživatelem lukfi.)
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 18:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: Ten článek je typickým příkladem velkého nic Pouze konstatuje to co všichni víme, ale nenabízí žádné odpovědi. Smutné. Je to takové plácání do vody.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 18:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad článek "elefanty končí",TZ a ostatní:
Podle mého názoru je to klasické "prohlášení z dílny tiskového" podobná těm termínům "úprava tarifu" místo "zdražení","úpravy oběhů vozidel" místo "přes týden tam vlaky zrušíme úplně a o víkendech 2 páry vlaků v solo šukafonu".

Ty tři chybějící stroje byly objednány už dávno,jen nebyly dodány (a termín dodání a ev.sankce není obsahem smlouvy),a může to znamenat,že se nadále budou objednávat jen dvouproudové 671,které může Žaluda a ČD nazvat třeba Karkulka.
Mmch jejich nasazení na 221 by nebylo od věci třeba se zajížděním na Os do Tábora místo přestupů v Bn a ježdění "esa se třema".

Regíny už jaksi nebude kam nově nasazovat,a nezbyly by žádné 810,které na těch úplných lokálkách "do času" zrušení dopravy postačují kapacitně.

Tohle prohlášení mne nepřekvapilo a "nejsou prachy".
Spíš jsem nassrán jako dlouholetý cestující po 220,že těma žbt budu jezdit snad věčně. Ono vybrat já nevím 20 nejlepších žbt,tak 5 na ND skříní a z ostatních použitelné ND a dát zbytek do šmelcu,tak můžou jezdit do Bn dalších 20 let.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 22:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden dotaz pro -aa-:
V pátek udála se věc taková: V 17:20 odjel z Radotína 9936 +4´. Za ním 356 Radotínem v 17:25 včas. V Dobřichovicích na příjezd 9936 +5´, 356 "na blok" +1´,na odjezdu 356 za 9936 +3´. V Řevnicích 9936 +5´, 356+4´.
Provozní dispečer nepojal závadu v řízení provozu, nedal příkaz k prošetření.
Bohužel v Ex 356 seděl náměstek PO Beroun a dal výpravčímu příkaz udat se do (své osobní) "knihy závad PO Beroun" a udat se provoznímu dospečeru. Dále bude proveden prémiový postih dotčeného výpravčího.
Vlastní dotaz tedy je:
a) postupoval výpravčí dobře či špatně?
b) co je pro zachování dobrého jména ČD lepší - otočení 9936 v Dobři či průjezd 356 "na čas" (356 v Berouně +5´,nabral dalších +3´do Hořovic, v Plzni včas)?
c) kolik dojede zrychlených Os Pha-Řev pojede v celé trase následující pracovní den, když jsou za toto výpravčí trestáni?

(Příspěvek byl editován uživatelem jezisek.)
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 23:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad letiště - zrovna dnes jsem tam po dlouhé době byl¨kolem sedmé večer.

Tam 119 z Dejvické, zbyly volný sedačky už z ní. Zpátky AE, celkem asi 8 ks. Předjetá 119 někde před divokou Čárkou tak akorát na sedačky.

Ani nějakej extra fofr na silnici že by jako kolona maršrutek, tág a osobáků. Prostě "nebyli lidi". To by bylo na rychlodráhu tak po půlhodině a kdoví jestli. Za půl hodiny se ale dojede téměř do centra už dnes busem...
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 23:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jiri: Já bych tu zprávu hodnotil hodně s rezervou. Hrdinských prohlásšení jsme tu už měli. Třeba o Desirech na Švejky. Další jednotky zapotřebí budou a jsem fakt zvědav, zda bude povolen jiný výrobce. Nebo je to možná signál, že povolený výrobce už vyvinul něco nového, možná jednopodlažní ešus....

TZ: Jaké kusy kolem čísla 30 máš na mysli? Nepletu-li se, tak kdysi chybějící čísla 28 - 30 již delší čas brázdí Eskové koleje, uniklo mi něco?

Jezisek: Tohle já Vám nerozsoudím. Jsem v tom jaksi zaujatá osoba ve prospěch regionálky. Může se pokusit někoho kompetentního zeptat, ale neuškodí to tomu výpravčímu ještě víc?
Podle mého názoru je situace jasná. Příloha o zavedení GVD říká: Bude-li 9936 na odj. z Dobřichovic odřeknut o více než 5 min., pak se Dobřichovice - Řevnice odřekne. Měl-li 9936 na odj. z Dobřichovic skutečně +5, pak to není více než 5 minut a plyne z toho, že náměstek PO Beroun má evidentně buď problémy s matematikou (tuším že pojmy "větší", "menší" a "rovná se" se berou v 1.třídě ZŠ) nebo s chápáním psaného textu. Názor provozního dispečera tuto skutečnost podporuje.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 00:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- Neuniklo, leda tak mně. :-( Pardon, dávám si pětku ze šotoušství. :-))

K tomu, cos psal nad tím: Velice zajímavé teorie, sám jsem zvědav, k čemu to všechno povede...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 00:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- a 27-30: Tak já si taky píšu 5 ze šotoušství,nevěděl jsem,že už byly dodány,jen jsem věděl,že budou.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 00:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha, vždyť už dávno jezdí.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13858
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 00:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: 28-30 byly dodány ihned po čísle 60, čili po ukončení druhé série. Teprve pak pokračovaly dodávky třetí série, čili od 61 nahoru. Tedy pořadí dodávek bylo 01-27, 31-60, 28-30, 61-66.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 01:50:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ad různé fantasmagorie o kolejovém napojení letiště:
Pomohu si citacemi ze zde uvedených příspěvků:
"... na ruzyni tvori snad 3/4 cestujicich ti, kteri presedaji na jine letadlo ..." ("jirka z...." = 13.01.2011 - 17:41:16),
"... Metro nenaplním,to bych musel jezdit i=30,ideální dopravně by byl vlak TGM-let.Ruzyně-Kladno. ..." ("Mladějov" = 14.01.2011 - 05:27:35),
"... Tam 119 z Dejvické, zbyly volný sedačky už z ní. Zpátky AE, celkem asi 8 ks. Předjetá 119 někde před divokou Čárkou tak akorát na sedačky.
Ani nějakej extra fofr na silnici že by jako kolona maršrutek, tág a osobáků. Prostě "nebyli lidi". To by bylo na rychlodráhu tak po půlhodině a kdoví jestli. Za půl hodiny se ale dojede téměř do centra už dnes busem... ..." ("Petr_vlček" = 3361)

- pánové, musím pochybovat o "zdravosti" i Vašich (ale rozhodně nejen Vašich) rozumů, když "jedním dechem" aspoň Vy (ale jinak veřejně jen málokdo) konstatujete taková (nepochybuji ani vteřinu, že do velké míry pravdivá) fakta jednoznačně prokazující naprostou nepotřebnost vedení JAKÉKOLI kolejové dopravy k ruzyňskému letišti, ale zároveň byste tam (i Vy) chtěli budovat elektrizovanou železniční dvoukolejku s NTR 120 km/h: pro Boha živého - k čemu a pro koho ???
Jsem ochoten akceptovat jako sice hezkou, ale zcela idealistickou a utopickou představu asi skutečně provozně optimálního řešení, jímž by byla novostavba sice moderní, ale "klasické" železniční trati v relaci Praha (centrum) - Letiště Praha-Ruzyně - Kladno (i studie takového řešení ostatně existují), ale takovou trať v dohledné době nikdo stavět nehodlá a ani na to nemá prostředky. Takže (jak už před časem napsal i "Babilon"): mají-li v dohledné době vést koleje k letišti, tak jedině tramvajové, ale pokud možno v takové směrové úpravě, aby trasa umožňovala případnou snadnou budoucí přestavbu třeba na peáž několika kolejových systémů či na nějakou "netramvajovou dráhu" - a je jen otázkou "legislativy", aby na té tramvajové trati mezitím mohly klidně jezdit současně dva typy linek (= linka "zastávková" i "rychlá"), jako tomu bývalo například na košické rychlodráze (když mnozí ze zdejších zavilých kritiků spojení nejen metrem, ale i tramvají ještě /v lepším případě/ "tahali kačera"). A pokud se někdy skutečně prokáže, že těch cca 30 % "netranzitních" uživatelů ruzyňského letiště (tedy začínajících či končících svůj let v Praze - i když já se domnívám, že jich je ve skutečnosti mnohem více, než pouhých 30 %) by skutečně využilo a rozumně zaplnilo nějaké rychlejší (železniční) kolejové spojení v intervalu kratším, než půl hodiny, pak ať naši potomci rozhodnou, jak novou situaci řešit: mě už to určitě "pálit" nebude - a domnívám se, že ani leckteré z Vás ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 02:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak: Na Košické jezdila zastávková/rychlá ještě předloni (jsem s ní jel),s provozně optimálním řešením souhlas a poopravení-pak by ta dvojkolejka smysl měla.
Ale tady je potřeba spolehlivé a přímé spojení s centrem,a to zjevně buď busem (který ovšem uvázne snadno v kongesci) anebo železnicí či metrem po 30.

Tramvaj těžko proženu zrychlenou až do centra,a jde tu i o komfort cestujících,aby si i s kufry sedli a ne viseli na tyči kvůli důchodcům,co jedou v centru 2 stanice.

Jinak tedy to ve světě funguje různě-taková linka S Bahn Berlin do Strausbergu jezdí v posledním úseku v intervalu 40 po jednokolejce borovými lesy :-)

Ovšem díky různým problémům fakt vychází v Praze jako ta priorita oprava a reko té 120 na Kladno,odbočku na Airport lze ev. zřídit,nechá-li se v ÚP rezerva,rozhodně neodkládat tu 120,i když Praha potřebuje zjevně víc (dřív?) to D a duplicitu Nuseláku-psal jsem o tom tady podrobně.
A 171 a dostavbu pražského okruhu.To jsou nejpalčivější problémy.

Já jsem ochoten se smířit s odložením žel.spojení Airp,ale tram je prostě nevhodná,přestup u Vele na A nic neřeší proti současnému přestupu na A na Kulaťáku a do centra to bude zastávková socka.

Ev.reakce prosím v Rychlodráze,ať se dobrovolně ukázníme :-)

(Stejně bych tu StČ a Rychlo diskusi spojil,tohle se tady stává často).
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 12:35:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Mladějov" = 1827:
V tomto případě jde tematicky o "rychlodráhu" jen potud, že cokoli jiného naž tramvaj k letišti pro nejbližších minimálně 10 - 15 roků nemá smysl budovat (a to i tak jen v případě, že si nějací umanutci prosadí realizaci svého neustále opakovaného hloupého tvrzení, že letiště musí být s "civilizací" nutně spojeno kolejovou dopravou). Ve skutečnosti ovšem jde o "pořadí priorit" v této oblasti (zvané za bolševika "severozápadní sektor"), a pokud tam vůbec má být něco "většího" v kolejové dopravě budováno, pak prioritu nutně musí mít zlepšení technicko-technologických předpokladů pro řádné a spolehlivé spojení Kladenska (a vlastně i Rakovnicka) s Prahou, a to minimálně do Veleslavína k prodloužené trase metra "A". A už jsem (jako pamětník vývoje situace) na mnoha místech napsal, že v případě akce postupně nazývané (s různými obměnami) přibližně nějak jako "Praha - Kladno / letiště Ruzyně, modernizace (optimalizace, apod.) železničního spojení" byla od samého počátku vždy etapizace řešena tak, že první etapou měla být kontroversní a neprůchodná velká přestavba vnitropražského úseku mezi centrem města a žst. Praha-Ruzyně + tzv. "odbočka" na letiště, a teprve druhou (byť technicky schůdnější a snáze projednatelnou) etapou měla být vždy (a nikdy jinak) přestavba "vněpražského" úseku mezi žst. Praha-Ruzyně a Kladnem. Pokud na této nesmyslné, zhovadilé a v důsledcích velice škodlivé etapizaci někdo chce stále hloupě tvrat (jak se zde neustále objevuje), pak pohřbívá to, co je potřebné a už dávno mělo být hotovo, ale stejně ani příliš nepomáhá tomu, co není nezbytné realizovat teď a co při upřednostnění jen zbytečně odčerpá prostředky, které by bylo právě teď podstatně účelnější vynaložit jinde (= třeba právě na tu původní "druhou etapu"). I proto nelze než souhlasit s tím (co už jsem tady nejen já napsal několikrát), že pokud brzy koleje k letišti, tak tramvajové (protože levnější a technicky jednodušší), ale v trase umožňující někdy v budoucnu případnou změnu typu kolejové dopravy (například na "klasickou" železnici a třeba i s vyšší NTR), protože jedině tak lze získat hned "za méně peněz více muziky" bez toho, že by to, co se nyní postaví, později překáželo nebo bylo nevyužitelné. A nikde ostatně není ani řečeno, že by nebylo možno v Praze zřídit opak cvikovského (Zwickau) "kočkopsa", který by ve městě = mezi centrem Prahy a žst. Praha-Veleslavín využíval jen mírně "zmodernizované" železnice ("Buštěhradky"), tam přejel na (zmodernizovanou a prodlouženou) "kočkopso-tramvajovou" trať a dál jezdil jako "rychlá" motorová "tramvaj" k letišti nějak vhodně "proloženě" s vybranými "zastávkovými" spoji tramvajové linky č. 26 ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 14:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak to chcete trasovat ? Když se udělá napřed 120 (s čímž souhlasím),tak vám trasa odbočky na letiště povede velkým obloukem začínajícím někde za žst Ruzyně nebo v oblasti Hostivice.
Tramku logicky napojím na Evropskou,což je tedy na letiště úplně jiná trasa-jak tohle skloubíte ?

A jako v čem je ta obrovská úspora,když musím spodek stejně dimenzovat na železnici a to je to drahé,nemožnost se "přimknout" k terénu daleko ostřejšími oblouky a změnami nivelety tratě.

>Přejel na 26

Ježíšmarjá-kudy ?
Osobně souhlas s tou prioritou TGM-Kladno a ev.pozdějším napojením letiště tou odbočkou,pro kterou si ovšem musím rezervovat místo v územním plánu,když už je nereálná stavba TGM-letiště-Kladno (mmch jak je to s těmi uzávěry v ÚP,to je docela důležitá věc?)

Ale představovat si to jako magistrát,že postavím tram a budu lidi rvát na Veleslavíně do metra,to je totéž jako dneska 119+M-A Kulaťák.
Takže zase akorát vyhozené peníze a pro cestující nulový přínos-zase s kuframa fárat do/z metra.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 15:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si dovolím říct, že mi případný souběh tramvaje a vlaku (na rozdíl od metra a vlaku) v budoucnu nepřijde nesmyslný:

a) Vlak veze "hlavní masy" rychle do centra, dejme tomu někdy nějak pryč do republiky (rovnou, popř. s přestupem - o tom už se napsalo až moc).

b) Tramvaj slouží napojení letiště do Prahy 6 (kde jsou také nějaké zajímavé cíle), popř. do té části centra Prahy, kam by vlak nejel a není efektivní přestupovat na metro (např. Malá Strana).

Takže nějaké více či méně hloupé vize politiků o "segegované nad-tramvaji" bych teď neřešil. Důležité je tam postavit ty koleje, a to pod libovolnou záminkou. Skutečný provoz se pak už nějak pořeší, třeba časem.
Podobně bych přistupoval k opravě trati 120, kde je to o dálkovém řízení, posunu perónů na Vltavské (a v Dejvicích), buď "Desirech" nebo drátech podle toho co bude průchodné a popř. nějakém "rychlostním rozdovádění" za Prahou, resp. dvojkolejce dle potřeby.
Tím se vyjezdí 15 min. interval. Až bude potřeba kratší (např. někdo postaví odbočku na letiště), budiž souvisejícími vícenáklady dvě výhybny Ořechovka a Výstaviště...
Jízdní doba letiště - centrum asi tak o 3 minuty delší, ovšem cena asi tak o 30 miliard nižší.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 15:44:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malá poznámečka k momentálnímu technickému stavu 171. Někdy v pátek pravděpodobně z důvodu tání velkého množství sněhu a následnému podmáčení půdy, došlo k poškození již beztak prašivých kabelů traťového telefonního spojení mezi stanicemi Karlštejn - Beroun (tzn. společného spojení pro oba výpravčí a hradláře na trati používaného k řízení dopravy - předvídaný odjezd atd). V Karlštejně nefunguje ani klasická "drážní" telefonní linka u výpravčího. Jediná možnost jak nyní sdělovat předvídané odjezdy vlaků hradlářům hradel Korno a Tetín je jediným funkčním spojením hláskového telefonu pouze na hradlo Korno, které již údajně také začíná zlobit. Výpravčí Karlštejna a Berouna se dorozumívají pouze pomocí elektronického dopravního deníku. Ovšem co kdyby teď nastala (zde poměrně častá) situace, že bude potřeba vyloučit jednu kolej a organizovat jízdy vlaků po jedné koleji? Co by se dělo, to nikdo neví. Jediným možným spojením s Berounem jsou momentálně soukromé mobilní telefony. Sdělováky a patřičné orgány SŽDC to patrně nechává ve stoickém klidu, neboť již třetím dnem s tím nikdo nic nedělá. Vítejte v realitě 21. století na příměstské trati hlavního města České republiky.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 16:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: když bylo vedení PO Beroun vyrozuměno o stavu ústředny v Dobřichovicích, a byl vyřčen nápad, dosadit na Hr.HMokropsy jeden uvolněný telefon po zrušených výpravčích z příbramky, nestalo se nic...
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 593
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 16:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- : asi radši neříkejte nic.
Jen bych se zeptal, jak by (mohl) potresta kraj-StČK ČD za dlouhodobé odříkání dotčených vlaků mezi DBC a ŘEV ?
Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9328
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 18:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se , že jednak 471 budou poctivě sloužit 40 let, dále že se půjde opravdu cestou, kterou naznačil Mladějov, tedy 671, čímž se vlk (výrobce) nažere a koza (slib že ne 471) zustane celá. Po zkušenostech s vlaky z Polska budeme hrabat špendlíčkem po Regionovách. Pokud byly nejlacinější, nemužou bejt kvalitní. Což by nebyly , ani kdyby byly nejdražší. Každej by se měl držet svého kopyta a tím je v případě té země zemědělství, ne dopravní technika. V tý zprávě je důležitá další zmínka: Byl podniknut pokus o reko 560. Toho se dráha myslím nevzdá a tak bych si tipl i resuscitaci 460. A hned bude s čim jezdit na moderní úrovni.
Ad letiště: tak jak tak koukám, vychází varianta nejlevnější: jednokolejná odbočka z jenečka do připraveného prostoru pod TS2 a obsluha 854+954 po 30 min. uspokojí šotouše a nenasere odpůrce. já to říkal od začátku. tramvaj bude taky, ale jen na starý letiště.
P.Vlček: Prosím uvést hodinu cesty na letiště.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2479
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 18:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: Díky za informaci, bude se hodit až zas budeme někde potřebovat vylíčit tragický technický stav trati 171. Přidáme další kamínek do mozaiky.

Jezisek: Obávám se, že kraj to nebude řešit nijak. To spíš ROPID.

Když jsem četl poslední příspěvek Káema a vědu "pokud byly nejlacinější, nemůžou bejt kvalitní" vzpomněl jsem si na pana hýtmana, kterak nedávno hřímal, že bude konat výběrka na všechny autobusové linky a jediným kritériem bude cena. Zkrátka Středočeši se mají na co těšit!
A hned vzápětí přišla druhá myšlenka. Že ešus je snad nejdražší a stejně není zdaleka kvalitní. Tak ono je to nakonec možná jedno.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9331
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 19:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim co je na tom -aa- za vědu. Uveďte příklad, kdy bylo něco lacinýho a vyplatilo se to.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13859
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 20:09:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde psali, že Škoda Transportation má ziskovost cca 50%, což je podle ekonomů neslýchané. A jestli ČD nechtějí předmět své činnost změnit z přepravy cestujících na zajišťování zakázek pro škodovku. Prostě jsou ta jejich stávající vozidla předražená a přitom nemají co nabídnou do soutěží na jiné typy vozidel a tak se jich raději neúčastní, žádné další totiž nevyrábí a nemají ani funkční vzorek, se kterým by mohli soutěžit na evropském trhu. Ty jejich početné vizualizace a schémata toho, co prý můžou nabídnout, mi připomínají situaci kolem naklápěcí jednotky z ČKD, které se zmohlo na papundeklový model. Ve skutečnosti jsou závislí na ČD, a krom Slovenska si jinde skoro ani neškrtnou. Takže buďme rádi aspoň za ty Poláky, když náš průmysl nemá co nabídnout.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9333
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 20:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem na to zvědav. země maluchů, F125 a Jelczů a tramvajích okopírovaných od T1,T3,T6. čekám něco jako 835.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 20:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Předpokládám, že Poláci nabídnou nějakou variaci ATR 220 nebo SA 131 - 134.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 21:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kaem: jak do techto vasich teorii zapada Solaris? Je horsi nez SOR? :-)

Takze i v polskych podminkach je myslim docela dobre mozne smontovat ruzne komponenty a vznikne z toho lowcost motorak (viz regionova). A kdyz se to nemontuje na ram od sukafonu (jako v zemich s bohatou prumyslovou tradici), ale na neco nizkopodlazniho a ctyrnapravoveho, posun dopredu to je.

Zajimalo by me, jak ATRko realne v Kalabrii jezdi a jake jsou s tim zkusenosti-bude to asi lepsi zaklad pro diskusi nez postulat, ze vsechno polske je sracka...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9337
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 21:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost, Pikehead: No jsem už takovej těmi léty poučenej a nedůvěřivej, no. Uvidíme. ATR 220 a SA 131 vypadá jak levnější Desiro. Což nemohu si pomoci, odpovidá tomu že když nemáme na Fiata, koupíme F125... Jinak, neni to moc velký? Vědi dráhy co chtěj nahrazovat? To totiž skončí jako náhrada klasik a lokální tratě zase utřou hubu. Že tak o všem pochybuju, no.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 21:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Není třeba se až zas tak snažit, aby se kdokoliv zmohl na lepší vozidlo, než je regionova. I polský zemědělec vyměnivší krávu s pluhem za obráběcí CNC stroj to zvládne. Reginova je typický low cost, ještě navíc niktrak spolehlivý. Bohužel cena tomu nějak neodpovídá, byť se třeba v Železničáři snaží tvrdit opak. Neberu jim to, ale jsem jiného názoru.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 22:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
ATR 220 a SA 131 vypadá jak levnější Desiro. Což nemohu si pomoci, odpovidá tomu že když nemáme na Fiata, koupíme F125... Jinak, neni to moc velký? Vědi dráhy co chtěj nahrazovat? To totiž skončí jako náhrada klasik a lokální tratě zase utřou hubu.

Ono to nic jiného než levnější Desiro (popř. Talent, ale to je v podstatě to samý) být nemůže, protože hlavním (a zlé jazyky tvrdí, že jediným) polským vývojovým prostředkem je kopírka. Jediná otázka je jak moc legálně je použit originál, tady to asi nebude (na rozdíl od některých tramvají) tak strašný, když si s tím troufnou i do zahraničí.
Tyto motoráky mají sloužit mj. na tratích typu Karlovy Vary - Cheb, jak moc je to lokálka si přeber sám.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 09:18:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ad avizovaný nákup polských "dvojčat" pro ČD:
Pánové, kteří tu hloupě žvaníte o předmětném tématu - do úvodu z nejbližšího svého žvástu na zmíněné téma laskavě nejdříve napište, kolikrát, ve kterou roční dobu a kolik km (aspoň přibližně) jste těmi polskými "levnějšími Desiry" (a jakými - každá z "řad" je totiž trochu jiná) ujeli: bez těchto údajů nelze jakýkoli názor kohokoli z Vás považovat za ani trochu relevantní, protože je jen pustou teorií založenou na podkladech vytvořených "mediálními mrdkami": Poláci už ani zdaleka nevyrábějí jen "šunty" odpovídající třeba úrovni "gomulků" nesrovnatelných ani s našimi "žabotlamy".
Nechci obhajovat firmu PESA Bydgoszcz (a už vůbec ne co do skutečné kvality jejími zaměstnanci odváděné práce), ale i když například interiér těch vozidel je skutečně spíše "ikarusový" z 80. let minulého století (což je ovšem především záležitostí objednatele), polská vozidla jsou podvozková a rozhodně "živější", rychlejší a kapacitnější, než "regionovy", a jezdí se spolehlivostí odpovídající minimálně spolehlivosti "regionov" - pokud tedy nemáme dost peněz na sice asi spolehlivější, ale také dražší vozidla, tak nezbývá, než poohlédnout se po levnějších, a jiného výrobce takových (levnějších) vozidel asi ČD neobjevily: PARS a jeho "vývojáři" totiž zatím nevytvořili ani to, co ta polská firma, protože ani na ni zkrátka už dávno nemají (jedinou aspoň trochu slušnou a povedenou rekonstrukcí realizovanou v PARSu, kde se skutečně nová vozidla nevyrábějí už mnohem více než 20 roků, je rekonstrukce "velkých hydrokurev" na řadu 854 - a to je ještě otázkou, nakolik je to opravdu "dílo" především PARSu, a jak zásadní vliv na koncepci i skutečnou "náplň" té rekonstrukce měl její zadavatel ...).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9343
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 10:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Ujasněte si své postoje a buďte konzistentní laskavě.
Vzhledem k tomu že sám píšete:
CIT: "například interiér těch vozidel je skutečně spíše "ikarusový" A "spolehlivostí odpovídající minimálně spolehlivosti "regionov" KON.CIT.
tak laskavě vypusťte slova "žvásty" a "žvanění" a podobné významové odvozeniny z vašich hodnocení příspěvků lidí, kteří tím nemusejí jet, ale mají dostatečné znalosti a zkušenosti, aby věděli to samý, co vy jste zjistil po miliónu šotojízd. To je váš handicap.
Děkuji vám.
BkP: KV-Cheb by především měla jezdit elektrika.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 10:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: Drobná poznámka. V PARSu a jeho předchůdcích se, myslím, nová vozidla nevyráběla nikdy.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 10:55:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Káem" = 9343:
Aha - zase jedna "potrefená husa": "Káem" to vozidlo sice neviděl ani zvenku z rychlíku, natož pak třeba se aspoň rozjet, ale "všechno zná a všude byl", a tak je jediný oprávněný hodnotit: právě Vaše "konsistence", pane "Káem", spočívá (bohužel pro ty, jimž své výlevy podsouváte ke čtení) pouze v konsistentním provokování a právě v soustavném žvanění hlupot - solidního a inteligentního od Vás ovšem nevychází téměř zhola nic ...
To, že interiér toho, co si objednávají Poláci, připomíná autobus z doby před 30 roky, je (jak jsem uvedl) jejich záležitostí, a co si objednají ČD, to budou mít - ostatně ani "Desira" žádnou zvláštní "moderní estetikou" právě neoplývají. A byť nemám k dispozici aktuální statistiku, spolehlivost "regionov" mi nikdy nepřipadala nějak extrémně malá v porovnání s jinými vozidly trakce "80" u Č(S)D, takže prohlásím-li o polských vozidlech, že co do spolehlivosti nejsou horší, než z pohledu provozovatele rádoby obdobná (byť se zcela jiným typem pojezdu) česká "modernizovaná" vozidla, pak tím rozhodně nemíním nic hanlivého. Takže nechápu, co je na mém vyjádření "nekonsistentního".
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 11:01:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Johny11" = 1347:
No, vlastně máte pravdu: cokoli v Šumperku vytvořili, bylo vlastně vždy jen nějakou "modernizací", případně výrobou nějakých nových dílů vozidel - takže mi nezbývá, než tu vsuvku vzít zpět. Díky za upřesnění.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3377
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 11:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pesira - já tím jel před rokem z Góry do Trauče a interiér mně nijak neurážel. Prostě klasickej tuctovej. A řek bych že vypadal líp než 054 po odstranění příčky mezi oddíly čímž vzniknul dojem kravína nebo prasečáku. Štěstí že si to málokdo uvědomí páč v takovém zařízení nikdy nebyl...

Jak je to se spolehlivostí netuším. O moc horší než "ešus v prašanu" to ale asi nebude....

V SU - někdejší ŽOSce - se až do Plyšáku dělaly v podstatě běžné opravy vozidel trakce 10 a 80. Pak se k tomu ve snaze se uživit přidaly totální rekonstrukce a takovej řidičák 954 už bych skoro za novostavbu pokládal. Tam fakt z toho pošťáku moc nezbylo.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9344
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 11:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uklidněte se Pražane a dejte si placku na čelo. Povíme si to JESTLI )všimněte si, nepíšu AŽ) to začne tady jezdit.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 15:13:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Káem" = 9344:
Ale vždyť "to" už "tady" dávno jezdí: každý rok v létě 4 měsíce o víkendech mezi Královcem a Trutnovem (a letos dokonce jednou až do / ze Svobody na Úpou), a celoročně (tedy i v zimě) z / do Polska až do / z Kořenova - a neslyšel jsem o tom, že by s předmětnými vozidly na těch výkonech byly nějaké potíže (rozhodně ne větší, než bývají někdy třeba s "regionovami").
I k úvaze o úrovni jejich poruchovosti mě ostatně vedla pouze občasná upozornění na "KKZ" (resp. někdy "KKA", aby se zase někdo "neprsil" výtkou k té zkratce, když používány jsou obě, a pro krátkodobé "NAD" se často používá právě "KKZ") objevující se na dolnoslezských www stránkách, protože sám jsem se s jejich poruchou při svých cestách nikdy nesetkal - připouštím přitom, že ta (obvykle několikadenní) "NAD" nemusí být zaviněna přímo poruchou vozidla, ale může jít o jeho odstavení pro nějakou předepsanou periodickou údržbu či "opravu", protože "NAD" bývá avizována i předem - problém Polska je přitom především v tom, že těch vozidel mají málo a jezdí zřejmě bez potřebných záloh, takže je otázkou, s jakými zálohami počítají ČD.
Narozdíl od Vás já jsem naprosto klidný - je-li tu někdo podrážděný, pak jste to teď pouze Vy. A velice rád Vám připomenu, jak nám všem snažíte "krmit oči" (uši v tomto případě naštěstí nemůžete), až se zase budete někde chlubit, že jste "už tenkrát" tvrdil něco, co poté skutečně nastalo, ačkoli tomu "tenkrát" jiní nechtěli věřit a ačkoli i Vy jste ve skutečnosti "tenkrát" tvrdil něco jiného či dokonce pravý opak: jak jsem si jistě nejen já už dávno stačil všimnout, často totiž nedochází na Vaše slova, ale Vy svá (údajná) slova naopak zpětně upravujete podle toho, k čemu nakonec došlo ...
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 15:30:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Petr_vlček" = 3377:
"Pesiro" je docela pěkná přezdívka - třeba se to ujme: máte "velké plus" !!!
Já proti tomu polskému interiéru zásadní námitky nemám, ale ty sedačky jsou na můj vkus až příliš "autobusové" a příliš mi připomínají interiér "paprikášů" - navíc nemám rád nadbytek "leteckého" uspořádání sedadel, zejména když mezi nimi jsou malé rozteče a chybějí u nich stolky. Ale na krátké cesty je to vozidlo zcela přijatelné i s tím polským interiérem - "regulérní Desiro" určitě není o mnoho pohodlnější - a pokud budou "kompetentní" složky ČD aspoň trochu rozumné, může v ČR jezdit i něco uvnitř relativně "lepšího", než v Polsku ...
Ad PARS: Souhlas - už jsem se jednou omluvil za nedůslednost, a ty "řidičáky" beru také: "starej Maruna" už je naštěstí dost dlouho mimo rozhodovací aparát, takže už neplatí, že "celej svět je blbej, protože neví, že řídící vozy nemohou bezpečně fungovat, a provozuje je, a jen my už jsme dál, protože my víme, že to nejde !!!" ...
A propos: maďarský "parní panťák" možná pamatuje leckdo z těch. kdo to tu čtou - a soupravy dvou "zelených pater" s vloženou "rumunkou" mezi nimi, řízenou vždy z řídícího stanoviště prvního "patra" ve směru jízdy, jezdící ve 2. polovině 60. let minulého století meziu Drážďanami a Schönou, tím spíše ...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 15:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já pamatuju mezi Schonou a Dresden ještě i v době elektrik sunutí 2xBtjo (resp. čtysřvozovejch patráků). Pak tam bejvala jakási pětivozová souprava čehosi co vypadalo interiérem trochu jako Btmo leč tuším že to bylo nerozebiratelný.
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 18:21:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Petr_vlček" = 3379:
To, co jsem zmiňoval já, bylo samozřejmě ještě před elektrizací, když Němci vozili některé dálkové vlaky (rychlíky) ještě i až do Děčína svými "traktory": děčínský hraniční přechod byl asi jediný u nás, přes který vozbu zajišťovaly obě sousední železniční správy jak v osobní, tak (zřejmě) i v nákladní dopravě souběžně - jinde se o zajišťování dělily maximálně tak, že osobní dopravu zajišťovala jedna železnice a nákldaní dopravu ta druhá.
Já si matně vzpomínám (a určitě jsem to viděl), že uprostřed dvojice "zelených pater" (která v Německu asi běžně mívala "řídící stanoviště" - zda obě, nebo jen jedno, to už nevím), byl zařazen "velký traktor" (tehdejší řada 118 nebo 119) a strojvedoucí přecházel ve vratné stanici mezi těmi řídícími stanovišti, přičemž na tom lokotraktoru snad ani vůbec nikdo nebyl (= ani "pomocník strojvedoucího" či "mechanik" - to ale tvrdit nemohu): udivilo mě tehdy právě to "současné sunutí a tažení" vlaku vloženou lokomotivou, jehož důvod dodnes neznám - a také nevím, jak dlouho a jak často to tam tak skutečně jezdilo.
A pokud jde o ten maďarský "parní panťák" (na trati Vámosgyörk - Gyöngyés), tak tam byl při sunutí strojvedoucí na ("řídícím") stanovišti s brzdičem a píšťalou v předním voze v čele sunutého vlaku a parní lokomotivu na konci vlaku ovládal pouze topič podle pokynů dávaných strojvedoucím návěstmi a telefonem (samozřejmě nějakým "drátovým") ...
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3316
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 00:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pesiro, to je jak pesar
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pražan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.181.23
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 00:34:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "Qěcy" = 3316:
No, já bych za sebe raději zůstal u té podoby "PESira" s "Desirem", ale každý si samozřejmě může vybrat podle svých nejniternějších zájmů (což nemusíte brát doslova) - předpokládám ovšem, že tím nechcete vyjádřit, že nasazení těch vozidel bude znamenat "zneplodnění" ČD (i když právě ochrana proti "plodnosti" některých zaměstnanců z vedení ČD by asi byla často spíše užitečná, a to i po odchodu těch dosud "významně kreativních") ...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 04:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rostocku na S-bahnu do Warnemünde se používalo sunutí i tří Btjo. Ty Btjo měly řídicí stanoviště jen na jednom konci. To může mít asi za následek i použití souprav s lokomotivou uprostřed - bylo potřeba soupravu posílit nebo jednu z jednotek nahradit, přičemž ta nahrazující byla nesprávně otočená a nebylo možné provádět nějaký složitější posun. Já jsem tehdy nic takového nezažil, tak bych se klonil k názoru, že šlo o mimořádnost.
Taky u nich ale existovaly Btjo bez řídicího stanoviště používané jen jako vložené.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 06:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud nedojde k nějaké změně na poslední chvíli, tak od zítra Pacifik mezi Vraným a Měchenicemi výrazně ožije. Z důvodu spadlé skály na silnici Zbraslav - Měchenice bude od otevření silnice Davle - Štěchovice organizována doprava následovně. Autobusy od Prahy budou odkloněny do Vraného, odtud náhradní vlaková doprava do Měchenic a dále pokračování autobusem. Na více než 30 párů kyvadlových vlaků by měla být nasazena 814, ve špičkách posílená o 010+810. Provoz vysloveně celodenní.
Aa-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 12:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ropid.cz/mimoradnosti/mechenice---praha,-strnady-(314,-338,-361,-390,-707,-nvd)__s187x1120.html
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9354
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 14:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražan: přestaňte žvanit a navalte důkazy. Jedině tak se mužete trošku očistit.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Pavel78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 15:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa
Kvalita dopravní obsluhy Vranného nad Vlatvou se tímto zvýší o 200 procent. To si potom budou místní lidé špatně odvikat.
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.212.36
Odesláno Úterý, 18. ledna 2011 - 19:04:22    Odkaz na tento příspěvek  

Právě jsem se vrátil za zasedání zastupitelstva naší obce, kde zaznělo , že doprava na autobusové lince 620960 je beze změny, pouze se ruší spoj přes Kolín,TPCA.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 01:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha oživení: zdá se, že frekvence na S65 bývá dosti nahodilá; a že jednotky cestujících (nešoto) jsou ji schopni využívat i v relacích typu Cibulka - Žvahov. Dnes (tj. v úterý) 25916 (14:56 z Knížecí):
Knížecí 18 a kolo
Žvahov +2;
Jinonice -2 (žvahovští)|+2;
Cibulka -1 (jinonickej);
Stodůlky -2;
Řepy -2|+2; dolů jelo cca 8;
(Hostivice -17 a kolo, prakticky komplet přestup na Kladno.)
Výstup z R v Hostivici: -24.

Dolů 25921 7 lidí, z Řep sám, Cibulka +2, Žvahov -1, Knížecí -2.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 05:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: 18 cestujících je v odpolední špičce mírně řečeno velmi málo. Kdyby bylo přímé spojení na Kladno, už teď by byl počet cestujících minimálně dvojnásobný. Bohužel, přestup a použité vozidlo silně odrazuje. I mne vozidlo od použití tohoto spoje odradilo. Já prostě s 810 jezdit nehodlám. Tohle vozidlo je silně out.

No a jednotky ks ze zastávek Žvahov a pod. snad ani nemá cenu počítat.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4874
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 09:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud někdo cestuje z Berouna v kombinaci s gumokolem na parkovišti, tak ať si nově přidá k jízdnému ještě min. 20,-Kč za parkovné na P+R (pod dálnicí), protože na parkovišti přímo u budovy je zřízené placené krátkodobé stání s tarifem 5,- za první dvě hodiny a pak 10,- za každou další (doufám, že si to z půlnoci dobře pamatuju). Placené mezi 7-18, v sobotu dopoledne, neděle bez poplatku.
Bohužel berounské P+R nenabízí, podobně jako pražská, žádnou tarifní výhodu, jen oplocení.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 12:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Vzhledem k tomu jaké osoby se kolem Berounského nádraží pohybují, lze brát oplocení jako velké plus.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9371
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já Walbrzychovy údaje naopak považuju za velmi optimistické, perspektivní, povzbudivé a vyvracející různé nesmysly od Hrocha a podobných.
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4876
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 13:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: Já tam parkuju 5 let (i přes noc) a zatím jsem k úhoně od žádné z těchto osob nepřišel. Myslím, že to není o mnoho nebezpečnější, než někde ve městě. Plot je sice plus, ale proč to nazývají P+R jsem nepochopil, když by se to mohlo klidně nazývat "Hlídané parkoviště".
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9373
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 14:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejdete Zapo dneska do práce třeba na 8854 nebo 8856, nebo 8863,8865?
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 14:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem neslyšel že by někomu očesali před nádrem auto. Tam se nekrade o nic víc než kdekoli ve vsi.

Rozumím tomu správně že dojíždějící budou muset parkovat někde u silnice nebo na druhý straně Litavky (za fízlárnou a pod.)?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4877
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 14:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jj, na jednom z těch "hodně pozdních" vlaků budu.

Petr vlček: Tak kradlo se tam, ale jak píšeš, určitě ne víc jak jinde.
Ano v blízkosti nádraží bez peněz nezaparkuješ. Leda tak někde u toho drážního paneláku, resp. za ním u garáží, ale tam bych to teda určitě nedával. Já to cpu na dvůr nádraží, jenže tam je to jen s povolenkou a když bych nastupoval kolem druhé odpoledne, tak se tam stejně nevejdu. Ale jak jsem psal, tak dojíždějící gumokolisté si připočítají k cestě vlakem ještě poplatek, že si dovolili zvolit pro svou cestu vlak.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9376
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 19. ledna 2011 - 15:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zapa:
POZORRR!!! ŠOTOSRAZ pražské tramsekce K-r: pátek 28/1 v 18,00 restaurace U TOPOLŮ (křiž.ZelenáxJugosl.part.),zast. Zelená, l.č. 2,8,131!
Hamrák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.1.203
Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 10:18:53    Odkaz na tento příspěvek  

14:56 není v Praze žádná dopravní špička ta je 16:30 až 18:30