K-report
 

Trať 334 Kojetín - Tovačov  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Trať 334 Kojetín - Tovačov « Předcházející Další »

Stránky o trati 334 ("Tovačovka")

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Trať 334 Kojetín - Tovačov do 08. 04. 2011363eso60 08-04-11  17:00
Archiv diskuse Trať 334 Kojetín - Tovačov do 06. 05. 2011Rosta_kolmix60 06-05-11  05:28
Archiv diskuse Trať 334 Kojetín - Tovačov do 12. 05. 2011Jena60 12-05-11  21:25
Archiv diskuse Trať 334 Kojetín - Tovačov do 23. 06. 2011Němec_z_ova60 23-06-11  19:42
Archiv diskuse Trať 334 Kojetín - Tovačov do 20. 08. 2011363eso60 20-08-11  20:38
Archiv diskuse Trať 334 Kojetín - Tovačov do 24. 10. 2011Jirkas60 24-10-11  20:41
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 20:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vidím, že mě Rosťa předběhl. Než jsem napsal příspěvek, tak už je to tu i s podrobnějším vysvětlením .
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3122
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 20:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, Jirko, díky za potvrzení toho, že nekecám

Jinak prosím všechny majitele (hlavně traťových) fotek z víkendové akce o zaslání nějakého výcucu těch (dle Vašich měřítek) lepších z nich pro zaarchivování a umístění užšího výběru z nich na stránky Tovačovky. Staniční fotky mám i své

Samozřejmě s uvedením celého jména autorů u těch, které dobře neznám a nemám od nich trvalé povolení k publikování fotek. Nerad bych se zas někde na ŽelPage a podobně dočetl, že na stránkách Tovačovky porušuji autorská práva, což jsem naštěstí (alespoň ne vědomě) nikdy nedělal...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta kolmix:
a foto aktuální vlečky Prefa i s nastěhovanými vozidly by nebyly?
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6560
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale u toho posledního vlaku jsem se šel podívat, jestli někdo nedobíhá, ať mu neujedeme, protože už by měl smůlu. Prostě jste měli štěstí a tu minutu a půl krokodýl v pohodě dohnal.
No jo, taky jsme (podle našich hodinek) usoudili, že "už to stejně ujelo", tak nebudeme spěchat a ještě se podíváme po okolí. Proto ten nepříliš rychlý krok, který jsme tedy pak lehce zrychlili, žel otec už není nejmladší a mých 105kg taky něco udělá. Ještě jednou díky :-)

Bylo by to sice hezké, ale jsme se usnesli, že na ni nemáme ani peníze, ani sílu, ani využití
Hezké by to bylo, ať už by to zachránil kdokoliv, obávám se ale, že všem, co opravdu stojí o záchranu, bude scházet přesně to, co říkáš. Rosta_kolmix tu tuším psal, že jste se pokoušeli domluvit pronájem s tím, že by se budova alespoň udržovala ve stavu, v jakém je teď, to by bylo, myslím, ideální řešení. Ale dávat do toho peníze, když je docela reálné, že se nikdy nedostanou zpět... No, leda bych vyhrál ve Sportce :-)


P.S.: Pokud by někdy bylo potřeba přiložit ruku k dílu (ať už k budově nebo tak nějak obecně), po škole a po práci se většinou nudím doma :-)
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3123
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tchytil - viz. Bočeliho fotky o něco výše (jeho příspěvek č. 1557) a viz. Luki810-ho 3. fotka v jeho sérii ze dne 23.10.2011 kde je výjezd vozidel z vlečky. Snad Bočeli postupně dodá i nějaký další obrázek

Mauricio - fachmeny určitě uvítáme! Ozvi se mi na mail kolmix(uzenáč)seznam.cz a dohodnem se
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta kolmix: hezká stránka o sergejích, bydlel jsem dva roky v Ostrově nad Ohří ))
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 21:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bočeli určitě dodá , jen co se tím nášupem probere a zpracuje do koukatelné podoby
Tady zatím alespoň malý výběr snímků výhradně z vlečky Toposu. Další se určitě objeví v připravovaném fotoreportu na mém blogu nebo přímo na stránkách Tovačovky (tedy jestli si Rosťa něco vybere ). Vzhled fotek je bohužel takový jaký je. Neb počasí jako vždy nechtělo spolupracovat, takže alespoň dokumentačně ...



http://badber.blog.cz/
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 24. října 2011 - 22:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Asi každý, kdo se zúčastnil víkendové akce nemohl nepostřehnout v jakém stavu objekt výpravní budovy v Tovačově je a jak příkladně se o něj jeho vlastník stará. Je více méně zřejmé, že každého potencionálního zájemce odradí aktuální stav budovy, který se bohužel každým měsícem rapidně zhoršuje. Investice do alespoň základního zabezpečení objektu povážlivě narůstá a to se již pohybujeme v ose několika stovek tisíc korun. A to už vůbec nemluvím o stavu, kdy by chtěl objekt někdo využívat jak k bydlení či provozování nějaké živnosti. To jsou investice opravdu v řádu miliónů. Naší snahou bylo a je zabezpečit objekt pokud možno alespoň před další cílenou devastací místní omladiny a bohužel v posledních týdnech i od našich snědých spoluobčanů, kteří si našli k budově také cestu. Vylomené dveře do prvního podlaží a scizené kovové části včetně kabeláže jsou tím jen němým důkazem ...
http://badber.blog.cz/
Kubíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 09:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťa:Nerad bych se zas někde na ŽelPage a podobně dočetl, že na stránkách Tovačovky porušuji autorská práva
Můžu poprosit o odkaz, kdo to kdy kde tvrdil? Díky.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3124
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 12:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ono jich bylo více, ale jeden případ byl např. u této fotky http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motorove-lokomotivy/781/781054. html?size=90

I když se dívám, že je tam těch komentářů dost umazaných, jistá návaznost na upozornění, které znělo cca "Upozorňuji přispěvatele z Tovačovaky, aby si ohlídal autorská práva na stránkách Tovačovky..." tam jistě vypozorujete...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Jajdulak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 12:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oba stroje tu jsou zastoupené víc než hojně, já si dovolím dát fotky lidí, kterým patří díky za parádní víkendovou akci. Doufám že nikomu nebude vadit, pokud je na fotkách zachycený, a bude tady viset

A ještě jedno foto kolegů při "práci"
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3125
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 12:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jajdulak - já tam naštěstí nejsu, takže vpohodě
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Jajdulak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 13:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na svoji obhajobu musím dodat, že jména nebo nicky odtud nejsem schopny k obličejům přiřadit. Proto jsem psal, že se snad nikdo nebude zlobit, fakt jsem po nikom nešel úmyslně.

Jinak ještě jednou dík za parádní akci. Doufám že přístí rok bude podobně bohatý na akce jako tento.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6563
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 13:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten v tom střešním okně je teda hustej
Fotil jsem různými způsoby (i když vlaky se mi před objektiv připletou jen vyjímečně), tuhle jsem visel ze stromu hlavou dolů, viděl jsem, co dokáží někteří šotokolegové (například na stožárech či na střechách baráků)... Ale tohle taky stojí za to :-D

Rosta_kolmix
Mail odeslán až na druhý pokus, první se jaksi nepovedl (skvělé školní připojení na net), kdyby nic nedorazilo, řekni, pošlu znova :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Jajdulak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 13:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: pár takových taky mám


Já se na podobných akcích většinou vezu, takže kromě vláčků, fotím i ty fotografy, pokud jejich místa či pózy stojí za to. Samo že to není ve zlém.


(Příspěvek byl editován uživatelem Jajdulak.)
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 25. října 2011 - 19:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jajdulak : Toho fotografa na sloupu znám
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8547
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 26. října 2011 - 21:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obrázků ze soboto/neděle už tu bylo dost, tak už jenom tři kousky od mě. Popisky snad netřeba...
Gajdma
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 26. října 2011 - 22:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jajdulak: Mě to nevadí, že jsem na obou fotkách, aspoň někdo dokumentuje taky doprovod.
Jinak takoví šotouši, to už je fakt extrém.
A abych jen nepsal hovadiny, tak tu sem dám taky nějaké fotky, i když jsem zase jako doprovod toho zase tolik nestihl.



http://www.train-traveling.nafoceno.cz

Marek Gajdács.
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 20:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letošní stálice 742.141 na dnešním štěrku


http://badber.blog.cz/
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 20:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kucííí, ještě se zeptám - má někdo k dispozici tu společnou fotku vlakové čety u "Karkulky" a na její brukně? Už si nějak nepamatuju, kdo to fotil a zatím mi nic nedošlo ani do mailu
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 21:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi ji budu mít i já ve foťáku, mysím, že to fotili i mým foťákem. Pokud se neozve nikdo jiný, tak v neděli ji pošlu, teď nemám u sebe kabel na stažení .
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. října 2011 - 23:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotil jsem to já jirkovým dělem ;-)
www.rlz.bilysklep.cz Rajnochovická lesní železnice
kzmz.aspone.cz Klub železničních modelářů Zlín
Kiki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 12-2008
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 14:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotkami z víkendové akce moc nepřispěji, mám jich jen pár ze známých míst, tak aspoň krátké video ze soboty:

http://www.vlacky.com/foto_akce/2011/tovacovka_3/


malá i VELKÁ železnice
http://www.vlacky.com
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 17:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kiki
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Parofot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 28. října 2011 - 19:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta kolmix: Přišel Vám ode mne e-mail s fotkami ze soboty od stembirekp@seznam.cz?
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 19:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FOTO-reportík z Výlovu je na světě http://badber.blog.cz/1110/vylov-ve-znameni-zmen


http://badber.blog.cz/
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 19:59:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chybička se vloudila v odkazu http://badber.blog.cz/1110/vylov-ve-znameni
http://badber.blog.cz/
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 20:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem slíbil, vkládám fotky v Tovačově s četou :-) Je to sice focené mým foťákem, ale spoušť jsem nemačkal (to se taky dělá blbě, abych předběhl světlo a stihl vylézt mezi ostatní )
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2801
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 20:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkas: Opravdu paráda, jako za starých časů...
Bočeli: Pěkná reportáž.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 22:16:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci hezkýý, ale co kdyby jste se nám představili alespoň pro ty, co vás neznají...přezdívky používané tu stačí )
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 22:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak než zalehnu, tak ještě "prásknu" kdo je kdo na karkulce. Věřím, že to dotyčným vadit nebude, stejně už jsou dost profláklí. Zleva: Jirkas, Rosta_kolmix, Gajdma a další dva sem (pokud vím) nechodí. Cyrda, který taky s náma jezdí na Tovačovce v uniformě, tentokrát byl v pracovním a věnoval se technice, takže na fotce není (ale minimálně jednu z nich fotil, jen už nevím kterou ).
Speeder2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 18:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4ty zleva sem chodi jen cist. :-)
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 19:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidím, Pavlíku, teprve čtvrtý příspěvek
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 01. listopadu 2011 - 17:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, přátelé, právě jsem na stránky Tovačovky (http://www.prototypy.cz/tovacovka) doplnil čtyřicítku fotek z jízd na Výlov Hradeckého rybníka 2011. Dvacet jich je mezi vozidly (řady 726 a 850) a zbylých dvacet ve fotkách z akcí...

Děkuji upřímně Vám všem, kteří jste mi pro stránky fotky poskytli a zároveň se omlouvám, že jsem je nevyužil všechny, ale sešlo se jich tentokráte opravdu hodně. Taky nemůžu nedodat, že jsem překvapen, jak krásné a zajímavé fotky se Vám stále daří na tak (upřímně) krátké a nezajímavé trati, jako je "Tovačovka" odchytávat

Tedy ještě jednou - díky Vám všem!
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3367
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 02. listopadu 2011 - 04:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirkas: spoušť sem při focení čety mačkal já, a mám dokonce i svá fota, leč ke zpracování sem se dostal až včera večer, takže sem ty samé fota dávat nebudu .
Ale aspoň dvě fota tu přidám, ať se o mě neříká, že su "lakotné Hanák" :

Na Skašovech i tento týden nasazena 742.141 a odvoz do Polanky včera zajistila 363.020:

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. listopadu 2011 - 22:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano je tak - 742.141 i nadále ukrajuje kilometry na tovačovské trati ...



... a odvoz štěrku do Polanky včera zajistil "Šestikolák" 182.168



(Příspěvek byl editován uživatelem bočeli.)
http://badber.blog.cz/
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 16:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a odvoz štěrku do Polanky včera zajistil "Šestikolák" 182.168
Dneska si dal repete.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 17:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a 850.044-9 dnes opustil deponaci v Tovačově


http://badber.blog.cz/
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 19:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shodou náhod jsem se u dnešní projížďky 850.044 po "Tovačovce" taky nachomýtnul, tak tu pár snímečků z odjezdu:




Docela pěkné bylo, když jsem po odjezdu "Krokodýla" z vlečky do stanice na něj čekal u přejezdu v Anníně, a když jsem se ne a ne dočkat, zeptal jsem se opodál pracujícího zedníka, jestli už náhodou nejel vlak. A on že co mně nemá, že tady už žádný vlak nejezdí. Tak jsem řekl, že teď by ale měl jet. A on že né, že to je nesmysl, že když nejelo nic "nahoru", tak ani nemůže logicky jet nic "dolů"...
A v tu chvíli se ozvalo "glin-glin glin-glin" a zjevil se vlak

Přál bych Vám vidět výraz toho pána

Jinak jsem se dnes dověděl jednu zásadní věc, že dne 2.11.2011 Drážní úřad zamítl žádost SŽDC o zastavení drážní dopravy na trati Lobodice - Tovačov, takže trať zůstává i nadále plnohodnotnou regionálkou!!!

Asi nemá cenu moc jásat, protože předpokládám, že nebude dlouho trvat, než zas začne někdo vymýšlet nějaké hovadiny, ale potěší to, ne?
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 04. listopadu 2011 - 22:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je či údiv, že od Vlkoše a Záříčí či od Citova přijíždí denně kvanta kamionů na štěrk...proč to nejde tedy po kolejích,když má ČT takovou naivní reklamu, jak je přeprava po trati ekologická a nevím co ještě. Je ovšem otázka, jak je ekonomická...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6605
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 08:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekologická být může, klidně může být i ekonomická (osobně jsem tedy vlakem krom sebe nikdy nic nepřepravoval, tak nevím, v jakých cenách se to pohybuje), ale bohužel, kamion má jisté výhody - především tedy rychlost přepravy (zejména, pokud jde o mezinárodní dopravu) a hlavně tak nějak nejsi omezen kolejema, nemusíš na nádraží překládat na Avii, aby ses dostal do fabriky atd.

Někdy kolem roku 1994 měly ČD reklamu: "Nalož si náklad i se svým kamionem na vlak," či něco v tom smyslu, vyobrazený byl naložený kamion na železničním voze. Velká škoda, že se to nikdy nějak výrazněji neuchytilo - možná by to řešilo leckteré problémy.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 05. listopadu 2011 - 18:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NEuchytilo se to proto, že se to jednoduše nevyplatilo! Doprava je o kalkulu. Kdyby se neúčtovali takový gardy za dopravu, bylo by jí na kolejích více.
Kdyby nerušili všude vlečky, nemuseli by pak pořád překládat!
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 19:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O odvoz štěrku se dnes podělila dvojice strojů 742.141-5 a 181.069-6


http://badber.blog.cz/
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 19:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bočeli: Pěkné, měl bys tam prosím i fotku dnešního 3919?
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 20:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: Copak, zalíbila se 742.045?
FOTOGALERIE:FOTO
Metallica Komunální odpad

Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. listopadu 2011 - 22:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zvláštní požádání tedy i 742.045-8 coby Os 3919



Ps. koukám že můj dnešní lov byl pečlivě sledován
http://badber.blog.cz/
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2137
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 08:44:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes opět 742.141-5
FOTOGALERIE:FOTO
Metallica Komunální odpad

363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2829
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 11. listopadu 2011 - 17:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ps. koukám že můj dnešní lov byl pečlivě sledován Z druhého vozu... Jinak díky za foto.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 16. listopadu 2011 - 20:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosta_kolmix

Tak vám ty lístečky nabízené po vlaky pomohli a hasiči vyhráli

http://www.pozary.cz/clanek/48835-100-000-korun-vybojovaly-sbory- z-vlcnova-a-lobodic/#tab2
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 12:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No super
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Starý Hanák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.242.93.34
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:21:28    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli jste zaregistrovali, že letošní Donbas skončil. Dnes myslím stahovali prázdné vozy.
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3140
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 20:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stary Hanak - a já jsem si říkal, co že je najednou kojetínské nádraží plné sypáků...
Jsem zvědav, jestli ještě i letos Cargo lajzne nechat stát nějaké vozy ve štěrkovnách (po loňské megarozkrádačce)...

všem - při testování svého mobilního Androida jsem úplně náhodně narazil na blog jedné slečny (a zvláštní je, že mi vůbec není povědomá - a to si holky obvykle pamatuju ) a má tam fůru hezkých reportáží - třeba http://sestrzyczka.signaly.cz/1105/tenkrat-pred-triceti-lety , ale i jiné (o loketské lokálce atd.)...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 19:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje ta zastávka v Kojetína na trati směr Tovačov? A zajíždí tam motorák z nádraží nebo ne?
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3213
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 19:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tchytil: Ne. Ne.
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6681
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 19:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím? Nebo to už šlo definitivně k ledu?
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. listopadu 2011 - 21:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, dokud nedojde k zásadní obměně ve vedení města, tak to bude asi u ledu. Viz. spešl sekce o zastávce na stránkách Tovačovky - www.prototypy.cz/tovacovka
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 20:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj všem!

Právě jsem na stránky Tovačovky doplnil předběžný plán našich akcí na příští rok.

Je docela smělý, tak nám, prosíme, držte palce, ať to klapne
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 17:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malá vzpomínka na působení 751.151 na Skašovech. Chudérka je teď tažena na šrotaci do Plzně :

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 09:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malé ohlédnutí za provozem Brejlovců na Tovačovce http://badber.blog.cz/1112/tovacovka-pod-taktovkou-brejlovcu


http://badber.blog.cz/
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3165
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 11:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bočeli - no to je fakt jen skromné, díky!!!
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 14:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdí ještě uhlí do Tovačova po kolejích? A jak se vykládá či vykládalo? Např. v Holešově jsou výsypky, kdy vůz najede, otevře a uhlí pak jde po pásu na místo určení..
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 25. prosince 2011 - 20:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne. V Tovačově, co se nákladní dopravy týče, umřel pejsek...

Ale zas je tu alespoň naděje na opětovné obnovení nákladní dopravy do, resp. z TOPOSu, ale uvidíme, jak se to celé nakonec vyvine...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Tchytil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 09:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to se bude vědět cca kdy s tím TOPOSem? Zda bude užívat vlečku či nikoliv...
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. prosince 2011 - 11:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To není nijak limitováno, to záleží čistě na firmě, jestli a kdy se rozhodne do vlečky zainvestovat, protože minimálně ten angličák musí pryč...
www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 12:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřeboval bych, aby někdo znalý nebo s potřebným přístupem k oběhům, vyvrátil nebo potvrdil moji domněnku, na kterou jsem přišel při nudné cestě do Brna a listování jízdním řádem

Jde mi o to, co se děje se soupravou (tipuju to na 842 s reko Bnp) od vlaku 3100 v Kojetíně v sobotu. Je správná úvaha, že se vrací až na 3909? Nic jiného asi nepřipadá v úvahu a omezení jízdy z Kroměříže tu domněnku ještě podporuje. Pokud to tak opravdu je, tak po několikaleté odmlce má v Kojetíně motorák prostoj delší než krátký, konkrétně od 8:51 do 10:23. Že by se třeba někdy v téhle mezeře mohlo hodit vyhnat ho do Tovačova, tak ať vím, jestli je to vůbec možné
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2299
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 13:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Os 3100 v sobotu veden mezi Val.Meziříčím a Kojetín motorovou jednotkou 814. 814 od 3100+810 od 3934 přejde na Os 3909( celá souprava ve složení 814+810 jede až do VM).
Stejná situace byla i v loňském GVD Os 3100

Čas na jízdu do Tovačova by jistě byl, jenže to by ji tam musel kraj objednat. Každopádně máš asi pravdu vtom, že třeba takový letní ranní turistický vlak by naškodu nebyl

(Příspěvek byl editován uživatelem Tom754.)
FOTOGALERIE:FOTO
ALKOHOLKA
Jirkas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 29. prosince 2011 - 13:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, takže tam jezdí regionova a má v Kojetíně pobyt. Jsem si nevšiml té poznámky, že v sobotu se v Meziříčí přesedá . Třeba někdy téhle informace využijeme. Na samotnou projížděčskou jízdu to nevypadá (jednak už to mají všichni projeté a na regionovu se asi davy nepohrnou), ale v rámci akcí, kdy tam jezdíme, se možnost takového zájezdu z "oběhu" může hodit. Ušetříme tím totiž jiné vozidlo, které tak může začít až později a "vydrží" až do večera s jedním strojvedoucím, zatímco jinak by to na směnu jednomu už nevyšlo a potřebou druhého se celá akce dost prodraží. V létě na hody a Portál je to vždycky boj právě s tímhle a vyřešilo se to buď jako kdysi výpujčkou vozu z oběhu, nebo když byly dva motoráky, tak jeden začal dřív a pak ty večerní spoje odjezdil druhý už sám. Jak to bude letos se uvidí, ale budeme se snažit sehnat peníze (hlavně teda na ten "příspěvek" pro SŽDC na neprovozované tratě v závazku) a zase vyjet Vždyť celé dění na Tovačovce začalo jako výlet "kvatra" přesně v tomhle prostoji mezi vlaky v Kojetíně.