K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 27. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 27. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Triba1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.168.25.38
Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 13:40:30    Odkaz na tento příspěvek  



kamarádka zachytila toto
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 10. srpna 2011 - 20:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Brno hl.n.



Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4281
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 00:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na nový foťák je potřeba zaučit toho člověka za objektivem (zatím se nemohu nazývati fotograf, výsledky z nového foťáku dosahují kvality horších kompaktů ), a to nejlépe na nějakých pěkných, fotitelných místech a strojích. Takže dneska (včera, ono je už zase po půlnoci) šup se stativem do Majlonta na lávku. Výsledek můžete vidět :-)

X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 11:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude zase veselo http://brno.idnes.cz/poskozenou-trat-z-brna-do-ostravy-ceka-oprav a-vlaky-tyden-nepojednou-12b-/brno-zpravy.aspx?c=A110812_1633779_ brno-zpravy_bor
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 16:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brno hl.n. (fotografováno včera):



Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 10:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si sem ještě jednou připíchnout pozvánku na vlak na Vinobraní. Podařilo se domluvit další slevy pro cestující u Vinných sklepů Lechovice - sleva na nákup vína a burčáku. Možnost nahlášení jen do 28.8.2011

Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 14:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár momentek z červencové Kr.Pole

moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 14:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V České teď trhají kolejnice ( ve směru do Brna ) a hned pokládají nový. V čele soupravy je 740.621 s zhruba 13ti plošinami s kolejnicemi a bagrem.Pěkná podívaná ...


Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2308
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 16:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: jestli se nepletu, naa prac.vlaku se tam pohybuje i FAUR. Snad někdo upřesní
Chimp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 20:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela mě překvapila jízda pracovního vlaku po neupevněných kolejnicích. Nemůže to udělat neplechu třeba v oblouku při větších změnách teplot v těchto dnech?
http://chimp.mysteria.cz
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 20:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: a v Řečkovicích se ještě opravuje (asi izolace) podchodu k nástupištím...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 20:43:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opět večerní dokumentačka ....


Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 20:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-Host , dík sem ani nevěděl
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 20:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: já to viděl rozbagrované v Řečkovicích teď těsně před 20h, akorát jsem nestačil prohlédnout jestli přerušili i koleje a nebo ne (z místa ve vlaku jsem tam přes peron neviděl)... Ale u budovy to bylo vybrané až k vnějším stěnám (betonu) podchodu a vedla přes to oraniště kabeláž v čerstvých červených plastových "varhánkových" rourách.

Ovšem naděje, že by třeba při opravách těch podchodů z nich udělali východ i na druhé straně (durch pod kolejemi) je asi planá, byť minimálně v Kuřimi a Kr.Poli by se toho fakt docela hodilo (klidně by na té straně od budovy mohly být automatické dveře zablokované v době uzavření stanice v noci)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 20:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák, no nevím, ale já tam viděl celej den na pracáku 740.621 a večír dojely z Řeček ještě bagr a mufka.
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-Host ještě k diskuzi na 251 k vašemu příspěvku č.:708 ( hodícím se ovšem už sem) Já se do české chodívám koukat poměrně pravidelně o výkendech na spěšňáky do Nedvědic a tak když byla chvíle sem čučel po kolejích řekněme týden po tom maléru toho vyskočenýho nákladu a konkrétně v České ve směru na Kuřim byl snad každej 4tej šroub povolenej. Týden dva nato už byly všecky dotažený a dokonce i některý vyměněný... Takže si myslím osobně vzít v oblouk za rychlobrzdu by už možná malér mohlo způsobit. Takže jedině dobře že se do toho tak pustily, ale chce to ovšem ještě napěchovat pod pražce , jinak se to bude uvolňovat znovu páč se to místy prohýbá klidně i o 2cm né-li více na 3m délky .
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák : Ne Faur se tam nepohybuje....V sobotu z rána v Kuřimi stála celá souprava...v pořadí 740 634 a 621 BFL a vozy plný kolejí a pak se rozdělila na 2 části...včera odjel strojně z Kuřimi 740 634 do Slatiny a 740 621 dělá koleje od včera až po dnešní večer :-)
T458.1 Forever
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2309
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 22:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve čtvrtek jsem byl v Brně a cestou jsem někde Faura viděl. A myslím, že to bylo fakt na téhle výluce, těch prac.vlaků tam ten den bylo několik, snad i tři
Karlex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2008

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 00:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes rezpektive včera jsem projížděl střelicema a rozpalujou tam vozy EŽ když jsem jel tak rozpalovali rajku.
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 14:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokus o zdokumentování průjezdu úseku Brno hl.n. - Brno - Horní Heršpice
youtube
zabublame.cz - portál o vodních dýmkách
-------------------------------------
oblíbené číslo 17 + jméno Vojtěch + místo bydliště Olomouc => 954.217 "Vojta" DKV: Olomouc :D
Vk2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 11:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výluka Kuřim Kr.Pole skončila. Od pondělí se jezdí i po 1 TK - sice 50 ale sou nový pásy na pérech od Kuř zhlaví až po Řečkovice. Zbytek je puvodní.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 11:01:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vk2: a nějaké náznaky či info zda/kdy by nějaká reko pokračovala skrze Kr.Pole až do Židenic? ;-)
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4333
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 16:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokračování diskuse z Tratí na střední Moravě.

John: mohl bych poprosit čísla těch dlouhých vlaků? Protože právě i na exponovaných spojích se dávají jen 4 Bymy, a je to občas opravdu nechutné (Os 4603, do Brna přes 400 lidí atp.).
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Z hlavy to teď nevím, nicméně mám v žívé paměti i 5vozové soupravy. Nevím přesně, jak je to letos v GVD, jestli je úplně vše 4vozové.
Přikládám fotku z 1.6.2007, kdy mám v Kr. Poli zachycenu 5vozovou soupravu:

http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 11:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě donedávna se jezdilo v odpoledních dělňákách i šestivozově. Dnešní strohé 4 vozy mě připadají málo.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 12:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak to udělali soudruzi z NDR chybu?
Pes je zakopán v tom, že honekr má papírově kapacitu 88 sedících, jenže reálně si při obsazení cca 50 osobami další přistupující raději stoupnou, než by si sedali někomu téměř na klín, nebo cpali svá kolena mezi cizí stehna. Pokud by byly soupravy dimenzovány na reálnou kapacitu, bylo by to OK, jenže když se hledají úspory, tak se prostě vždycky najde někdo, kdo ten vagón viděl možná jednou zvenku, a přizpůsobí délku soupravy poptávce podle její "papírové" kapacity.
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 15:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek: souhlas. Já když si sednu se svejma 194 cm do tohoto vozu, už se tam další dospělec v podstatě nevejde. Tyhle vozy vůbec nemám moc rád, v létě je v nich hroznej hic a pak se člověk lepí na koženku...
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 15:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdtmee je peklo..co se týče jízdních vlastností bomba..podvozky na 160,kotouče,ale jinak humáč..Už dávno tady měly jezdit 671..Já být IDS JMK vyse*u se na ČD a neobjednal bych od nich ani jeden vlak pač je to až k pláči co jezdí kolem Brna za šroty..
Goldfinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 17:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A něco novýho a la Talent hned tak nebude. Zrovna Talenty bych kolem šalingradu viděl nejraději.
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 17:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt,že vozy Bdmtee jsou tiché a jejich jízdní vlastnosti jsou perfektní,ale ten interiér je opravdu holé neštěstí.Malá větrací okna a sedadla koženkové a málo místa (když si sednou čtyři cestující k sobě je to někdy k nevydržení).V tomto jsou lepší 560+vložené vozy (otvírací okna,dost místa,plyšové sedadla),ale zase je to už dost v žalostném stavu tyto pantografové jednotky.Ony už jsou docela dlouho po rekonstrukci a interiér je dost zdevastován.Je pravda,že by na Brněnsko mohli dojít nové jednotky jako mají sousedé Slováci v podobě 671.Na stejnosměru mají plno Elefantů 471,ale na systému střídavém není nic takového,přitom to Vagonka vyrobila pro Slovensko.
A co se týká vlaků na neelekrtifikovaných tratích kolem Brna,tak tam jsou pohodlné soupravy v podobě 854+054+954 a 842+954,navíc teď probíhá reko 842.Ikdyž opět na některých vlacích jezdí 754+Bdmtee.Zase se odkážu na sousedy Slováky,kteří udělali velmi pěkné,pohodlné reko vůzu Bdt a udělali Bvteer-něco takového by bylo super pro Brno a okolí.Ale toho se zde asi nedočkáme...
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 17:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtělo by to kompromis mezi Bdmtee a 060 - vozy, tj. tiché podvozky a plyšová sedadla dále od sebe, či vlastně vůbec příjemnej interiér těchto vozů a hlavně normální okna a zajištěný větrání. 054 - vozy jsou taky skvělý, hlavně se mě líbí tónovaný skla, že si tam člověk nepřipadá jak za auzlókem. I takový balmy 050 jsou fajn, až na přechod do sousedního vozu, což asi bude příčinou jejich vyhynutí (viz bixáci).
Škoda, že už panťáky nejezdí až do Žďáru, jezdím často do Sklenýho nad Oslavou a teď už je to furt to samý.
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 18:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petan363-Přesně to mně štve,kolem Prahy Ostravy lítají 471 na Slovensku 671..Byla by to bomba kdyby jezdily kolem Brna..Třeba dopoledne kolem té 9 by dojely 2x 671 z Břeclavi (pokles cestujících) takže jedna jednotka by pokračovala na Blansko druhá na Tišnov..odpoledne by se zase spojily..Rozhodně by lidé měly větší pohodlí..(Wifi,zásuvky) Ono defakto by stačilo třeba 15 kusů 571 a třeba 5 kusů 671 na Spešnáky do Pardubic a třeba i nějaké Rychlíky do Olomouce tam by se využily ty 2 systémy..Určitě by to lidem zlepšilo náladu a celkově by se více těšily na cesty do školy,práce apod..
Kolem toho Brna je ten stav hodně kritický..No snad časem dojde konkurence



(Příspěvek byl editován uživatelem Šoupátková_komora.)
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 18:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šoupátková komora: Tak určitě by to bylo lepší ty 671 respektive 571 než Bdmtee a zastaralé 560.Ono by bylo i dobré to,co je opět na Slovensku a to souprava tzv. ,,puhl/pull" 951+vložené vozy a loko (263/242) tím by se vyřešilo objíždění souprav,ušetřil by se čas v obratných stanicích a navíc 951 řídící vůz je obdoba 471 akorád bez trakčních motorů.Takže co se týká pohodlí a interiéru tak to je bez chyb!
Co se týká R vlaků v relaci Brno - BV - Olomouc tak to bude neštěstí.Na tom má jezdit 363/2 - klasické rychlíkové vozy typu ,,Y" a řídící vůz 961,takže tam to bude zajímavé.Klimatizovaný pohodlný tichý a klidný řídící vůz 961 a zbytek soupravy klasické vozy ,,Y" možná po revitalizaci.
A namísto Bdmtee ty vozy co mají Slováci jak jsem již zmiňoval ty Bvteer.Ony ČD plánují reko vozů Bdt,ale má jich být málo a budou z nich vozy AB.Asi se nepočítá s žádnou rekonstrukcí klasických osobních vozů typu Bdmtee,Bt nebo Bdt.

Darwa: souhlasím s pohodlím a řešením interiéru vozů 054 co se týká tónovaných oken to je super a i místo klasickách závěsů jsou tam ty rolety - taky dobrá věc.Navíc i 842 mají tyto rolety,ale bohužel i po reko nemají tónovaná skla.
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 19:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petan363- No nevím jestli řada 242 je zrovna to pravé ořechové k 951..S těmi rychlíky máte pravdu..ale zase na druhou stranu musím říct,že vozy B po opravě mají srovnatelně tichý chod jako Bmz i co se týče pohodlí tak je to luxusní ..
D 57
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 19:32:50    Odkaz na tento příspěvek  

Šoupátková_komora: "Já být IDS JMK vyse*u se na ČD a neobjednal bych od nich ani jeden vlak pač je to až k pláči co jezdí kolem Brna za šroty..."
Pánbůh zaplať, že veškeré co můžeš, je ejakulovat sem svoje šotoušké představy o provozu železnice. Stačí přečíst několik příspěvků a typu "Třeba dopoledne kolem té 9 by dojely 2x 671 z Břeclavi (pokles cestujících) takže jedna jednotka by pokračovala na Blansko druhá na Tišnov...odpoledne by se zase spojily..."
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 19:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D 57: ale klid, chytráku, co píše Š.K., se dá číst celkem hezky. Aspoň jsou to nápady a upozornění na stav našeho vozovýho parku, a né nějaký nenávistný pindy.
Keramypu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 20:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra by měla v žst. Křenovice probíhat nakládka mostovek
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2011
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 21:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Keramypu :
T458.1 Forever
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 11:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Darwa : o víkendu jsem viděl pár 560 na Tišnov a Ždár(PŘIDÁM DOKUMENTAČKU)čemuž se velice divím a byl jsem mile překvapenej jelikož nepohodlných(v létě obzvlášť)bdmteečkách je jízda rozpařeným Brnem opravdu katastrofa(a to nedej bože,když to jezdí narváno jako někdy ve špičce už z hlavňáku)-vzduch na umření,v sedácích se k tomu akorát přilepím apod).Zlatá souprava 560....

moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 13:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: Jednotka 560.021/022 údajně v rámci zkušebních jízd...
http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 14:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já ju tam videl nejmíň 3x a v neděli dokonce i v době,kdy má jet osobní vlak,který nejel(takže asi jela na osobáku).
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Cilelis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 15:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: To potvrzuji, v sobotu jsem ji viděl ve Vranovicích jako Os 4914. Taky jsem se tomu divil
I.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.45.4
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 21:25:38    Odkaz na tento příspěvek  

Na tohle jsem dnes narazil - někdo nevěděl, jak vysoké má nákladní auto a narazil v Tišnově do železničního mostu vlečky do čebínské rozvodny (zachovaná část původní trati Tišnov - Brno, která dnes slouží pro tuto rozvodnu).

http://tisnov.info/modules.php?name=News&file=article&sid=4836
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 11:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: tak to by bylo fajn se zase někdy svézt na Vysočinu pohodlně. Jen ty brzdy...
Ovšem 6 vozů ve špičkách by bodlo.
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 7-2010

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 14:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Darwa : Všiml jsem si,že po rekonstrukcích jsou ty brzdy mnohem lepší ...560 ,které jsem slyšel občas zastavovat na zastávce km od baráku,ale jednu rekonstrulovanou soupravu,která zastavovala na vedlejším nástupišti jsem při brzdění skoro neslyšel.
moje bydliště?Místo v krásné čtvrti Brna-v Řečkovicích
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 15:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je tím, že u reko 560 je možné brzdit EDB téměř do zastavení. Občas to vyjde tak pěkně, že si soupravu jen zajistí přímočinnou brzdou (a tedy to nepiští vůbec). Oproti tomu u nereko 560 (001+002, 007+008) EDB odpadá už při nějakých 20 km/h a pak zbývají jen špalky na vlakové brzdě...
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 16:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, to bude ono, protože jsem párkrát viděl zastavovat panťák bez vrznutí a mylně to připisoval fírově umění zabrzdit. Ačkoli, může být umění pěkně zastavit a né to dřít natvrdo na posledních metrech.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 17:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Brzdit s 001+002 či 007+008 do 20km/h EDB to by sis dal.

řada 560 která prošla reko, má novou řídíci jednotku apod. Kde je už jen elektronika.
A co se týče brždění tak jsou i tací co u reko brzdí jen vzduchem.

A řada 242+961 či něco podobného je tak nahlavu výmysl že to mohl vymyslet jen člověk který sedí v kanclu naprdeli
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 24. srpna 2011 - 20:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze včerejší návštěvy Klucaniny
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 11:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ses musel pěkně zpotit při výstupu, co? Ještě ,,lepší" na to je Čebínka. A z toho vysílače na ní by se taky dalo něco blesknout.
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 17:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák - ty jo, já tam byl v úterý taky, ale hned po 8h ranní:



PS: Krásný výhled, ale už nikdy víc, protože jsem to celý vyšlápl na kole!
Belinea
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 17:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě exbrněnská 308čka:

Agent_s_teplou_vodou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 01:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

380 na poštovní koleji


Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.
Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo. Odpočívej tak dlouho, jak jen to jde. Až budeš starý, tak si už nesedneš.
Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2345
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 10:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belinea: no tak v 8 ráno tam mohlo být o fous líp než v jednu odpoledne .
Darwa: jo, Čebínka je taky hezkej kopeček a fotí se z ní líp, jenže ta je otevřená jen o víkendu
Dvě fotečky z Čebínky připojuji (z 27.6.2009), ten den jsme se tam pár minutama minuli s odklonovým pendolinem...
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 12:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: tyjo, hlavně ta první je dobrá. I s kouskem Hitlerovy dálnice.
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 15:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://brno.idnes.cz/do-zastavky-miri-elektricke-vlaky-lidem-ale- vadi-protihlukove-steny-1i0-/brno-zpravy.aspx?c=A110825_1640273_b rno-zpravy_bor
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 16:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Stávající zastaralá a kapacitně nedostatečná trať je příčinou častých zpoždění vlaků a brzdou ve zvyšování počtu spojů. Po dokončení stavby očekáváme výrazné zpřesnění a zrychlení provozu," říká Květoslav Havlík z Kordisu.

Jak chtějí zvyšovat spoje, když na to nikde nejsou peníze? Všude se škrtá. Myslím si, že se tento projekt v brzké době neuskuteční.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 18:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw. musím pochválit úsek s vyměněnými kolejnicemi od Kuřimi k Řečkovicím - super jízda, hladká, klidná, jako v peřince. Škoda, že takto nevypadají všechny tratě :-(

A jedna malá dokumentační z reko podchodu v Řečkovicích (P.S.: nebyla kdysi u budovy ještě jedna kolej???)


Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 22:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-Host, mám za to že byla, ale to sem byl ještě malej kluk a neměl sem v ruce foťák jako dnes.
Někdo určo doplní a pokud máte fotku tak ji sem prosím dejte, rád bych to viděl opět po dlouhé době jako bývalej Řečkovičák...
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Atsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2005
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 23:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už bys stejně nic nevyfotil, kolej už byla snesená Ale mám staženou fotku z Aukra, kterou kdysi kdosi vystavil na prodej a kdosi ji koupil. Tady je:

www.alanbutschek.cz