K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 27. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 27. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 17:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne 1000% jsem viděl TSS Grade kocoura...dnes jsem se byl dívat na ty vozy...a jsou TSS SK
T458.1 Forever
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 22:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska asi u z důvodu nějaké té výluky odjížděl z Brna hl., 4nástupiště R 684 do Prahy spojen s Os 4626 do Tišnova. R s 363vpředu, Os s loko242 přivěšen za posledním vozem R. Odjezd toho všeho cca 16:28
Rozhlas "naživo" hlásal, že celá souprava od 4 nást. jede jako Os do Židenic, Lesné a Kr.Pole, odkud přední část soupravy pokračuje jako R do Prahy.
Pokud jsem si stačil všimnout, v odjezdové hale nebyl na Progatronu rychlík vypsán, byl tam jenom ten OS.
Byl to pěkný pohled, tak dlouhý vláček...jakpak se asi vlezl na Lesnou..
foto není, bo a) tma
b) přístroj se nacházel jinde než má osoba
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 09:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Krapas: V Brně už není Pragotron 15 let a Progatron už vůbec ne, ale nic ve zlým...
tabule s odjezdy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.4.134.87
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 12:31:27    Odkaz na tento příspěvek  

huffnagel: ty máš starosti...
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 13:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakožto vychováván v hluboké totalitě mám nějaké věci hluboce zakořeněné ve své duši a tímto hluboce se omlouvám firmě Solari Udine ( věřím že jsem to teď napsal správně..)
Až přijde do práce kolegyně,tak mi to přeloží a napíšu to i italsky
Ale snad vážené šotoušstvo pochopilo, co jsem chtěl v onom příspěvku tímto expresivním básnickým obratem sdělit...
OK
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 7-2009
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 13:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem včera měl možnost opět využít zastávku Řečkovice (škoda, že není šance na zastávku Jehnice/Globus, ale to by vlak stavěl jako tramvaj, hehehe) a všiml jsem si hloučku zapalujícího svíčky na konci nástupiště jak před pár dny chytil vlak to dítě.
Napadla mne u toho taková morbidní myšlenka, zda všichni z té skupinky přišli spořádaně podchodem...

A prohlédl jsem si to nástupiště podrobně i ze strany od Kuřimi a určitě by se tam to schodiště vešlo. Směrem od průchodu pod tratí na severním konci schodiště a při troše snahy směrem na Kuřim by šla vyvést i šikmá rampa pro vozíčkáře (ano, bylo by to pro ně o chlup delší, ale peron by získal bezbarierový přístup)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 18:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Krapas. No však píšu: nic ve zlým...
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 00:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska sem se byl svézt na trati 262 Skalice-Chornice-ČT, která bude za tři neděle omezena jen do Opatovic. Jel sem Os 14700 v celé trase a nestačil sem se divit

tohle jsou fotky za Moravskou Třebovou, ale slušně si ved už z Jevíčka, prostě nikdo nejezdí a 52 km tratě je na zavření... nemám slov fakt

youtube: http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 10:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa:nedávno sem jel opačnou trasu na os 14701 a jelo nás tam asi 9 i s průvodčím. Narváno bylo až od Boskovic.
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 17:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna momentka z dnešního rána ....chtěl jsem fotnout hlavně Pernštejn,ale počasí mi vůbec nesvědčí...Ale aspoň jsem strávil hodinku na čerstvém vzduchu :D.

Jinak u tunelu v Kr.Poli jsem zahlídl jak se tam něco dělá s kolejemi....to už je výměna kolejí i ve směru na Lesnou?
....konečně ten podzim :-)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 19:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa. však do dnešního R 1211 Pardubice - Jihlava se taky lidi málem nevešli a neni to nic neobvyklého, leč někdo rozhodl, že jsou to nepotřebné vlaky..
Dprm: a seš si tím čerstvým vzduchem tak jistej?. Jinak je teď nepřetržitá výluka 1.koleje KrPole-Majlont, takže už i tam se koleje měněj
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 21:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dprm: v sobotu pilně kutili mezi zastávkou Lesná a tunelem pod Lesnou na 1TK (prostě směr na hl.n., jak má chudák substrát zjišťovat jak se to počítá :-) hehehehe...). Mám i pár foto, ale špatné počasí = nepoužitelné světlo = vyblité barvy = hnusné foto...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Dprm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 22:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-host...tak dneska už pilovali na úseku mezi Kr.Polem nádrem a tunelem(u Kociánky).Mohl jsem to vyfotit,všimnout si toho dřív...takhle jsem si toho všiml až ve 43 cestou domů a do toho mrazu se mě teda už rozhodně nechtělo.
Hyvrysák....tak rozhodně je tady ten vzduch čistší než třeba v Ově nebo Práglu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dprm.)
....konečně ten podzim :-)
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 11:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_krapas: Jo, ten pátek byl na hlaváku taky poměrně zajímavej. R 686 a R 688 už jely s kalsickou R soupravou. Nicméně byly hlášeny jako Os vlaky s tím, že z Kr. Pole pokračují jako R a tam je následný přestup do Os. I tak to bylo pro některé cestující dosti náročné. Moc tomu nepřidalo ani live hlášení na hlaváku...
Nicméně vliv na provoz výluky měly. Nenahrazené Os vlaky většinou 10 - 20 minut zpoždění. R od Prahy až +25 (R 683).
http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 15:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 712 na Jihlavském Rychlíku :-) http://www.youtube.com/watch?v=TENCZtRswK0
T458.1 Forever
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 16:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753 731 v Maloměřicích a za ní potom 362 Čezovka :-) http://www.youtube.com/watch?v=-WCRieMq3EI
T458.1 Forever
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 21:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem se díval na nové ,,plachty" na trati 262 pro nový GVD. Trasa manipuláku z České Třebové je ukončena v Chornici, dál nějaký přestavovák do nz. Jevíčko a zpět, a výchozí Mn z Chornice do Třebové. Opatovice tudíž budou zřejmě obsluhovány jen od Skalice, jinak je v celé trati jen jedna Pn trasa podle potřeby ...

Trasa Sv motorů 810 žádná, jak tu už někdo zmiňoval. Zřejmě tedy mezi Jevíčkem a Opatovicemi pravidelně od nového gvd ani kolo ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin ben.)
jakýkoli korporátní nátěr navždy zničí design jakéhokoli dopravního prostrědku
uziv1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.156.219
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 21:40:24    Odkaz na tento příspěvek  

Požár vlaku v Blansku http://blanensky.denik.cz/pozary/na-blanenskem-nadrazi-zacal-hore t-vagon20111122.html
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 18:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uziv1: Kdyby tyhle krámy chtěly shořet všechny..
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 1-2011
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 21:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No třeba já si musím pochválit tu novou soupravu složenou z 362 087 + Bdmtee + 80 - 30 002 :-) v té řídící jednotce je to fakt pohodlný a celkem to i frčí :-) tady na videu již zmiňovaná souprava :-) http://www.youtube.com/watch?v=h2fwBE0EvI0
T458.1 Forever
uziv1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.156.219
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 22:20:41    Odkaz na tento příspěvek  

Haribo7: Řídící jednotka je opravdu krásná. Z dostupných informací však v okolí Brna rozhodně jezdit nebude. Podle serveru spz.logout.cz je na zítřek připravena prezentace této novinky ve vozidlovém parku Českých drah pro zástupce Jihomoravského kraje a médií.

Huffnagell: Sdílím tvůj názor
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 22:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uziv1:
„Z dostupných informací však v okolí Brna rozhodně jezdit nebude.“

Vážně?
A já jsem zase četl že má být řídící vůz nasazován na R rameno Brno - Břeclav - Přerov - Olomouc proto, aby se zkrátila doba pobytu při úvraťování v Břeclavi. To se zase něco změnilo že nepředpokládáte nasazování „Sysla“ v okolí Brna?
Kyjovská C9546C - nejhezčí C954 na celé moravě. Bohužel řidič, který si sní dal tolik práce (vylepil pruhy [-které zase jiný „blbý řidič“ ze zadu odlepil], dal koberečky , zelené diody a udržoval ji v bezvadném stavu) už s ní nejezdí a ostatní řidiči tuhle Kyjovskou perlu vesele dál huntují v strašně nízkých otáčkách a neobtěžují se ani za uherský rok umýt okna....http://seznam-autobusu.cz/vuz/454
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 23:26:24    Odkaz na tento příspěvek  

uziv1, Huffnagell- můžu se zeptat, co konkrétně máte proti jednotkám 560.XXX (pokud pominu zanedbanou údržbu a chybějící nízkopodlažní vstupy)?
Pravda, prototypová jednotka je trochu víc opotřebovaná, ale i tak beru tyto jednotky jako něco lepšího, co se na kolejích pohybuje. Proč? Pohodlná sedadla (pokud jsou přečalouněna), docela slušné chodové vlastnosti (pokud se nejedná o neudržovanou jednotku), docela rychlý nástup/výstup (samozřejmě vím o velkém výškovém rozdílu, mě osobně zatím nedělá až takové problémy- nebojte, chápu méně mobilní spoluobčany).
Nechci řešit, kdo vlastně jste, ale zkuste se zamyslet nad jednou věcí- pokud se koupí naráz nové stroje v plně potřebném počtu, bude to (spolu s dražší údržbou) stát hodně peněz, které primárně zaplatíme z daní (jetli nějaké platíte). Sekundárně se zvýší cena za dopravu, což vyžene spoustu lidí z vlaku nazpět do auta (i já bych se k němu možná vrátil, ale zatím dávám přednost vlaku). Tím se zvýší provoz na silnicích, sníží se průměrná rychlost, zvýší se i pro automobilisty doba dopravy např, do práce. Je to při dnešním provozu (když řešíme jednotky řady 560, tak berme kolem Brna i v centru) žádoucí?
Zkuste se opravdu trochu podívat kolem sebe do dalších zemí, co tam jezdí- v normálním provozu.
Díky za zamyšlení.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 23:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Sysel bude nasazen zpočátku pouze na Os vlaky. Zejména na relaci Přerov - Břeclav. Rychlíky pro následující GVD zatím zůstanou v režii klasik.
http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12361
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 23:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě je furt v Majlontě, Židenicích, Vinohradech a Lesné sníh nebo už to dnes slezlo??Určitě se jednalo o jediný sníh v republice..ikdyž nevim jak na horách přiznávám, ale vidět první letošní sníh v Brně mě teda dostalo..

TRANCE 4ever: Lemon & Einar K feat. Paul Johannessen - Everlasting (Original Mix)
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 23:58:49    Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, nejvíc bylo údajně na Vinohradech, docela jsem včera nechápal, když jsem v centru viděl zasněžená auta.
A díky za fotoreport prvního sněhu
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12362
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 00:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No bylo vidět na cestujících co jeli z hlavního směr Letovice jak čučeli po ránu..na Hlaváku sucho..Židenice bílé a za prvním tunelem pod Hádama zase sucho..

Padalo to v úterý brzo ráno..vezl jsem Rn 45008 z Břeclau do Mal..v Břeclau byla sice ledovka, ale pak všude sucho..na Dolním ještě taky, v Černovicích to vypadalo jen jako jinovatka, ale v Židenicích a Mal jsem se už nestačil divit..za to může určitě ta Teplárna a nízká oblačnost..jinak si to nedovedu vysvětlit..
Jsem si pak řikal, že už budu muset asi vytahnout pořádnou obuv a sandále dát do skříňky..
TRANCE 4ever: Lemon & Einar K feat. Paul Johannessen - Everlasting (Original Mix)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4636
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 00:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brno je unikátní. V každé městské čtvrti je jiný typ počasí

Líšeň - mlha, že nebylo vidět na 100 metrů.
Vinohrady - jinovatka.
Husovice - 3 centimetry sněhu (u vozovny 4).
Židenice - naprosto stejné počasí, jako poslední týden.
Maloměřice - zimní idylka
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 08:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v Soběšicích eskymáci staví iglu..
Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 13:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: taky se nebudu nijak zvlášť rozepisovat, ale zkuste se podívat do jiných krajů ČR, co že to tam jezdí... tenhle šrot už tady dávno neměl být.
Cilelis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 15:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes mě na hlavním nádraží překvapil SYSEL. Nefungovaly mu dveře tak museli cestující nastupovat honekrem.

A kousek dál stál odstavený zbrusu ¨nový¨ honekr s novými sedadly.


(Příspěvek byl editován uživatelem Cilelis.)
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 15:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cilelis : copak to stálo vedle té 362 087? :-)
T458.1 Forever
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 15:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haribo7 : Počong na pokládku kolejových polí.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 16:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cilelis:
Hm, zvláštní, že těma dveřma, co nefungovaly, jsem o deset minut dřív v pohodě vystoupil.

363.087 se syslem byla v Hrušovanech na tiskovou konferenci a předváděcí jízdu pro novináře. Jestli on ten sysel náhodou nebyl zamčený, protože tam byly ještě nějaké věci po tiskovce.

edit, samo, že 362.087

(Příspěvek byl editován uživatelem Shalomek.)
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 18:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla to asi jen chvilka, nebo to bylo rukama. Dveře fungovaly.
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 20:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepík : a nevíš kdy a kde se budou pokládat koleje ? dnes jsem zahlédl i kocoura TSS Grade :-)
T458.1 Forever
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 20:24:10    Odkaz na tento příspěvek  

Haribo7- tipnul bych že na odstavném, viděl jsem v týdnu hodně mechanizace na těch kolejích přímo u Hornbachu.
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 21:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ooo :-) díky ...třeba se mi ho zítra podaří
T458.1 Forever
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 21:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haribo7 : Jak píše Michal - na odstavném.
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 09:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Hornbachu sem ve čtvrtek odpoledne zahlídl fachčit 740.770 ku.
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Cilelis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 10:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shalomek: Je to možné, já jsem tam přišel asi 3 minuty před odjezdem a to byly zrovna mimo provoz. Jestli byly před tím i potom v pořádku tak je to dobře.
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 1-2011
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 11:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem včera byl na Béčku...a mašina ani vozy nikde...jen na hlavním stál ten jeřáb a pár plošinovejch vozů na koleje a to už jsem prošel teda míst kde by mohl být a furt nikde
T458.1 Forever
uziv1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.74.66.33
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 11:07:31    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: Daně platím, stejně jako každý jiný občan tohoto státu. Dále platím i nemalé částky monopolnímu vlakovému dopravci. Tyto částky se navíc každročně neúměrně zvyšují, přesto kvalita služeb zůstává stejná, ba se spíše zhoršuje. Otazníkem zůstává, kam tyto finance plynou.
Věřím, že pokud by byly investovány správně, mohli jsme se již dnes vozit v nových strojích.

Podíváme-li se do sousedních zemí, jako je třeba Německo a Rakousko, jezdí zde samé moderní nebo modernizované soupravy a cestování odpovídá úrovni 21.století. Což o případě Českých drah a speciálně o jednotkách ř. 560 říci nemůžeme.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 12:20:06    Odkaz na tento příspěvek  

uziv1-
1. Každý jiný občan tohoto státu daně platit nemusí- jsou tu děti, studenti, nezaměstnaní, nepřizpůsobiví, dále také podnikatelé, kteří si daně dokázali "optimalizovat" apod. Netuším, do které skupiny patříte (pravda, nevyjádřil jsem se zcela jednoznačně- měl jsem se zeptat, zda platíte nějaké daně z příjmu).
2. Ony nemalé částky mi připadají docela malé- sestra žije v Holandsku, docela používá vlak, nezdá se mi, že by byl zrovna levný. A soupravy tam jezdící nejsou zrovna výkřikem nejnovější techniky.
3. Já jezdím vlakem s nějakými přestávkami už cca 20 let, dobře si pamatuji ještě éru ČSD. Od těch dob je pokrok vidět, jen si to musíte přiznat. Např. rekonstrukce řady 560 je podle mne zdařilá.
4. vůbec Vám nerozporuji, že určitá část (možná hodně velká) peněz do VHD vložených někam utíká. Ale je to vlastnost monopolního dopravce? Nebo je to spíš tím, že se na něj přisáli různí paraziti? Právní systém této republiky je nastaven tak, aby různí pseudopodnikatelé a pseudomanažeři vydělávali horentní sumy na úkor střední vrstvy. Myslíte že tento problém je jen u VHD?
4. Ano, rád bych se třeba tady kolem Brna vozil v moderních dopr. prostředcích, pořízených z peněz, které do systému vložím prostřednictvím svých daňových odvodů. Ale za každou cenu nemusím (už třeba jen proto, o kolik by se muselo zdražit jízdné). A navíc, řada 840/841 je asi to nejmodernější, co nyní lze potkat na našich tratích- nemyslím si, že snížení teploty v oddíle po otevření dveří v každé zastávce (hlavně v důsledku chybějících mezistěn oddílu) má být znakem moderna. To mi tu raději nechte ty staré 560.
V Rakousku jsem vlakem jel párkrát před cca 10 lety (Mistelbach a okolí)- můžu vám sdělit smutnou pravdu, že minimálně tehdy tam zas tak veliký rozdíl nebyl. Pokud se ve vlaku našel člověk, který se chtěl chovat jako prase, bylo jedno, na které straně hranice to bylo. A grafitti jsem v rakouských vozech viděl zcela normálně.
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 12:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: Reko řady 560 je zdařilá? Vy snad žijete v jiném světě? V čem je pro cestujícího zdařilá? V potažení starých sedaček?
Od dob ČSD je pokrok opravdu občas vidět. Otázkou zůstává, jestli neměl být vidět častěji. Jestli místo těch vámi zbožňovaných rekonstrukcí ( Regionova se taky povedla?) za těch dvacet let už tady neměly jezdit úplně jiné vlaky.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 13:07:24    Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell- ano, rekonstrukce řady 560 je podle mne zdařilá. Ano, například kvůli potahům sedadel. Třeba taky kvůli nové podlahové krytině. Nové police na zavazadla. Věšáky na kola kombinované s prostorem pro kočárky.
Ale taky třeba EDB, která umí brzdit snad až do 0km/h. Možnost zavření dveří pomocí tlačítka. IS na koncích vlaku.
Abych nebyl jen pozitivní- občas se setkávám s tím, že nejdou dovřít okna. Dveře by bylo dobré minimálně doplnit nějakým indikátorem, že už je možno stisknout kliku (myslím že tím je způsobena většina poruch zavírání- lidé se snaží otvírat před odjištěním). Termostat asi není přítomen, ale tím si nejsem jistý (často přetopeno, ale to beru jako menší zlo, než kdyby to netopilo vůbec).
Řada 560 je podle mého pohledu starší, ale pořád zcela vyhovující příměstská jednotka. K jejím kladům podle mého názoru patří dostatek místa pro sedící cestující, rychlá výměna cestujících, dobrá dynamika jízdy.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4642
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 13:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Termostat se na jednotkách opravdu nevyskytuje. Taky dost chybí možnost centrálního zapnutí/vypnutí topení a světel (je to nutný provádět u každýho vozu zvlášť).

EDB brzdí skoro až do zastavení, pokud je zastávka na rovině, tak stačí těsně před zastavením zajistit jednotku přímočinnou brzdou na prvním voze a je odstraněno to příšerné pištění špalků. Případně si to jen lehce pískne, což jde přežít (oproti kraválu z 20 km/h do zastavení u jednotek bez reko).

A vzhledem k tomu, že JMK je někde na posledním místě v dodávkách nových vozidel (když si porovnám okolí Prahy a Ostravy, kde mají slony), tak je nutno říct, že reko 560 byla dobrým krokem. Sice jsou ty vozy opravdu staré (první provozní GVD byl 1971/1972) a v mnoha celcích překonané (vysokopodlažnost, špalíkové brzdy), ale v okolí Brna se na elektrických tratích řadí opravdu k tomu nejlepšímu.

Na sedačkách se dá sedět (velké vzdálenosti), je to vratná jednotka, centrální zavírání dveří, po reko EDB téměř do zastavení, vlakvedoucí si může zajistit, že mu fíra neujede (otočí kličkou), velmi dobře to topí, v létě je to dobře větrané.

Nebo raději chcete dobytčáky Bdmtee, když už nic nového do kraje nedošlo?
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 13:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík:
někdy ti vysvětlím zákeřnosti při použití EDB .....
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 13:52:16    Odkaz na tento příspěvek  

Duš- nešlo by to vysvětlit i pro ostatní? Pokud to nekoliduje s příkazy zaměstnavatele apod. (viz čerstvá debata v sekci 840/841).
Všiml jsem si určitých rozdílů ve způsobu brždění pomocí EDB, ale nějak nemůžu najít spojitost mezi nimi. Tak bych se rád dozvěděl i něco více.
Vojtik- jsem rád, že nejsem sám, kdo najde pozitiva i na starších věcech. 560 s Bdmtee srovnávám každý den na vlastní tělo, snad kromě lepšího vypružení u "bymáků" nenacházím žádné jiné pozitivum proti panťákům.
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 15:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal, Vojtik: No teď jste to sami popsali, co tomu všechno chybí. A tomu že se dá říct zdařilá rekonstrukce? Možná polovičatá, zdařilá rozhodně ne.

Vojtik: a to je právě ta ostuda, že tahle řada patří k tomu lepšímu, co jezdí v Brně. Protože Brno se vždycky tak nějak spokojí s odpadem, který přijde odevšad. Hlavně, že máme super ultra Porsche šaliny...
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 15:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš: Vlhko, skluz=projetí zastávky? Taky bych se rád dozvěděl něco nového.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 15:29:50    Odkaz na tento příspěvek  

Huffnagell- a existuje něco jako ideální rekonstrukce? Nebo ideální novostavba? Na všem budou vždy nějaké mouchy. Já osobně jsem za jednotky 560 rád třeba i proto, že jdou otevřít okna. Ne že bych měl tendenci se z nich vyklánět, ale prostě intenzivní větrání. Z klimatizace jsem maximálně marod.
Nejvíc mi v panťácích (ale i jinde) chybí nějaká mechanická ruka, která by naliskala tomu, kdo vystupuje poslední a neumí za sebou zavřít dveře z oddílu.
Ano, až se najde někdo, kdo dokáže seknout přes ruce ty, kteří se na našich penězích přiživují, budu rád a rád se svezu v něčem novém. Ale protože je to sci-fi, jsem rád i za to, co jezdí a do práce mě to doveze.
uziv1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.74.66.38
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 15:51:39    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal 27. listopadu 2011 - 12:20:
1. A co daň z přidaného hodnoty? Když nakoupím zboží v hodnotě 1000Kč, 200Kč tvoří daň. Zdá se vám to zanedbatelná částka?
2. Nezdá se vám vlak v Holandsku levný? Co říkáte na to, že minimální mzda tam činí 35000Kč ?
3. K tomu se už vyjádřil uživatel Huffnagell.
4. Ano, je to i vlastnost monopolního dopravce. Na trase z Prahy do Ostravy nyní můžeme pozorovat, jak se najednou, s příchodem konkurence začal snažit, nasadil nové vozy, vydal zaměstnancům nové pracovní postupy pro zajištění čistoty ve vozidlech, výrazně zlevnil jízdné!
Nákupu nových jednotek říkám ANO - nakupte je z našich daní.

Rovněž na jednotkách 560 oceňuji, že jdou otevřít okna. Co ale ocenit nelze je to, že často nejdou otevřít dveře!
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 16:17:04    Odkaz na tento příspěvek  

uziv1-
1. Citace z mého příspěvku: (pravda, nevyjádřil jsem se zcela jednoznačně- měl jsem se zeptat, zda platíte nějaké daně z příjmu).
Upřesnil jsem to proto, abych od sebe oddělil daně přímé a daně nepřímé.
2. Vlak v Holandsku je levný až když máte odježděno nějakou dobu. Takže když tam přijdete jako turista a chcete z bodu A do bodu B, budete dost nemile překvapen. Ceny můžu zjistit.
3. Podle mne se jedná o zdařilou dílčí rekonstrukci- pokud máte nemovitost a kvůlu zastaralosti topného systému budete muset investovat do jeho rekonstrukce, budete zároveň měnit i vchodové dveře, záchodovou mísu a kuchyňskou linku? Ne, uděláte nejspíš jen to, co bude nutné, případně pokud podléháte modním vlivům, tak ještě něco málo módního.
4. Monopolní dopravce se chová tržně. Nechce si nechat utéct lukrativní trh, tak se snaží. To je podle mne v pořádku. Já hlavně nevím, kde berete ty hromady špíny ve vlacích ČD- jezsím opravdu denně a vlaky jsou podle mého názoru čisté. Netvrdím že je tomu tak na celém území ČR.
Nákupu jednotek (masívnímu) zatím říkám raději ne- dokud se neošetří to, aby z našich daní nešla většina pro podivné manažery, zprostředkovatele, kamarádíčky apod. Až budou tyto jednotky za cenu cca 90-95% ceny v CH nebo D, budu spokojený.

K zaseknutým dveřím jsem už psal v příspěvku z 13:07:24. Kdyby za to lidi nebrali tehdy, kdy nemají, asi by se to tak nesralo. Ale jak mají poznat, že už můžou? Toť otázka. Mě osobně se tyto dveře podařilo odstavit jen jednou, to mi pak průvodčí říkal, že zlobily už nějakou dobu.
uziv1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.74.66.36
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 16:53:06    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal:
1.Nejsem tak velký odborník na daně jako vy. Proto se zeptám: Jdou daně nepřímé do jiného systému než daně přímé?
3.Pokud budu mít nemovitost a přestanu platit daně, za ušetřené peníze si jistě budu moci dovolit vyměnit, kromě topného systému, i záchodovou mísu :-D
4.O hromadách špíny jsem já nemluvil, ale zas úplně čisto ve vlacích není. Chování monopolního dopravce by bylo v pořádku, pokud by levné jízdné a stejné služby jako na trase Praha-Ova zavedl plošně na celé území.

K těm dveřím: Přesně tak, je snad někde napsáno, třeba v SPP, kdy mají lidi brat za kliku? :-D Já za kliku beru po zastavení vlaku a přesto se mi několikrát stalo, že fíra zapomněl pustit vzduch. Čili tohle je čistě věc dopravce, jakým způsobem si to ošetří
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:14:53    Odkaz na tento příspěvek  

uziv1- samozřejmě že daň přímá i nepřímá generuje pořád stejné koruny (jakožto jednotky měny), které padnou do stejné kasy. Ale např. DPH platí i malé dítě, když dojde do obchodu pro lízátko. Narozdíl od přímé daně z příjmu, kterou u něj určitě nevyberete. Vzhledem k tomu, že z vašeho nicku nejde určit věk (stejně jako z mého), nevěděl jsem, zda nejste ve skupině lidí, kteří zatím platí jen daně nepřímé (a ještě o tom kolikrát ani neví, protože na lízátko dostanou od rodičů), proto jsem se zeptal. Přiznávám, možná trochu nejednoznačně, neohrabaně.
Váš bod č.3 moc nechápu- ony ČD neplatí daně? Nějak jsem si nevšiml. Navíc samy ČD přímo neurčují, kolik peněz půjde na rekonstrukce, to bývá spíš politické rozhodnutí (spíš bychom mohli říkat přihrávka, že?).
Bod č.4- pokud bude Jančura někdy soutěžit o lokálky a vyhraje, budou tam v každém vagonu stewardky? OK, táhnu to do extrému, ale vy s vašim názorem, že by měly být služby zavedeny plošně, taky.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:20:52    Odkaz na tento příspěvek  

uziv1- kdyby bylo napsáno v SPP kdy se mají otvírat dveře, bylo by to k ničemu (kdo si SPP četl)?). To raději ať to vyjde v Blesku na pokračování. Na dveřích jakéhokoliv vozidla by měl být veliký piktogram, který by jednoduchou formou dal najevo, že se jedná o dveře dálkově neovládané nebo dálkově ovládané. U těch uvedených na druhém místě by pak musela být dobře viditelná indikace, zda se může/nemůže otvírat. Pak by poruch určitě ubylo.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezioddílové dveře se při té rekonstrukci mohly nahradit posuvnými, které by se zavíraly samy (a třeba i na fotobuňku otevíraly). Cena by vzhledem k navýšení komfortu měla být více než přijatelná. Že to nemají ani ty honeckry s novým interiérem, to je pro ostudu. Chjo.
http://bahnhof.cz
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:40:01    Odkaz na tento příspěvek  

Thingie- jo, to by vůbec nebylo špatný. Ale většina těch závad vzniká u vnějších dveří, o těch jsme se bavili. Když jsou tu zmíněny ty rekonstrukce Bdmtee- kolik jich je a kde to jezdí?
Dík
uziv1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.74.66.33
Odesláno Neděle, 27. listopadu 2011 - 17:45:10    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: nechť si ostatní uživatelé udělají z mých a Vašich názorů svůj obrázek. Jsem přístupný komunikaci, ale dále bych navrhoval použít jiný komunikační kanál. Tato diskuze je určena především pro Tratě kolem Brna a ostatní uživatele by diskuze o DPH mohla rozčílit :-D Btw: Pokud je v SPP položka o dveřích (byť to nikdo nečte), ČD by mohly za nesprávné šáhnutí na kliku vybírat pokuty, čímž by se ošetřila poruchovost dvěří ř. 560, jak píšete :-D