K-report
 

Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 27. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 27. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 09:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda už reálně někdo odchytil nový typ Srbska. Já včera. Foto návěsu AA 010 LU klasicky nic moc, tahač měl měco jako AA 001 LC.


(Příspěvek byl editován uživatelem voy.)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5520
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 10:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy (400):

tahač měl měco jako AA 001 LC

To asi bude překuk, proč by tahač měl přívěsový formát? Navíc srbský kód LC neexistuje.

Jak se tak dívám na srbské PZ, tak mě napadly možné kolize, tou první jsou přívěsy versus stadardní formát, např. okres Aleksinac (AL)...přívěs AL-001 AL a standardní AL 001-AL...takže tady máme duplicitu. A druhá kolize je u okresů Bogatić (BĆ) a Bečej (BČ)...jak blízko musí člověk těm PZ být, aby rozpoznal Ć od Č? Tohle také srbští hoši moc nedořešili.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2011
Route66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 11:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna policejní "Amerika".
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 12:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Tatraplán je nádhernej, fakt nadčasovej design...

Možná detail, ale tohle není Tatraplán, ten vypadá zezadu takhle - jinak okénka, menší "ploutev" atd.)
Jinak souhlas, že tatrovky byly krásné a unikátní.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 13:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srbské PZ
Je tam kolize čtení v srbské azbuce a latinské transkripci, přičemž ta první měla přednost, přestože je na tabulce jen v malém provedení jako součást znaku.
http://sr.wikipedia.org/wiki/
Takže vedle BC Bečej je BC také Bogatič, SA je Senta a Šabac, VS má Vrbas a Vršac. Je to výsledek střetu vypjatého nacionalismu a potřeby zůstat v Evropě
a bude to dělat potíže. Naštěstí nedopadli jako "Republika Srbska" část BiH v 90. letech.
V českosl. poměrech se diakritika taky používala ale nikdy by se nepřipustila záměna slovenského Štúrova se ŠÚ za Šumperk se ŠU jako samostatně stojícího
rozlišení. Ale zároveň se desítky let kašlalo na normu MPZ a namísto určeného CS se používalo ČS...
Přehlásky v Německu a speciální znaky v Dánsku jsou rarita a taky výraz jáství za každou cenu a bude zajímavé pozorovat, jestli se udrží.

www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 13:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Aha, takže "jen" Tatra, OK.

Rul 5520: Tahač měl na stopro AA 001 a pak dvě písmena. Za LC nedám ruku do ohně, mohlo to být i LČ, IC, IČ, ale prostě 2 písmena.
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 15:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@tomcat /5550/: díky moc za info ten tatrplán je hvězdnej, zřejmě dobrej oddíl
Kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4151
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 20:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: Za LC nedám ruku do ohně, mohlo to být i LČ, IC, IČ, ale prostě 2 písmena.

IC je možné, to je kód regionu Ivanjica. Z ostatních možností nic nepřipadá v úvahu.

Tahač měl na stopro AA 001 a pak dvě písmena.

To ale možné není. Značky v obráceném formátu s regionálním kódem na konci se vydávají pouze pro přípojná vozidla.
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 21. března 2011 - 22:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_I and Rul: s tím tahačem je to teda zvláštní. V tom provozu na dálnici kolem Brna, kde jsem to fotil, jsem při předjíždění viděl, že jak tahač i návěs začínali na AA 001 resp. na AA 010. Nechci zde polemizovat s tebou ani Rulem, ale je to fakt divný. Jsem přesvědčen, že tahač měl AA 001 pak dvě písmena...
Bohužel foto tahače nešlo udělat.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 10:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Voy
Tu tabulku měl na čelní části kabiny nebo na levém blatníku ve směru jízdy?
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 10:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tabulku jsem četl, když jsem ho předjížděl, takže ji měl vzadu vlevo, na levém zadním blatníku (blíže ke středu silnice). V první sekundě jsem si myslel, že vidím AA 010 LU, tedy, že to je systém jak v Itálii, kdy značka tahače je i na návěsu.
Jenže v druhé sekundě jsem viděl, že čísla jsou si podobná, ale ne stejná.
Totiž já jsem valil po dálnici svou rychlostí a on tak 85 km/h. Když jsem ho předlížděl, vidím Srbsko a tak jsem zbrzdil, jel v odstavném pruhu a znovu se za něj zavěsil. Musel si myslet, že buď jsem policajt a měřím mu rychlost, Celní správa, nebo mafie
Přední tabulku tahače jsem pořádně nezaregistroval.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1419
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 11:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Očité svědectví je v tomhle případě myslím dostatečný důkaz. Jsou tu myslím lidi co něco vědí o provoz TIRáků, tedy za jakých podmínek můžou na silnice třeba v EU(povolení atp.). Z toho by se pak dalo dovodit jestli u srbské firmy někdo omylem přehodil tabulky nebo jiný renonc. Osobně si myslím, že tam v tom nemají pořádek a kdoví, jak se vůbec obyvatelstvo k změně staví. Už jenom fakt, že udělají latinskou transkripci z jejich azbuky a "nevšimnou" si, že to automaticky vygeneruje prolnutí/duplicitu hned 6-ti(!) regionů.
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 12:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že se časem podaří odchytit další soupravu a jistě lépe, než mě. Takže pak budeme všichni chytřejší...
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 13:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: Myslím, že se časem podaří odchytit další soupravu a jistě lépe, než mě. Takže pak budeme všichni chytřejší...

Ano, pro nedostatek důkazního materiálu musíme případ odložit. Ostatně podobně jsem nedávno "odkládal" případ kamarádova tvrzení, že potkal Fabii II s okresní značkou série PMU...
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
David_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 15:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Praha-Na Poříčí
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5554
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 18:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak na podívání :

Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 20:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, jen tak na mrknutí co mi přivezl kamarád za FAKE z Kuby, originál se mu báli místní dát, aby je "vousatej" nezavřel do lochu


V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: 1B4 1B9 2B0 2B2 2B8 3B9 4B3 5B3 6B1 6B3 6B7 6B9 7B3 7B4 7B5 7B6 7B7 7B8
(¯`·.¸¸. > DXLV <.¸¸.·`¯ )
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5556
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 22:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Bmc5365 (415)
Jj, jen tak na mrknutí co mi přivezl kamarád za FAKE z Kuby ...

Tak to je opravdu děs a hrůza ...
Tváří se to jako napodobenina soukromé (PARTICULAR) PZ staršího typu, na prvním obrázku můžeš porovnat se vzorovkou; na druhém obrázku je pro porovnání PZ pro soukromá vozidla ze současného výdeje.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 22. března 2011 - 23:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bmc5365 415
Pokud si taky myslíš, že je to "děs a hrůza" jak se tu píše, nebo pro to nemáš žádné využití a skončilo by to v popelnici, tak by bylo určitě lepší poslat to lidem, kteří shromažďují z Kuby a o Kubě všechno, co jednou bude Kubáncům dokumentovat, v jakém žili "ráji". Mimochodem, už jenom předáním téhle, v hodně nuzných podmínkách spíchnuté, ilustrační ukázky cizinci se předávající vystavil hrozbě dlouhého pobytu v kubánském kriminálu - předat originál? ....může jedině sebevrah. Jinak je to docela dojemný důkaz, jak jsou Kubánci hrdí na to málo, co jim z jejich národní identity režim (zatím) nechal.
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 09:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po čase zase něco z cest po Rakousku.
Z přehršle značek na přání mělo smysl zdokumentovat postupku a zřejmě bývalého vojáka jednotek SFOR


Když přišel majitel tohoto vozu pro značky, neměl jinou možnost, než tyto.


Majitel vozu se chtěl ujistit, ujistit, ujistit....ujistit, že se mu značka neztratí. 8x a ještě natvrdo


Myslím, že toto bude Rakouská vojenská policie
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 09:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaký čas jsem strávil v okolí Bad Gastein. Je to příjemné letovisko s dobrým lyžováním a lázněmi.
Na nic převratného jsem nanarazil, ale docela mě zaujal místní soukromý autodopravce Rainer. Na všech svých vozech a autobusech měl téměř stejnou značku. Lišila se vždy jen v jednom písmenku. Tvar měla JO písmeno 3000.
JO = St. Johann im Pongau, Salcburgsko
Zde pár příkladů, vozový park měl větší



Ilustračně jedna z prvních registrací a manipulačka
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 09:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Brně odchycená NL exportka
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeste k te Kube. Kde se teda berou vsechny ty jejich znacky na burzach a v nasich sbirkach? Ja si myslim,ze spousta lidi s tim dela velky humbuk. Osobne jsem si privezl mraky znacek z Libye,Tunisu a jinych statu.Kamaradka mi privezla znacku z Indie,Syrie a nikdy jsem nezaznamenal zadny problem. A pokud je nejhur,da se znacka prece poslat. Myslim si,ze kdyz se clovek snazi,tak se da SPZ sehnat i odeslat z kazde zeme.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mňam, 135=ČR
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: Chystas sa aj nieco z tej zbierky vymientat?
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 12:55:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych pravdu řekl, mám je chvilku, nevím. Zkus mi napsat na soukr. mail.
Jinak mimochodem, na O 135-18 je modrý proužek nalepen...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 13:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná někoho potěší tyto postarší německé tabulky na přání z nějakého autosalónu.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 18:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Isoptin 269
...Myslim si,ze kdyz se clovek snazi,tak se da SPZ sehnat i odeslat z kazde zeme.
Až seženeš pravou tabulku z KLDR (Severní Korea) a už zmíněnou Kubu tak se pochlub
Slušné napodobeniny kubánských (made in asia) jsou k sehnání v již. státech USA kde je kupuje
početná kubánská komunita.
Snadno odeslat reg. tabulky "z každé země" nešlo nikdy a nikdy to tak bohužel nebude, ale to
už je téma poštovnictví....
.
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 18:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nooo,ja nevim,ale Kuby mam dve a zcela jiste jsou prave. Az budu mit cas,tak je vyfotim. KLDR sice nemam,ale na burzach jsou celkem casto a napodobeniny to take nejsou. A nezapominej,ze jsou staty,kde se znacka vyhazuje i s autem a z tech opravdu neni problem tu znacku ziskat,protoze to je proste kus plechu - Napr.Kena...
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 18:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeste k tomu odesilani - mesicne mi prijde cca 8 baliku se znackami z celeho sveta nikdy zadny problem nebyl. Naposledy zasilka z Bhutanu a uplne v pohode...
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 19:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepochybuju, že máš čilý poštovní styk s celým světem, jen vymezuju ty dvě země, kde tě za úplnou, z našeho pohledu prkotinu, nejen že zavřou, ale klidně i úředně odpraví pokud chtějí (KLDR). Styk s cizinci/cizinou je prostě někde nežádoucí...Že se podnikavci najdou i v ultranesvobodné zemi není nic nového. Z bývalé ČSSR šlo taky propašovat spoustu sběratelských věcí.
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 23:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Isoptin: měnil jsem značky s někým z Ruska (nebo nsad Ukrajiny) asi 2 roky dozadu a odeslat to nešlo. Musel to posílat z Polska.
Před měsícem z Ruska značka nebyla odeslatelná.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Hawk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2010
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 11:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Srbsku, vydání takového příkazu: Každý okres obdrží takové tabulky v pořadí xx 001-001-AA AB ,001-AC.......001-AZ.Dalším okres začíná xx 002-AA .... etc.Potom první čtvrti mohou získat i 003 a 004 a 010. Česká republika je hodně srbsko-následovat nimi.foto? Zvláště typ 104.Tam systém je stále nejasný
Delivery
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 18:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O aku znacku sa jedna? Dakujem
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5561
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 18:17:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Delivery (2)
O aku znacku sa jedna? Dakujem

Moc pěkné fotečky !
Je to švédská diplomatická značka; EJ = Slovensko, 014 je evidenční číslo, D = soukromé vozidlo administrativního nebo technického personálu zastupitelského úřadu.
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 18:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zajímavost co jsem nalezl na webu za stránku... Docela hodně zajímavá http://www.olavsplates.com/country_index.html
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 20:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Estonska prevozna znacka?
Zaujimavy je ale podklad, ktory nie je biely, ale sedo-strieborny. To som videl prvy krat.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 20:22:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: šmolko (1303)
Estonska prevozna znacka?
Zaujimavy je ale podklad, ktory nie je biely, ale sedo-strieborny. To som videl prvy krat.


Ano, je to tak ... Posílám Ti to v originále z Europlate s doplňkovým obrázkem:
"Since 2004 temporary (transit) plates have been 520×113 mm, red on unpainted aluminium, with the euroband at the left. For cars and trucks, the registration is in the format of AB, later AE, a hyphen and four numerals.
Temporary plates for other classes of vehicle are similar but measure 420×113 mm with a registration in the format of U, a serial letter starting from B, a hyphen and a three digit number."

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 20:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Dakujem za doplnujuce info.
Necakal som, ze farba pozadia je nenafarbeny hlinik, skor som si myslel, ze je to nejaky sedo-strieborny odtien farby. Kazdopadne to vyzera zaujimavo a cloveku ktory sleduje znacky to rozhodne udrie do oci
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19288
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 14:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Exotická návštěva dnes v Praze-Holešovicích:


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4225
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 15:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna tablice wojskowa od města Bydgoszcz

UD - autobusy
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5565
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 17:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: McBain (19288)
Exotická návštěva dnes v Praze-Holešovicích:

Že je to marocká diplomatická, je zřejmé; dodávám jen, že 54 = Česká republika.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19292
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dodávám jen, že 54 = Česká republika.

Takže zřejmě našinec v Maroku?
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Klv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Maroko - mají tam i ostatní země císla podle UIC?
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5567
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Klv (860)
Ad Maroko - mají tam i ostatní země císla podle UIC?

Nevím, co míníš zkratkou UIC (mezinárodní železniční unie) . Pokud máš na mysli číselné označení diplomatických kódů dalších zemí, existuje jejich přehled v rozmezí 1 - 61.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 10:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na Tomcata:
Nevíš, kdy se začala vydávata tahle Belgie, popřípadě co je to za typ? Já znám jen tu značku s pruhem, která se rozlepuje nebo tu nejnovější 1-ABC-123. Díky za info.

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5572
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 11:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 363eso (2266)
... kdy se začala vydávata tahle Belgie, popřípadě co je to za typ? ...

Belgické tabulky typu PPP-ččč se vydávaly v letech 1973-2008; na obrázku je přední tabulka, kterou si na rozdíl od zadní (úřední) musel nechat majitel vyrobit. Od roku 2002 se na ní často používal německý font vč. europruhu, podklad musel být povinně reflexivní. Původní tabulka AHK-655 byla vydána někdy v letech 1973-4, na fotce je její modernější replika.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 11:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: takže je to replika ale je to brané jako "originál". Abych si pak nekoupil falešnou značku.. o to mi jde.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 12:30:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vsechny predni B znacky jsou repliky. Na urade dostanes jen zadni,predni nikdy.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 12:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, tak to chápu, díky za info, oběma.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 14:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen bych ty přední belgické značky nenazval repliky. Pod tímto pojmem si představuju něco jako náhradní napodobeninu. Nebo si ten pojem vykládám špatně?
Přední belgické značky bych nazval jako legální dovýrobu.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4167
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 16:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: Přední belgické značky bych nazval jako legální dovýrobu.

To ovšem také není přesné. "Dovýroba" znamená náhradu něčeho, co bylo ztraceno, poškozeno nebo rozměrově nevyhovovalo. Což ovšem není belgický případ.
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5538
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 16:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přední belgické PZ mají shruba stejnou hodnotu, jako francouzské značky, jde o tabulky, které vám vyrazí v jakémkoliv zámečnictví a jejich font se proto mnohdy liší.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 28.2.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 28.2.2011
Ikarosa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 17:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stojím si takhle na semaforu, a koukám do blba...až zadívám do téhle éšpézetky (viz.obrazky)...V duchu si říkám ;

"Hele to by mohlo zajímat kluky z , hmatám po foťáku ..samozřejmě v tu chvíli pádla zelená ..
a to jste měli slyšet hned to bylo : jeď, ty k}clipart{angryée !!co dělá ten čna co čekáš vle!!

Ale navzdory ostré palby jsem dokázal statečně udělat dvě fotky, tady sou :-) :
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5574
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 17:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Ikarosa (334)
Ale navzdory ostré palby jsem dokázal statečně udělat dvě fotky ...

Díky za ně, nevidí se to u nás každý den; je to Maroko, běžná poznávací značka.
Po evidenčním čísle následuje arabské sériové písmeno ( v tomto případě B) a 1-2 místné číselné označení provincie; 1 = Rabat.
-----
Ad: že by (2466)
K belgické tabulce - omlouvám se za možná nevhodné označení "replika"; měl jsem na mysli to, že původní přední značka vypadala třeba tak, jako na připojeném obrázku, možná byla i plastová; tzn., že tabulka AHK-655 na fotečce v příspěvku 363eso (2266) byla na auto umístěna až v letech 2002-2008.
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 20:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro mně docela exotika někde z pomezí Malé Strany a Smíchova - Dubai:


Rulův celorepublikový SPZ přehled

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 21:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Praze v poslední době samá exotika


Kroměříž navštívila Rostovská oblast

PC 7689/61 - zajímavá přívěsová série PC, v azbuce RS a tedy Rostov?
Kamion měl - M593AB/161..


Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 21:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira: hezký Rostov, ten už jsem v KM jednou potkal.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5576
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 22:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2z5 0409, 363eso
Rusofilové, posílám vám inspiraci - možná se dočkáte, že z toho v budoucnu něco podobného uvidíte ...
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 27. března 2011 - 22:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parkoval v pátek vedle mě na Proseku. Poradí někdo odkud k nám zavítal? Díky

Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů