K-report
 

Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 14. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 14. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 12:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Díky za informace. Značka se později ukáže v mé sbírce.
Rul: pěkné zakončení těch nádherných reportáží z cest, jinak díky za fotky Rusáků.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6333
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 12:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Rul (5975)
Tam to bylo jak v ráji, tolik polonahých žen jsem v ulicích měst nikdy neviděl. Slovanky jsou krásné ženy.

To jsem nečekal, že nějaké baby na Tebe tak zapůsobí - to bylo asi tím horkem, že ?
V každém případě jsi s tou "nějakou litevskou" udělal dobře - je to produkce 1992-2004, rozměr 280x200 mm a vyhlíží docela jedle . Jako nepochopitelné mi pak připadá, že LT se zavedením europruhu 20.9.2004 tento formát zcela opustila a zavedla místo něj "ameriku" 300x150 mm, jejíž provedení a vzhled se mi jeví jako podstatně horší.

2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 12:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já dnes svou dovolenou také uzavřu

Poslední kdo byl v naší destinaci Polichrono hodně vidět bylo Bulharsko a Rumunsko.

Bulharsko:
Tak nějak nic k němu nemám, jejich značky považuji za povedené, ale tak nějak jsem u nich neměl co fotit. Tak jen starší přívěsová focená v Maďarsku, pěkné číslo a atyp..




Rumunsko:
Jejich značky se mi líbí, ale až na jednu vyjímku a to jsou značky z Bukurešti. Tím že je na značce o jedno písmenko méně jsou většinou takové smrštěné a prázdné.. Příklad první fotka, jedna značka smrštěná, druhá naopak díky mezerám mezi sériovýmí písmeny roztahaná Navíc se mi nelíbí že písmeno I nemá kolem sebe větší mezeru, takhle nahuštěné se z větší dálky stáva nečitelné..
Podařilo se mi chytit dvě nové Bukureště, plus v Srbsku na odpočívadle jsem ještě viděl projet B 990 CER..
Dvouřádek jsem fotil v Maďarsku na odpočívadle, ikdyž na ten MB moc nepasuje, tak se mi na něm stejně líbí a potěšil mě, je to můj první RO dvouřádek Motorky jsou focené v Řecku..




Ostatní státy už byly tak nějak vyrovnané.. Tak to vemu tak nějak odhadem podle vzálenosti od Řecka..

Albanie:
Nová AL se mi moc líbí, ikdyž jsou značky Itálii podobné, člověk si je díky fontu a orlici v proužku jen tak nesplete. Jediné co mě mrzí to celostátní kódování, to je velká škoda
TR..S a TR..U focené v Soluni.





Nové Kosovo
V Řecku jsem viděl pouze jediné auto, které mi ujelo. Tyhle dvě jsem fotil v mezipásmu mezi GR/MK. Docela zajímavé značky. Kódování je jaké?




Bosna a Hercegovina:
Převažovaly hlavně nové značky Ikdyž na můj vkus jsou trochu překombinované.. To první písmenko mělo být jinde, třeba 43-OK-924, tak by ta značka byla zapamatovatelnější..




Kypr:
Na tohle auto jsem docela koukal, protože jsem tuhle značku nikdy na živo neviděl V zadu měl úpně jinou značku, v britském tištěném provedení ve žluté barvě.


Rakousko: Těch jsem viděl hodně, hlavně po cestě tam i zpět a to hlavně auta z Vídně.. Fotka ze Soluně.
Bělorusko: Auta byla dvě jedoucí za sebou, ale povedlo se mi vyfotit pouze tohle. Foceno v dopravní zácpě okolo Soluně na cestě domů..
New York: Docela exotika, ikdyž asi podle MPZ na vozidle to bude Řek.. Foceno v mezipásmu GR/MK..



Němce, Poláky, Nizozemce, Francouze, Italy nebo Brity jsem také viděl po cestě ve větším množství, ale nefotil jsem je..

Zajímavé bylo sledovat kolik zemí z Evropy přešlo na kombinaci ZZ 999 ZZ.. Na hraničních přechodech nebyl problém vidět za sebou jet SRB, MK, I, F.. Nebo i A, SK nebo některé PL..
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 13:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na konec..

Slovensko:
Slováků jsem přímo na místě viděl více než CZ aut. Všechna tři auta focená přímo v Polichronu, kde jsem ještě viděl BA a KE. Ten Senec nás dokonce předjel na zpáteční cestě na MK/SRB hranici..




Česko:
Na česká auta jsem se samozřejmě zaměřil už při cestě do Řecka. Po cestě tam i zpět jsem jich viděl celkem dost, hlavně v Maďarsku.. Na místě už jich moc nebylo.

PMU 82-80 Na H/SRB hranici..
4A1 8253 Na H/SRB hranici..
6B8 6956 orp Boskovice. V Polichronu.


4E3 1556 102 orp? Tažné mělo 1E7 0904. Na H/SRB hranici.
4H9 2352 orp? V Komáromě v H.
3J5 2867 orp Havlíčkův Brod. V Polichronu.


7S0 3764 orp Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Na MK/SRB hranici.
9S9 3372 orp Mladá Boleslav. V Polichronu.


5T4 4898 orp Kopřivnice. V Polichronu.
5T8 7038 orp Kravaře. V Polichronu.
2Z3 2641 orp Uherské Hradiště. V Polichronu. Jedinej Zlínskej kraj co jsem za celou dobu viděl.


A to je z dovolené vše:-)
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 13:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych zapoměl, tyhle dvě značky jsou co? Foceno v Soluni a v Polichronu..


Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6335
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 13:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2z5 0409 (2627)

Díky za moc pěkné fotečky a zvláště za detailní pohledy na značky RO, AL, RKS a CY !
Ke kosovským: dvojčíslí 0106 označuje region, v tomto případě 01 = Prishtinë /Priština/. Písmena jsou sériová.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6336
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 13:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2z5 0409 (2629)
Ještě bych zapoměl, tyhle dvě značky jsou co?

Zvláštní kousky ; francouzská se mi jeví jako modernizované provedení původní značky, která byla ovšem bílá nebo stříbřitá na černém podkladě; reg. 678 K25 odpovídá dépt. Doubs z počátku roku 1951.
Ta druhá je oříšek, řekl bych spíše kokosový ořech. zatím jsem se nad tím moc nezamýšlel - jsem po obědě a dal bych si spíš lehčího šlofíka - ale jeví se mi to jako hříčka či srandička ... netuším, co je v horním řádku, jestli Ó Í nebo nula jedna. Pokusím se a ozval bych se.
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 14:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta fotka s PMU 82-80 je skvělá. Čtyři auta - čtyři státy. Škoda, že není vidět značka toho Golfa...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 15:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira (2627):

Bulharsko...Tak jen starší přívěsová

To ne je to dánská komerční přívěsová, podívej se na tu fotku pořádně a všimni si oválu DK.

Jinak moc hezké podívání na ty fotky!

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.8.2011
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 16:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira: Pěkná reportáž, doufám, že jste si dovolenou užili, jaké to bylo, jet až do Řecka busem?
Jak říká Rul, ten přívěs je dánský, nikoliv bulharský. Jinak díky za pěknou haldu fotek hlavně za ten Plovdiv a Blagoevgrad.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 18:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NI včera v Olomouci se zajímavým fontem :

Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409: 4E3 1556 102 orp?

Je to ORP LITOMYŠL (r.r. 4E3 1571).
.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6337
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 10:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na podívání - směska EU značek evropských států, při letmém pozorování může snadno dojít k záměně ...

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6339
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 09:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zvídavé: copak je to za značku ? Že_by Rakušané zavedli nový typ ?

že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2938
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 13:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Krista pána, cos´ to vyfotil????????????!
A gde!?!?
Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 13:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Pro zvídavé: copak je to za značku ?

Určitě Alžírsko, ale rakouský EU-pruh tam nepatří.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6340
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 14:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: že by (2938), Tab50 (663)
Pro Krista pána, cos´ to vyfotil????????????!
A gde!?!?

Já jsem to nefotil, ale že to stojí za to ?

Určitě Alžírsko, ale rakouský EU-pruh tam nepatří.
Přesný zásah !
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 18:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belgická armáda

Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 18:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při mých dnešních a včerejších toulkách Prahou...
Maďarsko, Irsko a ruský diplomat


Hádám, že ten diplomat je český diplomat v Rusku? A jaká je teď aktuální série v Maďarsku? Ví to někdo? Díky moc
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 19:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha rychlých kol.






Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6342
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 19:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Gapa (544)
Hádám, že ten diplomat je český diplomat v Rusku?
Ano , 148 = Česko, T = technický personál

A jaká je teď aktuální série v Maďarsku? Ví to někdo?
Je hlášená LXR-005, ale velmi pravděpodobně už bude ve výdeji MAx, MBx ...
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3490
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 20:43:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odkaz a odkaz.

Info o type pod fotkami. Auto bolo 40 rokov pod senom v stodole.

čiže staré FR?
www.SPZ.unas.cz
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 20:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera se mi do rukou dostalo tohle Přidávám i obrázek mé malé GB sbírky

Značku mi dovezla kamarádka mé milé, která se nyní vrátila z Anglie.. Bohužel značka je na půl přelomená, prej je z auta které šlo odhlásit a značky ve firmě přelomili na půl
Značka sice drží vcelku, spodní fólie přetržená není, ale horní plast je vejpůl. Nevíte někdo čím ten vrchní plast mám spojit? "Sekunďákem" si myslím že to držet nebude, nebo když jo tak jen tak chatrně..



Kdy a kde byla značka vydaná?
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5977
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 21:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira (2631):

Sekunďák bude stačit, ale nech to alespoň 24 hodin ležet na rovné ploše a polož na to nějakou těžkou rovnou knihu. Značka byla vydaná v 2. polovině roku 2010 v Northamptonu.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.8.2011
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6343
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 21:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Tomino (3490)
...čiže staré FR?

Ano, je to stará Francie, systém 1951-2009. Rozdělovací tečky mezi dvojicemi číslic, resp. písmen jsou celkem kuriózní.
Značka 73.BL.24 byla vydána v roce 1955 v dépt. Dordogne.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 21:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Díky za potřebné informace k RKS a modernizované F.. Ještě bych potřeboval, máš někde seznam těch RKS kódů?

A popř. na tu "fialovou" OIE 3338 se klidně vyprdni.. Já myslím že jde o FAKE


Guldys: "Ta fotka s PMU 82-80 je skvělá. Čtyři auta - čtyři státy. Škoda, že není vidět značka toho Golfa..."
Toho Golfu škoda, mě to v tu chvíli ani nenapadlo kolik státu se tam sešlo.. Jinak na tu cestu do Řecka jsem se těšil i proto že uvidím velké množství států které se mezi sebou budou různě kombinovat.. Což jsem taky viděl a nabažil jsem se do sytosti Na zpáteční cestě když jsme projížděli po Maďarské dálnici jsem cítil že už začínám být přeznačkovanej..


363eso: "doufám, že jste si dovolenou užili, jaké to bylo, jet až do Řecka busem?"
To se ví že užili Cesta autobusem.. Já říkám že vydržet se to dá, ikdyž chce se to mírně přemoct a být trochu trpělivej Cesta tam se mi zdá že je vždy lepší, člověk se těší na moře a taky na to co po cestě uvidí.. Navíc my vyjížděli už v 7 ráno, přes den jsme dojeli až k Bělehradu.. Pak už byla noc, kterou člověk chvílama prospí (já spal v kuse asi 2 hodiny, a zbytek jsem spíš klimbal..) a ráno kolem 9 hodiny místního času (+1 hod) jsme byli konečně na místě v Řecku. Po cestě nás drželi jen na SRB hranici, a to 3 hodiny!!!
Zpáteční cesta už byla horší. Vyjížděli jsme až ve 3 odpoledne místního času. Noc nás zastihla na začátku Srbska, opět jsem toho v SRB moc nenaspal.. Nad ránem jsme byli před Maďarskem a to už jsem od 6ti ráno nespal vůbec..! Pak projet celé Maďarsko, což už chvílema pro mě bylo zdlouhavé (ikdyž člověk musí zachovat klid a myslet nebo vnímat něco jiného..). Kolem 11 našeho času jsme byli v Bratislavě kde jsme přesedli na bus do Brna. Ty poslední dvě hodiny už byli fakt utrpení, myšlenkama už jsem byl doma.. O půl 2 jsme dojeli do Brna, po 23 a půl hodině cesty!!! Jako říkám dá se to vydržet.. Ale příští rok už busem nejedu, už fakt víc né:-)


Rul: "To ne je to dánská komerční přívěsová, podívej se na tu fotku pořádně a všimni si oválu DK."
Já si toho oválku DK všimnul, ale myslel jsem že návěs je pouze dotaženej z DK a jezdí v BG, tahač byl právě Bulharskej, což mě asi celkově zmátlo


"Jinak moc hezké podívání na ty fotky!"
Nápodobně Na tvé reportáže se vždy moc těším, člověk si počte a kukne na státy kam se jen tak nedostane..
A co na tobě obdivuji že jezdíš sám na vlastní pěst, žádnej bus a cestovka, ale vlastní auto a chuť někam vyrazit a frčíš

Tohle je můj velkej sen.. Koupit si velké a spolehlivé auto* a vyrazit někam daleko, třeba do Řecka, Itálie, nebo do Španělska.. Někam daleko na vlastní pěst, to je můj sen

*docela se mi zalíbilo auto Toyota Previa která je na fotce v mém příspěvku 2627 s Rakouskou pz SP 772 CR.. Podle mě ideální auto na cestování, prostorné, určitě pohodlné a v případě potřeby se dvě osoby v zadu po sklopení zadních sedaček určitě vyspí.. Nehledě na to že by na čumák a možná i do zadního výklenku šel namontovat dvouřádek, typ 105 nebo 106.. To by byla krásná reprezentace českého atypu v dalekém zahraničí
Tenhle sen si někdy chci splnit..


"Sekunďák bude stačit"
Dám na tebe, zítra si koupím sekunďák A díky za informace o výdeji
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6344
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 21:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2z5 0409 (2632)

Od včerejška je mi jaksi nevalně, mám teplotu, práce mi nejde od ruky, asi brzy zalezu do pelechu to vyležet. Pokud to nehoří, tak Ti kódy RKS i informace o té křiklavé mopedové značce pošlu zítra ...
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 22:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat díky za informace
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 22:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Nic nehoří, vše má svůj čas.. Jdi se do peřin vypotit ať si další dny čilej
Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4445
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 23:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409: Což jsem taky viděl a nabažil jsem se do sytosti Na zpáteční cestě když jsme projížděli po Maďarské dálnici jsem cítil že už začínám být přeznačkovanej..

To je jedna z věcí, která mě na cestování po Evropě baví sledovat - prolínající se národnosti (reprezentované právě poznávací značkou na autě) na dálnicích. Letos jsem byl v Itálii a po deseti dnech jsem se dokonce začal těšit, až zase uvidím více našich značek s tím podivným formátem s jedním písmenem mezi čísly. A když se tak koukám na ty fotografie, tak je to sice divné, ale zaručeně originální.
A jinak mě velmi těší, jak bývalá Jugoslávie přechází na velmi pěkné formáty značek.

Mimochodem, kolem žlutého Transportera PMU 82-80 chodím téměř denně v rámci mé letní brigády a firmu Hofmeister dobře znám.

Gapa: Při mých dnešních a včerejších toulkách Prahou...

Pokud si nalistuješ některé z minulých vydání Světa Motorů, tak Chevrolet LVT-391 tam podrobovali redakčnímu testu.
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Tootti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3392
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 00:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

premazávam si fotky a pozerám že:

New York Press na dodávke televiznej stanice abc7
http://www.thebus.org/
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7376
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 09:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dokonce začal těšit, až zase uvidím více našich značek s tím podivným formátem s jedním písmenem mezi čísly

Tak to se mě ještě nestalo. Snad možná kdybych se vracel z Polska :-)

Tomcat: také přeju brzké vypocení.
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6345
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 15:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 2z5 0409

KOSOVO - regionální kódy - první název v albánštině, název v závorce je v srbštině

01 Prishtinë (Priština)
02 Mitrovicë (Mitrovica)
03 Pejë (Peć)
04 Prizren (Prizren)
05 Ferizaj (Uroševac)
06 Gjilan (Gnjilane)

----
OIE/3338 je řecký moped z období 1976-2004. Kromě jednotných značek s černým písmem na bílém podkladě o rozměrech 200x120 mm tolerovaly dopravní úřady jednotlivých prefektur za úplatu i značky odlišných rozměrů, barev i písma. Dodržovala se však zásada uspořádání alfanumeru - nahoře 2-3 místné kódové označení místa registrace, dole čtyřmístné číslo.

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 21:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

modra je dobra:
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6348
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 06. září 2011 - 18:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezvyklá Francie - copak to je ?
Napovídám, že jsme něco podobného kdysi řešili mezi českými i slovenskými "značkami".

že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. září 2011 - 10:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsme to už řešili u značek v CZ a na SK, tak že_by to byla žabožroutí komedoznačka?
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6351
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 07. září 2011 - 13:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: že by (2949)

Trefils to přesně ... ; třeba se časem ukáže, že podobné komedoznačky používají i jinde. Např. v Lucembursku se neliší od běžných, mají ale vyhrazenou sérii ZZ a číslo od 1000 výše.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 19:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší rozšíření sbírky:

ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 20:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: Moc pěkné Švédsko


Ilustračně
- pěkná Rakouská pz na kamionu..
- pohozená Nizozemská vývozka..
- z časopisu focená (novější?) Alabama.. Zajímavé kódování 2MA2033, kterápak orp v eM kraji to v daleké budoucnosti bude?


Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 21:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira: díky, taky to ke mě putovalo asi 5 dní z polské Kotuńe a že to dalo práci při tom rovnání.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3526
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 21:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ESO: To verím, rovanie nie je moja najobľubenejšia činnosť...

A inak, mne oči z jamiek vyskakovali už pri poštovnom z ČR (20€...), nechcem si predstaviť to tvoje

Krásny kúsok .

(Příspěvek byl editován uživatelem tomino.)
www.SPZ.unas.cz

Na svete má všetko svoje medze, ale niektorých obmedzenosť je neobmedzená!
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 21:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomino: Mě zas až tak rovnání nevadí, mám na to svůj systém a celkem to jde.
Můžu prozradit, že značku jsem získal výměnou za starou Belgii. Nevím jak se to poštovné prodražilo polskému kolegovi, ale mne to stálo 98,- Kč, cca 4 EURO?
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2087
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 22:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera v Černošicích:


Rulův celorepublikový SPZ přehled

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Tootti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3399
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 23:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Moskovsky Dodge Challenger, fajn autíčko
Tipujem, SK Diplomat v Rusku ?
http://www.thebus.org/
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5995
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 23:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tootti (3399):

Tak tohle je nejvíc "cool" diplomatické auto, jaké jsem kdy viděl.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.8.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.8.2011
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 11:45:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tootti (3399): Mal by si tu fotku v plnom rozliseni? Poslal by si mi ju na mail, ked ta pekne poprosim?
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 16:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tootti: Tak to je hodně dobré diplo se vším všudy, neměl bys prosím detail značky? I tak díky.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
http://www.spz.estranky.cz/
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 20:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozšíření sbírky
Tu Belgickou jsem získal výměnou se Zenderem.


2z5 0409-Zajímavé kodování 2MA 2033...
To já ted dostal do sbírky 1BJ 3579 (1B J3579).

www.lovec-vraku.cz
Tootti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3403
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 22:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363eso: urcite niekedy ked tu zase bude niekedy, pol roka som sa ho snazil najst, opakovane sa vracial, vzdy tomu tak celkom slusne vytínal, zvuk motora to nema hoc kto .... u nas
http://www.thebus.org/
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3542
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 10:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tootti:


Ráno som našiel zaujímavý miničlánoček o amerických značkách z roku 1978 (SM - rubrika kaleidoskop):


www.SPZ.unas.cz

Na svete má všetko svoje medze, ale niektorých obmedzenosť je neobmedzená!
Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 13:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ruský návěs



...s jakýmsi pirátským fontem .
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 21:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v podvečer na Florenci jsem zachytil autobus ze Skotka (nejdřív jsem myslel že je to Anglán, až po příchodu blíž jsem na to přišel)

Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 22:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gapa 547

Řekl bych, že je to skotský patriot, který si nechal autobus zaregistrovat v Manchestru nebo Liverpoolu.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 13:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny po dovolené a jako malou hádanku (z které řecké prefektury pochází) sem dám foto s číslem které potěší zejména mého kolegu 3260.

Tabulka relativních rekordů Jihomoravského kraje
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 11-2005
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 15:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rodos?
Tab50
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 15:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: Zdravím všechny po dovolené a jako malou hádanku (z které řecké prefektury pochází)...

Je to prefektura Dodekanés.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7389
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 15:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: SUPER okresní Prešov

Řecko jsme tu už letos měli v podání 2Z5, takže se můžeme těšit na pokračování?
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7390
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 16:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, ty vaše řecké dovolené a hlavně ta Mirova analytická mapka mě inspirovala k tomu, že na stránky přidám podrobnější informace podobně jak jsem udělal zatím Slovensko a Rakousko...

Miro, nepomohl bys mě s odkazem na mapu administrativního dělení Řecka úplně nejlépe se spz kódy?
České registrační značky

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 20:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Mrkni na tento odkaz, pokial chces SPZ kody Grecka.

Este sa v Grecku (na Korfu - kod KY a moto kod ET) budem pohybovat 4 dni, tak pokial sa mi podari mozem sa zamerat na cosi konkretne.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 20:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260, Isoptin, Tab50: Jak říká Isoptin, prefektura Rhodos. Netuším jen, proč je na netu uvádeň jako Dodekanés, takže oba jste měli pravdu.

Analýzu Rhodosu jsem si samozřejmě neodpustil, takže nejspíš zítra sem dám malou reportáž včetně několika fotek.

Zde je přehled všech kódů v Řecku ovšem bez mapy.
Tabulka relativních rekordů Jihomoravského kraje