K-report
 

Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 28. 02. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Automobily, lodě a letadla » Zahraniční SPZ » Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 28. 02. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 23. února 2011 - 21:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novinky v zbierke, z Brna (predpokladám, že niekto z vás má rovnaké :-) )
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 14:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový německý okres
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 19:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bald Mein Wagen...říká zlodějská cháska
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 21:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý má jiné kamarády...
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 23:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Voy 362
Existujou ještě podobná "dekódování" v němčině pro AUDI, AUSTIN, GM atp...BMW je hodně frekventované.
Někde visí i "dekodér" regionálních označení PZ.
Třeba pro Fürth u Norimberka platí "Fahrer übt!" = Řidič se učí! NEA = Neandertaler atp. V aktualizovaném katalogu
pokut za neslušné chování k policistům ovšem může taková interpretace policajtovy značky vyjít docela draho...

www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Tootti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. února 2011 - 23:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomino: ja mam takýto Hawaii, v lete som kolegu z práce takého bláznivého rodeneho Hawajana som nahovoril nech mi z Hawaii-a nejaku pošle a on nezabudol a poslal

http://www.thebus.org/
Pavián
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 07:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o identifikaci značek na RTO. Foto jsem loni dostal bez popisku či zdroje. Díky moc.

pavián
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 09:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Pavián (314)
Prosím o identifikaci značek na RTO...

Čína do roku 1987; tabulky v tomto provedení se používaly na autobusech, náklaďácích, trolejbusech.
Dvojčíslí označuje provincii, v tomto případě 01, 31, 61 = Beijing /Peking/.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 17:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustračně Belgie:

Foceno dnes v areálu Agrochemie v Kotojedech u Kroměříže. nachází se tam 3 takovéto karosy se stejným typem značek.
měl bych dotaz: to je exportní nebo dočasná SPZ Belgie? Děkuji
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 17:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 363eso (2163)
... měl bych dotaz: to je exportní nebo dočasná SPZ Belgie?

Moc pěkné fotečky , škoda jen, že nejsou detailnější.
Belgie nemá exportní značky v jednoznačné podobě, jako např. Česko. Tento typ tabulky je označován jako temporary (s omezenou časovou platností), slouží i jako exportní.
Tabulka s číslem 1-002765 byla vydána 20.1.2011, dnešní výdej tohoto typu se pohybuje někde u 1-0035xx, denní výdej činí průměrně několik desítek kusů.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 18:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: díky za vysvětlení, autobusy byly za plotem a já nemám zas tak dlouhý zoom na mobilu, potom to zkusím přiblížit na fotoaparát nebo se dostat blíže.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 18:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, když se tu mluví o Belgii, jsem dnes v centru Prahy potkal toto (navíc na nepříliš obvyklém voze Audi A2), tak jsem to cvaknul aspoň mobilem:

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 19:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Jef (2891)
... když se tu mluví o Belgii, jsem dnes v centru Prahy potkal toto ...

Tabulka 1-AEF-951 byla vydána 14.12.2010; osobně jsem se s novou belgickou ještě nesetkal, snad se mi zítra v Praze podaří nějakou ulovit.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 20:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z dnešního Grazu:
Sanitku Zeleného kříže u nás neuvidíte. Původně jsem myslel, že jsem barvoslepý. Jenže Zelený kříž nejsou žádní ekoteroristi, ale zdravotnická organizace jejíž cílem je lékařská prevence a co nejrychlejší uvádění poznatků preventivního lékařství do každodenní praxe. U nás existují od roku 2008 jako neziskovka.


Značky na přání už téměř nefotím, ale tyto dvě jsem si nenechal ujít.


Plastické (vystouplé) viněty německých značkách v dnešní době taky moc často neuvidíte. Jsou nějaká pravidla vydávání plastických/nalepovacích vinět?


Jen ilustračně rakouský a italský dvouřádek.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 21:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Voy (364)
Sanitku Zeleného kříže u nás neuvidíte.
Zdá se, že vozidla Zeleného kříže mají vyhrazená sériová písmena RD (Rettungsdienst) .
-----
Italský dvouřádek ZA/228 TK je Parma (ZA/100 TK - ZA/499 TK).
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4106
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 21:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mne, jak v USA vydávají značky indiánských kmenů. Např. Turtle Mountain Chippewa by podle čísla na značce mělo být přes 14000, což mi přijde nějak moc . Komu vlastně může být taková PZ vydána? Musí majitel prokazovat třeba indiánský původ při přihlašování vozidla?
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5424
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 22:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Freelander (4106)
Komu vlastně může být taková PZ vydána? Musí majitel prokazovat třeba indiánský původ při přihlašování vozidla?

Kmen Turtle Mountain Chippewa má (viz Wikipedia) asi 30 000 příslušníků, z nichž (jenom má domněnka) nemusí být všichni Indiáni.
Takže při přihlášení vozidla asi prokážeš příslušnost k onomu kmeni a stačí to.
Pokud se mýlím, rád se nechám vzdělat.
Licenční značky TMCh byly zavedeny v roce 1990 s pětimístnými čísly (první obrázek), od srpna 2009 se vydává nový model (druhý obrázek).


Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 25. února 2011 - 22:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcar 5423: díky, je to velmi pravděpodobné s tím RD.
Mimochodem, je zajímavé, že v parkovišti hotelu kde vždy nocujeme, je pokaždé něco k nafocení. Teď jsem tam fotil AM AA 8.
Plastické viněty na moderních D značkách jsem dlouho neviděl. Ale zrovna dnes jsem potkal 2. Myslel jsem, že už se dávno nevydávají, že se pouze lepí.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 01:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Voy ...Plastické (vystouplé) viněty německých značkách v dnešní době taky moc často neuvidíte. Jsou nějaká pravidla vydávání plastických/nalepovacích vinět?

Jsou to mělké misky přinýtované dvěma nýty k tabulce do které je následně vtlačena speciální hmota. Je to světové unikum - tak komplikovaný způsob štemplování vymyslet dalo asi práci..prý to vymyslel jeden z dodavatelů polotovarů tabulek pro finální lisování ve výdejnách. Pravidlem bylo to, že si to každý správní obvod dělal po svém. Byly i takové situace, že např. 480 tisícový Norimberk měl nálepky a 90 tisícový Fürth mističky. Na ulicích těchto fakticky srostlých měst pak měla auta tento dvojí "systém". Oceňovaný německý smysl pro realizaci jednoduchých a praktických věcí měl v tomhle případě celostátní dovolenou.

Mimochodem ta vyfocená značka z Ulmu je špatně umístěná patří dozadu a ne dopředu. Kontrolní štempl velké technické kontroly měla vždy zadní tabulka - u přední to byly emise = 6 hran.

www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 12:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtvrteční rozšíření sbírky:

BG = Bulharsko
OB = Loveč
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 13:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat:
Díky za informaci
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5462
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 17:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové srbské z Olavových stránek:

ĆČ podle mě bude ZNP a TX jsou taxíky.

A vůbec, mrkněte na aktuální update jeho stránek (např. ty bosenské).

Krásně jde ale vidět, že se na Balkáně inspirovali Německem a Rakouskem.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2011
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5463
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 17:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dva úlovky od nákupního centra v Ově:

B=Barcelona
WD=Wien/diplomat, 60=?

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2011
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 20:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Rul (5463)
WD=Wien/diplomat, 60=?

59 = Tunisko, 61 = Maroko, ale kód 60 žádný z materiálů neuvádí ...
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 21:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Voy (365), Minor (1371)

Mističky jsou dobře patrné na tabulce od Volkera :
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 22:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ukrajinské auto s potiskem TOSHULIN, již několikáté co jsem v Kroměříži viděl.. Zřejmě česko-ukrajinská spolupráce

BE = Nikolajevská oblast




363eso: "Foceno dnes v areálu Agrochemie v Kotojedech u Kroměříže."
Těch autobusů jsem si tam přes plot všim, ale vůbec mě nenapadlo že budou mít takové extra značky Máš v plánu se tam jít zeptat?
A všiml jsis, hned vedle těch autobusů je za dalším plotem několik rozebraných/nabouraných aut, možná by se tam dalo také něco sehnat..

Moc pěkné Bulharsko
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 26. února 2011 - 22:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor, Tomcat: díky za info mističky. Ještě dotaz, zda se to v dnešní době ještě používá. Minimálně z ekonomického hlediska jsou samolepky (byť speciální) levnější.
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 08:31:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira: tak možná, že se tam zastavíme a na značky se poptám, přesně nevím komu ty autobusy patří.
Na ta auta se taky mrknu. Ale pokud chceš, klidně tam zajeď ty.
Ad Ukrajina: TOS, Rovina nebo Pneuform v Rovině hodně kolegyálně pracuje s východními zeměmi. Pneuform má například pobočky v Maďarsku, Rumunsku, Rusku, možná i Ukrajina takže tu můžeš například potkat auto s ruskou značkou a s nápisem Pneuform Hulín...
Za to Bulharsko jsem moc rád.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 11:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Rul (5463)

Nedalo mi a proto se ještě jednou vracím k Tvému příspěvku:
WD=Wien/diplomat, 60=?
Jsem starý hlupák a hlava děravá ... ; omluvou mi budiž tak trochu fakt, že rakouský diplosystém "nežeru" a občas v něm mám výpadky.
Nejedná se o kód 60, ale o kód 6 = Saúdská Arábie, 051 je pořadové číslo.
Pokud je na rakouských diploznačkách 4-5 místné číslo, potom řád tisíců udává kód příslušné země.
Hawk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 11:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4866BRB
Кто угадает: откуда этот гость Киева?
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5431
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 12:00:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Hawk (15)
Кто угадает: откуда этот гость Киева?

Я предполагаю, что он приехал из Саудовской Аравии.

Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 12:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Voy..mističky...Ještě dotaz, zda se to v dnešní době ještě používá.

Hodně jižní Německo, Porýní, Hannover atd., někde mají lidé možnost volby mistička/nálepka.
Nejenže to přežívá, ale někde se uvažuje, že se to zavede (Sasko)! Vyrobit do mističky faximilii
povolovacího štemplu je výrazně těžší než samolepku. To, co je vidět, je plastový kroužek s
poměrně velmi kvalitním potiskem...Organizovaný zločin zřejmě čím dál víc využívá liberální
způsob distribuce značek (nestátní výroba tabulek) a tak už dochází k omezením. Takže např.
možnost návštěvy výdejny a vybrakování kontejneru se zneplatněnými tabulkami už mnohde
nejde = dávají to přímo do kontejneru šrotovní firmy a ten zamykají...dřív se usmívali a
děkovali za ušetřenou práci...


foto z wikipedie
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 12:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad srbské PZ
Mám pocit, který mohou fotky od Olafa potvrdit. Dělá to na mě dojem, že Srbové možná přecházejí na výrobu tabulek podle patentu jedné skandinávské firmy. Tedy žádné lisování do hlinikového plechu + aplikace folie 3M či jiné provience. Norové na to přešli r. 2009 a náramně si to pochvalují. Tabulky zlevnili řádově o více než 2/3, také díky tomu, že odpadá předražený 3M!! Podobně USA, jak jsme tu onehdy rozebírali. Hliniková slitina resp.hlinikový prášek, který slouží k výrobě tabulek dost drsně zdražuje. V momentě, jak s tím začnou Číňané, při jejich nárůstu registrací bych se nedivil, tak jsme se sbíráním hezkých tabulek v pánové…. Jedinou záchranu představuje fakt, že polygrafický způsob výroby je hrozně zdlouhavý pro velkou centrální distribuci jakou je Čína. Bylo by zajímavé kouknout KDO to už má v USA, zda malé státy do 5 mil obyvatel, nebo třeba Kalifornie…..
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 15:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další foto z Grazu

pro česky mluvící poměrně atraktivní značka na přání, chybí tam "Y", ale stejně by už tam nešlo dát.


Na Audi se veze Kia...už jsem ho viděl několikrát


Polská snad na přání, nicméně stejně nějaká divná


Poměrně vzácná dost nízká rakouská z předchozího systému


Dcera si všimla "něčeho podezřelého" za plotem zastrčené autodílny. Na drzo tam vlezla a vyfotila starého Citroena ze 60. let s nezvykle zachovalou značkou (znalci jistě dekódují)


a , staré modré NSU s modrými manipulačkami ještě ze starého systému . Lepší foto nešlo udělat, hlídací vlčák je jistě rychlejší...


aby té modré nebylo málo, diplomatická vždy potěší


V rámečku má Chorvatsko, takže tipuju, rakouský diplomat v Chorvatsku ? Kód 17 je Rakousko ? Písmeno "A" nevím...

Závěrem jedna Ukrajina

s podrobnou fotkou předního skla, kde horní kartička dokazuje platbu povinného ručení a spodní platnost STK.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 16:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Voy Vydatný Graz
Modré NSU vypadá, že má(mělo) Wankelův motor - jezdí vůec ještě něco na ten převratný vynález?
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Fofo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 16:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor:
Modré NSU vypadá, že má(mělo) Wankelův motor - jezdí vůec ještě něco na ten převratný vynález?
Jezdí dodnes a auto nese označení Mazda RX-8
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 17:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švédská exportka, dnes na Letné, jestli tam to auto zítra ještě bude zkusím mu dát za stěrač papírek.. to by byla velice pěkná značka do sbírky



Minor: např. Mazda RX8 a myslím že se dával i do některých Lad v Rusku...
Voy: Pěkné fotky
ICQ: 431183687
Tomino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 17:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Wankel sa dával do niektorých Lád, vraj to malo výkon okolo 80kW (to som len počul, nedám za to ruku do ohňa), ale veľmi nízku životnosť. Údajne to používala KGB.

Zender: Krásna značka, tá by stála za hriech :-)
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 17:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Voy (368)

Francie - 3343 QN 30 ... 30 = dépt. Gard; registrace z poloviny r. 1974
Chorvatsko - 017-A-001; 017 = Polsko; A = diplomatický sbor
-----
Ad: Zender (110)
... to by byla velice pěkná značka do sbírky ...
Souhlasím, něco takového bych si do mé skromné sbírečky moc přál ...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 18:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: díky za doplnění. Skoro 40 let stará značka a v takovém stavu, to se divím. Zadní nešla vyfotit, auto stálo u zdi.
A jinak modrou manipulačku ze starého rakouského systému jsem viděl na autě myslím poprvé. Vypadá moc krásně a navíc ladí k barvě vozu
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4111
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 18:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat:
Vrátím se k tvému výkladu indianské PZ. Je u nás k sehnání nějaká kvalitní kniha o všech dosud vydaných US značkách, kde by byl ke každé krátký popis nebo vyprávění?

4111
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5465
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy (368):

No ovšem ty hradecké Géčka nemají chybu a ta modrá manipulačka, luxusní úlovek!

Tomcat (5430):

6 = Saúdská Arábie, 051 je pořadové číslo

Ty jo, taky mi to mohlo dojít, Saudové jsou totiž častými návštěvníky klimkovických lázní, navíc to auto pro vozíčkáře, vždyť to bylo jasné jako facka, že vozí prachaté arabské diplo-vozíčkáře.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2011
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5433
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Freelander (4111)
Je u nás k sehnání nějaká kvalitní kniha o všech dosud vydaných US značkách, kde by byl ke každé krátký popis nebo vyprávění?

Řekl bych, že taková kniha nebyla dosud vydána. Zpracovat tak podrobné dílo, kde by byl popis každé vydané značky není v lidských silách.
Docela podrobně (zhruba na 160 stranách) je popsána současnost i historie US značek v knize Registration Plates of the World (2004); tuto knihu lze objednat. Kniha existuje i v elektronické podobě, je aktualizována a je dostupná členům Europlate.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5466
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tu mám dnes jen Ternopilskou oblast ze Vsetína a Silistru z Otrokovic:

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2011
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:12:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3x ve fotu Rumunsko - neunijní, unijní a snad i na přání?

Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oprava č. příspěvku 407: samozřejmě 2x Bulharsko a 1x Rumunsko, přerušil mě mobil a bylo to . Omlouvám se.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5467
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jannys (407):

3x ve fotu Rumunsko

Nevím jak ty, ale já tam vidím Rumuna jenom jednoho.

Jinak s tou Silistrou se nám nějak roztrhl pytel dneska.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2011
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Rul (5467)
Jinak s tou Silistrou se nám nějak roztrhl pytel dneska.

Říkám to samé ...
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul (5467): Nevím jak ty, ale já tam vidím Rumuna jenom jednoho. Jinak s tou Silistrou se nám nějak roztrhl pytel dneska.

Máš pravdu, včas jsem se musel opravit a chytat pak za hlavu. Ta Silistra je snad po celé ČR, viděl jsem je v Pardubicích, Praze, Hradci Králové, apod. (většinou výkopové, či stavební práce)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5469
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat & Jannys:

To není možné, invaze ze Silistry.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2011
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2011
363eso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 19:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys, Rul, Tomcat: děkuji za pěkné obrázky, zejména ty Bulharské, poslední dobou mě nějak zajímají. Co se týče Bulharských značek na autech tak já mám kdykoliv na dohled jednu Sofii a 2 Loveče a 2 Loveče ve sbírce.
ICQ - 473947128
http://www.flickr.com/photos/okdbrejle/
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4112
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 20:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat:
Docela podrobně (zhruba na 160 stranách) je popsána současnost i historie US značek v knize Registration Plates of the World (2004)
Díky za info Myslel jsem, že někde v USA existuje jakýsi ucelený přehled tamních PZ v knižní podobě, který by sloužil např. sběratelům z celého světa jako katalog
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6889
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 20:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Florida a ZAJÍC:

České registrační značky

8. rok na K-reportu
Hawk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 21:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat
Bingo! Саудовская Аравия!
Hawk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 21:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


А это - самый редкий гость Киева. Кто угадает страну?
Hawk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 21:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

А вот этот я и сам не знаю, что за номер.Он на полуприцепе.Тягач-из Ирана
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5435
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 21:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Hawk (18)
А вот этот я и сам не знаю, что за номер.Он на полуприцепе.Тягач-из Ирана

Объяснение я посылаю на английском языке.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 22:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Hawk (18)

Since probably September 2010 vehicles travelling outside the country have had additional, mostly white on blue, all western plates measuring 520×113 mm. Across the bottom is Touring & Automobile Club of the Islamic Republic of IRAN, at the left is IRAN over the badge of the Club and at the right are the last two digits of the year of issue. The registration is in black on reflective white with two serial digits, a serial letter in white on red and three further serial digits, all elements being separated by black horizontal and vertical dividers.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 27. února 2011 - 22:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Fofo 62
Díky, škoda, že má tak malou výdrž...

ad Freelander 4111
Je u nás k sehnání nějaká kvalitní kniha o všech dosud vydaných US značkách, kde by byl ke každé krátký popis nebo vyprávění?


Do Čech šly jen na konkrétní poptávku pár knihkupců případně jednotlivců tyhle tituly, jdou ovšem objednat na uvedených website pokud nejsou zrovna vyprodány:

The Official License Plates Book - Latest edition 2004/2005, about 128 pages. By Thomson C. Murray. Edited par Interstate Directory Publishing Co. Inc. - 420 Jericho Turnpike, Jericho NY 11753 (USA). You may order it on http://www.idpubco.com How to easily decode current American, Mexican and Canadian license plates. Good small book, very useful when traveling in North America, even if reproductions are not real photographs.

License Plates of the United States, a pictorial history 1903 - to the present - 1st edition 1994, 176 pages (there is a second edition). By James K. Fox. Edited by Interstate Directory Publishing Co. Inc. - 420 Jericho Turnpike, Jericho NY 11753 (USA). ISBN 0-9629962-5-4. To order it on line, try www.amazon.com . Very nice book in color representing passenger series of every American state. But it doesn't show special and recent graphic plates.

LICENSE PLATES of America (Paperback) by John B. Northup www.amazon.com
www.czechplates.cz
...co tě nezabije, to tě posílí...
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4373
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 28. února 2011 - 11:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul, Tomcat:
Pánové, nečtete náhodou blbě ten kód? Já bych řekl, že u WD-6051 je kód ambasády 6 a ne 60 a tudíž Saudská Arábie
(A proto taky žádné kódy 10, 20, 30 atd. neexistují)
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku