K-report
 

Archiv diskuse Knižní monitor do 13. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Knižní monitor » Archiv diskuse Knižní monitor do 13. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. června 2012 - 08:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petra:
Může se jednat o jednu z těchto knih,ale jsou levnější než 1700 Kč,a dají se koupit i levněji:
http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=45
http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=34
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5509
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. června 2012 - 09:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vydalo vydavatelství Malkus cena 79Kč.Vcelku poetické čtení..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Standač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. června 2012 - 12:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petra-

nebo toto:
http://corona-knihy.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=629
eremu1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2011
Odesláno Sobota, 23. června 2012 - 20:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JÍZDNÍ ŘÁDY ČSD- 50.LÉTA. Kdo by měl zájem? Jedná se o roky 1953-54 zima, 1954-léto a 1958 celoroční. Dále publikaci- 100 LET TRATĚ ČERČANY-LEDEČKO-KÁCOV vydané v roce 2001. A ještě knížku ZMIZELÁ PRAHA- TOVÁRNY A FABRIKY-1.díl. Info a foto na vyžádání na email eremu1@seznam.cz
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3002
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 24. června 2012 - 08:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ - Ad L. Borek. kdo nic nedělá, nic nepokazí, že neomylný Radku ? Kdysi jsem Ti sdělil, co jsi. Utěšeně to košatí a když dá bůh, dosáhne to rozměrů sekvoje.
Radek558
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 8-2011

Odesláno Středa, 27. června 2012 - 20:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.
Prodávám Železniční magazíny kompletní ročníky 1998 - 2007. Jeden ročník je za 150 Kč ( + poštovné, balné ). Pokud máte o něco zájem, tak napište sem, nebo na e-mail: radekhustan@seznam.cz
Radek558
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 05. července 2012 - 13:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo nabídněte nějakou cenu a dohodneme se. Hlavně se už toho chci zbavit.
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 09. července 2012 - 12:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby snad měl někdo zájem: http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=6530695
časem budou následovat další
Boris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 15. července 2012 - 11:35:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věděl by někdo o knihách o lok. řadě 52 DRB?
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.210.61
Odesláno Neděle, 15. července 2012 - 15:50:23    Odkaz na tento příspěvek  

Boris 2348: Jestli čteš rusky, můžeš mi poslat e-mailovou adresu, něco bych měl.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 15. července 2012 - 16:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, dají se ještě někde sehnat Železničné nehody na Slovensku 2.díl od pana Gulíka?
Co jsem se dočetl, tak pouze 800 ks náklad a rozebráno.
Glomik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.152.112.61
Odesláno Pondělí, 16. července 2012 - 16:14:46    Odkaz na tento příspěvek  

Dajú, u neho. Môžete si objednať, napr. cez vlaky.net
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2931
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 17:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Si občas říkám, proč kupovat jakýsi podivný časopis s jakýmsi podivným přístupem redakce k čtenářům a to i předplatitelům, když by bylo možné obsah koupit třeba na http://www.palmknihy.cz/. By mě zajímalo, kdo to zkusí jako první ...
Jen jedna poznámka - nepřehánějte to s cenou, někdy je méně více ...
Pavel
http://www.pjp.cz
http://www.facebook.com/pilny.pavel
https://plus.google.com/117947926400240205538
Jariss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 04. srpna 2012 - 22:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...prosím borce, který je v obraze ohledně odkazů na e-shopy ve VB (dráhy,resp.i kartografie),,,nějak nemůžu uspět..
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 09:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

necítím se borcem, takže máte smůlu


---------------------------

jinak osobní dobré zkušenosti mám třeba s:

www.bookdepository.co.uk

www.wolvertonrail.com

www.camdenmin.co.uk

www.tickettoride.co.uk

jen pro úplnost - tamní mutace Amazonu je www.amazon.co.uk
( vyplatí se porovnat na Kč přepočtené ceny konkrétních položek s www.amazon.de )
Jariss
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 14:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

děkuji H.beare, ve VB zřejmě není na knížky DPH, to je důvod,který mě nutí za Kanál pokukovat,,loni jsem si odtud nechal poslat mapy z býv.ruské stř.Azie, podstatně výhodněji než jak je prodávají v jednom pražském zařízení..
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 13:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kniha Speciální drážní vozidla viz http://www.tratovestroje.wbs.cz/KNIHA414.html , by měla začátkem září přijít do prodeje. Formát A4, 368 stran + obálka, celobarevná. Autoři Ing.Peter Bado a Ing.Václav Jelínek. ISBN 978-80-260-2036-3. Od drezín, před podbíječky, pokladače, pluhy, jeřáby, trolejáře, bagry až po měřící vozy či vozidla pražského metra
milan ferdián
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.11.222
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 22:03:33    Odkaz na tento příspěvek  

Nakladatelství CHAMELEON PRINT/2012/50 plánků kolejišť/stránek 150/cena499,-Kč.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 22:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Speciální drážní vozidla - dnes Corona 690 Kč
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 18:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro zájemce:
http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=6530695
Palči
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.91.108.193
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 23:32:27    Odkaz na tento příspěvek  

Pred pár týždňami vykonali Lesy Slovenskej republiky, š.p. Banská Bystrica chvályhodný skutok. Vydali knihu s názvom: Považská lesná železnica, autor František Bizub. Recenzetmi sú páni Mário Brnický a PhDr. Peter Vítek.
Hneď z voleja musím povedať, že kniha výrazne predčila moje očakávania. Okrem notoricky známych údajov prináša spústu doteraz nepublikovaných údajov. To isté platí aj o fotografiách. Mimochodom je ich tam, spolu s pár náčrtmi, 222 na 181 stranách! Hlavnú trať PLŽ a jej odbočky popisuje autor veľmi podrobne a chronologicky tak, ako prebiehala ich výstavba. Čo považujem ja za obrovský prínos je, že táto časť knihy je husto popretkávaná osobnými príbehmi ľudí spojených so železnicou, nie len zamestnancov a ich rodinných príslušníkov.
V ďalšej časti knihy sa autor venuje popisu hlavnej trate, s ohľadom na jej zmeny počas prevádzky a možnosť jej identifikácie v teréne aj v súčasnosti. Vrátane stavieb.
V ďalších kapitolách nájdeme popis dopravných prostriedkov, popis prevádzky LŽ s podrobnými náčrtmi celej trate, zoznamy zamestnancov, dokonca filmografiu o PLŽ. Oprávnene je časť knihy venovaná snahám o záchranu PLŽ po zrušení prevádzky a jej súčasnosti v Pribyline.
Na konci knihy sa skrýva jeden bonus. Stručný popis Hybskej lesnej železnice, ktorú vybudovala a prevádzkovala Ružomberská papiereň v rokoch 2. svet. vojny. Fotografie nechýbajú.
Čo dodať záverom? Snažil som sa nájsť niečo, čo by sa dalo vytknúť, ale ešte aj obálka, papier a tlač sú kvalitné.Možno pár preklepov, avšak totálne nepodstatných.
Radosť úzkokoľajníkov a ostatných záujemcov asi schladí skutočnosť, že táto publikácia je nepredajná, určená pre reprezentačné účely.
Jednou z ciest ako si knižku preštudovať je návšteva knižnice Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene.

pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.120
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 10:40:06    Odkaz na tento příspěvek  

A dá se tahle knížka o PLŽ sehnat i v ČR a kolik případně stojí ?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 10:52:09    Odkaz na tento příspěvek  

dá se tahle knížka o PLŽ sehnat i v ČR a kolik případně stojí

"že táto publikácia je nepredajná"

Tak co myslíte, trubko?
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.120
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 15:13:37    Odkaz na tento příspěvek  

T.H. - Ano, anotace knihy mi přišla tak zajímavá, že já "trubka" jsem přehlédl, že je neprodejná. Je tady vidět, že Slovensko je velmi bohatý stát, že si jeho podniky mohou vydávat jen tak publikace pro reprezentaci. Přeji tedy tuto knihu všem vyvoleným, kteří se o železnici vůbec nezajímají, ale v rámci reprezentace ji dostanou.
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.120
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 16:08:49    Odkaz na tento příspěvek  

A je trochu smutné, že když navštívíte Pribylinu, tak tam o PLŽ žádnou ani sebemenší brožuru neuvidíte. Skutečně nechápu ekonomiku podniku, že když už vydá takovou publikaci, že část si neponechá pro reprezentační účely a část nedá do prodeje. Mimimálně v Pribylině by prodej takovéto poblikace byl zcela namístě. A pokud jsou lesy skutečně tak bohaté, tak by výtěžek z prodeje mohly nechat skanzenu jako sponzorský dar...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 18:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to pal:

Pochopte, že základním smyslem existence státních podniků je transfér peněz do předem určených kapes. Jedním ze způsobů je nechat určenou firmu cokoli dodat za takovou sumu, že to dál prodávat prostě nejde - při prodeji za utracené "výrobní náklady" by si to nemohl dovolit koupit ani Rotschild, při prodeji za "normální" ceny by hned byla v účetnictví vidět ztráta z prodeje = musí se to rozdávat zdarma jako "hogo fogo pro VIP" nebo tiše nechat shnít ve skladu (podobnost s nedávno mediálně propíranou knihou pořízenou Lesy ČR není náhodná).
TomasHaviar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.173.33.77
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 20:02:25    Odkaz na tento příspěvek  

Priaznivcom úzkeho rozchodu: kniha Hriňovská lesná železnička už v predaji
http://vydavatel.sk/kniha/hrinovska-lesna-zeleznicka
o predaji v ČR sa rokuje
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 11:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry bear - a ty jsi nějak moc v obraze. Při obecné náladě v naší společnosti člověk takové články hltá jedna radost a v podstatě není divu, že jim i věří. Jenže v tomto případě to poněkud pokulhává. Jednak viditelně nejsi schopen připustit, že někdo vydá kvalitní knihu skutečně pouze pro reprezentativní účely a propagaci firmy (několik takových mám, dokonce i velmi odborné a nepochybuji, že na trhu by o ně určitý zájem byl), a jednak při nákladu 200 výtisků to asi žádná sláva nebude, aby se někdo super extra obohatil. Bohužel náš trh (a tím myslím český i slovenský dohromady) je tak malý, že tato specifická literatura často nemá takový okruh zájemců, aby bylo její vydání vůbec efektivní. Stačí se podívat na ležáky v knihkupectvích. A když k tomu připočteš třeba i ono v poslední době bohužel časté a shodou okolností výše propírané kopírovaní a nelegální šíření, chuť na vydávání čehokoliv by tě možná přešla.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 12:01:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jsou ležáky a jsou věci, u kterých se i přes úzkou specializaci obsahu po 1000 kusech jen zapráší. To není o "obecné náladě ve společnosti" (guru pravdoláskařů by řekl "blbé náladě"), ale o kvalitě toho kterého díla.
Igkmann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 18:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kniha Hriňovská lesná železnička již v prodeji aj v Pšaze! Klimentská a Masaryčka, stojí 285,- Kč. Takže šotouši pospěšte
IGKmann
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.171.14
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 18:55:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi v Pragomodelu o fous utekl tenhle samizdat:

Edice provoz - 6.díl: Parní lokomotivy řady 433.0 a 423.0171 - 0231 ČSD

a napsal mi Martin Čech, že už ani nebude.

Našel by se prosím někdo, kdo by se chtěl obětovat a naskenovat mi z něj přehled dislokací jednotlivých lokomotiv? Náklady samozřejmě uhradím.

Případně mohu výměnou nabídnout totéž z předchozích vydání.

Předem děkuji za ochotu.

zdraví
hank
Lovosičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.213.74
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:57:18    Odkaz na tento příspěvek  

Nová publikace o trati 015 Přelouč - Prachovice
http://www.pshzd.cz/obchudek/detail.php?id=150&str=1
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3479
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 14:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky nevšední laskavosti a ochotě autora se mi do rukou dostala nedávno zde bouřlivě diskutovaná neprodejná publikace o Povážské lesní železnici a musím potvrdit, že se jedná o skutečně velmi zajímavé a unikátní dílo, které by si jistě našlo mnoho čtenářů z řad železničních fandů.

Nicméně nic není ztraceno, vypadá to, že Lesy SR se chystají v příštím roce vydat 2. vydání, které by již bylo uvolněno do běžného prodeje. Ovšem záleží na finanční situaci. Možná by váhavost státního podniku podpořilo, kdyby případní zájemci zaslali této instituci dotaz, že by měli o knihu zájem (já tak učinil na adresu jejich tiskového mluvčího, pravda, zatím bez odpovědi). Osobně si myslím, že kdyby Lesy SR od vydání knihy couvly, ráda by hrábla po materiálu mnohá česká nakladatelství železniční literatury....

Otevírá se tak možnost již tak zajímavé a obsáhlé dílo doplnit o další materiály, pokud jsou k dispozici. Autor totiž čerpal až na výjimky výhradně z "regionálních" zdrojů, z vlastního archivu a dále z archivu Liptovského muzea. A jak si sám v předmluvě povzdechl, zachovanou dokumentaci PLŽ ještě před jejím předáním muzeu jistě prohlédlo více soukromých sběratelů, kteří si zřejmě ve svých sbírkách ponechali mnohé cenné dokumenty. Čili pokud by se našel někdo, kdo by chtěl poskytnout pro další doplnění knihy cenné fotografie či jiné archivní materiály (a nemusí zrovna pocházet jen z archivu později předaného Liptovskému muzeu), ozvěte se (třeba na tomto místě) a není problém zkontaktovat Vás s autorem knihy. Druhé vydání by tak mohlo být ještě zajímavější, než už tak dost zajímavé vydání první.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
MaSo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.12.200
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 21:41:35    Odkaz na tento příspěvek  

Hned mě napadají dvě jména známých badatelů a zachránců podnikových materiálů :-)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3480
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 18:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MaSo: Přiznejme si, že jsem si asi na tatáž jména též hned vzpomněl. Obzvláště když jsem jedno z nich spatřil v knize na fotografii ve funkci odborného poradce jednoho filmu natáčeného v roce 1970 na PLŽ
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.120
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 18:56:39    Odkaz na tento příspěvek  

Tak se nám pomalu blíží Vánoce. Neví někdo z Vás, jaké zajímavé knihy lze očekávat. Vyjdou např. dlouho avizované T-434.0 nebo Ganzy ???
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 20:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
Nejsi sám. I já jsem si vzpomněl na ony badatele.
A to jsem na jejich přednášky a semináře chodil v 80´s pomalu s nábožnou úctou :-)
J. Bittner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.104.80
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 22:02:12    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-, Mladějov: Pokud máme na mysli stejná jména (asi ano, také jsem na ty přednášky na strojárně chodil), tak jeden z nich strávil spoustu času v badatelnách a archivech (ten, kdo to nedělal, si to nedovede představit) a výsledky publikoval. Své materiály byl ochoten vždy a nezištně poskytnout. Tak mi takové anonymní soudy vůči němu připadají nevhodné.
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.156.70
Odesláno Úterý, 18. září 2012 - 09:18:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dostala se mi do ruky nová kniha "Československé státní dráhy před půl stoletím". Celkově se mi zda dobrá a uvažuji o koupi, ale zarazila mě na ní jedna věc. Možná za to autor ani vydavatel knihy nemůže, ale u několika snímků označených jako "Sbírka Pavla Stejskala" se jedná s vysokou pravděpodobností o porušení autorských práv a zákona. Snímek přípřeže lokomotiv 498.101 a 498.107 u Adamova byl otištěn v knize "Dampflokomotiven in Mittel und Osteuropa", autor H. Navé, vydavatelství Franck- Verlag, rok vydání 1977. Autorem snímku lokomotivy 387.001 na trati Brno - Česká Třebová je A.E. Durrant a byl otištěn v knize "Steam Beneath the red star", autoři Ziel a Huxtable, vydavatel Amereon Ltd. New York, rok vydání 1995. Obě knihy jsou chráněny cypyrigtem. Pokud má vydavatel souhlas k otištění fotografií, tak se omlouvám, ale vzhledem k uvedení "Sbírka Pavel Stejskal" místo pravého zdroje o tom pochybuji.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 18. září 2012 - 10:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Československé státní dráhy před půl stoletím" bohužel hodně kloužou po povrchu, nákladní dopravu prakticky opomíjí a navíc autor příliš nerozlišuje (ba spíše směšuje a zaměňuje) mezi provozem začátkem šedesátých let a zhruba desetiletím pozdějším, čímž vzniká "interpretace reality" hodně zkreslující - protože právě v té době to na kolejích ČSD dá se říci "bublalo a kvasilo" - jednak postupná elektrifikace i motorizace uvolňovaly "lepší" parní lokomotivy (např. 556.0 byla počátkem 60-tých let prakticky výsadou jen hlavních nejzatíženějšíchj tratí a i tam se o výkony dělila s řadami 555.0, 534.0/03 a 434.2) v osobní i nákladní dopravě na tratě méně zatížené a odtud uvolněné řady zase vytlačovaly starší a méně výkonné lokomotivy z tratí dalších, jednak se zřetelně měnil vozový park osobní i nákladní a v neposlední řadě výrazně rostla nákladní doprava (právě začátek 60-tých let přinesl její propad proti konci let 50-tých) i s postupným rozvojem "ucelenek" (mimo uhlí prakticky s jejich vznikem, ostatně začátkem 60-tých let se relační směsná zátěž běžně řadila i do vlaků "uhelných"), redukcí vlakových čet nákladní vlaky "ztrácely" své služební vozy (do té doby zcela běžné i u Pn a Vn), ..., .... - to vše se prostě nedá "promíchat" do "jednoho společného statického obrazu".

Dále pak již při prvním pročtení "uhodí do očí" věcné chyby - hodně zběžně namátkou zmíním "úplné zapření" přechodu Aš-Selb, uvedení 524.1 jako hlavní nákladní řady v Liberci (ve skutečnosti to byly 534.0 s oběhy do Turnova, Zawidowa, Č.Lípy a po peáži až do Ústí n.L.), uvádění 556.0 jako hlavní nákladní řady prakticky všude, ... , a nakonec i blud o "vyjímečném 600mm rozchodu" tratě do Rittersgrünu.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 18. září 2012 - 12:52:42    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za náhled, úplně to stačí k tomu, abych si knihu nekoupil :-)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5571
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 18. září 2012 - 15:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta léta jsou moje oblíbená i v modelu,já si zase všiml některých chyb v popiscích fotek a co mne zaujalo,např.názvosloví čtyřosých os.vozů autorem nazývaných "doutníky",což pokud se nepletu jsou vozy mě známé pod přezdívkou "papíráky".Autor má ale díky svému zájmu a působení na železnici zase přehled o zabezpečovacím zařízení,což je téma vcelku opomíjené a tak si přečíst jak to kde fungovalo je docela zajímavé,neb to už mnoho znalých lidí nepamatuje nebo neví..Rozhodně bych celou knihu neshazoval..je to holt trochu orientováno dle autorových vzpomínek a to je asi vždy trochu zavádějící..je fakt že asi zaplní určitou mezeru na trhu a pro nás "staromilce" bude potěšením i když není vše popsáno zcela přesně jak bylo psáno výše..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 18. září 2012 - 18:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám k prodeji titul "Die Dampflokzeit", autor Karl-Ernst Maedel, vydavatelství Franckh 1968, zde 2.vydání 1971. V pěkném stavu, obálka je oddělena zvlášť. Důvod: mám ji dvakrát. Nejlépe osobní předání Praha. Cena 500,-Kč.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4637
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 19. září 2012 - 20:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodně bych celou knihu neshazoval..je to holt trochu orientováno dle autorových vzpomínek

A stojí to trochu korun, mám pocit že 800., nemalý % fotek z toho se klasicky válí někde na internetu a mám ten dojem, že mystifikovat "osobním vzpomínkami" by se nemělo ani zadarmo.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 20832
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. září 2012 - 19:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dále pak již při prvním pročtení "uhodí do očí" věcné chyby - hodně zběžně namátkou zmíním "úplné zapření" přechodu Aš-Selb, uvedení 524.1 jako hlavní nákladní řady v Liberci (ve skutečnosti to byly 534.0 s oběhy do Turnova, Zawidowa, Č.Lípy a po peáži až do Ústí n.L.), uvádění 556.0 jako hlavní nákladní řady prakticky všude, ... , a nakonec i blud o "vyjímečném 600mm rozchodu" tratě do Rittersgrünu.

Těch nesmyslů je tam mnohem víc, a k jejich odhalení není třeba být pamětníík. A to proběhlo několik korektur, ale všechno se prostě odstranit nepodařilo (ne z viny korekturujících).

I když na Sudety blahé paměti a Sergeje to asi nemá.
Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Mitas24
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 21:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět několik knih k prodeji:
http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=6530695
Lovosičák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2012
Odesláno Pondělí, 01. října 2012 - 22:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sháním publikaci Nostalgie z roku 2006, kterou vydávaly České dráhy. Šlo o kalendář nostalgických jízd. Nemá jí někdo?
ATB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 16:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud někdo ví, kde sehnat budu moc vděčný
Stopy - fakta- svědectví z historie trati Choceň - Broumov v datech a obrazech 1. díl
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 12. října 2012 - 22:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K 60. výročí lanovky na Komáří vížku vyšla publikace Lanová dráha z Krupky na Komáří vížku 1952-2012.
No, vydání této publikace je počin určitě chvályhodný, ale abych byl upřímný-očekával jsem toho z padesátistránkové publikace za 80 Kč přeci jen o něco víc...

Přišlo mi to dělané velmi narychlo. Materiálů k lanovce by se podařilo sehnat mnohem víc. Většinu tvořily novodobé fotky-některé velmi pěkné, některé by tam vůbec být nemusely. Pár historických fotek je učitě zajímavých a zřejmě publikovaných prvně. Text je poměrně stručný.

Vydalo město Krupka v roce 2012. ISBN jsem nenašel. Koupil jsem ji na dolní stanici v Krupce (Bohosudově). Jestli ji mají i v horní, popřípadě jinde, nevím.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3502
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 08:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.dpkv.cz/cz/aktuality/prodej-reklamnich-predmetu-ke-100 -vyroci-lanovky-diana-86
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 15. října 2012 - 08:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Slovensku by v těchto dnech měla vyjít kniha Úzkokoľajky na Slovensku
735
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pondělí, 15. října 2012 - 12:58:45    Odkaz na tento příspěvek  

To bude asi druhé vydání,
v tom prvním autor jaksi "opomněl" na prešovskou úzkou, zato tam přidal jiné blbiny.
Však taky ze Žiliny to je do Prešova pěkná dálka,kdyby to měl šlapat pešo.
pal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.226.63
Odesláno Úterý, 16. října 2012 - 13:57:49    Odkaz na tento příspěvek  

Má cenu si kupovat toto nové vydání? Mám to první a docela jsem tehdy nad ním kroutil hlavou. Takový pelmel jsem dosud neviděl a nejlepší byl slovní popis splítky v Ružomberoku - nebo už autor objevil, že také existují plány kolejišť ?
ES
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.51.71
Odesláno Úterý, 16. října 2012 - 17:00:30    Odkaz na tento příspěvek  

Neshání někdo dokumentaci k ES499 1 tady je:
http://aukro.cz/dokumentace-k-lokomotive-i2719377718.html
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 17. října 2012 - 23:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový pelmel jsem dosud neviděl a nejlepší byl slovní popis splítky v Ružomberoku - nebo už autor objevil, že také existují plány kolejišť ?

Když jsem si prolistoval první vydání, na první pohled jsem poznal, odkud autor zkopíroval kterou část textu. Jen u jedné kapitoly jsem tehdy nedovedl určit skutečného autora a proto jsem si myslel, že pan Lichner aspoň něco vytvořil sám. Jenomže i u té části jsem se dodatečně dozvěděl, odkud byla okopírovaná :-(.

Tedy odpověď na otázku, proč tam není plánek splítky zní: jako vysokoškolský pedagog by pan Lichner mohl vědět, co jsou to kolejová schémata. Jenomže neměl, kde by mohl takový obrázek ukrást. A aby jej sám nakreslil, to by dalo příliš mnoho práce.

Také se tím vysvětluje, proč jsou v jeho knížce údaje zastaralé až o desítky let (okopírované ze studentských prací z osmdesátých let) a proč je knížka tak nekonzistentní.

(Příspěvek byl editován uživatelem zmar.)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 16:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaky a války
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 04. listopadu 2012 - 18:21:11    Odkaz na tento příspěvek  

Blíží se Vánoce a já si mám zase něco přát. Narazil jsem na tuhle publikaci: http://www.kosmas.cz/knihy/134753/zrusene-zeleznicni-trate-v-cech ach-na-morave-a-ve-slezsku/
Chci se zeptat (hlavně asi těch, kteří ji už četli)- je to přínosné dílo? Stojí za koupi?
Jinak bych poprosil zda někdo nepotkal nějakou novou knihu, týkající se železnice- hlavně na Jižní Moravě.
Díky
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 04. listopadu 2012 - 19:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal: Nenadchne, neurazí...
Fortschritt E516
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5608
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2012 - 16:55:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro začínající zájemce o tématiku není marná,pokud vím,nikdo se zatím o podobné dílo nepokusil.Mám ji a pokud mi paměť slouží jediná chyba co mi utkvěla v hlavě,že autor někde plete termíny zrušená trať a trať se zastavenou dopravou,což jaksi není to samé..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 21:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal:
Neváhej a přej si. Pokud bude ale přibývat tratí se zastaveným provozem, bude potřeba asi za pár let vydat nové aktualizované vydání.
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.