K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 21. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 21. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.20
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 14:52:58    Odkaz na tento příspěvek  

Bkp
V Rudné budou tři nástupní hrany výšky 550mm (vnější a oboustranné poloostrovní nástupiště), na způsob Staré Paky.
V té rekonstrukci za cca 700 mil. Kč mají být vysoká nástupiště i ve všech ostatních stanicích na hrbaté.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6047
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 14:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.:
Díky! I když nevím, co je to poloostrovní nástupiště (nevím, co bych dělat ve Starý Pace).
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4306
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 15:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to bude ostrov bez podchodu.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 15:13:23    Odkaz na tento příspěvek  

podbabak: s kaemem by si hlavu nelamal, zato bych mel obavy o zdravi jinych. dyk co tu zaznelo sotoheretickych bludu!

namatkou mestska linka ci chyne, to se tu snad ani nesmi vyslovit, aniz by se clovek nedozvedel, jaky ze je kreten :-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 17:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sonic- sorry, prehlidl jsem to...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8249
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 18:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-:
ML + Arriva společnými silami za smrt nákladky.

Bkp:
I když nevím, co je to poloostrovní nástupiště (nevím, co bych dělat ve Starý Pace).
Nj, chtělo by to trochu dovzdělat. Občas vyrazit někam za Prahu ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 18:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ta Arriva nebude v PIDu, tak sem teda zvědavej na obsazenost. Jinak by mi taky přišlo normálnější jet přes Prahu via Holešovice - hlavák - Vršovice. A koukám, že Libeň - Hostivař bude o víkendu osobka řádit. Každou hodinu Arriva + občas modrej šukafon, to se nákladka posere.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 19:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak po zavedení Arrivy by jediným logickým krokem ROPIDu bylo ML odpískat (a pokusit se místo toho dohodnout zastavování Arrivy v Roztokách).
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6052
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 21:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Opět opakuji, že netuším, co může slušný chlapec jako jsem já, dělat v místech typu Stará Paka. Sociální dávky nepobírám a ani nechci, automaty mě nelákají a o své auto přijít nehodlám.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 21:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: a když už se Vám skutečně do té Paky vyjet nechce, stačí si zde na K-reportu najít tamější diskuzi a dohledat současné fotky. Např. na této fotce "smysl" poloostrovního nástupiště vidět celkem je. Další poloostrovní nástupiště jsou např. v Turnově, a tam je to celkem krásně vidět i na fotomapě.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6053
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 22:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pene:
Takže se jedná ostrovní nástupiště, ale s úrovňovým přístupem. Takže celkem běžná věc, jen nově pojmenovaná. Díky!
(Pro Hrocha: V tom případě jsem poloostrovní nástupiště opakovaně použil v Šumperku, takže jsem vlastně i někde byl.)
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 08:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa: Ty ranní úpravy na 120 o víkendu znamenají to, co je v návrzích zazanamenáno nyní: Vlak 9851 jen v pracovní dny a vlak 9810 v celé trase taky?

To znamená, že v sobotu a v neděli pojede z Kladna do Prahy osobák v 5:47 a pak až 7:29?

A z Kladna se zruší o víkendu nejvytíženější vlak do Kralup a mezera tam bude od 6:39(pojede dřív) do 10:29? Téměř 4 hodiny?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8255
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 10:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
Sorry, ale myslím, že víc automatů a větší riziko přijít o auto je spíš v Praze než v té Staré Pace.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
PeKo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.218.63
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 23:10:34    Odkaz na tento příspěvek  

Pár obrázků z Rudné, ikdyž už nejsou moc aktuální, ale za to už začínají mít historickou hodnotu... Foceno "poslední" den provozu - 31. 7.




A jedna fotka ze Smíchova, vlastně také už historická...

PeKo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.218.63
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 23:36:35    Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč:
Nevím, které návrhy zaznamenávají něco takového... Návrh JŘ 2013 pro trať 120, který se dá najít na stránkách ROPIDu, představuje téměř stoprocentně opsaný letošní JŘ. -aa- píše pouze o tom, že R 1284 pojede oproti Návrhu navíc i v neděli. Tedy žádné rušení či omezování spojů na trati 120 nehrozí.

Takže žádnou paniku!
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 01:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PeKo: To co jsem psal se objevilo na intranetu v seznamu pro staniční zaměstnance. Ten se aktualizuje každý pracovní den a objevuje se tam vše, co grafisti ten den zapracují. Postupně tam od začátku přibývají vlaky, pak zase třeba zmizí, aby se po pár dnech objevily s jiným číslem. Objevují se tam právě i různá omezení jízd, která třeba po měsíci zase zmizí. Jedna z verzí byla například, že 1284 nepojede v neděli, teď zas podle poslední verze pojede. No a v té poslední se právě objevilo, že vlaky 9851 a 9810 pojedou v celé trase jen v kladiva. Asi to souvisí se zmiňovanu informací, že onen 1284 pojede regina. Proto ten můj dotaz.

(Příspěvek byl editován uživatelem jeneč.)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 07:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč: Ty dva vlaky skutečně pojedou jen v pracovní dny, ale budou mít o víkendu vytvořené variantní trasy, které zřejmě ještě konstruktér nepoložil. Tedy žádnou paniku a ukvapené závěry
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13270
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 17:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- děkuji za skvělou infomaci ohledně Arrivy. Nebudu muset doufám opět vyhledávat, kdy jsem to poprvé psal o modifikaci ML via Masna, tak aby se v Libni nejelo křížem, že ne?
Podbabák: Ale to prosímpěkně chápeš špatně co tu píšu - já tvrdím S1 a S2 na Hlavák a na masně nechat S3 a S5 ze kterých bude S35 a onu S49, kterou nyní bude dělat Arriva. JUCH, zase mi vyšla předpověď. Bože já su tak šťastné.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 18:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek (838): Spíše je otázkou, jestli jsou na stavědlech signalisté
Signalisté po dobu výluky slouží pouze v denních směnách.
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 21:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa: Nedělám žádnou paniku, ale když už se to tu téma nakouslo, tak jsem se zeptal. Všiml jsem si, že v návrhu jsou čísla 9808 a pak 9812, takže je předpoklad že 9810 bude asi nějaká náhradní trasa o víkendu. Ale už se napáchala v grafikonu i jiná zvěrstva, takže bych se ani nedivil....

Škoda jen, že nepojede taky alespoň regina jako rychlík z Prahy do Kladna ve 21:02 každý den. Ten vlak tam dost chybí.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 07:29:06    Odkaz na tento příspěvek  

káem - nedá mi se nezeptat "a co meduzy, zlobijó?"
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13278
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 09:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Ale klidně se zeptej. (asi nesleduju stejné dětské seriály jako ty...)
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 09:07:04    Odkaz na tento příspěvek  

káem - používáš-li citace Franty "Kanála" Venclovského, tak se nauč všechny :-)!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13279
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 09:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hkl:On řekl: JUCH, zase mi vyšla předpověď?
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 09:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz na -aa-, i když už je asi jasno. Je nějaká šance, že odpolední spoje 2544,2548 a 2552 linky S9 budou protaženy z HoPo do Čelákovic, či Lysé? Já psal k nám na městský úřad v Čelákovicích, na ROPID i na středočeský kraj a zatím sem dostal odpovědi ve smyslu "je to v plánu, ale nejsou peníze". Předpokládám tedy, že k prodloužení těchto spojů za HoPo od prosince nedojde.
Barney
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 5-2011
Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 21:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obrazem pokracujici stavebni prace v Rudne u Prahy, foceno dnes odpoledne:

Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 7-2002

Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 23:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezký fotky, díky.

Tak mě tak napadlo, to by bylo parkoviště ! Neslouží tam výpravčí proto, aby případně zasáhl, kdyby se do práce chystal pustit finišer ?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6302
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 09:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slídil: Tak mě tak napadlo, to by bylo parkoviště !

A což takhle tam udělat P+R, když se o tom zase začalo poslední dobou mluvit. Uznávám, že to není metro, ale v budoucnu by tam 20minuta reálná byla, pochopitelně s protažením dál za Smíchov. Od D5 je to kousek. Nejdražší by bylo asi její přemostění.
No jen takový šotonápad....
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 17:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Na co most, když už tam místní do Chýně je? Daleko snažší je rozšířit Růžovou (jo, fakt se ta ulice tak jmenuje) kolem hřbitova a přicvaknout ji na ten přivaděč u Chrášťan. No a u nádraží může být velký terminál. Jinak Rudná, co se průjezdu týče, fakt stojí za vyliž.
Mapa natáhlé varianty až k 101
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6303
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 20:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Toho mostu jsem si taky všimnul, jen mě nenapadlo to tak elegantně spojit s "obchvatem". Ale pochybuju, že by do toho někdo šel, když je za humny dálnice, byť placená. Mě šlo spíš o to P+R, protože poloha přímo u dálnice by pro to byla ideální.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6304
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 20:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem koukal do té mapy (trochu jsem s ní šoupnul blíž ku Praze) a napadla mě jedna otázka. Kam až vedla zrušená vlečka vycházející z Řeporyj?
Na tomto obrázku je jasně vidět původní oblouk, jen nevím kde to až končilo.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 21:25:04    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: konec do IPS, a ta úvrať na začátku oblouku do Transbeton IPS
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 22:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pár postřehů z opravy 173

- v Hlubočepích něco vrtáno v zemi, oblouk na budoucím Řeporyjském zhlaví o pár centimetrů posunut, snad to umožní tu slibovanou 70, výhybky zatím nevsazeny;
- v prostoru vápenky mezi Holyní a Řeporyjemi vidět nějaké zemní práce, kolej ale zatím v původní poloze
- v Řeporyjích zahlédnuty částečně vytrhané nějaké kusy kolejí
- nepozoroval jsem, že by se rozběhla nějaká masivní oprava mostů a propustků
- celkově to na mě zatím po uplynutí čtvrtiny doby výluky působí, že se nic moc neděje a že se opět flikuje jen to nejnutnější
- stavbu provádí Viamont DSP
Barney
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 22:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: odkaz
Ta fotomapa je uz neaktualni...celou tu betonarku srovnali se zemi, nyni je tam "zelena louka"... Pohled na zapad od krizovatky ulic K betonarne / K Trebonicum:
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 23:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barney: ta "zelená louka" bude pouze epizodní záležitost - je tam natažená kanalizace a asi i další sítě, takže co nevidět tam budou stát baráky...podobně jako se teď staví zhruba na stejné úrovni, ale na opačné straně trati
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 00:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na poslední stránce je seznam prováděných akcí: http://www.szdc.cz/o-nas/smlouvy/188.pdf
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3468
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 06:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Nějak mi furt nedochází, jak souvisí Vámi navržená ML přes Masnu se spěšným vlakem projíždějícím skrz Prahu, který např. nezastaví v Roztokách. Nebo to berete vlak jako vlak a kdyby tak jelo EC, jásal byste taky, že jste to s ML říkal?

čelakovičan: Od prosince rozhodně ne. A v budoucnu ne, pokud si to Středočeský kraj nezaplatí. Nebo někdo jiný (třeba města a obce, pokud si k tomu kraj neumí donutit). Praha vytvořila kraji podmínky, je to na něm. Hlavně aby na to obyvatelé Čelákovic mysleli na podzim, až budou házet lístečky do urny (teda jestli je to pro ně ve skutečnosti takový problém a nebudou hlasovat .... třeba podle zdravotnických poplatků jako minule ... letos by zas někdo hodně chtěl, aby hlasovali např. podle církevních restitucí). Ačkoli se zdá, že politika se zavedením vlaků nesouvisí, bohužel opak je pravdou. Vzpomínám kterak mi jeden kamarád, nestranický lídr nejmenované politické strany do komunálních voleb v nejmenovaném městě vyprávěl, kterak k nim přijel jejich hejtman na mítink. Postěžoval si mu, že by mu velice pomohlo, kdyby kraj protáhl vlaky končící v sousední stanici až k nim, že to lidi chtějí a poukazují, že to může zařídit jejich strana. Odpověď byla odzbrojující: Až tady vyhrajete volby, tak se o tom dá uvažovat, přece jim (rozuměj opoziční straně ve městě dosud vládnoucí) nebudeme cpát do chřtánu. Kamarád zůstal po volbách na městě v opozici a vlaky tak nebyly prodlouženy dosud.... (přestože frekvenčně by to jistě opodstatnění mělo).
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 08:50:52    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: obávám se důvodně, že kamarádíčkové, kteří dříve obdrželi dary od robina dratha, nějaké ty hlasy dostanou. "Jen se podívejte co fšechno v Hostivici pan hejtman zařídil!", říká paní v šátku....
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6307
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 09:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barney: celou tu betonarku srovnali se zemi, nyni je tam "zelena louka"...

Ono to je vidět i z vlaku, mě jen fascinovalo, že i na té mapě, je přesně poznat ten oblouk, ačkoliv je pole evidentně oseté.


Suri: je tam natažená kanalizace a asi i další sítě, takže co nevidět tam budou stát baráky...

Myslíte výcvikové středisko bagristů, nebo jak to jinak nazvat? Jednou tam asi něco bude, ale tam už se toho navozilo, odvozilo a nabagrovalo a výsledek tak nějak stále žádný.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 09:48:27    Odkaz na tento příspěvek  

barneay: takhle z vejsky jsou trosky/ pozustatky cehokoli casto videt i po tisicich let, neb jine slozeni podlozi = jina berva/ vyska/ hustota vegetace. archeologove pouzivaj letadla zcela bezne.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 09:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Málokdo též asi ví, že z žst. Řeporyje dříve vedla dosti dlouhá vlečka také do cihelny. Z cihelny pak do hliniště, v kterém nyní je komerční "středověký skansen" Řepora, viz mapka na: http://www.repora.cz/mapa.html vedla úzkokolejka, později pásový dopravník.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2012 - 22:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zkusil jsem si změřit a namalovat, se kterými mosty a propustky se má na hrbaté něco dít a vychází mi toto (body s písmeny označují právě mosty nebo propustky)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13291
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 17. srpna 2012 - 15:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Souvisí to tak, že když to jde pro Arrivu, půjde to i pro Ropid.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: v kladiva spoje 2x ráno a 3x odpoledne, v sone dva páry spojů odpoledne.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6310
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 17. srpna 2012 - 19:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna autobusovka z Rudné.


Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 17. srpna 2012 - 22:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když proběhly snímky z Rudné, zde je začátek výluky z 1.srpna 2012

Slídil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 7-2002

Odesláno Pátek, 17. srpna 2012 - 23:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Zapa: To já ještě pamatuju dobu, že se takhle bokem běžně montovaly nové wexle, zatímco okolo nich stále ještě po starých jezdily vlaky. Proto možná kdysi ty výluky netrvaly tak dlouho.
Šmoula_mrzout
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 09:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny,

měl bych dotaz: budu buď 29. nebo 30.8. cestovat R 1251 z Číčenic do Prahy. Na trati 173 je výuka, jak se mě to dotkne? díky
Deníček železnice v Liberci (sledovačka motorových vozů ŘADY 843-TS 831,TS 832,nákladní doprava,mimořádnosti)
RYCHLÉ VLOŽENÍ ČÍSLA HNACÍHO VOZIDLA DO LIBERECKÉ ŽELEZNICE
KAROSY B732 - nejlepší autobusy
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6311
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 10:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmoula mrzout: Nijak. Z nepochopitelných důvodů je ale výluka na 173 u toho (a asi nejen u tohoto) R uváděna. Švejci po 173 normálně vůbec nejezdí, max. při průserech a výlukách na 171 jako odklony a to ještě ne všechny.

Slídil: Tak tady by museli montovat celou stanici bokem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Šmoula_mrzout
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 18:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: takže pojedu z Číčenic až na Hlavák normálně vlakem? To je super, nesnášim NAD
Deníček železnice v Liberci (sledovačka motorových vozů ŘADY 843-TS 831,TS 832,nákladní doprava,mimořádnosti)
RYCHLÉ VLOŽENÍ ČÍSLA HNACÍHO VOZIDLA DO LIBERECKÉ ŽELEZNICE
KAROSY B732 - nejlepší autobusy
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6312
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 18. srpna 2012 - 21:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmoula mrzout: Mělo by to tak být.

nesnášim NAD

Já také, proto budu hoblovat v pondělí právě 173 NAD. V 36 stupních to bude šichta za všechny prachy.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Adamicz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 01:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel Málokdo též asi ví, že z žst. Řeporyje dříve vedla dosti dlouhá vlečka také do cihelny. Z cihelny pak do hliniště, v kterém nyní je komerční "středověký skansen" Řepora

Tak na zbytky této vlečky si pamatuju, když jsem tam jako dítě v první polovině 90. let štrajdal, to místo mě tehdy neskutečně fascinovalo :-) Možná, že tam něco vydrželo dodnes :-) Také staré silo, kolem kterého vlečka vedla, má, jestli se nepletu, dodnes pozůstatky nakládací rampy.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 12:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Naši si to budou užívat na opačné straně PIDu též...Výluka 070...
http://zelfoto.webovastranka.cz/

ICQ : 297-774-273
....
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3285
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby si tak naše hlavní město vzalo příklad z Kuřimi:

V Kuřimi si lidé krátí cestu z vlakového nádraží přecházením kolejí. „Otevřeme nový bezbariérový podchod směrem do severní části města, kde bydlí nejvíc lidí. Chceme zabránit nebezpečnému přecházení kolejí, kterým si lidé krátí cestu od vlaku," upozornil starosta Drago Sukalovský. Kromě podchodu opraví v Kuřimi i výpravní budovu, nástupiště a výtahy. „Přestavba má být hotová na podzim příštího roku," dodal Sukalovský.

odkaz
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 21:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Já také, proto budu hoblovat v pondělí právě 173 NAD. V 36 stupních to bude šichta za všechny prachy.

NAD 173 kupodivu docela šlape, jezdí to načas, často dojezd na Smíchov s předstihem, někdy i rychleji než by to zvládl vlak. Taky trasa nebývá dopředu známa, někdy se jede po Radlické, někdy přes Barrandov, nějakou zákonitost jsem v tom zatím neobjevil, záleží asi na "fýrovi". Nudit se rozhodně nebudete :-)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6313
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 22:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suri: Po Radlický se jezdilo snad jen při ucpání Barandova.

Nudit se rozhodně nebudete

Představu o dobře vykonané práci mám tedy opravdu jinou. Jedinou výhodou je, že si může člověk mezi autobusy skočit k Hájkovi na zmrzlinu, což by ze 3. nástupiště při tříminutovém obratu opravdu nešlo.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Tramvajak2255
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2012
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 10:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení R 684:
http://www.youtube.com/watch?v=VPtW5OIEwV8
R 684:
http://www.youtube.com/watch?v=N1DVk1CRdHY
Jízda vlakem R892 Velký Osek-Poděbrady:
http://www.youtube.com/watch?v=yJWVNpjgMkg
pragburger
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.140
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 16:56:12    Odkaz na tento příspěvek  

V Dobřichovicích dneska bylo krásných 40,4st. celsia, neříkejte mi, že 171 nezakukala aspoň na chvíli...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 19:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakou rychlostí se v Rudné bude jezdit?? 120?? To dělají komplet...
ICQ:349 415 692
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6314
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 10:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Dělá se komplet celá stanice. 120 by byla pro 814 zbytečná , předpokládám 70.

Od pondělka, dle řidiče autobusu, se začne dělat i přejezd, takže na objízdné trase přes Jinočany bude určitě veselo.

Od včerejška je též uzavřen podjezd v Řeporyjích (ul. K Zadní Kopanině/Dalejská), takže se asi začalo dělat něco i tam.

Jinak obsazenost NAD včera odpoledne a večer nic moc, ale to se dalo čekat.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Dzouza89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 11:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rudné se bude jezdit 40 km/h, protože bude snížen stupeň zabezpečení výhybek a od odbočky Jeneč bude vjezd na PN.
http://www.lokomasinky.unas.cz