K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 18. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 18. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
PID cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.214
Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 08:01:41    Odkaz na tento příspěvek  

rrr176: do , kde to ty vlaky v těch Milovicích zastavují?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4400
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 08:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už delší pozoruji situaci, kdy se hodiny v tramvajích a hodiny na Masarykově nádraží rozcházejí o více než 60 sekund, v důsledku čehož je možné v tramvaji vidět např. 7:07, ale na hodinách na nádraží ve stejný okamžik je již 7:09. O pár vteřin později se to srovná na 7:08 a 7:09. Jelikož nemám hodinky řízené Frankfurtem, tak bych uvítal, kdyby se tady k tomu dokázal vyjádřit někdo další, abych věděl, zda budoucí stížnost má směřovat na ČD či na DPP? Díky
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 09:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednu minutu musis resit ??? Fakt se nekdy nestacim divit. Na zachod dojdes vcas ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Barney
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 10:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Jde to o neco napred na tom panelu kde jsou psane odjezdy, nedavno me ten rozdil zbytecne vyhnal z fronty na parek v rohliku
Ale poslat stiznost na CD je celkem originalni napad, to me nenapadlo
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 10:26:27    Odkaz na tento příspěvek  

Agent: asi po 165... Nejen 1 minuta je při dobíhání vlaku/ přípoje VELMI DŮLEŽITÁ.
Technicky vzato by systémy VHD měly mít jednotný čas a to GPS. Rozdíl max. 2 vteřin už je opravdu zanedbatelný.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2932
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 11:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Technicky vzato by systémy VHD měly mít jednotný čas a to GPS

Na hnací vozidla se instalují El.rychloměry Tramex,které jsou řízeny "Framkfurktem".Mají ho všechny Regionovy,Esa,která dostala nový RM v posledních asi 7 letech a další nová vozidla.Takže skutečné odjezdy vlaků by se neměly lišit od skutečnosti.Ovšem řídit se hodinami na různých panelech je problematické.Nejlepší je koupit si hodinky:-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 11:29:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No kdo se stresuje pospichanim, tak se napriklad prizabije na schodech. Ja to neresim, ono zase neco pojede... A radsi si dam nekde pivo, nez abych honil napriklad na wagusonu prestup ze sestyho na prvni peron za dve minuty. Na flamendrak se holt musi chodit vcas.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 11:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A radsi si dam nekde pivo
Ty ale hrozně liješ a furt, ne? Uplně ti to špáňo sedí :-)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4401
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 11:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodinky mám. Ale mám si je nařídit podle tramvají nebo podle vlaků?

Situace, kdy vylézám z tramvaje ještě v XX:17, ale na perónu je již XX:19 a průvodčí mává odjezd se mi letos už stala dvakrát. Pak už to záleží na tom, kolik je běžců. Buď to doběhnete taky, nebo uvidíte jen zadní světla.

Od čeho tedy ty hodiny na nádraží jsou, když ne kvůli tomu, aby se podle nich mohli cestující řídit? :-)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 11:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zas tak moc ne, ale kdyz uz, tak poradne. Zase ale je skoro nemozny, abych si nedal pivo k jidlu... A jelikoz se musim hodne co otacet, abych nemel vitr v kapse, tak holt musim hodne jist a udrzovat pitnej rezim. V lete se tady moc chlastat neda (leda v noci,) to horko zde nezvykly jedince rychle slozi, nedokazes si predstavit, kolik tady vidam treba Germanu nebo Anglanu, ktery se zlijou dvema pivama a trema panakama, nasledne zachrapou na plazi a jdou o par hodin pozdeji do hotelu rudy jak nazhaveny kamna. Mam z nich docela srandu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 14:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PID cestující: až tak hluboko zase nezastavují!! :-D jen špatné podloží a ukradené šrouby na 1 koleji tak proto jezdil slon na 2 kolej
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 17:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak se dnes ráno dělo mezi HoPo a Vysočanama? S 9402 jsme stáli v HoPo, než projede hradecký R od Prahy a pak jsme jeli HoPo - Vysočany po nesprávný.

P.S. Já teda taky občas vylejzám z tramvaje v xx:17, ale protože mi to jede v xx:24, tak nikam běžet nemusím...
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 23:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66562
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2012 - 13:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale mám si je nařídit podle tramvají nebo podle vlaků?

Podle rozhlasu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Valis88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2012 - 13:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobina 141 058 s jednotkou Bpjo v Zadní Třebáni. /2003/

www.masinka.cz | www.youtube.com/VytopnaZlichov | www.facebook.com/masinka.cz
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2012 - 14:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valis88: Moc pěkná dokumentačka. Koukám, že blbost kvetla hojně i dřív a to jsem si myslel, že se to zhoršuje. Ještě že ze 471 se nedá vystupovat na druhou stranu přímo do průjezdné koleje
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2012 - 16:08:21    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: jestlipak ta DCF funguje třeba na Vláře? Ta GPS se mi jeví být výhodnější, pár výpadků v zářezech a tunelech vykryje v pohodě vnitřní obvod reálného času.
Mice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 07:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valis88: K jaké příležitosti se tenkrát nasazovala souprava s Bpjo na Beroun? Díky
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 12:22:51    Odkaz na tento příspěvek  

DCF by snad měla fungovat úplně všude. Od toho to běhá na 77,5 KHz, aby to prolezlo i za roh a do sklepa .. no a při slušnym vnitřnim RTC neni potřeba synchronizace častější než jednou za týden, pokud jde jen o zobrazovaný údaj pro chybující lidský bytosti
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 13:48:00    Odkaz na tento příspěvek  

Prag: nejsem až takový radiář, ale dosah bude určitě konečný - megawatt do antény asi soudruzi z NSR neperou :-). ZKusím si o tom něco dohledat.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3146
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 13:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba v okolí Bohumína už byl na 471 problém a hodiny se seřizovaly při pravidelných Os do Zábřeha.
Ohl bude snad vědět přesněji.

Vysílač DCF má 50kW a monstrozní rozměry antény díky dlouhé vlně.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 14:19:18    Odkaz na tento příspěvek  

No možnost příjmu se uvádí až na Gibraltaru a v západnim Turecku, což je od vysílače trochu dál než Bohumín (cca 3x až 4x, čili o nějakou desítku dB síly signálu) ale prej trochu záleží i na kvalitě a umístění přijímače. Skrz masivní hliník se to pasíruje špatně ale to pro GPS platí snad ještě ve větší míře.
Quinn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.222.83
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 14:43:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud bude nabídka ARRIVY jenom trochu smysluplná, sáhnu po ní.
Pohybuju se na trati 091 už mnoho let, takže můžu srovnávat. Dokonce si pamatuju, jak po této trati jezdily docela obyčejné vlaky, sem tam si to přihrčel hranatý pantograf, tuším 560, s láskou na něj vzpomínáme. Velmi, ale opravdu velmi zřídka dorazila 451, na kterou jsme už tenkrát, před 25 lety, zírali jako na exhibiční jízdu technického muzea. Bylo to krátce po tom, co k nám dorazil elektrický proud.
Revoluční kvas do modré armády nedorazil, všechno zůstalo při starém. A pak, nevím už přesně kdy v 90. letech, začal se budovat koridor. Prý po něm budou jezdit rychlovlaky! No a nám zavedou příměstskou dopravu, protože to je kůl, v Německu to maj, a v Rakousku to mají taky a vůbec všude v EU to je a tam my chceme, vrátit se zpátky do Evropy. My vrátili do žabotlamů.
Tedy vrátili, nikdy u nás v takovém rozsahu nejezdili. Ze dne na den se skokově zhoršila kvalita poskytovaných služeb. V zimě zima, v létě vedro, na jaře a na podzim vedro nebo zima dle stavu topení a počasí, lidé zde mají k sobě tak trochu blíž, znáte to. Vyhrabali je Bůh ví odkud a s nimi kromě tradičního personálu přivezli - revizora.
...část 1
Quinn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.222.83
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 14:44:23    Odkaz na tento příspěvek  

Bylo to v době, kdy PID byla ještě v plenkách a většina lidí používala traťové jízdenky, na které dráhy tiskly rodné číslo! Nevím, proč někoho napadlo něco takového dělat, patrně se domníval, že se hromadně domlouváme a na jednu jízdenku nás jezdí do Prahy 20. Po jednom a zpátky si jí posíláme poštovním holubem. Zvláštností těhle darmožroutů, kteří se do nekonečna utápěli ve staré filozofické otázce kdo bude kontrolovat kontrolory bylo, že nejenže obtěžovali cestující druhou kontrolou jízdenek, ale navíc po nich vyžadovali občanky. Pouze občanky, případně pasy, jakožto jediný státem uznávaný doklad totožnosti. Marně lidé protestovali, že do osobních údajů nikomu nic není, zejména v situaci, kdy evidentně za služby řádně zaplatili. Marně ukazovali různé jiné náhrady, z nichž bylo vše patrné, nepomohl ani řidičák s datem narození. Byli neoblomní. Přiznám se, že sem s nimi vedl tichou válku. Od pohrdavých pohledů, přes drobné naschvály a dotěrné dotazy, jestli si tipnou ročník narození, když to teď kontrolovali (u evidentně normálních cestujících byla kontrola občanky značně povrchní šikanou a buzerací) po otevřený boj. K němu sem dospěl až ke konci jejich éry. Pokud totiž revizor konečně našel někoho bez občanky, nedej bože bez lístku a dotyčný nebyl ochotné zaplatit výpalné pro první případ a pokutu pro druhý, prohlásil ten šašek, že na další zastávce nepustí vlak dál. To byla voda na můj mlýn, netuším, proč bych měl někde trčet kvůli jeho obchodním problémům. Nedal jsem se odbýt a důrazně se dožadoval odpovědí na otázky, jestli to může udělat, jetli je skutečný revizor, co musí mít revozor u sebe, kde si to můžu ověřit, kam si na něj můžu stěžovat. Občas to byla docela sranda. Mezi námi, zdržovat kvůli 50 korunám desítky až stovky lidí v jednom vlaku, zablokovat jednu kolej a rozesr... celý systém, to vyžaduje skutečně celého člověka. Nakonec se ukázalo for whom the bell tolls a vypadli někam jinam kontrolavat něco jiného. A světe div se, zmizela i ta prokletá rodná čísla.
...část 2
Quinn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.222.83
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 14:45:09    Odkaz na tento příspěvek  

Po tomto drobném vítězství se vysvitlo světlo na konci tunelu, když se objevil on. Neoficiálně ešus, oficiálně zpatlanina dvou špatně opsaných anglikanismů, ale ve skutečnosti moderní příměstský vlak. Naše trať byla samozřejmě až mezi posledními, takže jsme po většinou na Masaryčce mezi vyrovnanými ešusy neomylně zamířili k tomu jedinému žabotlamu. Nejzoufalejší situace byla vždy v prosinci, člověk už si třeba zvykl, že v určitém čase jezdí ešus, aby zjistil, že nakonec došlo k jejich nasazení někam jinam a nám zbyl starý dobrý... Patrně největší frustraci jsem zažil, když si dráhy nechaly na takové ty malé jízdní řády natisknout reklamní sdělení, že od příštího roku už konečně bude na naší trati garantovaná 1. třída, a jak to nestojí zase o tolik víc a jak bude všechno super. A pak se člověk s předstihem dozvěděl, že elephanti budou jezdit někam na Lysou či kam a jednoho krásného prosincového rána pak našel na perénu neohrožený žabotlam, připravený vkročit do druhého půlstoletí své existence.
Aby bylo jasno, mám žabotlamy docela rád. Jejich konstruktéři odvedli neskutečnou práci a jistě ani nedoufali, že jejich stroje o tolik přežijí 20. století. Možná už tenkrát slyšeli o kalkulačce, jistě je však ani nenapadlo, že v jejich vlaku budou sedět lidé a číst si po ránu světový tisk. Že telefon bude "instalován" na každé sedačce a že o tsunami v Tichomoří se člověk dozví dřív, než proč už 20 min stojí odstavaný někde mezi stanicema.
...část 3
Quinn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.222.83
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 14:45:35    Odkaz na tento příspěvek  

Mezi tím nesmíme zapomenout jedno privilegium, kterého požívají Kralupští: Možnost jet na PID rychlíkem. I zde vymyslely dráhy způsob, jak trochu procvičit cestující, doklady šlo používat pouze v určené časy ráno do Prahy a odpoledne z Prahy + na pár více méně náhodně vybraných vlacích. Z toho samozřejmě pramenily další zbytečné konflikty, kdy člověk, dle mě naprosto pochopitelně, neviděl žádný smysl v tom, že v 9 může jet na PID starým, vypelichaným a smradlavým vagónem a v 10 tím stejným již ne. Z počátku to ani nebylo nikde k nalezení, většinou to byla nějaká značka vedle poznámky, že vlak jede třetí neděli po Velikonocích, pokud vychází Štědrý den na středu a není přestupný rok. Tento úchvatný systém na ostatních tratích prý stále funguje, my už si můžeme stoupnout, sednout nebo dokonce lehnout do kteréhokoli z toho východoněmeckého šrotu a odpadu, co nás s ním dráhy oblažují. Pokud se totiž v příměstké dopravě něco změnilo, zde je vše stále ještě raně perestrojkové. Pokud chtejí tvůrci různých nostalgických seriálů a filmů hledat rekvizity pro 70. a 80. léta, zde je spolehlivě najdou.
Po určité době jsem se odhodlal k odvážnému kroku, koupil jsem si traťovou měsíční jízdenku na 1. třídu. Platil jsem sice něco přes 9 stovek, ale nemusel jsem řešit, jestli mi jízdenka skutečně platí nebo ne. Dokonce sem si mohl většinou i sednout, byť to občas znamenalo otrávit taková ta podivná individua, která v jedné osobě zabrala 3 místa (zadek, taška, natažené nohy) a která se v jedničce hojně vyskytovala. Většinou se prokazovala nějakou prazvláštní kartičkou, smrtelníkovi nedostupnou. Radost mi kazilo pouze to, že v elephantech seděli v 1. třídě všichni, neb to bylo zadarmo a já byl jediný trouba, který platil plnou cenu. O cestování s jízdenkou 1. tř. a žabotlamem se nechci rozepisovat.
...část 4
Quinn
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.222.83
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 14:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

Nasazení elephantů s jedničkou jsem se nedočkal. Než ho stihli zavést alespoň jednou za hodinu, změnil jsem způsob dopravy a zemi. České dráhy jsem přestal podporovat ze svých zdaněných peněz i ze svých daní a nijak zvlášť mě to nemrzelo.
Když jsem se po čase vrátil zpátky, elephanti už na naší trati jezdili. Rychlíky zůstali stejným šrotem a 1. třída nestála 9 stovek, ale 1445. Hustý posun, za necelé 2 roky. Cenu je možné vylepšit inkartou, kde na in25 dostanete slevu 25% a na in50 50%? Kdepak, taky 25. Takže se dostaneme na cenu něco přes 1100. Inflaci to tedy nekopírovalo ani náhodou, navíc zde přibyla další buzerace s nějakýma kartama, o které nestojím, před tím jsem si prostě koupil jízdenku a bylo. Navíc, u těchto drážních akcí jeden nikdy neví, jestli to příště bude stát 200 nebo tisíc, nebo jí úplně nezruší. Já si místo inkarty koupil auto a kolo, jízdenky řeším ad hoc, v zimě jezdím častěji, v létě míň. Jezdím i na opencard a celkově ode mě dráhy dostávají míň peněz, než dostávali před 5 lety. Vlastní vinou.
Proto budu jezdit s ARRIVOU. To jejich vozítko mě sice nijak zvlášť neoslovuje a bude samozřejmě záležet na jejich přístupu, nicméně po letech, kdy si člověk připadá jako užitečný idiot dobrý jen pro vykázání dotací, by to mohla být příjemná změna.
...část 5
pragburger
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.140
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 17:31:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, tohle je přesně ta kasta, která na naší dráze chybí. Náročný lidi, ale co si klidně připlatí. Jenže ono není za co... Na Západě tam to tak je, tam vlak není jen pro socky. U nás, u nás to tak nefunguje, bohužel. Poněvadž český člověk raději, bych řekl, se raději bez té vyšší kategorie obejde, hlavně když to bude bez práce, než aby si pokladník na dráze vydělal o pětistovku navíc.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 19:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za co si příplácí cestující v první třídě v regionální dopravě v Německu, Rakousku a Švýarsku? Jak se to liší oproti situaci u dopravců v ČR?}
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mates14
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2012 - 21:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, v Premium třídě AVE vám na rozdíl od Turista dají poměrně luxusní jídlo, víno atd. To vše v porcelánu. Sedačky kožený, obrovský. Stolek dřevo plus mosaz, rozkládací, pro ty, co jsou zvyklí na letadlo, nejmíň 2x takový. Sedačky 1+1. Ale to je dálková doprava, regio ve Španělsku má u Renfe jen jednu třídu.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 06:32:11    Odkaz na tento příspěvek  

Prag: dávat anténu GPS dovnitř ešusu je trochu zpozdilé, neníliž pravda? Leda by tam SŽDC vnutilo nějakou navigaci z akce v Lídlu....
Renomovaní výrobci dodávají kombinované antény GSM/GPS s certifikátem pro železnice (pád troleje 25 kV např.).
V tom západním Turecku by asi uživatel musel natáhnout dost dlouho anténu. Ale na vlaku by se mu v oblouku prověšovala a šla mimo profil
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 06:48:13    Odkaz na tento příspěvek  

Quinn: " většinou to byla nějaká značka vedle poznámky, že vlak jede třetí neděli po Velikonocích, pokud vychází Štědrý den na středu a není přestupný rok". Naprosto perfektní definice!!!! Takové ty jízdní řády opravdu byly. Dneska je to naštěstí výrazně lepší.
Žabotlamů bych se trochu zastal, jejich nízkopodlažnost umožnila v příměstské dopravě výrazně zrychlit překládku substrátu. Tepelná pohoda ovšem byla děsivá, 30 let jsem to zažíval na vlastní kůži. V létě hřeje, v zimě chladí - jako druhdy uniforma ČSLA...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2941
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 08:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:Od čeho tedy ty hodiny na nádraží jsou, když ne kvůli tomu, aby se podle nich mohli cestující řídit?

Nevím o kterém nádraží píšeš.V Ústí nad Labem,Teplicích,Bílině,Mostě,Jirkově,Chomutově Městě,Sokolově a Chebu skáče ručička přesně v době,kdy hodiny v rychloměru na lokomotivě ukážou nultou sekundu(rychloměr rádiem řízený,né mechanický Hasler,nebo Metra).Stejně tak mi jdou na sekundu přesně s těmito hodinami i mé hodinky řízené rad.signálem.
Samozřejmě někde můžou být hodiny,které nejsou přesně řízeny.

honzaklonfar:Byl jsem dva týdny na Slovensku a mé hodinky se srovnávaly signálem z Frankfurtu bez problémů,takže i na té Vláře by neměl být problém.
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.68.246
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 13:23:50    Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklonfar: taky bych se těch panťáků zastal, co pamatuju,tak v zimě docela topily a v létě v nich šly stáhnout okna, což u moderních slonů s uřvanou klimoškou nejde.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 14:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou sleduju vlaky do Milovic a můžu vám říct, že mít elfa pro 20-50 lidí (kromě ranní špičky) se mi zdá velmi ekonomicky nešetrné. To i na 074 do/z Čelákovic se dosahuje lepších výkonů (kolem 50-60ti lidí).
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6563
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 15:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: To i na 074 do/z Čelákovic se dosahuje lepších výkonů (kolem 50-60ti lidí).

Mimo špičku? To asi ne.
Mmch kolik lidí tím elfem přijede do Lysé? Já jen chci vědět, kde by se už tedy mělo správně ukončovat s tím ešusem aby to bylo ekonomicky ospravedlnitelné.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 15:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZAPA: Přesně. Chtěl bych vidět 50 mimo špičku po 074.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 15:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: To asi jo, když koukám na ty vlakymezi Milovicemi a Lysou, tak je to na elfa tragedie (myšleny os Lysá-Milovice). Myšleny os začínající/končící v Lysé.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 15:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Mimo špičku se na rameni Brandýs-Čelákovice pohybuje počet cestujících okolo 25-35 kusů (ne zřítka kdy, se tam do tohodle vtěsnají až 3 kočárky)..... Stačí jenom vyrazit na výlet.....
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 16:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nemám nic proti vlakům po 074, ale mám proti kecům požadujícím omezení jinde "než u nás".
Milovice a elektrifikace tamtéž a zavedení přímých 471 je jedna z mála dobrých akcí Č.D. a.s.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 16:22:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Já taky proti Milovický nic nemám, taky chválím tu přímou linku do Prahy, ale vadí mi ty osobáky z Milovic do Lysé a zpět. Tam je to na Regionovu a ne na Elfa, nemyslel jsem je zrušit.... Milovice-Praha jsou vytížené, do nich jsem se neobul a elektrifikaci taky považuju za přínos.
TondaP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 16:58:34    Odkaz na tento příspěvek  

074 - to jsou zase kecy o ničem, že? Čísla mluví jasně. Zase kecáš jako vždy.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8367
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 18:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074:
Takže platit navíc další soupravu - Regionovu - za současného prostoje ešusu v Milovicích má být "ekonomicky šetrnější"? (Nemluvě o absenci druhé nástupní hrany v Milovicích.)
Óóó, to je mi zajímavá ekonomie.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 18:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati 232 od elektrifikace vypadá provoz takto:
Nejprve jede jednotka 471 na přímém vlaku 94XX z Prahy do Milovic. Z Milovic se vrací jako pendl 256XX do Lysé (jako přípoj k vlaku Kolín - Nymburk - Praha), odtud se do Milovic vrátí jako pendl z Lysé (jako přípoj od přímého vlaku Praha - Nymburk - Kolín) a potom z Milovic vyrazí jako přímý vlak do Prahy (a někde v půli cesty u Čelákovic se potká s další 471, která jede do Milovic na další "kolečko"). Nasazení jednotky 471 na pendl do Lysé je tak nejlevnější řešení, i kdyby některý z těch pendlů vezl v jednom směru 0 cestujících.
Pokud by na oněch pendlech mělo jet něco jiného s menší kapacitou, budou to náležitosti (vozidlo + strojvedoucí) navíc a ona jednotka 471 se mezitím (po dobu, kdy jedou ony vlaky 256xx) bude v Milovicích neproduktivně válet (a v druhé půli hodiny, kdy jedou ty přímé vlaky do/z Prahy se zase v Milovicích válet ten motoráček). Tyto náležitosti navíc bude nutné někde sehnat (vozidlo i personál jezdí někde jinde), popřípadě si za ně připlatit (jezdit dvěma různými vozidly je dražší, než jezdit jedním, obzvláště v případě, kdy tu vozbu dokáže zastat jen jedno vozidlo).

Takže aby mohl na pendlech 256xx Lysá - Milovice "aby ty pendly nevypadaly tak prázdné" jezdit nějaký motoráček má dopravce 2 možnosti:
1. Přesunout tam existující vozidlo z jiné tratě, například z tratě 074 (aby za ten "nápad" nepykali jinde), kde místo něj buď nepojede nic na půlce tratě a nebo pojede jen každý druhý vlak (aby ty zbylé vlaky odjezdil ten jeden motor, který tam zbyde...)
2. Zakoupit nový motoráček s personálem jinde a vícenáklady s tím spojené uhradí pan 074 z vlastních peněz (neboť tyto vícenáklady nejsou pro vlaky v ZDO nezbytné, nelze je tedy zahrnout do "prokazatelné ztráty", pokud jsou předmětné vlaky ztrátové popř. by se dopravce zbytečně připravoval o část zisku, kdyby tuto transakci financoval z vlastních peněz, pokud jsou předmětné vlaky ziskové).

Je toto vysvětlení dostatečně srozumitelné?

Ad Hroch: Kletě, jsem druhej...

Btw: Podobné nápady mají bohužel i někteří jiní (viděli z auta jet okolo sebe poloprázdný vlak) a jejich následkem bylo to nedávné plošné zkracování rychlíků "o vagon či dva".

(Příspěvek byl editován uživatelem PEVA.)
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.5
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 19:57:44    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: zatimco u DCF se holt asi má za to, že vystačí ta utopená pod střechou. Ono tam to GPS (s anténou venku) stejně časem všude bude kvůli GPSAVV, takže asi neni co řešit.
Dzouza89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 17. listopadu 2012 - 23:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nikde žádná fotka...
Jízdy parních vlaků ve dnech 17. a 18. listopadu 2012
http://www.lokomasinky.unas.cz
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 00:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: No na 076 máme dva motoráčky, projel jsem to několikrát ve špičce. Tam bychto viděl v kladiva jako dárce orgánů. O tomto problému si pohovoříme někde jinde, nehodlám to tady nafukovat.

Na co platit, myslim si, že dráhy trhnou za Prahy dost grošů. To je jenom na železnici, že se platí za to, za co se nehákuje. A pokud by ČD neměli zájem, tak se určitě najdou jiné firmy.... Zrovna Hroch jako člen a zastupitel jedné nejmenované liberární strany by neměl co k tomu namítat, že??
bubáček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.199.186
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 11:35:12    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Mohl by mi někdo poradit, kde najít počty přepravených osob na jednotlivých linkách v Esku? Zajímalo by mě například i to, jaký je obrat na jednotlivých zastávkách. Už jsem kdysi takovou mapku viděl, ale vůbec nevím, kde ji najít.
Díky
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 11:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty Milovice, jak jsou nyní, jsou samozřejmě v pořádku včetně pendlů do/z Lysý jako přípoj na/od spojů S2. Spíš si umím představit zastavení provozu na 074, páč bus 405 by to mezi BnL a Čelákovicema odvozil bez problémů... A mezi BnL a Neratovicema by to nejspíš taky nějaká bus linka odvozila. Pokud tam něco jezdí.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 11:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Tak nám řekněte konkrétní počty přepravených osob, za den a ve špičce na spoj, ať uvidíme, jak by to zvládnuli autobusy..... To radši ne co

Apropo, když to tady čte peva, tak by nám mohl nastínit, jestli se změní voz. park po zvýšení TR příští rok??
Krutas57
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Zrovna na 074 by to naopak chtělo posílit provoz. :-)
Ráno z Čel do BnL jezděj "ve vláčku" dva busy, kde se jede na hraně kapacity a souběžně jede plnej šukafon.
Odpoledne (např. vlak ve tři z BnL) už v 809 dochází i místo ke stání a to opět jezděj soběžně plný busy ve zkráceným intervalu.
Takže 405 odvozí bez problémů mimo špičky, ale ve špičkách nemá bez vlaku šanci. Leda tak kloubáky v půlhodině...

Na ty Neratovice by ten bus 471 asi stačil, ale měl by jezdit ve stabilní hodině.

Kdyby to bylo na mě, tak bych BnL - Čel dal půlhodinu něčim trochu rozumným (814?) a aby aspoň jeden v tý hodině navazoval na Prahu a ulevilo se busům - např. přecpaná 346 a 367 + 375 taky nejsou zrovna prázdný. Přitom jízdní doby vlak X bus do centra nejsou moc rozdílný ani na stávající infrastruktuře, jen by se musely přizpůsobit návaznosti.
Osobní kanál: http://www.youtube.com/user/Krutas57
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už se probíralo, u té půlhodiny by bylo třeba křižovat v Toušeni a pokud by v Čelákovicích zastavoval hradecký R, byla by to Odjet třeba z Prahy hlavního rychlíkem v xx:09 a v xx:54 být v BnL.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: Souhlas, chtělo by to zastavování R v Čelákovicích, na to, že mají přes 11 tisíc obyvatel, je ostuda, že tam R nestaví.... To taky rychlíček už nemusí stavět v Poděbradech, Chlumci aj..

Mmch, jsou plánovány AH a zcela vážně se o toušeni uvažuje. Příští rok se mají sfouknout přejezdy....
Krutas57
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Proč v Toušni? Po vyřešení přejezdů se JD BnL - Čel dá stihnout pod těch 15min. Na 074 ty vlaky ani moc nemá co zpozdit, takže by to šlo ujezdit buď se zvýšeným počtem souprav (např. letmý křížení na Čelákovickým zhlaví) a nebo holt ostrý obraty... Případně by šlo křížit i na Zápský, kdyby se dodělala výhybka nebo se zdržel vlak v jednom směru. Ale to už by bylo lepší v Toušni...
Minimálně na zkoušku (zjistit, jestli by to lidi využívali) by to šlo i bez Toušně... Uznávám, je to trochu nestabilní...
Osobní kanál: http://www.youtube.com/user/Krutas57
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan+074: Pokud by nevadilo ve špičce v hradeckých rychlících na stání a bez integrace PID dokladů, tak klidně. :-) Zrovna pro Čelákovice má zastavování hradeckých R minimální přínos. Těch pár zastávek z Prahy nestojí za řeč. A kam by se ty lidi vešli, když už dnes jsou rychlíky redukovány o jeden vůz.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krutas: Následy by šli určitě, pokud by bylo Ah....
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak by se ten vagon dal zpět do řazení a ty rychlíky by se mohli v klidu integrovat, to je problém v papírech ne v podstatě věci....
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže pak by se snížila obsazenost osobáků a mohlo by dojít k redukci. Pak by byly třeba i poloprázdné.
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.68.249
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:45:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pajas: souhlas, na co ještě Čmelákovice. Mají tam PID s 30 a do Prahy tři zastávky navíc(Mstětice,Zeleneč a HoPo), tak nevím, proč ještě R. A v R jsou hnusná B,Bp... Vy se v Os vozíte v supermoderních Ešusech. (v těch starejch vozech jdou aspoň stáhnout okna )
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. listopadu 2012 - 12:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nedošlo by k tomu, Čelakovičáci skáčou jako křečci, že nemaj s Prahou 15 min. takt a ani se jim upřímně nedivim, i dnes jezdí poměrně hodně Čelákovičáků autem do Práglu.... Proto říkám, že tohle naopak přitáhne hooodně cestujících, konečně bude i na 074 infra docela rozumná a obyvatelé Brandýsa k tomu také hodně svým cestováním přilepší nebojte se, tady máme 10 000 lidí cestujících pravidelně do Prahy.

(Příspěvek byl editován uživatelem 074.)