K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 12. 12. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 12. 12. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3815
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 16:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Jedenáct PZZ?? Cha cha. Kdo ti řek takovou blbost?
15 min. takt požaduje ROPID už od roku 2011. Rathovo kraj to nechce zapaltit, tak si vážení voliči polibte Kdy už ti to konečně dojde?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 17:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

qěcy: Trať byla zařazena do programu zabezpečení nebezpečných přejezdů a počet těchto nově rek, přejezdů zde je 11, koukněte se i na Idnes než se začnete smát, mmch.: něco o tom vím, když je to můj zaměsnavatel.
takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.171.69
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 17:37:09    Odkaz na tento příspěvek  

S úsměvem sleduji dění na tomto vlákně ohledně trati Brandýského dostavníku.Fakt je ten že ve špičce není problém mít ve voze 70 lidí.Fakt je ten že příští rok bude reko na 11 přejezdech a tím se zkrátí jízdní doba.Fakt je ten že se bude v useku BR-Č zvyšovat max rychlost na 60km/h.Fakt je ten že nasazení regiopomsty je diskutabilní nejen ve vztahu k pravidelnému posunu v Nera, ale problém je v komerčním odbavení strojvedoucím což u regiopomsty nepřipadá v úvahu.A největším faktem a dost důležitým je že když budou prachy bude Fšechno.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7825
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 18:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Jednak je potřeba počítat pouze přejezdy Neratovice-Brandýs, ovšem snad jenom dva jsou významné snížení rychlosti a na zbytku by mělo být 40 km/hod a tam je to spíš o vteřinách. Obávám se, že na lenost Regionovy a její složitosti při změně směru to nestačí, či by to bylo na krev. Ale možná, kdyby se projely některé zastávky, tak by to bylo lepší.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 18:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Přečti si o příspěvek výš, můj zaměsnavatel do tý tratě bude investovat a dojde i k navýšení TR rychlosti do Čelákovic, jedná se podle jedné nezávislé studie o jeden z nejvyužívanějších úseků regionálních tratí... Ale celou dobu tady můžu psát co chci a všichni co jste tu trať skoo ani neviděli, tak píšete že je na odpis a to stylem od stolu.
Má jít o 10 minut, to by mohla stačit i pro Regínu....
A k tomu co napsal takyfíra: 70 lidí na jednu krabici ve špičce je trať na odpis, mám tady seznam min.17 tratí ve středních čechách, které jsou na tom podstatně hůř. Některé z nich třeba jenom v prac.den.
Tak Pájo, vyjadři se...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7826
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 18:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Jenže rozhodující je křižování v Brandýse, takže když se nepodaří úpravy tak, aby Regionova stihla jízdní dobu Neratovice-Brandýs stejně jako dneska 810, může být TR Brandýs-Čelákovice klidně 80 km/hod a stejně to bude pro stíhání obratů v Neratovicích k ničemu. Ale pokud ty úpravy i v úseku Neratovice-Brandýs stačit budou, tak nechť si tam jezdí. A nebo se může využít zvýšení rychlosti Čelákovice-Brandýs a upravit na křižování Kostelec.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 18:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Koukni se 3 JŘ do zadu a tam se stihlo od Nera a bez zpoždění vykřižovat v Brandýse za 2 minuty..... A tím, že budou nově zabezpečeny i 3 přejezdy z Neratovic dojde k úspoře času 2 minuty, takže kříž v Brandýse se dá ve finále stihnout za 5 minut a vlak směr Neratovice může ject už v celou....
takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.171.69
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 19:19:49    Odkaz na tento příspěvek  

Fakt je ten že peníze na přejezdy jdou z evropy a kdo zná trat tak si spočítá přesně které přejezdy to jsou: V Čmelako hned na záhlaví Toušeň u hřbitova,v zářezu patnáctkový,u prefy, za BR šikmý, v Poleradech u zastávky Kostelec malý za Kostelcem oba dva do Jiřic,Lobkovice u zastávky a naproti benzínce no a v nera desítkový u nádraží. No a to je těch 11 kousků.Když zvedneme rychlost na 60 do Čmelako tak i s přejezdama to může být nějakých 12 min i když dost ostrých.NO a máte tu pulhodinu bez navýšení motorové potřeby.Směr ne nera je uvažovaná 80tka ale to jsem v předešlém příspěvku neuváděl protože jsem realista a na to peníze asi těžko budou.V připadě že kolej bude svařená tak lepší vozidlo nepotřebujeme protože pro komerční provoz nic lepšího bez velké investice neseženete.Tak to je ve zkratce to co se má udát v příštím roce na našem Brandýském dostavníku.Může si někdo dát tu práci a přepočítat jízdní doby podle nějakých vzorečků a pak se možná budeme divit za kolik se to dá jezdit,ale jak už jsem jednou uvedl FŠECHNO je o penězích
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5112
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 19:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: tak kde jezdi 814 po CELY pracovni den s 10-15 lidmi? Nemuzes si vzpomenout nebo zase mluvis ze spani?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7829
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 19:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Já si počkám a uvidíme. :-) Pokud 814 jízdní doby stihne, jsem pro.
takyfíra: Záleží, jaký je rozdíl ve zrychlení/zpomalení 810 vs. 814 a jakou mají obratovou dobu. Jinak si myslím, že zrovna rozdíl 810 a 814 se finančně moc řešit nebude.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 19:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Do toho se moc nimrat nebudu, dělal jsem v jedné nejmenované žst. a nechci těm lidem co tam znám ohrozit dopravní obslužnost.

Nicméně ti dám jedno vodítko, dnes tam byl lon kolejnice.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 19:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Projekt je tak dimenzován, aby se to stihlo, proto se dělá optimalizace.... Aby trať vyhovovala SOUČASNÝM požadavkám....
173
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 21:01:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba na 173 býval šukafon kromě ranního 19907 (kde tak kolem 5 lidí stálo) obsazen tak maximálně 2 lidmi na čtyřku (Když jsem to počítal, tak to 20 lidí odpoledne nepřesáhlo nikdy). Ta regionova dělá dojem, že je prázdná. A dokud nebude Rudná - město, tak tomu nebude jinak.

A nevěřím tomu, že třeba na 034 je tomu jinak.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3816
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 21:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: No když tomu věříš, tak věř. Možná, že to vyjde. A o mně prosím neprohlašuj, že Brandýsku neznám. Já ji znát totiž musím.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
takyfíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.171.69
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 21:36:48    Odkaz na tento příspěvek  

Fakt je ten ,že uvrat z 814 je jednoduché řešení které tady nezveřejním protože by si to mohl někdo přivlastnit,at to vymyslí někdo kdo je za to placenej.Jízdní doby dle mé zkušenosti by problém nebyl.Jedinný problém je kdo to zaplatí: místo dvou náprav 4, více tun(ten moderní záchod co se tahá holt něco váží)a hlavně dosazení průvodčího v případě provozování 814.Zatím to je hlavní důvod mě znám, proč tu šukanizujeme, protože je to laciný.Jestli dá kraj požadavky dráha se bude muset přizpůsobit a zatím to vypadá že se asi něco chystá.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6604
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 21:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

173: Když jsem to počítal, tak to 20 lidí odpoledne nepřesáhlo nikdy

To bylo prosím kdy? Jo, některé vlaky můžou být i pod dvaceti, ale pak jsou vlaky, které jsou hodně nad dvaceti. A kupodivu to nejezdí prázdné ani proti srsti.
19907 se konečně dočkala něčeho lepšího a rozhodně to nepotěší jen 5 lidí, ale někdy třeba i 15. Ona ani 19905 co jsem jel posledně nebyla zrovna prázdná a takových vlaků je po ránu celkem dost.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
BondRail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2012
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 21:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O74 a Orky:Traťová rychlost 80 km/hod je naprostý nesmysl v úseku Čelákovice-Brandýs nad Labem,protože jestli tam pujde navýšit rychlost,tak si myslím maximálně na 50 km za hodinu.Jsou tam oblouky.Mezi Brandýsem a Neratovicema odhaduji,že by to teoreticky šlo uskutečnit,že by se navýšila rychlsot z 60 km na 80 km/hod,ale to by všechny přejezdy asi musely být zabezpečeny v míře pro tuto rychlsot,kdyby tam byla zavedena.
Jinak s křižováním v Brandýse není problém,když to jede všchno na čas,tak ti dva v těch oranžových bundách to v klidu stíhají jen tak z jedné strany na druhou jsem si všiml a nejen,že to přijede na čas,ale i na as to odjíždí,ale jak mile to má sekeru na příjezdu od Čelákovic,tak to má sekeru i na odjezdu ty 4 minuty si myslím maximálně.
BondRail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2012
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 21:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo,co dělá výhykář v Čelákovicích v PO,ČT a SO,NE???KOukal jsem,že vždy s jedním z nich občas jezdím na Čelákovice z Brandlu.
173
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 22:22:50    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Čas od času jezdím odpoledními vlaky v X:53, data si nepamatuji, ale naposledy tak před měsícem a opravdu je to frekvence na šukafon maximálně. Pravda, nevím, jak ty večerní (později, než ve čtyři se tam nevyskytuji), ale pochybuji, že tam bývá víc, než 27 lidí, což je podle mě limit pohodlí (dá-li se to tak v 810 nazvat). A kvůli tomu, že ve dvou ranních vlacích 5 (dobře, i kdyby 10) lidí pár minut stojí, není podle mě nutno nasazovat vozidlo 2x těžší. Nebo se snad počítalo s tím, že "moderní jednotka" přiláká davy? Pokud nás tady 074 s počty cestujících úplně nevodí za nos, tak je regionova na Brandýs rozhodně užitečnější než sem.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7836
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 22:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

173: Jenže 30-40 let stará 810 rozhodně není komfortní vozidlo. 814 není taky žádná hitparáda, ale pořád je to o něco lepší než 810. Když se ČD rozhodly jít touhle cestou, tak nezbývá, než se s 814 smířit. Ze stejný prachy jsme dneska mohli mít cca 2/3 množství RS1.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 22:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

173: Stačí si udělat odpolední výlet elfem do Čelákovic...
Takyfíra moje počty potvrdil....

Qěcy: Ano nezbývá než věřit v to že se něco pohne kupředu, ta trať si to zaslouží...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8430
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 22:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074 tady vodí za nos s lecčíms, takže pokud vodí za nos s počty cestujících, ani bych se nedivil.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 22:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Koukněte se, že ty počty nepíšu jenom já....

(Příspěvek byl editován uživatelem 074.)
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 09:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prečo sa idú nasrať miliony do trate, ktorá sa dá 100% nahradiť autobusom a trate, ktoré potrebujú aspoň "lepšiu údržbu" ako "prase drbání" sa zase iba v lepšom prípade zaflekujú?
074, ak robíš na SŽDC, to si fakt taký slepý, že nevidíš, po čom všetkom ešte jazdia vlaky, kde naozaj jazdiť musia?
Aby bolo jasné, ja netvrdím, že sa má tá trať zrušiť...
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 10:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi:
Na tomto sa ešte nedávno preháňal pindík a spol:

A aby sme ostali pri niečom 074 podobnom:

Mám pokračovať?
Inými slovami: choďte s celou 074 do
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 14:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tratovak: Dobře pracujete tady, možná tady odevzdáváte daně, máte tady možná rodinu, ale o legitimitě jednotlivých tratí jste ztratil právo rozhodovat v roce 93, tak to laskavě nechejte na nás, já vám taky nepíši co s Tatranskými zubačkami máte a nemáte dělat.

Víte ono to má háček: Km jízdy autobusu stojí 43 Kč a nemáte záruku, že stihne přípojný vlak v Čelákovicích... To je asi 70% frekvence cestujících. A to ty autobusy budete potřebovat minimálně 2.

Jo a mmch.nepíšu o ní jediný, přečtěte si příspěvky a ještě jednu poznámku: Máme demokracii a tady to je diskuse o dotčených tratích, tak mi laskavě neraďte co mám a nemám psát.

Jo a abych nezapoměl ano stav klejiště není růžový, ale to není hlavním problémem trati, koukněte se na most přes dálnici...

(Příspěvek byl editován uživatelem 074.)
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 15:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty experte, sa najskor zamysli nad tým, prečo tu asi tie dane platím...
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 15:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože děláš poctivě a to mi nevadí..., nejsem rasista ani nacionalista, ale vadí mi tvoje chování, že si máme strčit něco do... atd.. Mmch.: Do kolejí pujde jenom zlomek, většina budou přejezdy a Ah Lázně Toušeň.... . Vzniknou 2 traťové oddíly... .
K těm přejezdům, to je akce ministerstva, tam jde o to, že se zcela po právu řadí mezi nejnebezpečnější (katastrofální rozhledové poměry). Tímto stylem by se příští rok mělo dělat daleko víc tratí, takže laskavě neříkej, že se na ostatní nedostane.

Ještě jeden dotaz, kde jsou foceny první 3 fotky
PeKo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 17:13:36    Odkaz na tento příspěvek  

takyfíra:

Proč by měl po případném nasazení Regionov na vlacích jezdit vlakvedoucí? Na trati 200 od začátku nového GVD jezdí také Regionovy v režimu 0/0-S.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8435
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 18:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No každý další příspěvek přispivatele 074 mě v tom předchozím (č.8430).
Viz třeba: Tímto stylem by se příští rok mělo dělat daleko víc tratí


074:
Km jízdy autobusu stojí 43 Kč
Tak zaprvně byste z toho měl odečíst tržby a zadruhé podle toho, co jsem se dozvěděl v jedné ze sousedních diskuzí, tak jinde se platí o desetikorunu méně, takže to je evidentně pěkný tunel!
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 19:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074, písal som Ti to už ako anonymovi, ale zjavne je to marné, je to marné, je to marné...
Bohužial. Ak robíš na prahe východ, tak sa časom zrejme stretneme. Snáď osobne moje výpady pochopíš, keď tu tie roky nestačili...
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 19:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrach: A) PZZ se má v rámci tohoto programu dělat na 40 tratích.... např další tratí je 210.

B) Tržby v tom nejsou, řekli si o již zmíněnou částku a zárove%n se navýšila cena jednotlivého jízdného ze 7 na 10 Kč po městě....
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8438
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 19:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074:
To si povíme za rok, kolik se toho udělá. Reálně vidím tak jednu trať (083).

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 20:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch? prý na to groše jsou, tak snad se to dá do kupy, tohle by mělo českou železnici podstatně zrychlit.... :-)
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 23:35:24    Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem dnes na smichove pozoroval svejka na protivin ve slozeni 754 + 1xB. to je nejake opatreni pro zlepseni vytizenosti, nebo se akorat porouchal dalsi vagonek? bylo to naslaply i na chodbe a vypadalo to fakt bizarne.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3801
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 00:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z: Netopil tak se ani nevypravil. A táhla to 749.254 nikoliv 754.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
AV 15-30
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3299
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 04:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Hele anonyme, dej už s tou brandýsskou tratí pokoj. Je hafo důležitějších tratí, do kterých je potřeba investovat. A to, že pracuješ ve státní správě a ne zrovna na úrovni nějakého bezvýznamného referentíka svědčí akorát o tom, v jaké personální krizi státní správa je. Takoví lidé, jako jsi ty, na těchto místech nemají co pohledávat. Jseš asi obdobné nebezpečí, jako je ROPID. Sorry, ale jinak to napsat nejde. Prostě chápu, že je trať 074 tvoje srdeční záležitost, ale netahej to laskavě do zaměstnání a když sem budeš psát, tak rozlišuj svá zbožná přání a realitu.
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 07:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele anonyme,...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 10:36:14    Odkaz na tento příspěvek  

6120: vychazel jsem z razeni na zelpage - tu soupravu sem pozoroval dost z uhlu.
kazdopadne uff, uz jsem se lekl, ze vrsovicke desiro doznalo az takovehle inovace :-)
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 10:44:18    Odkaz na tento příspěvek  

bram: souhlas, zejmena s tou personalni krizi statni spravy. esli je to tam plny titanu, kteri vuci slovenskemu dotazu pouzivaji logiku "vod roku 93 bys mel drzet hubu", pak teda fakt potes koste.
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 12:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hroch: Reálně vidím tak jednu trať (083).
SŽDC vyrobí a instaluje ten chybějící mostek v Říši mezi Poustevnou a Sebnitz?
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 13:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dám to i sem, vždyť je to v Praze:

1, R 1243 - příjezd na hlavák 749.254,
2, R 1245 - průjezd Velká Chuchle 854.009,
3, asi odjezd 750.701 + 750.703 do nového působiště. (Trutnov)


Upozornění: V psaném textu mohlo dojít k zapomenutí, byť jen jednoho písmenka, a hned věty dávají jiný smysl, proto na to prosím berte ohled a za případný překlep se omlouvám.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 16:47:04    Odkaz na tento příspěvek  

Musím se zastat 074, znám ho osobně a na svoje pracovní zařazení stačí, to mi kluci veřte.
Vzhledem k tomu co dráha na 074 nabízí je počet cestujících velmi dobrý.

Ruku na srdce kdo vás by nepomohl domovské nebo nejoblíbenější trati, když by jste měli pravomoce pomoci? Tohle prostě nikdo z nás neovlivní.

Mě by se tam líbila nasazená RS1, kapacitně akorát, 814 je hlučnej šrot a na displeji by měl svítit Tlumačov.

Tratováka setřel, ale obecně to, že by se slováci měli starat hlavně o sebe pravda je. Podmínky k životu jsou v SK jasně horší.

Bram: K tomu abys ses dostal do veřejné správy potřebuješ hlavně známé. Poslední dobou co byli přijatí úředníci, tak se jedná o lidi s VŠ, neviděl bych to tak tragicky.

Hroch: Bohužel ano, budeš mít pravdu, těch tratí se tolik opravdu neudělá, protože současné ceny dle veřejných zakázek za PZS jsou vyšší než kolik peněz má být uvolněno a kolik jich mají v plánu dle té konference udělat. Tam to vychází v průměru na 1 přejezd 5 mega, ovšem ten průměr bude reálně 6 - 6,5 mega za přejezd. Já osobně bych z toho seznamu tratí 074 nevyškrtal!
Je to blízko Prahy, řekl bych, že budoucnosti v této oblasti počet obyvatel poroste a poroste potřeba dojíždění. Je tam vidět už teď spousta nových domů.
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 17:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes byl v prostoru žst. Poděbrady vztyčen vysílač GSM-R včetně technologického domku:


Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 18:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdo vás by nepomohl domovské nebo nejoblíbenější trati, když by jste měli pravomoce pomoci?
A o tom to je... Sral pes na globálne potreby, čo ma potom, že o okres vedla krvácajú z brucha. Ja mám pravomoc zavolať doktora, tak príde liečiť moj opar...
Objektivitu páni, objektivitu! Nie ukájať si vlastné šotoušské ego!!!
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 18:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k národnostnej otázke...
Keď si tu raz budete stavať kozmodrom, tak si určite poradíte sami. Je to pritiahnuté za vlasy, ale to schválne.
Za vyše 11 rokov čo som tu som fakt musel čakať na exota 074 aby mi radil, do čoho sa nemám starať
A keby mu vadila slovenčina, tak ho ubezpečujem, že v úradnom styku ho ňou obťažovať nebudem
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3300
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 18:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libochovičák:Ruku na srdce kdo vás by nepomohl domovské nebo nejoblíbenější trati, když by jste měli pravomoce pomoci? Tohle prostě nikdo z nás neovlivní.


A o tom to celé je. Čili ne zájem o veřejné blaho, ale uspokojování svých vlastních zájmů. Ještě že existují lidi (i ve státní správě), kteří si dokáží říci: Jojo, líbilo by se mi to, mám to rád, ale je to v podstatě k ničemu. A s takovým přístupem se pak dá něco udělat. Ale ne tak, že si budu hýčkat trať, která vede zcela mimo hlavní směry přeprav (to je ale v osobní dopravě třeba i 072 v úseku Všetaty - Lysá) a budu do ní lít prachy. To je akorát cesta do bažin.....


A k národnostní otázce mohu říci jen toto: 074, styď se. Protože to, co jsi předvedl, byl nádherný koncert hlouposti.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3239
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 21:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o legitimitě jednotlivých tratí jste ztratil právo rozhodovat v roce 93, tak to laskavě nechejte na nás,

Když není argument, tak vadí, že je někdo Slovák ?
Chováte se jako normální primitiv. Teda primitiv, co má rád železniční dopravu.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 21:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Ale ono to tak je. Když v Praze v září měnili MHD, tak lidi řvali za "svoje" spoje a byl to kolikrát pěkný humbuk. Opačně, když třeba na trati 200 prořídly Švejci a na osobácích jezdil šukafon, byli lidi zticha... Respektive asi neřvali tak moc a nejezdili tak moc, aby tam ty R zůstaly ve větší míře. Teď tam milostivě jezdí regína, zatímco jinde třeba žralok. Mne taky primárně zajímá trať 231, protože jí denně používám. Tím zas ale netvrdím, že mne jiné tratě nezajímají. Třeba trať 171 by potřebovala zmodernizovat jako sůl. Nebo trať 120 na Kladno.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8441
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 21:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva:
Vypadá to na nějaké ty přejezdy s TOR.

Jinak v penězích bych teď problém nehledal.

Edit čelakovičan:
Myslím, že Bramovi jde o to, rozlišovat postoj soukromé osoby a postoj úřadu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 21:42:55    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: že se zrovna Bramovi nelíbí 074 neznamená, že je to trať k ničemu. Na Moravě, kde je ochota používat VHD vyšší, by si takhle dokonale trasovanou trať hýčkali už dávno. :-)

074: nenech si zkazit nadšení kvůli zatrprklým busíkářům.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 22:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takhle dokonale trasovanou trať hýčkali už dávno
Dokonale trasovaná tak, že ať jedu z Brandýsa kterýmkoliv směrem, tak se vzdaluji od Prahy?
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8444
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 22:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes navečer Os do Milovic z důvodu poruchy výhybek v Lysé opožděn o cca 15´ a autobus v Milovicích čekal. Musí konstatovat, že v Procházko-Rathistánu bych něco takového nečekal.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5113
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 22:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: a byla to opravdu porucha výhybek, když Os si to prometelil na Ostrou místo na Milovice?

Osobně to vidím trochu jinak.
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 23:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji některým za pochvalu a k jiným, kteří mě nemusí: Nikdo neví, že mohl být průser jako Brno.... Ale hlavně, že mě odsuzují, že sem někomu zachránil bližné, tak to je nezajímá....

Budou mít politické řeči, nezávislé studie je nezajímají ( že v případě trati 074 se doopravdy jedná o jednu z nejvyužívanějších regionálek), někdo se bude ohrazovat tím, že příjdu s řečmi o Slovácích (zkuste si na jejich web napsat něco inovačního, či omezujícího, si Vás tam opečou jak Maďarskou klobásu...), někdo bude říkat, že jsem neúnavný ve své snaze, ano jsem neúnavný, protože to beru zcela vážně......
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 05:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Kecáš nesmysly. Už nevíš kudy kam ze situace, do které jsi se vlastní hloupostí dostal.

A 074 opravdu NENÍ jedna z nejvyužívanějších regionálních tratí. Už jen z principu svým vedením kolmým na hlavní přepravní proudy jí být ani nemůže. Je to takový doplněk regionální sítě spojů, ale nic víc. A hlavně je celkem v pohodě nahraditelná autobusovou linkou. Leckomu by se to líbilo víc než vlak. A bylo by hodně málo těch, kterým by to vadilo. Zejména v Kostelci a Jiřicích, viď?
Tratovak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 05:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že sem někomu zachránil bližné, tak to je nezajímá....

Ale zaujíma, zaujíma. Lenže Ty máš nebetyčný talent to málo čo konštruktívne vytvoríš totálne devalvovať tým zvyškom, ktorý vyplodíš...
Píšem Ti to druhý krát, naposledy. Miesto obhajovania šotonezmyslov skús premýšľať čo a prečo tvrdia skúsenejší. Kolko máš rokov? Tipujem cca 20. V tomto veku mohol prednášať leda tak Mozart o hudbe. A pri všetkej úcte, Ty nie si železničný génius. Že si zanietený? To je pekné. V Tvojom veku aj ja som bol. Len to ešte neboli internetové možnosti ako dnes a nemal som teda možnosť sa verejne zhovadiť...
Kto sa nepoučí z chýb druhých, poučí sa na vlastných. Vyber si sám na čom sa chceš učiť.
P.S.: potrebuješ to preložiť?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 08:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v případě trati 074 se doopravdy jedná o jednu z nejvyužívanějších regionálek
Tak využívanou, že i v největší špičce na to stačí jedna 810.
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 10:12:54    Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Tak furt je rozhodně lepší vozit 40 osob v lehce modernizované 810 než v 814 s dvojnásobnou kapacitou jako se tomu děje na spoustě jiných tratí, namátkou na 097. Asi se shodneme v tom, že délka a kapacita soupravy nám jasně neříká kolik převážíme cestujících.

Bram: Ano vede mimo hlavní tahy, je to jedním i druhým směrem dál od Prahy, je to prostě taková spojka. Ale taky vede hustě osídlenou oblastí a je nesmysl ji nahrazovat busy! Tato trat je do budoucna zkrátka perspektivní. Nebo budou lepší busy i na 173 se kterou je v úseku Rudná-Smíchov srovnatelná?

Na otázku kam bych investoval já, tak určitě do 070, protože Mladá Boleslav leží na železnici jen v mapě jízdního řádu. :-(
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7845
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 10:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: A 074 opravdu NENÍ jedna z nejvyužívanějších regionálních tratí.
Na území středočeského kraje, zejména v úseku Čelákovice-Brandýs je. A ani dál to není až taková špatné. A to si nevymýšlím, měl jsem možnost nahlédnout do výstupů ze sčítání. Dost velké množství středočeských lokálek je na tom mnohem hůře. A nejen lokálek. Takový středočeský úsek trati 080 v osobácích je bída s nouzí.