K-report
 

Archiv diskuse Tranzitní železniční koridory, v... do 23. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tranzitní železniční koridory, vysokorychlostní tratě » Archiv diskuse Tranzitní železniční koridory, v... do 23. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 14:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek: Kdyby se v budoucnu ukázalo, že by se uživil beúvraťový spoj míjící bezúvraťově Brno mezi Warszavou a Wienou, tak se ten obchvat Brna dá vždycky dodatečně postavit, ne?

Nějak takhle:



modře VRT, čárkovaně navrhovaná spojka, tečkovaně diametr...
Prachy jenom prachy nečekají, jen po nich šáhneš a už tě mají. :-) (Pražský výběr)
ceskolipak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 17:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Zdenek102: bohužel to mám pouze z vyjádření projektanta žel. staveb
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 2-2011

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 18:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita:
Nebylo by lepší udělat fialovou spojku, než modro-čárkované objíždění Brna? (Ikdyž bude dražší...Je to JEN nápad..)

http://seznam-autobusu.cz/vuz/454 Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu.
Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.
Comar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 19:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: a nebylo by jednodussi proste jezdit uvrati nez za silene penize stavet ten fialovy nesmysl? Ktery moderni vysokorychlostni vlak neni vratny?
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 20:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Comar: Přesně tak, u VRT jednotky, stejně jako u Railjetu, úvrať není problém - prostě není to omezující z hlediska jízdní doby. Když bude dobrá organizace provozu (2 strojvedoucí, případně druhý čekající v destinaci na správném míste), lze zastavení realizovat třeba za 3 minuty.

Pro Prahu hl.n. jsou ale u dálkového vlaku minimální potřebná doba 3 minuty vzhledem k vystupující/nastupující frekvenci. Takže není v podstatě co řešit.

Že je nyní doba zastávky EC mezi rameny 1.koridoru 16 minut, když na přepřah stačí doba kratší? Napadlo někoho, že je to třeba z důvodu vaty a vytaktování mezi oběma rameny? Trať na Kolín už je dost zasekaná, takže ani to EC si nemůže vyjet zrovna kdy si někdo usmyslí.

Kolik je tranzitujících cestujících? Praha je z obou směrů cílovou destinací. A kdo tranzituje, tak to holt musí zkousnout.

Pokud naplníme celý vlak mezi severními Čechami a jižní Moravou cestujícími, kteří nejdou primárně z/do Prahy, tak můžeme zavést denně 1 nebo 2 IC, která Prahou prosviší bez zastávky, tak jako ve Španělsku přímá AVE Barcelona - Sevilla/Málaga, která Madrid v počtu 4 kusů denně míjení po bypasu.
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 20:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semtex: Smíchov se stal dnes již prakticky druhým centrem Prahy (a to bude ještě více umocněno přestavbou samotného Smíchovského nadraží)

Ze Smíchova by VRT šlo tunelem do Butovic a potom podél Semmeringu na Hostivice a dál na sever?

Tudy Praha plánuje tunel jako náhradu Radlické s návazností na rozvadovskou výpadovku v Butovicích.

Asi by se to tu vešlo.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 21:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páni kolegové. dnes jsem konečně otevřel ŽM a je tam napsáno vše. co Vám tady pár dní říkám a to včetně všech řešení.

1 o riziku objetí Vindobony přes Passau
2 o nutnosti VRT jak o nich mluvím
3 o přestupech z rychlovlaků na Sko v 80km/h rychlosti. Potřebuje to 5-8 km. A co je rovinka přes Prahu jak verzí kolem lanového mostu, tak alternativně přes letiště Ona ta VRT, teda pokud se do ní nepustíme příští týden (nachystejme si na projekt, schváleni, 10x odvolání minimálně 5, spíš však 10 let), k tomu aspoň 3 roky stavba. My jsme totiž spíš Indie než Čína, kde strana a vláda (dnes jsou to Ti nejbohatší) v jednom zítra rozhodne a za 2 roky celá VRT stojí. A kdo říká, že už Shade Plzeň nemá předchystanou verzi na přestup z 471 na 680, (sprosté slovo ICE nechci říkat) za jízdy .

4. Za 5 let nejpozději bude v Praze poplatek na vjezd do centra, zlí jazykové a prázdná městská pokladna říká, že otevřením Blanky) a pak to ježdění vlakem a následně autem bude zase o 50-100% dražší. (odhad 100 kč za vjezd v sobotu a 100 Kč za výjezd v neděli, parking je alespoň ještě teď většinou zadarmo.) Jde totiž o to, že dost lidí bydlí v místech, odkud jste na hlaváku autem za 5-10 minut a MHD za 30 minut a VÍC !!! Těch 30 minut navíc + přestup navíc = autem už jsem z domu díky vnitřnímu i vnějšímu okruhu 30-60 km za Prahou. To už VHD nemá šanci dohnat.


5. A co ten 1/2milion lidí, co denně dojíždí do Prahy? Kamarád jezdí někde od Tábora do Prahy za prací denně už 17 let. A to dřív bude pracovat z domu 90% pracovního času, než jezdit vlakem po 3 koritoru do Prahy. A uvítal by to rád, neboť P+R mu lezou pěkně do peněz, ale parkovat v Praze je holt dražší..

A žádnou úvrať jsem nikde neplánoval. V Brně holt úvrať být může ve směru Ova - Vídeň, protože většina spojů tudy stejně nepojede, ale pojede po zrychlené ferdinandce 200 a ono to bude stejně rychlejší.

OMLUVA. PROČ TO CELÉ VYMÝŠLÍM? Bude záležekt na TAKTu. Pokud bude díra v Brelíně, nebo ve Vidni, klidně, ať si to jezdí, ale pokud ná +20 min za Prahu či + 15 min za Brno podělá veškeré přípoje a VRT bude ve finále zase pomalejší než auto. Proto jsem psal, že celá trať Brno - Přerov je tak nějak nanic, protože díky dodělávkám D1, R55 atd je pro Zlínsko, Kroměřížsko, zase i při rychlosti 230 pomalejší, než Š Felicia s V max 130.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 22:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Podle mě jediná schůdná možnost zaústění VRT od Prahy do Brna je právě podél dálnice a pak do centra z jihu.

Taky jsem si to dlouho myslel. Nicméně tunely v Brně (a i v Praze) mohou celou trať ve výsledku i zlevnit, protože sníží nutnou traťovou rychlost na zbytku trati. Při krátké požadované jízdní době to dokonce může znamenat rozdíl mezi proveditelností a neproveditelností.


Rzeczpospolita: pokud přemýšlíš o přímé trati pro vlaky Vídeň-Ostrava okolo Brna, proč rovnou nevyužít trať 330? Ono je celkem jedno, jestli se musí přestupovat za městem u letiště, nebo za městem v Břeclavi/Ostravě.
Ondra_S
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.4.188.153
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 23:26:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ono je celkem jedno, jestli se musí přestupovat za městem u letiště, nebo za městem v Břeclavi/Ostravě.
A neni pak teda uz jedno jesi se do Vindobony "v Praze" nastupuje v Pruhonicich a nebo v Norimberku?

Těch 30 minut navíc + přestup navíc = autem už jsem z domu díky vnitřnímu i vnějšímu okruhu 30-60 km za Prahou. To už VHD nemá šanci dohnat.
Takze kdyz ta zastavka bude az nekde za Prahou, tak tam pojedete este o 30 min dyl, to uz byste byl 100km za Prahou a pri predstave, ze by vas ta VHD ani nedovezla do brna, nema nejmensi sanci.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 00:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je. I když budou jezdit ICE Berlín-Vídeň mimo ČR, stejně žít z úsekovky, úplně stejně, jako současná EC přes Prahu (viz současný letecký "provoz" mezi těmito metropolemi...). Tudíž by mě nepřekvapilo, že tyto vlaky by spojení z Prahy do Berlína ani do Vídně nijak neohrozily, maximálně bych čekal rozředění taktu do dvouhodiny po celý den a možná roztržení ramene v Praze (a možná taky ne, kvůli cestám Brno - Severní Čechy, pokud se podaří udělat něco s pravidelností).
Poklop D400
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.234.119
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 19:43:16    Odkaz na tento příspěvek  

Rzecpospolita: Pokud by se uživil VR spoj Vídeň Varšava a nezastavoval by v Brně, tak je zbytečné ho hnát rychlostí 300 km/h aby zajel Břeclav - Přerov přes Brno za 35-40 minut. Po trati 330 při rychlosti 160 km/h zajede vlak trasu Břeclav - Přerov za tentýž čas při mnohem nižších provozních a nulových investičních nákladech. Těch 40 km navíc a rychlost až o 50 % vyšší trakční energii neušetří.
Relace Brno - Ostrava generuje tak silný přepravní proud, že uživí vlaky po půl hodině* i bez Vídně a Varšavy. Nevidím tedy důvod, proč vlaky z Vídně do Vařšavy ohýbat přes Brno. Kolik jich bude?
*) což na současné jednokolejce lze taky, ale pouze s vyloučením vlaků Brno-Olomouc nebo křižováním v každé stanici.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7913
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 20:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
stejně se v tomto směru plánuje větev Ačka
Musím Vás zklamat, ale do lokality trianglu se metro neplánovalo a neplánuje (proč také, když tam jsou jen louky a zahrádky). Metro se plánovalo na Zahradní Město a nádraží Hostivař a ani to už v plánu není.

Zkusil jste si zkusmo propočítat náklady na tu srandu? A náklady na další spoje (jeden mimo centrum a jeden do centra)?

dnes jsem konečně otevřel ŽM a je tam napsáno vše. co Vám tady pár dní říkám a to včetně všech řešení.
Vidím, že s koncem odebírání ŽM přicházím o netušené zážitky.

David jaša:
I když budou jezdit ICE Berlín-Vídeň mimo ČR, stejně žít z úsekovky, úplně stejně, jako současná EC přes Prahu
Přesně tak. Podstatná část frekvence v EC typu Vindobona je úseková, které vedení vlaků mimo ČR nijak nepomůže.

Zdenek102:
„Koneckonců úvratí nyní jezdí EC i v Praze.“
Koneckonců, je to taky pěkná kravina.

A to jako proč? Pokud chci přestoupit kamkoliv dál (Beroun, Benešov, Lysá n.L., Vrané n.V., ... Plzeň, Č. Budějovice) mám se snad trmácet metrem a platit za to další peníze? I Masaryčka je z hlaváku blíž. Jízdu VŠECH VLAKŮ DO CENTRA považuji za běžný stav v civilizovaném světě.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 21:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ceskolipak:
„Koneckonců úvratí nyní jezdí EC i v Praze.“
Koneckonců, je to taky pěkná kravina.

Hroch:
„A to jako proč? Pokud chci přestoupit kamkoliv dál (Beroun, Benešov, Lysá n.L., Vrané n.V., ... Plzeň, Č. Budějovice) mám se snad trmácet metrem a platit za to další peníze? I Masaryčka je z hlaváku blíž. Jízdu VŠECH VLAKŮ DO CENTRA považuji za běžný stav v civilizovaném světě.“

Ale vy mi podsouváte to, co sem nikdy nenapsal, to, co mě ani nenapadlo nikdy napsat. Dá se snad z mého příspěvku usoudit že jsem proti zastavování EC v Praze na hlaváku? Pokud ano, ukažte mi to. Já naopak jsem pro to, aby tam vlaky zajížděli, ale jinudy...Samozřejmě že trmácet se MHD po praze a dostávat se z Holešovic na hlavák jen otravuje cestování, že přestupy na jiné směry jsou důležité, to je přeci jasné. Můj příspěvek č. 235 jste vůbec nepochopil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenek102.)
http://seznam-autobusu.cz/vuz/454 Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu.
Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7916
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 11:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102:
Napsal jste, že ježdění úvratí přes hl.n. je kravina. Z toho lze usoudit jedině to, že chcete, aby vlaky jezdily přímo mimo hl.n. Není mi jasné kudy jinudy (když kritizujete časovou ztrátu) by tam měly jezdit. Všechny alternativy jsou z pohledu (nejen) času ještě horší.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 14:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
„Napsal jste, že ježdění úvratí přes hl.n. je kravina.“
Což také je.(Dle mého názoru.)

„Z toho lze usoudit jedině to, že chcete, aby vlaky jezdily přímo mimo hl.n“
Ne.

„Není mi jasné kudy jinudy (když kritizujete časovou ztrátu) by tam měly jezdit.“
No měli by tam jezdit přes Vršovice. Asi takhle: U Hungarie, Vindobony, Jana Jeseniuse přepřahat Tauruse/Gorily na 380 již v Břeclavi a pokračovat přímo přes Vršovice do Dresdenu. U EC 177/378 by 380 jezdila z Dresdenu do Vídně. U EC 176/379 z Dresdenu to samé, jenom s rozdílem, že konečná je v Brně. (Podstatně by se tím zkrátila jízdní doba - uvažovaný pobyt v Praze 3 minuty..!)
Za situaci, která nastala může škodovka, protože nedodala v určený termín 380. Za to by měli ČD tvrdě vymáhat pokuty!

(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenek102.)
http://seznam-autobusu.cz/vuz/454 Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu.
Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 16:02:12    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: A co jízdní doba Wilson - Vršovice - Běchovice vs. Běchovice -Libeň - Wilson ? A co doba přepřahu v Břeclavi? A proč tam vůbec přepřahat: Když ten Taurus či v budoucnu 380 s tím může jet z Pešti, Vídně nebo třeba až Gratzu či Villachu. A tříminutové zastavení v téměř jeden a půl milionové metropoli?
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 16:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.
„A co jízdní doba Wilson - Vršovice - Běchovice vs. Běchovice -Libeň - Wilson ?“
Coby? Že by ta přes Vršovice byla delší? No, budete se divit, ale skutečně je to přes Vršovice pomalejší.

„A co doba přepřahu v Břeclavi?A proč tam vůbec přepřahat: Když ten Taurus či v budoucnu 380 s tím může jet z Pešti, Vídně nebo třeba až Gratzu či Villachu. A tříminutové zastavení v téměř jeden a půl milionové metropoli?“
-No, v současné době EC ze směru Vídeň čekají v Břeclavi 13 minut.. Tak že tady bych problém rozhodně neviděl. Z Budapešti klidně můžeme jezdit s 380, určitě by to prospělo jak „starým“ slovenským Gorilám, tak době čekání na přepřah v Praze.
-Proč přepřahat v Břeclavi minimálně Rakouské EC které směřují dál na Děčín? Kvůli časové úspoře (protože jak sem psal, již v současné době je tam čas tak akorát na přepřah) a odstranění úvrati v Praze je určitě další plus.
-Tak v Bratislavě jim ty 3 minut stačí...Stěžují si tam na ten krátký pobyt? Áno, už sem na to přišel. Pražáci jsou hrdí na to, že jim tam vlak vyšší kvality tvrdne 16 minut, a tohle privilegium si nechtějí nechat vzít...
-Údajně je to pro to, že se zde dohání spoždění, jak sem zde četl. Pokud je tohle pravda, myslím že Vindobona by musela mít pobyt v Praze minimálně 2 hodinový a stejně by to nestačilo....
http://seznam-autobusu.cz/vuz/454 Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu.
Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7917
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 18:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověka, který kritizuje délku pobytu v Praze na hl.n., chce vlak zrychlit a současně uznává, že jím navrhovaná trasa přes Malešice je ještě pomalejší nechápu. Ale to nevadí. Od člověka, který vidí spásu provozu mezi Mutěnicemi a Kyjovem ve zpoplatnění okolní silniční sítě, mě ta názorová neujasněnost snad ani nemůže překvapovat.

Pobyt v Břeclavi nevadí, hlavně aby to snad nestálo v Praze.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 19:12:12    Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk102. Jenže v té Praze se v těch EC vymění možná většina cestujích a nedovedu si představit, že by se to stíhalo za 3 minuty. Přepřah při úvrati lze zvládnout za podstatně kratší dobu, než 11 resp 16 minut, které jsou tam nyní. Ale pokud se nepletu, tak se stejně do budoucna počítá s rozdělením EC ramena Berlín - Budapešť/Vídeň v Praze, takže tento problém asi odpadne. V lepším případě se to vyřeší nasazením RailJetů. I kdyby i nadále zůstaly klasické soupravy tak mě nikdo nepřesvědčí, že doba nutná pro přepřah přesáhne optimální dobu pro výstup a nástup cestujících.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 13:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V nedávném píár ČD se psalo, že pořizují polovičku railjetů osmivozových pro vlaky do Německa a druhou polovičku sedmivozových pro vlaky do Rakouska. Což samozřejmě může znamenat cokoliv, ale každopádně to potvrzuje, že koncept tranzitních EC Berlín - Vídeň není žádné dogma.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 17:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu to tady naruším stavem prací v Přerově (12.2.):
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 2-2011

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 18:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
„Člověka, který kritizuje délku pobytu v Praze na hl.n., chce vlak zrychlit a současně uznává, že jím navrhovaná trasa přes Malešice je ještě pomalejší nechápu.“

Já nechápu člověka, kterému bylo vysvětleno, že vlak může jezdit z Budapešti do Dresdenu na jednu lokomotivu,(380!) tím pádem jeden přepřah a úvrať odpadá. Samozřejmě můžeme zkrátit pobyt v Břeclavi na 3 minuty,(nebo se vám to zdá i zde málo?) v Praze po vlnách nevole 5 minut aby stihli všichni nastoupit a vystoupit, jezdit pochopitelně přes Vršovice... Pardubice - Praha Libeň - Praha hl.n. 1 hodina, Pardubice - Praha Vršovice - Praha hl.n. 1:06 (Počítám se soupravou na 160 km/h)... Tak si to můžeme pro úplné pochopení (speciálně pro vás - Hrochu) udělat v časových polohách Hungarie směr Berlin: Břeclav 11:00-03, Parubice 15:14-15, Praha hl.n. 16:20-25, Praha Holešovice 16:33-34 atd. Tuším že je tu časová úspora 4 minuty! Ze směru Berlin dokonce 10 minut avšak bylo be lšpí zde počkat alespoň 10 minut, takže by se časová úspora dostala k 6 minutám!

„Pobyt v Břeclavi nevadí, hlavně aby to snad nestálo v Praze.“
V případě Rakouských EC: V současné době máme pobyt v Břeclavi 13 minut. Za tenhle pobyt můžeme v pohodě přepřahat lokomotivu! Nebo ně vysvětlite, proč v té Břeclavě tých třináct minut stójíme? Kvůli rakouským provozním důvodům to není, vidím tenhle „nutný“ pobyt spíše v kvůli Čecháčkovskému taktu.! (Ale teď jsem si dovolil moc, protože takt je ta nesvětější a nejgeniálnější věc, která kdy byla vymyšlena.)
Myslím že už jste dostatečně pochopil přoč přepřahat tu, místo Prahy. Ovšem řešení, že by 380 zajížděli až do stanic Villach/Graz/Wiener Neustadt/Wien (zpočátku jen na EC, které pokračují dál za Prahu) by bylo vůbec nejlepší tudíž bychom do Břeclavi přijeli od Vídně 10:53 a odjezd v 10:57 ale to by bylo o 6 minut posunutí proti hodinovému taktu, takže by jste z toho mohl vy Hrochu dostat infarkt...

„Od člověka, který vidí spásu provozu mezi Mutěnicemi a Kyjovem ve zpoplatnění okolní silniční sítě, mě ta názorová neujasněnost snad ani nemůže překvapovat.“
Tady tenhle zbytek vašeho hvězdnému projevu, který je založen na osobních pocitech a s tématem VRT nic společného nemající, je jen tupá snůška blbých keců vhozených jen tak do větru, bez jakékoliv souvisloti s tímhle tématem. Dál tohle nemá cenu komentovat, protože je to ztráta času, obvzlášť, když jste si tuhle trať projel maximálně prstíčkem po mapě.

R.Š.
„Jenže v té Praze se v těch EC vymění možná většina cestujích a nedovedu si představit, že by se to stíhalo za 3 minuty.“
Uznávám svou zbrklost,.. 5 minut by vám na nástup a výstup v Praze stačilo nebo je to pořád málo?

„Ale pokud se nepletu, tak se stejně do budoucna počítá s rozdělením EC ramena Berlín - Budapešť/Vídeň v Praze, takže tento problém asi odpadne.“
Áno, další dobrý nápad jak to to udělat tak, aby se co nejvíce znepříjemnilo a zkomplikovalo cestování mezi Moravou a Severem Čech. Vůbec bych se nedivil tomu, kdyby se vlaky v Praze po rozdělení na 2 větve újižděli o 1 minutu.. Takže by si cestující bezpečně počkal dalších 59 minut aby měl pevnou jistotu, že mu vlak i při mimořádnosti neujede...


(Příspěvek byl editován uživatelem Zdenek102.)
http://seznam-autobusu.cz/vuz/454 Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu.
Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 20:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ona jaksi ta Praha versus Bratislava je jiná váha, že. Zatímco Bratislava je ve stínu velmi blízké Vídně, tak kolem Prahy široko daleko nic není neb je pro tuto oblast sama tou Vídní.
Bratislava je jen zastávkou na cestě jako třeba Ostrava na cestě na sever nebo Brno na cestě na jih.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 20:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, můžu Vás poprosit o vyplnění dotazníku do diplomky? Doufám, že Vás i pobaví... http://kultura-a-ritualy-ve-firmach.vyplnto.cz/ Mnohokrát děkuji.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5232
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 22:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: o přestupech z rychlovlaků na Sko v 80km/h rychlosti. Potřebuje to 5-8 km.
Hmmm, autogen stěhovali z Hikari do Hikari už v Odsouzené střele...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5233
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 22:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z102: V současné době netvrdnem v Prase na Hlaváku 6 min., ani 10min., ale 16/11 min. Proč?
Protože:
1) v Praze je tranzitní frekvence vůči výchozí/cílové poměrně malá.
2) pravidelné cestující zajímá na grafikonu nejen rychlost, ale i stabilita. A ta se bez vaty pořídit nedá.
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 16:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=732599#ut m_medium=newsbox&utm_source=centrumHP&utm_content=position-1
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7920
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 20:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102:
Pardubice - Praha Libeň - Praha hl.n. 1 hodina, Pardubice - Praha Vršovice - Praha hl.n. 1:06 (Počítám se soupravou na 160 km/h)... Tak si to můžeme pro úplné pochopení (speciálně pro vás - Hrochu) udělat v časových polohách Hungarie směr Berlin: Břeclav 11:00-03, Parubice 15:14-15, Praha hl.n. 16:20-25, Praha Holešovice 16:33-34 atd. Tuším že je tu časová úspora 4 minuty!
Já mám pro Vás trochu jiná čísla:
EC Jaroslav Hašek (GVD 2008 EC 278, GVD 2012 EC 272), stále tatáž souprava, tatáž lokomotiva
jízdní doba Praha Běchovice os.n. - Praha hl.n.
2008 20 minut
2012 10 minut
I při pobytu na hl.n. při úvrati 10 minut (podle mě ji lze stihnout i za kratší čas) je trasa přes Libeň stále minimálně o 5 minut rychlejší
(10+10=20 vs. 20+5=25). A to ještě neuvažuji řídící vozy - vítě vůbec, co to je?
Pokud chci něco srovnávat, musím srovnávat srovnatelné.

vidím tenhle „nutný“ pobyt spíše v kvůli Čecháčkovskému taktu.!
Teď jste na to kápnul. Němci a Rakušané provozující dopravu v taktu už řadu let čekali na to, až jim Češi konečně v druhé polovině prvního desetiletí tohoto století řeknou, jak to mají dělat.
Předpokládám, že Vás při své rozohněnosti na takt v Česku ani nenapadlo, že časové polohy (nejen) EC Berlin - Wien/Budapešť v ČR jsou naopak (spolu)determinovány požadavky na taktové polohy v Drážďanech nebo Vídni. Nemluvě o Hajným zmíněné stabilitě.

Takže příště prosím méně vykřičníků a více přemýšlení.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 22:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
„Já mám pro Vás trochu jiná čísla:
EC Jaroslav Hašek (GVD 2008 EC 278, GVD 2012 EC 272), stále tatáž souprava, tatáž lokomotiva
jízdní doba Praha Běchovice os.n. - Praha hl.n.
2008 20 minut
2012 10 minut
I při pobytu na hl.n. při úvrati 10 minut (podle mě ji lze stihnout i za kratší čas) je trasa přes Libeň stále minimálně o 5 minut rychlejší
(10+10=20 vs. 20+5=25). A to ještě neuvažuji řídící vozy - vítě vůbec, co to je?
Pokud chci něco srovnávat, musím srovnávat srovnatelné.“

No, a tak mi povězte, proč nemůžu porovnávat IC 518 z GVD 2009 se sopravou na 140 km/h a nějaké rakouské EC z GVD 2012, se soupravou na 160km/h když jedou od České Třebové po stejné trase?
No, já nevim jak vy, ale když bude mít Vindobona opět nechutné zpoždění, tuším, že bude rychlejší to celé jet na jednu lokomotivu (Dresden - Villach než v Praze přepřahat.

„Teď jste na to kápnul. Němci a Rakušané provozující dopravu v taktu už řadu let čekali na to, až jim Češi konečně v druhé polovině prvního desetiletí tohoto století řeknou, jak to mají dělat.
Předpokládám, že Vás při své rozohněnosti na takt v Česku ani nenapadlo, že časové polohy (nejen) EC Berlin - Wien/Budapešť v ČR jsou naopak (spolu)determinovány požadavky na taktové polohy v Drážďanech nebo Vídni. Nemluvě o Hajným zmíněné stabilitě.“

Tuším že i Rakušané došli na to, že ne vše vést v přesném hodinovém taktu, byť třeba jen s jednou výchylkou, tou je současný Gustav Mahler....

„Takže příště prosím méně vykřičníků a více přemýšlení.“
K mým vykřičníkům: Nepsal je u mého předchozího příspěvku s žádnou rozohněností, upřímně jsem se smál vašemu příspěvku č.7917.
Také vás mohu „poprosit“ o to, aby jste zde, v tématu VRT nevytahoval trať 257 (když tu tohle nemá co dělat) a zpoplatnění okolní silniční sítě pro kamiony, mockrát jste tu nebyl (jsem pevně přesvědčen o tom, že jste tu nikdy nebyl.)
http://seznam-autobusu.cz/vuz/454 Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.
Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu.
Není trapnější hloupost, než dutý zvuk krásných a vznešených slov, která však postrádají myšlenku a znalost.
Moudřejší ustoupí. Smutná pravda, na níž je založena světovláda hlouposti.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7922
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 14. února 2012 - 18:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netuším, proč bych při porovnávání jízdy Běchovice - Holešovice přes Libeň s úvratí na hl.n. vs. přes Malešice-Vršovice-hl.n. měl do toho tahat cokoliv mimo tento úsek.

Ke zbytku:
Kdo chtěl, pochopil, kdo nechtěl, nepochopí.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 18:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně té VRT. Pořád preferuji, aby ty VRT tratě byly připojeny do centra, ale nikoliv aby jely centrem A o tom mluvím. Když to umí všude okolo že ICE dojede k peronu a u něj stojí na druhé koleji Sko, které Vás rozveze po polovině města, popř rovnou v Praze myšleno po lince (Kolín)Český Brod - Beroun, akorát, že to holt nemusí jet Masaryčkou či hlavním nádražím. Ale může. Je to jen o konfiguraci jízdního řádu Pravidelně jsem z Koln vystupoval na Frankfurt airport a přesedal na něco, co jede do města, protože ztráta 30 minut, což znamenalo do města a zpět pro ty tranzitující v ICE, bylo nepříjemné.. Nehledě na to, že v té prezentaci, na kterou je zde odkazováno se přesně takto se zastávkama Praha Zahradní město a Brno předměstí počítá. A třeba ten průjezd přes hl. n v Brně opravdu může znamenat tolik minut zajížďku, že budeme tu trať muset stavět na 300 místo na 230 a to opravdu může znamenat na miskách vah stavět / nestavět = být v Evropě / být v Albánii to rozhodnutí. Protože Jezdit Praha - Brno 1h 30 minut je srovnatelné s autem a to pak raději postavme další dálnici.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7927
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 20:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
Nehledě na to, že v té prezentaci, na kterou je zde odkazováno se přesně takto se zastávkama Praha Zahradní město a Brno předměstí počítá.
Přiznám se, že teď v rychlosti nemůžu dohledat, o jaké prezentaci píšete, nicméně by mě skutečně zajímalo, v jakém OFICIÁLNÍM materiálu se sleduje (alespoň přibližně) taková poloha ZM, jak jste jí kreslil.

A třeba ten průjezd přes hl. n v Brně opravdu může znamenat tolik minut zajížďku, že budeme tu trať muset stavět na 300 místo na 230
Budu-li chtít jet z Prahy do Brna, tak budu chtít jet a) přímým spojem; b) rychle (; c) za rozumnou cenu; ...). Ani jedno zastávka kdesi u D1 (podobně jako zastávka mezi Hostivaří a Malešicema v Praze) nesplňuje.
Taková zastávka přináší pro značnou část cestujících přestup navíc (neb jinak by ten rozvoz z periferního nádraží byl pěkný objížďák) - třeba tramvajovou (šalinovou) síť asi nikdo kvůli tomu přestavovat nebude.
A stejně tak přestup = čas navíc strávený přesedáním (i kdyby byl snad náhodou hrana-hrana). Leda by to místo na 300 někdo postavil na 350, abych čas na přestup vyšetřil. I tak si ale vždy budu moci říct: "Kdybych nemusel přestupovat, byl bych v cíli rychleji."
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 22:01:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním k výše uvedenému jeden dotaz: jak si pan Arakain představuje návaznost toho superexpresu se zastávkami v polích na všechnu ostatní železniční dopravu? Přestavíme úplně celou kolejovou síť ve městě, aby všechny ostatní vlaky mohly jet přes hlavní nádraží + přes vaše nové nádraží za městem? Nebo mají všechny vlaky jezdit jenom za město, když do centra podle vás nikdo nechce? Nebo bude přestup navíc, přijedu ICE z Brna někam na periferii a na R do Plzně pojedu na Wilson eSkem?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 22:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek: Holt jsou v tom Německu, Rakousku, Švédsku, Norsku, Polsku atd,atd. blbci, že staví nová ústřední nádraží v centru.
Klasika.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 16:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Je to jen o konfiguraci jízdního řádu Pravidelně jsem z Koln vystupoval na Frankfurt airport a přesedal na něco, co jede do města, protože ztráta 30 minut, což znamenalo do města a zpět pro ty tranzitující v ICE, bylo nepříjemné..

Ten Frankfurt(M)Flughafen je něco úplně jiného než Praha!

a) Frankfurt má několik specifik. Má prakticky 2 zájmová centra. Jedním je letiště samotné, které je narozdíl od Ruzyně vyššího celosvětového významu. Ruzyně je z globálního pohledu pouze lokální evropské letiště. Druhým je samotné město, které je nejen finančním mozkem Německa, ale i Evropy jako celku.

b) Frankfurt jako komplex má centrální polohu mezi bohatými oblastmi Porůřím na severu a Stuttgartem a Mnichovem na jihu. Je nutno započítat, že jižní polovina Německa, narozdíl od zbytku, generuje značný turistický ruch díky přírodním krásám.

c) Z toho plyne, že oba proudy, jak tranzitní, tak cílový, budou zhruba vyrovnané, takže v případě komplexu Frankfurt(M) má smysl některými ICE do centra nezajíždět. Tranzitní proud je dostatečně silný, navíc samo letiště je významnou cílovou destinací.

Ani jedna z výše uvedených skutečností prostě v Praze nenastává. Praha je prakticky ze všech DÁLKOVÝCH směrů cílovou destinací a to především centrum.

Na druhou stranu, pokud postavíme dostatečně rychlou VRT, tak nevidím důvod, proč bychom nemohli některé vlaky stavět na perifeních nádražích v Praze. To by jednoznačně přilákalo další cestující z IAD i přes nepatrné prodloužení jízdní doby.

Např. v celou nonstop vlak Praha hl.n. - Brno hl.n. s jízdní dobou 50 min (L=200 km Vp=240 km/h při V=320 km/h od hranic Prahy až po hranice Brna, započteno courání 60 - 160 od hlaváku přes Vršovice do Zahradního města, pak nárůst v dlouhém tunelu pod Uhříněvsí postupně až na 270 km/h a následně podél D1 už 320 km/h, podmínkou je zcela nový rychlý podzemní přístup do Brna s parametry alespoň V200, rychlé napojení do odbočky 160 v Heršpicích a modernizace vjezdu do současného hl.n. alespoň na 60 km/h.)

Ve XX:20 by mohl odjíždět vlak, který zastaví ještě Praha-Zahradní město a Jihlava VRT (s odvozem Os do centra na obě strany Havl.Brod a Jihlava) a přijede do Brno hl.n. v YY:35 tedy cestovní čas 1h15 včetně dvou 2 min zastavení.

Vlaky se mi ani nedojedou. V Brně bude mít pomalý před rychlým následným rezervu 15 min. Při použití ERMTS Level 2 s prstem v nose.
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 17:45:20    Odkaz na tento příspěvek  

No ještě uvažte, jestli vám ty dva vlaky za hodinu (pochopitelně jen ve špičce, a i tam je budete mít potíž naplnit nějakym zajímavym množstvim substrátu) zaplatěj fungl novou trať na 320 km/h. Samej utopismus.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 22:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rail. Popsal jsi to přesně a prag to přesněji zkritizoval. Na těch 320 to nepostavíme. Možná na těch 300, spíš na těch 230 (250). A tak proto mi nakonec všichni dáte za pravdu, protože v Praze jsem kreslil přestupní uzel na několika místech. Jedním z nich je +- lanový most na městském okruhu. Tramvaje, busy pod nosem, metro do 2 minut, auta bez problémů. Stávající železniční tratě napojeny na Libeň, Holešovice, Vršovice, Kačerov, Hlavní nádraží. Všemi směry 10 minut. V případě good verze Sko taky Radotín, Běchovice, Holešovice, možná Letňany či Vysočany taky. Oslovil jsem 400 tis lidí žijících na těchto místech v Praze. A taky místa, kde se dá zaparkovat a jet dál autem. Vždyť je to křížení všech směrů. Ten Kačerov+- je v záloze, kdyby byl start VRT nutný jinde. A nepočítáme do taktu sakra důležitých 10 minut. Ten vlak může samozřejmě pokračovat nma hlavní nádraží a do centra. A kolik má v centru cílovou destinaci? 1/10? Ne to jsem přehnal, to je hodně. Nebojte, poplatek za vjezd do centra bude podle posledních neofic. zpráv do 2 let a pak Vás centrum přestane rychle zajímat, pokud tedy nebudete ochotni ke každé cestě tímto směrem vysolit 100 Kč, anebo taky třeba 750 Kč jako v Mnichově, Berlíně.... Pokud tedy nemáte na autě zelenou známku s číslicí 5. Skoro nikdo nepotřebuje jet do centra, protože je v něm kromě mnoha dalších přestupů kulové. Potřebují jet třeba na Pankrác, kde denně dojíždí do práce 15 tis lidí, na Radlickou... další kancelářské oblasti. Centrum se nám dost vylidňuje. Metro E je taky okružní trasa. A když pojedu na nádraží do centra 15 minut, k tomu tam budu muset 15 minut jít pěšky, protože je to daleko jak sviňa a pak milostivě počkám 5 minut na vlak a hodinu dvacet pojedu do Brna, tak se na to většina populace vys.. , protože už bude dávno v Brně autem na místě. Než toto postavíme, bude D1 v luxusním 3 pruhu všude, kde je potřeba a vlak bude do šrotu jak v Albánii, protože všechno ostatní republiku objede. Připadáte mi, jak to, co jsem psal v dotazníku, jakýkoliv jiný názor než svatá mantra, je špatný. Ale když budu mít Sko jako ve Vídni, kdy po několika minutách mi k tomu samému peronu dojede další vlak jiným směrem, tak mi přestup nebude vadit, neboť tím přestupním vlakem pojedu rychleji, než dolezu do metra na hlaváku. Tento trend mi potvrzuje zastavování dálkových vlaků, které sice jedou na hlavák, ale taky zastaví Libeň, Holešovice, Smíchov, Vršovice. Teda kromě SC modly. A díky tomu s ní nejezdím, neboť dojet Pendolinem na hlavák a pak jet zpět na Libeň, kde zaparkuju = můžu jet normálním IC, které v Libni zastaví. Pořád jde o ten přihlouplý takt. Protože to odhaduji, že nám vyjde Norimberk - Praha 2 hod, Brno hodina, dál do Vídně hodina. A ať tu VRT na Brno počítám jak počítám, prostě Praha peron hl.n - Brno peron hl.n. včetně 2 minut na nástup a výstup prostě neklapne a modla jménem tak se rozpadne a jsme tam, kde teď. Proto chci počítat Zahradní Město - Brno předměstí hodinu. To by klapnout mělo.

P.S. Proč většina lidí, co jede od jihu C čkem metrem, vyleze na I.P.Pavlova a jede na Karlák tramvají a pak klidně dál zase metrem? Protože ví, že když pojede až na Florenc, tam přesedne a pak pojede zpět na Karlak, trvá to déle. Totéž je ten náš ICE, který jede kolem celé Prahy, jen nikde nenechá nikoho přestoupit, protože je to modla a musí na hlavák.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 09:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co vůbec nikdy nepochopím, proč musí pořád lidi všude jezdit autem. To je jak mor. Tvrzení, že když zpoplatním vjezd autům do centra jakéhokoliv města, tak že se obrovským způsobem v tom místě propadne byznis, protože tam lidé přestanou jezdit autem, je pitomost. Pokud lidé a firmy nezmění myšlení, tak nebudu mít v budoucnu problém rozšířit tyto restrikce i na určité periferní části daného města, která budou v důsledku sestěhování kanceláří opět trpět nadměrnou IAD.

Nicméně veškeré snahy o modernizaci systému veřejné dopravy v ČR budou zbytečné až do té doby, než se podaří odstranit největší problém. Tím v ČR je, že IAD je vysoce protěžována skrze zneužívání služebních aut, a v tomto ohledu příliš volným daňovým zákonům. V situaci, kdy spousta lidí, zpravidla zaměstanců, se stává vedle toho ještě na oko živnostníkem, aby si za výhodných podmínek mohli koupit a provozovat auto, ale nepomůže jakékoliv zpoplatnění, protože těm lidem to bude jednou. Stejně si to odečtou z daní jako náklad... Ovšem navím na co
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 10:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď ke konkrétnímu případu Prahy.
1) Praha není Frankfurt(M) proto by většina dálkových vlaků měla zajíždět do centra, aby bylo obslouženo maximální množství klientely.
2) Pro znedvýhodnené cestující ze směru, ze kterého vlak dorazí do Prahy, je třeba zabezpečit zastávku na jednom perifelním uzlu v daném směru.
3) Pro ostatní mimo tuto výseč kruhu, je vhodná stanice Praha hl.n. jako přestup buď na ESko nebo jiný druh MHD, který je doveze do požadované části města. To je a bude realita.
4) Jediné, co by mohlo pohled na bod 3) změnit, je vybudování kapacitního okružního systému, ať už ESko nebo metro, který by podobně jako v Moskvě, spojoval pouze významné dopravní uzly, případně sídelní celky, kde by dál roznášel zátěž do lokálních linek TRAM/BUS. Pak by už jízda přes Praha hl.n. (v jakékoliv i budoucí podobě) výhodná pro tyto lidi nebyla a počet lidí jedoucích do centra by se skutečně snížil. Bohužel toto jsem nikde ve výhledech rozvoje veřejné dopravy v Praze neviděl, byť by to bylo efektivní. Platí tedy 3).
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 14:35:20    Odkaz na tento příspěvek  

Co vůbec nikdy nepochopím, proč musí pořád lidi všude jezdit autem. To je jak mor.
To jste tedy buď mimořádně nepraktický člověk nebo hlupák.
Máte děti? Já jo. A fakt nebudu kvůli vám nebo podpoře VHD tahat týdenní nákup 20 km na zádech ve 3 kletrech s pěti přestupy, aby mi celá operace ve výsledku zabrala o 2-3 hodiny více.
A neexistují jen týdenní nákupy, ale i menší častější. A do práce mi na 6,00 žádná VHD nejede, zato auto je připravené před domem furt. Opravdu těžký na pochopení...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5262
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 22:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W: pozor na kvantifikátory - nikdo nezpochybňuje, když někdo jezdí autem tam, kde je to účelné, ale když jezdí autem bez rozmyslu furt.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 22:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prezentace MDČR mimo jiné o zdrojích pro příští sedmiletku.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 09:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Startuje modernizace trati Rokycany–Plzeň za 7,5 miliardy
barguzin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.236.114.76
Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 16:38:53    Odkaz na tento příspěvek  

Trochu zavádzajúci názov pre článok, štartuje len súťaž, nie realizácia stavby.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5270
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 17:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barguzin: Ty neznáš rčení "Hop na krávu, už je tele"...?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2826
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 22:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nikdo nezpochybňuje, když někdo jezdí autem tam, kde je to účelné,

Was is das "účelné" ?
Zcela subjektivní.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 21. února 2012 - 09:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Was is das "účelné" ?

Když mamina nabo taťka se dvěma dětmi přijedou na venkov z města VHD v dobrém taktu, cestou začne úkoly a navazuje jí (mikro)bus. V obou případech musí sedět ne se tlačit v chodbičce.
Jinak sedne do auta už ve městě..

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5275
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. února 2012 - 10:21:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Was is das "účelné"?
No tak to zkusíme zavést nějaká kritéria účelnosti.
Kritérium první - hmotnost vozidla připadající na jedno sedadlo: člověk v plně obsazeném vagónu = cca půl tuny, naše pětičlenná rodina v autě = čtvrt tuny na sedadlo.
Kritérium druhé - spoluzavazadla: do auta nemám problém nacpat kubík tašek a na střechu rakev s pěti párama lyží a nějakejma těma běžkama k tomu. Do VHD to nepoberu a ani mě s tím nevezmou.
Kritérium třetí - čas: v případě naší rodiny jsem nenašel místo, kam bychom se na dovolenou dostali VHD rychleji, než autem, pokud vůbec.
Kritérium čtvrté - parkování: pro auto najdu místo někdy až skoro kilometr od baráku, takže zaparkovat po vyložení bagáže další čtvrthodina.

Z výše uvedeného pro moji konkrétní osobu plyne, že jezdit na rodinnou dovolenou autem účelné je, kdežto jezdit do práce účelné není.

Zcela subjektivní.
Prosím nezaměňovat objektivní/subjektivní s obecné/jednotlivé - to, že zrovna já u baráku nezaparkuju, je objektivní fakt, nicméně i kdybych měl garáž, tak bych pro ježdění tam kam jezdím nadále dával přednost VHD, protože si subjektivně raději přečtu noviny...
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 21. února 2012 - 11:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Hajnej: To podepíšu, sám do práce zásadně vlakem, protože řízení co si budem povídat je práce, ve vlaku se dá číst, spát a pracovat

s rodinou kamkoli, jedině auto, když odhlédnu od toho, že je vlak pro víc osob dražší, je problém vzít náklad, a cesta trvá neúměrně dlouho, tak hlavní problém je skoro nulová bezbariérovost

vlaků s nízkou plošinou je málo a i pokud ji mají, je k ničemu, když vlak zastaví u nízkého perónu, o výtazích mimo koridory si taky můžeme nechat jen zdát - prostě cestování s kočárem mimo koridor je za trest, na koridoru je zase problém s rychlíky, které nemají bezbariérový oddíl
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 21. února 2012 - 13:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci hezky mi to tu podporujete. Teda především ty auta :-). No musím Rail 2005 dost zásadně poopravit. Jeho bod 4 a okružní dopravní systém v Praze a částečně i v Brně EXISTUJE. V Praze je to Jižní spojka, od Lanového mostu nahoru je to přes nepostavené směry MO Žižkovem do Libně (ale většinou tam 4 pruh je) či Průmyslovou až do Letňan. Z Libně je torzo do Holešovic přes Bulovku nebo přímo, od Holešovic je v zemi za 37 mld betonu až za Pražský hrad. Odtud Strahovský tunel, Mrázovka, Barandovský mot a Jižní spojka. Už i želvy (nevím proč se busům říká želvy a tramvajím gumy) to pochopily a zavedly linku Smíchov - Kačerov po Jižní spojce. Na druhé straně linky busů číslo 195, 177 a další jezdí podobně Jih - Sever. Koleje vlaku toto umí taky. Od Holešovic 2 směry do Libně (přímo nebo přes Masaryčku) s možností odbočit do centra. Z libně do Hostivaře přes právě mnou pořád zmiňovaný triang pod Lanovým mostem buď do Vršovic a centrem nebo na Kačerov. Odtud Bráník, nebo mostem inteligence mimo.Z tohoto místa se plánovala další eventuelní trasa na Beroun. Ze Smíchova se dostaneš až k Hostivicům a zbude opět ten samý trabl, jako mají auta. Od Hostivic či letiště není most mezi Holešovicema a Kralupama. Současný silniční okruh kolem Prahy taky není žádný plnohodnotný okruh, je to spíše spousta spojnic spojená do okruhu, ale těch 100 tis auta denně potvrzuje slogan, Když se chce, všechno jde, když se nechce, hledá se proč to nejde. A VHD vzhlede k teplým místm vedení spíš hledá, proč to nejde.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 21. února 2012 - 15:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Chlapci hezky mi to tu podporujete
Já Vás podporuji i v Brně
odkaz
Ale správně mě vyhnali, cizáka
Přitom jen sním svůj sen o VRT až k Přerovu
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7930
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 22. února 2012 - 20:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
okružní dopravní systém v Praze a částečně i v Brně EXISTUJE. V Praze je to Jižní spojka,
Můžete mi vysvětlit, k čemu mi bude Jižní spojka, když nemám čím po ní jet? Totéž další komunikace. Nebo snad auto naložím na nádraží Brno-pole a u Zahradního Města ho zase z VRT-vlaku vyložím?

Přes hlavák s přestupem na metro jsem na Proseku za stejný čas jako 177, ovšem s tím rozdílem, že mám téměř 100% spolehlivost, což se o busu říct nedá. A to nemluvím o tom, že autobusy jezdí přes Zahradní Město a Skalku a ne kolem luk u Rabakovské (jedno vylučuje druhé).

To jen namátkově ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 10:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Hroch. Chlape, pokud nemáš auto, tak jsi mě trošku překvapil, ale budiž. A co takhle autobus č. 125? Ten tě ze Smíchova na Jižňák sveze po hodně úsecích Jižní spojky atd.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 10:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: podle vás by měl každý mít tolik aut, aby mu u každé z mnoha "VRT stanic v polích" parkovalo nejméně jedno? Nebo budou ty VR jednotky vybaveny přiměřeně kapacitními autovozy? To by se vám ty pobyty ale protáhly o hodně víc, než co by trvalo dojetí na místa obsluhovaná solidní veřejnou dopravou ...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3258
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 11:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racku, vy v Brně neznáte taxíky? (to je takové autíčko, ve kterém sedí řidič a na střeše má cedulku TAXI).
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 12:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Známe v Brně taxíky, ale stejně jako v jiných vyspělých regionech je používáme jako doplňkový prostředek v případě, že člověk jede v nějakou neobvyklou dobu, neobvyklým směrem, nebo má neobvykle mnoho zavazadel, takže nemůže použít běžnou hromadnou dopravu. Samozřejmě znám i místa, kde jsou taxíky páteřní (protože prakticky jedinou) veřejnou dopravou, ale netušil jsem, že hledáme vzory pro organizování dopravy ve střední Asii.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 12:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek: podle vás by měl každý mít tolik aut, aby mu u každé z mnoha "VRT stanic v polích" parkovalo nejméně jedno?

Arakain zmiňoval různá Ska.
Takovou roli zvládá, IMHO, i zmiňovaná 125ka, která stíhá po jižní spojce z Chodova nedaleko uvažovaného VRT na Smíchovské nádraží za 10 minut. Takových spojů (vlak, bus, tram) by se jistě vyrojilo více.
V Brně to jistě umíte taky

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 13:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent: v Brně to jistě umíte taky
Já rozhodně ne, ale "odborníky" co všemu rozumí a myslí si, že nádraží může být kdekoliv a zbytek města se radostně přizpůsobí tady bohužel máme taky.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 13:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek: "odborníky" co všemu rozumí a myslí si, že nádraží může být kdekoliv
Já kopu za cestující substrát, kterému by vyhovovalo být za 10 minut ze Smíchova na VRT, za hodinu v Brně.
Tu variantu "Z pole do pole", jak ji hanlivě nazýváte, hájím proto, že nevěřím jiné finančně a časově dostupnější variantě, která by přitáhla běžné lidi z aut pendlující Praha-Brno..
Osobně jezdím MHD a VHD, protože mě to připadne praktičtější než autem.
Za koho kopete vy?

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 13:46:20    Odkaz na tento příspěvek  

Spíš kopete za ty, co jezděj nalehko. Ten kdo bere nějakou bagáž, bude bedlivě přemýšlet zda ji překládat dvakrát (doma a v cíli, autem) nebo čtyřikrát (na MHD, vlak, MHD a v cíli) nebo šestkrát (na MHD, esko, vlak, esko, MHD a v cíli) .. a i nalehko je zřejmě pro řadu těch, co "by jezdili VHD, kdyby" závažnější překážkou právě počet přestupů a různých tarifů a potřebných jízdenek než samotná čistá doba jízdy. Na auto potřebujou "papíry" jen jedny a furt ty stejný.