K-report
 

Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 12. 10. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě kolem Brna » Archiv diskuse Tratě kolem Brna do 12. 10. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
J. Pechar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.235.202
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 09:32:46    Odkaz na tento příspěvek  

Krokodyl: ty seš taky modrej shit! Ten vůz byl průlomem v designu i technice, který držel ve své době krok se světem, zatímco krokodýl vyrobený o několik desítek let později se technicky nepohnul dál ani o píď. Nastuduj parametry a pak plácej nesmysly. Jediný v čem máš pravdu, je ta souprava, ale co si ČD objednaly to tam jezdí.

p.s.: kdo z vás tu akci platil, že kritizujete?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 12:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: do DK se nemuselo , stačilo otevřít dopravní sál na UPV , v České Třebové jsem byl na stavědle 019 , tam šli jenom fanjšmekři
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 12:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochází tenhle chuchvalec laminátu a železa povalující se u řikonínského viaduktu z lokomotivy? Pokud ano, předpokládám, že nejspíš z toho Lv, který to tam vše tehdy odstartoval?

P.S. Houby tam nerostou
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 13:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý člověk: Že by to tam leželo už bezmála 42 let? Asi jo, laminátka a trabant nerezne.
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 14:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi se tu, myslím, objevily fotky nějakých drobných trosek, které lze v okolí ještě najít. Že by se tam ale takhle válela polovina čela, to mě překvapilo.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13291
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 14:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No laminát to bude, ale marně přemýšlím, co je to za ten otvor...?Máš víc fotek??
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 15:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jenom detail (právě toho otvoru):

Otvory jsou na tom kusu dva (symetrické?), oba kryty masivním železným víkem, za nímž je zalomená železná trubka o průměru cca 10 cm. Pokud Vám to pomůže...
Ten železný prut přichycený k pásovině (1. fotka úplně vpravo) mi bůhvíproč připomíná podokení madlo.
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 15:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přidám pár z Brna..



Zbytek fotek zde. Fotky nejsou nijak upravené, tak to kdyžtak berte v potaz..
Punk´s not Dead

Street Dogs-"Punk Rock & Roll" ** OFFICIAL MUSIC VIDEO **
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13293
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 16:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtělo by to důkladně prozkoumat...:-)z fotek to není až tolik patrné, co by mohlo být co..
Už se tam jakou dobu chystám..snad mi to vyjde příští rok někdy..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
844_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 17:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sic stroje laminátové nějak moc neznám, ale řekl bych, že by se mohlo jednat o deklíky od zásobníků písku
www.844001.uvadi.cz

Ten dlouhej kulatej
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 17:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

844 001
tak tohle mě taky napadlo!
844_001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 17:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta trubka mi připomíná to madlo na střeše na 240kách
www.844001.uvadi.cz

Ten dlouhej kulatej
koštéř ze středolesí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.78.148.5
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 17:44:23    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě že to jsou ty dekly od zásobníků písku,zde je vidět i upevňovací šroub deklu.

Různých věcí je tam dost,s kolegou jsme to tam párkrát pročesávali,ale po nalezení dětského střevíčku a dámského zrcátka jsme od toho dali ruce pryč.

Ten velký kus laminátu podle mě není z postrkové 230 041 ale z 240 117 z té Pannonky,podle toho orvaného boku a střechy.Viz.černobílé foto z netu.(autor neznámý)
Koštéř ze středolesí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.78.148.5
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 17:56:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem zapomněl na nález hliníkového popelníku s odlitým znakem ČSD který byl připevněn na kusu umakartu z mezistěny jednoho z os.vozů.(původní vajgle už tam ale nebyly).A pak ještě kus střepu,cca.6cm červeného skla,pocházejícího pravděpodobně z koncových světel os.vozu.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 18:57:54    Odkaz na tento příspěvek  

Lukyy- nedělej rakušákům z Hrbouna Kafemlejnek- mohli by se naštvat
Správný popisek je 310.23
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 20:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, ty zbytky z té laminátky u Říkonína to je teda síla, co všechno se dá ještě najít...

Na pilíři toho mostu snad měl být křížek z ozdobných lišt z toho polského lehátka, co tam tehdy letělo dolů, je to tam ještě?

Jinak různých trosek z velkých železničních nehod se desítky let zachovalo asi více... Viz pluh ze zrušené T478.1003 v lese u tratě nedaleko Senohrab, který se tam ještě před pár lety povaloval..
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 20:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen přidám odkaz pro ty co by se chtějí o téhle nehodě více dozvědět, odkazů na netu je rozhodně více, tohle je jen jeden z nich ( řekl bych i z kterýho ostatní opisují) : http://loko.goo.cz/nehody/1970.htm a ještě http://virtually.cz/journal/?q=node/2450

(Příspěvek byl editován uživatelem Igi.)
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 20:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pro ty, co se chtějí pořádně nasrat
http://ziegler.blog.idnes.cz/c/171864/Rikonin-1970-desitky-mrtvyc h-v-komunisticke-rezii.html
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 20:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal: Jo, chybička se vloudila. Díky
Ještě sem si říkal, je to 310.23 a napsal sem 310.023
Punk´s not Dead

Street Dogs-"Punk Rock & Roll" ** OFFICIAL MUSIC VIDEO **
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13298
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 20:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dekl od zásobníku písku???No tak to se musím při nejbližší příležitosti podívat..to se mi nějak nepozdává..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13299
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 20:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol:
Ten blábol na konci mě utvrdil v tom, jakej jsme národ debilů...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 21:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct: no je fakt, že se tam nedodělala ani ta elmech. s ústředním stavěním výhybek( kromě Tišnova) a hradlovina mezi stanicemi i když na hláskách byly nachystány stavědlové přístroje na namontování hradlových pístrojů
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 03. října 2012 - 07:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koštéř: máte pravdu, z logiky věci vyplývá, že pokud je to skutečně pozůstatek té nehody, tak z té lok. od rychlíku, nikoliv té nákladní, jak jsem myslel já.
Ta botička a zrcátko je docela síla, ale českého lesního bordelu tam je taky dost, čili to s nehodou nutně souviset nemusí. Mně bylo dost podivně, i když jsem viděl ten laminát...
Krumpolc - kříže na pilíři jsem si nevšiml, ale těsně u cesty pod viaduktem je dřevěný s datem nehody.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zvídavý_člověk.)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 07:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_čt: Aby to nebylo pochopeno jinak, myslel jsem nasrat se nad tím, jaká kktina na člověka vyskočí mezi prvními odkazy o té nehodě...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
MATH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2012

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 09:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol a Igi (druhý odkaz): Co to, k sakru, je??? Když jsem četl Rudé právo, tak mi přišlo, že tam obviňují "špatné imperialisty" méně, než v těch dvou odkazech "zlé komunisty". To je jako by (jen příklad) čínský tisk po nehodě u Eschede napsal, že je vinen světový kapitál, protože ve vlaku cestovali kapitalisté, stalo se to v kapitalistické zemi a kvůli jejich neustálému nespokojení s nepohodlím jízdy musely DB nahradit monobloky...
Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13305
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 10:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol:
Jo to je právě šílená kokotina, co ten dotyčný dokázal napsat..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 13:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brodská trať nebyla jediná , kde na hlavních dvoukolejkách byla hlásková služba ,např trať Lysá nad Labem - Ustí až do šedesátých let , kdy se tam montoval AB nebo Chomutov - K. Vary tam byla hlásková služba až do její elektrizace
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 22:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řikonín:
Procházel jsem tudy roce 2008.. byl tam ještě křížek dole na louce, umístěný na viaduktu, ve směru na Žďár to bylo vpravo na tuším že na druhém pilíři od konce. Přístup po té cestě, co tam dole vede, slézt na louku a měl by být vidět - je ale poměrně vysoko.

Mimochodem, přesně takové fotky laminátu jako kolegové mám taky - nic se nezměnilo
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 03. října 2012 - 22:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V čase 6:30 tohoto dílu Osudových okamžiků je křížek na pilíři vidět.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1091682868-osudove-okamziky/40 1213100081068-rikonin-1970/
pllayer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 9-2012
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 09:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se tu někdo hlásil na jízdu, kterou pořádám, tak s Pohořelicemi to bude asi takto:
Pokud nebude vozu udělena vyjímka, pojede z Brna společně s "Krokodýlem" lokomotiva řady T444 "Karkulka" s přívěsným vozem 020 (bix). Po příjedu do Vranovic zůstane "Krokodýl" odstaven a dále se bude pokračovat do Pohořelic "Karkulkou". Po návratu z Pohořelic zůstane "Karkulka" odstavena ve Vranovicích a zbytek fotojízdy bude pokračovat "Krokodýlem". Při zpáteční jízdě do Brna, proběhne zastávka ve Vranovicích, odkud odvezeme zpět "Karkulku" do Brna.
Pivrnec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím že Krokodýl do Pohořelic pojede. Je to na dobré cestě...
projížděč NAD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.102.33
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 13:08:34    Odkaz na tento příspěvek  

K říkonínské nehodě:
Pokud si správně vzpomínám, to "polské lehátko" byl zájezdový vůz polských železničářů - v té době byly železničářské zájezdy po Evropě lehátkovými vozy (většinou několikadenní a obvykle okružní) s nočními přesuny a denními pobyty ve městech pořádány ještě poměrně často: v současnosti už jsou takové akce (= zájezdy jednotlivými vozy) spíše výjimkou, protože finančně už to nevychází nijak výhodně a i technicky a technologicky je to už mnohem problematičtější a komplikovanější. Poláci tenkrát snad byli v předchozí den v Budapešti a na den, kdy k nehodě došlo, měli v programu návštěvu Prahy ...

Ziegler je ovšem nehorázné tupé hovado, které se zjevně pro vypsání svého jidášského groše neštítí naprosto ničeho - kdyby tady vládl bolševik, plival by své jedovaté sliny klidně zase na zlé kapitalistické vydřiduchy ...
mat.mt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 20:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvláštní vlak (814) na Biskupické kaléšek pojede až do Velkých Opatovic. Aktuální předpověď slibuje jasnou oblohu, takže koukejte



(Příspěvek byl editován uživatelem mat.mt.)
Su z Moravy, su Moravan

TY Chornice, bez Chornic, Chornicím, Chornice, o Chornicích, s Chornicema(/i)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4109
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 16:58:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol 02. října 2012 - 20:40:26

Jakoby dneska jezdilo vsechno vcas... No nevim, autoblok se zavadel podle toho, kde bylo potreba, kde na to zrovna byly penize (a stranicky/vladni dobrozdani.) Ty dve posledni veci (prachy a to dobrozdani,) to se nezmenilo ani po r. 1989.

Ten novinar by si mel napred nasrat na klavesnici, nez neco takovyho vypusti do sveta. Cimz nijak neshazuju vinu zucastnenych, ani stav tehdejsi infrastruktury. Baboblok ale funguje k plny spokojenosti napriklad na trati Pha - Beroun, ale to asi tomu pisalkovi nejak (zamerne ?) uslo. Nebo jeste lepe na trati Pha - Kladno, kde od Hostivic dal do Kladna chybi tratovy souhlas (tzn. se tam realizuje organizace dopravy stejne jako pred sto lety,) skoro me prekvapuje, ze co si pamatuju (cca poslednich 20 - 25 let,) nebyla tam zadna MU typu vzajmny stret vlaku (A1?) ani najeti do predchoziho vlaku, at uz pri projeti stuj nebo pri nespravne organizaci dopravy. Cim to asi bude ???
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 23:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent

No to ale trošku mícháte hrušky s jabkama, protože zatímco Níhov je všude uváděn jako HLÁSKA (tudíž tam nebylo traťové zab. zař., na trati Praha - Beroun jsou hradla, což je dost zádadní rozdíl.... -je tam hradlový poloautoblok, takže TZZ tam je...

(na buštěhradce mezi Jenčí a Kladnem TZZ není, takže jen toto se s Níhovem srovnávat dá).
www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 06. října 2012 - 20:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MATH , to já jen aby jste si všichni udělali obrázek o tom, co se na netu dá v dnešní době najít ...
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
MATH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2012

Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 02:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: Kdyby jen na netu... Kvůli výblitkům Petra Holce a pár dalších "skororedaktorů" jsem přestal kupovat Reflex. Ale koneckonců pěkná ukázka toho, jak někteří "pisálci" dokázali klesnout, když už máme tedy tu svobodu tisku, tak proč ji trochu nepošpinit tímto, šak je to jedno, smí se to... Jako já bych ve svých letech snad dokázal napsat smysluplnější článek o Říkonínu.

PS: Když jsem si projížděl tvorbu tohoto pisálka a nejspíš nepůjde jen o obyčejné zakolísání způsobené nadměrnou konzumací vod(k)y, ale o článek, který patří do jeho průměrné tvorby. Řídí se prostě pozměněným heslem z filmu Jak básnící neztrácejí naději - Za všechno můžou komunisti (v originálu mimozemšťani)!

No a abych tenhle příspěvek alespoň trochu smysluplně využil, tak přidávám jednu fotku ze Dne železnice:

Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
Igi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 08:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

právě před 25 min. prolítl Českou AWATAR se 17 kotli ve směru na Havlbrod.

Nj a právě proto si dnes člověk musí pořádně vybírat a nechovat se jak ovca v USA ...

Math, mimo jiné nejspíš sme stáli v omicích pod stromem vedle sebe ...
Kdyby jste někdo chtěl vidět moje fotky mrkněte semhle > http://www.lokomotivy.net nebo http://www.railpage.net/userinfo.php?uid=155 , něco je i na ŽP
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 11:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Igi: těch soukromkníků teď pár jezdí, v souvislosti s výlukou Pardubice-Přelouč, kde se přes den moc nákladů neprocpe, jestli vůbec nějakej..
Taky cargo něco odklání.
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 12:15:55    Odkaz na tento příspěvek  

Řikonín: Podle vyprávění železničářů jeden z viníků nehody (výpravčí z Řikonína), jistý pan D. měl velmi zajímavý osud. Po trestu nastoupil do Brna na ředitelství a při jedné cestě do práce - chodil z domku v Dolních Loučkách podél kopce k tunelovému portálu, kudy to měl nejblíž a odtud přes most na zastávku. Nevím přesně o který rok se jednalo, asi 1981, byl při jedné z cest do práce přejet právě před tunelem jeho osudovým vlakem - Pannonií.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 16:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na youtube je video z oslav ,,Den železnice 2012,, http://www.youtube.com/watch?v=kdPZHN1FLzw&feature=plcp
Foto galerie

Sex On Fire
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 20:27:02    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct a spol.:Mám dotaz:To jezdíte o víkendech s nákladama přes Brno hl.n. často?Přes dol.n. směr Břeclav je zákaz vjezdu nebo kapacitně nestačí?
pro zdenal300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.209.62
Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 21:27:43    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal300-co to tady placas za nesmysly... bud to za prve,zadej presne formulovanou otazku a za druhe nepis tady takovy blbosti z kterych nikdo nevi ani hlavu ani patu..... tak pro priste......
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 21:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video ze dne železnice v Brně: http://www.youtube.com/watch?v=q6L3tH3Vezg
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 23:16:40    Odkaz na tento příspěvek  

Copak jsi to nepochopil nebo co?Jen se ptám proč jezdí o víkendu některé náklady přes Brno hlavní n.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13326
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 07. října 2012 - 23:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300:
Přes hlavní jezdí jedinný pravidelný nákladní vlak a sice Mn 82221 přes Chrlice do Vyškova..zpět už jede přes Blažky..
Pokud tam něco jezdilo, tak to bylo mimořádné a jediné co mě napadá je jakási výluka na Dolním co některé dny probíhala..možná i tento víkend, ale fakt nevím, teď plácám..
Zvláštní, že když se kolegovi (ne jeho vinou) povedlo říznout vexl při jízdě z terminálu směr nákladní spojka na Dolní, tak kvůli tomu náklady stály několik hodin odstavené v Modřicích a přes hlavní nejelo snad vůbec nic..pravda, byl to ale pracovní den, kdy přes hlavák může být skutečně problém..

Hyvrysák:
Stále čekám...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 08. října 2012 - 07:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Dolním se teď opravdu hodně výlukuje takže odklony přes hlavák budou souviset s tím.
Luboš: taky se dočkáš, neboj
Jinak dnes o noční přes Vysočinu 6 odklonů včetně strojně jedoucí 186 Metrans.
nick27
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.19.71.110
Odesláno Pondělí, 08. října 2012 - 12:47:22    Odkaz na tento příspěvek  

a nějaké typy, kdy narazit na nákladní vlak na hlavase?
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 08. října 2012 - 14:31:11    Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct:Díky.Mn do Vyškova jezdí v kladiva kol.8.45 ten jsem nemyslel.Ale sobota a neděle kolem poledne co jsem zrovna viděl náklady přes hl.n. směr Břeclav.Prázdné patrové vozy na auta s 230/240 a pak kontejnery a cisterny s dvojčatama-Esa.Celkem asi 6 nákladů za vikend kolem poledne,takže nevím kolik jich projelo za celý den.Všechny jeli směrem jih,opačně sem neviděl žádný.Jen sem se ptal jestli je to pravidlem nebo mimiřádnost.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 08. října 2012 - 14:34:45    Odkaz na tento příspěvek  

nick27:Tak si ted o víkendu skoč na hl.n. kol poledne,pokud už nepojedou svoji trasu.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 08. října 2012 - 14:42:01    Odkaz na tento příspěvek  

nick27:Jo a ten pravidelný Mn 82221 do Chrlic,Vyškova můžeš potkat na hl.n v prac.dny kolem +- 8.45h.Někdy má trochu sekeru kvůli osobní dopravě,která má přednost,když se něco zpozdí.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13332
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 08. října 2012 - 22:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300:
Tak tedy ve zkratce..je to mimořádnost:-)

Hyvrysák.
No to doufám..sobota už byla..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9107
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 15:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, moc toto vlákno nesleduji ,ale od 13.10 do 22.10 by mělo být do Brna zapůjčeno dvojče 749 247 + 251 ....

Je to z důvodu výluky, nebo něco jiného ?

ICQ 191300062
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3716
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 15:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pépa rákos: výluka má být Šlapanov-Dobronín a s ní spojená obsluha Jihlavy od Znojma..Tak jestli to nesouvisí s tím..
Hejhula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 15:46:28    Odkaz na tento příspěvek  

A čistě náhodou kde to má brousit se neví???
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9109
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 15:52:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za info ....
ICQ 191300062
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13343
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. října 2012 - 23:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No u nás se cosik řikalo, že se má teď vozit nějaké pravidelné Znojmo z Brna přes Hrušovany..ale o bertách nikdo nic..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
výlukáč
Neregistrovaný host
Odeslán z: 108.59.252.58
Odesláno Pátek, 12. října 2012 - 07:35:04    Odkaz na tento příspěvek  

Luboši, na to jaký jsi pedant na některé diskutéry, tak bych čekal, že znáš správný výraz slov.
Tedy Tvé pravidelné (turnusové) je pouze odklonové. Samozřejmě se nejedná o 2x 749, ale o 2x 750 ev. 2x 742, které tam teď budete mít spojené.
Bertičky budou pro jiné fíry.

Hodinky a holinky, ale ve finále je to ouplně něco jinčího. Ale my Tě známe a víme jak rád zveličuješ. :-)
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. října 2012 - 10:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výlukáč: takže esi to dobře chápu, tak mezi Znojmem a Jihlavou bude nasazeno dvojče 749 - tedy předpokládám, že se tam stahuje 019+187 z Budějovic a 247+251 z Ostravy, přičemž jedna dvojička bude záložní? No a z Brna to bude jezdit přes Hrušovany, případně přes Břeclav s 2x750 / 2x742. Souhlasí?
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Fory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. října 2012 - 10:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068: 247+251 patří již taky SOKV ČB A Pepa Rákos psal 247+251, Maršál zase 19+187, tak si vyberme
http://www.kmd.bilysklep.cz/