K-report
 

Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 26. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Soukromí dopravci v nákladní dopravě » Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 26. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 17:55:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady je dnešní "průlet velkého šéfa" pro něho nezvyklou rychlostí ( plazením za Os 5904 ) zastávkou Horky u Čáslavi.



Láďa : No nevím, kdy se probudí. Blava mu byla málo, tak se jel ještě podívat na Děčín.
www.trainfoto.eu
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 18:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nikdo tady nemůže napsat, že něco takového pojede... Asi před dvaceti minutami Čáslaví projel herkules european bulls či jak se to jmenuje...
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 18:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol : METRANS 186 se ráno krásně potkala v Čáslavi přímo před budovou se 189 PKP CARGO.
www.trainfoto.eu
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 18:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik: Kdyby se to napsalo tak před dvanácti hodinami...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 18:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se to napsalo tak před dvanácti hodinami...

Myslíte to, že se Pes38 potká se mnou v Čáslavi dávat vědět 12 hodin předem? .

Pánové. I velevážený redaktor Železničního magazínu musí shánět, kde se co hýbe. Taky mi psal mail, ať si dám v Blavě oraz. Bohužel, mašinka byla potřeba jinde, už je v Hannoveru.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 981
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nemusí to být 12 hodin předem, ale nemělo by to být o 12 hodin později... Pak bych třeba i nějakého psa přivedl
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4211
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte, on je dost problém v tom, že dvanáct hodin předem ještě ani já sám nevím, kde budu, kdy naloží bedny a tak podobně.

A navíc produktivita železniční dopravy a povolená délka směn velí jezdit v noci.

PS: Bude vyhovovat, když vám oznámíme přejetí viaduktu v Dolních Loučkách v denní době 12 minut předem?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:30:17    Odkaz na tento příspěvek  

A vůbec: co na těch moderních strojích vidíte? Dalších iks let tady nebude jezdit nic jinýho a pak budete zase brečet po laminách...

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:39:03    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral
Číslo příspěvku: 4211
Víte, on je dost problém v tom, že dvanáct hodin předem ještě ani já sám nevím, kde budu, kdy naloží bedny a tak podobně.

Lesko
Číslo příspěvku: 26
Pane Šimral, prosím je-li možno vysvětlit prázdny běh kontejnerových vozů, v pátek dopoledne celá souprava prázdných Uhv - Děčín 163 na přeprah do němec 189 015 a v poledne oproti TRAXX skoro všechny prázdne z němec do Uhv, snad to mělo 4 bedny.

Petr_Šimral
Číslo příspěvku: 4132
Kontejnerové vlaky jsou jako rychlíky. Je v principu jedno, kolik je na nich naloženo. Do Prahy jel v pátek vlak z Duisburgu, což je nový, teprve se rozjíždějící projekt a jeho vytížení je kolísavé. Naproti jste viděl pravděpodobně vlak do Hamburku, kde je více importu než exportu a proto je potřeba tam dostat občas prázdnou soupravu.

------------------
Tak jsou jako rychlíky, tj. jezdí podle JŘ bez ohledu na to, jestli jsou plné nebo prázdné, nebo nevíte, kdy naloží bedny?
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 982
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 19:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Já nevím, proč se pořád držíte těch 12 hodin. Jen jsem upozornil na to, že informovat o něčem, co se stalo v 7 ráno v 7 večer, je pro ostatní trochu pozdě
PS: Mně by vyhovovalo oznámení přejetí hranice mezi Kutnohorským a Kolínským okresem při jízdě od Kolína a přejetí hranice Středočeského kraje s krajem Vysočina při jízdě od Brodu v denní době


W: Otřískané laminy tady vídám po dobu celé svoji pozemské existence, takže bych byl rád za něco nového

(Příspěvek byl editován uživatelem mol.)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4212
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 20:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad SŽ: no, rychlíky jezdící jednou až dvakrát denně. A navíc někdy i s náskokem. A někdy taky ne. A naše společnost vozí směrem na východ vlaky ad-hoc, tedy bedny, které se pravidelnými vlaky nepobraly.

ad Mol: každopádně platí to, co bylo v Plzeňské diskuzi řečeno již dávno. Když někdo bude mít náladu, tak vám to řekne. Když ne, tak ne.

A nebo si šotouši mezi sebou udělejt pořádek. Každý druhý má přístup do ISOŘe, tak si to snad můžete říct mezi sebou, ne?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4213
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 20:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sonic: 1 nsl. 43305 bylo to v 17, já přijel jako 43305 a odjel jako 1 nsl. 41733.

Ne, do METRANSu jely vozy a všechny lokomotivy odjely do Bratislavy.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 20:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý druhý má přístup do ISOŘe, tak si to snad můžete říct mezi sebou, ne?
Tak jsem asi ten první, a ostatní to říkají pozdě
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 20:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná tak ještě šotouše dovést na pěknej flíček a říct mu - tak foť..Fakt síla co tu někteří vyblijou z klávesnice
Ale chvátat jste s tou 186 tolik nemuseli, minuli jsme se o 5 minut
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 21:08:01    Odkaz na tento příspěvek  

nemusí to být 12 hodin předem, ale nemělo by to být o 12 hodin později
Nebudeme šotoušům říkat nic ani předem, ani potom a bude klid.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3520
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 21:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě jedna dnešní fotka od sobce, co nedal informaci všem kindrošům kolem tratě
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 21:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Tož až nějakého někam povedete, tak mi to nezapomeňte oznámit 12 hodin předem
A je zajímavé, kam se spolu vždycky dostaneme od jednoho nevinného příspěvku
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 22:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Super, díky za info.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4917
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 19. srpna 2012 - 23:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, ale kolem tratě jsem viděl fotografů alespoň deset, takže "šototass" evidentně funguje.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 00:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, kdyby to ti druzí řekli prvním, tak jich tam bude alespoň dvacet
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2168
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 07:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik

Já vím ..


ICQ 237-113-861

Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.149.2
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 13:33:51    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Jezděte, jak chcete :-). Mně je to fuk, nejsem šotouš. Hlavně ať nedělaji v noci rambajz v Uhříněvsi při skládání prázdných kontejnerů. Některým lidem tam zjevně vadí, že musí dělat, zatímco ostatní spí :-(.

Ale teď jedna vážná otázka - neměl byste alespoň hrubý odhad poměru počtu kontejnerů sem a zpátky do Asie? Mám pocit, že se to tady vesele hromadí. Možná by se mohly vyvážet do Číny jako šrot...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 14:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nehromadi . Bedny přijedou z Asie a co se nenalozi u nás, tak odjede třeba do Bavor .

Kravál na terminálu . Máte tam přece protihlukovku.
Sergej11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 11-2010

Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 20:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

745 702 a 745 701 stáli dnes kolem 14. hod. v Děčíně..
Děkujem pane prezidente Václave Havle..čest Vaši památce ...

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 20:19:11    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: No nechci se přít, ale vzhledem k výraznému deficitu obchodní bilance Evropy s Čínou mi to vychází na hromadění beden v Evropě :-).

Některé části terminálu jsou mimo ten úžasný val z bahna a suti, zejména v té části, která přiléhá k silnici Petrovice - Uhříněves. A také mimo portálové jeřáby. Nějaký magor tam po nocích (jen někdy, v určitých směnách) tůruje vysokozdvižný vozík a mlátí s prázdnými kontejnery... :-(. Dost riskuje, že ho někdo jedné noci pověsí za koule na vidle toho vozíku...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 20:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽ: No pořád lepší tůrující vysokozdvih, než startující grippen v půl druhé ráno, nebo když si někdo s alcou zkouší nad městem kolečka...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 20:43:56    Odkaz na tento příspěvek  

SŽ: k silnici Petrovice - Uhříněves ovšem nepřiléhá žádné osídlení.
mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 22:15:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽ: No nechci se přít, ale vzhledem k výraznému deficitu obchodní bilance Evropy s Čínou mi to vychází na hromadění beden v Evropě :-).
Ovšem kontejner co připluje z Číny se do ní nutně nemusí vrátit hned přímou cestou. V Evropě se opět naloží a pluje do USA, Afriky, Jižní Ameriky... A časem se opět do té Číny znova podívá :-)

Vygooglete si projekt BBC: The Box. Pěkně zachycuje koloběh kontejneru po Zemi.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13125
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 20. srpna 2012 - 22:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Tak povídej, přeháněj..kolik si toho za sebou měl a jak se dařilo do Vlkova hm??:-)Tenkrát ses tu dušoval, že 1600tun dáš nahoru s jednou bez problémů, tak mě zajímá jak sis vedl:-)

Já vám v tu sobotu vezl 41730 (z Brna odklonem jako 1.nsl 41752)..necelých 1400tun a přípřež do Vlkova v podobě 230 byla potřeba:-)
A zpět jsem z Uhř místo Dunajky bral Lípu (taky odklonovou)..taky 1400tun..ale přípřežní jsem měl 2*230, takže bez činnosti z KH až do Brna:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Ruben de Ronde - Forever In Our Hearts (Spotlighted By Jorn Van Deynhoven)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4215
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 10:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy povídám.
Z Uhrinevsi 1400 tun, víc tam toho neměli. Průjezd 10 km setrvačnosti přes Kutnou Horu bez problémů, na Kalabousku jsem měl ještě 27 km/h. V Čáslavi už 70 km/h a to bez podpory dieselove trakce. Vše ostatní bez problémů, mile mě překvapila zelená ulice, zastavil jsem jen v HB na rozkaz.
Cesta zpět. Vlak měl 1220 tun, normu jsem měl vypočítanou 1300 tun. V Tisnove 99 km/h, na kopci 96 km/h. To bych řekl, že by se dalo uvažovat o normě 1400 tun. Další jízda bez problémů, dost mi chyběla dynamická brzda. Průjezd přes KH opět bez problémů, z Kalabousku jsem to vzal setrvačnosti až do Kolína, opět bez problémů, i tlak v jimkach byl v pohodě.

Takže až sotousi budou organizovat demonstrace před správní budovou METRANS a.s., že v rámci sociálního smíru musí jet TRAXX v denní době z Brna přes HB, tak to asi prezijeme.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4216
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 10:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dovětek.
Mluvil jsem o normě 1600 tun Kolín - Brno a 1300 tun Brno - Kolín.
1600 tun jsou z Tisnova nereálné, byt za perfektních podmínek by to mohlo vyjít. Ale určitě bych si to netroufl zkoušet bez připravené druhé lokomotivy na vlaku.
dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.187.152
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 10:40:56    Odkaz na tento příspěvek  

A jak by jste to viděl s normativy na 189????? Stejně?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4217
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 11:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minimálně stejně, možná o kousíček líp.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 17:35:22    Odkaz na tento příspěvek  

Hádku, klídek. Od těch beden, které jsou naskládány v ochranném pásmu vvn je to k obytným domům v Janovské necelých 500 m vzdušnou čarou přes rovné pole a na výhled, mimo ten násep. Takže pokud si chcete užít, tak někdy můžete přijít a sednout si na schody. Ve 3 hodiny ráno je to opravdu výživné.

Mol: No oboje má svoje, že? Prožil jsem dětství nedaleko letiště, kde sídlily Mi - 4...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 17:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽ: No, dnes v půl druhé ráno nám zase nějaký soukromník tůroval na nádraží bertu, to si člověk nevybere
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 21. srpna 2012 - 18:59:09    Odkaz na tento příspěvek  

k obytným domům v Janovské
Jenže Janovská není "silnice Petrovice - Uhříněves", to si v tom musíte nejdřív udělat jasno, chudáčku. A pokud se vám zdá, že provoz terminálu narušuje nějaké hygienické limity, není to k řešení na K-reportu.
kosak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 08:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aktuální foto a už hodinu a půl stání v Drážďanech
omlouvám se za kvalitu, mam u sebe pouze postarší telefon

Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.149.2
Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 12:50:27    Odkaz na tento příspěvek  

T.H. Zcela zjevně máte problémy v čtení s pochopením. Říká se tomu funkční negramotnost.
Moje věta zněla "Některé části terminálu jsou mimo ten úžasný val z bahna a suti, zejména v té části, která přiléhá k silnici Petrovice - Uhříněves".
Každý, kdo umí chápat český jazyk ví, že se jedná nikoliv o identifikaci zástavby, ale o identifikaci určité části terminálu.

Jinak děkuji za radu, už se to řeší. Ono je tam více věcí, které jsou v rozporu s hygienickými i bezpečnostními normami.
Kozel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 22. srpna 2012 - 21:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší Lysá n. L.

www.zeleznice.biz
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13128
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 00:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Š.:
Aha..to já to tenkrát pochopil tak, že si psal, že chceš zkusit 1600tun s elektrikou sám z Tišnova do Vlkova..jsem rád, že si uznal, že to nereálné je i v případě řady 189:-)
Hlavně co jsem koukal do SJŘ a tabulek, tak řada 189 vycházela na některé typy zátěží jen o 200tun lépe jak řada 363!To jsem čekal tedy větší rozdíl...když jsou údajně tak výkonné:-)
Každopádně s jednou elektrikou a zátěží 1220tun mít na kopcu 96km/h to je opravdu slušné
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Ruben de Ronde - Forever In Our Hearts (Spotlighted By Jorn Van Deynhoven)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4226
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 05:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně co jsem koukal do SJŘ a tabulek, tak řada 189 vycházela na některé typy zátěží jen o 200tun lépe jak řada 363!

A představ si Luboši, že řada 380 tam bude mít ještě menší rozdíl a je při tom ještě výkonnější : - )

Totiž. To, s čím počítají zátěžové tabulky nemá se skutečnou normou zátěže až tolik společného. Je to stanovení toho, co by měla lokomotiva uvést při plném výkonu a se soupravou s určitým jízdním odporem.
Zatím co jsme schopni relativně v pohodě určit, při jaké rychlosti dosáhne lokomotiva trvalý výkon (i když to kromě stejnosměrných odporovek vlastně nepotřebujeme), tak vůbec netušíme, jaký jízdní odpor má to za námi. Tam se totiž technika docela pohla.
A teď perlička: když vyrobím supervýkonnou lokomotivu s tažnou sílou 300 kN, výkonem třeba 12 MW, tak bude mít normu zátěže výrazně nižší jak Eso.
Když zadám do zátěžové tabulky tažnou sílu 200 kN, se kterou jsem to jel, tak jsem měl vytáhnout 800 tun rychlostí 113 km/h. A když vyladím zátěžovou tabulku na hmotnost, kterou jsem tam táhl, tak jsem měl mít tažnou sílu 260 kN a rychlost cca 81 km/h. Takže něco je špatně a to co je špatně je jízdní odpor vozů. My prostě i při jízdním odporu U máme výrazně nižší jízdní odpor než udávaný jízdní odpor pro T4!!!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4227
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 06:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

psal, že chceš zkusit 1600tun s elektrikou sám z Tišnova do Vlkova..

S daty, které mám to ale nevypadá tak nereálně, ovšem při perfektních adhezních podmínkách.

Každopádně si myslím, že je potřeba zrušit historicky dané tabulky a napsat to znovu na současnou úroveň techniky.


Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 15:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to P.Š.: jakou odchylku má ta GPS, že ukazuje rychlost nad 100km/hod?

Dole na liště Train S je Train Simulátor? :-))) ještě, že pracovní doba je až od šesti hodin...
Tomaseq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2012 - 17:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojedeš pořád 100, a pak stejně odpálíš a zacuckuješ se do té přiblblé troleje za Křižanovem, až budeš tlačit na pilu po pomalé přes výhýbku, tak co

Na to, že jsou ty esa 25 let starý mašiny, si nevedou špatně...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 10:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Poručík:
GPS je závislá na počtu satelitů. U nás je nasazena přenosná verze, kde snímač GPS je položen volně za oknem, takže její údaje nelze brát za bernou minci s přesností na jeden km. Pro běžnou orientaci to ale bez problémů vyhovuje.

Ano, Train S je MSTS. Používám ho na zkoušení věcí, kde si nejsem jist. Nyní jsem například testoval průjezd setrvačností přes Kutnou Horu s různými druhy vlaků. A nápadně se to shodovalo se skutečností.

A pokoušel jsem se v něm třeba nasimulovat nehodu Meridianu v Bratislavě a povedlo se to. Vlak tam jel s plně zabrzděnou přídavnou brzdou. Kdyby fungovala EDB, tak i se započtením úseku bez troleje by vjel do výhybek rychlostí 62 km/h, což by sice asi popadaly kufry, ale jinak by se asi nic nestalo. A kdyby na vjezdu do tunelu někdo strhnul záchranku, tak by vlak zastavil na první výhybce za tunelem :-(
Mimo jiné --> podle MSTS lze tahat lokomotivou s tažnou sílou 300 kN vlaky o hmotnosti 1600 tun z Tišnova do Vlkova .
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 13:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to PŠ: bych nevěřil, že je to až tak věrohodné realitě
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4231
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 13:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě, že pracovní doba je až od šesti hodin...
a) nejsem dělník ve fabrice.
b) testy jízdy vlaků jsou součástí mé práce, takže i hraní v MSTS je placené : - )
c) mám fixní měsíční plat ať dělám co dělám a kdy dělám.

ad MSTS: není to sice "vědecký" produkt, ale česká odnož vývojové větve dokázala z MSTS vybudovat velmi věrný produkt.
Třeba RAILSIM zase dokázal výborně simulovat obsluhu PZB a LZB, dejž mu pánbůh věčnou slávu.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 24. srpna 2012 - 22:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O víkendu

a dnešní zajímavá aktivita
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 5-2010
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 17:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn:Co ty Cereale nevíš kdy kam nebo už jsou pryč?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 19:04:56    Odkaz na tento příspěvek  

Obilňáky zítra dopoledne pryč do Rajky, v Hostivaři byl jen mezisklad :-)
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 19:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by šlo i tramvají.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 5-2010
Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 19:11:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem si to,díky.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3534
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 25. srpna 2012 - 21:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvě fotečky z pondělní noční
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 11:27:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz neznalce.....stroje PKP Cargo tady jezdí na vlastní licenci nebo na "cizí"????
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 11:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna dnešní ještě žhavá 186 181 stoupá z Malešic do Hostivaře.
Co ty obilovozy ještě se to asi nehnulo že?
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 11:55:24    Odkaz na tento příspěvek  

Do hodiny to bude aktuální. A od severu se řítí 187 a siemenska 159.
petr_97
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 12:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nepojede náhodou na těch Ceráliích ta ex polská 121.065 co ji má IDS Cargo?
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1209
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 13:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prave to zaprahla E186.182
petr_97
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 13:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A mají s tym v plánu jet na Brno nebo na Olomouc?Dík
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 13:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odpoved mate v jednom.prispevku vyse B-P