K-report
 

Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 02. 03. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 » Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 02. 03. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.72.120
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 19:02:02    Odkaz na tento příspěvek  

viamonti stály
viamonti nevezly

Jen aby vás viamonti nekopli za to prznění češtiny...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 05. února 2012 - 09:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsem to našel-foto těch 742.7 a i CARGO se v ten den činilo...http://www.koudsk.estranky.cz/fotoalbum/fotky-od-uzivatelu/

A tady je to popsaný,co a jak jelo...http://www.koudsk.estranky.cz/clanky/dopravni-denik.html
Petr6043
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 05. února 2012 - 10:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo omlouvám se ( oni ti viamonti)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. února 2012 - 20:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych nesmělý dotaz,neměl by někdo fotografie z okolí Náměště n.O.,Kralic n.O. s loko ř. T 478.1?
Mýval jsem,ale má aktivní sestra při úklidu po otcově smrti hodila vše do ohně.Zůstalo mi jen toto.
cizinec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.92.51.49
Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 16:31:48    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, co pojede zítra na R 926? Na danone není ani dnešní 1. den....
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2448
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 19:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Foto galerie

Totální nasazení
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 11:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někdy po pů deváté jely od Znojma na Božice tuším 740 658+634+861..
Jinak na 24806/7 lachtan 204
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 12:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a před 11. se v Hrušovanech motala "AŽD" Barča :-)
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
Lukesvoboda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2009

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 12:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: a nepojede také na 241?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7570
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 01:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video z Moravských Bránic: http://www.youtube.com/watch?v=VKDiYln-ZZA

Když jsem na tom nádraží tehdy strávil téměř hodinu času (asi od 13:30 do 14:25 h), během které byla stanice zcela bez provozu, vzpomněl jsem si na diskusi, která zde proběhla asi před 2 lety, kdy někteří diskusní kolegové poukazovali na skutečnost, že i v odpolední špičce zde jezdí pouze 1 pár vlaků za hodinu (s výjimkou "výkřiku do tmy" v podobě Sp 1920).

Tehdy, před těmi cca 2 lety, jsem neznal (ani teoretické, ani praktické) technologické možnosti železničního uzlu Brno, takže jsem ten argument nemohl uvést, ale nyní už vím, že půlhodinový interval vlaků Brno - Ivančice zde není realizovatelný ani ne tak z nedostaku vůle či finančních prostředků (mimochodem, zde by platilo, že navýšení počtu spojů o 100% by se dalo docílit zvýšením potřeby "kočkopsů" v trase Brno - Ivančice ze 3 na 4, tzn. jen o 33,3%), ale zejména z důvodů technologických. Více viz zde:
application/vnd.ms-excel
S41-takt 30 minut.xls (28.7 k)


P. S. Seznámení se s technologickými možnostmi železničního uzlu Brno ruku v ruce se skutečností, že k (!!!) rozumnému (!!!) vyřešení tohoto problému rozhodně jen tak nedojde, takříkajíc vrhá úplně jiné světlo i na řadu dalších věcí, o kterých jsme tu v uplynulých cca 2 - 3 letech čas od času diskutovali. Leccos jsem zde napsal už někdy okolo 10. prosince 2011, byť nejde o úplný výčet docela zajímavých (a v jistém kontextu - podle mého názoru - až zarážejících - skutečností.
Izidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 11. února 2012 - 16:56:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiňte mi několik otázek do pléna:
Bylo by teoretickým řešením spojování a rozpojování vlaků ve Střelicích z obou tratí (240-244), při nutné úpravě jízdních řádů? Dalo by se využít v budoucnu i elektrifikace tratě v tomto úseku pro vlaky z 244, tím že se s vlaky na Jihlavu budou spojovat?
Bude elektrifikace znamenat taky něco zásadnějšího, pro úsek Státní silnice - Horní Heršpice, než jen zadrátování(zdvojkolejnění)?
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 12:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní šikanzen do Lednice:

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 16:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem zvěčněnou bardotu s měřícím vozem ve Znojmě...http://www.koudsk.estranky.cz/fotoalbum/fotky-od-uzivatelu/

A tady se objevily některé luxusní snímky ze Znojma a 246...http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=749
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 17:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuhé mrazy daly vzniknou neobvyklým záběrů šikanzena na zpáteční cestě z Lednice:

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 18:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068: taky jsem přemýšlel o tom vydat se na bruslích na Apollo a pořídit nějaký netradiční záběr, ale nakonec jsem tou dobou ještě bruslil v zámeckém parku.
Tak aspoň pár fotek cestou na bruslení:

771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 18:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_p: já jsem se tam doklouzal v botech, buslařů tam bylo dost, ovšem nějaký tydýt to tam zkoušel i autem, viděl jsem tam stopy pneumatik...
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
jel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.24.28
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 20:44:09    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě dnes večer vyrazí z Krahulova do Znojma vlak s obilím a třemi kocoury (742.189+212 a 742.429), zítra by to mělo na 44053 pokračovat směr ÖBB.
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 15:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádraží v Hevlíně bylo v lednu t.r. zapsáno do seznamu kulturních památek státu:
http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/hevlin-nadrazi-je-pamatko u20120211.html
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 15:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, nevím - tím se to podle mne zabije . Těmi drezínkami. Znemožníte Shalomkovi těch šest párů manipuláků denně do cihelny.
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 16:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áááá, tak se nám vybarvil, šéf Klubu poctivých přátel některých lokálek opět ukazuje, že důležitější než záchrana Hevlínky je bojovat za dávno zrušenou Mutěnku. Copak? Hevlínka nedává dlouhodobě studujícímu budoucímu právníkovi tolik prostoru pro zviditelnění? Nebo by se tam, nedej Bůj muselo dělat něco víc, než sepisovat pamflety a somrovat peníze od lidí, kteří nejsou obeznámení s faktickou situací?
Za sebe říkám, raději drezínky, než konečně poctivou nostalgii.
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 16:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KLUB PŘÁTEL LOKÁLEK aktivity na jakoukoliv resuscitaci Hevlínky vítá a svým účastenstvím ve správním řízení je nehodlá sabotovat, jen mám já, jako fyzická osoba obavy, aby drezínisty neohrozil ten manipulák do cihelny. A poctivá nostalgie na Hevlínku klidně vjet může, já jim v tom bránit nebudu. Jen to nebudu platit. Tolik asi shrnutí nedávno proběhlé debaty. A prostředky "vysomrované" na Mutěnku budou použity v souladu s účelem sbírky. Požádal jsem JMK - odbor správní, aby prostředky mohly být užity jako příspěvek na vybudování zamýšlené expozice Mutěnky v obvodu žst Kyjov.
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 16:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem rád, že Klub poctivých přátel některých lokálek zjevně tedy na rozdíl od svého šéfa, hoví i Hevlínce. Třeba se dočkáš i toho manipuláku do cihelny. Jistě vyjede dřív, než na Mutěnku. I když teda, prý jsou tam tisíce cestujících, čekajících na osobní vlak pravidelné dopravy ZDO v řežimu IDS JMK. A taky spousta dopravců, netrpělivě očekávajících příjezd prvních vozů Falls, Res, Gbks atd.
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 17:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to nutné komentovat? Není. Že ne?
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 17:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když jsi měl potřebu komentovat ty drezínky... Ale raději nekomentuj, Mohl by se tě někdo zeptat, co to je a na co to je ten Falls, Res a byl by jsi v koncích.
Protože za tu kratičkou chvíli, co jsi objevil železnici a stal se bojovníkem za lokálky, jsou to věci mimo tvé spektrum znalostí.
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 17:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kratičká chvíle se traduje od roku 1985. Což je vskutku chvilka. A k těm vozům. No tak abych to nepoznal?
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 22:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pánové! Ten můj příspěvek měl být vám oběma pro radost a ne pro zlost! Tak už do sebe nešijte.
Samozřejmě, pokud bude alespoň nějaká dohledná šance na manipuláky na Hevlínce, dostanou přednost. Cíl je jasný (a myslím, že pokud není přímo v textu článku, tak mezi řádky určitě - zachování kolejí do budoucna.
Ideální by byla možnost souběhu "vlečkové" (schválně píšu uvozovky) dopravy a drezinové dráhy. Jeden-dva dny v týdnu vyhrazeny nákladní dopravě, o víkendu dreziny. Bohužel toto řešení naše legislativa neumožňuje, v Rakousku je to však možné - a na té vzdálenější drezinové dráze při hranicích s Maďarskem nedaleko Šoproně to přesně takto funguje. Myslím, že by stálo za snahu tento princip prosadit do naší legislativy.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 22:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine - to je právě ono, to už říkáme dva roky, že je nutná legislativní změna. A ona taky bude, bohužel k horšímu.
A k věci, já jsem taky samozřejmě pro cyklodrezíny. Všema deseti. S Milanem se neškorpíme, to já jen tak, aby řeč nestála:-)
Klub přátel lokálek, o.s.
http://www.klub-pratel-lokalek.cz/
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 16. února 2012 - 22:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martink:
Není třeba za hranice. Podle nových pravidel provozování se o koleje z Rohatce do někdejšího dolu Tomáš dělí drezíny s obsluhou výrobního podniku.
Vypůjčím si pár písmenek ze svého článku v Právu:

”Navíc tady máme změnu. Od 15. června se na koleje vrátil provoz. Do dvanácti hodin má vlečku k dispozici společnost AWT, která zajíždí obsloužit výrobní podnik, jenž v někdejších provozech dolu vyrábí důlní techniku. My jsme tak museli zrušit dopolední jízdy a hodinové svezení na šlapadlech teď nabízíme až od dvanácti do sedmnácti hodin,” řekl Právu František Forman, pokladník, vedoucí depa, výpravčí i průvodce muzea ve vagónu v jedné osobě.
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 00:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže pokud by dráha byla vlečkou, tak by to možná šlo skloubit... Má to samozřejmě technická úskalí vzhledem k charakteru Hevlínky, ale podrobněji nechci o tom mluvit, neboť je to v plenkách a ještě jsme se k tomuto tématu defcto ani se všemi důležitými lidmi nesešli.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3533
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 11:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Shalomek: vím, že to není přímo zde k tématu. Ale čím to obsluhuje AWT?? Jestli tam teda už jelo a pro co tam jelo, a taky jestli už i nějaká foto je?? Díky za zodpovězení.
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 15:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valachu, zatím (co já vím) tam byla podbíječka + nějaká 740 se sypákama. Kdyžtak se mi ozvi na mail...
Fortschritt E516
Mařin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 15:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už byla řeč o Hevlínce, nebyl by nějakej fotoreport o aktuálním stavu?
Fortschritt E516
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 11-2004
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 16:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mařin: Rezavé koleje, kolej, koleje,... ležící, spící
A na verandě nádraží natažená šňůra s kolíčky na prádlo...
A v čekárně vyvěšený poslední jízdní řád...
A na okně čekárny vyvěšeno, že od 1 června 2010 je trať uzavřena...
A ná Lávském zhlaví zdvižené krásné dřevěné červenobílé šraňky...
A kousek za nimi modrý kosočtverec, násep, Dyje, Láva a odtud dráty až do Vídně...
Foťák jsem minulý pátek neměl, tak jen z telefonu:


Ještě to tak chvíli zůstane.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 22:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Dráze 2/2012 píší na straně 27 toto:

Elektrické jednotky řady 4020 ÖBB zajíždějí v nočních hodinách do Šatova.

Osobně tomu moc nevěřím, tak co je na tom pravdy?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7580
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 03:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S dovolením krátce naváži na některé z příspěvků, které jsem zde dříve napsal, aneb - jak by mohl vypadat jízdní řád tratí č. 240 a 244, až (bohužel) dojde k realizaci jedné nejmenované "investice" s gigantickým rozpočtem přes 4,5 miliardy Kč, pokud nemají být zlikvidovány zavedené a celkem promyšlené návaznosti v širokém okolí (od Znojma přes Miroslav a Hrušovany, okolo M. Bránic až po Říčany u Brna a možná i dál):
application/octet-stream
240 - pasmovy provoz.xls (32.3 k)


Zpětně se mi zdá až neuvěřitelné, jak zde, když o tom kdy padla zmínka, snad všichni (a to včetně mě) považovali za automatické (snad podle hesla "když se to uvádí v oficiálních materiálech, tak to přece musí být pravda"?), že po určitých úpravách tratě Brno-HH - Zastávka u Brna bude možné v uvedeném úseku zavést 15-timinutový interval vlaků. Výše uvedenou tabulkou se snažím dokázat, že za předpokladu existence osobní dopravy na trati č. 244 a za současného stavu železničního uzlu Brno, to možné NENÍ.

Kdo mi nevěříte, můžete tam ty vlaky, které by zkracovaly interval vlaků linky S4 na 15-timinutový, zkusit doplnit.
V úseku Brno hl. n. - Brno-HH to ale ani náhodou nevyjezdíte - spoje posilující interval linky S4 na 15-timinutový si překážejí s vlaky linky S41. A posuny časových poloh zde prakticky nejsou možné, navíc by se tím nic moc nevyřešilo - jen by si začaly navzájem překážet jiné spoje.

Kdo by namítal, že problém se dá vyřešit pouhou úpravou zabezpečovacího zařízení v úseku Brno hl. n. - Brno-HH, tomu mohu odpovědět předem, že i tak by výsledný interval vlaků byl spíše 12 - 18 - 12 - 18; a navíc by mohl vznikat problém s obsazením kolejí u 5. a 6. nástupiště (mj. nutnost ostrých, jen asi 5-ti až 6-timinutových obratů souprav linky S4 a v každém případě nutnost nasazení výhradně vratných souprav na všechny osobní vlaky S4 i S41).
R_666_Satan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 09:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:

Osobně (a zcela laicky a nepodloženě) si myslím, že za onu gigantickou částku, jejíž většina nejspíš padne na položení druhé koleje, mohla být revitalizována a elektrizována trať 240 až do Jihlavy.

Půlhodinový takt brněnského Sbáhnu bych též považoval za dostatečný, kdyby byl zajištěn kapacitnějšími "jednotkami" než 854+Bmx (alias žehlička + 2x bymé).

Je otázka, jestli na pokračování směr Třebíč a Jihlava budou peníze, a tak se bojím, že touto velestavbou investice do 240 končí.

Tím bude dále zpochybněna efektivita tohoto veledíla, protože osobní vlaky od Náměště a Třebíče, stejně jako R z Českých Budějovic a Plzně, zde budou i nadále prováženy v nezávislé trakci - nebo zde dojde ke zlomení ramene?

Nechci nijak brzdit Kordis v rozletu, ale za současných dosti omezených finančních prostředků, měla být upřednostněna komplexní rekonstrukce celé trati Brno HH - Jihlava.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 14:15:32    Odkaz na tento příspěvek  

http://brno.idnes.cz/sance-zrusene-trati-hevlinske-nadrazi-je-pam atka-f6h-/brno-zpravy.aspx?c=A120216_1734052_brno-zpravy_dmk
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 21:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Satan: Kordis asi může dost těžko ovlivnit Kraj Vysočina v jeho chování se k veřejné dopravě. A na opravu trati do Jihlavy by ta částka zcela určitě nestačila.
Lubomír
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 6-2009
Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 08:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už zase se tu šíří nepodložené bludy ohledně akce Brno - Zastávka. Ano, plný výhledový rozsah kvůli aktivistům, kteří znemožnily stavbu nového nádraží v Brně neprovezeme. Provezeme ale celkem jistě výrazně vyšší rozsah dopravy, než je tomu v současném stavu. Přesně je to jen o 18% nižší rozsah dopravy, než je výhledový stav. Budeme kvůli nějakým 18% procentům, které neprovezeme po nějakou dobu, než bude nové náraží zpochybňovat zkapacitnění tratě Brno - Zastávka?

K revitalizací a elektrizací tratě 240 až do Jihavy: Revitalizací nejspíš myslíte zakonzerovování oblouků o poloměrech pod 300m a traťovou rychlost 60 km/h? Tedy stejný katastrofický scénář, jako byla elektrizace Brno - Přerov ve stávající stopě? Takhle si tedy moderní železnici, která tvoří soouběh s D1, rozhodně nepředstavuji a jestli vy ano, tak aspoň nešiřte nepodležené nesmysly na fórum, které by mělo být alespoň trochu odborné. Za uvedené, 4,5 mld. byste se onou konzervací v ose na 60-70 km/h nedostal ani do Třebíče, možná tak do Studence.
http://kubickaparabola.wz.cz/
R_666_Satan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 18:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jistě, v zásadě máte pravdu, ale já se chci lepších zítřků dožít ještě v tomto životě, tak by mi stačila jednokolejka s rychlostmi 70 - 100 km/h s moderním zabzař a nástupišti 550 mm nad TK v kombinaci s moderními soupravami. A spíš méně betonu než více.

Dálnici D1 beztak může konkurovat jen VRT. Ovšem nádraží v Brně byste si měli ponechat tam, kde je. Jízdní doba pro cestujícího je dveře - dveře, nikoli nádraží - nádraží. A současná poloha přímo v centru a v exkluzivní návaznosti na MHD je nenahraditelná, navíc segregovaná od nákladní dopravy. Lepší by proto bylo přesunout "Zvonařku" k Tesku.

P. S. Mám na mysli trať 240, nikoli 300, která by měla být prakticky v parametrech VRT.

(Příspěvek byl editován uživatelem R_666_Satan.)
triba1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.105.90
Odesláno Pondělí, 20. února 2012 - 22:02:21    Odkaz na tento příspěvek  

2 Lubomír: a do Zastávky se budou narovnávat oblouky a zvyšovat rychlost?? Zatím to znělo právě na konzervaci ve stávajicí stopě jen přidáním druhé koleje a drátů
Mr.Mittchell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2011
Odesláno Středa, 22. února 2012 - 16:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neví někdo nějaký podrobnosti k tomu vykolejení rapoticích
Ra.............ce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 22. února 2012 - 16:56:43    Odkaz na tento příspěvek  

Pane výpravčí mohl by jste vědět, že to bylo trochu jinde:-))
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7589
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 22. února 2012 - 23:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=j3jHTd88-aw
Až když jsem zhlédl toto video, uvědomil jsem si, jak ČD kašlou na dodržování "garantované" služby "vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku" nebo "vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku se zvedací plošinou". Nejen, že se tak tomu stalo na několika vlacích na trati č. 251 o víkendu 11. - 12. února, ale také 2. února v případě Os 4813, anebo včera (tzn. 21. února) u Os 4808:
.
Snad jen ve druhém jmenovaném případě bych pro to našel pochopení (ve velmi silných mrazech docházelo k častým poruchám), ale ani v takovém případě jsem neslyšel např. v hlášení staničního rozhlasu nic ve smyslu "mimořádně není řazen vůz s plošinou pro vozíčkáře, omlouváme se" apod...

http://www.youtube.com/watch?v=Y4ca6RJnL0I
Video ze žst. Kralice "nad Oslavou" z 3. 11. 2011 - vozíčkář měl štěstí, že na Os 4852 (taktéž s "garantovanou plošinou") skutečně řídicí vůz ex řady 954 jel. Nemuseli jel nedůstojně "snášet" z vlaku, mohl ve vlaku použít bezbariérové WC (to by v nějakém Bdmtee či "hydře" nemohl)...

http://www.youtube.com/watch?v=mlBlVx7s7cs
Kterak včerejší Os 4807 ke Střelicům včas se blížil a nakonec do Brna hl. n. s třináctiminutovým zpožděním přijel.
Místo aby projel jako první (když už k vj. n. přijel dříve), tak musel čekat na průjezd zpožděného Os 4427, pak ještě chvíli ve Střelicích; a nakonec nepochopitelně ještě 4 minuty v Brně-HH čekal na příjezd soupravového vlaku z Brna hl. n.

Ještě fotosérie dokumentující technologické možnosti v Brně hl. n. (fotky jsou ryze ilustrační, skutečný čas jejich pořízení je vždy o 55 sekund dříve, než uvádí EXIF):
Včera:



(Situaci jsem dále nesledoval. Nevím, kdy přesně byla souprava pro Os 4406 přistavena.)

A dnes:



(Vlak odjel z Brna hl. n. nakonec jen asi s 1-min. zpožděním.)

Troufám si tvrdit, že s takovýmto přístupem (počtem soupravových jízd, přepřahů a dalších posunů) by se nevyjezdil ani 30-timinutový interval Brno - Zastávka + 30-timin. interval Brno - Moravské Bránice (- "kamkoliv dál".)

Natožpak (v případě první z relací uvedených v předchozí větě) interval patnáctiminutový (tuto skutečnost jsem ale snad již dostatečně prokázal v jiných příspěvcích. )...
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 23. února 2012 - 16:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Foto galerie

Totální nasazení
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.129.69
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 12:25:14    Odkaz na tento příspěvek  

Běž s tím do haj.lu, Davide Jestli si chceš stěžovat na nedodržení garance -> vypadni na web ČD, nebo IDS. Fakt nás ty tvoje kecy nezajímají a unavují. Pořád dokola. Děláš, jako bys byl v Brně poprvé. Tak utři brýle od sádla a nekomplikuj snaživým lidem z brněnského uzlu situaci a hlavne NEBONZUJ
D57
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.153.201
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 13:34:08    Odkaz na tento příspěvek  

Až když jsem zhlédl toto video, uvědomil jsem si, jak ČD kašlou na dodržování "garantované" služby "vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku" nebo "vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku se zvedací plošinou". Nejen, že se tak tomu stalo na několika vlacích na trati č. 251 o víkendu 11. - 12. února, ale také 2. února v případě Os 4813, anebo včera (tzn. 21. února) u Os 4808:
Pane Davide, pro Vaši informaci odcituji z SPPO:
112. Pokud cestující požaduje od zaměstnanců ČD pomoc při nástupu,
výstupu a přestupu do vlaku, je nutno o takovou pomoc požádat
nejpozději 24 hodin před odjezdem vlaku z nástupní stanice cestujícího u
kterékoliv pokladní přepážky nebo na kontaktním centru ČD - konec citátu.

z toho plyne, že ČD jsou dostatečně předem informovány o každé plánované cestě osoby odkázané na vozík pro invalidy či jinak omezené v pohybu či orientaci a dokáží na to reagovat, tzn. že na takovém spoji je zaručeno dodržení předepsaného řazení.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 19:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ú.Di.Š.: souhlas . Škoda, že pan David nedodržel to co slíbil - že už tu na káčku těma svejma blábolama nebude otravovat..
D57: také tady souhlas
Video ze žst. Kralice "nad Oslavou" z 3. 11. 2011 - vozíčkář měl štěstí, že na Os 4852 (taktéž s "garantovanou plošinou") skutečně řídicí vůz ex řady 954 jel. Nemuseli jel nedůstojně "snášet" z vlaku, mohl ve vlaku použít bezbariérové WC (to by v nějakém Bdmtee či "hydře" nemohl)...
Vozíčkář neměl štěstí, vozíčkář byl zkrátka řádně objednán, tak jak tu psal D57.
Dobře viditelné je to teď na R přes Havl.Brod - služební vozy v drtivé většině BDS, ovšem pokud je ohlášen invalida, je řazen vůz s oddílem pro přepravu invalidů.
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 07:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: mě to připadá, že si někdo stěžuje na to, že třeba hajzl bába inzeruje trojvrstvý papír a pak zákazníkům dá jen dvouvrstvý. To je teda tragédie. Důležité snad je, že dostali aspoň nějaký papír, v tomto případě byli přepraveni vlakem, a to že to bylo jiným než garantovaným vozem je snad až vedlejší, a není třeba to zde ZBYTEČNĚ rozmazávat ( rozuměj-plevelit fórum ).
Ú.Di.Š, D57, Hyvrysák: taktéž souhlas.

Dnešní 4503 měla nějaký problém, když jsem jel 4500, tak jsme s ní křižovali až v Hrušovanech, kde měla cca +40 minut. Neví někdo podrobnosti?

(Příspěvek byl editován uživatelem Prdík83.)
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.kubickaparabola.wz.cz/spolek/spolek.htm
perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.4.134.87
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 17:50:29    Odkaz na tento příspěvek  

si někdo stěžuje na to, že třeba hajzl bába inzeruje trojvrstvý papír a pak zákazníkům dá jen dvouvrstvý
Super příklad. Až jednou dostaneš 2vrstvý papír a prorveš si skrz něj prst až do po..né pr..le, tak možná změníš názor a vsadím že, že to neodbydeš slovy "hlavně že jsem se vy..al". To jen tak mimochodem.
Ale rád bych se zeptal na něco jiného: proč někdo nazývá údaje o nasazení vozidel a časech odjezdů/příjezdů bonzáctvím? Já myslel, že všechno tohle se zaznamenává u ČD minimálně ve 3 kopiích na 10 různých formulářů...
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.129.69
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 18:41:57    Odkaz na tento příspěvek  

Zpoždění (1 - 2 min.) Os 4818 vzniklé zastavením v žst. Vladislav, 8. 12. 2011

Osobní vlak č. 4818 (dopravce ČD, a. s.) jedoucí v trase Brno hl. n. - Okříšky, zastavuje ve čtvrtek 8. prosince 2011 přibližně ve 20 h 9 min. v železniční stanici Vladislav, aby zde umožnil nástup výpravčího SŽDC, kterému přibližně o 15 minut dříve skončila směna.

Tomuto vlaku tímto zastavením, které není uvedeno v knižním jízdním řádu a nepočítá se s ním ani podle nákresného jízdního řádu, vzniklo přibližně jedno- až dvou-minutové zpoždění (přibližně 20 sekund pobytu + čas navíc při brzdění a rozjezdu), které se dále přeneslo i na osobní vlak č. 4819 (v úseku Krahulov - Třebíč) i rychlík č. 928 (v úseku Studenec - Třebíč).

Podle platného tarifu TR 10 by za toto mimořádné zastavení a zdržení vlaku měly ČD dostat od toho, kdo si toto zastavení objedná, 600 Kč - pokud zde neplatí, že ČD "okrádají samy sebe", anebo že tento tarif je "pro všechny rovný a pro někoho rovnější" a tento poplatek v určitých případech - byť ke vzniku podmínek pro jeho nárokování došlo - nevyžadují.

Toto video zároveň je zároveň dokumentací jednoho z posledních Os 4818 vedených ještě tzv. "klasickou soupravou", toho dne navíc mimořádně sestavenou nikoliv z obvklých velkoprostorových vozů, ale z vagónů s oddíly (kupé).


Co je mu (cestujícímu Davidovi) dotoho, proč ten vlak zastavil a kdy se střídají výpravčí. Vlak byl zpraven o mimořádném zastavení, tečka. Dalších desettisíc blitků kolem toho je zcela zcestných.

To je zcela běžné, že vlak zastavuje ze služebních důvodů, i na trati. Viz střídání na hradlech, odbočkách, ze kterých je to daleko na zastávku. To vše je ošetřeno, zaplaceno a zpraveno.

Ví prd, co se v tu dobu ve stanici dělo a bude to rozpitvávat nesmylnými výblitky pod videem na YT. Na videu, kde je úplně ho.no vidět, ale důležité, že je, a že si můžu zase lamentovat na zlýma Dráhama, že Davídku. Takové lidi mám nejradši. Na dráze nikdy nedělaly a rozumí jí nejvíc. Doufám, že nechodíš po venku v mundůru ČD (SŽDC) jako tví "kamarádi"...

To není práskání?...(byť v tomto případě bylo vše OK)
perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.4.134.87
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 20:44:28    Odkaz na tento příspěvek  

To není práskání?...(byť v tomto případě bylo vše OK) Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na výrok "autor tak zastává teorii, kterou zároveň přesvědčivě vyvrací", tuším že se vztahovala k nějaké Cimrmanově filozofii.
Pokud někde pomocí obrazového a textového materiálu dokumentuji, že vše probíhá tak, jak má, tak mi to jako bonzování nebo práskání nepřijde.
Jestliže můj vlak chytne zpoždění, ať už je to kvůli opožděnému křižování, neschopnosti/lenosti výpravčího, nebo mávnutí motýlích křídel nad Pekingem, pak jako cestujícího mě důvod zpoždění může zajímat a není na tom nic špatného, zvlášť když náhodou do toho Brna spěchám, protože mám schůzku, kino, cokoliv.
Jako osobně si myslím, že dotyčný jedinec jménem David řeší z větší části hovadiny, ale dokud budou mít někteří zaměstnanci ČD pocit, že cestující jsou na obtíž a není jim potřeba jakýkoliv nedostatek ve službách vysvětlit, případně se omluvit (což je pocit, který z některých reakcí mám), tak jen houšť.
Shelden
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.103.195
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 20:57:45    Odkaz na tento příspěvek  

Každej se má právo ptát, protože tenhle cirkus je placenej z našich daní. A jestli má Ú.Di.Š. nějaké problémy, tak ať táhne makat sám na sebe do soukromé sféry. Potom nám tu bude po něm houby. Nějakej ajznboňák tu nebude plivat, když je živenej našima daněma a naší prací. Železnice je tu pro cestující a ne naopak. A Vladislav není určena pro nástup cestujících. Po skončení služby je výpravka obyčejnej cestující. Tak má hnout prdelí na zastávku. A kdyby SŽDC uměla počítat, tak už tam dávno jsou samovraty.
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 00:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shelden:
Když je někdo z části placen z veřejných financí, tak je něco míň než zaměstnanec v soukromé sféře? To se na něj jako ostatní musí složit, aby chudák neumřel hladem, protože sám si nic nevydělá?

Zkuste se podívat kolem sebe a zamyslete se, kdo a co všechno se platí z veřejných rozpočtů. Ať už přímo nebo nepřímo. Pak byste možná nepsal takové nesmysly. Ono by Vám totiž někdo mohl napsat, že nehodlá přispívat na údržbu komunikace, po které jezdíte autem, nebo na státem dotovanou zakázku pro soukromou firmu či na složky IZS, které Vám zachrání život.

Nějak přestávám chápat současný názor lidí, že fungovaní na státních dotacích je snad až nezákonné. Základní škola, nemocnice, městský úřad, koupaliště, muzeum, koordinátor dopravy...všude tam jen sedí vyžírkové, skoro nic nedělají a jen sosají daně
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Javorina: Jenže když se tak do těchto státem placených institucí podíváme hlouběji, tak bohužel musím souhlasit s Sheldenem. Z vlastní zkušenosti bych povyhazoval polovinu lidí na Městských úřadech ( pracuje tam matka a vím co se tam (ne)děje) Ze zkušenosti mé kamarádky bych povyhazoval třetinu učitelů ( chvíli tam pracovala spolužačka a z toho systému je jí zle) , koupaliště nehodnotím, muzeum - opět ze zkušeností vím, jak se pro..dávají peníze za úplné kraviny a většínou to souvisí s úřady, k nemocnicím se nebudu vyjadřovat, to je na dlouhé téma. Komu bych přidal, tak jedině hasičům. Ohledně ČD,ČDC, SŽDC - to, co občas slyším od kolegů, jak se chlastá na dílnách, jak se opravují 3 měsíce mašiny na banální závady, jaké prachy dostávají lidi, co sedí na prdeli v kanclu a prd dělají...Toto se mi z mých daní opravdu platit nechce!!! Neříkám, že je to tak všude, možná děláte na pracovišti, kde se tomu tak neděje, ale to bude zřejmě výjimka.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068:
Jenže já nehodnotím efektivitu státních institucí, ani jsem se nezastával jednotlivých pracovníků. Vadí mi tón pána Sheldena, opovrhování jinými lidmi apod. On totiž nic nekritizuje, jen hloupě blábolí.

Flákání, mrhání penězi, protivní zaměstnanci, to není dáno zaměstnavatelem, ale českou povahou. Mám mnoho známých v soukromém sektoru a nepřipadá mi, že by tam všichni byli pilní mravenečkové. Ano, neplatíme je z daní, tak je nám to jedno, ale čekáte, že všichni "státní" zaměstnanci budou vzorem pracovní morálky? Bylo by to krásné, ale je to utopie.

Jinak takových zkušeností kamarádů, informací z doslechu od kolegů neboli informací JPP jsem slyšel už tolik, že se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat. Vlastně pokud v práci nechlastám, tak jsem zázračná výjimka
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 21:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flákání, mrhání penězi, protivní zaměstnanci, to není dáno zaměstnavatelem, ale českou povahou S tím s tebou naprosto souhlasím

Mám mnoho známých v soukromém sektoru a nepřipadá mi, že by tam všichni byli pilní mravenečkové to sice být nemusí, ale kdyby dělali jako na drahách, tak příjdou rychle na buben

Ano, neplatíme je z daní, tak je nám to jedno přesně tak! Ale nemělo by nám být jedno to, co z těch daní platíme.

ale čekáte, že všichni "státní" zaměstnanci budou vzorem nečekám, právě proto bych třetinu povyhazoval a těm co odvádí "dobrou" práci bych reálně přidal.

Obecně u nás platí bod 1, tedy: Flákání, mrhání penězi, protivní zaměstnanci = česká povaha. Dokud lidi neuvidí, že to jde jinak, tak si všichni budem žít v té utopii, o které píšeš. Jenže ono to jaksi jinak jde. A pokud se to nezmění, tak bysme se měli začít honem rychle učit čínsky...
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7621
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 02. března 2012 - 20:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žst. Zastávka u Brna, pátek 2. 3. 2012 mezi 17:17 h a 17:20 h.

Displej informující o odjezdu spojů linek č. 420 a č. 153:


Displej uvádí odjezd vlaku směr Náměšť nad Oslavou až v 17:19. To znamená, že vlak má mít 6 minut zpoždění (ve skutečnosti to bylo ještě o trochu více, mimochodem zpoždění nebylo ohlášeno rozhlasem).
Ovšem spoje linek č. 420 a č. 153 jsou podle displeje připraveny k odjezdu...

A opravdu: http://www.youtube.com/watch?v=CtHxfF6klWY
Spoje linek č. 420 (do Zbraslavi) a č. 153 (do Ivančic) přibližně o 2 minuty ujely zpožděnému vlaku č. 4842, jedoucímu od Brna
Linka č. 153 pak přitom musela čekat u přejezdu, až projede vlak, na který má čekat...

Vlak přijíždí:


Z interiéru vlaku pak byla pořízena druhá část tohoto videa - cestující, kteří vystoupili z vlaku, přecházejí k autobusovým zastávkám. Ale autobusy už asi o 2 minuty dříve odjely (v čase jejich pravidelného odjezdu), aniž by na přípojný vlak čekaly.

Připomínám, že tyto dva autobusové spoje jsou v jízdním řádu uvedeny jako přípoje k vlaku č. 4842, tudíž mají při jeho zpoždění vyčkat jeho příjezdu.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4978
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 02. března 2012 - 20:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napište na Kordis. Tyto návaznosti řeší tamní dispečer a je možné, že se přehlédl a nenapsal řidičům autobusů zprávu o čekání. Nebo taky mohlo dojít k chybě řidiče, ovšem že by se to stalo u 2 spojů současně?
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 02. března 2012 - 20:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: jestli jsi to ještě nepochopil, tady fakt nikdo o ty tvoje blitky nestojí a můžeš s nima jít kamsi..Dík
Ale zkus to na GŘ, tam podobné týpky určitě vítají..