K-report
 

Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 09. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 » Archiv diskuse Tratě 240, 244, 245, 246, 247 a 248 do 09. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 15:41:32    Odkaz na tento příspěvek  

Z Břeclavi do Znojma o polovinu rychleji, plánuje SŽDC

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/201171-z-breclavi-do-zno jma-o-polovinu-rychleji-planuje-szdc/
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 17:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J:No jestli se to skutečně povede a realizuje,bude to fakt velké plus,pak ještě adekvátní vozidla k tomu a hned bude veselejší cestování...
Kéž by mezi sebou MD,kraje a SŽDC dokázali dobře komunikovat a docházelo ke smysluplným investicím do tratí a objednávce spojů...
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 17:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tak sleduju,tak se počítá s relací Znojmo - BV - Brno,jestli zrekonstruují trať č.246,ještě je otázka,co za vozidla by tam jezdilo,protože s dieselů nemá nic Vmax. 120km/h.Takže s relací Znojmo - Hruš.n/J. - Miroslav - Brno se tedy vůbec nepočítá,navíc od nového GVD už ani ta 809 nebude jezdit v týdnu,ale jen o víkendech.To je tedy docela slabota na té 244.
Ještě je otázka,kudy je to rychlejší se Znojma na Brno,jestli po 244 nebo přes Bv po 250.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4703
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 19:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě je otázka,co za vozidla by tam jezdilo,protože s dieselů nemá nic Vmax. 120km/h
A ČD snad nenakupují třeba 844?? Či jiný dopravce s DMU na 120 km/h (je jich celá řada) Je fakt, že veselá kráva s třema hopsajícíma papundeklama těch 120 nedá, když má problém s 80.
Petan363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 19:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy : ano ČD nová vozidla nakupují,je jich mnoho nových,ale nikde jsem nečetl o tom,že má něco jít do Jihomoravského kraje.Jedině co došlo bylo REKO 842 (což já osobně vítám).
Ještě jsem zapoměl na 854 ta má Vmax 120 km/h,ale všici ví,že je to velmi nevhodné vozidlo na Os vlaky.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4705
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 21:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano ČD nová vozidla nakupují,je jich mnoho nových,ale nikde jsem nečetl o tom,že má něco jít do Jihomoravského kraje.
Než se seženou peníze na onu řekněme revitalizaci mikulovské tratě, než se provede samotná realizace, tak to jen tak hned nebude. Určitě to bude v době, kdy JMK bude muset sáhnout k výběrovému řízení dle směrnic EU. Takže jedinečná možnost poptávat vozidla nová. Nevím, jak to bude s penězy v ROP po 2013, tedy v delším horizontu.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 09:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petan363: tahat to pak případně přes 250 je sice možnost, ale osobně bych v tom viděl jedinou výhodu, že by se vyhnulo trošku plnějšímu úseku Střelice - Krumlov. Jinak co se týče časů, tak ze studie vycházelo Zn-Bv necelých 50minut a nahoru do Brna je potřeba počítat skoro stejnej čas. Kdyby to jelo po 244, tak by to mohlo být Zn-HnJ 15 minut (přejití fíry v HnJ 3min) a cesta nahoru při 2 zastávkách okolo 70 min. Nicméně, ani tohle není ideální čas...solidní, to ano :-)
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Roman81
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.30.176
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 10:04:08    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, ale pokud se bude rekonstruovat ZN-Břeclav, tak ty krásné hist.závory s tím ručním ovládáním v Mikulově se zruší?
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 13:00:22    Odkaz na tento příspěvek  

714 má max 80 km/h... Tak co by jste po ní chtěli více...
Podíval se někdo na to, jak vypadá trať Střelice - Hrušovany N.J.??? Kdyby kraj opravdu chtěl do tohoto směru vrážet prachy, tak by tlačil na SŽDC aby vybudovaly 2. kolej. Tak jak to bude v úseku Střelice - Zastávka. A pokud někdo namítá, že by vybudování stálo hromadu peněz, tak ať se jde na tu zmíněnou trať podívat. Veškeré tunely, veškeré náspy a veškeré stanice jsou připraveny na 2 kolejnou trať. Však ona to taky měla být původně hlavní trať Brno - Vídeň. Jenže pak někdo přišel s tím, že je to sklonově náročné a když se to potáhne přes Břeclav, tak to bude ekonomičtější (což tedy měl pravdu) no a pak celí projekt na 2 kolejnou trať zůstal pouze na papíře a ve vybudování přípravy na 2 kolejku...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4706
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 18:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však ona to taky měla být původně hlavní trať Brno - Vídeň. Jenže pak někdo přišel s tím, že je to sklonově náročné a když se to potáhne přes Břeclav, tak to bude ekonomičtější (což tedy měl pravdu) no a pak celí projekt na 2 kolejnou trať zůstal pouze na papíře a ve vybudování přípravy na 2 kolejku...
Doporučuji prostudovat historii železnic na našem území....Vídeň- Břeclav- Brno zahájen provoz 1839 pod taktovkou KFNB. Brno- Hrušovany n. Jev.- Hevlín- a dál do Rakous zahájen provoz 1870 pod taktovkou StEG. A nešlo o nic jiného než o konkurenční trasu k trase přes Břeclav, protože za mocnářství platilo, že konkurenční společnosti nemohou stavět tratě vedle sebe v blízkém souběhu, tedy tak, jak tomu bylo možné v Británii. Proto, je ta trasa vedena bokem. Po zestátnění železnic ovšem význam trasy ex StEG výrazně klesl. Důvod je snad více než zřejmý.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 19:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi: ony poloviční informace jsou horší než žádné. Zaprvé podle dnešních předpisů bys na stávající těleso ty dvě koleje těžko nacpal a zadruhé i kdybys se ti to povedlo, tak bys prakticky v celé délce snížil rychlost o ~10 km/h - tudíž by tam ta druhá kolej byla zhruba stejně potřeba, jako na Vláře od Nesovic/Nemotic na východ.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 21:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak 244 + kousek do Znojma jsem měl na diplomku a bez druhý koleje by to šlo i jinak, v případě, že by byl zájem něco s tím stavem udělat.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
MATH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2012

Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 22:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: Můžeš o tom napsat víc, případně sem dát odkaz na diplomku? Docela by mě tvůj návrh zajímal a určitě nejsem sám
Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 00:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubam: Jo to seš ty! Já tušil, že jsme byli aspoň v jednom ročníku spolu. :-)

Mě by se líbila ještě natahovací přeložka zhruba takto (nejlépe ještě blíž zástabě), aby se přímo Miroslav dostala do docházkové vzdálenosti tratě. JŘ pak ideálně tak, aby spěšňák do Brna měl přípoje od Břeclavi a do Ivančic a zpátky obráceně - tedy pokud by to nenarušilo jiné vazby; a pokud by vyšlo křižování do nějakého přeložkového úseku, tak tam rovnou udělat dvě koleje.

Jinak přijde mi celkem škoda ta 80 přes stanice ze zprávy výš, jen na Znojmo-Hrušovany to znamená zhruba minutu navíc, jestli aspoň +- dobře počítám.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3119
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 14:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco staršího:

FOTOGALERIE

Hymna dělnické strany
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 17:37:51    Odkaz na tento příspěvek  

Kubam:
Pak jsem jel do Laa na nádr koupit lístky ...
... vlakem cestovalo 200 fanoušků Znojma na zápas do Vídně.
zpět se vraceli vlakem s příjezdem do Znojma ve 22:44.


Zajímalo by mě, zda ty výše uvedené příspěvky spolu souvisí. Jak se zajišťuje takový mimořádný vlak? A na jakou cenu se dostala cena jízdenky pro jednoho cestujícího - fanouška?

Napadá mě kombinace skupinových ERT + slev pro skupiny ČD ze Znojma na státní hranici, ale jestli lze takovou sestavu jízdenek uplatnit i v mimořádném vlaku, to nevím.
Jirkac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 17:56:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Je zajímavé, jak se bývalá dráha Vídeň-Brno StEG přes Hevlín odsuzuje jako velmi nevýhodná vůči KFNB přes Břeclav. Podle studie z roku 2010 by bylo možné po rekonstrukci StEG na našem území (tzn. č. 244 a 245 bez přeložek!) dosáhnout času spěšňáku Brno-Laa a.d.Thaya 50 minut. Z Lávy do Vídně s jedinou zastávkou v Mistelbachu pak představuje dalších cirka 1:05 hod. Expres Brno-Vídeň přes Hevlín by tedy v budoucnosti mohl jezdit za 2 hodiny. Porovnejte to s koridorem přes Břeclav. Jak jsme od tamního času vzdáleni??? Jen na okraj - obnova úseku Hrušovany n.J.-Laa a.d.Thaya - propočet asi 400 milionů korun, optimalizace 244 na vyšší rychlost asi 3 miliardy (asi tolik, co 5 km dálnice...).
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Jirkac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 18:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pokud si vezmeme osídlenost okolí tratě na rakouské straně, pak vítězí právě StEG (Wolkersdorf, Mistelbach, Laa).
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 20:56:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkac:
Jenže teď se tady bude každej ohánět tím, že je to sklonově náročnější než je současná varianta...
Bohužel 1216 s 10-ti kočáry by si na tom stoupání mazala podstatně stejně jako na 1. koridoru...
P.S.: Historii mám nastudovanou celkem dobře, ale nemám náladu se s někým dohadovat... sorry, na to fakt nemám náladu, aby mě tu někdo pořád umlacoval nesmysli...
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 22:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MATH: teď nemám čas se o tom rozepsat, ale další diskuzi se nebráním...až se vrátím ze Záhřebu :-)

David Jaša: jo, já to vím od začátku, kdo jsi :-D...asi tím nickem :-D Co se týče té 80 přes stanice, to by byla zbytečná škoda....doufám, že to nebude.

Marek T.: jo, souvisí to spolu, kdyžtak mi napiš do emailu...až se vrátím domů, napíšu ti o té akci víc, tady to asi moc lidí zajímat nebude ;-)
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 10-2009

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 08:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdosi: "Historii mám nastudovanou celkem dobře"...
nic proti, ale dle předchozí odpovědi (Neděle, 28. října 2012 - 13:00:22) soudím, že leda tak na plzeňských právech. Správnou odpověď už napsal Happy.
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Thomas11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 15:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/drahy-opravi-trat-ze-znoj ma-do-breclavi-bude-rychlejsi-20121030.html
Koudsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thomas11: No něž takto, tak to ať na to raději nehrabou vůbec. To jsem přesně čekal, že na ten současný shit jen nalepí nové zab. zař, přičemž na svršek ani nesáhnou. Až to dodělají, tak s tím nikdo nehne dalších 50 let.
Průjezd stanicemi až 80 km/h . Co to jako má být? Ať raději za ty peníze udělají nejdříve jen úsek Znojmo - Hrušovany, ale pořádně. To znamená kompletní obnovu koleje a kompletní rekonstrukci stanic s vyosením hlavní koleje. Výhledově připravit na elektrizaci a Vmax = 160 km/h (a těch oslavovaných 80 do odbočky). Na žádné jiné trati nedostanou za tak málo peněz tolik muziky. Takže nevím, proč by měl být úspěch, když se tady železnice dostane ze stavu "2 kroky pozadu" do stavu "1 krok pozadu" s tím, že za pár let to bude znamenat opět "2 kroky pozadu". Co třeba stav "2 kroky dopředu" s tím, že za 50 let to bude stále konkurenceschopné?
Je mi jasné, že dnes nikdo nepřemýšlí na víc než 5 minut dopředu. Hlavně se co nejrychleji napakovat. A můžete hádat, kdo to asi tak bude, když téměř veškerá část investice půjde na nové zab. zař, a na koleje se ani nesáhne. Maximálně se podbijí.
A na poloviční JD (cca 45 minut) se bez kolejových úprav nedostanou ani náhodou. Tato studie SUDOP Brno, která počítala s kompletní rekonstrukcí a Vmax = 120 km/h, uvádí JD vlaků,které zastavují v Hodonicích, HnJ, Mikulově a Valticích, na 49 minut. Takže 45 minut za předpokladu, že přes stanice se bude projíždět 80 km/h a na trati bude 120 km/h jen tam, kde to dovolují současné koleje, je Sci-fi.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Kdosi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.61.135
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 20:43:07    Odkaz na tento příspěvek  

Tak teď jsi mě fakt utřel... Teda jako fakt... Asi se jdu schovat pod stůl a žasnout nad perfektností zdejších uživatelů
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 20:48:14    Odkaz na tento příspěvek  

Thomas11: jo jo, už se o tom diskutovalo před pár dny. No třeba se pan Znojmo dočká přímého šnelcuku Znojmo-Břeclav-Přerov-Ostrava/Olomouc (přímák Znojmo-Břeclav-Brno bych ovšem moc reálně neviděl).
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 22:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudsk: Přál bych si taky, kdyby došlo ke kompletní rekonstrukci 246 včetně svršku - taky jsem to v rozhovoru s redaktorem zmínil. Jenže je to kompromis, který se s ohledem na současnou ekonomickou situaci dá pochopit. A tak kromě rozhořčení, které považuji je zbytečné, ba kontraproduktivní zveřejňovat, nemohu říct nic jiného, než že je dobře, že se věci pohnou aspoň o krok kupředu. Přesunout těžiště pouze na úsek Znojmo - Hrušovany (i když jsme původně tento přístup v diskuzích vždy zastávali) má své úskalí, neboť by se trať kvalitativně rozdělila. Takto zůstane homogenní a možnost, že se udělají mezistaniční úseky jako druhá etapa zůstane otevřená.
Pokud máš nápad, jak prosadit kompletní rekonstrukci - sem s ním.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
Koudsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 00:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martink: Jestli považuješ za úspěch, že takto odfláknou takovou trať, do níž investice vychází jako jedna z nejefektivnějších v republice (investovaná částka / časová úspora / počet přepravených cestujících), tak já se teda opít rohlíkem nenechám.
Kdyby se nyní rekonstruoval jen úsek Znojmo - HnJ, tak by to snad neznamenalo, že posléze přestanou jezdit přímé vlaky ze Znojma do Břeclavi. Pro mě za mě, ať se udělá jen rekonstrukce stanic pro výhledových alespoň 120 km/h, a traťová klidně zůstane zatím 80 km/h. Jen ať se hlavně nezabije ten obrovský potenciál.
Tady vůbec nejde o to zlepšit spojení na 246. To je jen vedlejší produkt. Hlavní je podojit krávu.

Takové investice, kdy například do trati Žďárec u Skutče - Svitavy vrazili v roce 2010 do nového zab. zař skoro 300 milionů, a v roce 2011 se tam zastavila doprava, už jim dnes nikdo nesežere. Na 246 vychází dobře ekonomika, tak jdou sem. Třeba takovou trať Nymburk - Mladá Boleslav, kde jezdí až 30 nákladů za den, a kde jsou ještě mechaniky, si nechávají úplně na ty nejhorší časy, protože tam si to prosadí vždycky.
Až teď jsem si všiml, že v tom článku se uvádí 100 km/h s tím, že o případném zvýšení se ještě jedná Kódovaná trať to určitě nebude, a jiná firma, než ta naše jediná, tam zab. zař dělat taky nebude. Takže tam bude jen stovka, přes stanice v lepším případě 80, v tom horším, (když bude úrovňový přechod v hlavní koleji) jen 50. Jízdní doba současného Os bude tak 75 minut, a na dalších 50 let se na to nesáhne.

Takže, za sebe říkám, že raději budu dalších 10 let jezdit po starém a budu doufat, že za 10 let bude tento pošahaný systém minulostí, a bude vítězit zdravý rozum. Budu doufat, že například bude možné, aby zab. zař. dělala taková firma, pro kterou nebude problém dát na rovnou jednokolejku alespoň 140 km/h (v Rakousku normální věc). A budu doufat, že se věci budou posuzovat s daleko větším výhledem, než jen na současných 5 minut.
Raději si 10 let počkám, a budu snít o tom, že pak přeskočím z 19. století do 21. století, než rychle přeskočit z 19. století na počátek 20. století, a tam zkysnout na dalších 50 let.
Pokud tu stavbu neudělají s výhledovým zvýšením rychlosti alespoň na 120 km/h (včetně rychlosti přes stanice), tak rozhodně držet hubu a krok nebudu.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 09:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudsk: Ano, technicky máš pravdu. Jde pouze o formu vedoucí k tvé poslední větě - jak nedržet hubu a krok a činit kroky takové, které přinesou efekt.
Pokud se do médií (a diskuzí třeba na tomto serveru) pouštějí hlášky typu "hlavně se napakovat", tak efekt je nulový, neboť odpovědní se naštvou a veškeré jednání skončilo dřív, než začalo. Klíčem, který dává možnost dál jednat je umění pochválit - i když je třeba toho na pochvalu zdánlivě málo. Je to prostě zásada dobré komunikace mezi lidmi.
Obecně - právě v tom je totiž problém všeobecné naštvanosti ve společnosti na cokoli - dobrých zpráv je strašně málo a tím, jak jsou dnes rychlá média, tak není čas, aby si lidi v klidu svá slova rozmysleli. Pak se nám kupí zloba, naštvanost a neshody nejen na k-reportu a přelévá se to reálného světa, kde to páchá nedozírné škody (vyhazovy jednotlivců z práce počínaje, a třeba utahování zákonů a předpisů konče).

Tak a teď prakticky. O tom, jaká bude podoba rekonstrukce 246 se můžeme snažit jednat individuálně a nebo kolektivně. Od toho, že kdokoli z nás, kdo si myslí, že "do toho vidí" půjde na vedení SŽDC a řekne, že takhle dělat to je pitomost až po soustředěný tlak politické reprezentace představitelů měst a krajů. S tím, že je třeba se důrazně vyvarovat mediálních kritik (neboť média, tedy i třeba k-report, slouží pouze k pobavení společnosti a o realitě podávají pouze zkreslený obraz). První - individuální - varianta nedává příliš šanci na úspěch, druhá varianta - politická - může být úspěšná, ovšem ne jednoduchá. Pokusíme se jí jako Spolek zrealizovat. Na jejím konci lze předpokládat tvrdá jednání o finančníém krytí generální rekonstrukce. Neboť nikde jsem nezaregistroval konkrétní objem finančních prostředků, které na to jsou teď k dispozici a je možné, že by ani na generální rekonstrukci Znojmo - Hrušovany nestačily. Třeba právě proto se volí tahle cesta. To já teď nevím - a právě proto se nemohu připojit k překotné kritice.

Je jasné, že neradostná situace, ve které se nachází celý resort železniční dopravy je příčinou velké nehospodárnosti. Myslím si ale, že rozhořčenými mediálními diskuzemi se to nespraví, neboť v revolučním čase nejsme a je třeba používa prostředky evoluční. K nim patří vůle k jednání, odvaha být poctivý a slušný - tedy ono "nebát se a nekrást" a totéž vyžadovat po svém okolí. Je možné, že "rubikon" byl překročen a společnost už nemá šanci se vrátit do obecně lepšího stavu a musí si projít opět revolučním dnem. Já jsem však optimistou nejen vůči trati 246 - neboť v podstatě nic jiného mi k životu nezbývá
Byl bych rád, kdybychom se mohli vzájemně opřít i o tvoji odbornost a znalosti. Stavíš se někdy?
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 19:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudsk: Jj, o něčem podobném jsem tady už kdysi diskutoval a plně sdílím tvůj názor. SŽDC vyhazuje prachy za nesmyslné stavby bez efektu nebo jen s minimálním užitkem, nejnověji třeba v Bylnici a to podstatné se neřeší nebo se z toho udělá paskvil.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 19:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martink: Zajímavě napsané . Takhle diplomaticky už sem píše málokdo.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 19:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudsk:Já bych tak kritický nebyl a v současné nelehké době jsem rád,že se vůbec něco chystá...Zatím je to jen reagování na články z novin,počkejme,co se bude dít a jakým způsobem ve skutečnosti...A rekonstruovat zatím jen tebou navrhovaný úsek Zn-HnJ pomale na "koridor" a dál nechat oraniště mi taky nepříjde správny,subjektivně totiž musím říct,že ten mi z celé trati příjde nejsolidnější,dál je to fakt katastrofa a nejhorší z Novosedel až do Valtic,pak se to zase po výluce trochu zlepšilo...
Kéž by mezi sebou MD,kraje a SŽDC dokázali dobře komunikovat a docházelo ke smysluplným investicím do tratí a objednávce spojů...
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 20:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpráva z Hevlínky:

Dne 9. listopadu bude zrušeno a kompletně demontováno PZS VÚD v km 88,332 trati Hrušovany n/J - Hevlín, výstražníky budou nahrazeny výstražnými kříži a před přejezdem snížena traťová rychlost z 50 km/h na 20 km/h (kterou SDC stejně nařizuje všem zvláštním vlakům, pára měla i 10km/h )
Zucker
Neregistrovaný host
Odeslán z: 192.162.99.195
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 12:12:34    Odkaz na tento příspěvek  

Tak listopad na krku a řepa na kolejích nikde
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.193.41.231
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 17:51:19    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro místní: kam se uklízí přes den parní vlak v Šatově? příjezd někdy v 10, odjezd po 5? Nebo ho ty jiný vlaky přeskakujou? :--)
Díky za info
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 10-2009

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 20:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll: parní vlak v Šatově v tuto dobu ?????? Leda tak bardotka s historickou soupravou, a to jen 13.10.. Ona parní mašinka u čísla vlaku neznamená parní vlak, ale historický vlak. Jinak zřejmě máte na mysli Velo Podyjí, které stávalo celou dobu ve stanici na druhé koleji a po první se normálně jezdilo.
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 07:00:58    Odkaz na tento příspěvek  

Zucker:
Řepy je letos málo, takže nejsou potřeba převozy z opavského rajonu. Výkony na cukrovarské vlečce jsou v letošní kampani prozatím nulové a lepší to už asi nebude. Prakticky je to poslední rok, kdy se jede na mazut, přes léto se udělala plynofikace, takže obvyklé cisternové vlaky s mazutem už jezdit nebudou. Jediné, co by mohlo provoz na vlečce oživit, jsou ty šílené obchody s Tádžikistánem a podobnými destinacemi.
Kubam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 09:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll: bardotka byla přes den uklizená ve znojemským depu.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
Feedy_speedy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2010
Odesláno Sobota, 03. listopadu 2012 - 12:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prdík83: Na první, po druhé se jezdilo...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8224
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2012 - 01:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začátkem května + koncem září t. r. jsem zde poukazoval na skutečnost, že ve výlukových jízdních řádech vydaných k tehdy se konajícím výlukám Moravské Bránice - Moravský Krumlov chybí jasné sdělení, zda Os 4508, resp. Os 4514 a Os 4517, vyčkají v žst. Hrušovany nad Jevišovkou až cca 10 minut na příjezd vlaku od M. Bránic, který v rámci VJŘ přijíždí nikoliv v 10:11, ale až v 10:33; resp. ne v 14:11, ale až ve 14:33 h.

Při nadcházející výluce (7. - 9. 11.) tato informace o čekání přípojů již je jednoznačně uvedena:

Jen se chce říci - škoda, že tomu tak je zároveň zřejmě i naposledy, neboť od nového JŘ již ty vlaky do Hrušovan n/J. v pracovní dny ani nedojedou...

K Os 4836 se 3 Bdmtee (teoreticky 264 míst k sezení, prakticky však méně vlivem malé rozteče sedadel), o kterém jsem zde psal nedávno: zde jsou tři, ne zase tak staré, fotky, kdy tento vlak jezdil ještě se 4 vagóny (Mezitím se asi snížila poptávka po cestování vlakem např. v úseku Brno - Zastávka u Brna? a proto "stačí to tak" jen se 3 vagóny? )


Tři fotky ze žst. Tetčice. Dvakrát sloupy s osvětlením s odstraněnými (ukradenými?) kryty (mimochodem, není to potenciálně nebezpečné, pokud by tam sáhlo např. nějaké malé dítě?) a jedenkrát můj oblíbený Os 4847:

Odjezd Os 4847 (+ další komentář k různým souvislostem) i na videu: http://www.youtube.com/watch?v=DDP2BMAAW64
http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2012 - 10:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezky jsi nám to Davide zase zdokumentoval, ale už to začíná být na jedno brdo...
S těmi ukradenými dekly ti můžu poradit pouze jedno: já když něco takového objevím v Třebíči ve městě, tak neváhám a rovnou volám měšťáky - ne proto, aby začali pátrat po lupičích, ale oni mají přímou vazbu na provozovatele veřejného osvětlení, který okamžitě zjedná nápravu. Nedávno jsem objevil chybějící dekl na lampě osvětlení lávky železničního mostu nad libušákem (první lampa u schodů od Kanciborku) a odpoledne už byla díra provizorně zakrytá. Takže místo toho tapetování zde jsi měl zajít za výpravkou v Tetčicích (mám za to, že je zde trvalá obsluha) a závadu mu nahlásit. Určitě má telefon na Elektroúsek (nebo jak se teď jmenují) a pak je to jen na nich, aby se nic nestalo.
Tady to nikdo neopraví!
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2012 - 10:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvakrát sloupy s osvětlením s odstraněnými (ukradenými?) kryty (mimochodem, není to potenciálně nebezpečné, pokud by tam sáhlo např. nějaké malé dítě?)
Pokud jsou sloupy napájeny a nejsou odpojeny v předchozím sloupu v svorkovnici, tak samozřejmě při sepnutí (v noci) jsou potenciálně nebezpečné, že všetečné dítě dostane zásah el. proudem, jež může být při 25 mA smrtelný. I když samotné původní zapojení a uspořádání svorkovnic, pojistky atp. je děláno tak, aby při nahodilém dotyku neměl člověk šanci se dotknout živých částí. Což ale není případ těchto na foto. Každopádně propojovací svorkovnice k napájení dalších sloupů chybí, takže následné sloupy jsou odpojeny. Nenacházím v tom tedy nějaký zásadní problém.
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 05. listopadu 2012 - 11:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasekpetr1: Tetčice jsou už několik let dálkově řízené ze Zastávky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Monte Walsh.)
Requiescat in pace.
násobilka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.124.27
Odesláno Úterý, 06. listopadu 2012 - 20:17:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ad David:
3x96 není teoreticky 264 nýbrž 288 a 4x96 není teoreticky 352 nýbrž 384, a to i prakticky. Nepolemizuji o roztečích a nižší možnosti praktického využití míst k sezení,ale matika je matika.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 06. listopadu 2012 - 21:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JŘ 2012/2013 : u vlaků zastavujících v Omicích je uvedena poznámka Cestující bez platných jízdních dokladů a cestující s jízdními doklady IDS JMK určenými k označení jsou povinni nastoupit do prvního vozu ve směru jízdy.
V Omicích dosud není označovač?

A z jakého důvodu byla tato poznámka zavedena?

Pokud je mi známo, tak označovače nejsou (v nedávné době nebyly) např.v Cetkovicích a na jedné zastávce na 244 (zde jezdí sólo 809/810/814) a v st.Boří Les a na jedné zast. na 241, a tam žádná taková poznámka uvedena není...
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 06. listopadu 2012 - 21:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Letos tam je, možná že ho budou brát pryč???? Ale ta poznámka je pěkně trapná a omezuje cestující, kteří nemůžou za to, že tam ČD lístky neprodávají. V jiných stanicích taky se neurčuje kam se má nasedat, tak proč zrovna tam?
FOTOGALERIE

Hymna dělnické strany
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 07. listopadu 2012 - 18:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

panebože ten vědátor už je tu zase, to je to stejné jako v tom jeho super videu na youtube ,,chybné hlášení staničního rozhlasu v žst Třebíč" . On nemůže zavolat policajty kvůli krádeži těch krytů, ale vlepí to na káreport. Nemělo by se na davida podat trestní oznámení pro neoznámení trestného činu veřejného ohrožení a krádeže? Ale asi ne protože to by nám prozradil jiný uživatel káreportu, tzv. skoroprávník

Mj. pokud jde o zdejšího největšího odborníka Davida, pod tím videem o rozhlasu z Třebíče jsem se jej ptal proč na chybu neupozornil výpravčího aby to opravil, a místo toho bonzuje na youtube. Jediná jeho reakce byla že si mě na youtube zablokoval, a dotaz smazal, podobně jako u jiných jeho nesmyslných videí. Každý ať si udělá názor sám.

Davide neměl by ses o půl druhé v noci radši starat o nějakou slečnu?

můj nejtrapnější příspěvek na K
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 07. listopadu 2012 - 19:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin ben.: David už patří do inventáře zdejšího vlákna
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
perník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 07. listopadu 2012 - 21:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_ben: Kdyby věděl, co to slečna je, tak by si ji určitě natočil na video, zdokumentoval u ní "špatné řazení oblečení a módních doplňků", "špatné hlášení večerního programu s cílem návštěvy třebíčského nádraží", "nezařazení garantované porce přílohy k obědu", a "chybějící kryt horní části těla" a vrazil to na youtube s tím, že poskytuje špatné služby platícím cestujícím.
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Středa, 07. listopadu 2012 - 22:01:10    Odkaz na tento příspěvek  

JŘ 2012/2013
mě tam spíš zaujala (a znepokojuje) jiná poznámka:
Do 30. VI. platí také doklady IDS JMK. Podobné je to na trati 300 u všech rychlíků mezi Vyškovem / Nezamyslicemi a Brnem a na trati 250 (Tišnov-Brno-Břeclav)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 07. listopadu 2012 - 22:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle vyjádření Kordisu je stejná situace každý rok (smlouva s MD ČR na uznávání jízdních dokladů dle tarifu IDS JMK se podepisuje později, než je vydáván JŘ), akorát letos to bylo zaneseno příslušnou poznámkou do jízdních řádů.
Neregistrován
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.173.98
Odesláno Středa, 07. listopadu 2012 - 22:19:40    Odkaz na tento příspěvek  

"Martin_ben a perník "
Krátké,ale výstižné !! Super !!
Prdík83
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 10-2009

Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 12:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin ben, perník:

Pravděpodobně do 6. prosince letošního roku dojde ke zbourání posledního stavědla ve Znojmě, čili St 1 na šatovském zhlaví. Původně se zamýšlelo ponechat jej pro muzejní účely, ale z toho jaksi sešlo a jako přístřešek pro bezďáky, kteří ho už zdevastovali jak mohli, je to docela drahá sranda. Nejsem zastáncem bourání takových staveb, ale než to nechat na pospas bezďákům a čekat, až z nich zase někdo vykopne dveře a hodí je na koleje, tak radši rázný konec a zbourat, když se nenašlo jiné využití.
Kde jsou ty doby, kdy byly ve Znojmě stavědla 3, slovy tři.
Kronika žst. Znojmo 1869-2011, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o. s.
http://www.svd-jzm.cz
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 17:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Perník: občas se tady zasměju, ale tohle je pecka!
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 21:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin ben: Skvělé a výstižné !!!
Marek T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.85.197
Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 18:05:24    Odkaz na tento příspěvek  

Martin ben
Dne 9. listopadu bude zrušeno a kompletně demontováno PZS VÚD ...


a takový je výsledek:


Ještě si dovolím dva letní snímky, které dokazují, že na trati do Hevlína nikdy nemůže fungovat turistický provoz šlapacích drezín, tak jak se několikrát prezentovalo v regionálním tisku. Pokud zrovna neprší, je celý traťový úsek v úrovni hliniště a cihelny v mracích prachu



A na závěr dokumentačně zastávka Hrabětice, pár měsíců již bez plechového přístřešku
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4045
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 19:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádná zmínka o přepravě melasy z Hrušovan n.J. do Kojetína přes Břeclav ... fčera viděl známý v PC, že to táhla nějaká 750ka a dvojče bucharů. Víc toho ovšem netuším, neví někdo něco víc??
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 20:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach: tak to by mě taky zajímalo
Jedno dvojče brýlovců dnes vezlo písky do Kyjova, 163 stála dnes v depu Bv a kolem oběda vyjíždělo dvojče 103+277 z břeclavského depa za laminou asi směr Brno, takže toto dvojče si to mohlo včera klidně střihnout. Víc by nám mohl říct Koudsk?
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 20:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valach:No tak jo teda,byla tam 742 251+750 103(z odpařováku docela páří) a na postrku byla 742 328 půjčená od znojemského manipuláku.A když už,tak to vezmu z gruntu-ty první dvě jmenované tam zřejmě dovezly nějakou přetěž dřeva,kterou pak po vrácení se Lv z Bv ta 328 vzala do Zn.V Hodonicích se k ní ještě přidalo dvojče "modrásků",které tam vezlo rakve ze Zn.Včera se CARGO na 246 pochlapilo...Čekal,jsem,že se zde někdo pochlubí ,protože 4509,která před tím nákladem jela,byla focena za Novosedlama a pak ve Valticích,dokonce ze sloupu.. Ale nikde nic
Kéž by mezi sebou MD,kraje a SŽDC dokázali dobře komunikovat a docházelo ke smysluplným investicím do tratí a objednávce spojů...
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 20:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: hmm, tak to je škoda, že o tom nikdo nedal vědět, zrovna jsem měl čas
Ve Valticích na sloupě? Na kterém prosím tě?
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 20:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

771068:Kdybych měl net v mobilu,tak to okamžitě plácnu,bohužel nemám...No při odjezdu z Valtic směrem na město zhruba na zhlaví vpravo na poli je sloup el.vedení,tak z něj..Jsem koukal..
Kéž by mezi sebou MD,kraje a SŽDC dokázali dobře komunikovat a docházelo ke smysluplným investicím do tratí a objednávce spojů...