K-report
 

Digitální ovládání kolejiště  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Modely a modelářství » Digitální ovládání kolejiště « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jirka9
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.128.247
Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 10:56:15    Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz ohledně nové zamračené MTB H0 - má konektor plux 16, můžu do něj dát dekodér s plux 12? A o co přijdu?
Radula63
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 24. února 2012 - 22:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barča MTB v H0 - má konektor PLUX 22 !!!!!!!! Ale osadit můžeš i PLUX 16 i 12. Zvukový dekodér však JEN PLUX 22 nebo 16. Na PLUX 12 myslím přijdeš o zvuk!
Popis - technický - máš např. ZDE http://www.modely.biz/modelova-zeleznice-2/motorova-lokomotiva-rady-t478-1164-csd/

(Příspěvek byl editován uživatelem radula63.)

(Příspěvek byl editován uživatelem radula63.)

(Příspěvek byl editován uživatelem radula63.)
Radula63
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 22:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kopie z diskuze modely biz:

píše p.Michal Dalecký:
"Pár zkušeností s digitalizací zvukáčem PluX-22 se zvukem od Artolu. Zvukový projekt zamračené má funkce přiděleny takto: F4 krátká houkačka, F5 rozpojovač, F6 pískování, F7 dlouhá houkačka, F8 zapnutí zvuku. Na tlačítku F3 je přidělený posun. Pro toto tlačítko lze při použití dekodéru PluX-22 u barči zapínat a vypínat horní reflektor. Je třeba ale funkci F3 opět aktivovat CV37 na hodnotu 2. Zároveň je třeba deaktivovat režim posunu CV124 na hodnotu 0. Poté je kromě zvukových funkcí možné používat F1 a F2 pro koncové osvětlení a F3 pro reflektor. Na plošném spoji u dalších sérií je přepínač kde lze F3 vypnout a používat klasicky a také je tam přepínač kdy lze cca o 20% zesílit svit reflektoru. Připomínám že F3 reflektor nelze použít při dekodérech PluX-12 a PluX-16. Pouze při PluX-22."
Pega67
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 20. dubna 2012 - 12:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pánové....již delší čas zvažuju že přejdu od analogu na digitál.Hodlám pořídit systém od Roca jelikož se mě zdá cenově přijatelný,ale měl bych dotaz jaká je kompatibilita mezi jednotlivými systémy digi ovládání respektive budu li mít ovládání od Roca a mašinu osadím dekóderem od Pika tak jestli to bude chodit nebo ne...mám takový tušení že ne ale třeba se pletu...
Povstalec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 13:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím!
Chtěl sem se zeptat. Chci přejít z analogu na digitál. Zatím nemám kolejiště. Proto se mi líbí systém Lenz - který má ovladač i se zabudovanou centrálou. Kde se to dá sehnat, případně co to umí nebo neumí? Díky
Optimismus je způsoben nedostatkem informací.
Třikrát sláva Metalu a královně Tarji!
www.kpka.cz
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 22. června 2012 - 08:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pega67

Co se týče kompaktibility, tak na ROCO DCC fungují 100% dekodéry Lenz, Roco, Kuehmodel, ESU ... co se týče Pika, nemohu soudit.

Povstalec

Lenz umí dvojnásobnou trakci (dvojčlen), snadno se ovládá, možná volba adres lokomotiv 1 - 9999 pomocí klávesnice (LH100), analogovou mašinu na adrese 0. Nevýhoda je vysoká pořizovací cena. Lenz nemá centrálu zabudovanou v ovládači, centrála je stejně jako u ROCO v krabičce zvlášť.

ROCO je snadno dostupnější i cenově. Oproti Lenz umí uložit nejčastěji používané lokomotivy do knihovny, poté se snadno hledá. Bohužel nevýhodou ROCO je nastavení adresy pouze šipkama nahoru dolu. Snadno se ovládá, nastavují funkce dekoderů. Nastavitelnost osvětlení i kontrastu displaye. Jistým kladem je u některých myší i čeština.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8007
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 22. června 2012 - 08:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dekodéry Piko DCC samozřejmě chodí na jakémkoli DCC, jen je potřeba dobře zvážit, který dekodér vybrat - ty levnější mají ořezané funkce, což platí i pro dekodéry jiných výrobců.
Eure Freiheit ist unser Sieg!
Pega67
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 22. června 2012 - 10:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Kecup....díky za informace...
T47_007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 23:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jak je to s provozem digitálních lokomotiv na analogu.Doma mám kolejiště seskládané z kolejí ze start setu od firmy Mehano.Celé kolejiště mám rozdělené na izolované úseky a výměny mám ručně přestavované a chtěl bych si pořídit mašinku 751 se zvukem. Poradí mi tady někdo, co vše si mám pořídit a co vše je potřeba? a je potřebné předělávat kolejiště?původní mašinky? nebo jak se ovládá ten zvuk u těch mašinek, děkuji za odpověď ( tu 751 bych si koupil jen kvůli těm zvukům)
ČouĎák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. října 2012 - 09:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lokomotiva s dekodérem bude funkční i na analogu,funkce zvuku a světel bude funční až po rozjezdu nebo mininálním napětí v kolejích cca 3V.Samozřejmě se dají nastavit funkce rozjezdové rychlosti (dojezdovou je zbytečné nastavovat,zastaví se hned jak dojde štáva) ale podmínkou je ji přednastavit u někoho kdo má digi.
-ČouĎák na YouTube-poloha reklamních 1116/1216-stránky lokomotiv SIEMENS-
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 14:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím pěkně, nemáte někdo zkušenost s zapojením dekodéru na drátech do lokomotivy, která přípravu na dekodér (rozhraní)? Nezbláznil jsem se:-). Jen jsem měl pár odpálených dekodérů, které jsem poslal do Lenz a oni mi překvapivě poslali nové. Teď si kupuju mašinu s rozhraním, ale proč kupovat nový dekodér, když mám pět funglovek, akorát s dráty.
Kecup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 16:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka j

zapojuje se podle barev, dle například dle tohoto

jednoduchý nákres zapojení lokomotiv 6ti PIN, 8mi PIN ... ostatní jsou jen odvozeniny
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 15:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kecup: díky, šlo mi o to, zda třeba dráty nejsou tenčí nebo silnější než piny konektoru, aby to tam pasovalo.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8429
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 18:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

určitě jsou tenčí, ale za použití páječky si s tím poradíš.
"Kraft durch Freiheit!"
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2012 - 07:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poradil jsem si, odpájel jsem z dekodéru dráty a napájel tam ty kolíky, které jsem odpájel ze záslepky vyjmuté z lokomotivy. Funguje to bezvadně.