K-report
 

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 07. 09. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 07. 09. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7478
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 21:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Vadí.
No vidíš. To je všeobecná vlastnost linek vedených úseky s vysokou IAD. Není to vlastnost metrolinek. Přijde mi, že 9 z 10 uživatelů k-reportu si myslí, že důvod postávání linek v kolonách je to, že to jsou metrolinky.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 21:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne to jenom směrově-nabídkový revanžisté s blokují ulice, aby tam nemohly plynule projíždět metrolinky udělané podle nejpokrovější MHD v Hamburgu
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 21:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Drama to rozhodně není, jenom to nevidím jako vhodné řešení. Když to tam někdo chytřejší střihne tak zablokuje křižovatku dokonale... Nic víc nic mín...
Zastávku sice zkrátili, ale dva přístřesky zůstaly na původních místech a tím znemožnili jejich použití... To je taky super

Řeči o koridoru mě fakt nezajímají. Než se sem dostane MO a nebo koridor jsou v dnešní době opravdu hudba daleké budoucnosti.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 21:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes večer bouračka na Jižní spojce směr Smíchov a v koloně uvázlo asi sedm pořadí 125. Já jsem ze SN odjížděl se zpožděním cca 3 minuty (autobus jenom projel obratištěm) a na Hájích cestující přepadávali z chodníku do silnice. Kde je to slibované dispečerské řízení slibované panem radním???
Stránky o MHD v ČR
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 21:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda Ježek: Kde je to slibované dispečerské řízení slibované panem radním???

No přeci v tiskových zprávách a PR článcích
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 22:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ale pro samé plánování metrolinek se už 5 let kašle na pořádnou poctivou dopravní práci... A samozřejmě též platí, že pokud mám úseky s problémy, které řešit neumím, musím tomu přizpůsobit i variabilitu a vzájemnou zástupnost zde provozovaných linek.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 20777
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 22:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon - A proto je 22 mezi řidiči všeobecně tak "oblíbená" ? Neznam nikoho, kdo by to jezdil rád, mě osobně "jen" nevadí...

Tak já jsem za onoho času míval 22ku rád, a myslím, že jsem nebyl sám. Ovšem je dost pravděpodobné, že v její dnešní uštvané podobě bych k ní asi měl jiný vztah.

Orky - To je všeobecná vlastnost linek vedených úseky s vysokou IAD. Není to vlastnost metrolinek.

Řekl bych, že určitá korelace mezi postáváním v kolonách a číslem v rámečku bude. Ale je samozřejmě otázka, co je příčina a co důsledek.
Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 23:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes okolo 21:45 jsem opět provedl pozorování linky M196 u Kauflandu Michle za účelem ověření využívání nové směrové nabídky. Autobus směr Strašnická vezl 2 cestující.

Když už je řeč o zpožďování, M136 přijela z Kobylis +3 min. Nejel jsem s ním, tak neznám důvod zpoždění, ale v takto pozdní hodinu je to asi už dost.

Káem:
oblast P6 a 7 a střed města spolu se žižkovem získal přímé spojení s Černokosteleckou
Kolik lidí cestuje z Černokostelecké na Prahu 6 a ke všemu ještě tramvají? Tohle je ale obecný problém, že jsou stále lákani cestující pryč z metra A mezi Náměstím Míru a Depem Hostivař. Nejdřív přišla 135, takže proč do Vršovic jezdit přes Želivského+BUS. Teď zas 125 na Skalku, tudíž ze Smíchova do Horních Měcholup už taky není potřeba jet A na Skalku na 271.
Pistacio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 08:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem nasranej, až mi není dobře... jdu se vyspat, noc byla mocná, ale mocnější byla M139 na obchodním náměstí +3 z Komořan, skřípnutá paní ve dveřích při snaze o přestup z M253 na M139 (komentář: "proč už to kurva nejede z beránku" se mi líbil)
196, 157, 106... jejich využití mezi 6. a 7. hodinou ne zrovna ideální - po pár lidech.
Oproti tomu naše 139 a následně 136 napráskané.

Připadá mi to strašně nevyvážené. Nemůžu myslet a smysluplně psát, ale jsem tak nasranej, že musím.

Btw. tak krásnej terminál v Letňanech a jak obrovskej... a přesto dvakrát zablokovaná doprava od Kbel díky tomu, že za sebe nevešly 140 a 195 v kombinaci se standardním busem. Kloub druhého vozu vyblokoval pruh k výstavišti.
A že vynechalo jedno pořadí 375 je už jen detail.
Více o cestování do Vinoře zase jindy.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 08:27:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teď budu ještě častěji jezdit tramvají do práce. Ta nová páteřní linka 17 totiž teď jezdí až ke mně domů do Kobylis. Jezdí to po čtyřech minutách a v práci jsem pak rychleji než autem, pochvaloval si náměstek primátora Josef Nosek při své pondělní exhibiční jízdě „novou“ MHD s neaktivovanou Opencard v kapse.
Co nám tím pan náměstek bezděky vzkázal? Že rozhodoval o zásadní změně něčeho, co sám zblízka nezná, a pro případ, že by někdy cestoval jako většina ostatních lidí, si protáhl „koleje“ až před svůj práh.
- zdroj MF Dnes
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 10:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Divím se, že zde ještě nikdo nezmínil zkrácenou linku 165. Kdysi byla tangentním spojením Komořan, Modřan a JM od od vlaků z Berouna, dnes je spojení 165+255 naprosto nepoužitelné. Čekání na přípoj nejde pod 12 minut a to v obou směrech.

PS: Na kole to dám za 32 minut a autem za 15.
Focus1976
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 10:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to teprve nastane zmatek, až DP zavede další uvažovanou změnu: metro B bude jezdit z Černého Mostu k depu Hostivař a A ze Zličína na Dejvickou
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 20779
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 13:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska kolem poledne jsem se pohyboval v oblasti Václavák/Opletalova, a musím říct, že tolik aut už jsem zde v tuto část dne dlouho neviděl, včetně ucpané magistrály už od Těšnova.

Kde je ta zqalitněná MHD v kombinaci s drahým benzínem?
Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 13:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý první týden v září je v Praze kolaps, to nemá se šotoroprdí revolucí nic společného. To, že mají lidí přesednout do aut, pochopí každý až časem. Až zjistí, že to nejede ne jednou za týden, ale že to nejede už napořád. A taky až mu bude nabídnuta roční jízdenka za ještě zvýhodněnější cenu než letos.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 14:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Jste papoušek pana Procházky, nebo papoušek pana Jareše?
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 14:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik lidí cestuje z Černokostelecké na Prahu 6 a ke všemu ještě tramvají?

Správná otázka. Podle vyznavačů ropidismu zřejmě tisíce. Studenti suchdolské VŠZ bydlící na Cibulkách mají podle ropidího papouška jezdit taxíkem, když jim Ropid zcela zkurvil spojení (dříve dva přestupy, nyní čtyři ) Zato přímé spojení tramvají z Prahy 6 na konec Černokosteleké se vydává za klad. Jako by tímto směrem nejezdilo daleko rychlejší metro A.

Ropidisti asi nedokážou pochopit, že přestup na rychlejší metro může cestu zkrátit, zatímco přestup na pomalejší tramvaj ji v každém případě prodlouží. Totéž nové nesmyslné přestupy z autobusu na autobus někde na vídrholci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2817
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 15:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nadávání na změny už nefrčí - odkaz. Ropid zjevně podplatil redakci a asi i zmanipuloval anketu, aby to vycházelo skoro 50/50
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 15:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podplacení redakce se mi moc nezdá, leda tak placenou reklamou. To spíš se laik snadno nechá zblbnout sebevědomou mediální prezentací Ropidu a po technické stránce zvládnutým spuštěním změn. Laik si četných zcela zbytečných zhoršení spojení nevšimne, protože zpravidla zná jen to co používá. Stěžovatelé ve srovnání s Ropidem zpravidla vypadají jako umolousaní hlupáci, protože často neumí správně zformulovat oprávněnou stížnost. Ropid prostě mediálně vyhrál. Vůbec nevadí, že to bylo pomocí nehorázných lží, manipulací a klamání lidí. Kromě pár bezvýznamných lidiček bez vlivu jejich lži nikdo neodhalil (nebo nechtěl odhalit).

Klidně si umím představit, že zaměstnanci Ropidu povinně sedí u počítačů, a musí na iDnes opakovaně hlasovat, že se jim pražskou MHD jezdí lépe než před změnami. Když totiž pokaždé zavřete prohlížeč a znovu otevřete, tak klidně můžete hlasovat kolikrát chcete.

To ale bohužel nic nemění na tom, že to odpůrci klidně můžou zabalit. Je hotovo, přinejmenším v tuto chvíli. Osobně mám auto, a budu ho používat víc než dřív. Ne z trucu, ale proto že mě nebaví jezdit s přestupem navíc. Jízda autem ani není o moc dražší a pro mě bude rychlejší, i s kolonami a hledáním parkovacího místa. Ropidí papoušek mi jistě vysvětlí, že jsem vyjímka, a že 99% cestujících je svou ekonomickou situací odsouzeno k užívání MHD ....

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 20781
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 16:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak samozřejmě, že když to bylo mediálně vyhroceno směrem k "očekávanému kolapsu", tak je teď jasné, že to dopadlo "dobře".
Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5625
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 16:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"123 se prodlouží přes Klamovku k Motorletu (oboustranný napaječ)"

A to jako čeho? Spíš oboustranný vzduchovozič protože bude rychlejší jít pěšky resp. jet autem než spoléhat na nějaký přebíhací přestupy při známé dochvilnosti tramvají zc.
Pistacio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 17:09:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyvole to jsou kecy. Tak pozitivní a sračkoidní článkek... škoda že ho shazuje ta anketa dole 900 spokojených vs 1300 nespokojených.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 17:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: On tam KM vidí silnou poptávku, cca srovnatelnou s linkou sklady - Nové Vokovice, která se chytla hned od začátku provozu ;-).
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8229
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 17:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jugoslávských partyzánů taky nezklamala - kolony už od Internacionálu celé dopoledne i odpoledne. Interval dnešní 107ky 1 až 18 minut by studenty ČZU určitě velmi nadchnul!
"SMRT KINDERMAFII Z ROPIDU!"
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 18:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Interval dnešní 107ky 1 až 18 minut by studenty ČZU určitě velmi nadchnul!

No a pak proč 107 nemůže mít číslo v rámečku, jako kdejaká 112 do Podhoří!

Jinak já u Internacionálu bydlím a i přes zácpy je to pořád asi velká klika - změny se nás skoro nedotkly, jezdí nám tam jeden autobus za druhým i spousta tramvají, ale metrolinka vůbec žádná!
Nejblíž máme M131, ale jinak nic, dokonce ani pěkný suchdolský páteřní metrosvazek 107+147 není vyznačen žádnou módní barvou...
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 18:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taktak už se to opět začíná vracet v plné síle, dneska ráno v 8.30 dlouho do centra nejelo nic, takže davy lidí stáli i na bus zastávkách v Suchdole :-)

Je velká škoda, že Praha 6 neudělala nějakou botu, bo k blokádě Vítězného nám. nebylo vůbec daleko, ale co nebylo může být :-)

Situaci na ČZU sledujeme. Přístup Prahy 6, popř. Roidu také :-) Tipuji, že zde se to opět nezvládne. Resp. nic nenasvědčuje, že by se mělo konat zlepšení. Ani dvojkloub se nezačal testovat.

Nyní je také problém Letná, tam se v autě dá strávit i hodina, takže JuPa má tady další nárůst...
http://www.metroweb.cz
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 19:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
když to bylo mediálně vyhroceno směrem k "očekávanému kolapsu", tak je teď jasné, že to dopadlo "dobře"
ROPID může být vděčen za negativní kampaň ať už ve sdělovacích prostředcích, nebo na zastávkách. Jenom to donutilo cestující zbystřit a všimnout si změn. Nešotouši na webové stránky ROPIDu obvykle nechodí, neb až do současnosti neměli o jeho existenci ani potuchy, a oznámení na zastávkách též nejsou hromadně čtena a analyzována.

Dneska odpoledne v okolí Budějovické - aut v ulicích dost a dost. Na 205 jezdí ČSAD Střední Čechy s třídveřovým Crosswayem LE, tj. cestující si možná ani nevšimli, že je přepravuje ČSAD.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Csad_zastavka:

U cestujicich je nejakej jinej dopravce pod jejich rozlisovaci schopnost. Stiznosti na vystrelky Veolie na lince 165 take vetsinou smerovaly na oddeleni stiznosti DPP... Ostatne urcite se nebude nikdo rad chlubit, ze v ramci setreni jezdi 205 soukromnik z Brandysa nad Labem
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7482
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pershink: ČSAD SČ by mělo jezdit na 205 z toho důvodu, že je akceptovatelnější pro majitele pozemku pod smyčkou Zelený Pruh. Tuhle verzi jsem slyšel já.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4598
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čsad - a jakej kolaps se asi měl konat? Nesmyslné překopání linek budou první dny brát všuïchni jako zlo, pak maj koupenou jízdenku - předplatní, takže při drahém benzínu to jinak alespoň po nějaký čas zkosnou. Přestup není kolaps, stejně jako prodloužení jízdních dob z bodu a do b. Ale proč má ropid vnucovat nesmysly - třeba přestup z vozu do téhož vozu. Děkujeme odejděte.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:

Jo na tom urcite neco pravdy. Ale nabizi se otazka, kdyz je tam DPP z jakehokoliv duvodu v nemilosti, jestli to nemohla dostat Veolia a CSAD SC nejakou linku na severu mesta (treba 103)
Jiří_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Zřejmě spokojenej cestující...:-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7560
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 20:55:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom:
Zkušební provoz dvoukloubáku Van Hool padnul z jakého důvodu?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7561
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 21:17:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Volvo vyrábí dvoukloubáka?
S215SL
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 21:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Melo to bejt Volvo a nikdy nerikej nikdy.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 21:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
jakej kolaps se asi měl konat?
Asi žádný. Ale cestující byli takovým titulkem přivedeni ke čtení článku o změnách a tím se o nich dozvěděli.

takže při drahém benzínu to jinak alespoň po nějaký čas zkosnou
Toť otázka. Uvidíme. Cesty po městě mají tu nevýhodu, že jsou často krátké a jsou lidé, kteří nad nějakými 20 či 30 Kč navíc za benzín mávnou rukou.
Danny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 21:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K lince 205. A on Ropid platí výjezdy a zatažení do Brandýsa? Nebo je to záležitost dopravce, jestli bude najíždět na linku třeba z Ostravy a zatahovat do Brna
Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 22:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu dvoukloubu mě napadá, jestli by dal ten minikruháč pod Suchdolem a pak hlavně naloženej ten kopec nahoru. Přece jen v městech, kde jezdí, není takový převýšení ...
PAPÍROVÉ MODELY AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ

[CINK] "Příští zastávka je na znamení"
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7484
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 22:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím, že dvoukloub na 107 je akorát další šotoušovina. Na 6 km dlouhé lince se tím zas tolik neušetří a způsobí to akorát provozní komplikace pro ulice v Suchdole.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8232
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 23:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to šotoušovina, protože základní problém té linky to nevyřeší - k čemu je dvoukloubák trčící v zácpě před kulaťákem? Ano, gh.

Na 107 stačí operativní řízení, což by měl zvládnout každej trochu rozumem obdařenej řidič, co není slepej jak patrona a nevidí v hlasu mluvícím do druhýho konce vysílačky satana a třídního nepřítele v jednom.

Volvo dvoukloubák dělá, nicméně si myslím, že VanHool AGG300 by byl s dvěma řiditelnýma nápravama v obou vlecích přizpůsobivější.
"SMRT KINDERMAFII Z ROPIDU!"
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 00:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaká šotoušovina zas? Zvýšení kapacity nic? Lepší vstřebávání nárazových náporů nic? To, že si mezitím Praha 6 zmrvila přechod u Kulaťáku, je věc druhá. Ano, operativní řízení by to chtělo taky, ale proč tomu nepomoct ještě víc, když to jde.
Ale tady je holt všechno, co vymyslí (nebo od někoho přejme? ) Ropid z principu prostě špatně. Jděte se fakt bodnout.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 00:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skutečnost, že 107 a 147 nedostaly rámečky souvisí nejspíš s tím, že Praha 6 je v této dopravní revoluci na okraji zájmu, s jednou výjimkou, a to "omezení souběhu" na Evropské. Tady přijde opravdová revoluce o něco později a bude souviset s prodloužením metra. Již brzy...

Jinak chci vidět stavbu tramvajové trati do Suchdola. Při své smůle v této oblasti předpokládám, že se stavět začne, až budu na ČZU končit své slavné navazující studium a dokončení stavby se dočkám pár měsíců či let po promoci.

A čeho se upřímně děsím, jsou objízdné trasy v době, až se ta tramvajová trať bude opravdu stavět...
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 7-2008
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 00:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Já tím páteřním svazkem bez rámečku dneska jel a zítra pojedu zas. Bylo to okolo poledne a do Suchdola naprosto v klidu, zpátky horší, ale ještě v normě. Měl jsem v Podbabě přestoupit na tramvaj.

Doufám aspoň, že dnešní předškoláci už budou na ČZU jezdit bez přestupu tramvají. Vzhledem k popularitě Červeného traktůrku si myslím, že se o budoucí zájemce nemusí škola obávat ;-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 07:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všd: Škoda, že vám nemohu dát odkaz na mapu webu O2, kde byla trasa zakreslena i ze stanicemi. Silnice se to moc nedotkne. Zato pněz ano, a tak máte zbytečně moc optimistické termíny.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7485
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 07:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: Kdyby šlo o nějakou dlouhou linku v rozumné uliční sítí, tak prosím. Ale řešit takhle 6 km dlouhou linku, u níž by ještě bylo žádoucí ji o něco zkrátit a ukončit přímo u školy? Spíš by se měla vymyslet preferenční opatření, která by provoz na lince stabilizovala, než kupovat kvůli jedné lince speciální vozidla.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4600
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 08:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voda už je to poslední, kam ještě dopravu můžeme rozšiřovat. Začali jsme se tím zabývat,“ říká náměstek primátora pro dopravu Josef Nosek. Představy ale zatím nemají jasné obrysy.
Vodní tramvaj už v Praze cestující zažili. To když se před lety opravoval tunel pod vyšehradskou skálou. Parníky a motorové lodě převážely cestující namísto tramvaje, která jezdí po nábřeží. Právě na tuto událost vzpomíná i Nosek a dává ji za příklad, jak by mohla nová pražská MHD po vodě fungovat.
- zdroj MF Dnes.

To bude radost, až vás přesednou na loď a do centa Prahy doplujete. A určitě to myslí vážně.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 08:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser - Ale tady je holt všechno, co vymyslí (nebo od někoho přejme? ) Ropid z principu prostě špatně. Jděte se fakt bodnout.

A Vy myslíte, že Ropid dělá všechno s dobrým úmyslem, snahou o uživatelsky vstřícné řešení a snahou napravovat své omyly?
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 08:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: To zase ženete do opačného extrému. Raději diskutujme, jak by se některé věci daly udělat lépe. Já (vzhledem k lokalitě, kde bydlím) přemýšlím, co s nešťastně umístěnou smyčkou Spořilov a linkovým vedením v té oblasti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_j.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 08:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka j - Dobrý úmysl, snahu o uživatelsky vstřícné řešení a snahu napravovat své omyly nepovažuju za extrémy.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 08:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_j: v době kdy se Spořilovem valí kamiony a nikdo neví co s nima dumat nad tramvajovou smyčkou ...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: Zvýšení kapacity? Spíš zvýšení inteligence studentstva a operativní řízení. Neříkej, že když přijdou dvě kloubové SORky, že nápor neodvezou stejně jako ten dvoukloub. Akorát další atyp, který bude jezdit 6 měsíců v roce a SO NE stát v garáži...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: Dvoukloub znamená delší nebo alespoň stejný interval v JŘ, tj. při neřešení podstaty problému znamená při delších kolonách delší díru a naprosto stejné nepobírání jako dnes. Navíc od listopadu riziko, že na ten kopec plnej fakt nevyjede. Asi mi podstata řešení uniká...? Pokud jsou tam zdržení i 20 minut při intervalu 3 minuty, tak fakt nepomůže ani sedmkloub a situace se budou opakoat pořád stejné. Dvoukloub mi pomohl při pravidelné dopravě po třech minutách, při níž by sem tam nějaký bus nepobíral, aby nemuselo fyzicky busů přibývat a opravdu se zvedla kapacita, ale takový pravidelný provoz tam prostě v době těch problémů s kolonami není...

Ostatně snahy Ropidu o dvoukloub také vnímám tak, že jím nechce řešit současný stav, ale nějaký stav pravidelný právě jen s cílem posílit kapacitu. Ale v této situaci zatím nejsme. Ony by totiž dnes dvouklouby měly i opačný efekt, při různém stupni sjíždění by jezdil často druhý dvoukloub prázdný, aby jel z druhé strany udržet interval apod.

Úpravu vjezdu na Kulaťák jsme zpracovali loni, kolony mohly být opět max. poloviční, ale Praha 6 nařídila, že se to nechá vyhnít. Tak to hnije a na konci září to ještě vždycky smrdí ;-).
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7562
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já s dvoukloubákem na 107 taky nemám ždný problém. Atyp je pomalu každá Sorka, co v Praze jezdí. Dvoukloubák dokáže zmírnit návalové nápory cestujících. Dispečerské řízení je hezká věc, ale když to neodvezou autobusy co dvě minuty, k čemu je tedy dispečerské řízení? To si umím představit na 119 nebo 112, kde není tak krátký interval. Problém vidím spíš v převýšení, jestli by to podobná housenka vůbec zvládla.

http://static4.businessinsider.com/image/5046241ceab8eaf30500001c -960/autotram-extra-grand-dresden-bus.jpg

A navíc, kdo říká, že by muselo zůstat jenom u linky 107? Pokud by se takové vozy osvědčily, neviděl bych problém je poslat i jinam. Jako pilotní projekt mi 107 nepřijde špatná. S výstavbou TT to není ak horké, jak se ještě před lety předpokládalo, proto je tu příležitostí hodně.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: no na 119 by se mi taky líbil, ale problém je, že na 107 dvoukloub nepomůže, jak píše MŠ
Já myslím, že ukázkové video, jako bylo natočeno na Strahově by s problémem pohnulo mnohem víc než stohy papíru a diskuzí
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože v sekci Pražské autobusy se řeší akorát čísílka a barvičky vozů, tak se zeptám ještě tady:
V Materiálech ROPIDu byly uvedeny 4 pořadí KB na lince 196. Viděl už někdo kloubák na 196? Máte někdo informace, jak to s těmi kloubáky na 196 je? Zatím jsem viděl na 196 akorát samé Vršovické vraky.
Vtipné je, když ve směru na Smíchov jezdí 196 věčně zpožděná, lidi se do ni sotva vejdou a hned za ní jede prázdný kloub na 197. To nebyl dobrý nápad v jednom svazku mít střídavě SD s KB. Když už tak měla 196 zůstat v kloubech zejména kvůli úseku Smíchov-Kačerov a na 188 nechat SD.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kloub na 196 není
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 09:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suchdol:
Dřív než případná TT bude už i ten slavný pražský okruh, ne? Pak by se nápory studentů mohly rozpustit do dvou (případně tří) směrů...

Nebo - když už se má vrtat do skály - mohly by se vyvrtat jenom superdlouhé eskalátory od ČZU k zastávce Praha-Sedlec.

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 10:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem také na 196 kloub od změn neviděl.
Stránky o MHD v ČR
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 10:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: A kam je posílat jinam? Moc linek mě nenapadá, která má takové nárazové využití. I letištní 119 je hodně sezonní.

Upřímně jinak doufám, že TT do Suchdola nikdy nevznikne. Jeden Syslov Praze snad stačí. Jediné, že by se prosadilo P+R, ale pochybuji, že někdo postaví P+R u TT...

Suchdol at chceme nebo ne je ideální na busy, které jednoduše stáhnu jinam, ale to s TT bohužel udělat nejde...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 11:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínku na 188 musí bejt kloub, když je tam delší interval, aby se tam vešli lidi. 188kou jezdí daleko víc lidí než 196kou.
Masinatmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2010
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 11:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.196-má psané smíšené nasazení PD-zatím údajně nebylo potřeba uskutečnit,pro pár nechápajících jedinců-dodržet jízdní řád v pražské MHD je jako chtít po Kalouskovi snížit daně.