K-report
 

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 18. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 18. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 12:31:57    Odkaz na tento příspěvek  

No já si myslim něco jinýho, ale jak nám řikali ve škole, myslet znamená hovno vědět .. a bolševici přece taky nebyli antisemiti, když u každýho odsouzenýho uváděli "židovského původu" .. konec OT.
Snnopy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 14:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dnešní tiskové zprávy ROPIDu Nové nástupiště pro vlaky PID v Horních Počernicích nepřímo vyplývá, že "nejdůležitější" linku v Praze skutečně žádné omezování nečeká:
"V blízkosti stanice Horní Počernice se nachází autobusová zastávka Nádraží Horní Počernice, kde zastavuje řada příměstských i městských autobusových linek. Z nich jmenujme především midibusovou linku 296, která obsluhuje některé hůře dostupné lokality Horních Počernic, zejména v oblasti Chval a umožňuje pohodlné spojení s Prahou 10...." (o jiných se nezmiňují)

Edit: A v té euforii úplně zapomněli, že z Hor. Počernic se na P10 lze přeci mnohem rychleji dostat právě zmíněným vlakem, nebo 223...

(Příspěvek byl editován uživatelem snnopy.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12077
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 15:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu ano, to s tou 296 je přirozené. Té nic nehrozí, nevím proč mi to nevěříte. Kdyby někteří pochybovači prostě začlenili 296 do svých šotoplánů, hned by vypadali důvěryhodněji.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 18:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM č.12065 - hm, pokud tvrdíš, že se nevrátí stav před posílením víkendů po půlnoci (tedy tvrdíš, že zůstane páteční a sobotní prodloužený provoz), tak bych se s tebou asi taky o něco vsadil...

KM č.12077 - 296 v žádném plánu být neměla, ta sama o sobě je šotoplán...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12080
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 19:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sirka - obvykle se sázím o pivo nebo tak něco. Věštba zní, že pá/so a so/ne se bude jezdit posíleně už furt. Třeba se zruší provoz metra, ponechaj se denní linky a přidaj se místo metra noční busy. Nebo se nechá metro a zavedou se noční linky v polovičních int. To nevim co vymyslej. ale omezit noční život voličum?
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 20:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Jen takový postřeh, pokud máme noční provoz do 1:30, je zajímavé, že nikoho nenapadlo začínat s deníma výjezdama z pátku na sobotu a ze soboty na neděli třeba v 6.
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 20:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snoopy:
A v té euforii úplně zapomněli, že z Hor. Počernic se na P10 lze přeci mnohem rychleji dostat právě zmíněným vlakem, nebo 223...
V porovnání s 296 se na P10 dá dostat rychleji i pěšky...
22.11.1962 - 19.12.2011
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12086
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 20:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Já jsem si taky myslel že denní provoz v neděli od 6 by se snesl - ale od té doby co pravidelně každou neděli jezdím metram A a C v 5,30 ráno si to už nemyslím. Jsou vcelku dost obsazený. Prostě omezování provozu k úsporám nepovede. Je třeba hledat jinde. Třeba proč na 17 vyjíždí Motol a na 12 Pankrác.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:Třeba proč na 17 vyjíždí Motol a na 12 Pankrác.

Tohle bude asi z celkem logických důvodů:
1) rekonstrukce kolejí ve vozovně Motol (některé vlaky vyjíždí odjinud)
2) nedostatek 15T s dálniční známkou. Aby jsme si rozuměli: do Braníka (l.17) známka být musí a za Kotlářkou taky (tzn. všechny vozy ve vozovně Motol). Tady by ani přesuny mezi vozovnami nic neřešily.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Nehledě na to, že ten nájezd 12 z Pankráce na rozdíl od 17 je delší jen o úsek Výtoň-Anděl, a opačně Anděl-Palackého náměstí. To se na mě nezlob, to nic neřeší. Nicméně zpět k tomu rannímu provozu. Nevím, jaké je obsazení, ale i tak si myslím, že výjezdy by se daly alespoň o půlhodiny šoupnout. Jinak co se týče výjezdů, spíš, aby to mělo hlavu a patu vymyslet turnus tak, jako je na železnici.

TZN.: Motolská souprava výjezd ráno z Motola na 20, zátah do Vokovic. Druhý den výjezd na 20 zátah do Motola. Ale obávám se, že to by bylo pro tvůrce už "příliš složité" a vzhledem k tomu, že každé depo má de facto jinou řadu vozů, zda by se neprojezdilo jalovými jízdami kvůli opravám například víc než ty zátahy přes celé město.

Furt šetřit šetřit, ale opakuji se, šetřit se má tam, kde je potřeba. Když je v Hostivaři 6xT+1xSD (22,26,154), tak nejhospodárnější je ušetřit jednu dvojici tramvají, než autobus a generovat lidem nesmyslné přestupy jen proto, aby se do 22 nahnali lidi, a někdo si plnil svůj dementní obrázek o MHD, protože i laik vidí, že 6xT je dražší než 4xT+1xSD. Ale tohle pánům z Ropidu nikdy nedojde. Do Hostivaře vždycky jezdily jen dvě tramvajové linky, teďka jsou tam tři a je vidět, že jich je tam zbytečně moc. Ale špekulovat, jak lidem "vylepšit" cestování k metru to jo...
Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM č.12080 - pokud zní teze takto, jsem asi ochoten do sázky pivo vložit. Nebo víc?
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Zrušení metra bych řekl, že je tutovka. Přece jenom to z toho balíku prodlouženého provozu sežere nejvíc.

Možná by i stálo, že to pustit noční provoz třeba už od 23 hodin.. U spousty linek úspora a na 57( M22) ,58(M9)by zůstaly protože 58 je v oblasti Žižkova docela dobytčák, takže tam by bylo i ulepšení.

Možná ještě přehodit 55 a 58 v oblasti Flory. 58 se zrychlí a 55 umožní přímý přestup na 51. (M10 na M26).
Jinak všechny podstané spojení by zůstaly.

K tomu víkendu. Obsazené sice je slušně, ale interval 10-15 minut je na metro hodně. Pak provoz stanic leze do peněz. Osobně bych byl radši kdyby se ráno vyjelo v 6, ale večer na každou trasu vyjeli dvě tři soupravy. Třeba moje zkušenost z neděle z B není moc dobrá. Narvaná souprava lidma z Jizerek co si jeli zalyžovat + lidi co přijeli od Hradce zpátky na týden do Prahy. Takhle plné není ani v PD.
DJ: Ta 20 není problém. Takhle fungovaly kachny cca 2 roky zpátky. Vybraní spoje zatáhly na Pankrác a vybrané do Hloubětína, kde se ošetřily. Takhle se to pravidelně střídalo, takže zvládnutelné to je.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je v Hostivaři 6xT+1xSD (22,26,154), tak nejhospodárnější je ušetřit jednu dvojici tramvají, než autobus a generovat lidem nesmyslné přestupy jen proto, aby se do 22 nahnali lidi, a někdo si plnil svůj dementní obrázek o MHD, protože i laik vidí, že 6xT je dražší než 4xT+1xSD. Ale tohle pánům z Ropidu nikdy nedojde. Do Hostivaře vždycky jezdily jen dvě tramvajové linky, teďka jsou tam tři a je vidět, že jich je tam zbytečně moc. Ale špekulovat, jak lidem "vylepšit" cestování k metru to jo...

Tesat.
Jiří_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 21:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš 1587: Jo, já souhlasim. V postatě by stačilo protáhnout 223 k nádraží HP. 296 neobsluhuje prakticky nic navíc (ty Ropidem zmiňovaný oblasti nedosažitelný normálním busem). Ale k OC ČM se nějaká linka směrem do Počernic hodí. A je hloupost tahat tamtudy jakoukoliv 22x. No, pro 296 bych viděl smysl v trase Bryksova-Nádr.H.P., všechno ostatní lze nahradit jinak nebo nechat bez náhrady. Ale to tu stejně už všichni víme.
Mimochodem, k úsporám v tramvajích mam připravenej krásnej leningradizační návrh. Ale dám ho sem až jindy
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 22:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Já vim, že to takhle fungovalo, ale asi je rozdíl mít to u 5 -10 spojů, než to aplikovat na všechno. Ale i tak si myslím, že by to bylo určité řešení.

K tomu provozu do 23 hodin, no to je nesmysl pochopitelně. Noční provoz musí být zachován o víkendu alespoň do těch 0:30 hodin. Na vlastní oči viděn Anděl, kdy poslední spoje jsou v centru hodně obsazeny, totéž platí v létě i v těch 1:30 (nevím, jak teďka v zimě), a ani metro bych z něj v noci nevyndaval, protože pak rozbijete páteř dopravy a to co zůstane na povrchu následně postrádá smysl. No jo, Orky mě zase za tohle zjebe :-D, ale problém šetření a vymejšlení, jak ošálit občana a přesvědčit ho, proč utahovat opasky jsou úplně někde jinde a ne v polonočním provozu. Zkrátka spíš, když už nám město nechalo rozkrást miliony a miliardy pochybnými kšeftíky, uškudlit tam, kde to nebude k pláči 22 Hostivař, Bílá Hora, 17 Modřany a vlastně možná i komplet celá "metrolinka" (metro zřejmě proto, že jezdí v soupravě 4xT :-D) atd. Jenže "škudlíme" proto, aby i letos a příští rok bylo co rozebrat a na konci letošního roku, budeme řešit tenhle problém zase. A za rok zase a znova a znova, až nám tu zbyde 22 ve 2 minutovém intervalu a nic víc :-D
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 17. ledna 2012 - 22:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hm jenže když bude bus zastavovat na čsad smíchov, tak ta tramvaj stejnak musí zastavit neb nemá ten bus jak objet. Ta zastávka je na zrušení bez náhrady zcela.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 00:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Musim Te zklamat, ale sazku neprijimam, neni pred volbama a setrit je "cool".

Nocni provoz od 23 hod.beru jako nejlepsi vtip za rok 2012 zatim. Mohli bychom taky chodit spat uz po Vecernicku, ze :-)

Ad Hostivar: V Hostivari samozrejme prebyva 26.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 00:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Blázne, přebývá tam půlka 22.
Zajímá mě výhoda 22 v rádoby "intervalu 4 minuty", když na Vinohrady, k metru na Strašnické nic nepojede. Proč tam nemůžou jezdit dvě linky po 8 minutách? Nebo si další z těch mimoňů, kteří prosazují metrolinky hlava nehlava? Každej systém se musí dělat rozumně, ani metrolinka není zárukou, že se něco zlepší.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6356
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 00:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Ale tohle pánům z Ropidu nikdy nedojde. Do Hostivaře vždycky jezdily jen dvě tramvajové linky, teďka jsou tam tři a je vidět, že jich je tam zbytečně moc.
V Hostivaři nejsou tři linky, ale dvě. Jen jedna má kratší interval. A jestli to pánům projde nebo ne uvidíme na jaře.
Proč se mám s Tebou rozčilovat? :-) Páteří noční dopravy klidně může být tramvaj, nebo autobusy, jen je poteřba je posílit. A pokud máš na mysli to, že město má šetřit jinde. Hele, že je město prolezlé korupcí a pochybnými kšefty je věc jedna. Není to správné, ale co s tím naděláš? Když budeš ředitel ROPIDu a dostaneš zadáno, že máš ušetřit 600 mega, půjdeš za Svobodou, Noskem nebo kým ještě, že má říct panu X.Y., aby si letos odměny z těch kšeftíků odpustil? V lepším případě tě pošle kamsi, protože v tom má třeba prachy taky a v tom horším Tě něchá zastřelit. :-) Ne, vážně, ROPID dost těžko může kecat do politiky, i té špatné. Pokud dostane ve svém rezortu ušetřit, nic jiného mu nezbývá. ROPID by měl být ale natolik profesionální organizací, aby tento úkol splnil tak, aby to co nejméně bolelo. To, že to dopadne jinak, je věc jiná. A za to by měli letět zodpovědní z toho ROPIDu. To se Ti celou dobu snažím říct, ne abych se do Tebe nějak navážel.
A ještě k poslednímu příspevku: Podívej se, jaká by vlastně byla újma, kdyby eventuelně zmizela 26 a třeba 154 zůstala. Fakticky ze všech zastávek by zůstalo spojení na áčko na Skalku, eventuelně na Strašnickou, autobusem. Pokud bych si musel vybrat, jestli 154 nebo 26, asi by volba byla jasná, tedy 26.

9001: O zkrácení prodlouženého provozu se mluvilo už několikrát a já mu dávám 80%, budou-li změny. Ale dát noční od 23, to ne. To by skončilo kolapsem.
Řešením situace není razantní krácení denního provozu, řešením je vyhození šotoušů z ROPIDu a používáním průzkumů a dopravního modelování. A nemusí jít o složité modely.

Jiří_T: V postatě by stačilo protáhnout 223 k nádraží HP.
Otázkou je, jak je průjezdné to sídliště.

Klavírista: Ok. Před volbama je pořád, ale je pravda, že další volby jsou pro Prahu relativně nezajímavé.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12087
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 09:14:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ- přespání zejména nočních linek v cizí vozovně jsem tu už navrhoval taky. Těší mě, že se ten názor vrací a že dokonce nachází podporu. Btw. utvrzuje mě to v tom, že jsem tak o dva-tři roku dopředu (nemějte mi to za zlé tu chlubivost, ale zas vemte co leckdy sklízim tady za výrazy, než se moje představy nakonec realizujou ).
DJ znova: ad úspora: Řeka bohatství se slévá z pramínku úspor, každej vozokm dobrej, co ti na to říct.
9001: Noční provoz se zkoušel na počátku devadesátek od 22 hodin a pražané to nevzali. nemyslím si že by šlo vstoupit 2x do téže řeky. Tím metrem by se sice ušetřilo, ale zase: Metro je pro pražany to co znaj. Nejčastější otázka: Kterym metrem tam dojedu. Nedělejme si šotoiluze , že je to jinak.
3x H: A co kdyby ten bus zkusil zastavit u chodníku?
Sirka: šel bych do piva nebo dvou. zas bysme to neměli tak dramatizovat
Různí: V Hostivaři přebejvá primárně 154, sekundárně 26. Stačilo udělat zastávku Průběžná od Hostivaře PŘED křižovatkou a rázem je metro v docházkové vzdálenosti i pro 22
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 10:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle mě se dá dobře šetřit zrovna na lince 17,22. A pak na úseku Černokostelecká - ÚD DP, v Trojské, na sídlišti Ďáblice.
V Hostivaři dle mě rozhodně víc překáží 22 než 26. Linka 26 nabízí spojení k metru a jezdí pravidelněji než linka 22 (což jsem párkrát vypozoroval - co se týče dodržování jízdního řádu). Rovněž více obsazenější je linka 26 v Hostivaři, co jsem mohl vidět. Je vidět, že linka 22 s intervalem 4 minuty je plýtvání. Takže obnovit linku 23
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 10:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tý Hostivaři, furt nikdo nebyl s to vysvětlit, na co je mi dobrá 22 v "itervalu" (schválně úvozovky, protože víme, že to žádný interval není, jen orientační záležitost) 4 minuty, když bych musel lidem sebrat 26 a nejde jen o spojení k metru, jak tu někteří celkem nesmyslně nabízíte. 26 je celkem důležitá i proto, že jede na Želivského, tudíž na přestup směr Jarov, NNŽ, ale především k Vinohradské nemocnici, která je spádová pro Prahu 10!! Fakt, kdo nevidí, že v Hostivaři je nejméně potřeba polovina 22 je blázen a to jen proto, aby si někteří plnily šotosny!
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 10:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_T: Ale k OC ČM se nějaká linka směrem do Počernic hodí. Však už tam taky dávno dvě jezdí - 223 a 273. Stačí zřídit zastávku, řešilo se to tu nedávno. Ne, ani v úseku Bryksova - HoPo nemá 296 žádné rozumné opodstatnění.

Orky: Otázkou je, jak je průjezdné to sídliště.
S průjezdem problém není, jde jen o to, že 223 se nemůže u nádraží otočit Obchodní ulicí. Tzn. musela by jezdit v polookružní variantě ČM - Jeřická - Ratibořická - Nádr. HP - ČM (to by myslím stačilo, problém je jen zastávka Libošovická, kde by buď museli objíždět celý okruh nebo se spokojit s 261). Nebo by musela být konečná Nádr. HP průjezdná (tzn. z Jívanské zatočit rovnou do zastávky na hlavní a pak hned pokračovat dál zpět na Ratibořickou), což mi u linky z Hostivaře nepřijde vhodné. A nebo je tu třetí varianta: úplně se na úsek Ratibořická - Nádraží vykašlat.

A když už jsme u té průjezdnosti, osobně jsem si prošel Oborskou ulici (tu spojku mezi Hloubětínem a Aloisovem) a závěr je, že by tam naprosto v pohodě projely i malé SORky (projížděly tam i náklaďáky). Takže té navrhované lince Hloubětín - Aloisov - Hostavice - Bezděkovská, která by narozdíl od 296 nabídla těmto lokalitám rychlé spojení na metro šité na míru jejich potřebám, nebrání nic. Ať si to klidně jezdí ABOUT ME, ale šlo by o x-krát efektivněji vynaložené peníze než konina 296.

A za třetí, nejezdím tamtudy pravidelně, ale zdá se mi, že Průmyslová se po otevření Vysočanské radiály docela uvolnila. Tudíž je na čase zamyslet se nad návratem 183 (respektive vytvoření nové silné severojižní tangenty až do Letňan, kterou tu propaguju dlouhodobě).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6357
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 10:54:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam:
Nádraží Hostivař - linky 154,271 Skalka
Hostivařská - 154,296 - Skalka
Na Groši 154,175,177,296 - Skalka
Sídliště Zahradní Město - 154,175,177 - Skalka
Zahradní Město - 154,175,177,195,224,296 - Skalka
Na Padesátém - 154,175,177,195,224,296 - Skalka
Radošovická - 188,224 Strašnická (v zast. Nádraží Strašnice)
Nádraží Strašnice 188,224 Strašnická
Na Hroudě - Strašnická v pěší dostupnosti
Závěr: Zrušení 26 by nezpůsobilo likvidaci spojení na metro A, protože jej zajistí autobusové doprava.
Nádraží Strašnice

Dj_la_défense: Ano, to je pravda. Ale většina místních argumentuje za 26 tím, že je to spojení na A. A já říkám, že to není jediné spojení na A. Pokud by byla v krajním případě zrušená 154 i 26, pořád by, krom Hostivařské, bylo zachováno celkem rozumné spojení k A.
Já nebojuju za zrušení 26 a ponechání 22. Já se tady snažím vysvětlit, že zrušení 26 neznamneá ztrátu spojení k A.

Mašotouš: Posílit 223 o víkendech na 15-20 na 296 v Počernicích se vykašlat.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 11:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : 296 tam považuji za zbytečnou, tu by tam mohla nahradit linka 101. Linky 177,195 nejsou moc spolehlivé vzhledem ke svým trasám.
A když bude mít 22 někde zádrhel, rázem bude Hostivař bez tramvajové dopravy
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12089
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 11:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkud víte, že z Hostivaře chtějí většinově spojení tramvají na Strašnickou? Nebude to stený případ, jako ten z opačného konce linky 22, z BH, kde taky nechtějí spojení na Hradčanskou, a dvakrát to již v praxi dokázali, když se jim tam pokoušeli vnutit 8 a 25, jakkoliv to davy šotoušů předpokládají jaxi automaticky? takže souhlas s Orkym - k bližšímu metru před radošovickou jsou busy i po zrušení 154, od radošovické zůstane ML26. takže drama se nekoná, že.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 11:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Odkud víte, že z Hostivaře chtějí většinově spojení tramvají na Strašnickou? Nebude to stený případ, jako ten z opačného konce linky 22, z BH, kde taky nechtějí spojení na Hradčanskou

Demagogie, úplně stejná jakou používá Ropid.
V kauze "tramvajová linka na BH" dostali slovo jen jednotliví, konkrétní vlivní řvouni a jejich čistě osobní zájmy. Většiny lidí se nikdo neptal. Proti "ředění" a posléze zrušení 108 byl odpor na BH i v Ruzyni, ale Ropid s magistrátem za zády nedal místním šanci. MČ se angažovala jen alibisticky, neúčinně. 22 zde zajišťuje spojení na metro A stejně dobře, jako kdyby se jelo na Hradčanskou.
Na ZM, v Hostivaři a Měcholupech není většinová poptávka výslovně na Strašnickou, ani výslovně na Skalku, ale co nejjednoduššeji a nejrychleji na metro.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7320
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 11:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stížností na linku 108 se sešlo na radnici několik desítek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12090
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy Ignáci tu historii prostě neznáte a ani nečtete pozorně. Nepíšu o 108, píšu o 8 a 25, a zkrácení 22 na Vypich. Dvakrát v historii. O popularitě 108 svědčila nejlépe její obsazenost za Vypichem. VHD prostě není taxi. A zdržte se hodnocení příspěvků, pište jen k věci, jako my ostatní.
Martin: Pokud přišly jen desítky stížností, je to OK. Nikdo 108 nepotřeboval a ty desítky lidí si zvyknou. VHD není taxi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Netrollujte, nezkreslujte, neotáčejte naruby, nemanipulujte, nevytrhávejte z kontextu.
Váš popis je naprosto účelový. Chováte se jako najatý PR pracovník, ne jako normální přispěvatel do diskuse.

O té historii vím asi více než Vy, ale na rozdíl od Vás nemám potřebu si ji účelově přikrašlovat.
Vaše tvrzení, že lidi na BH nechtějí spojení na Hradčanskou, je tak nehorázně významově posunuté, že se člověk který o tom něco ví prostě musí ozvat a pisatele označit za účelového demagoga.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně ROPID těžko může prosadit všechna svá přání. Jako v Modřanech usiluje už léta o zrušení 117 a zatím naštěstí neúspěšně. A přitom by ta linka zasloužila posílit a to tam je linka 17 dopoledne a pozdě večer zcela zbytečná.
Před několika dny jsem byl v Lyonu a tamní doprava velmi zajímavá. Nejen poměrně hustá síť linek ve městě, ale dobré intervaly, nejvytíženější linka metra v neděli večer interval 2,5 minuty. Ale to jen tak pro zajímavost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3064
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Napiš sem období, kdy byla trvale 22 zkrácena na Vypich a na BH byla jen 8. Fakt by mě zajímala. A pochopitelně se to lidem nelíbilo, když jim vzali linku do jednoho směru. byť si období na BH bez 22 fakt od roku 1985 nevybavuju. Je to totéž, jako když jim dnes vzali 25 do směru druhého. To, co píšeš, není argument. Z průzkumu před stavbou Blanky jednoznačně vyplynullo, že oba směry byly zatížené stejně. Tzn. je nesmyl psát, že lidi nechtěli spojení na Hradčanskou. Dlouhodobě nechtěli a nadále nechtějí jen jednu linku jedním směrem. Výpadky spojení na BH jsou nejhorší v poslední době a nyní ještě bez možnosti je zahradit 108.

Zrušení 108 směrem k metru týden před otevřením přímé trasy k metru považuju též za podraz. Aby se nezjistilo, že tím lidé zas jezdit budou. Všechno je to koncentrování lidí někam, kam by normálně rozhodně nešli.

26 nejede jen na Strašnickou, jede k hřbitovům, k nemocnici, k velkým zaměstnavatelům na Olšanské, k tramvajím směrem na Palmovku, což je vazba, kterou v kombinaci M22+metro C+metro B prostě dáš za podstatně hrůznější čas, stejně jako ti hrůzněji vyjde 271+A+B s přestupem na Můstku...

Zkrácení 26 na Radošovickou znamená, že ta linka totálně ztrácí smysl pro řadu tramvajových cest, protože na ní přibudou jeden až dva přestupy a lidi fakt raději pojedou přes to centrum. Takže zkrácení 26 je další kapka k sockizaci tramvají. Hostivařská větev by byla jak Bílá hora, s naprosto neodhadnutelnou pravděpodobností, že něco pojede. Fascinuje mě, že Ropid je posedlý tramvajemi, jak jim dává zelenou a přitom dělá vše proto, aby jejich systém totálně destruoval. Vůbec bych se nedivil, kdyby byla 26 zkrácena a 19 zrušena. Jako oběť posvátné krávě M22.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6358
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: ROPID si může dovolit to, co mu dovolí zodpovědné osoby.
Jinak nelze bezhlavě srovnávat jednotlivé systémy VHD, protože vše závisí na konkrétních místních podmínkách, tedy od velikosti města, počtu obyvatel a hustoty obyvatel, přes charakter a hustotu sítě jednotlivých druhů dopravy, délku souprav a dalších a dalších faktorů až po finanční možnosti města.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Pokud přišly jen desítky stížností, je to OK
Je všeobecně známo, že těch, kteří si aktivně stěžují (nemyslím tím doma na kanapi) je zhruba 5-10% a zbytek prostě drží hubu. Pokud se sešlo jen na radnici P6 asi 50 stížností, tak nespokojených je 10x tolik. Určitě se sešly další stížnosti i v Rytířský.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 12:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky : Samozřejmě, ale je zajímavé vidět, jak se organizuje doprava jinde a asi s menším politickým tlakem než u nás. A více s odborností.

Já bych řekl, že by město Praha mělo více financí, kdyby nebyla předražená Blanka, předražená Opencard, nákup 250 tramvají atd.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3065
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 13:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Čím víc stížností, tím větší přesvědčení Ropidu, že koná správně ;-). Viz Radlice. My to ty lidi naučíme a né že né ;-). Jó, kdyby přišla jen jedna stížnost od nějaké hlavy pomazné, to by se děly věci ;-).
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 13:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu - nezapomeňme, že v jednom případě setrvalý odpor obyvatel a psaní stížností zabraly. Šlo o 197 a její návrat do trasy přes sídl. Písnice. Žádný jiný případ si za poslední dobu nevybavuji, ale jeden tu byl a může k němu dojít znovu.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6359
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 13:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Přesto je systém VHD v Praze vnímán jako jeden z nejlepších a je taky jako jeden s největším podílem využívání.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 13:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: To je možné. Ale ta organizace dopravy tady dle mě vázne. Z měst co jsem v Evropě navštívil se mi nejlépe cestovalo v Curychu.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 14:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Největší podíl využívání je daný hlavně celkově nižší kupní sílou, levnou lítačkou a drahým benzínem a naftou ve srovnání s příjmy. Kdo na to má, ten MHD většinou nepoužívá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Největší podíl využívání je daný hlavně celkově nižší kupní sílou, levnou lítačkou a drahým benzínem a naftou ve srovnání s příjmy. Kdo na to má, ten MHD většinou nepoužívá.

Zrovna v Praze znám spoustu lidí, co "na to mají" a mají třeba několik aut v rodině, při cestě třeba do Plzně by nevlezli do vlaku ani do busu, včetně žlutého, ale MHD se nevyhýbají. Je velký rozdíl mezi lidmi žijícími třeba i v drahých bytech v širším centru (pro které je auto často spíš komplikace) a těmi z "urban sprawlu" na hranicích Středočeského kraje.

V Praze totiž k těm faktorům přistupuje (ve srovnání s metropolemi sousedních či srovnatelných zemí, tj. s Varšavou, Vídní, Budapeští, Bratislavou...) dost nízká průjezdnost města pro automobily a z toho plynoucí velká časová nespolehlivost individuální dopravy.

Uvidíme, co se s tímhle stane po otevření Blanky a dalších kusů okruhů (podle mě se to vždycky někde ucpe, navíc tunely budou občas zavřené apod.), ale zatím kdo není úplně omezený, tak auto v určitých směrech nebo aspoň v určitých časech nepoužívá (i když "na to má").
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12091
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nebudu ti to psát. Dohledej si to sám. Bylo to v období kdy se zkoušel noční provoz od 22 hodin a nevydrželo to ani měsíc. Poprvé to pak bylo někdy kolem zahájení provozu metra A. Nezklouzávej do hysterie, prosím. Jiank to ale vidíme shodně: 19 zrušit, 26 zkrátit.
Ignác: opakuji: Nehodnoťte slohovou úroveň příspěvků, držte se fakt. Přečtete si jak píší ostatní a zkuste to napodobit.
Martin: Půvabné počty: jestliže si nestěžuje 10 000 lidí, kolik jich je spokojených?
Fkam: Tydle příklady ze zemí a měst, kde VHD využívá zlomek obyvatel jsou na nic. Nezlobte se, ale Prahu musíte srovnávat s Londýnem, Varšavou, Budapeští, ev. Vídní a Berlínem či Paříží a podobně. Ne se salóním pokusným miniprovozem jako je v Lyonu nebo Curychu. Byl jsem tam taky, kdyby někdo vyjadřoval nějaké pochybnosti.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Nehodnoťte slohovou úroveň příspěvků, držte se fakt. Přečtete si jak píší ostatní a zkuste to napodobit.

Mistře, co kdybyste nechal toho trollování. Hodnotil jsem v první řadě obsah, který by šel označit i méně zdvořile, než jako demagogie.
Když si to přejete, tak se tedy opravím.

Káem - Odkud víte, že z Hostivaře chtějí většinově spojení tramvají na Strašnickou? Nebude to stený případ, jako ten z opačného konce linky 22, z BH, kde taky nechtějí spojení na Hradčanskou

Tvrzení, že na BH nechtějí spojení na Hradčanskou je nehorázná, nestydatá, obludná lež.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : S Vámi nemohu souhlasit, že v Curychu je salónní miniprovoz, takový dopravní systém jako v Curychu jsem nikde jinde neviděl.

Nicméně v porovnání s Budapeští či Bratislavou nebo Sofií, kde jsem také byl - Praha vyhrává, co do kvality přepravy, rychlosti a dostupnosti.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12093
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na svůj názor máte Ignáci samozřejmě plné právo a nikdo vám ho (právo i názor) neupírá. Neviňte ale mě, že realita je jinde, ano? Fkam: Curych byla trochu literární nadsázka - prostě měli bysme to srovnávat s místy, kde jsou podobné výkony. a to Curych není. U té Budapešti bych trošku polemizoval... mě se tamní systém velmi líbil. Brněnský se mi však líbí víc Nicméně souhlas, Praha je z hlediska VHD v podstatě zlatá a je jen třeba dbát aby se to různými optimalizacemi ze školních lavic a diplomových prací či od map od stolu nezhoršilo.


(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : Budapešť má dle mě docela zajímavou tramvajovou dopravu, je je fakt. Ale tamní metro to je síla a to za kvalitní přepravu nepovažuji. A co jsem byl v Bratislavě v prosinci 2011, tak tam pomalu zavírají tramvaje, k Hlavné stanici se již nejezdí, tak doufejme, že tam tramvaje neskončí definitivně. No jo srovnávat se s Německem ani Švýcarskem nemůžeme, ale taky bych řekl že v rámci střední Evropy jsme na tom s dopravou dobře.
Já už tu psal, já preferuji více linek s rozumným intervalem do více směrů, takže asi Ostrava se mi líbí. I když Švýcarsko je moje srdeční záležitost.

Spíš by se mi líbilo, kdyby ROPID více komunikoval s občany a přímo na ně směřoval různé ankety,průzkumy, aby i lidé měli možnost se podílet na plánování linek apod.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Mistře, Vy a realita, to se nerýmuje.
Vaší hlavní předností jsou vize opřené o pečlivě vybrané útržky reality a na potlačování těch částí skutečnosti, které do vizí neladí. Určitě není náhodou, že zrovna Vy tak vysoko oceňujete práci Ropidu, když uznáváte podobně pokřivený způsob reflexe skutečnosti.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12094
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Ostatně, k té BH - znovuzavede-li se 108 nebo 25 na BH nabo jiná varianta spojení BH s Hradčou, rád uznám prohru. Do té doby bohužel mám pravdu já, soudě podle linkového vedení.
Fkam: udržení starých vozů metra ve mě vzbuzuje spíš obdiv než opovržení, právě tak intervaly , v nichž metro jezdí. Bratislava je na tom zle, a intervaly v Ostravě jsou jen o kousek méně než skandální. pravda, bylo to horší, ale stejně - na Dubině máte 7 linek, ale v podstatě dva použitelné směry. Ale to už jsem tu psal.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam - kdyby ROPID více komunikoval s občany a přímo na ně směřoval různé ankety,průzkumy, aby i lidé měli možnost se podílet na plánování linek

Před časem jsem nějakou anketu Ropidu viděl. Některé otázky byly položeny tak, aby dávaly návod ke "správné" odpovědi. Než takovéhle ankety, to raději nic.
Mně by stačilo, kdyby se víc pracovalo s objektivními průzkumy chování cestujících a kdyby se reálné preference cestujících braly vážně.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 15:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem : Ano třeba v Miláně jsem potkal tramvaje z roku 1927 a ve velmi dobrém stavu. Ale v Budapešti to je katastrofa - poruchy velmi časté, zvenčí zrezivělé, občas dveře se neotevřou, alespoň tak to bylo při mé návštěvě v srpnu 2010. Intervaly jsem shledal dobré, ale jak říkám - špatně udržované vozy.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - k té BH - znovuzavede-li se 108 nebo 25 na BH nabo jiná varianta spojení BH s Hradčou, rád uznám prohru. Do té doby bohužel mám pravdu já, soudě podle linkového vedení.

Takže kdo nedokáže překonat moc Ropidu a sílu teoretického ropidího vizionářství, ten to nechce?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12095
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Víte, nevěřím, že byste uznal nějakej průzkum jako objektivní, pokud se bude rozcházet s vašimi představami, když jednim dechem napíšete "Některé otázky byly položeny tak, aby dávaly návod ke "správné" odpovědi" . Omlouvám se, že jsem učinil hodnotící příspěvek, ale tak to s vámi prostě je. Já jsem ochoten uznat své omyly a na potvrzení toho se různě sázím a podobně (viz prodloužení nočního provozu a ostatně i ta BH výše). Vy ne. vy prostě furt hledáte nějaké tajemné síly ("kdo nedokáže překonat") místo abyste prostě přiznal rozpor s praxí. Nikdo by vám za to hlavu neutrhl, mýlit se je lidské. ne však na mýlce trvat, že jo.


(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3066
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Jó, to byla ta anketa cca ve smyslu, jestli chcete POMALÉ cestování pomocí více linek s DLOUHÝMI intervaly do více směrů, nebo RYCHLÉ cestování méně linkami s KRÁTKÝMI intervaly... Jsem taky zaškrtnul za bé ;-)

Aneb klasika: Průzkum veřejného mínění
Osoby: Sir Humphrey Appleby a Bernard Woolley

Předložená ukázka otázek a odpovědí:
První příklad:
1) Znepokojuje vás počet mladých lidí, kteří nemají práci?
- Ano
2) Znepokojuje vás nárůst kriminality mezi mladistvými?
- Ano
3) Myslíte, že na školách je nízká disciplína?
- Ano
4) Myslíte si, že mladí lidé ve svém životě uvítají trochu autority a vedení?
- Ano
5) Že se rádi chopí příležitosti?
- Ano
6) Byl byste PRO zavedení branné povinnosti?
ANO!

Druhý příklad :
1) Znepokojuje vás hrozba války?
- Ano
2) Znepokojuje vás rostoucí zbrojení?
- Ano
3) Je nebezpečné dávat mladým lidem zbraně a učit je zabíjet?
- Ano
4) Je špatné nutit lidi, aby se chopili zbraně proti své vůli?
- Ano
5) Byl byste PROTI znovuzavedení branné povinnosti?
ANO!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12096
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Rychlé cestování s mnoha směry a nízkými intervaly prostě neexistuje. Bylo by nefér se na to ptát.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
Pavel_Hasenkopf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nechceš si to se mnou prohodit? :-)
Don´t feed the Káem.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - V čem podle Vás spočívá pochopení reality? V přijetí teze, že Ropid organizuje dopravu moudře a v souladu s potřebami cestujících? Nebo dokonce v tom, že se poctivě zabývá stížnostmi obyčejného plebsu a snaží se sám od sebe napravit vyjímečné přehmaty?
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm anketám. Zajímavá je tato anketa z roku 2008.

Jaký byste zvolil/a model sítě linkového vedení?
1) méně linek s krátkými intervaly (kratší čekání, více přestupů) 65%
2) více linek s delšími intervaly (méně přestupů, delší čekání) 35%

Máte-li možnost si vybrat, použijete raději:
1) přímé spojení, ale někdy s delší dobou jízdy 62%
2) spojení s přestupy a většinou i kratší dobou jízdy 38%

Zajímavé je, že v druhém případě i přes návodnou otázku 62% odpovědělo "přímé spojení".
U cest výhradně v rámci tramvajové sítě mi není jasné, jak by spojení s přestupem mohlo být obecně kratší a bez přestupu obecně delší.
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 16:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM:
Bratislava je na tom zle, a intervaly v Ostravě jsou jen o kousek méně než skandální

Jen tak namátkou jsem koukl na dvě linky z Dubiny. Obě po deseti minutách, to je skandální?
22.11.1962 - 19.12.2011
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 17:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Dubině jezdí v Pdš linky 4, všechny po 10 min.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 18. ledna 2012 - 19:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PH: Myslíš vyměnit bezútěšný obor dopravní za stejně bezútěšný obor právnický? :-)

Ignác: Ta anketa jen ilustrovala, že lidé raději přímá spojení, přestože jim k nim byla nesmyslně připsána delší doba jízdy, byť by to logicky mohla být maximálně delší doba čekání. I když, jak víme, doby čekání v součtu přestupů jsou vždy v průměru shodné, spíše delší, než doby čekání na přímý spoj.

Lidé chtějí přímý spoj s krátkým intervalem. Oboje splnit nelze. Když plním jen krátký interval, zhoršuju směry. Když plním směry, často zhorším někde interval. Ale tam mám určitý prostor zvaný sprosté "proklady", kterým to mohu eliminovat.