K-report
 

Nehody  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Tramvaje a metro » Nehody « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Nehody do 10. 10. 2012TMB60 10-10-12  09:06
Archiv diskuse Nehody do 19. 10. 2012Jmb60 19-10-12  11:37
Archiv diskuse Nehody do 21. 10. 2012Jmb60 21-10-12  14:03
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 14:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď platí tvrzení zde diskutujících, že někoho napadám
Je jedno, jest-li se vzbudil v okamžiku střetu nebo 2 m před


běž raději na pivo!
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 14:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duši, kde sedíš? Dojdu za tebou
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4665
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 17:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: "...ze zprávy je jasné, že v době nárazu nebyla v činnosti brzda..."
Zpráva DI - "...v 19:17:38 hod. je registrováno použití provozní brzdy; v 19:17:38 hod. je registrováno použití nouzové brzdy..."

Kam až hodláte zajít ? A teď nemyslím hospodu, protože v té už jste dnes zjevně byl...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 18:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš se stále neozval, tak jsem ještě nevyrazil.

Zpráva DI -
–řidič tramvaje odjel za zastávky Lesnická v 19:17:30 hod.;
–následoval plynulý rozjezd na rychlost 29 km·h-1 na dráze 32 m;
–v 19:17:38 hod. je registrováno použití provozní brzdy;
–v 19:17:38 hod. je registrováno použití nouzové brzdy;
–vznik MU je registrován v 19:17:38 hod.


Dále ve zprávě uvedeno
do místa srážky dosáhla rychlosti 29 km·h-1, kde byla aktivována nouzová brzda.

Z výše uvedeného, dle mne plyne, že páka řadiče dle zprávy přesunuta v okamžiku nárazu, tj že tramvaj začala brzdit až po střetu

(Příspěvek byl editován uživatelem Jmb.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 18:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak by to asi bylo napsáno v trochu jiném pořadí, že...
Každopádně Apex, nebo to, co je nositelem času v brněnských tramvajích (RIS), jede po vteřinách a vteřina se jak známo dále dělí na desetiny, setiny, tisíciny... atd., tj. tramvaj klidně mohla začít brzdit plnou vteřinu před srážkou a za tu dobu trajf ujel 12,5 metru.
Přidej minimálně vteřinu reakční dobu řidiče, je z toho 25 metrů a to pomíjim dobu reakce brzdového systému.
Registrace použití brzdy je čas provedení zápisu v tachografu o tom, že byla přesunuta páka řadiče do brzdy a logicky tak nemůže být shodná s "detekcí" překážky na trati.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 19:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Demon3, vzbuďte se, už se tu druhý den bavíme jen o zprávě DI a tramvajákovi jedoucím ZC na Lesnou, tak nám tu nevykládejte o trolejbusákovi a podobných pohádkách. Radši nám řekněte jako odborník, po jakém čase začnou účinkovat brzdy na voze T6 po přesunutí do polohy nouzová brzda. Je jasné, že v popisu jevy od 37,50 vteřiny do 38,49 vteřiny jsou popsané jako jevy v 38 vteřině. Vejde se do toho intervalu i působení brzd vozu typu T6?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 19:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko, Fkam: Naprostý sohlas. Takové to levé odbočení, kde jsou u auta rozbité dveře a tramvaj škrábanec na nárazníku. Pojištovna to zatáhne a jede se dál. Lidi jsou i psychicky horší.
Jinak samozřejmě nikomu nehodu nepřeju.

S Brnem se shodneme na tom, že nikdo si za pult nesedá s tím, že někoho sejme. Že tramvaják jezdí s pocitem, že je v tanku je veřejně známý a taky se tím někteří řídí a podle toho vypadají reakce na některé situace. Tím nechci říct, že většina nedělá opravdu vše proti nehodě.}
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 20:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 - tramvaj klidně mohla začít brzdit plnou vteřinu před srážkou

nemohla, protože by se všechny události nevešly do 1 vteřiny, zápis DI se dá transformovat do této podoby:

–v 19:17:38 hod. je registrováno stále použití páky v poloze jízda;
–v 19:17:38 hod. vznik MU - spřáhlo rozráží dveře a devastuje schody, spotřebováno tak málo energie, že se to neprojeví na rychlosti tramvaje;
–v 19:17:38 hod. je registrováno použití provozní brzdy;
–v 19:17:38 hod. je registrováno použití nouzové brzdy;
–v 19:17:38 hod. je registrován vznik MU skokovým snížením rychlosti;
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4672
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 21:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb 491: Právěže nebavíme, to jen vy tu rozvíjíte své konspirační teorie...
Jmb 492: Zase jen vaše spekulace od reality dost vzdálené...
Můj poslední příspěvek na tohle téma, když už vás i ostatní odepsali...

9001: S dovolením opravím tvůj příspěvek z "že tramvaják jezdí s pocitem, že je v tanku je veřejně známý" na "že tramvaják jezdí s pocitem, že je v tanku, se mezi námi neznalými veřejně traduje".
Takhle to realitě odpovídá víc.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 21:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Pouze interpretuji názory řidičů z modrých. Aspon takhle vyznívají názory řidičů na modrých.

Jinak upřímně. Co řidiče v tramvají může ohrozit? Jiná tramvaj, nákladák od Tatry výše. Osobák, transit a podobně ani neucítí.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4675
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 21:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem si vědomej, že by někdo z "modrejch" takhle vystupoval.

Nemyslim, že nějakej pocit "bezpečnosti" má u někoho vliv na chování v provozu. To můžou bejt maximálně silácký řeči.
Ve skutečnosti brzdíš i očima před sebemenší překážkou a myšlenky o velikosti nebo bezpečnosti ti ani nestihnou naskočit...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 23:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedno (snad poslední) podotknutí, Duš zde zmínil protijedoucí tramvaj, nepodařilo se mi najít postavení po střetu této tramvaje, jen vyjádření DP v době, než bylo uveřejněna zpráva DI

„Kromě tramvaje jedoucí směrem na Lesnou do trolejbusu linky 37 mohla vrazit i tramvaj v opačném směru. Řidiči se naštěstí podařilo stroj ubrzdit. Podle dat z tachografu řidič druhé tramvaje brzdil dvakrát. „Dostal zelenou, brzdil, rozjel se a pak brzdil nouzově. Zjevně váhal a nevěděl, co udělá řidič trolejbusu“

Nouzové brzdění patrně ne z důvodu nebezpečí od trolejbusu, ale od protijedoucí tramvaje
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 00:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začnu tím, že s tramvají jezdím teprve 11 let, ale za tu dobu jsem nepoznal nikoho z kolegů, co by schválně někoho zrušil, i když se to o nás obecně říká. Vždycky je první reakcí odvrácení nehody. Pokud ale někoho trefím naprosto nečekaně, třeba že najednou bez blinkru a rozhlídnutí odbočí vlevo, už nemá cenu brzdit nouzově, když ke střetu už došlo a vlastně mu jen hobluju bok. V takovým případě zastavím provozní brzdou a pro cestující to může vypadat, že jsem moc nebrzdil, a že jsem to možná i udělal schválně. Je to pro ně ale lepší, jak zabrat za brzdu a nechat je popadat. A docela mě tady dojímají kecy, že se tramvaják na Lesnické nevěnoval řízení. Čumět do zrcátka, zavřít dveře, zadat jízdu, kouknout doleva, znovu doprava, jestli netáhnu ženskou za kabelku a je to. Takhle se prostě jezdí. Fakt nemůžu vidět obě strany naráz. Kdysi jsem měl zaviněnou nehodu, je to už spoustu let, kdy jsem se plížil rychlostí 30 km/h za trolejbusem s odstupem asi 35 m. Vpravo jsem si potřeboval zkontrolovat, jestli netrefím auto, jehož řidič mě očividně nevnímal. Na moment jsem se na něj koukl, když trajfu vypadla faja a jeho řidič to na místě zašlápl. Z rychlosti 30 km jsem brzdil nouzovou brzdou přes 30 m, než jsem trolejbus nabral a posunul ho o pár metrů kupředu. Cestující z jeho zadních sedaček ještě o něco dál... Ona po střechu narvaná kačena zas tak dobře nebrzdí... Vina byla jednoznačně na mé straně, kvůli nepozornosti. Ale já se musel kouknout vpravo na to auto. To je prostě okamžik. Nemyslete si, že onen řidič na Lesnické zavřel dveře a měl před sebou tunel a nic jinýho ho nezajímalo. Třeba se koukl vlevo, nic zvláštního tam nebylo a pak se musel věnovat něčemu na pravé straně. Tak či tak, jel na zelenou a je z obliga. A plnej knedlík tomu dal proto, že se rozjížděl do kopce a potřeboval to rozjet na co nejvíc, aby mohl výběhem přejet křížení, a aby se mu to během toho výběhu "nezastavilo". Ten shora nemusel tolik přidat, protože to má mírně z kopce. Tak se prostě jezdí... Jo a jak tu jeden z těch chudáků psal o tom, že vezmou k DPmB kohokoliv, tak bych ho chtěl ujistit, že ty časy jsou dávno pryč. Už když jsem přišel já, dostávala se k podniku skrz psychotesty asi 1/3 zájemců, z kterých další 2/3 odpadly po dalších zdravotních a psycho testech na externí klinice. No a pak se ještě čas od času stane, že si člověk tímto vším projde a stejně se sesype během kurzu a odchází se slovy, Jak někdo tuto práci může dělat? Takže na začátku máme 100 uchazečů o zaměstnání a na konci 10 absolventů. I když on to vlastně konec není. Po čtyřech letech z těch desíti lidí dá 5 výpověď, protože skončila doba, na kterou byl smluvně uvázán a už po výpovědi nemusí platit desítky tisíc kurzovnýho.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 11:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedno podotknutí ke zprávě DI, kde se píše, že tramvaják nemohl trolejbus vidět. Ona to mohla být pravda v onen den a hodinu, nejsem astronom, slunce mohlo být v takové poloze, že oslněný tramvaják nemohl opravdu trolejbus vidět, neboť v okamžik odjezdu od zastávky pohlédl vlevo a oslepl následkem oslnění. V tom případě nemohl vidět nic a je tu otázka, proč pokračoval v jízdě až do okamžiku střetu, když nic neviděl.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 15:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl_bb - rozumný příspěvek, souhlasím. Ovšem, někdo prostě nechápe.
Nejlepší dopravu mají v Curychu
Nejlepší dopravce Student Agency
Nejlepší silnice ve Švédsku
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 13:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Čumět do zrcátka, zavřít dveře, zadat jízdu, kouknout doleva, znovu doprava, jestli netáhnu ženskou za kabelku a je to."

Takže jezdíte poslepu klidně 8 sekund?
A za tu nehodu s kachnou jste si odseděl kolik?

Plnej knedlík kvůli kopci? No že tam je teda krpál.

Jinak že (jinej!) chlap za pultem pustil brzdu, když už to vypadalo, že mu oběť z kolejí ujede, to jsem viděl na vlastní oči, ale klidně připustím, že to byl jedinej, kterej to kdy v Brně udělal.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 13:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter 374: A nabořil tu oběť? Nebylo to třeba proto, že pustil brzdu tesně před zastavením, aby mu nepopadal substrát?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 14:20:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ono když se vám při nouzovém brzdění někdo ve voze zraní, tak je mnohem lepší tu "oběť" nabořit (než aby od nehody ujela). To v těchto situacích naznačují i vyšetřující policisté.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 15:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nám toto říkali, rozhodně nechci zažít takovou situaci, abych musel použít magnety.
Nejlepší dopravu mají v Curychu
Nejlepší dopravce Student Agency
Nejlepší silnice ve Švédsku
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4678
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 16:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Se mě fakt líběj komentáře od borců, co viděli tramvaj leda v učebnici, ale jinak všechno viděj, všechno znaj a všude byli třikrát...
Vrať se na Novinky, tam ti budou někteří i přitakávat.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 18:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový pocit, jak kdyby Deleterovi, Mauriciovi a Jmb-ovi někdy v minulosti tramvaják přebral holku, tak teď na ně prostě plivou pod záminkou "snahy o objektivitu" a "vysvětlení rozporů".
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1477
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 19:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak že se svět netočí okolo sexu . Od řešení nehod jsme došli k tomu, že těm co si stěžují, tak jim tramvaják přebral holku. Luxus.

Osobně si myslím, že ta diskuze je zbytečná. Tramvaják a šotouš nikdy nepřizná, že tramvaják mohl něco udělat víc a i při jasné vině se bude obhajovat Stačí Ostrava, kde řidiče odsoudili, za to že srazil dítě na přechodu, protože kolem kolony jel jako prase. Ostravská jednokolejka je kapitola sama pro sebe. DPO tam měl zabezpečení JŘ, který dotyčný nerespektoval.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 19:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se stalo před 33 roky, to je už dávno promlčený ...
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 23. října 2012 - 20:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter 374: Tak nám tady vysvětlete mladý muži, jak by se to mělo dělat, aby člověk hlídal pravou i levou stranu, čímž myslím i zadní dveře souravy a přitom věděl co se mu děje před vozem? Rád se nechám poučit... Způsobem, který jsem popsal jsem nikdy při rozjezdu nikoho nepotahal, ani nesrazil. Tramvaj není osobní auto, kde prakticky stačí při rozjezdu čumět dopředu.
Nehoda s trolejbusem mě stála 1.000 Kč na místě, výměnu vozu a za nějakou tu hodinku jsem byl zase na trati, protože tam nebylo žádné zranění. Zkuste si změřit, kolik je 35 m a kolik je asi rychlost 30 km/h a zamyslete se, jestli na dané situaci bylo něco nebezpečného.
Se mi líbí, jak šotouši a vlastně i všichni ostatní říkají, jak by se to mělo dělat, že ti tramvajáci jsou divní, a že oni by to dělali úplně jinak a když se pak k řízení tramvaje dostanou, dělají to úplně stejně jako ostatní tramvajáci a teprve potom pochopí, že jinak to dělat ani nejde. Pokud jste duševně v pořádku, přijďte taky řídit tramvaj a ukažte nám, jak se to dělá.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 24. října 2012 - 02:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Diskusní faul jak prase. On tady někdo tvrdí, že ve jmenovaných případech za to tramvajáci nemohli?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4680
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 24. října 2012 - 06:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S499: Však on 9001 je taky jeden z těch o kterých píšeš, takže se ozvat musel...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1478
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 24. října 2012 - 08:23:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Tak fáma o tom, že mě nechala tramvajčka je už i tady :D. Je to lež, ale to nikomu nevysvětlíš
UT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.89.227.234
Odesláno Středa, 24. října 2012 - 16:25:04    Odkaz na tento příspěvek  

Majkl_bb: Takže 35 m z 30 km/h? Núdzovou brzdou? A ten trolejbus ste napriek tomu ešte "pár metrov" posunuli? Tak to ste asi nemali platiť nič, pretože tramvaj s takto účinnou brzdou nepatrí do premávky.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 24. října 2012 - 20:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

UT: Ono to bylo v zimě a nejspíš byly koleje posolený, protože se mi tam tehdy sklouzly nějaký podvozky. Jinak by to samozřejmě zastavilo rychleji.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 10:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten sprosťák 1060: Ano, nabořil na zadní rožek, kdyby brzdil dál, tak se prostě nic nestalo. Přibrzdil si a jak viděl, že už oběť mizí, tak pustil brzdu (to jsem prostě viděl, Demone, s tím nic neuděláš) a bez brzdění narazil. Pak dobrzdil.
TMB: Brzdil provozně, ne nouzově.
Fkam: no tak to počítej s tím, že to brzo nastane
Demon3 4678: to je trapný i na tebe.
Sprosťák 1061: Na tebe to není ubohý, na tebe je tohle megavýkon.
Majkl_bb: na dané situaci nejspíš něco nebezpečného bylo, když to skončilo nehodou, ne? Jinak bez problémů přiznám, že jsem nevěděl, že máte zadní dveře soupravy vlevo. Jak byste pak jezdili s busem? Tam totiž k tomu všemu stejnýmu ještě navíc musíte při výjezdu ze zastávky, na rozdíl od šmirglu, dávat přednost. Tramvaj bych si aj zařídil, ale asi by mi neseděly směny a pětinovej plat.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4682
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 11:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Nepotřebuju s tim dělat nic, prostě ti nevěřim. Smiř se s tim.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 11:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter: Jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem...
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4191
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 11:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám tady vysvětlete mladý muži, jak by se to mělo dělat, aby člověk hlídal pravou i levou stranu, čímž myslím i zadní dveře souravy a přitom věděl co se mu děje před vozem?

A co si tu pravou stranu zkotnrolovat před odjezdem? Jestli tedy chápu, že ti šlo o to, jestli někdo není přivřen ve dveřích. Já, jakožto nešalinář, bych v tom případě asi volil postup: Čumět do zrcátka, zavřít dveře, kouknout doleva, znovu doprava, jestli nepotáhnu ženskou za kabelku, zadat jízdu, a je to.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 12:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je asi moc složitý, Roberte.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 12:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Mně je fuk, čemu věříš, nebo ne. Já vím, co jsem zažil. Ty si myslíš, že víš líp, než já, co jsem zažil? To seš teda velkej frajer, tebe je za pultem škoda.
Majkl_bb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 12:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert: Já taky nenapsal, že tam dám plnej knedlík. Stačí odbrzdit a zadat první stupeň. Pak člověk stihne všechno zkontrolovat a než se souprava začne skutečně rozjíždět, už kouká dopředu a může tomu dát. Kdyby teprve potom zadal jízdu, buďto by rozjezd dlouho trval, nebo by musel přidat víc, čímž by došlo po rozbrzdění k cuknutí. Ale to nemá cenu tady vysvětlovat, protože většina šotoušů ví, že se to má dělat úplně jinak, protože četli teorii, nebo umí dokonce i řídit osobní auto.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 12:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://nextlol.com/images/26931-please-do-not-feed-the-trolls.jpg
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4684
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 17:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A milý Watsoni, teď mi zkuste vysvětlit, jak bezpečně poznam u stojící tramvaje, jestli tu ženskou za tu kabelku fakt nepotáhnu, když ta ženská stojí zakryta dalšíma deseti ženskýma s minimálnim odstupem od tramvaje ? Jestli mi poradíte abych v takovém případě neodjížděl, tak předem děkuju za radu, protože takový postup opravdu kolikrát nejde použít.
Takhle se právě spolehlivě pozná ten rozdíl mezi těmi co znají a mezi těmi o tom jen krafou, že pane Deleter...
Zkrátka uvedený postup "čumět do zrcátka, zavřít dveře, zadat jízdu, kouknout doleva, znovu doprava, jestli netáhnu ženskou za kabelku" bych osobně doplnil jen o detail, a to "...zavřít dveře při současném čumění do zrcátka, kouknout doleva, zadat jízdu...".
První kouknutí doleva je kvůli pěším přebíhačům před tramvají a druhé kvůli debilům, co musí mermomocí předjet zleva tramvaj stojící v zastávce, což je nešvar, který se velmi silně rozmohl a za který bych bez diskuze zabavoval papíry okamžitě na místě.

Deleter: Díky za poklonu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 25. října 2012 - 20:53:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 - souhlasím.
Taky jsem si všiml, že prostě ne vždycky mohu vidět úplně všude.
Nejlepší dopravu mají v Curychu
Nejlepší dopravce Student Agency
Nejlepší silnice ve Švédsku
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 09:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, abych to trochu uzavřel, protože se z konkrétní situace rozvinula poněkud obecná debata.


Řidičů MHD a zejména šalinářů (doufám, že to může znít i nepejorativně) si vážím, já bych to prostě nemohl dělat, nemám na to. Nervy zejména, vozit krom standardu taky krexxxny, vysxxxrače a celou šichtu se snažit ty stejný mimo vlastní vozidlo nenabourat, nesrazit a nepřejet. Podle mýho je to podstatně náročnější, než učit na prvním stupni ZŠ, což znám a taky bych to nemoh dělat, protože bych po týdnu seděl buď v Černovicích, nebo v Bohunicích.

Takže hodně šťastných tkm a pevný nervy. Díky.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7663
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 15:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové Deleter, Jmb a Mauricio nejsou ochotni mluvit o svých řidičských oprávněních a řidičské praxi.

A proč bych o tom měl mluvit? Za prvé nevidím důvod, proč to do této diskuze vnášet, když to s tím nesouvisí, a za druhé, jediný, proč to chceš vědět je, aby ses mohl ujistit, že jsi ještě pořád něco víc, než ostatní, protože máš papíry na to, na to a dokonce i na to, což někteří asi nemají. Nebo to tak na mne alespoň působí. A za třetí, ty stejně nepoznáš, jestli napíšu pravdu nebo jestli si to vymyslím :-) Ale můžeme to zkusit - za letošní rok jsem najel 14 300 km v autě, 35 km v autobusu, 150 km ve vlaku a 2 km s tramvají.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 10:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: No, jestli někdo krafe, tak o tom, že po sedmé večer jsou na zastávce Lesnická směr Čertova Rokle davy lidí, znemožňující koukat při rozjezdu dopředu.

Za předjíždění šaliny zleva souhlas, papíry pryč. Osobně jsem (věřte - nevěřte) zažil situaci na zast. Geislerova, kde pako v mírným oblouku takto předjíždělo tram ve směru Líšeň, jenže ouha, v protisměru jela jiná tram, tak to milé pako vrzlo do protisměrného jízdního pruhu pro auta, ale tam, bůhvíproč, taky něco jelo, takže to dobře dopadlo jen náhodou. Ten by si zasloužil důkladně profackovat hned po tom incidentu, aby si zapamatoval, že takhle ne.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3961
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 05. prosince 2012 - 16:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je toto - http://www.novinky.cz/krimi/286891-v-praze-se-srazily-tramvaje.ht ml?

To foto rozbitých 14T a 15T je zřejmě autentické...(?)
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 05. prosince 2012 - 16:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, autentické.
Odkaz na další server.
Princezny by měly zůstat zazděný.
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.204.115
Odesláno Středa, 05. prosince 2012 - 17:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

Škoda nové Forcity a zraněného řidíče.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 05. prosince 2012 - 17:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15T 9236 a 14T ????
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
rg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.143
Odesláno Středa, 05. prosince 2012 - 19:14:18    Odkaz na tento příspěvek  

15T 9236 a 14T 9163
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3009
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 16:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes okolo 14:50 v Ostravě mezi zastávkou Dr. Malého a Náměstí Republiky došlo ke kolizi tramvaje KT8D5.RN1 č. 1505 linky č. 2 s automobilem, jehož řidička chtěla odbočit doleva a jaksi se zapomněla podívat do zrcátek.
Výsledek: předek auta na padrť, u tramvaje vpředu rozpáraný předek pravého boku + u dveří pokřiveno.
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Milan13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 19:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaj v Praze srazila ženu, její stav je vážný
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 31. prosince 2012 - 10:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silvestrovská ranní nehoda v Praze na Hradčanské