K-report
 

Archiv diskuse Pražské autobusy do 26. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 26. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 01:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley1: Hezky! A o víkendu pojede do Týnce a Prosečnice, je teď takový "putovní"

Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 06:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

služebák...


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 07:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásná fotka!

PAPÍROVÉ MODELY AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ

Kde jinde :-) Ropid, DPP
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8080
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 11:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nin:
Jen podotýkám, že se jedná o 18 let starý autobus, který neprošel jakoukoliv generální ani velkou opravou. Když v polovině 90. let začaly jezdit Citybusy, pamatuju si, jak se tvrdilo, že se po pár letech rozsypou. Nakonec ty z první série Euro 2 vydržely bez oprav skoro dvakrát déle než Ikarusy. Bohužel se to nedá říct o Citybusech Euro 3... to jsou strašný škopky.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4041
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 11:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

první série Euro 2 vydržely bez oprav skoro dvakrát déle než Ikarusy

Ikarusy byly vyřazovány ve valné většině předčasně kolikrát ani ne v polovině životnosti. Většina jich byla prodána do východních zemí, kde jezdily ještě mnoho let nebo dodnes jezdí. Velký odběratel bylo Bulharsko především DP Varna.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5374
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 11:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když v polovině 90. let začaly jezdit Citybusy, pamatuju si, jak se tvrdilo, že se po pár letech rozsypou. Nakonec ty z první série Euro 2 vydržely bez oprav skoro dvakrát déle než Ikarusy.

Změnit léta a značku autobusů, tak se histore opakuje.:-)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
janoro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.172.149
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 11:34:12    Odkaz na tento příspěvek  

Noční úlovek z období povodní:
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 13:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pěkné, škoda že už nejezdí 6081

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 17:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Je to sice pravda, ale zrovna 3004 není dobrý příklad. Má ze všech CB najeto nejmíň a celý svůj život trpí svou atypičností a svým letním provedením.

CB E3 by nemusely být v takovém stavu, kdyby se na nich dělala údržba, jaká by se dělat měla. Nebo je snad normální, že zrezlý spodek začnu řešit až v momentě, kdy vyhnilou dírou v jeklu prostrčím prsty ? Jako reakce na toto čeká všechny SORy NB obnova nástřiku spodku.

www.doz.estranky.cz - opravy pražských autobusů
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 17:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr_proper: Martin měl podle mého úsudku spíš na mysli práskání rámů a to že 3004 je naprostý atyp, tak to všechna čest že u DPP pořád slouží.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 18:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek Kubík: V té větě je nejdůležitější tvrzení "Má ze všech CB najeto nejmíň"

www.doz.estranky.cz - opravy pražských autobusů
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 18:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To máte pravdu, ale i tak už mohl být dávno vyřazen. U DPP prototypy či jiné atypy v provozu dlouho nebývaly a vám taky všechna čest. Protože vaše stránky jsou velmi zajímavé.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4192
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 18:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a navíc 3004 je kačerovskej mazel, který stoji pořád pod střechou...

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Maxipes_fík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 21:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maska s delfínem ale není pro 3004 původní
Jinak pěknej kousek

Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 21:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazel bych ani neřekl. Kačerov by to už dávno nechal poslat do šmelcu, kdyby to nemělo tak málo najeto a nebylo v tom dost investic. Pokud vím, tak na hale stojí hlavně kvůli zimě, protože to má dost slabé topení a jak je u DP zvykem, nějaký čas ani nefungovalo. Když si to auto opravdu dobře prohlédnete, zjistíte, že zas tak dobře nevypadá.

Marek kubík: Děkuji.

www.doz.estranky.cz - opravy pražských autobusů
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8081
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 22:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr proper:
Nemusíme od 3004 chodit daleko, například 3006 se těší ještě dobré kondici.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 23:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už ten řepák 3006, tak 3049 nebo 3058 taky nejsou špatné :-)

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 23:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 170 v kloubech - Zřejmě poprvé v historii, co za běžného provozu TRAM (žádná výluka či nehoda) jely na Barrandov kloubáky.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9103
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 10:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3006 v dobré kondici? Tak možná vzhledem, jinak to je denní abonent odtahu tatrou.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
7012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 1-2012
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 14:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Re: Klima 41+4
Celovozová: 2031-2045,3186-3189(nejsou v běžném provozu),3515-3520
klima u řidiče: 2011-2030 - slabá účinnost, není dostatečně oddělena kabina od salonu ze kterého jde horko.
To samé je problém ochlazovačů v busech DP, kdyby ochlazoval hermeticky uzavřenou kabinu řidiče tak by k něčemu byl, takhle je ........
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4032
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 15:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby... Tak by se stejně za současného stavu nevyřešil problém s velmi častým doplňováním vody do nádržky, čištěním nádržky a údržbou zařízení.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4044
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 16:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě, a to ještě když to člověk vidí rozebrané co je vevnitř za sajrajt v tom Trav-I-Coolu, a zná učinnost tak si používání rychle rozmyslí.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4033
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 21:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, to je o zánět dutin nebo spojivek, případně ještě něčeho horšího. V podstatě to ten sračkomet rozstřikuje vodní mlhou a to hrozně rádo cestuje až do plic a těch několik hodin pobytu v tom určitě není nic nezávadného...
Mám dokonce neblahé tušení, že se pro provoz mají používat do vody i nějaké desinfekční tablety, případně zařízení pravidelně čistit jako se čistí například Aquajoy a podobné přístroje. Ne to jenom namontovat, zapsat si do statistiky prázdných gest pár hurá čísel, nezapomenout svolat šik novinářů, samozřejmě autobus předtím podrobit trojímu úklidu a čištění a pak se plácat po ramenou.

Jak už jsem říkal, já to rozebíral komplet jednou-dvakrát za rok a důkladně jsem vyčistil vrtuli, celý průduch, odpojil dráty a celý ten spodek jsem vždycky drhnul pod horkou vodou. Vodní rozstřik jsme nepoužívali a jako větrák ten vyčištěný bazmek sloužil dobře. Když se to vždycky rozebíralo, daly se opravit i štelovací výdechy, které byly většinou předtím nefunkční.
To pvní čištění bylo extrémně záživné, pro vodu jsem se otočil několikrát s úplně černým kýblem. Potom už to bylo víceméně jenom šolichání prachu.
Trav-l-cool jsem měl radši než ten novější Bycool Dyrna nebo jak se tomu nadávalo, protože šel zapínat a vypínat z místa řidiče kolébkou. Bycool jen nahoře tlačítky na víku s výdechy, takže za jízdy bez zvednutí se ze sedačky jsem na to ani já nedosáhl.
------------
Podobně skončí i celoklimatizované vozy, pokud jim u Podniku nebude věnována péče o klimatizaci, jakou předepisuje výrobce, nejlépe s o něco zkrácenými intervaly kvůli zvýšené prašnosti prostředí v Praze.
Budou se muset pravidelně měnit filtry, kontrolovat funkci chlazení, prostřikovat celé rozvody klimatizace, alespoň jednou za rok.
Jestli se to nebude provádět, budou za chvíli autobusy vozit nepotřebnou zátěž v podobě nefunkční klimatizace a ze zaprasených zaplísněných filtrů si pár cestujících z delšího cestování těmito autobusy přitáhne akorát neschopenku. (Až moc dobře vím, o čem mluvím)

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.198
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 22:32:12    Odkaz na tento příspěvek  

Včera, kolem osmé hodiny ranní odstavena 7096 mezi Uhříněvsí a Říčany, poblíž zast. Uhříněveský hřbitov, na transparentu výstražný trojúhelník,na 148 včera Ikarus, a na 170 již zmiňované klouby. Jinak jsem včera dost šotoušil po centru, sednul jsem si na lavičku a sledoval provoz turistických linek Hop on, hop off. Všiml jsem si, že tam snad jezdí i bývalý řidič DP, který měl 7182, nebo je mu hodně podobný. Na Florenci jezdila ex Šťáhlichova Karosa i Mercedes kabriolet a dokonce tam včera jezdil i fialový Neoplan od Frank busu, pouze s malými samolepkami Hop on, hop off. Docela pěkná vozítka jsou ty Isuzu, co tam jezdí, jedno vlastní Data autotrans, jedno Premiant, a jedno Best tour, tak to jenom, že i tyhle linky jsou zajímavé, baví mě je sledovat, tak ať se tu taky o nich něco objeví

Jinak už nám začíná příprava na pokračování Velké Zářijové Ropidí Šotorevoluce, část druhá: Červenec. Na některých zastávkách jsou už vyvěšena nová čísla linek, ale v informačních vitrínách zatím stále pouze kampaň Kde jinde. Jsou už aspoň letáky v infocentrech? Včera jsem to nestihl zkontrolovat.

Z Hájů na Smíchovské nádraží si teď budu moci vybrat, jestli pojedu rychlíkem, nebo courákem, o 170 na Barrandov a dolů tramvají ani nemluvím

No a pokud jde o klimatizaci a větrání, k tomu já říkám jedno jediné: Zlatá střešní okna, je to bezůdržbové, jednoduché, funkční a navíc to slouží i jako únikový východ, tak proč to komplikovat? Nevím, ale připadá mi, že v Citybusech to ale nefouká ani střešními okny, v létě to jsou hotové pojízdné sauny:-(((((((((( Zlaté sedmistovky a devítistovky!!:-)
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 22:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozlučka stávajícího dopravce s linkou 293 proběhne zítra nasazením jednoho pro tuto linku neobvyklého vozidla. Bude to na ní premiéra a zřejmě derniéra zároveň

Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 22:52:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tučňák: u střešních oken jde hlavně o to jak se otevřou, vpředu má být to okno naklopené směrem dopředu aby do autobusu přišel čerstvý vzduch a vzadu to okno má být naklopeno směrem dozadu aby šel vzduch z autobusu. Kolikrát jsou ale ty okna otevřené (naklopené) opačně nebo je to okno nadzvednuté (nenaklopené na žádnou stranu), což je k ničemu.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4034
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 03:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v první řadě záleží na tom, jak ten přední luft chce mít naklopený řidič. U mě plat(í)ilo, že přední luft u Karosy je hájený a je pravda, že za celou dobu mého působení na autobusech si nikdo nedovolil přendat ho jinak, než jsem ho měl já. Kolikrát i v dešti jsem musel vstávat a zavírat si ho sám.
V opačném případě by se dočkal křiku z kabiny a to beze srandy. Nic není tak nepříjemného, jako ofouknutá krční páteř a chytlá záda z průvanu z té otevřené větračky.

To mě posledně dostala drzost jedné partičky na 510. Jeden z nich houknul na týpka, který stál nad větračkou, aby to otevřel. Ani jeden z nich se nezeptal řidiče a rovnou to otevřel.
Na to jsem vstal a řidiče se zeptal, jestli mu ten otevřený luft nevadí, že jinak to okamžitě zavírám a případné kontraakce od toho drzouna si rád vyřídím. Myslím, že by to potřeboval.
Řidiči to ovšem nevadilo, takže luft zůstal otevřený, nicméně potom se mi svěřil, že to skutečně drzost je. Na tom jsme se shodli oba.

Nastavit větráky u Karosy jak mají být, je zbytečná práce, protože po první zastávce je slyšet rachot a hned se v tom někdo začne hrabat a vzadu to přendavat opačně.
Stejně tak jsem se ozýval, když někdo v horko těžko vytopitelném Citybusu v zimě otevíral okna.
Dostalo se mu důrazného poučení, že jestli je tam takové horko, ať si rozepne bundu, jinak že vypínám topení a několikrát jsem ho taky vypnul, dokud to okno nezavřel ten kdo ho otevřel, případně nasr*ný někdo jiný.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 07:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kejvačka: Snad tam bude celý den. :-) 1056 by stála za fotku.
Posláno z mobilu.
Petr03
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 1-2011
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 08:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jsem měl s tou dernierou tu čest jet dnes ráno. A pár fotek viz níže ( jen tak na rychlo ).
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 13:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidiči to ovšem nevadilo

Řidičum na nočních raději nic "nevadí", a je se jím teda ani náhodou nedivím. Určitě si viděl "krásné" interiery nočních kb. Poznávácí znamení je že okna jsou tak rozrytá že hlavně ve vleku neni vidět už skoro ven.. Jak takový noční vůz po zátahu hlavně pá/so a so/ne vypadá je každému z provozu snad dostatečně známe. Demolování vozu není ovšem radno řešit jednak díky agresivitě pachatelů, tak i laxnosti vedení, neb nové zuby nejsou otázkou sto korun. Proto nějaká přenastavování větračky je dnes nejlepší ponechat bez povšimnutí stejně jako psa bez košíku nebo konzumaci jídla. Proč to tak je nech se zamyslí vedení dopravce (pokuď na to ovšem má..), ale řidičům se nedivím. SPPO je už dávno pomalu zbytečný cár papíru. Případ z Písnice na lince 198 snad toho jasným důkazem a příkladem jak to dopadá když to někdo řeší..

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 04:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V půl 3 ráno jsem zahlédl Na Beránku nějakou 700 na 510. Nemá i třeba někdo náhodou fotku? Je to už celkem neobvyklé. Škoda, že takové informace si už dneska lidi nechávají pro sebe... (Ale já se po některých zkušenostech ani moc nedivím)
Posláno z mobilu.
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.234.58
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 08:49:45    Odkaz na tento příspěvek  

Kuba_j: Jo, jo, přesně tak. I když u některých vozů tomu proudění brání ta šedá krabice, k čemu to tam vlastně je, na vysílačku? Nejvíc takovýchto vozů míval Kačerov. Vršovice, ani Hostivař takovéto vozy neměly, nebo proudění vzduchu brání klimatizace před střeš. oknem, no a u nejnovějších rekonstrukcí už přední střešní okno zcela mizí a nahrazuje ho klimatizace. S nelibostí jsem nesl, když se takhle vrátil z opravy 7366.

Jinak, to zase bylo včera v ulicích bizarní divadlo, co? Venku lilo, jak z konve, lidi jako obvykle vytáhli plechové deštníky a kolony dosahovaly přímo astronomických, ba gigantických délek, k tomu nějaká akce na Slávii, nevíte, o co šlo? Na fotbal to nevypadalo, proudily tam davy lidí, ale nikdo v dresu, ani se šálou nezahlédnut, tak leda v pláštěnkách. Ještě, že mě akce typu fotbal, koncerty, nebo hospoda, nechávají zcela klidným a chladným. Já se nejraději ve volném čase vozím autobusy, nebo sleduji alespoň provoz:-DDDDDDD

O tom, že to včera odpoledne bude zajímavé, svědčilo už naprosto přetékajíci nástupiště na Opatově, směr Želivského. Za chvilku přijela narvaná 213, část lidí vystoupila, dav ji vzal útokem, z autobusu trčely ruce i nohy, za ní zastavila 136, říkám si, tímhle nejedu a přebíhat dozadu nebudu, počkám na další, co pojede dál. Sotva tahle dvojice odjela ze zastávky, přijela zcela prázdná 213, vůz 7348, a za volantem pan V. z Uhříňěvse, s jehož bráchou jsem chodil do třídy.:-DDDD Až na Chodovec jsem jel sám, a na Chodovské jsme první 213 předjeli. Na křižovatce Želivského totální mazec, málem tam došlo i k nehodě plechovek před námi, zaseklé auto v křižovatce, troubící auta, zvonící tramvaje, musel jsem se smát. Na Želivského mi zrovna ujela pětka, pak hodně dlouho nic, a pak rovnou 2 za sebou, a co jsem dohlédl, kolona tramvají před křižovatkou byla obrovská, je možné, že tam byla ještě třetí. Dále výrazné problémy v Seifertově a objížďka devítkou přes Pavlák a Vinohr. vodárnu, no bylo to veselé až do večera.

Pokud jde o 7348, zbyl na ní pouze modrý lepenkový tuning a 2 vyvonělé oranžové stromečky. Slušný řidič na roletě je pryč:-((((((((, když jsem s ní jel minule, ještě tam byl.

Jinak včera na 387 vůz 1006 a na 232 jezdil až do ukončení provozu, 1626 uháněl do Prahy s nápisem Smluvní přeprava a pasažéry na palubě a na plavání žáků ZŠ Uhříněves včera červená Karosa C 735, AV-66-33 a Karosa LC 936, oranžová, modrý spodek a zadek 5A7 3347, obě patří firmě Jaroslav Veselý, Praha 5.
6117
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 8-2008
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 12:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tučnák:
Mám tedy chápat, že vůz 1006 je odstaven na vyřezaní? Čeká ho šrot, nebo prodej, i když je to 19 let stará B731 ex. DPP, papamutji ji u Bada jako parádní funglovku, která opravdu do pravé B952 neměla daleko, vkusná rekonstrukce, a byla tam cítit i taková pěkná vůně, nevím zda čistící prostředek, nebo co to bylo, je to jako kdyby to bylo včera...Badovi jsem ji tak trochu záviděl...

www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
Maxipes_fík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 12:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera na 387 vůz 1006

Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.151
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 13:13:14    Odkaz na tento příspěvek  

6117: Ne, ne, špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli, že jezdil až do půlnoci, místo Crosswaye, který tam jinak jezdí, sám jsem s ním jel z Hájů ve 22:00, jel s ním nějaký mě naprosto neznámý řidič, takže zřejmě záloha, nebo něco takového, pořadovku měl 34, a vedle přední sedačky strčenou ceduli 387. Musím ale říci, že už to s ním není, co bývalo, dřív byla radost s ním jet, dneska už je skoro jak 1008. Pamatuji, že tenhle vůz měli dva stálí řidiči, ve předu plyšáci, voňavé stromečky,rádio to bylo něco.. Pak s ním jezdil takový mladý kluk v nátělníku, samé řetězy, nebyl to nakonec Badův syn? Občas s ním jel i pan V., nebo pan R., kterého jsem viděl s ním jet ještě nedávno ráno.
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.223
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 13:28:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě malé doplnění a zpřesnění, na jednom tůrovém pořadí linky 232 je dopoledne přejezd na jedno kolo 387, velmi často tam jezdí Milan Bado, osobně, Crosswayem, většinou 1003 a na 232 jezdí v té době přejezd z kosteleckých linek, včera 1616.
5107
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.88.164.253
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 15:30:55    Odkaz na tento příspěvek  

VareckaJ: "Škoda, že takové informace si už dneska lidi nechávají pro sebe... (Ale já se po některých zkušenostech ani moc nedivím)"

Já už taky ne ...

Celkem nedávno jsem vyrazil na trať s relativně fotitelným vozem a navíc za velmi slušného počasí. Přítomnost nějakého fotiče se snad dala i celkem očekávat. Narozdíl od některých kolegů mi to nijak nevadí, beru to tak, že fotí autobus, nikoli mě. Ale čeho je moc, toho je příliš. Potkám-li za směnu 11 šotoušů, je to už trochu "divné". A když říkám 11, myslím 11 osob, které se ještě opakují na různých místech. Zdůrazňuji - běžná směna - žádná rozlučka, nebo něco takového - ale pořad jsem to bral s nadhledem ...
Na konečné se dožadují pořízení snímků interiéru (to bych taky přežil), ale za největší vrchol považuji, když si jeden z nich natáčel na kameru průběh celé jízdy.
To už pro mě, jako řidiče, skutečně nebylo moc příjemné.

Chápu, že koníček je koníček, ale rozeznávejte, prosím, hranici mezi koníčkem a fanatismem. Šotoušení se stává čím dál masovější záležitostí a mezi nejmladší generací je velké procentní zastoupení "extrémistů".
Nic proti, dělejte si co chcete. Když se místo skutečného žití chcete celý život vozit autobusem, budiž Vám to přáno. Ale někdy se zamyslete nad tím, zda Vaše počínání někoho neobtěžuje či neomezuje.

Tu šichtu jsem si chtěl za tím volantem "užít", ale šotoušské nájezdy mi docela zkazily náladu.
Příště se budu muset zachovat podle věty, kterou pronesla jedna moje kamarádka: "Kdybys jezdil se Sorkou, tak si Tě nikdo ani nevšimne!"
Honza121
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 17:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přidám taky dvě fotky ze včerejší 1056 na 293

Autobusová galerie autobusy.g6.cz
PepaJahoda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 23:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tučňák - na Slavii byl koncert Jon Bon Jovi, ale bordel byl po celý Praze i tak. Jak zaprší lidi jsou pomatený.
od Ostravy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.82.167
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 23:32:08    Odkaz na tento příspěvek  

Mladý řidič z 1006 byl můj kamarád. Pamatuju si, jak v listopadu 2011 říkal, že vůz do konce roku dojezdí.

Mimochodem, pánové, poradíte mi, prosím, kde mám o letních prázdninách největší šanci narazit na 7096? Nebo už dojedzila? A jak to je s klouby na 223?
Svobodnik18
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2010

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 01:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na facebooku se objevila tahle zajímavá fotka. Asi měl pěkně umyté podlahy. Ale docela borec; zajímala by mě bezprostřední reakce cestujících .

http://busweb.xf.cz - autobusy Karosa, Iveco Irisbus a SOR
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4035
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 04:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někteří šotouši jsou vážně pošáhla. Často se s nima člověk nemůže pobavit o ničem jiném, než o autobusech, ale ještě většinou kraviny jako evidence evidenčních čísel. Kdybych s nima měl řešit nějaké technické otázky, tak se nebudou chytat.
Kolikrát jsem poslouchal za kabinou ty rádoby zainteresované bláboly a musel jsem se smát. Upravený zevnějšek také nehrozí, často i vykoupat by to potřebovalo a hlavně babu, které ale při setkání s něčím takovým zdrhnou hodně daleko.
---------------------------
Tučňák: Ještě, že mě akce typu fotbal, koncerty, nebo hospoda, nechávají zcela klidným a chladným. Já se nejraději ve volném čase vozím autobusy, nebo sleduji alespoň provoz
Právě jsi vyhrál v soutěži o největšího kazišuka roku! První cena je, že se ve vlastním dobrém zájmu co nejdřív kopneš do zadnice a kousneš do čumáku.
Jestli se někde dají spolehlivě zak*rvit roky kdy si můžeš užívat, tak právě tímhle. Takže začni honem chodit do tý hospody, na fotbal a na koncerty!
Nechat si ujít něco takového http://www.youtube.com/watch?v=lDK9QqIzhwk (a volume doprava) a místo nadávek že mi to uniklo napsat, že nikam nechodím a volný čas trávím hrkáním v rozvrzané bedně smradu, tak to tě tedy obdivuji, máš silný žaludek.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4036
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 04:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svobodnik18: K té fotce, jestli to není montáž, něco podobného měli řidiči na 253, kde se u Černého koně taky prodírali vodou. Dosahovala na první schod, pro Karosu žádný problém.
Policie na silnici pouštěla už jenom MHD, aby provoz úplně nezkolaboval.

A co na to lidi? Vyprávěl mi ex kolega, že jedna bába (typická 20 let nebroušená zakomplexovaná padesátnice-úřednice, nejlépe státní) tam prý dostala šílený hysterák, že to přece nemůže projet, že se tam všichni utopí, že si bude stěžovat a kdesi cosi.
Potom začala volat snad na infolinku DPP nebo co, to vše proložené nepřetržitým kvičením jako z píchlého prasete.
Nakonec jí tam seřval jeden člověk z řad cestujících, aby řidiče přestala znervózňovat a držela hubu...

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2979
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 08:08:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svobodnik18: http://youtu.be/2lpla43hiAw .

Ml636: ad Šotouši - někdo holky, jiný vdolky. Prostě každý jsme nějací - a naštěstí jiní.

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.40
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 08:12:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: první odstavec, trefa do černého, druhý odstavec, na těch koncertech, vždyť je tam rambajz, to by člověk ohluchnul, to samé fotbal, blázni, honící se za kulatým nesmyslem,, ještě, že tam už zakázali ty dělobuchy, to samé Silvestr, válečná vřava, taky ty autobusy po tom musí vypadat, opilá individua, hrůza, děs Na Silvestra na Václaváku, vždyť je to o život, služba na Silvestra musí být pro řidiče za trest, to já mám raději pěkně rachot motoru. Já zase nejsem nějaký ultrašotouš, do technických otázek se nepouštím, neb jim nerozumím, já jsem jenom obyčejný cestující, kterého autobusy baví Některé ty hlášky skalních ultras, zejména na linkách DOD, to se taky vždycky musím smát. Neměls náhodou 1305 před tím, než jí dostal ten slovenský řidič možná jsme spolu jeli, řidič řešil do telefonu nefunkční přední dveře a říkal, to zase bude stížností, ale co mám dělat, když to nejde? Tak doufám, že stížnost nebyla žádná

Pepa Jahoda: Díky za vysvětlení, jsem zvědav, zdali tam byl také můj spolužák z Odolena Vody, ten tohle poslouchal.
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 08:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SU #1056 se dneska prohání na 328/6. Ráno jsem ho potkal v Modleticích na 397 a během dne ho čeká ještě 328, 385 a Mukařov-Babice jako 428. Kolo na 327 už má za sebou.

Kdyby náhodou někdo věděl, jak to chodí u Štěpánka, tak bych uvítal soukromou zprávou pár informací. Díky.
David192
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.33.22
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 10:18:29    Odkaz na tento příspěvek  

dnes u mezi zastávkami Lihovar a ČSAD Smíchov došlo ke zřícení tamní budovy,policisté a hasiči okamžitě začli místo prohledávat zdali někdo není v sutinách.Jelikož je tam úzka silnice tak je pro tramvaje snížená rychlost a autobusy jezdí po kolejích. Očekávajte zdržení max.5 minut.Kdo jede autem musí též po kolejích,silnice je totiž neprůjezdná
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4037
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 11:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se dalo čekat. Není to tak dlouho, co se tam provalila střecha... Takže takhle v praxi vypadá, "jak se zbavit baráku, když místo něj chceme hypermarket/lofty/kanceláře"

Tučňák: Rambajz? Však právě proto se tam chodí. Na Silvestra mě taky neužije, to je typicky umělá vožíračka. Je Silvestr, všichni do ulic a co nejvíc se zlejt. Takže se taky vždycky bavím poměrně za střízliva, jak to ostatní snáší.
1305? Měl, párkrát, ale tu původní a je to asi 7 let zpátky. Přední dveře šly, ale jinak to byl typický connexácký stroj. Zato ale měl mimořádně dobrý zvuk motoru a turba a nejel vůbec špatně.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6117
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 8-2008
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 13:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tučnák: Díky za informaci, jsem rád, že ještě jezdí i když je to radost pouze asi jen na pár měsíců. 1008 snad tak hrozný není, jel jsem sním naposledy loni v létě a byla celkem ve formě, pořadí 37, to měl řidič, který mimo jiné jezdí i u DPP pro Vršovice, vůz byl tedy v dobrých rukou, ted jej má někdo jiný... Je to prototyp B04.
Co se týče mladého řidiče, tak jsem jej viděl jezdit s 1007, nevím zda myslíme toho samého, Badův syn je snad ještě moc mladý, nebo to má tak akorát na těsno, že může začít dělat papíry.
Bada osobně neznám a ani nevím že ještě jezdí a co má, vím že dřív jezdíval snad s 1004, nebo 5? Stejně ale nejlepší byly 1001 a 2, 1003 měla před SO zajímavý nátěr.

www.mhd-modely.wbs -nové stránky o modelech MHD
Práce šlechtí člověka, kdyby ho taky živila...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6117)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 14:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už to tady pitváte, ač to sem uplně nepatří tak hodím fotku objektu ve stavu před rokem.

Pamatuji ještě časy kdy si řidiči při prujezdu občas zaskočili koupit lahvinku v místní prodejně. Samozřejmě na doma Ale co by jste chtěli když majitelem je "Zlatý lihovar", jejímž jediným akcionářem je firma Goldfin Investments ltd. se sídlem na Panenských ostrovech..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
František_Levota
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2012

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 16:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tak sleduji tak nejsem zdaleka jediný totálně ujetý šotouš v kraji, a mužu potvrdit, baby sse od šotoušu drží na kilometry, a jentak pro srandu, byl jsete nekdo na otevřených dveřích v klíčově? tam nás bylo...
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.233.172
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 16:27:33    Odkaz na tento příspěvek  

6120: Přesně tak, stoprocentní pravda

Ml636: Jo, jo, myslel jsem původní 1305, a těch 7 let to je, tenhle vůz nebyl zrovna nic moc, jednou s ní jel dokonce nějaký mladý kluk s culíkem, ale to už ji měl ten Slovák, dříve tam měli řidiči jmenovky na roletách, je škoda, že se to nepoužívá i u DP, je to takové milé a potěší to i když chápu, že někomu to může být nepříjemné. Jmenovky se objevily na držáku orientace na konci 80 let, mělo je ČSAD Vršovice i Benešov, s tím nápisem: Za bezpečnost, pravidelnost a čistotu odpovídá.... Velice mě také vždycky potěšil nápis na jízdence z pokladny Emtest Příjemnou cestu Vám přeje řidič...., to měl Benešov a Fedos, ten měl dokonce růžovou pásku,sám jich mám ještě pár doma, dokonce i z budoucí 1008. V sobotu jsem jel zase po nějaké době 165, jela Sorka 1066, za volantem řidič, co měl Croswaye 1088, v Kunraticích přistoupilo plno lidí s jahodama, tak jsem vzpomínal na doby, kdy tu v sobotu jezdila moje oblíbená 1301, a přistoupil do ní v Kunraticích chlapík s plným kýblem jahod Jinak ve 165 dva kočárky a vůz zcela neprůchozí, ani prostřední dveře nepoužitelné, to jsou ty nové Violetní Sorky tak špatně řešeny, nebo se tam jenom nějak špatně poskládali?
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.237.230
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 17:22:28    Odkaz na tento příspěvek  

6117: Jo, jo, Milan Bado stále jezdí, po prodeji svojí firmy Polkostu se vrátil za volant Má Crosswaye 1003, v barvách PID, a střídá se s jedním řidičem z Uhříněvse. Před tím měl n
ového bílého Croswaye 1001, před tím hodně dlouho nejezdil, a vídal jsem ho u benzínky pod nádražím, kam jeho vozy jezdily tankovat s telefonem u ucha, jako majitele a dispečera v jedné osobě a na linku vyjížděl pouze jako záloha, na 232 měl snad jenom 2, nebo 3 svoje řidiče, ostatní byly Vršovičtí, pan R., kterého jste asi viděl s 1008 tam jezdí ještě dodneška, ostatní Vršovičtí řidiči tam již nejezdí, a v případě potřeby vypomáhají zřemě kostelečtí. Mladý kluk v nátělníku měl po 1006, ještě krátce nového Crosswaye 1002, ale pak zřejmě odešel, nevidím ho ani na kosteleckých linkách, a na 1002 přišel jiný řidič, který má teď bílého krátkého kosteleckého Mana, a na 1002 teď jezdí zas někdo jiný.

Jinak, ten 1003 je vůz ex DP Ostrava, a tohle byl snad původní ostravský nátěr, než přišel ten modro-bílo-žlutý.

Ten 1008 je ex Fedos, jezdil na lince Z Zličín-Beroun, pak šel do Liberce k tomu soukromníkovi na linku 500 k Hypernově, a nakonec zakotvil v Uhříněvsi


Já myslím, že Milan Bado je taky docela velký příznivce a nadšenec do autobusů, původní 1001, se kterým jezdil byl super vozík, no psal jsem to tu před nedávnem v diskusi o tuningu, to samé 1002, tam mě vždycky bavily ty bílé reproduktory ze školního, nebo nádražního rozhlasu.:-)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 17:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednou s ní jel dokonce nějaký mladý kluk s culíkem

Ten jí měl na období několika měsíců přidělenou. Déle tam vydržel jen málokdo.. odkaz

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 18:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Testovací bílý SOR BN12 3999 byl dnes vypraven na 175/9.
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.97
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 19:59:40    Odkaz na tento příspěvek  

6120: Jo,jo, ale ten Slovák, podle jmenovky pan F.,ten jí měl dlouho,jednou k němu přišel na Jižňáku jeden řidič DP, a povídá mu: Čo robíš? Pak jí šoupli do Vysočan, a od té doby jsem s ní nejel, občas se vyskytnul na 240.

Jezdí vlastně ještě vůbec ten řidič, co měl 1333, pak 1369, a nakonec Sorku 1332? Do nedávna tam ještě pravidelně jezdil na tůrových pořadích, ale od té doby, co přišli ty červené sorky jsem ho neviděl. S tím jsem se jednou bavil celou cestu z Komořan až na Jižňák, to je taky docela šotouš a příznivce autobusů, zdrbli jsme cestou DP, Violetu, i Hotlinera, říkal taky, jaký je to u Violety průchoďák, došlo i na zahraniční řidiče z Východních zemí u Violety, atd.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4074
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 20:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1305 byl ve Vršovicích do částečné opravy která proběhla v roce 2006. Pak přeřazen na provoz Černý Most. V roce 2010 zapůjčen VTT kde byl téhož roku odstaven a vyřazen z důvodu zahoření. Následně sešrotován 2011. Člověk o kterém se bavíš s ním jezdil v období léto-podzim 2005.

1008 B04 je tak jak popisuješ. Ještě bych snad měl mít někde jeho fotku na tom "Zetku".

1001 a 1002 neměly žádné reproduktory ze školního rozhlasu ale "podtlakové" klaksony. Mimo je, ho měl i 1003. 1005 dokonce fanfáru, o dvou párech klaksonů. Rozhlasem by bado předběhl dobu a měl tím pádem akustické hlášení pro nevidomé už na začátku 90-tých let..Ale tak to nebylo.

1333-1369-1332 "Hledače pokladů" už jsem také dlouho neviděl takže nevím jestli jezdí. Někdo snad tvrdil že se věnuje na HPP tramvajím, ale potvrzené to nemám.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.156
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 20:57:55    Odkaz na tento příspěvek  

6120: Ad 1002, ne, ne, to si nerozumíme Já mám na mysli vnitřní reproduktory nad řidičem pro rádio, o těch klaksonech taky vím, jo, jo, byly to vymazlené kousky, něco jsem se s nima na lince 268 najezdil, Milan Bado byl přímo můj dvorní řidič, stejně jako pan R.

1003, ten už ale linku 268 nestihl, ten šel už na 232. Ještě jsem stihl poslední den provozu Milana Bada na 268, na Novém náměstí přišel Milan Bado, a podával panu R vozové jízdní řády 232, chvilku je tam študovali a za chvilku jsme jeli.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 26. června 2013 - 21:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha ok Interierově ty Bado atmosféraky pamtuji jen z výluk X za tramvaje když jezdil s Horkým a Kochem a dalšími a to už je řada let.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Tučňák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.233.191
Odesláno Středa, 26. června 2013 - 21:33:55    Odkaz na tento příspěvek  

6120: Jo,jo1002 měla na předních oknech odstraněný nápis Tuto linku NAD zajišťuje HOTLINER, ty reproduktory byly bílé, hranaté, přesně takové, jaké jsou v čekárně na nádraží, nebo jsme ho měli ve třídě

Jinak, proč se vlastně tomu řidiči říká Hledač pokladů?