K-report
 

Archiv diskuse Pražské autobusy do 21. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 21. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 12:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím kratší převis vpředu, tím líp se s tím motá v centru v uličkách a mezi blbě stojícími a parkujícími auty. Dlouhé převisy typu Citybus, Citaro a spol; to patří na západní metrolinky, ne do centra Prahy a na naše průměrné silnice, kde se s tím pomalu člověk bojí jezdit, aby nedřepl předkem o nějakou bouli nebo nesmyslnou vyvýšeninu komunikace těsně za vyjetou kolejí.
Zlatá Karosa. Ta se všude dostane, všude vymanévruje, všechno projede a zvládne. To je proti těm všem novodobým strojům doslova samojízdný a samomanévrovací autobus. Bude tu chybět...

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 12:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostatně, přední dveře byly odjakživa služební nebo pro výstup, a nebyl to špatný nápad. Teď když je problém kolem vozu, případně střídání, musí řidič počkat než se:
- vyharcují
- naharcují neptálkové
- naharcují zeptálkové
- doběhne baba
- doběhne další která se začne ptát
- a další co chce jízdenku

... Pak teprve mu velevážené obecenstvo dovolí opustit kabinu a jít si plnit věci kolem autobusu, případně vystřídat.
A na střídání vždycky platilo, že muselo jít zrovna v tu jedinou chvíli nejvíc lidí předními dveřmi, včetně baby s RVHP taškou a dokonce když jsme byli hodní a štěstí nám přálo, začal se tam cpát někdo s tím typickým kufrem s teleskopem a kolečkama.
Jó, kdyby tak aspoň půlka dveří zůstala služební...

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 13:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 1478 vypadá pěkně

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
PepaJahoda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 16:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 - mluvíš mi z duše. Ještě že mám často Ciťák co má široké přední dveře

Ty oranžový tiskárny od Telmaxu co jsou v Sorkách to je opravdu utrpení. Hlavně trvá strašně dlouho než se jízdenka vůbec vytiskne. A to ostatní popsané také k tomu. Kluci na třístovkách jsou z toho dost nešťastní a teď už se asi dvakrát měnily jízdní doby na 351 a 365, prý protože se to s těma tiskárnama nedá vyjet. Nešikovné je i to, že je ta tiskárna dál než řidič dosahne, když je potřeba jízdenku vyndat, musí se vstát a to hodně zdržuje.
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 16:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tiskárny: jednou jsem jel na 333 a jízdenky lezly dovnitř do tiskárny a bohužel v autobuse nebyl klíč od tiskárny...jízdenky se nevydávaly

...nehledě na to, že někteří cestující mají problém udělat krok zpět aby mohl řidič opravit tiskárnu a ještě mají blbé připomínky (to si většinou taky nějakou tu připomínku neodpustím )

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9154
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 17:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta věc od telmaxu v NB je asi nejspíš za trest V kindervejcích ta pomalost tolik nevadí, protože 359 naštěstí moc lidí nevozí (i když pomalé to začalo být až od loňské úpravy softwaru, předtím to nebylo tolik problémové). Ovšem obojí má společné, že si není kam rozhodit drobné (chybí šuplíček nebo alespoň nějaká přihrádka), takže mnohem víc, než kasa, zdržuje hrabání drobných z peněženky na vracení.

Mmch. vzpomínám si na první jízdu na 359 (tehdy 1. pořadí, později přečíslované na 7., protože se to pletlo s 355kami při přejezdech na 160) 12. prosince 2011, kdy se první platící cestující na Suchdole podařilo místo vytažení lístku z tiskárny lístek zarvat dovnitř a celou kasu zaseknout...

Předčasem se ROPID na xindloknize kasal zkouškama pokladen Synergy od ME, máte někdo dojmy?

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 22:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

někteří cestující mají problém udělat krok zpět aby mohl řidič opravit tiskárnu a ještě mají blbé připomínky

Klasika... Typická zdejší vlastnost. Mít hubu úplně na všechno, včetně poznámek když se mění vůz na lince a zdržení je maximálně půl minuty. Lepší než vysadit lidi a celý spoj zabulat. Někdy je to doslova mistrovská práce, všechno obvolat, dohodnout se, sladit, manipulák přijede s předstihem, nastaví linku, řidič má stazku připravenou k podpisu, klap-cvak a jede se dál. Ale ne, oni budou mít hemzy i na tohle.

Zajímavé je pozorovat většinu cestujících. Při vystupování a nastupování mají vždycky dost času, leckdy stojí ve dveřích a blokují odjezd, než jim doběhne někdo známý, vzdálený 200 metrů. Potom nastane nějaký problém a najednou mají děsně naspěch a záleží jim na každé vteřině.
Je to věčný boj no... Důležité je usmívat se, jako pan bývalý ředitel na svoje korýtko a zakryté strouhy do něj tekoucí.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 6-2011

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 00:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí je alespoň z pozice přihlížejícího cestujícího můžu beztrestně poslat do

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 19:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 11-2010

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 21:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady se píše o 12-ti kloubových autobusech. Co to bude? SOR? :-(

7096 4ever!
Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest
Tita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 21:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vareckaj: ví se, co to má být za úpravu na těch předních panelech? Zaznamenal jsem to dnes snad na všech SORech co jsem potkal různě po městě, takže jsem usoudil, že to asi není jen tak náhodné...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9159
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 21:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví se, co to je za úpravu. Je to chyba

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2013
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 08:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, co to včera dopoledne vyváděla 1072 ve Starých Petrovicích, před křižovatkou s Novopetrovickou? Vůz byl ve škarpě, mimo silnici, když jsem jel za hodinu zpátky, už tam pracoval Kačena s jeřábem a vyprošťovákem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 11:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta chyba, co měla být dnes už napravena, stále přetrvává :-)

6401 - 188, 6402 - 125, 6156 a 6169 také 125.
Posláno z mobilu.
Citytrans
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 17:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tita, Petr_k:
viz. včerejší diskuze

Jde o rámeček na čelním digitálu na metrobusích linkách nebo jste řešili ještě něco jiného?

web: www.citytrans.info
fotogalerie: www.citytrans.info/foto
7012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 18:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hydrista - ANO SOR, na SOR není potřeba výběrové řízení, ještě není odebráno 620 busů.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5168
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 19:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citytrans:
Jde o to, že čelní tabla ukazují přesně to stejné, co boční. Tedy včetně metrorámečku a nácestných zastávek.

» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.cz «

KAROSA Žádné kompromisy.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 21:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde o to, že čelní tabla ukazují přesně to stejné, co boční. Tedy včetně metrorámečku a nácestných zastávek.
...včetně šířkového rozvržení, takže zobrazení zabírá cca dvě třetiny šířky předního panelu.
U klíčovských, kačerovských ani hostivařských SORů jsem už dnes tuto chybu neviděl.
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 11-2010

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 21:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už se ví kam ty SORy pudou? Doufám že ne do Hostíku.

7096 4ever!
Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 6-2011

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 21:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě není odebráno 620 busů.

co to má být?, slyšel jsem že jich má být dohromady 720 a v Praze je jich určitě přes 100

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4086
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 23:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SOR je jediná firma v republice, u které by mi nevadilo, dokonce bych i uvítal, kdyby navždy zavřela své brány a už je nikdy za žádnou cenu neotevírala.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
PepaJahoda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 23:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332 - výběrko je na 620 kusů s opcí na dalších 100 (bez rozlišení typů - bez ohledu na "plán", který byl tehdy v médiích zmiňován) a SORů by mělo být v Praze 226 kloubáků a 165 krátkých. Jestli do toho výběrka patřily i osum a půlky teď už nevim (myslím že ne).
Just saying
Valis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 00:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 je vůůl, nikdy jsem nic lepšího(z řidičského pohledu) neřídil(např. pohodlná velká kabina, relativně výkonný motor atd)
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 03:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaJahoda: díky za upřesnění, mám za to, že 8,5 tam nebyly

SOR: já mám taky rád staré karosy, rád se svezu když mi na MHD v KT přijede KTA 11-74 ale nalejme si čistého vína, cestující nechtějí jezdit do smrti starou karosou (byť má pohodlnější sedačky než 15T) a i pro řídiče je daleko větší pohodlí jezdit s novým busem, než se starym střepem (navíc SORka netěží ze značky a já myslím, že je to spíš slepou nenávistí šotoušů a slepou nenávistí k něčemu novému, nebo jinému než karosa)

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 07:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je jasné, že řidič hodnotí vozidlo podle úplně jiných kritérií než cestující. Pro cestujícího jsou asi v nejobecnější rovině rozhodující dvě kritéria:
- jak se mu do vozu nastupuje (vystupuje)
- jak se mu vozem jede
Pod prvním kritériem bude především nízkopodlažnost a šířka dveří, pod druhým potom hlavně celkový vzhled a uspořádání vnitřního prostoru, tj. např. počet, typ a uspořádání sedadel, dostatek prostoru pro nohy apod. a dále teplota / "větratelnost" vnitřního prostoru.
Troufnu si říct, že značka vozu je většině lidí, co nerozliší ani Citybus od SORu NB, natož pak MAN od Mercedesu, ukradená.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4087
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 08:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád lepší SOR NB než Irisbus Citybus, Citelis a spol. Vzhledem k tomu že nic "lepšího" výrobce z vysokého mýta nenabízí tak rozhodně raději Libchavy..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
7012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 11:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

- na Midibusy byli výběrka zvlášť, první na 20 busů vyhrál SOR a druhé na 40 Solaris.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5447
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 14:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké jsou zkušenosti se Solarisy? Praze by moc slušelo, kdyby místo Libchav jezdily po městě SU12 a SU18 nejnovějších generací.

Ostatně i pro řidiče jsou pohodlné a celkem spolehlivé. V Sorce je první dojem, když na to přijde člověk z Irisbusu, že sedí hrozně nízko, jako v osobáku, a celkově z toho okolí lze poznat, jak to bylo levný, ale zvyknout se dá na všechno..

Plzeňští strojvůdci
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 15:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na SORku neupozorní značka, ale musí se snažit vyrobit dobrý bus aby se značka zapsala do paměti lidí

na Midibusy byli výběrka zvlášť, první na 20 busů vyhrál SOR a druhé na 40 Solaris

kde bude těch 40 minibusů jezdit

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4089
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 15:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valis: nikdy jsem nic lepšího(z řidičského pohledu) neřídil
Já zase neznám lepší natřásadlo a páteřoborce než je SOR NB, s těmi malinkatými kolečky z dodávek.
Jen počkejte až budou vysezené sedačky a rozmordované štelování a tlumení. To se bude ještě vzpomínat na dnešní stav Citybusů.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
7012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 15:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332 - Solarisy mají chodit postupně do 2015 (cca 10 rok), letos končí ikarusy.
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 15:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7012: Proč končí ikaři dyť ty poslední sou 2006?
Jinak bych taky bral SUčka SU10 na méně vytížené linky. SU12 a SU18 místo sorek :-D. Ale SU15 bych nechtěl na Prahu mi to příjde až moc dlouhý.

Ml636: To my sme se se známym hádali co má větší kola jestli SOR nebo pionýr . Když už sme u toho tak kolik má Sor průměr kol? Dík

7096 4ever!
Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5449
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 16:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já říkám sorkám "kolečka", vpředu 19,5" a vzadu 22,5". Resp. na prostřední nápravě u kloubu taky 22,5".

Asi to má nějaký význam, jinak by to takhle nedělali, ale vypadá to hrozně. Hlavně jak jsou ty kola narvaný v podběhu. Vypadá to, jako by bylo vadné pérování vozu.
U mě v současnosti vítězí z NP vozů Solaris 12 a 18. Z vysokých jednoznačně bohužel již nevyráběný model B951E a B961E.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_103.)

Plzeňští strojvůdci
LáďaH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 11-2011

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 16:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7012: O konci Ikarusů se, pokud se nepletu, šuškalo už minulý rok. Každopádně mají nyní Vršky 16 vozů a vypravení v PD je 15 vozů. Osobně bych jejich konci moc nevěřil.
Hydrista: Servis. Částečně spolehlivost + čekačka na nd.

(Příspěvek byl editován uživatelem LáďaH.)
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 17:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_103: Já jim říkám Skútr. Ten důvod proč se používaj tahle kolečka bude asi kvůli výrobním nákladům. Menší kolo = levnější pneu. Jinak u mě vedou Sučka a B900. Pionýr sice prohrál, ale jen o 3,5 palce. Tvl když si uvědomím,že takové prdítko jako Stadion S11 má větší kola než "autobus" tak mě mrazí v zádech. Doufám že SU má větší kola (Detailně sem viděl jen 8,9 a ta má menší než standartní třeba SU12.

7096 4ever!
Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 18:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší kola = také menší váha
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 19:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O konci Ikarusů se, pokud se nepletu, šuškalo už minulý rok. Každopádně mají nyní Vršky 16 vozů a vypravení v PD je 15 vozů. Osobně bych jejich konci moc nevěřil.
Letos by mělo podle předběžných informací přijít ještě dalších 5 Solarisů.
Před několika lety bylo někam do Německa prodáno několik Karos (snad jako nějaké školní autobusy) s menším průměrem kol než je u nás běžně používáno a argumentovalo se snížením podlahy. I to by tedy mohl být jeden z důvodů pro menší průměr kol. Navíc kolo o menším průměru nezasahuje tak "vysoko" do vnitřního prostoru vozu, což bude u NP busů znát z hlediska např. uspořádání sedadel. Jak se s takovým autobusem jezdí z pohledu komfortu bude asi jiná otázka...
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 19:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen počkejte až budou vysezené sedačky a rozmordované štelování a tlumení.

ale zatím není

Solarisy mají chodit postupně do 2015

díky za informaci

letos končí ikarusy

to je docela škoda, jsou to zajímavé autobusy

malá kola

mě to příjde docela hezký

když si uvědomím,že takové prdítko jako Stadion S11 má větší kola než "autobus" tak mě mrazí v zádech

co je na tom špatnýho?

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
7012
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 19:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na předek se větší kola do SORu nevejdou, je to traktor, ten má také malá kola na přední nápravě :-)
Na Ikarusy je problém sehnat ND
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 11-2010

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 19:56:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7012: No kdyby byly na traktoru obě kola stejně velký tak nevim jak by se s tim jezdilo.

7096 4ever!
Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4088
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 19:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší kola = také menší váha A tím pádem i menší spotřeba a o tdnes dost jde. Jinak Céčkové sorky novějších provedení špatné nejsou. Vuz má dobrý kontak s vozovkou a jede. Sedí se tam nízko při střetu/nehodě, asi člověk příjde o nohy dřív než v Karose. Ale celkově se na to zvyknou dá.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 20:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Céčkové sorky novějších provedení špatné nejsou.

z mých zkušeností (linková doprava) je to nejvychvalovanější autobus :-)

jinak si trochu rejpnu, karosa má blíž k traktoru než sor, už jste někdy viděli nízkopodlažní traktor

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4090
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 20:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když myslíte, že vletět do každé díry, zahučet do ní celým kolem, pak s tím kolem vyskočit a rozkmitat celou nápravu, autobus, přitom sobě uvnitř provést ten nejhorší pohyb páteře, který ze zdravotního hlediska může dostat, prosím... Pak jsou malá kola v pořádku.

Jasně, menší hmotnost, ušetří se a podobně...
To dneska vítězí nad kvalitou, ale kvalita a dobré jízdní vlastnosti jsou úplně jinde, než v malých kolech.
To už ani většina Karos nemá původní rozměr, na jakých jezdily ještě na přelomu 80. a 90. let a to byly jednoznačně nejlepší rozměry, na jízdní vlastnosti a odpružení vozu nejpříjemnější. Potom se s detváckou nápravou začal rozměrem pneumatik odlišovat městský od meziměstského celkového převodu, rozvodovka měla jeden převodový poměr, a městské busy měly kola menší.

ale zatím není
Jistě. Dokud ze sousedovy hořící zahrady nepřeskočí plamen na náš barák, tak zatím nehoří.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 21:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332: Já mám talovej pocit že čistýho vína by sis měl nalejt hlavně sám. Jízda v Soru to je děs, ano převeze to z bodu A do bodu B, ale není to to co by nalákalo lidi vužívat MHD. Když jsem před mnoha lety jel novym trolejbusem 22Tr tak to odpružení vozu a jízdní vlastnosti to bylo něco perfektního, kdyby to takhle dokázal sor tak bych je také pochválil, ale to co produkujou je pro mě v porovnání s tím co jsem měl možnost vyzkoušet prostě šmejd.

SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 22:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: (první odstavec) to je popis ciťáku?

Philip: tak napiš kterej bus naláká do MHD a hlavně PROČ, výlevy jako SOR-traktor atd. jsou trapné, nadávat umí každý, ale pochválit...

psáno z mobilu

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. července 2013 - 04:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3029 510/54 :-)
Posláno z mobilu.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. července 2013 - 07:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že do MHD by mělo lákat hlavně inteligentní linkové vedení, atraktivní interval a smysluplné proklady linek. Značka autobusu je pro cestujícího druhořadá. Hlavní je, aby ten autobus nevypadal, jako že se každou chvíli rozsype na kusy.

Co mi dál vadí, jakožto platícímu zatím ještě cestujícímu, je to, když se potom ještě v rozhovoru s ředitelem DP dočtu, že dnes cca TŘETINA cestujících v MHD jezdí legálně zadarmo.


(Příspěvek byl editován uživatelem Jahu.)
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 18. července 2013 - 15:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu: přesně tak

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4101
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 11:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však to taky ten podnik jednou zhuntuje. Těžko říct, jestli to je jenom dobročinná zákrytka snahy magistrátu DPP položit a potom to obhájit neúnosnými náklady, které se nedaří vybrat zpět.
Oni se tak bojí zdražit jízdné, že všemi těmi úspornými opatřeními a změnami, lidem to cestování zprotiví takhle.
Ale to je normální. Tady se pořád slyší jenom na peníze. Radši horší služby, než o pár korun zdražit a dobré služby zachovat. Je to v h*jzlu, tohle myšlení.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 6-2011

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 17:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

alespoň po dlouhý době dobrá myšlenka, vyházet bezdomáče z MHD, ale nevím jak to chtěj udělat (asi vystřílet)

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 6-2011

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 18:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak přidám taky nějaké fotky :-) nejdřív moje oblíbená linka pak můj oblíbený autobus




--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
řidič_675
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2013
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 17:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 20.7.2013:
515/51 Karosa B951 #4040
515/52 Karosa B731 #7252
Cony
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 21:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo informaci, které autobusy Kb z Kačerova byly přiděleny trvale do nočního diagramu (na základě nově kloubové 504)?

Já si všiml častějšího výskytu 6298 a 6342 na těchto pořadích, ale viděl jsem tam třeba i 6317, tak se ptám, zda někdo nemá potvrzené informace.

Děkuji, Marek
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 22:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na lince 189/215 6070.. Jaká je šance, že tam bude i zítra?
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 6-2011

Odesláno Sobota, 20. července 2013 - 23:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busy maji udělaný turnusy, takže asi bude jinde, leda že by chytla zálohu, to pak může bejt kdekoliv

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4110
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 00:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tam viděl i 6326. To doufám není trvale noční bus. Ten stroj mi totiž padl do oka.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 06:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: V sobotu si jí tam \'zařídil\' řidič, který měl šichtu z volna. Osobně bych tipoval, že tam dnes (tak jako řidič) nebude.
Posláno z mobilu.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 12:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaJahoda:
Ze zápisů z jednání odborů s vedením DP vyplývá něco jiného Podle právního rozboru, který si nechal zpracovat DP to vypadá, že cena, se kterou SOR vyhrál výběrové řízení je kalkulována podle přesného počtu typů (standardní/kloubový). DP tedy může, resp. musí odebrat přesný počet kloubáků uvedených v této kalkulaci.
Takže těch 12 kloubáků, o kterých se psalo, je zbytek z této smlouvy. Jelikož však kloubáků je v DP akutní nedostatek (Ropid stále navyšuje jejich vypravení), tak DP bude muset vypsat nové výběrové řízení na dodávku kloubových autobusů.

Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4112
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 14:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo svědomitě opravovat Karosy.

Mimochodem, přesto že jsem za tenhle názor opakovaně tady pranýřován, uvítal bych, kdyby páni řidiči občas alespoň trochu... TROCHU hlídali dodržování SPP. Viděn nástup (spíš než nástup nápad a náklus) dvou inlajnistů školního věku, div se ještě oba v autobusu nepřerazili a pan řidič... nic. Prima. Pak se jeden stará a ve finále je za špatného a nežádoucího. Hrozná doba. Všechno otočené na palici. Pak se divíme houmlesákům, že jsou 24 hodin denně vychlastaný z reality. Ono to asi dneska při zachování zdravého rozumu jinak přežít nejde.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 21. července 2013 - 15:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: a když se člověk ozve z pozice cestujícího, to je ještě víc v

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu