K-report
 

Archiv diskuse Pražské autobusy do 25. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 25. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4331
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 15:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karosa z výroby obě hokejky mít může i nemusí

Pojem "Karosa" to je stejné asi jako "Škoda" celkem dost rozsáhle a tam se také posuzuje na STK výbava a funkčnost pro určitý typ nikoliv podle značky paušálně ne? Nakonec jsi to potvrdil svými zkušenostmi se škodovkou 130 GL. Zeptej se "kolegy" 5735 co mu bylo vše vytýkáno na STK když tam jel ze svojí Karosou určitého typu. U toho LC 936 bych se skoro hádal. Většina jich má hokejky a nebo taky ne.. Ale na C/B 900 to nemá jednoznačně co dělat. Mimo to na typů 936XE/956 se od toho zase rychle upustilo, pokuď to tedy bylo vůbec kdy z výroby..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9507
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 16:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z Mýta z výroby levé dlouhé zrcátko nikdy na ničem nebylo, ani na parnících HD12.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 16:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se člověk podívá do provozu co všechno jezdí, tak myslim že by STK prošla i karosa bez zrcátek....

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4552
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 21:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezlobte se na mě, ale tohle mi už připadá jako vyložené hujerování, že by Škoda 120 L neměla mít dvě mlhovky, zatímco Škoda 120 LS by tyto mlhovky už mít mohla. To bych se tam s tím technikem asi hodně zhádal. Taky mě mohl vyhodit se Žigulíkem 21061, kde jsem měl dodělané zadní boční směrovky, jaké měla jen první série 2106 dovezená do ČSSR a další už ne, včetně 21061 (totožná karosérie a výbava). Ale mezitím na to všichni slintali, jakože je to výborný prvek na zvýšení bezpečnosti. Byl to taky jeden z poznávacích znaků, které jsem potom udal do protokolu o krádeži, když mi zmizel z parkoviště před vršovickou garáží.[angry]

Ať si má zrcátka každý jaká chce, když do nich vidí. Špatné úhly výhledu jsou u všech typů zrcátek a každé cloní něco jiného. Zrcátko Karosy 700 například zase přechody. A když tam necloní zrcátko, překáží sloupek.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 01:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: vzhledem k tomu, že v dnešní době si můžeš udělat technickou bez toho, že na ní přijedeš, tak si nejsem jist na kolik by se řešilo nějaké zrcátko

jinak dnes (vlastně včera - 20.11) zaskakuje/zaskakovala 1081 na 255

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4553
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 11:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem nikdy s žádným autem nedělal, takže spíš řeším stav, když dojede poctivý provozovatel (neboli vůl obecný) na STK a tam ho za jeho poctivost buzerují kvůli nějaké mlhovce.[proud] Naštěstí mám na STK známého, ale to je protekce spíš z opačného důvodu - aby mi auto skutečně pořádně prohlédl a protřásl.[biggrin]

A jo, touhle cestou vozidla bez vozidla se dneska běžně dělají i autobusy. aky jsem se kolikrát divil, co všechno může jezdit v provozu se známkou. Bus na Smíchovském nádraží taky dostal v létě novou, aniž by se hnul z placu. Ale to už se tu řešilo.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4332
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 11:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě levé zrcátko na hokejce never ever! Dál už je to zbytečný flame. Takže zpět k tématu fotkou:

kdo umí - umí - odkaz [nene]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Náhradník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 11:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co dělal? Pokus o couvání?

Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 12:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To v té elektronické hračce není nějaký senzor který by v takovýhle extrémech zabránil jízdě vzad?
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 12:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad STK: já to taky nedělal, ale vím že to jde (já auto teď nemám - mám kolo - ale jelikož se na vesnici všichni znaji, myslím že by mi řekli co s tim je a prošlo by to [happy])

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 13:26:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad zlomená SORka:
Podle tý čáry na silnici, vedoucí k poslední nápravě, si nemyslim, že couval.

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

Machajda78
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.237.135
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 14:14:51    Odkaz na tento příspěvek  

ad 6120 : tak v tomhle případě si myslím,že jde tak trochu o hazard, otáčet se s kloubákem v zatáčce,byť mu to třeba dalo,točna to taky přežila,ale náhoda je blbec a mohlo dojít k maléru,takhle si myslím,že měl řidič spíš z prdele kliku.
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 18:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U OAD nově SOR C evid.č. 1722 (pokud jsem v podvečer a prostisměru na okresce správně přečetl evidenčko). Nejspíš ta poslední dodaná v PID nátěru..
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 19:19:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochybuju, že to točna přežila a taky pochybuju, že by couval. Kdyby se spletl a místo po hlavní by pokračoval rovně, nebo naopak z opačné strany doprava, postavení autobusu by muselo vypadat jinak.
Jedině snad že by ho otáčeli kvůli odklonu, ale to by zase 99 řidičů ze 100 snad pokračovalo rovně a po srovnání soupravy by nacouvali rovně do odbočné silnice a potom se normálně vytočili doleva. Jestli mu to náhodou spíš neustřelilo.
Otáčení asi taky nebude úplně ta správná diagnóza, kdo tu zatáčku zná, ví, že tam to na otáčení autobusů není.[biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4335
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 19:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Couval a točna u toho 6604 udajně přežila.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
janoro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.117.1
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 20:30:56    Odkaz na tento příspěvek  

Normální autobusy jako např. respekt budící Citybus 18M se při určitém úhlu zablokují a nejde s nimi hnout vlastní silou, točnu tak zničit nejde.
Cony
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 21:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat znalých, když už jsme u těch kloubů a jejich točen, k čemu přesně slouží u citybusů 18m to "bílé nahoře" (omluvte laicismus, nevím, jak to nazvat). Jedná se o příadvné upěvnění zadní části (vleku), nebo to má ještě nějakou specifickou funkci?

Mě totiž překvapuje, že je teď poměrně hojně odmontávají, resp. už tam zůstává jen kus, a tak evidentně ten vůz bez problémů funguje i bez této "nádhery"..

Díky
(vím, že to je jako dotaz pětiletého dítěte :D )
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 6-2013

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 21:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Dopravním maglajzu psali, že řidič zapomněl obsloužit zastávku Nádraží Hostivař, to jsou ty Ropidí závleky, zajížďky a cingrlátka a pak to takhle dopadá[satan], jinak vím přesně, kde to je.[kladivo]

Dokonce jsem zažil ještě na staré dobré 271 i zranění poloopilého cestujícího, při vytáčení se do téhle zastávky v obratišti, ukončení jízdy a volání sanitky. Pokračoval jsem pak nebožkou 154 a na Hájích už byla připravená záloha. Je pravdou, že přestup z tramvaje je tam teď luxusní, ale přeci jenom mi přišla logičtější a lepší ta zrušená zastávka na hlavní.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4337
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 21:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby někdo nevěděl.. odkaz

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
GangstaBean
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 6-2013

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 22:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cony: Tím hrbem je veden v podstatě jenom vzduch, žádný hlubší význam to nemá, bakelitovej kryt je tam jen "na okrasu".
A životnost to má asi podobnou jako rulička hajz.papíru namočená v kyselině chlorovodíkové. [satan]

Flickr • Sweet dreams are made of steel! •
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 6-2013

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 22:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Přesně tak[happy]

Jinak jsem zapomněl dodat, že přestup je luxusní až na ten počmáraný podchod páchnoucí močí [cunik] Teď jsem tam už delší dobu nebyl, je tam ještě ten nápis All cops are bastards?[blush]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9511
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 22:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GangstaBean+Cony - ten hrb zakrývá konstrukci uchycení tlumiče podélných kmitů. Tedy pokud tento tlumič nebyl v rámci zlepšovacího návrhu nejmenovaného pána demontován, čímž je vozidlo náchylnější k podélnému rozkmitání, vlivem netlumeného kmitání se nestejnoměrně ojíždí gumy na střední a zadní nápravě, plave a celkově nedrží stopu na nerovnostech (např. při akceleraci ve směrovém oblouku hrozí ustřelení střední nápravy vlivem jejího odlehčení).

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Honza121
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 00:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zůstává otázka, proč tam třeba jako v Táboře nenachali ten kryt i na zadním článku a nevypadalo to tak krásně, jak to vypadá.

Autobusová galerie autobusy.g6.cz
Mr_proper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 02:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To na střeše mezi články kloubovýho Citybusu je stlačeným vzduchem ovládaný mechanismus, který tlumí kmity, ale taky roznáší hmotnost na nápravy. Demontáž posvěcená výrobcem jako řešení nízké životnosti zařízení odkaz

www.doz.estranky.cz - opravy pražských autobusů
LáďaH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 11-2011

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 07:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakou spotřebu +- vykazují B731.1659? Díky.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4339
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 11:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V městském provozu by se to mohlo pohybovat +-30l/100km

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4558
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 11:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, oficiálně se takhle pičifuřina nazývá "distributor rozložení hmotnosti" a byl montován na ty trhy, kde rozložení hmotnosti mezi 2. a 3. nápravu nesplňovalo limity povolených tlaků na nápravy. Resp. u nás to tak bylo.
Zřejmě to tedy už bylo nějak pořešeno.
Bývalo to dost poruchové. Můj první den na City 18M (6510) na 271, diagnostika pístnice taky svítila.[biggrin]
-----------------
Pána krále! On zapomene zajet do toho blbého závleku (proč tam vůbec ten závlek vymysleli) a takhle to všechno dodrbe... Hoši tohle ne. Zapomenu obsloužit zastávku, řeknu si dopr*ele a jedu dál! Taky se mi to několikrát stalo, jsme lidi. Omluvím se, zajedu ke kraji a pouštím lidi.
Když si chci udělat škraloup, ale vykrýt se, bonznu se na KGX 6, že jsem zapomněl obsloužit zastávku a čekám na pokyny.

Udělat takovouhle hromadu neštěstí kvůli takové blbosti, jako je neobsloužení zastávky, to je jako když generál G. S. Patton de facto zemřel po autonehodě.[crazy]

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 11:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chce to zachovat chladnou hlavu zavolat felixovi a raději se udat, než dělat že nic a já muzikant. V žádném případě to zmatkovitě a zkratkovitě řešit sám za každou cenu a to ještě couváním s lidma! Ne ni to tak dlouho co se někdo spletl 125/197 na barrandovském mostě a jal se to napravit couváním..

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7566
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 12:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jednou zažil jak na nějaký 19x řidič zapomněl zastavit na Novodvorský směrem do Bránika. Pročež poté co mu to došlo, vykřik do salonu "šmarjá, doprdele, já vám zapomněl zastavit, moc se omlouvám". Přičemž i nějaký babky o holi to komentovaly "to se stane, to dojdem"...[proud]
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 13:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Říkali, že ten závlek je právě kvůli "pohodlnému" přestupu z tramvaje na autobus. Jinak, co tam byla na hlavní na zastávce ta trafika U Haničky, tak ta skončila současně s přemístěním zastávky. Majitelka prý psala na DP a na všechny možné i nemožné instituce, všude jí řekli, že je to riziko podnikání. Řešili to tam nějací poučení cestující na zastávce, tak jsem je chvilku poslouchal za bukem[biggrin] Za nějaký čas si takhle čekám v Uhříněvsi na 232 a najednou vidím kamion s návěsem, na něm tahle trafika a hurá ven z Prahy.

Jinak jsem koukal, že na nám na stránkách www.autobusy.org zpracovali linku 269[ok][ok][ok]

www.autobusy.org/linky/269.php

Ta 269, to je hodně zajímavá linka - trasou, dopravci i vozovým parkem, to si člověk ani nepřipadá, že je pořád na MHD v Praze [jidlo][jidlo][jidlo] Občas s ní jezdívám z Uhříněvse na Tupolevovu, je to velmi příjemný hodinový šotorelax, zejména když jede nějaké pěkné céčko, kdo by to jezdil metrem[jidlo], lidí v úseku Uhříněves-Satalice jezdí tak 5-10, ale na každé zastávce někdo přistupuje, jiný zase vystupuje, takže ač se to z celkového obsazení vozu nemusí zdát, svoje cestující si i v tomto úseku našla, byť s ní jedou jen pár stanic. Od Satalic dochází k postupnému zaplňování vozu a do zastávky Bééééémova olympijská pole přijíždíme obsazeni buď na sedačky, někdy je pár míst volných, jindy i pár cestujících stojí, záleží to samozřemě také na typu vozu. V Blbémicích je vždycky značná výměna cestujících, a pak už následuje pozvolný výstup.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 13:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kontroverzní autobus ze Smíchovského nádraží se objevil v terminálu na Kačerově...
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4341
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 14:39:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je super! Na Kačerově už neni takhle k hnutí tak tam ještě bude stát ta pixla..

Vypadá to, že pokuď se řidiči nena*erou, a nepřenesou tu pixlu ke Kačenovi sami na zádech, a ten jí namístě hned rozpálí, bude jim otravovat život asi furt!!

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 17:12:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta krajní vila hned nad terminálem vlevo je snad hlavní stan firmy Pizza company. Tak si to postavili pod okna. Zajímalo by mě, kde asi skončí ten kloubák.

Mimochodem, tady je vidět, co všechno Karosa vydrží. Že se ten polovrak na Smíchově vůbec podařilo rozhýbat.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 17:22:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Počkej, za chvilku se někde objeví i 1319, ne[lol] Co jsem koukal na obrázky z jejího odtahu, odtah dělala firma Autotyp H+S, to jsou stejní majitelé jako H+S Bussi, pánové Hájek a Svědík, mají provozovnu na Dobronický, v areálu Vodních staveb, takže tam teď asi 1319 dlí.[kladivo]

Jinak jsem to včera vzal zase jednou přes Depo a čekalo mě tam tohle překvapení: 3J5 7056

Omluva veliká za kvalitu, ve voze dlel pan řidič, i když se to na první pohled nezdá, tak jsem tam nechtěl prudit víc, než bylo nezbytně nutné, jinak bych si s tím pohrál víc. Linka do Fashion areny je teď předvánočně posílena ze 30 na 20 minut, ale pouze v pátek, sobotu a v neděli. Na lince jezdil normálně Man s CVR, tak nevím, co tam tenhle vůz včera dělal.[blush] Jak to tam vlastně vypadalo dneska, jezdili dva, nebo jeden, neviděl někdo?
Ten vůz vzadu je 7470 na 364.

Tady je tohle Intouro na autobusáku v Benešově, na lince E54 Benešov - Týnec - Jílové

http://galerie-autobusu.cz/Fotka~Mercedes-Benz~O560_Intouro~35~1/

http://mhdfoto.cz/cs/foto/6499
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 18:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale na Kačerově by to snad mělo být jednoduší ho vypráskat ne? Tam to obratiště je dost pidi oproti Smíchovu...
Ivecoing
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 6-2011

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 22:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem ráno cca v 6:30 a byl tam, jel jsem tam večer okolo 18 hodiny a vůz už tam nebyl!!!
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 08:04:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba ho koupila Arriva a bude s ním jezdit linky, nebo to bude pojízdná prodejna pizzy, případně jiné pojízdné pracoviště firmy Pizza company, nebo že by ho už zase odtáhli?[lol][lol][lol]

Připomínám dnešní Den PID, tady je všechno, co potřebujete vědět, včetně JŘ:

www.ropid.cz/tiskove-informace/ropid-oslavi-20-let---den-pid-23.- 11.-2013__s193x2212.html
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 22:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co, jak se vám líbil Den PID? Nechám pár mobilních dokumentaček z Řep, s klasickou omluvou za kvalitu:[happy]

Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7568
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 23. listopadu 2013 - 22:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

az mi prislo skoda tak krasnejch vozidel-jak busu tak tram-na takovy brutalni narvani lidma jak za pravidelnyho provozu kdysi... Jesteze to tehdy delali tankoidne:-)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4567
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 01:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem se mrknout, ale ty davy lidí byly skutečně nehorázný. Někteří šotouši skutečně vypadali dost psychopaticky a zase se mi potvrdilo, že Šotouš Obecný má nejen univerzální chování, ale leckdy i postavu a styl oblečení.[biggrin]
Vidím to někdy na našetření a svezení se vybranými prostředky jen v kruhu známých na soukromé akci.

Co jsem se hlavně teda nestačil divit, jak spousta z těch svezeníchtivích lidí bezostyšně nastupovala do vozidel s hubou od žrádla od ucha k uchu a s kelímkama kafe.[crazy] Řidiči a průvodčí na těchto jízdách mají opakovaně můj neskonalý obdiv za tu trpělivost a otevřenost. Já bych tyhle masové historické jízdy dělat nemohl, asi bych brzo vyprskl jak švestkovej knedlík.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7570
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 08:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

byla tam ale i halda normalnich lidi s detma a pod. A bejt nejaka historicka buslinka za rozumny jizdny, treba i jen par vikendu v roce, tak by asi nebyla neuspesna a jizdny by odbouralo cast sotousu co akorat delaj ostudu.
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 18:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si byl na Andělu pro knížku a pak se jel podívat do Řep. Když jsem viděl ten nával, od projížďky jsem upustil, z toho bych vůbec nic neměl, neprojel jsem se ani šototramvají, ze stejných důvodů. Pobavilo mě jako obvykle hlaholení skalních ultras, ale jinak jsem si rád zavzpomínal na ešelky. I erťáka jsem ještě zažil, ne samozřejmě už v pravidelném provozu, ale jednoho zájezďáka vlastnilo Pokrok JZD Sluštice, pozdější ZD Kolovraty a pokud nás jako žáky základní školy nevozil po výletech, nebo na plavání, vozil babky okopávat řípu, nebo třeba důchodce na pohřby.

Ta knížka 20 let Ropidu je ale naprosto perfektní.[ok][ok][ok] Spousta skvělého šotomateriálu, zejména autobusů, Ikarus ČSAD Praha západ, kultovní 5835, Ikarus s CVR Columbus a ČSA, vídal jsem ho na Skalce na 271, modrá céčka ČSAD Vršovice, pro mě dosud naprosto neznámý Kochův bílo-červeno-zelený vůz a spousta a spousta dalšího parádního vzpomínání. Nechybí ani dobové jízdní řády, letáky, kompletní vývoj linek od roku 93 do současnosti, jenom je škoda, že ty skládací Ropidí letáky o zavedení nových linek jsou jenom z titulní strany, ale jinak je to samozřemě paráda[happy] Knížka bude k dostání v infocentru Ropidu na Hlavním nádraží a pozor, je úplně ZDARMA.[pozor][pozor][bomba]
Díky téhle knížce už konečně vím, čí byl ten světle modrý zájezďák bez označení dopravce na 265 a 268: Dohnalík [ok][ok][ok][happy]

Jinak doporučuji prohlédnout si aktuální vnitřní tuning vozu 1001, nápisy: "Nejlepší cesta ke kariéře, stát se řidičem autobusu"," Fando, pojď jezdit tuhle linku - 232"[lol][lol][lol], dneska nejezdí, zítra si na něj počkejte, to se zasmějete. Já to luštil už za tmy, chce to ho chytnout za světla.
Stylový tuning má i 2041, zelený plyšový jezevčík a papírový model Solarisu[lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4570
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 18:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Chcete v autobuse sedět? Staňte se řidičem MHD".[happy] Kdysi v 80. letech to prý bylo na náborovém letáku do Dopravních podniků...

Knížka zdarma?? A sakra, ta bude rozebráná během jednoho dne... Ne, že by mě nezajímala, i když bych měl čestně a tvrdě bojkotovat všechno, co by ROPID jen vzdáleně připomínalo.[kladivo]

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4342
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 18:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tučnák: Nemužeš přefotit alespoň mobilem ty fotky čsad z té knihy a dát je sem pro představu. Pravděpodobně to budou známé "šlágry" ale co kdyby náhodou ne, ať vím o co jsem přišel..
Kochovo zeleno bílý vůz bude zřejmě 734 PHA 22-56

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7573
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 18:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to ja se vozil v pravidelnym provozu jak RTO s vlekem tak RO, ba pamatuju i sedivy RTO:-).

Zaujal me interier toho linkovyho RO-ja mam nak v pameti pricny sedadla jak v RTO, zatimco tohle melo v predni pulce podelny lavice. To se v prubehu vyroby lisilo nebo ty pricny byly nejaka uprava (napr kdyz misto pruvodcich zacli odbavovat ridici)?
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 19:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Já to zítra zkusím[happy], je tam vršovický modrák na 165, vršovický modrák na 192, modrý Ikarus ČSAD Praha - západ na 243 i 192, pak je tam třeba Ikarus 1608 na 381, další kostelecký Ikarus na 402, PZA-70-36 na 192, PZA-70-21 na 173, 1172 na 192, autoři fotek jsou Petr Bechyně a Roman Vanka [happy]

Jinak díky za doplnění, tenhle 268 nejezdil, má už i číslo vozu, ale je tak drobné, že to nemůžu přečíst, pod okny má místo červeného pruhu pruh zelený, spodek je normálně červený a podle oken je to béčko.

Ml636: Já pamatuju na libeňských vozech tu samolepku Chceš být profík jako brus? Musíš řídit autobus![happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Tommy82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 22:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Nastupte do MHD......... Určitě jede Vaším směrem.
Tom120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 23:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že brzdy nejsou silnou stránkou SORu. [uhoh] Ale to vlastně žádná část. [lol] Každopádně se nám nějak ty technický závady na brzdách u SORu začínají množit. Stejný křáp v úterý v Plzni ...

Stránky o nákladních vozidlech TATRA: TATRA-page

Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3077
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 23:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatímco Citybusům, Karosám a jiným typům autobusů se nic podobného nikdy nestalo...

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4572
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. listopadu 2013 - 23:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Divné... To by se za normálních okolností stát nemělo, je to víceokruhové.[uhoh] Že by se mu přidal sám plyn? To se mi jednou stalo, taky to brzdou nešlo hned urvat a musel jsem rychle vyřadit.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 11-2010

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 04:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: ten požár se občas citybusum stal. Když se jim sekla zastávková brzda tak mohly čapnout kotouče. A občas čaply.

Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest.
Jaký je nejlepší autobus? SOLARIS!!! [jidlo]
Můj Mazlik? 2037!!! [blesk][blesk]
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 6-2011

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 09:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tušim že 3436 vydržela celé tři roky a pak plápolala

--Žába--

Žabotlam nejlepší vlak!!!
tak dloho se do lesa volá, až vyleze hajnej a rozbije vám hubu [pozor]
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4602
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 10:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knížka zdarma?? A sakra, ta bude rozebráná během jednoho dne... Ne, že by mě nezajímala, i když bych měl čestně a tvrdě bojkotovat všechno, co by ROPID jen vzdáleně připomínalo.

Tomu rozumím - já ji dostal ve střešovickém erťáku, který stál před Královstvím železnic.
Kniha je docela dost obsáhlá a zajímavá - spousta zpráv z dějin PID od roku 1993, spousta starých fotek, i když malých a textově přímo nekomentovaných (Ikarusy, zrušené linky, staré nátěry, zajímavá sjetí víc vozidel...), přetisky starých novinových článků, mapek a dobových letáků + na konci historický přehled vedení všech linek PID od roku 1993.

Ale na druhé straně taky spousta otravné a až provokativní propagandy ROPIDu (holt zadarmo bývají jen reklamní tiskoviny [lame]), jak prý Velkou záříjovou ropidí revoluci většina cestujících uvítala, že na to dělali opakovaný průzkum a zase to vyšlo strašně úžasně[crazy], jak je ta "metropolitní síť" vynikající (podle mě je to přitom v současné Praze prázdný marketingový pojem), jak jsou nutné kloubusy na metrolinky a pidibusy na doplňkové linky atd... (samozřejmě jsem ještě celé zdaleka nečetl).
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4577
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 11:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, vidím to tak, že si na tu knihu radši nechám zajít chuť, než číst ty jejich stupidní a nesmyslné kecy ještě tam.[angry]

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.34.204
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 11:35:32    Odkaz na tento příspěvek  

A čekal snad někdo něco jiného? Pokud někdo čekal, ať se pak nediví [happy]. ROPID je celá směšná a podle mého názoru trapná a falešná propaganda a tak se to určitě projevilo i do jejich publikace [happy]. Osobně jsem ji nečetl, jen reaguji na to, co je zde napsáno (alias průzkumy). Oba dva pány, resp. tři pány osobně považuji za psychopaty. Metropolitní síť je toho důkazem a zejména přestupy na Strahově. Nechápu, jak je možné, že je ještě nevypráskali.
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 12:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6332: Nepsalo se tenkrát u té 3436 o nějaké závadě na palivovém potrubí?
U 6546 si nevzpomínám, jestli byl zveřejněn nějaký závěr o tom, co bylo příčinou požáru.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4579
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 12:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byly problémy s palivovým potrubím. U spousty Citybusů i Karos s motory Iveco bývá občas cítit nafta i dnes, po údajných úpravách.
Na Citybusech byl prý problém s vedením palivového potrubí. Něco se tam uklepávalo.

ABRDbmseer
Záchodu se **smí po*žívat, pokud je vlak v* *tan*ci.
Rebel Yell
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4603
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 13:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Metropolitní síť je toho důkazem a zejména přestupy na Strahově.

Jo jo, to jsem tam vlastně taky četl - jak je strašně důležité rozvíjet tangenciální autobusové linky, které nabídnou přímá spojení a ulehčí cestám přes centrum, protože v centru už nebývá žádná volná kapacita k posilování... takže kvůli tomu asi muselo zařvat třeba to spojení přes Strahov, z Prahy 6 na Prahu 5 hybaj přes Můstek nebo minimálně Malou Stranu.

Zase ten rozdíl mezi citovanými teoretickými poučkami a praxí, jak to pravidelně bývá třeba v rozhovorech s Procházkou.
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.34.204
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 13:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak brouček Procházka je nejenže teoretik, ale ten si tam šmudlá tramvaje, ten vlastně ani neví, co je to autobus. Od toho jsou tam jiní [happy]. A místo, aby přiznal, že ani jim vlastně nerozumí, tak jede vesele dál [happy]. Viz například 22 a 23 [happy]. Ale to je vedlejší diskuse [happy]
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. listopadu 2013 - 14:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ropid chce prostě za každou cenu udržet 20 na ucpané Malé Straně, a proto zařvala 217 + 149 přes Strahov a proto nepřichází v úvahu autobusová linka ze Smíchova do Břevnova a Dejvic Strahovským tunelem. Co kdyby tím autobusem jezdilo víc lidí než pomalejší tramvají? To by "kolejofanatici" z Ropidu nepřekousli.