K-report
 

Archiv diskuse Pražské autobusy do 23. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 23. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jahu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 08:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 293 a About Me: Tak pro zajištění provozu v linky 302 jsou potřeba minimálně 3 autobusy, jeden pak musí být jako záloha. Nevím, nakolik si About Me troufne mít 302 v ranní špičce bez zálohy i s ohledem na vzdálenost Spořilov - Letňany.
Na té fotce z odkazu na FB jsou 4 SORy NB12. A tipuju, že k tomu bude mít, jak je u tohoto dopravce zvykem téměř permanentně, nějaký půjčený předváděcí vůz.
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 08:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Facebooku teď dokonce píšou, že jich má být pět a mají mít čísla 1915 - 1919, hodím odkaz, včetně obrázku 1918 na 296.

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=581938901885747&id=16523810 222507&set=a.165239706889004.43103.16523801222507&source=46&refid =17

81-71: Jo, jo, je to tak. Pak to dopadne jako s tím 66 letým řidičem 1001 na 232 v Uhříněvsi, co dostal za volantem infarkt.[sad]

http://praha.idnes.cz/nehoda-autobusu-kutnohorska-s-mrtvym-ridice m-fo6-/praha-zpravy.aspx?c=A130921_103043_praha-zpravy_klm

Jinak vyřadili 7403, ve vzkazníku Autobusy.org psali, že bourala u Teplárny Michle při sjezdu z tramvajové trati, hlásili, že to odnesla pouze škrábanci, tak se jim to už asi nevyplatí opravovat. Naposledy jsem jí viděl nedávno na Depu na 101.

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 10:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

10.35 4 kusy Solaris Urbino 8.9 LE v nátěru dp na jižní spojce. Lanový most směr Barrandov.
10.45 1 kus SOR NB 12 v nátěru PID před sjezdem z D11.
Posláno z mobilu.
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 10:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jahu: Ano,jeden vůz prý bude zapůjčený.

Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest.
Jaký je nejlepší autobus? SOLARIS!!! [jidlo]
Můj Mazlik? 2037!!! [blesk][blesk]
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 12:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vareckaj: Jestli to není ten pátý vůz pro společnost "O mě."

Petr_k: Ten Konektel provozuje i pražskou trunkovou rádiovou síť, má to spousta kurýrek, nebo kontejnerovky Siegl, Řezáč, Centra a další.

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 13:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71: Tak já si v současnosti říkám, že v 69 už tady nejspíš nebudu a když, tak o 4 berlích, 15 dioptriích a sešroubovanou páteří.[biggrin]...[uhoh] Autobusáci a jiné provozní profese se většinou důchodových let ani nedožijou, nebo skonají krátce po.
A jak tak sledují dnešní středoškolskou generaci, její životní styl a její civilizační choroby a problémy, mám pocit, že pak už ty důchody nebudou muset vyplácet nejen autobusákům.[uhoh] Takže si budeme zanedlouho rovni a nepomůže si už ani ten, co chodí domů z práce ve 4, noční bdělost zná jen cestou z hospody a v zimě má nervy jen když klouže chodník a zodpovědnost leda za vlastní kosti.

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Rebel Yell
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 17:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:Politici se řídí heslem Podle sebe soudím tebe. Oni žádnou odpovědnost nemají, vedou to od desíti k pěti, starý pán tam rovnou spí, válí se tam po lavici jako opilec v hospodě, už chybí jenom to, aby se z ničeho nic probudil, zvedl se a zvolal: Pívo! Jejich "práce" se samozřejmě s prací a odpovědností řidičů autobusů, ale i jiných profesí nedá vůbec srovnávat. Ona je práce a práce, to si ovšem naši poslanci neuvědomují, ti si žijí ve vlastním světě, naprosto odtrženi od reality. Jak jsem psal už minule, já si práce řidičů autobusů velmi vážím, jak jsi přesně psal, je to raubírna, já sám bych na to neměl. Opravdu je obdivuji, odpovědnost je to obrovská. K tomu služby, znalost tras, každá chybička, každé zaváhání může mít fatální následky. Ve srovnání s poslanci, všelijakými lobisty, poraděnky, PR managery je to opravdu nebe a dudy. O potřebnosti a prospěšnosti téhle práce taky není nejmenších pochyb. Pamatuješ, jak nedávno stávkovali v Madridu ti popeláři? Za chvilinku se tam váleli v odpadcích, ale takový lobista, PR manager, politolog, nebo JŮDr. ze s Plzně?

Jedna couvací:

http://style.iprima.cz/videa/to-mysli-vazne-autobus-plny-lidi-cou va-po-dalnici-co-na-to-zamestnavatel-ridice-video

Takovéhle zaváhání, to je hned. Když se přeřekne moderátor v rádiu, nic se neděje, zasměje se tomu a jede se dál. Když se tohle stane, je nejdůležitější zachovat chladnou hlavu, jak jste psali. Abych se přiznal, já sám nevím, co bych v danou chvíli dělal. Asi bych se tou vysílačkou naprášil, couvat bych se bál.
[sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
James7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2013
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 17:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaváhání se stane každýmu, jen bohužel autobus je na očích a všichni si na tom chtěj zkousnout... Nedávno ve vysílačce, že jedna ulice je neprůjezdná ať jedem o jednu dál, ale lidi jak jsou zvyklý, tak hned začnou řvát: Ježiši kudy jede? To je debil, on to tu snad nezná..atd., takže jestli mu tam začali takhle tu situaci komentovat, tak zachovat chladnou hlavu jde stěží! P.S.: Hlavně že t lidi jsou ve svojí práci "bezchybný"!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4448
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 18:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na té 125 se couvá nějak podeřle často.. [uhoh] Ještě si měl dotyčný škodolibý a zřejmě neomylný bonzák, slavící z toho předčasně vánoce, poznamenat evidenční číslo, aby se mohl konat pořádnej lynč!
Taková přeplacená spodina jako šofér autobusu se základkou a dovolí si tohle! Tfuj!! [lol]

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9580
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 18:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Musels držet hubu a krok, tak jako dneska... Za sebe říkám, že já bych se měl líp.
Nesouhlasím. tehdá, když jsi nedržel hubu a krok, skočil jsi v uranových dolech nebo na křesle. Co Ti hrozí dneska?

kubiqcz: Myslím že to vyjde nastejno, jestli pojede ze Spořilova a nebo z Hostivaře (garáž). A nebo bude záloha stát někde poblíž Letňan?
Tak i kdyby stála záloha v garáži About Me, tak může vyjet okamžitě a výpadek může být jen na části spoje, či kola. Pokud záloha někde brázdí linku, tak jí musí dojet a pak až může jet na výpadek. A to je rozdíl.

81-71: Jestli mylíš pár let posunutí že je ok, tak já jdu v 69 a 3/4... To ti přijde normální? Má člověk šanci ještě své zaměstnání vykonávat? Kolik autobusáků překoná hranici 63 let v aktivní BEZPEČNÉ službě? no, můžou dělat potom něco jiného, ale zaprvé nic jiného většinou neumí a za druhé stejně všude vezmou mladý. Řešení je například v podobě toho, že člověk bude muset víc šetřit na důchod, ale odchod aspoň v 65.
A jaké je jiné řešení? Už dneska je náklad na důchody ve státním rozpočtu obrovský. Bude-li se podíl důchodců zvyšovat, budou se zvyšovat náklady na důchod. Už dnes je to obrovský problém a je to jeden z důvodů, proč v našem rozpočtu zbývá na další věci stále méně a méně. A mají-li se důchody valorizovat minimálně o inflaci, která je zpravidla větší než růst příjmů našeho rozpočtu, tak je to ještě horší. Ano, jsou profese, kde takhle dlouho pracovat nepůjde, to se musí nějak řešit. Pokud se to řešit nebude, tak to skončí špatně ať tady bude vládnout kdokoliv. Ani komunisti to nezachrání, byť se tak tváří.

Jahu: Na té fotce z odkazu na FB jsou 4 SORy NB12. A tipuju, že k tomu bude mít, jak je u tohoto dopravce zvykem téměř permanentně, nějaký půjčený předváděcí vůz.
Ty 4 SORy jsou právě pro 302 včetně zálohy. Pokud bude mít něco půjčeného, pak to může jezdit na tom školáku na 293.

Pražská veřejná doprava onemocněla vážnou chorobou - ropiditidou. Hledá se lékař, který by ji dokázal vyléčit.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6117
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 18:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za tohle by měl pan řidič přijít okamžitě o papíry, debil je slabé slovo.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4718
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 19:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi hlavně líto toho bonzáka s mobilem. Zřejmě má tak těžce nudný život, že z tohohle bude zažívat orgasmus ještě za rok.
Co na to říct. Za kilometr je další sjezd z dálnice kolem OC Chodov, vpravo Pod Chodovem a holt se neobslouží Chodovec. Možná by se ani nemusel práskat a nepřišlo by se na to, leda, že by si někdo stěžoval.
V každém případě je všechno lepší, než couvat na té dálnici. Ale člověk ve stresu udělá blbost raz dva. Taky se mi povedlo (a nejednou) lehce sjet z trasy a ten svíravý pocit v břiše se nedá vůbec srovnávat, to se tam totiž právě zváží všechna ta zodpovědnost a málo rozhodně neváží. Ale po bitvě je každý generál.

Spíš by se mělo pracovat na tom, aby se tyhle věci nestávaly. Do pravidelného a vstupního školení zařadit důrazné varování, že (když už nezajištěné couvání) na dálnici a notabene s lidma a bez zastavení dopravy, prostě couvat ne.

Dále by pak noví páni řidiči v kurzu a nejlépe i před ním z vlastní vůle, měli zapracovat na znalosti místopisu. Praha se rozrůstá, všechno se rok od roku mění a není vůbec problém někam přijet po dvou letech kdovíjak to dobře neznám, a fakt to tam nepoznat.
Projíždět si neznámé linky den před šichtou a nekecat přitom s řidičem, ale soustředit se na trasu! Ne vždycky se to zvládne, ale poslední dobou těch sjetí z trasy je poměrně dost, osobní zkušenosti.
Vím, není to v pracovním řádu povinnost řidiče DP udělat to, nemá to poznání ani placené, ale je to pro jeho jistotu a bezpečně provedenou šichtu.
Nakonec ta linka 125 je opravdu velmi specifická svým dálničním pojetím. Ve městě trvale jezdící řidič si musí plně uvědomit specifika dálničního provozu, když jede 125. Linky po Strakonické jsou v tomhle poměrně slabý odvar.
Takže bych si lehce dovolil navrhnout na linku 125 neposílat řidiče dejme tomu s půlroční a kratší praxí u DPP. Dal bych tomu rok, ale to by nejspíš už vůbec neprošlo.
Zajímavé je, že dřív se k té praxi a nepraxi přistupovalo s trochu větším respektem a taky to šlo. Například kloubák na první samostatnou šichtu by nový řidič nedostal, dneska jo. A to měl tenkrát už za sebou léta praxe na náklaďáku!

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 19:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty nový Solarisy už jsou E6?

Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest.
Jaký je nejlepší autobus? SOLARIS!!! [jidlo]
Můj Mazlik? 2037!!! [blesk][blesk]
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 19:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Je to přesně tak, jak říkáš.[ok][ok][ok], navíc je teď 125 spojená ještě s 271, takže nejdřív klasická sídlištní linka a pak najednou dálniční expres.

Jinak, Vršovice mají nové pidiSolarisy 2046 - 2050, takže s Ikarusy bude asi brzo konečná. Jsem rád, že jsem s ním ještě na 265 tenhle týden svezl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
6285
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2013
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 20:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně nevím, jestli by nebylo rozumné ty Ikáče nechat aspoň jako zálohy, MdN je krutě málo...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9582
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 21:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Dneska se vyhazují peníze za ledasjaký nesmysly, tak by se do busů měly nafasovat GPS propojené s palubním počítačem, z nichž by se stahovaly aktuální trasy.

Pražská veřejná doprava onemocněla vážnou chorobou - ropiditidou. Hledá se lékař, který by ji dokázal vyléčit.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4719
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 22:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tučňák: Já bych 125 nechtěl jezdit ani za zlatý h*vno a hnědý prase. Jak mám rád spíš dlouhé linky typu 136 a 177, tak ta 125 musí být správný blázinec. Jak svojí trasou, tak totální vytížeností. Ani se radši neptám, jaké tam jsou pauzy... Jestli jdou pod 13-15 minut za půlkolo, tak je to vážně príma.[crazy]
Když má člověk za sebou první chujovinu (Chodovec-Opatov-Jižní město), čeká ho ještě další od Gercenovy přes Interspar a na Skalku.
Najezdil jsem toho už dost za různých podmínek, ale takhle od stolu a sporadického držení autobusového kormidla soudím, že člověk musí na tu Skalku dojet úplně vyplivaný a Skalka sama o sobě je obrat taky na draka. Neměl jsem to tam nikdy rád.
Nevím, třeba by k tomu mohl napsat někdo víc, kdo tu linku jezdí a třeba to vidí jinak.

271 byla fajn svým trasováním, že byla úplně v klidu a lítavá. Ne krátká, ne dlouhá, prostě naprosto fajn linka téměř bez kolon. 125 šla dokud končila na Jižním městě.
---------
Orky: Nejsem příznivcem GPS na cestách, odnaučuje přemýšlet, ale do těch autobusů bych to dal. Bavili jsme se o tom už kdysi ve Vršovicích, že by pro služebáky a noční busy mohly být navigace alespoň půjčovací.
Tak by jich mohlo být pár na každé garáži pro nové řidiče. Zřejmě asi nebude...

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
Hydrista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 11-2010

Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 22:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahojda,nemá někdo fotky vozu 2037 po dodání s jistotou že se jedná o 2037? Důvod je ten že si dělám soukromou sbírku fotek tohoto vozu. (Viz podpis [happy]) Děkuji. Hezký večer.

//Ml636: 125 nejezdí přes interspar ale přes zastávky Sklářská-Mokřanská-Plošná-Michelangelova-Skalka. [happy] Jinak je to hrozná linka...

(Příspěvek byl editován uživatelem hydrista.)

Dřív se na nové autobusy chodilo za odměnu.
Dnes se na ně chodí za trest.
Jaký je nejlepší autobus? SOLARIS!!! [jidlo]
Můj Mazlik? 2037!!! [blesk][blesk]
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4720
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 22:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A sakra, takže tady chytračím s místopisem a sám bych se musel někde otáčet s kvičícím nákladem za zády.[biggrin] Stává se i v lepších rodinách...
Tak to jediné linku 125 omlouvá, že nejezdí přes ten cvokhaus, ale bere to zadem. No, stejně to musí být za trest. Jaká je tam vůbec statistika zpoždění? Na Chodovci se 5 minut čeká do jízdního řádu a na Skalce bývá +4?

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2739
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 00:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636: Tady bohužel musím souhlasit s tím "reportérem"... To samé mám pro tramvajáky... Prostě tohle uděláš, jdeš... Bez debat...

Pokud něco poseru hodím blikačky, volám dispečink... At si pro mě přijedou a nebo reálnější posvětí jak píšeš neobsloužení Chodovce. Radši přijít o litr, než aby do mě někdo vlítnul...

K té debatě o odchodu do důchodu. At se Vám to bude líbit nebo ne za tohle politici až tak nemůžou, ale pouze se řídí lidmi... Když se podíváte, že se většina lidi snaží cpát na VŠ, tam si válet šunky do 25 a pak teprve naskočit do práce. Před 20 lety se makalo po maturitě od 20, někdo od 18 po učnáku... A to je ten rozdíl v odchodu... Bohužel...
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 5-2012
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 07:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ano, válel ses na VŠ, ale teoreticky díky tomu máš vyšší plat, tudíž můžeš odvádět vyšší sociální a to odvádět prostě budeš, i když jsi živnostník. Tady není problém, že si někdo válí šunky nebo žije déle. Tady je problém ten, že si živnostník se statisícovými zisky účetně "generuje" ztráty. A to nevařím z vody, stačí mi kolegyně účetní, co všechno musí schovávat. Tady jsou ty obrovské úniky. Já se klepu na místo soustružníka jako zaměstnanec. Stát mi to automaticky strhne, ale ti ostatní nezaplatí ani korunu.

Takže ano, studuj, běž do důchodu v 60, ale budeš platit jak mourovatý.

A to video je tak rozporuplné, že neexistuje jasný názor
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 08:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71: Je to přesně tak, potvrzuji i z vlastní zkušenosti. Daňové optimalizace a kouzla, oficiální vyplácení téměř minimální mzdy a zbytek na ruku, u jednoho vyčůránka byl táta dokonce načerno. Velmi módní a rozšířené je i poskytování služeb bez účtenky. Když řekne Mládek pravdu a nazve je parazitickými živnostníky, všichni se mohou zbláznit. Hodně by pomohly zpátky registrační pokladny, minimální daň atd. Kdopak je zrušil?;-) Velcí hráči, ti zase daní na Kypru, Nizozemí a dalších tramtáriích. Pak má ten stát mít nějaké peníze, pak se nemůžeme divit, že jsme tam kde jsme. Ti "čeští" tenisté Berdych se Štěpánkem pro mě taky skončili. Jeden daní v Monaku, druhý v další tramtárii, nechce se mi to teď hledat. Ať si reprezentují ty státy, kde mají daňový domicil. Doufám, že se v Monaku radovali z vítězství Davis cupu. Sorry za OT, ale musel jsem[sad]

Ml636: Nejlepší je, když řidič dobře zná i okolí té trasy, přesně, jak píšeš. Ví potom, kudy to vzít a kde se napojit a nemusí tolik zmatkovat. Jednou se mi stala příhoda na 165 v době výluky v Kunraticích. Od Jižňáku byl tenkrát závlek na obratiště Kunratice a objíždělo se přes zast. Na proutcích, U studánky a U tří svatých. Jednou jsme jeli od Jižňáku, udělali závlek do Kunratic, pokračovali zpět, ale řidič zapomněl odbočit a pokračovali jsme zpátky na Hrnčířský hřbitov, kde to zahlásilo Na proutcích, tak jsme se u Izomatu zase otočili. Přesně jako Hujer v Marečku, podejte mi pero. [biggrin]

Ta Skalka, tam je to vážně nanic, lidi tam přebíhají z výstupní uhříněveských linek do nástupní 271/125, po přechodu se semaforem tam nechodí skoro nikdo, nejednou jsem tam viděl kolizní situaci.

V Benešově za pradávných časů u těch přímých spojů Benešov - Vlašim, jedoucích v tomto úseku rychlíkově a bez zastávek se zase řidič kolikrát přemluvil, aby to vzal přes Struhařov[biggrin] Spokojenost byla na obou stranách. Řidič měl pár kaček do kapsy a my byli dřív doma, byť nás čekal ještě pochod do sousední vesnice[satan] Dneska by to už samozřejmě nehrozilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9578
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 09:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Daňová "optimalizace" je jen odpovědí na státní právní buzeraci a sviňárny vládnoucích korporátních zlodějů typu Mládek/Kalousek. Zkuste si tohoto všiváka prohnat obchodním rejstříkem, o čem to vlastně tlachá a jak výhodně se pakuje na tzv. poradenství o daňových optimalizacích.

Volte komouše (je jedno, v jaký straně, jsou stejně všude, akorát na tohle oslovení různě kvičí), kádrujte a odsuzujte lidi a dál budujte stát hloupých nevzdělatelných dělníků a rolníků... Právě komunisti, nejrovnější z rovných a nejlepší z lepších, jsou příčinou tohohle bordelu v právních normách.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 09:43:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba se komunisté ukážou v dobrém, až budou ve vládě a krást nebudou jako ti ostatní. Já jim šanci dám.


Jinak jsem slyšel, že příští rok se začne "uvolňovat" nádraží Na Knížecí a dojde ke spojení několika linek - 253 a 167, co je na tom pravdy ? Že by nějaký developerský zájem o tu plochu ?

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Články pana Sůry se mi líbí.
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 11:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba se komunisté ukážou v dobrém, až budou ve vládě a krást nebudou jako ti ostatní. Já jim šanci dám.

Jasný, proč ne. Roku 1946 taky určitě byla spousta lidí zvědavá, jak se ukážou v dobrém.

Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9583
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 11:21:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Nejsem příznivcem GPS na cestách, odnaučuje přemýšlet
Myslím si, že podobně by reagovala většina řidičů. nakonec by to byly vyhozené prachy.

Tučňák: Ta Skalka, tam je to vážně nanic, lidi tam přebíhají z výstupní uhříněveských linek do nástupní 271/125, po přechodu se semaforem tam nechodí skoro nikdo, nejednou jsem tam viděl kolizní situaci.
Protože jsou lidi líní, s tím se dá asi těžko něco dělat. Bezpečný přechod je tam k dispozici.

7036: Jasný, proč ne. Roku 1946 taky určitě byla spousta lidí zvědavá, jak se ukážou v dobrém.
Přesně tak. Jednu šanci už dostali a kam jsme to za jejich čtyřicetileté vládnutí dotáhli jsme taky viděli. Bohužel lidi už dneska vidí jenom to, že za nich bylo mlíko za 2 koruny. A tak mají 17%.

Fkam: Jinak jsem slyšel, že příští rok se začne "uvolňovat" nádraží Na Knížecí a dojde ke spojení několika linek - 253 a 167, co je na tom pravdy ? Že by nějaký developerský zájem o tu plochu ?
O tom už se tu spekulovalo mockrát. Předpokládám však, že u ROPIDu má taková věc podporu, protože lze najít důvod, jak aplikovat jejich základní princip "suma linek = min." Co na tom, že se poruší zásada o prefernci kolejové dopravy, která je většinou důvodem k obhájení hlavního principu.

Pražská veřejná doprava onemocněla vážnou chorobou - ropiditidou. Hledá se lékař, který by ji dokázal vyléčit.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4449
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 11:31:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

253 jedno z mála spojení které ještě funguje tak proč ho taky nezmrvit.. [angry]

tehdá, když jsi nedržel hubu a krok, skočil jsi v uranových dolech nebo na křesle + mlíko za 2 koruny

Nezlob se ale to jsou hrozné blbosti co píšeš. Tady přece nejde o mlíko za dvě koruny když plat byl dva tisíce.. Proto to snad lidé doufám nevolí.
Jsem zvědavý jak dlouho se tu bude strašit ještě uranem a elktrickýma křeslama.. Snad by bylo lepší řešit aktuální problémy a ne dobývku uranu před šedesáti lety.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9584
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 11:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Nezlob se ale to jsou hrozné blbosti co píšeš. Tady přece nejde o mlíko za dvě koruny když plat byl dva tisíce..
Já to vím, ale běž mezi důchodce, kteří je volí a zeptej se jich.

Jsem zvědavý jak dlouho se tu bude strašit ještě uranem a elktrickýma křeslama.. Snad by bylo lepší řešit aktuální problémy a ne dobývku uranu před šedesáti lety.
Všude, kde komunisti zůstali u moci, je jejich vláda postavená na určité perzekuci, podívej se na Kubu, Činu, Severní Koreu. Prostě komunismus je extremismus stejně jako nacismus. Kampaně obou jsou postaveny na líbivých krocích. Nikdy nebudu věřit někomu, kdy má extremismus v názvu své strany.

Tím s politickým okénkem skutečně končím.

Pražská veřejná doprava onemocněla vážnou chorobou - ropiditidou. Hledá se lékař, který by ji dokázal vyléčit.
5444
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 11:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: S těmi komunisty, bacha na věc pane kolego. Komunisté budou pořád komunisty, ať se tváří sebelépe. Stačí, aby se dostali k moci a rozjedou své. To je zcela jisté. Nezapomínejme na minulost a nechtějme podruhé vstoupit do stejné řeky. Níže uvedený odkaz stojí za přečtení, i když je už starší. Ilustruje to, co by se s nástupem komunistů mohlo stát reálné.
http://www.lidovky.cz/ln-komunistka-chce-prepsat-ucebnice-db2-/zp ravy-domov.aspx?c=A090122_201753_ln_domov_ter

Zároveň doporučuji ke shlédnutí film Ucho z roku 1969.

PS: Politickou diskusi tu ale rozhodně rozjíždět nechci, ta sem nepatří. Proto ani nehodlám případně odpovídat. Administrátorům se omlouvám za příspěvek, který se netýká tématu Pražských autobusů. Považoval jsem ovšem za nutné se vyjádřit, neboť jde o vážnou věc.
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 5-2012
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 11:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Komunisty nevolím a nepropaguju, ale při plácnutí blbosti jako napsal Orky "jednou už šanci dostali" mě napadá, že tihle idioti tu šanci dostávají už čtvrt století a jediné co zatím dokázali, tak to je ulívat miliardy, znehodnocovat měnu a táhnout stát zpět a kopat kolem sebe. To ne my, to byli oni. A komunisti za to můžou. To je moc krásné po 24 letech "svobody"
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 12:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Lidi tam dokonce přebíhají i hlavní silnici, mnohdy podlézají dokonce i zábradlí, místo toho, aby použili podchod. Policajti to tam nejednou kasírovali. Když tam hlídala chvilku ta Bártovic domobrana, těm to bylo úplně jedno, nechali lidi vesele přebíhat, ani jim nedomluvili[uhoh] Viděli jste tenkrát na vjezdu na Depo z Černokostelecké ten věnec a ty svíčky? Tam taky někoho přejeli.[sad]

Jinak, já tu KSČM volil jako SOS. Hodně sympatický je mi Okamura, měl jsem milión chutí ho volit, v těch předvolebních debatách doslova kraloval, Němcová s ním po skončení debaty dokonce odmítla jet výtahem. Chtěl jsem ale volit na jistotu a chtěl jsem, aby můj hlas tentokrát nepropadl. Manipulační předvolební průzkumy dělaly své a nebylo vůbec jisté, že se do sněmovny dostane. Hodně si vážím Cibulky, nezlobte se na mě, ale myslím, že vás všechny antikomunistické bubeníky strčí do kapsy. Bohužel se z toho všeho pomátl, takže těmi agenty KGB-GRU na každém rohu a siderickým informačním kyvadlem působí působí samozřejmě naprosto směšně a nemůže ho volit ani ten, kdo by chtěl. Proto jsem přivítal nástup Okamury, který má fakticky tentýž, nebo hodně podobný program. Ta hmotná a trestní odpovědnost, referenda a další, to by myslím řešilo hodně současných problémů. Kdo by čekal, že se z toho Japončíka v době, kdy mluvil pouze o cestovkách vyklube takovýhle bourák?

81-71:[ok][ok][ok]

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 13:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Holt ne všichni můžou být inženýři, právníci a doktoři filozofie. Potřebujeme taky instalatéry, elektrikáře, zahradníky...

Ať už se tu buduje co chce, jsem zásadně proti kádrování kvality lidí podle profesí a vzdělání. To by se snad mělo uzákonit a dát do lisiny základních práv a svobod na první místo.
Musím si trochu smočit, že nebýt toho drastického vyhazování z vysokých škol, tak i bolševik věděl, že potřebuje inženýry, doktory a filozofy. Ale na druhou stranu dal šanci i těm dělníkům, být trochu na výslunní. To je už dneska stranou zájmu a proto nám tu chybí tolik potřebné profese, protože spousta středoškoláků se radši jde flákat na ty VŠ, když kolem sebe vidí ty úspěšné i "úspěšné" skorovrstevníky.
Přece se nepůjde někam dřív v montérkách za pár korun, aby se na něj potom dívali skrzevá prsty.
Je to fakt smutný trend.
Naštěstí mimo největší města tohle zlo nestačilo tolik vzkypět a lidi se tam za práci nestydí. Dnes a denně to tu v Praze vidím a prskám nad tím, ale aspoň vím, že za pár kopci je to trochu vyvážené.

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4450
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 14:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Za pár kopci (minimálně však 50 km od nás) si totiž nemůžou vybírat. V Praze je monťas out! Spodina společnosti který se blbě učil, takže debil, určitě kominsta a možná i vrah! Jo, jako řidič autobusu jsi taky v kategorii monťas v očich metropolitní mladé generace. Stačí na to přece jen základka..

Petr K: Nejvíc lidi kádruje mladá nadějná vysokoškolsky "vzdělaná" generace právě systémem který popisuji. Už to zde jeden dostatečně předvedl. Kupředu pravá a zpátky furt krok a plivat na komunisty.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.48.247
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 15:14:10    Odkaz na tento příspěvek  

V čase předvánočním nabídnu několik starších fotografií z Uhříněvsi a okolí. Bohužel někdy je jejich technická kvalita přinejmenším diskutabilní. Domnívám se, že historickou cenu mají a potěší nejenom Tučňáka.

1, 2) Nádr. Uhříněves - bus 5759 - linka 267 (výluková konečná během rekonstrukce ulice Přátelství) - 7.11.1998

3, 4) Lidový dům (Uhříněves) - zastávky ČSAD a MHD během rekonstrukce ulice Přátelství - 7.11.1998
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4722
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 15:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Bohužel. Ale zase bych kecal, kdybych neřekl, že jsem zatím u většiny JEDNOTLIVCŮ narazil spíše na obdiv. Co si myslí CELEK, bych víceméně přenechal spekulacím bulvárních médií, protože celek tvoří jednotlivci.
Nakonec i ti cestující občas poznamenají něco kladného k této profesi. Ale zase občas slyším opak, ale spíš ve srovnání s mojí osobou. Dokonce i jedna personální DPP se divila "proč jdete řídit autobus s vaším vzděláním"... Co si o tom myslet. Ptát jsem se po jiném místě nechtěl, proč taky. To jsem udělal až po několika letech a stejně prd prd cililink.
A pak si člověče vyber, kde vlastně zakotvit. Dělat to co tě baví i za cenu některých až ukrutných nevýhod a profesních problémů, nebo ze sebe dělat něco jiného, mít se možná "dobře" na své vyhřáté židli, ale pořád čumět z okna a čekat na ten svůj autobus, nebo v mém případě cokoli co jde řídit a s čím se dá odjet.
Jsou to dost zásadní úvahy, jestli to dělat pro sebe, nebo pro náhled vnějšího okolí na tebe.
Jednu dobu jsem měl profesní titul "junior transport manager" či jak se ta chujovina jmenovala. Vizitkou bych usadil na zadek kdekoho, ale zavřeného v boudě u počítače nejvíc pálil ten zadek mě.
Fakt je, že někdo to dělat musí. Použiju výborně padnoucí slova mojí tety, jak reagovala tenkrát na změnu mé profese: "Nevím co si o tom myslet, v kanceláři u počítače umí sedět kdekdo, ale autobus umí řídit málokdo." Ať si to každý přebere jak chce, pro mě to platí taky...

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.48.247
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 15:16:29    Odkaz na tento příspěvek  

5) Uhříněves - pohled na odstavnou plochu dopravce Milan Bado - 10.3.2002

6) Uhříněves, nám. Protifašistických bojovníků - Ikarus ČSAD PolKost na lince 381 do Kostelce n.Č.L. - 11.5.2001

7) Uhříněves - zastávka MHD směr Skalka linek 264, 266 a 268. Linka 267 zde chybí (výluka kvůli rekonstrukce ulice Přátelství) - 7.11.1998

8) obratiště Uhříněves na nám. Bří. Jandusů - bus 7157 a 7154 - linky 237 a 267 (poslední den provozu linky 237, jezdila jako posilová ke svazku linek 264, 265, 266, 268 na Skalku) - 26.10.1999
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.48.247
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 15:19:58    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě popiska k fotce z předchozího příspěvku: 9) výjezd z obratiště Uhříněves - bus 7157, linka 237 - 7.11.1998
10) obratiště Uhříněves na nám. Bří. Jandusů - bus 7422, linka 267 - 16.3.2002

11, 12) zastávky autobusů ČSAD Praha, Nám. Smiřických (dříve tuším Praha, Uhříněves, Výzkumný ústav)- Nyní je čekárna, pokud ještě existuje, zazděná - 7.11.1998

13) Královice - konečná MHD linky 264 - 7.11.1998
14) Praha, Královice - zastávka busů ČSAD linky Praha - Doubek - 7.11.1998
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.48.247
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 15:24:27    Odkaz na tento příspěvek  

15, 16) Lipany - konečná busů MHD. Zde bus 7368 na výlukové lince 725 (místo 265) pravděpodobně v trase Nádr. Uhříněves - Lipany přes Kolovraty kvůli opravě silnice Benice - Lipany. Normálně by linky 265 přijížděla zprava. - 16.3.2002

17,18,19) Benice, u hřiště (nyní K Lipanům) a okolí - bus 1005 (linka 231). Tehdy kvůli ještě dočasnému uzavření žel. přejezdu v ulici Salačova byla objížďka přes přejezd ulice U Starého mlýna. Vzhledem k tehdejšímu zákazu odbočení z přejezdu do ulice Lnářská (objížďková trasa) musela jet linka 232 z Uhříněvsi otočit se do Benice (bez zastávky), vrátit se k přejezdu a odbočit do ulice Lnářská. To platilo i pro opačný směr. Až později se udělaly stavební úpravy umožňující odbočení přejezd - Lnářská. Na fotce 18) je vidět rozkopaná silnice do Lipan (normálně trasa linky 265) - 16.3.2002

20) Benice - dočasná konečná linky 265. Normálně se sem pouze zajíždělo a bus pokračoval do Lipan. Ale kvůli výluce zde končil. - 16.3.2002
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 16:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NSČ:[ok][ok][ok][ok].Díky moc za parádní fotky, moc mě potěšily, krásně se to vzpomíná[happy] Ta 725 jezdila opravdu v trase Lipany - Kolovraty - Nádraží Uhříněves a byla to úplně první linka, která byla vedena ulicí Do Lipan. Ta 232 jezdila výlukově do Benic každou chvilku, někdy se tam jela jenom takhle otočit, jindy pokračovala bez zastávek přes Čestlice do Pitkovic a dále po svojí trase, jednou jela dokonce v Čestlicích i přes komerční zónu. Když dělali kanalizaci na nám. Protifašistických bojovníků, byla 265 zrušena, špičková 237 jezdila celodenně, celotýdenně a 232 jela v trase Háje - Křeslice - Pitkovice - Lnářská - Benice - Lipany. Mám ve sbírce i nějaké letáky k těmhle výlukám, zkusím něco najít a poslat. Tu 725 mám taky:-) Díky moc za parádní vánoční dárek.[happy]

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Honza121
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 17:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Autobusová galerie autobusy.g6.cz
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.39.69
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 20:11:25    Odkaz na tento příspěvek  

Zimní pohled do nedávné dopravní historie Pitkovic - konec zajíždění na zastávku Pitkovice (linka 232) – všechny fotografie ze dne 12.12.2008
Bus směr Uhříněves odjíždí ze zastávky Pitkovice (foto 1) otočit se na otočku (foto 2), aby jel zpět a projel zastávku směr Háje (foto 3). Další bus od Uhříněvsi jede ulicí V Pitkovičkách (foto 4) směr otočka, aby se vracel zpět (foto 5) a vyjel na ulici Žampionovou (foto 6) směr Háje. Od Žampionové ze směru Háje přijíždí další bus (foto 7) směrem k otočce.


NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.39.69
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 20:19:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zimní fotky z Uhříněvsi (aneb autobusová pozadí) - 12.12.2008
Foto 1: Bus linky 232 odjíždí ze zastávky U mlejna (nyní zrušena).
Foto 2, 3, 4: Busy linky 267 v ulici V Kuťatech (úzké místo)

Mpilat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 21:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NSČ, super fotky z Uhrinevsi! Ani jsem nevedel, ze tam byla cekarna na dnesni zastavce Uhrineves pro 38x linky.Jestli jeste nejake fotky mas, rad se podívám :-)Jinak dnes na 265 lital 2999. Trochu nadbytečná kapacita na víkendový provoz 265
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 466
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 21:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NSČ: jo, jo, takhle se v těch Pitkovicích jezdilo.[happy]

Tou ulicí V Kuťatech v Uhříněvsi se teď jezdí už jenom do centra, z centra se jezdí Rozdělenou. Ulici V Kuťatech teď přes léto předělávali, už je tam dokonce i chodník. Jinak opět parádní fotky [happy] Ten vůz 1006, to je rekonstruovaný vůz DP Praha 7024, byl opravdu parádní, nejednou jsem tu o něm psal. Teď je dispoziční a jezdí na všech možných linkách ČSAD Polkost, kterému Milan Bado svojí firmu prodal.

Mpilat: Díky za zprávu, a já 265 zrovna dneska neviděl[sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
řidič_675
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 4-2013
Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 21:26:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zravím, nevíte kde bude v pondělí 7096? Díky.
Petr03
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 21. prosince 2013 - 23:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu videu o couvani. Jsem mistni, tudy jezdim denne, ale tohle je 125, ktera jede na smichov, tedy toto misto je sjezd D1>jizni spojka, tudiz kdyby jel dal, musel by sjet bud na budejovickou nebo az na pankraci udelat obrat. Docela zajizdka. Neomlouvam toto jednani, toto je o papiry a okamzity propusteni, navic bych typoval, ze ho musel tocit nekdo z dp, potazmo z metra, podle uhlu natoceni.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4723
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 00:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to vezme sjezdem Brumlovka, vpravo Kačerov a vpravo na světlech pod Kačerovem najede na Jižní spojku. Ani tímhle závlekem příliš neztratí.
Dokonce si říkám, že by se tak možná daly trochu objíždět kolony na Jižní spojce.[biggrin]

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
kubiqcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 4-2013

Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 09:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NSC: Myslím že u vzpomínkových fotografií tohoto typu jde kvalita stranou [happy] Parádní to fotky!

petr_k: Díky za upřesnění.

(Příspěvek byl editován uživatelem kubiqcz.)

[ok]: 6360, 4E7 2256, PIA 22-46
občas se stane
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.195.174.1
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 13:13:21    Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to taky jednou zažil, když ještě 125 jezdila jen z Jižního města, že řidič přejel sjezd na Jižní spojku. Akorát tehdy nezačal couvat na dálnici plný aut, ale pokračoval dál na nejbližší sjezd, odtud jel Vyskočilovou směrem k Budějovický, pokračoval dál Olbrachtovou, pak zahnul doleva Ke Strži a dole najel na Jižní spojku. Zpoždění asi do 10 minut, tj. srovnatelný s tim couvajícím řidičem z videa, akorát při tom nikoho neohrožoval.
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 13:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodím pár letáků k předchozím obrázkům, omlouvám se za kvalitu, snad z toho bude aspoň něco trochu vidět. Jedná se o záchranný archeologický výzkum, přeci jen jsem nepočítal s tím, že to budu někdy dávat na K-report, tak prosím o shovívavost [wink]
Nejdříve leták k lince 725, včetně JŘ


Výluka Přátelství a leták pro 232:


A nakonec výluka K dálnici a 232 přes Benice a Čestlice (bez zastávek)




(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 19:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benešovské městské Connecto 9S4 5342 na posile do Fashion Areny:

http://citybus.cz/fotogalerie/displayimage.php?album=15&pid=3955

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.35.219
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 20:02:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tučňák, Mpilat, kubiqcz - děkuji za pochvalu. Také děkuji Tučňákovi za fota letáků a spol. Pěkné doplnění.
Pokusím se o pokračování fotek z Uhříněveska - fotky z roku 2006.

1) Kolovraty - bus linky 265 v manipulační zastávce u křižovatky Za podjezdem/ A. Hochové
2) Tamtéž, do podjezdu mizí bus linky 268 do Nedvězí.
3) Ulicí Za podjezdem vyjíždí z Kolovrat bus linky 268 směr Uhříněves.
4) Foto dobře ukazuje vzájemnou polohu manipulační zastávky (bus v pozadí) a výstupní zastávky Kolovraty linky 265 (pro 268 nácestná směr Skalka). Vidět je také ještě nemodernizovaný most žel. trati. Tento podjezd vznikl jako náhrada kamenného klenutého nadjezdu v jiné poloze při elektrizaci tratě.
5) Bus linky 265 opouští Lipany ulicí Do kopečka ve směru Benice - Skalka. Jeden z posledních dnů autobusového provozu mezi Lipany a Benicemi. Ovšem v roce 2008 bylo spojení znovu obnoveno ... ROPID.

NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.35.219
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 20:04:08    Odkaz na tento příspěvek  

6) Po silnici Benice - Lipany přijíždí bus linky 265 ze Skalky, ...
7) ... aby přijel do Lipan, kde tento spoj končí. Do Kolovrat jezdily jenom vybrané spoje.
8) V Lipanech na výstupní zastávce bus linky 265.
9) Bus se jede otočit, aby najel na nástupní zastávku.
10) Lipany, nástup směr Skalka přes Benice. Jízdní řád je již odstraněn.

NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.35.219
Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 20:05:28    Odkaz na tento příspěvek  

11) Benice, křižovatka Květnového povstání/ K Lipanům. Bus linky 265 zajíždí na otočku Benice, aby se za chvíli vynořil a z pohledu fotografa zahnul doleva do Lipan.
12, 13) Autobus linky 265 jede ulicí K Lipanům do Lipan.


Pozdrav z Pitkovic (rok 2005) - jeden z posledních dnů provozu linky 111 (dříve zde 220)
1) Otočka Pitkovice s manipulační zastávkou a autobusem linky 111.
2) Jeden ze zastávkových sloupků Pitkovice.
3) Setkáni busů linky 232 a 111 na otočce Pitkovice za večerního šera.
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 22. prosince 2013 - 21:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NSČ: Opět díky moc za parádní fotky[happy] Tu 111 pak vystřídala v Křeslicích a Pitkovicích linka 754.

http://doprava.nafoceno.cz/754.html

Ta 265 byla potom zkrácena do Benic a 267 byla z Uhříněvse vybranými spoji prodloužena přes Kolovraty do Lipan. Kolovraty tak měly krátce spojení jak na Skalku/Depo linkou 268, tak na Háje linkou 267. Pak ovšem přišlo převedení linek 38x na Háje a v téhle souvislosti zrušení 268. Linka 267 změnila trasu do současné podoby Háje - Uhříněves - Kolovraty - Nedvězí a 265 byla z Benic opět prodloužena do Lipan a vybranými spoji opět do Kolovrat. Na Depo jela ale pouze ve špičce, mimo končila na Nádr. Uhříněves a ozývalo se v ní hlášení, co mám v podpisu. Za nějaký čas potom byly na Depo prodlouženy všechny spoje linek 266, 364 a 366. Linka 265 se tak stala v úseku Uhříněves - Depo nepotřebná a od té doby je ukončena všemi spoji na Nádraží Uhříněves. Kde jim to nevycházelo do taktu, tam vlepili na 266 spoje Depo - Uhříněves. Od té doby jsou na 265 nasazovány výhradně pidibusy, občas zaskočí Citybus, k vidění tam bývají i Ikarusy s tou reklamou Centrem Prahy rychle a pohodlně.

Ten původní nadjezd přes trať je v ulici U Vodice, ještě jsou tam pozůstatky.

Kouknu se zase po nějakých letácích a JŘ, ať zavzpomínáme.[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4724
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 23. prosince 2013 - 00:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo Lipany... Nebyl snad hezčí záchod a umývárka, než v Lipanech. Jezdil jsem tam rád, autobusákům se tam mávalo i ze zahrad.
V Nedvězí byla taky příjemná konečná, bohužel ten barák u obratu nebyl využitý lépe. Při pauzách jaké tam byly, mohlo být i nějaké ležení, než v létě na lavičce před bývalým koloniálem.[happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell
NSČ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.34.124
Odesláno Pondělí, 23. prosince 2013 - 09:12:01    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ještě jedno schéma a konec. Musím uplatnit autocenzuru, jinak bych to zavalil různými mazaninami. Jinak mám ještě fotky autobusů z přejezdů v Uhříněvsi (již se tak nejezdí), z ulice Ke starému mlýnu (nejezdí se), z Hájku (266 na otočce, již tam nekončí), příjezd 264 přímo od Uhříněvsi (nejezdí), z kamenného mostu v Kolovratech (nahrazen novým), z Nedvězí, z Pitkovic 220 s C734. Ale jsou to relativně novější fotky.
Ml636: Pěkné připomenutí Nedvězí. Nepamatujete se na zastávku ČSAD? Bývala nedaleko předposlední zastávky. Jezdil tam až do PIDizace ČSAD bus Říčany-Klánovice.
Tučňák: V Kolovratech při nájezdu ke kamennému mostu, jezdilo se vždy obousměrně ulicí K Říčanům? Na starých plánech je znázorněno jednosměrné vedení ještě ulicí Nad dvorem. Byla to skutečnost nebo chyba plánku? Podobné jednosměrné vedení bylo znázorněno i v Nedvězí ulicí Slámova ke konečné.

Dokumenty k Uhříněvesku zakončím plánem železnice a autobusů ČSAD dle JŘ 1975/76. Např. z Nedvězí do Prahy jezdil jeden spoj ráno, zpět jely odpoledne dva spoje, přes Lipany jeden spoj do Prahy kolem poledne atd.

Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 6-2013

Odesláno Pondělí, 23. prosince 2013 - 10:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NSČ: Díky moc za plánek, zase jsem chytřejší[happy] Jinak, v té ulici K Říčanům se opravdu jezdilo jednosměrně, opačně se jezdilo opravdu Nad Dvorem, plánky mají pravdu[happy] V tom Nedvězí už si přesně nepamatuji, ale mělo by to být taky tak. Z Nedvězí jezdila těsně před Pidizací i linka Nedvězí - Říčany, dostala pak označení 368, jezdil to Hotliner, byl to jeden spoj dopoledne do Říčan a po třinácté hodině zpět. Mám i JŘ[happy] Integrovaná jezdila ale jenom půl roku a byla zrušena.

Ten výkop v chodníku na zastávce Kolovraty taky pamatuju. V místech, kde jste šotil byla náhradní zastávka. Když 268 jezdilo ČSAD, byla přesně v tomhle místě zastávka trvalá, autobusy do ní ale nezajížděli a stavěli normálně na hlavní, s výstupem na trávu, do toho zeleného trojůhelníku. I ta zastávka do centra je posunutá, za dob ČSAD byla kus vzadu, tehdy bylo naproti ní Smíšené zboží, dnes už je prodejna dávno zrušená, ale barák je tam pořád. Bylo to zkrátka ještě před zatáčkou.:-)

Ml636: To je vesnická klasika, včetně pozdravného zatroubení před hospodou[kladivo] Jednou takhle v jedné vesnici za Benešovem byla na zahradě babka, řidič zastavil, otevřel dveře a křiknul na ní: Mám vás prej přeject[lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Tučňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 6-2013

Odesláno Pondělí, 23. prosince 2013 - 16:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DP je dneska opět smutným hrdinou Parlamentních listů[sad]

www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bankrot-I-tak-muze-skoncit- prazsky-dopravni-podnik-298031

Hodím raději k Vánocům nějaké letáky uhříněveských linek:
Nejdříve výluka Štychova a linky 111 a 232 na všechny možné způsoby:




Výstavba kruhové křižovatky Podleská x Přátelství, výluka 267:


Výstavba kanalizace na nám. Protifašistických bojovníkú a leták pro 232. Doplnil jsem si tam linky DP, kterýžto leták nemám, ať je výluka komplet[wink]


Výluka Mírová a 268:


Výluka ulice K Uhříněvsi:


A tak bych mohl pokračovat:-) Večer, nebo zítra hodím ještě nějaké JŘ.

Nové náměstí, příští zastávka Picassova.
Upozornění pro cestující: Tento autobus končí jízdu v zastávce NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4729
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 23. prosince 2013 - 19:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vedení v čele s Dvořákem si tak vlastně může tleskat. Už pár let před jejich nástupem šly dopravním světem spekulace, že se plánuje cílená likvidace minimálně autobusové trakce u DPP.
Takže vlastně Dvořák a spol. splnili, co se od nich v tichosti očekávalo... Hlavy na špalek.
Co udělali dobrého? Ví to někdo? Hlavně že ta nula Petana do celostátních deníků prohlašoval, jak řidiči DP za svůj plat mají ještě být rádi a držet hubu, když mají jenom základní vzdělání.
A kde je teď Petana? Narozdíl od těch stovek řidičů ve své profesi tvrdě selhal.

Linka se flinká - má zpoždění pokoru, bez hmoždění motoru!
Urazil jsem tě mým názorem? To jsi ještě neslyšel, co si nechávám pro sebe...
Rebel Yell