K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 16. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 16. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8580
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 13:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

verča: Současné busy se dají dohledat třeba zde.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2013
Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 13:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad mmm : o tom seznamu vím, ale nedohledám konkrétní vozy na konkrétních linkách, pokud nemají za oknem cedulky kam jedou,ale dík za připomenutí, ta evidence je super, už mnohdy jsem našla mnohé. zdraví verča. nezbyde mě se podívat na místo činu. PS: díky K-reportu a vašich příspěvků jsem objevila krásnou c 934 tc 83-66 vyfocenou v heřman. huti,mám pouze ten dojem , že doplnky tohoto vozu dříve na tc 79-78 např na předku ozdoba ze spartaka.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8581
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 14:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, TC 83-66 jsem fotil na lince 320, no, ideální je vidět rozjezd před třetí ze Stříbra.

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 14:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Atmák ze smíchova byl PZA 00-98 ovšem rámečky světel měla bílé. PZA 13-78 souhlasím.
Spartaka taky potvrzuji na TC 79-78.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2013

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 14:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad mmm: já jsem našla tu z heř. hutě a ze stříbranakonec taky,jen by mě zajímalo,jestli 320 se nějak kombinuje ze 490600, teoreticky by se vešlo druhé kolo 600 do odjezdů 320 odj 7,15 z hutě př do stříbra 7,40 a pak odpol. odj ze stříbra 16,30 příj.do hutě v 17,00. verča PS 490600 druhé kolo odj 12,25 ze stř. a odj z plz.14.15. jinak fotky jsou super.
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2013

Odesláno Sobota, 04. května 2013 - 14:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 6120: ten spartak se mě na 934 nějak víc líbí, asi stejný řidič? verča
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15652
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 00:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: nojo, a ví se vůbec jestli jezdí V sobotu večer, v neděli ráno nebo Včera, dnes a zítra?

Tohle vsechno se samozrejme vi a vi se toho jeste mnohem vic, ale to uz by byl spis bulvar, nez slusne dopravni diskuzni forum

ještě budu v očekávání od martina j jestli se vyskytne něco staršího díky verča

V Kosovu me dneska nezastrelili, takze jsou jiste sance, ze se za tyden vratim ve zdravi domu

jsem objevila krásnou c 934 tc 83-66 vyfocenou v heřman. huti,mám pouze ten dojem , že doplnky tohoto vozu dříve na tc 79-78 např na předku ozdoba ze spartaka.

Na tohle se zkusim zeptat spoluzacky z dopravky, kdosi od ni z rodiny jezdi ve Stribre, takze ona zna snad vsechny ridice a autobusy z celeho CSAD (a naopak - ji zna cele CSAD). A jestli se nepletu, o tomhle autobuse snad rikala, ze s nim jezdil nejaky pan H. a ze jeho dve dcery jsou jeji velke kamaradky. Ale tohle mi radsi neverte.

,jestli 320 se nějak kombinuje ze 490600,

Obecne - nektere autobusy jezdi porad jednu a tu samou linku, jine vozy behem jedne smeny prostridaji tech linek hned nekolik a krom toho jezdi treba tri ruzne turnusy, takze ridic strida tri ruzne smeny. A konkretne - urcite se to kombinuje jeste s necim dalsim, aby mel ridic za den nejakou primerenou pracovni dobu a tim i primereny plat. Ale s cim konkretne, to v tuhle chvili neumim rict.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 4-2013

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 09:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martn j: hodně štěstí v kosovu a bezpečný návrat.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10616
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 12:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: když tě nezastřelí ani nešoupnou do lapáku zkus přivézt nějakou místní spz

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15653
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 23:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Original SPZ nedovezu, ale mam spousty fotek - vcetne SPZ ruznych ozbrojenych sil v Kosovu Dneska jsme byli ve Skopje v Makedonii - na MHD treba Ikarus IK4 z roku 1979, ale take patrove klimatizovane autobusy Yutong. Jinak je tu vsude bezpecno a nikdo nema problem s tim, ze se tu pohybujeme a ze tu neco fotime (jen vratny ve vozovne DP vyhrozoval zavolanim policie). Od revizoru MHD Skopje jsem dneska koupil pokutovy blok za jizdu nacerno za (v prepoctu) 80 korun... A to me puvodne obesli velkym obloukem a nic po me nechteli.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10622
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 23:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8594
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 10:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnešní spoj Tachov - Plzeň - Rokycany - Praha jel 10.6 Crossway. K mému velkému překvapení na CANu nastupovalo asi 30 lidí (!), v Rokycanech vystoupili zhruba tři a nastoupil stejný počet. K tomu všemu ještě ochotný řidič, prostě nezbývá než dát


V Rokycanech na AN toho až tak moc zajímavýho nestálo...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 11:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na Sadech jsem viděl z protijedoucí tramvaje autobus na lince Plzeň - Karlovy Vary. Už od CANu v autobusu několik lidí stálo. Docela nepříjemné stát na tak dlouhé trase. To je takový problém koupit z Německa nějakou kloubovou ojetinu?
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8595
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 11:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už od CANu v autobusu několik lidí stálo. Docela nepříjemné stát na tak dlouhé trase. To je takový problém koupit z Německa nějakou kloubovou ojetinu?
To je myšleno vážně?

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 18:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by to nemělo být myšleno vážně? Jestliže lidé stojí už od CANu (a další určitě přistoupí na Košutce), tak jsou 2 možnosti. Buďto dát víc busů a řidičů (připomínám zvýšené mzdové náklady), nebo stejné množství busů, ale kapacitnějších. Tak si vyberte.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8597
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 20:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ty lidé nemusí ject až do Varů, můžou vystoupit kousek za Plzní. Stejné to v odpoledních busech ve špičce, kde ale lidi zmizí pár km za Plzní a do Varů dojíždí 10 lidí. Za Toužimí už může stačit Dailyna a ne kloubák. Nehledě na to, jaký kloub by se měl koupit? ČSAD má přeci několik NG312

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 20:20:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela nepříjemné stát na tak dlouhé trase.

A jseš si jistý, že ti lidé jeli do Varů? Že třeba nevystoupí v Chotíkově nebo po 20ti minutách v Úněšově a do Varů to nejede poloprázdný?

To je takový problém koupit z Německa nějakou kloubovou ojetinu?

Jedna věc je ojetinu koupit a druhá provozovat. Myslíš, že nepředstavuje zvýšené náklady?
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 20:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ilustraci hypotetická situace, která ovšem v mnoha případech není daleko od skutečnosti:

Provozuješ linku mezi zastávkami A,B,C,D a E, mezi kterými jsou pro jednoduchost stejné vzdálenosti.
Máš k dispozici standardní vozy, které mají 45 míst k sezení, 20 na pohodlné stání a dalších 20 se do nich vejde papírově. Jinými slovy 45 sedí, 65 je OK a 85 hranicční kapacita.
Pak máš k dispozici kapacitní vozidlo s kapacitou 55 - 95 - 135 a s náklady na provoz řekněme o 30% vyššími (vyšší spotřeba, pořizovací cena, složitější údržba, poruchovost, komplikovanější vytížení).

Obsazenost v jednotlivých úsecích je následující:
A-B 50 osob
B-C 70 osob
C-D 30 osob
D-E 10 osob

Tak a teď si vyber. Buď nasadíš standardní vůz, kde budou lidi půlku cesty stát a malou část cesty bude vůz zaplněn (byť teoretický kapacita je ještě o dost vyšší) nebo kloubáka, který po většinu cesty poveze volné sedačky, část cesty převážně vzduch a budeš mít o 30% vyšší náklady.
Co zvolíš?

(Technická: Čísla jsou zvolená náhodně, šlo mi o princip, nikoliv o nějaká konkrétní data)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3146
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 22:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeden konkrétní příklad z praxe, byť z jiného kraje.

Včerejší spoj Veolie z Jindřichova Hradce do Prahy. Z JH vyjíždí autobus s několika stojícími cestujícími, a to i přesto, že pár volných míst k sezení je neobsazeno. Ti stojící cestující do jednoho vystoupili v Děbolíně, čtyři kilometry za Hradcem.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10628
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 08. května 2013 - 22:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

007 - o5 náběh na vidle, ještě lepší než v tramvajích

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 08:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se včera svezl 490820 a na Rokycanském AN jsem koukal, že PS 77-92 někdo opět složil palubku

Co? NIC!!!
James_bond
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 11:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel 2: Když myslíš....
K těm Varům - ony tam jsou třeba lázně (i dál - Jáchymov), a do Varů se obvykle vlakem nejezdí protože přímý tam nejede a je to značná kilometrová zajížďka. Před pár lety jsem viděl autobus s konečnou v Sokolově, už od CANu byl tak narvaný, že lidi byli nalepení na dveřích. Totéž se občas stává, zejména v pátek, v autobusech na Příbram. Spolužačky navíc kolem roku 2005 pravidelně stály v autobusech z Jihlavy do Prahy (po dálnici!). A spolužák v pátek stál pravidelně ve vlaku z Plzně až do Budějovic. Stojící lidi třeba v neděli potkáte i v relaci Příbram - Plzeň.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5129
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 11:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spolužačky navíc kolem roku 2005 pravidelně stály v autobusech z Jihlavy do Prahy (po dálnici!

Netvrdím, že by se mi takto chtělo cestovat, ale ničemu to neodporuje.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6671
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 13:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono dřív to fungovalo tak, že na mnoha trasách jela "posila" v podobě zastávkové do místa zlomu frekvence a "kmen" tu trasu projel (a vyjel třeba o něco pozdějc). Dnes se šetří a tudíž tím jedou dálkově i místně jen ti co jim nic jinýho nezbejvá a kus na stojáka prostě musej skousat. Resp "dálkáče" mívali ve špičku nepřepravu na dělnický/žákovský jízdenky kteroužto frekvenci odvez "místní".
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3978
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 13:58:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fungovalo, ale taky ne příliš dokonale. Pamatuji si taky dálkové spoje přeplněné po strop místní frekvencí.

Bezdružická lokálka
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8601
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 07:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před pár lety jsem viděl autobus s konečnou v Sokolově, už od CANu byl tak narvaný, že lidi byli nalepení na dveřích.
Dnes už sokolováci tak plní nejezdí (jednak kvůli nevhodným omezením a jednak kvůli zdražující se politice) a otázka je, kolik lidí vystoupilo hned za Plzní.
Příklad: když ještě jezdila 411450 jakžtakž normálně, tak odjezd v Pá 14:30 z Varů do Prahy nabíralo nejvíce lidi jedoucí z Varů do Lubence a Petrohradu, kam lidi i stáli. Od Petrohradu do Prahy jel autobus poloprázdný.


Na dnešní 430 Sorka LH, obsazenost z Plzně 3 lidi, z toho 2 šotouši...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5144
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 10:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MMM: Bude to asi vypadat jako rýpání po minulé debatě, ale opravdu by nešlo ty linky vypsat celé? Docela rád bych věděl, kam to jede, ale jakožto nemístní to netuším.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3991
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 10:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_08022: 440430

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2013

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 10:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahoj všem, včera už byl na idosu nový j.ř linky 440333 cyklobus mže plzen-tachov-lesná,stará knížecí hut s platností od 1.6 zdraví verča
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8605
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 12:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ano, 440430, omlouvám se.
Na cyklobusí 333 se těším, paradoxně půjde o doplnění víkendového provozu na lince 660. Eh, tedy 490660.
Na výluce dnes tachovská Karosa TC 59-71:

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15654
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Rokycanech na AN toho až tak moc zajímavýho nestálo...

Ta PS 77-92 ma uz asi 2 mesice propadlou STK a uspesne se tam rozpada Kdyz jsem ji videl naposled, byla rozebrana palubka, chybel pravy blinkr na boku a jedno z tech zadnich svetel na levem boku.

K těm Varům - ony tam jsou třeba lázně (i dál - Jáchymov), a do Varů se obvykle vlakem nejezdí protože přímý tam nejede a je to značná kilometrová zajížďka.

K tem Varum - nekdo "jen" jednou vidi jeden autobus v Plzni a vyvozuje z toho zavery, nekdo tou linkou tu a tam jede, nekdo ma informace od lidi, kteri tou linkou jezdi az nechutne pravidelne - a nekdo ma kompletni statistiky vyuziti spoju. To jen tak na okraj.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2011

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 12:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LH na 440430 bylo pěkné, ale ta vytíženost,
Plzeň-Stříbro 4 lidi
Stříbro-ML 4 lidi(ve stříbře jeden vystoupil a jeden nastoupil)
ML-Cheb 2 lidi (šotouši)
Zpátky už jsme byly plnější-z Chebu 5 lidí a při rovnoměrném plnění do Plzně přijelo asi 12 lidí

Co? NIC!!!
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 20:15:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navazu na MJ: predstavte si normalni sobotni podvecer, prsi je zima, v Plzni se nic moc nedeje a z CANu odjizdi autobus narvany po strechu. Dopravce se chyti za nos, dojde mu, ze zitra budou v Plzni Slavnosti Janevimceho, CHMU slibuje krasne pocasi, takze na druhy den nasadi na sve (vice)naklady kloubaka... ktery pak cele nedelni odpoledne vozi vzduch.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3993
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 20:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wlasta: a to by se nedal kloubák stáhnout později? Já v tom problém obecně nevidím, a vím že se tak děje že řidič vymění za den vůz. Ovšem nevím jak u ČSAD v Plzni..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 22:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jseš si jistý, že ti lidé jeli do Varů? Že třeba nevystoupí v Chotíkově nebo po 20ti minutách v Úněšově a do Varů to nejede poloprázdný?

No pravděpodobně na Košutce nalezli další, nicméně podle času příspěvku to byl asi ten novej nedělně sváteční spoj v 10 z Plzně. V normální neděli je v pohodě, a hodinu po něm jede kdyžtak budějovičák, mohlo to bejt nacvaklý kvůli svátku...

MJ: ale take patrove klimatizovane autobusy Yutong.

Viděny též na Kubě - na turistických spojích ( Viazul ap. ), zřejmě kvůli embargu.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8609
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 22:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mohlo to bejt nacvaklý kvůli svátku...
Taky si to říkám, protože ten samý den jsem jel extrémně natřísknutým R 754, od Hořovic lidi stáli v uličkách...

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1617
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 12:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: zopakuju to jinými slovy - v sobotu jezdil narvaný krátký vůz a v neděli prázdný kloubák. Obecně výmena vozu samozřejmě možná je a i se tak děje, ale pokud ji lze obejít, je to lepčí, páč to přináší problémy jak provozní, tak administrativní.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15657
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 20:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TC 79-78



A TC 83-66



Dneska na Sadech jsem viděl z protijedoucí tramvaje autobus na lince Plzeň - Karlovy Vary. Už od CANu v autobusu několik lidí stálo. Docela nepříjemné stát na tak dlouhé trase. To je takový problém koupit z Německa nějakou kloubovou ojetinu?

A ještě k tomuhle. Řekneme si jeden příklad (samozřejmě je to celé vymyšlené a s realitou to nemá nic společného, jak jinak). Nejmenovaný dopravce jezdí dálkovou linku a na ní má jeden konkrétní páteční odpolední spoj. V některé dny veze sotva 30 lidí, v jiný den veze téměř 60 lidí, takže 10-15 lidí musí stát (kapacita busu je asi 45 sedadel plus místa k stání). Přeplněný spoj se přitom objevuje nepravidelně a náhodně, bez jakékoliv zjistitelné logiky. Nedá se to zjistit ani z počtu předem prodaných místenek:

Příklad - ve voze je 40 cestujících, ale místenku má v jednom dni 15 z nich, v druhém dni 27 z nich.

V jiný den je ve voze 51 lidí a místenku má 25 z nich - a nebo taky 40 z nich.

Navíc lidi si mnohdy kupují místenky až ve chvíli, kdy už je autobus na cestě z garáží, prodej místenek se zablokuje v podstatě až tak, že si řidič po příjezdu na autobusové nádraží vyzvedne v informační kanceláři seznam prodaných místenek.

No a to ještě není všechno. K tomuhle spoji je ještě vratný spoj. Vratný spoj jezdí nejvíc plný paradoxně o prázdninách (kdy je ovšem spoj ve směru TAM prázdnější, než ve školním roce, protože nejedou studenti). Po zbytek roku veze nejvíc 16 lidí (a nebo taky čtyři nebo pět), takže na tenhle spoj je i velká Karosa přepych, natož nějaký kloubák. Tenhle spoj si tedy nevydělá ani sám na sebe a jeho jízda se platí z peněz, které autobus vydělal při předchozím spoji.

A teď přichází výzva: Milí a drazí dopravní experti, poraďte našemu dopravci, jak by měly vypadat jeho služby, aby byli všichni spokojení, cestující i dopravce.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15658
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 20:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě si sem dáme jednu zcela vymyšlenou tabulku: Byla jednou jedna linka a na ní byl spoj. Ten vozil obvykle v průměru 45 lidí, ale jednou jedinkrát jich vezl - představte si tu hrůzu! Sedmdesát jedna!



Žlutě podbarvená jsou velká města na trase, zastávky bez nástupu a výstupu cestujících jsou vynechané, ta skupina patnácti lidí vystupovala na zastávce "Prostřední Lhota, Konec světa, rozcestí tři kilometry od nejbližší vesnice".

Tak to abychom měli představu, jak dlouho se chudáci cestující museli mačkat.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10664
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 21:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: a co z toho plyne? že byste měli zaměstnat dopravního experta 007

tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7984
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 22:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin J tohle končí většinou zrušením linky.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15659
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 00:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach ano, zapomněl jsem, že na stejné fiktivní trase jezdí i další konkurenční dopravci, kteří nemají nic lepšího na práci, než dělat všechno pro to, aby náš fiktivní dopravce přišel o cestující a zabalil to. Jeden z nich je žlutý.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 08:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martn j: moc hezký fotky, tc 79-78, tc 83-66,super
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 08:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin J: osobně mám za to že celkový zisk/prodělek nekomerční dálkové linky se počitá až za nějaké období dejme tomu čtvrtletně. Protože tebou uvedené nárazové dny kdy linka nepobíra a to bez jakékoliv logiky prostě jsou.Jde především o to aby za nějaké to období vyšlo číslo které má na začátku + . Pokuď ne, je ekonomická blbost dopravce takovou linku dál držet, i kdyby jednou za rok se vyskytl den kdy poptávka převyšuje 100 lidí na spoj.
Operativně v některých případech lze vypravit posilu pokuď to jde a hlavně pokuď se vyplatí..

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
verča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2013

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 08:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

martn j:problém posilových spojů vždy spočíval v tom, že se většinou vracel prázdný,takže nula od nuly pojde,pokud jela posila obsazena, z bodu A do bodu B, a to se stává málokdy,aby vsichni cestující jeli od začátku až do konce, to znamená za maximální cenu,takže se většinou nezaplatí ani nafta. to samé platí o tzv. najížděčkách stejný problém,a stejné je když linka nocuje o víkendech, neli bože od pátku až do neděle, vůz stojí,nevydělává,a musí se plati veškeré náklady s tím spojené, vše platí o dálkových linkách. sečteno efekt žádný, souhlas s martinem j.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3995
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 09:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V praxi se ovšem posily nevypravovaly uplně vždy na celou trasu ale jen na nejvytíženější část. Ani to ovšem kolikrát nezaručilo výdělek bohužel..
"Spací" linky jsou kolikrát lepší řešení než vézt v so zpět a v neděli zase tam vzduch..

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8610
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 11:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osobně mám za to že celkový zisk/prodělek nekomerční dálkové linky se počitá až za nějaké období dejme tomu čtvrtletně. Protože tebou uvedené nárazové dny kdy linka nepobíra a to bez jakékoliv logiky prostě jsou.Jde především o to aby za nějaké to období vyšlo číslo které má na začátku + . Pokuď ne, je ekonomická blbost dopravce takovou linku dál držet
Ano, důležité je vědět, že se to musí vypočítávat za celou linku, byť se sleduje odbavenost jednotlivých spojů. Posily v Pá a Ne jsou ošemetné, protože z A do B to může vézt třeba 60 lidí, ale zpátky 5. Pak je na dopravci, jestli takovýto spoj nechá, byť je ztrátový a dotují ho další spoje, které vezou tam i zpět 60 lidí.
Existují ovšem i dopravci, kteří mají nedělní spoj, kterým jezdí pravidelně i 120 cestujících, tj. jedou dva autobusy. Pak přijde jakýsi žlutý dopravce s nápadem jezdit stejnou trasu a "nášů dopravce pro jistotu vyškrtá polovinu spojů. Co kdyby, že. (Nejde o dopravce v Plz kraji a vše mám tak nějak spíše vypozorováno z cest, čili je to spíš můj pohled na věc a ne fakt). :-)

Fotky na MHDFOTO blog na iDnes.cz
Říkejte mi MMM
Be ecological. Take the bus, take the train! Be clever use public transport!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15660
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 13:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin J: osobně mám za to že celkový zisk/prodělek nekomerční dálkové linky se počitá až za nějaké období

S tím bych souhlasil. Ale ten můj příspěvek je reakce na to, jak tu kdosi psal "Jednou jsem šel po městě a viděl jsem jeden přeplněný spoj - proč s tím dopravce nic nedělá?" A já se právě snažil ukázat, že ty počty cestujících na dálkové lince jsou natolik nepravidelné a náhodné, že z jednoho dne nelze dělat závěry a že prakticky není možné předem vyvěštit, že "dneska ten autobus bude plný, takže dneska výjimečně pošleme posilu".

Ještě jsem si vzpomněl, loni v červnu jsem byl svědkem zajímavé věci: Nějaká škola jela z Plzně na školní výlet. No a místo toho, aby si na zájezd objednali vlastní autobus, vyřešili to tak, že si (s dostatečným předstihem) vykoupili téměř všechny místenky do 481650/22. Dopravce to vyřešil operativně tak, že k SORce doplnil operativně tak, že do Plzně poslal ještě tuhle přerostlou dodávku (vůz a řidiče sehnali tak, že dotyčný měl ranní směnu a po jejím skončení ho ještě poslali do Plzně, jeho dnes už bývalý parťák [10z16bez] dostal na odpoledne jiný bus) - směrem do Plzně to jelo bez lidí, v Plzni na CANu nabral přednostně lidi do vzdálenějších zastávek a po trase zastavoval jen pro výstup.
Pro rejpaly zdůrazňuju, že ty místenky byly vyprodané už s dostatečným předstihem, takže dopravce mohl reagovat a zařídit se podle toho.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_j.)

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6708
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 14:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nějaká škola jela z Plzně na školní výlet. No a místo toho, aby si na zájezd objednali vlastní autobus, vyřešili to tak, že si (s dostatečným předstihem) vykoupili téměř všechny místenky"

Tak na linkách do Krkonoš a to i zimních na střídání jarňáků už jsou vejpravy ukázněný a do busů nelezou. Taky už dnes skoro zanikly sobotněnedělní posily a doby kdy jely 3-4 busy na Mísečky jsou pryč. Linka už není...
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 17:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Školy a větší výpravy vykopovaly místenky na dalkové spoje celkem běžně. Několik posledních let se mě zdálo že spíš víc, protože je pochopitelné že je to pro ně levnější než si objednat svůj soukromý vůz. To je pak ta nárazovka kdy se na spoj sejde přes sto lidí. Dopravci je to celkem jedno jestli dostane peníze od školy nebo od jednotlivců.

AV 15-30

Stop šotokindermafii!!!
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 09:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V areálu AD Miroslav Hrouda ve Zbiroze stojí u plotu žlutá B 93x v rozebraném stavu. Zřejmě jde o B 931 z DP Praha použitou na náhradní díly - nevím o jiném dopravci, který by takový žlutý třídvéřák vyřadil. Z řady 700 tam stály v neděli C 734 1P2 6763 a B 732 4P9 8665, tedy všechny sedmistovky tohoto dopravce vyjma B 732 z MHD Rokycany.

Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3577
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kejvačka: Jde o 1432, ale je bez motoru.

seznam-autobusu.cz - seznamy vozů českých dopravců

ICQ: 241-647-938
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 16:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1432 by měl vlastnit jeden mladý šotouš.

Karosa - to nejlepší na trhu autobusů :-)
ČD a ZSSK - dva nejlepší železniční dopravci
Moje ICQ: 639-165-615
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 10:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jeden dotaz, včera cirka v 23:30 jsem viděl na Pražském smíchovském nádraží viděl nějakou Karosu B932 od veolie, měla číslo 1224, které by mělo patřit probo busu, dokonce s nim jezdi SORka a SPZ 3P9 8572, neví někdo co je to za bus a odkud se vzal?

Co? NIC!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5163
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 10:48:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3P9 8572 je Karosa B 932 původem z ČSAD Karviná, nyní u SEKO BUS Plzeň.

(Příspěvek byl editován uživatelem robert_08022.)

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 11:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík, tak rychlou odpověď jsem nečekal, :-) a oni ji prodali veolii, nebo jak se na ni vzaly ty loga veolie?
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15663
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 11:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Seznam - najdu tam, co neznám

a oni ji prodali veolii, nebo jak se na ni vzaly ty loga veolie?

... se neví. Jakékoliv informace nebo fotky uvítáme.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5165
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 11:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to VTP koupila, tak to je kauf století. Pro Sedláčka ovšem.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 12:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: To je možné, má tam smrkový živý plot, přes který jsou vidět jen obrysy...

Řada 700 - to nejlepší z Karosy
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 6-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. května 2013 - 13:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou má libový sedačky, ale to bude asi všecko že :-)